Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-19, 13:58   #211
Morte
Raczkowanie
 
Avatar Morte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 194
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
To należy nauczyc sie obsługiwać komputer a nie umywać ręce. Zreszta, co jest takiego trudnego w tym, zeby wejść na nk? Jesli już sie posiada w domu taki sprzęt jak komputer, to szkoda byłoby z niego nie korzystac, nie rozumiem, jak można pozwalac dziecku na wszytsko a samemu nie miec o tym zielonego pojęcia.


Poza tym nadal nie rozumiem dlaczego rodzice zgodzili się na ten nieszczęsny wyjazd- no chyba, że to nauczyciele podstępnie porwali biedne dziatki i zmusili je do zwiedzania obozu.
Morte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 14:00   #212
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez kodeina Pokaż wiadomość
Zaraz zostanę zbombardowana odpowiedziami że nasze dzieci od narodzin są uczone o holokauście.
Po tej wypowiedzi wnioskuje, ze tak, trzeba bombardowac wiecej i czesciej ludzi wiadomosciami o tym. Do punktu az by sobie zdaly sprawe, ze niemieckie KZty, to ludobojstwo w stosunku do Polakow w rowym stopniu jak zydowski holokaust.

Ameryka zaczyna pachniec i bzdura ze to tylko Zydow dotyczylo


Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Rena, ale co ma takie nastawienie do grzebania zmarlych, do ludobojstwa w KZetach?

---------

Kto zabiera 9 latkow do obozu koncentracyjnego? Wobec tej osoby powinno sie wyciagnac konsekwencje dyscyplinarne...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 14:04   #213
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Moim zdaniem to nie jest jej wina - dziecko bodajże 9 czy 11 lat powinno wiedziec co dzialo sie w Majdanku, ale to RODZICE i NAUCZYCIELE sa od tego, aby mu to opowiedziec. Wina lezy po stronie dorosłych. Mimo, ze nic nie usprawiedliwia tak karygodnego czynu, to dziewczynka nie pownno ponosic konsekwencji za brak wiedzy, ktorej jej nie przekazano. Po prostu nie była świadoma tego, co robi. A powinna.
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 14:06   #214
Wandolina
Raczkowanie
 
Avatar Wandolina
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zadupie zwane Warszawą
Wiadomości: 174
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Głupia, nie szanująca pamięci ofiar Majdanku dziewucha. Widocznie rodzice jej kultury nie nauczyli Aż się rozpłakałam ze złości i smutku, gdy zobaczyłam ją, jak siedzi w tym potwornym piecu zadowolona... brak słów ...

EDIT : O mój Boże, ona ma 9 lat?!
__________________
MÓJ CEL:
Zapuszczam włosy !!!!!!!
Start - 01.12.2007 Stop - 01.12.2047 ->
Wandolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 14:10   #215
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Morte Pokaż wiadomość


Poza tym nadal nie rozumiem dlaczego rodzice zgodzili się na ten nieszczęsny wyjazd- no chyba, że to nauczyciele podstępnie porwali biedne dziatki i zmusili je do zwiedzania obozu.
Ta dziewczynka jest z Lublina, prawda? Podejrzewam, ze dla (niektórych) lubeskich nauczycieli to jest takie samo wyjscie jak do kazdego innego muzeum. Można powiedzieć, że przywykli do życia w pewnej bliskości obozu.

Nie chcę żeby wszyscy mieszkańcy Lublina poczuli sie od razu urażeni tym, że odmawiam im wrażliwosci itd. Bo tak nie jest. Twierdzę tylko, że byc może niektórym nauczycielom i rodzicom spowszedniał fakt, że mają "pod bokiem" były obóz koncentracyjny.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 14:23   #216
201710291909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 145
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

[quote=Luba;9065660]To należy nauczyc sie obsługiwać komputer a nie umywać ręce. Zreszta, co jest takiego trudnego w tym, zeby wejść na nk? Jesli już sie posiada w domu taki sprzęt jak komputer, to szkoda byłoby z niego nie korzystac, nie rozumiem, jak można pozwalac dziecku na wszytsko a samemu nie miec o tym zielonego pojęcia.

Tak tylko powiem że niestety nie każdy ma w domu komputer, a jesli chodzi o rodziców to owszem w firmie w której pracuje na stanowiskach fizycznych pracują starsi ludzie którzy nie potrafią obsługiwać ani komputera, ani Internetu. A mają dzieci i to w różnym wieku. Owszem rodzice są od wychowywania, pilnowania i czasem nawet kontroli, ale nie mogą być zawsze i wszędzie przy dziecku. Bo dziecko tak jak tu jeździ na wycieczki, na plac zabaw itd. Dlatego od razu nie pytam a gdzie byli rodzice. Myśle ze na dzieci mają wpływ nie tylko rodzice i szkoła, ale takze telewizja, Internet różne sytuacje z rówieśnikami. A rodzice mogą je wspierać, pouczać ale nie są w stanie zapobiec wszystkiemu...
201710291909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 14:25   #217
Morte
Raczkowanie
 
Avatar Morte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 194
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ta dziewczynka jest z Lublina, prawda? Podejrzewam, ze dla (niektórych) lubeskich nauczycieli to jest takie samo wyjscie jak do kazdego innego muzeum. Można powiedzieć, że przywykli do życia w pewnej bliskości obozu.

Nie chcę żeby wszyscy mieszkańcy Lublina poczuli sie od razu urażeni tym, że odmawiam im wrażliwosci itd. Bo tak nie jest. Twierdzę tylko, że byc może niektórym nauczycielom i rodzicom spowszedniał fakt, że mają "pod bokiem" były obóz koncentracyjny.
Rzeczywiście jest z Lublina, nie zwróciłam na to uwagi. Szczerze mówiąc takie wyjaśnienie nie przyszło mi wcześniej do głowy, a wydaje się całkiem prawdopodobne.

Co nie zmienia faktu, że sam pomysł wysyłania dzieci na takie wycieczki jest pokopany. Najwidoczniej niektórym rodzicom i nauczycielom głowa służy głównie do noszenia czapki
Morte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-19, 14:36   #218
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Agnessia21 Pokaż wiadomość
Tak tylko powiem że niestety nie każdy ma w domu komputer, a jesli chodzi o rodziców to owszem w firmie w której pracuje na stanowiskach fizycznych pracują starsi ludzie którzy nie potrafią obsługiwać ani komputera, ani Internetu. A mają dzieci i to w różnym wieku. Owszem rodzice są od wychowywania, pilnowania i czasem nawet kontroli, ale nie mogą być zawsze i wszędzie przy dziecku. Bo dziecko tak jak tu jeździ na wycieczki, na plac zabaw itd. Dlatego od razu nie pytam a gdzie byli rodzice. Myśle ze na dzieci mają wpływ nie tylko rodzice i szkoła, ale takze telewizja, Internet różne sytuacje z rówieśnikami. A rodzice mogą je wspierać, pouczać ale nie są w stanie zapobiec wszystkiemu...
Starsi ludzie to znaczy jak starsi? Nikt nie jest za "stary" na to, zeby się czegoś nauczyć i przykładem sa na to niektóre moje kochane Wizażanki (pozdrawiam)

Jeśli w domu nie ma komputera, to jakim cudem ta mała prowadziła fotobloga? Dobra, mozna u koleżanki (od biedy) ale co, koleżanka nie ma rodziców którzy sprawdzaja co dzieci robia całymi dniami przy kompie?
Na dziecko ma wpływ wszytsko, ale to rodzice sa od tego, żeby ten "zły" wpływ ograniczać. Żeby wiedziec co się z dzieckiem dzieje a przede wszytskim, zeby wpoic mu takie zasady, które powstrzymaja dzieci od robienia przynajmniej niektórych głupstw. Nawet jak rodzice kompa na oczy nie widzieli, to chyba wiadomości oglądają i wiedzą jakie niebezpieczeństwa moga czekać na ich dziecko w sieci? Należałoby pogadac o tym z córką, przestrzec przed wstawianiem jakichkolwiek zdjęć, przed ujawnianiem sie, przed wiara we wszytsko co sie tu czyta. Każdy w miarę inteligentny człowiek o tym wie, nawet nie posiadając komputera.

No na boga i wszytskie anioły, co ma do szukania w sieci 9 latka i po co jej fotoblog? To jest po prostu niemozliwe, żeby takie dziecko samo właziło w łapy róznym świrom a rodzice się pewnie cieszą, że mają spokój a dziecko "grzecznie" siedzi przy kompie i nie przeszkadza.

Cytat:
Napisane przez Morte Pokaż wiadomość
Rzeczywiście jest z Lublina, nie zwróciłam na to uwagi. Szczerze mówiąc takie wyjaśnienie nie przyszło mi wcześniej do głowy, a wydaje się całkiem prawdopodobne.

Co nie zmienia faktu, że sam pomysł wysyłania dzieci na takie wycieczki jest pokopany. Najwidoczniej niektórym rodzicom i nauczycielom głowa służy głównie do noszenia czapki
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 14:44   #219
201710291909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 145
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Właśnie o tym pisze że rodzice mogą sie starać, dawac z siebie wszystko, tłumaczyć i sama nie wiem co jeszcze plus to wszystko co piszesz Ale tak bywa że dzieciaki robia głupstwa a potem tylko..nigdy bym sie po niej/nim tego nie spodziewał. Nie lubie tylko jak ktoś od razu wyjeżdża a gdzie byli rodzice, bo czasami serio rodzice potrafia być naprawdę dobrymi ludźmi i starać sie wychować dobrze dziecko, a ono i tak moze wywinąć jakiś numer...

A co do komputera to są ludzie nawet w zaawansowanym wieku którzy szaleją na komputerach ale są tacy co nie chcą i nie sprawia im to przyjemności i to też trzeba akceptować.
201710291909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 14:54   #220
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Agnessia21 Pokaż wiadomość
Właśnie o tym pisze że rodzice mogą sie starać, dawac z siebie wszystko, tłumaczyć i sama nie wiem co jeszcze plus to wszystko co piszesz Ale tak bywa że dzieciaki robia głupstwa a potem tylko..nigdy bym sie po niej/nim tego nie spodziewał. Nie lubie tylko jak ktoś od razu wyjeżdża a gdzie byli rodzice, bo czasami serio rodzice potrafia być naprawdę dobrymi ludźmi i starać sie wychować dobrze dziecko, a ono i tak moze wywinąć jakiś numer...

A co do komputera to są ludzie nawet w zaawansowanym wieku którzy szaleją na komputerach ale są tacy co nie chcą i nie sprawia im to przyjemności i to też trzeba akceptować.
Nie można tego zaakceptować, jesli mają dzieci(i te dzieci stawiają pierwsze i drugie kroki w sieci). Naprawdę nie można puscic dziecka w świat wirtualny samopas.

Niesety kazde głupstwo (grubsze czy mniej grube) popełnione przez dziecko to porazka rodzica, to znak, ze czegos zaniedbał, że nie dopilnował, nie wyjasnił, ze cos pominął. Podejrzewam, że nawet jesli dziecko jest już dorosłe a popełni głupstwo, to rodzic takze nie spi po nocach i mysli co zrobił źle
A dziecko 9letnie jest własnie dzieckiem. I rodzice jezszce nie zakończyli jego wychowania, sa za nie odpowiedzialni, maja tego dziecka pilnować. Boże, mówimy tu o 9letnim dziecku! Nawet nie o nastolatku. W tym wieku rodzice nie tylko powinni ale muszą wiedziec gdzie się ich dziecko obraca i co robi.
Co by było gdyby zrobiła sobie zdjęcia na masce jakiegos auta, z wypiętym tyłkiem? A przeciez mogła to zrobic, mogła...

To co sie tu stało nie jest zwykłym zaniedbaniem rodziców, ale zaniedbaniem całkiem dużym. To jest nie dopilnowanie swojego 9 letniego! dziecka i nie wyedukowanie go w kwestii korzystania z komputera (o innych kwestiach nie wspominam).
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2008-09-19 o 15:25 Powód: chciałam cos dopisac ale zrezygnowałam :)
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 15:00   #221
violalala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 39
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

to dziecko chyba samo nie było w takim miejscu ... a w muzeum jest wiele osób pilnujących wiec gdzie one były?? czyżby poszły gdzies na kawke ?? nie tłumacze dziewczynki tylko zastanawiam sie gdzie byli dorosli..;/
violalala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-19, 16:17   #222
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

A może ta dziewczynka była na tej wycieczce z rodzicami? Może jej rodzice to jakaś pusta lalka i napakowany łysek, którzy uznali, że pogoda zła na zoo, to pójda sobie rodzinnie do jakiegoś muzeum. Może nawet rodzice sami pstryknęli swojej słit córce fotkę, mówiąc "noo kwiatuszku, cziiiiiiiiiiiiiiiiis"
Szczerze mówiąc taka możliwość wydaje mi się najbardziej prawdopodobna. Niestety niektórzy rodzice nie powinni posiadać dzieci, gdyż sami posiadają mentalność przedszkolaka i dla nich nie ma różnicy między Majdankiem, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Muzeum Lotnictwa, czy Muzeum lalki Barbie.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 17:20   #223
ciumcium
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 193
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

XD
Hormony szaleja..Nie da sie ukryc..)
ciumcium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 17:24   #224
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez ciumcium Pokaż wiadomość
XD
Hormony szaleja..Nie da sie ukryc..)
?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 17:27   #225
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez ciumcium Pokaż wiadomość
XD
Hormony szaleja..Nie da sie ukryc..)
quoi?

co mają do tego hormony? i to u 9latki?
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 17:29   #226
xtalciax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 8 327
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.



szczyt idiotyzmu! I moim zdaniem wiek nie ma tu nic do rzeczy, może wykazałabym zrozumienie gdyby to była 10-latka, a nie 15 letnia dziewczyna świat stanął na głowie
xtalciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 17:30   #227
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Ona naprawdę ma 9 lat? ...
Nie wiem kto organizował tą wycieczkę, koro nie umie upilnować dzieciaków, i wogóle co to za miejsce na wycieczki w tym wieku.... to samo było jak w kinach puszczali Katyń, cała szkoła na wycieczkę, to nic, że niektórzy chyba są zbyt niedojrzali, żeby to obejrzeć, lub po prostu nie chca, i zaczynaja rzucać sie popcornem.... Nie ma to jak szkolne wycieczki.
I dziwi mnie to, że ona ma fotobloga. Ja bym dziecku nie pozwoliła, niech sobie gra w gry, wchodzi na nk, ale na portalach z fotkami kręcą sie dziwni ludzie, i również nieciekawe zdjęcia tam można zobaczyć. Wiem co mówię, bo mam konto na tym portalu.
I to nie jest raczej wielki kłopot zobaczyć na kompie, co dziecko robi. Nie trzeba nawet nic umieć, sprawdzenie historii stron to naprawdę 3 kliknięcia. A najlepiej po prostu podpytać dziecko o to, co tam robi, prawdopodobnie nie jest to tajemnica.

A sama 9latka raczej nie jest temu winna, powinni z nią powaznie porozmawiać, jakaś kara w domu. Ona pewnie nie zrozumiała , co sie w takich obozach działo. Sama nie miałam pojęcia na ten temat w jej wieku, a sluchanie przewodnika na wycieczce nie zawsze sie udaje, zazwyczaj to sie wydaje po prostu nudne.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 17:44   #228
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez xtalciax Pokaż wiadomość


szczyt idiotyzmu! I moim zdaniem wiek nie ma tu nic do rzeczy, może wykazałabym zrozumienie gdyby to była 10-latka, a nie 15 letnia dziewczyna świat stanął na głowie
No więc wlaśnie 9-latka

co nie zmienia faktu, że często mam wrażenie, że świat stoi na głowie
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 18:13   #229
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Ja bym była nie za karą pienieżną<bo tak nie zrozumie w czym rzecz, nie zrobi tego drugi raz ani podobne dzieciaki bo beda myslały ze za to trzeba duzo płacic i tyle> tylko zarzadziłabym naganę i terapię szokową, taką żeby dogłębnie przekonała się co zrobiła.

Zastanowiłabym się czy nie powinno się położyć nacisk w szkole na historię XXwieku-zwykle przerabia się dokłądnie wsyztsko od poczatku a na najnowsza historię nie ma się już czasu. Ja ani w podstawówce, ani w gimnazjum, ani w liceum nie doszłam z programem nawet do I wojny światowej za to starożytność mam przemaglowaną na wszytskie sposoby....
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-19, 18:30   #230
zielona naszywka
Raczkowanie
 
Avatar zielona naszywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 107
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez karamba Pokaż wiadomość
Ja bym była nie za karą pienieżną<bo tak nie zrozumie w czym rzecz, nie zrobi tego drugi raz ani podobne dzieciaki bo beda myslały ze za to trzeba duzo płacic i tyle> tylko zarzadziłabym naganę i terapię szokową, taką żeby dogłębnie przekonała się co zrobiła.

Zastanowiłabym się czy nie powinno się położyć nacisk w szkole na historię XXwieku-zwykle przerabia się dokłądnie wsyztsko od poczatku a na najnowsza historię nie ma się już czasu. Ja ani w podstawówce, ani w gimnazjum, ani w liceum nie doszłam z programem nawet do I wojny światowej za to starożytność mam przemaglowaną na wszytskie sposoby....
Dokładnie.. Uczymy się starożytności, średniowiecza i innych pierdół, a o tym co się działo w czasie wojen niewiele.. Jestem w klasie z rozszerzoną historią i jestem w klasie maturalnej i do I wojny dopiero dochodzimy, a to i tak jakoś pobieżnie.. Nie dowiadujemy się szczegółów o tym, co się działo w naszym kraju..

Mimo wszystko nie wierzę, że nie powiedzieli jej przed 'wycieczką' co to jest i do czego kiedyś służyło.. I nie wierzę, żeby nie zrozumiała.. Masakra.. aż się przykro robi

Zastanawiam się jeszcze czy nie było tam nikogo dorosłego kto by mógł zareagować? Co oni sami tam sobie chodzą jak chcą? Nie byłam tam nigdy, więc nie wiem jak jest..
__________________
So I hold back tears, move in the right direction.
zielona naszywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 18:44   #231
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Dla mnie ta sprawa jest bulwersująca...Co z tego,że to dziecko jest z Lublina?Nie wierzę,że nie wiedziała,gdzie jedzie na wycieczkę-zawiązali jej oczy?
Inna sprawa,że 9lat to chyba za młody wiek na zwiedzanie tego typu obozów.
Co do kwestii opiekunów(albo ich braku)-to żadne usprawiedliwienie,ale wiem(jako uczestniczka różnych wycieczek),że nie jest zbyt trudno "zniknąć"na chwilę z oczu opiekunowi/nauczycielowi,żeby zrobić jakieś głupie zdjęcie.Weźmy jeszcze pod uwagę,że ktoś to zdjecie musiał zrobić-czyli mamy do czynienia z drugą osobą,dla której był to świetny pomysł.Co z tą osobą,która obsłużyła aparat?Według mnie,też powinna dostać naganę czy upomnienie,też wykazała się brakiem wyobraźni.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 18:49   #232
violalala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 39
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

jak ja byłam ... wtedy było pełno pracowników muzeum... chodzili na poczatku i końcu każdej wycieczki.Lecz być może za kilkuosobowa grupa nie chodza... Normalni ludzie nie robia słit fot w takim miejscu... ;/
violalala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 22:19   #233
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez ciumcium Pokaż wiadomość
XD
Hormony szaleja..Nie da sie ukryc..)
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 07:05   #234
Maizy
Rozeznanie
 
Avatar Maizy
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 946
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Brak słów, dlatego uważam iż dzieci w tym wieku nie powinny odwiedzać takich miejsc.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Maizy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 07:38   #235
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

podobno sprawa ma byc skierowana do sądu rodzinnego, nie uwazacie, ze to przesada?
Ja sadzę, ze ta dziewczynka juz zostala ukarana calym tym zamieszaniem. Ma 9 lat. O holokauscie w tym wieku w szkole sie raczej nie mowi. Zrobila glupotę, ale to tylko dziecko. Podejrzewam, ze ja tez nie umialabym sie odnaleźć w takim miejscu bedąc 9letnia dziewczynka. Zreszta znam ludzi 20letnich,, ktorzy na nk maja zdjecie, gdzie stoją przed brama do Auschwitz, uśmiechnięci i przytuleni.
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 08:43   #236
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Ja myslalam, ze ona jest starsza.

http://www.pardon.pl/artykul/6281/wy...letnie_dziecko
(kolejne ''fajne'' zdjecie na samym dole artykulu)
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 12:30   #237
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość
Ja myslalam, ze ona jest starsza.

http://www.pardon.pl/artykul/6281/wy...letnie_dziecko
(kolejne ''fajne'' zdjecie na samym dole artykulu)
o rany
Ten mężczyzna napewno nie ma 9 lat

Czyn 9-latki można jeszcze w jakiś sposób tłumaczyć ale na to nie ma już usprawiedliwienia

Brak słów...
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 15:57   #238
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość


Przyznam, ze nie byłam na "wycieczce" ani w Oświęcimiu ani w Majdanku, wiec nie wiem jakiej wielkości są te drzwiczki do pieca. Ze zdjęcia wynikalo, ze jest to osoba przynajmniej 15 letnia.


Teraz portal Pardon.pl ma wyrzuty sumienia, ze urządził nagonke na tą dziewczynę. Redaktorzy maja wyrzuty sumienia?
Wcale nie mówie że dziewczynie sie należy czy nie należy poprawczak.
Chodzi o to, że może dzieki temu przypadkowi opiekunowie takich grup większą uwagę zwrócą na to co sie dzieje z dziećmi które przychodzą dotakiego muzeum.
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 17:32   #239
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Luzno zwiazane z tematem, tzw punkt odniesienia, czy tez tlo.


Cytat:
wtorek, 16 wrzesień 2008
Cytat:

17.09.1939

Portal rp.pl opublikował wyniki sondażu, zgodnie z którymi 50% ankietowanych wie, co wydarzyło się w dniu wspomnianym w tytule.

Komentarz zwraca uwagę na fakt, iż to niezwykle mały odsetek, skoro zdaniem aż 28% respondentów w przedziale wiekowym 18 - 29 lat 17.09.1939 Polskę zaatakowały... Niemcy.

Moją uwagę zwracają dwie kwestie. Po pierwsze, uważam jednak, że "duch w narodzie nie ginie", skoro aż połowa ankietowanych wskazuje poprawną odpowiedź.

Po drugie zaś - znacząca (historyczna) ignorancja w grupie wiekowej, która zadecydowała o wynikach wyborów parlamentarnych 2007. Oczywiście nic nie wiemy o badaniach związku preferencji wyborczych ze stanem wiedzy o historii, czy świecie, trudno jednak uniknąć skojarzenia podatności na medialny "przekaz obrazkowy" z brakiem skłonności do refleksji, czy po prostu elementarnej wiedzy.

Jutro blogosfera "zakipi" od notek przypominających fakty historyczne z tamtych dni. Oraz wyszydzających "ciemnogrodzkie życie przeszłością". Ze swojej strony chciałbym polecić mój krótki wpis osobisty na ten temat oraz zasugerować, że - zgodnie z banalnym w sumie powiedzeniem - "nie ma człowieka bez tożsamości; nie ma tożsamości bez historii" - należy wiedzieć, co się zdarzyło. I kiedy.

Dobrze więc, by między jednym, a drugim ciosem w ramach wirtualnego okładania się pałkami przez zwolenników różnych frakcji politycznych, znalazł się czas na chwilę milczenia. Z jakichś przyczyn mam jednak - niestety - wrażenie, że nie wszystkie strony rejestrują, że niektóre daty cokolwiek oznaczają.




Autor: Foxx o 17:35
Etykiety: 17.09.1939
http://foxx-news.blogspot.com/2008/09/17091939.html

Ile mozna w takiej sytuacji wymagac od 9 letnich dzieci?

O tempora, o mores ogolnie
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 21:21   #240
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

To jest SKANDAL.

http://www.tvn24.pl/-1,1566901,0,1,p...wiadomosc.html
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.