Do filtromaniaczek:) - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-26, 19:59   #511
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Odrobinę pudru Hauschki będę miała dzięku uprzejmości jednej z wizażanek - wypróbuję i podzielę się spostrzeżeniami.
Złożyłam też zamówienie na próbki pudrów i podkładów Rhea - jak dojdą też dam znać.

A tak na marginesie - to Basia z BU skrobię miesza z pudresm nadającym delikatny kolor (tak wyczytałam w jednym z jej postów). I tak sobie myślę, że to może się okazać nie takim głupim wyjściem w przypadku mojej świecącej się, przetłuszczającej buzi.
Popróbujemy - zobaczymy.
Póki co, z żalem rozstaje się z moim ukochanym Shiseido Pureness Matyfing Compact
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 20:03   #512
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Dla mnie jest prawie identyczne jak 50, nie mam teraz 50, więc nie mogę na bieżąco porównywać, tylko ze wspomnień. Dlatego dla 40 na razie maks, no i bezzapachowe jak w aptekach pojawią się filtry, to kupię 50 i poprawie jak coś.
A dziękuję Ci, bo tak bym nie zauważyła, że Kate już dodała do kWC
A prosze Cię bardzo. Ja jutro idde do apteki i dowiem się czy jest mleczko Avene 50, czy też nie...

Dziś mnie emulsja Avene (wykańczam próbkę) strasznie wybieliła i nie chciała sie wchłonąć, ale to chyba dlatego, ze za dużo dałam na twarz i przedobrzyłam.

A swoją drogą to marzy mi się, zeby kiedyś Ktoś wymyślił taki krem z filtrami, zeby:
- zapewniał wysoką ochronę (tak minimum PPD 30),
- było go dużo (najlepiej 100 ml),
- szybko sie wchłaniał (max 5 minut),
- nie świecił sie tylko dawał mat,
- nie bielił twarzy,
- nie powodował wysypu pryszczy,
- nie był perfumowany,
- był dostępny w wersji bezbarwnej i tonującej.

Myślicie, ze to możliwe? Nie mówie, ze dziś, może za kilka lat?

Aaaa marudze, przepraszam...
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 07:53   #513
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Matuje tak samo dobrze jak skrobia, na twarzy niewidoczny ( no chyba, że filtr gdzieś go mocniej chwyci to troszeczkę widać). Na jak długo matuje nie wiem, zawsze na górę daję puder brązujący, a on po ok 3h zaczyna mi się świecić na twarzy ( na skrobii było to samo) więc trudno mi powiedzieć.
Napewno w aplikacji przyjemny, nie zbija się w grudy na twarzy, nie wysusza i nie ściąga.
Dziękuję bardzo za odpowiedź i jeszcze troszkę Cię pomęczę w takim razie
Kate, rozumiem, że nie masz problemów z nałożeniem bronzera na ten puder Hauschka...? Pytam, bo czasami bardzo trudno założyć cokolwiek na skrobię i jestem ciekawa, jak jest w przypadku tego pudru.
I jeszcze coś - czy ty używasz na filtr podkładu i na podkład ten puder, czy tylko sam puder od razu na filterki...? Zastanawiam się, czy on, czyli puder Hauschki będzie widoczny, jeśli położyć go na cienką warstwę podkładu...? Próbowałaś kiedyś w ten sposób?
Jeszcze raz dziękuję
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 08:47   #514
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Dziękuję bardzo za odpowiedź i jeszcze troszkę Cię pomęczę w takim razie
Kate, rozumiem, że nie masz problemów z nałożeniem bronzera na ten puder Hauschka...? Pytam, bo czasami bardzo trudno założyć cokolwiek na skrobię i jestem ciekawa, jak jest w przypadku tego pudru.
I jeszcze coś - czy ty używasz na filtr podkładu i na podkład ten puder, czy tylko sam puder od razu na filterki...? Zastanawiam się, czy on, czyli puder Hauschki będzie widoczny, jeśli położyć go na cienką warstwę podkładu...? Próbowałaś kiedyś w ten sposób?
Jeszcze raz dziękuję
Ja podkładów wcale nie używam. Tylko filtr, puder hauschki i na to brązer bez żadnych problemów.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 11:31   #515
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Kate 30, właśnie przeczytałam Twoją recenzję mleczka Avene na KWC i jestem pełna nadziei Chodzi mi o to, że do szału doprowadza mnie fakt, że na większość filtrów nie można nakładać pudrów z talkiem, a ja bez makijażu naprawdę nie mogę Ja+filtr+skrobia i nic wiecej to jest totalna porażka Skoro więc mleczko avenowe nie ma parsolu, to mogę się bezkarnie zatapetować kompaktem Sephory na bazie talku? Bo moja ulubiona dotąd Bioderma tenże parsol ma, więc...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 12:45   #516
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Erato
Skoro więc mleczko avenowe nie ma parsolu, to mogę się bezkarnie zatapetować kompaktem Sephory na bazie talku? Bo moja ulubiona dotąd Bioderma tenże parsol ma, więc...
Możesz bezkarnie się zatepetować Sama tak robię
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 12:49   #517
MarcosKrK
Przyczajenie
 
Avatar MarcosKrK
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
GG do MarcosKrK
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witam!!
Mam pytanie!? Właśnie zacząłem używać kremu lysanel Active i jestem w posiadaniu mleczka Vichy capital soleil 30(spf 30 , PPD 10). Czy mogę korzystać z niego jako bloker czy też jest ono za słabe??
__________________
Życie cudem jest !! Ale ty to sprawdź !!
MarcosKrK jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-27, 13:00   #518
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Dziękuję bardzo za odpowiedź i jeszcze troszkę Cię pomęczę w takim razie
Kate, rozumiem, że nie masz problemów z nałożeniem bronzera na ten puder Hauschka...? Pytam, bo czasami bardzo trudno założyć cokolwiek na skrobię i jestem ciekawa, jak jest w przypadku tego pudru.
I jeszcze coś - czy ty używasz na filtr podkładu i na podkład ten puder, czy tylko sam puder od razu na filterki...? Zastanawiam się, czy on, czyli puder Hauschki będzie widoczny, jeśli położyć go na cienką warstwę podkładu...? Próbowałaś kiedyś w ten sposób?
Jeszcze raz dziękuję
Wiesz co Joasiu ja myślę, że jeśli chcesz na filtr nakładać podkład ( to musi być filtr Avene w tym wypadku), to nie musisz się katować skrobią ani pudrem do ciała Hauschki, możesz używać normalnego pudru. Podkład zawiera talk, więc z powodzeniem możesz go matować talkowym pudrem.
Nakładanie skrobii czy Hauschki ma sens tylko wtedy jeśli
a) jest to filtr inny niż avene a chcesz się przypudrować brązerem na górę - wtedy skrobia troszkę zaizoluje filtr
b) używasz tylko filtra + skrobii, takie połączenie jest najlepsze ( ale wiem że mało realne).
Ja to robię tak. Filtr (obojętnie który) puder Hauschki do ciała lub skrobia kukurydziana, a na górę brązer beztalkowy ( Nuskin), lub talkowy Hauschka ( tylko na Avene).
W takim stanie już mogę się pokazać światu.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 14:41   #519
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez MarcosKrK
Witam!!
Mam pytanie!? Właśnie zacząłem używać kremu lysanel Active i jestem w posiadaniu mleczka Vichy capital soleil 30(spf 30 , PPD 10). Czy mogę korzystać z niego jako bloker czy też jest ono za słabe??
MarcoKrk, witaj u nas
tradycyjnie najpierw sprostowanie: nie używaj nazwy bloker, tylko filtry albo krem z filtrami. Nasze poprawianie z uporem maniaka wynika stąd, że nazwa "bloker" jest na zachodzie zakazana, żeby nie wprowadzać w błąd - żaden krem nie blokuje całkowicie przed promieniowaniem.

Co do Vichy 30, to jest absolutne minimum, jakie powinno się nakładać zimą w mieście, ale może być. Ja bym wzięła wyższe, 40 np., ale wiadomo, jak to teraz z filtrami. Lepiej 30 niż nicTylko nakładaj naprawdę 2,5 ml, bo jak weźmiesz mniej, to Ci z tej 30 naprawdę znikoma ochrona wyjdzie
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 16:14   #520
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez MarcosKrK
Witam!!
Mam pytanie!? Właśnie zacząłem używać kremu lysanel Active i jestem w posiadaniu mleczka Vichy capital soleil 30(spf 30 , PPD 10). Czy mogę korzystać z niego jako bloker czy też jest ono za słabe??
[qoute=Sandija]MarcoKrk, witaj u nas
tradycyjnie najpierw sprostowanie: nie używaj nazwy bloker, tylko filtry albo krem z filtrami. Nasze poprawianie z uporem maniaka wynika stąd, że nazwa "bloker" jest na zachodzie zakazana, żeby nie wprowadzać w błąd - żaden krem nie blokuje całkowicie przed promieniowaniem.

Co do Vichy 30, to jest absolutne minimum, jakie powinno się nakładać zimą w mieście, ale może być. Ja bym wzięła wyższe, 40 np., ale wiadomo, jak to teraz z filtrami. Lepiej 30 niż nicTylko nakładaj naprawdę 2,5 ml, bo jak weźmiesz mniej, to Ci z tej 30 naprawdę znikoma ochrona wyjdzie[/quote]

Ja również witam Cię MarcosKrK Popieram wszystko to, co napisała Sandija i ze swej strony dodam jeszcze, ze te 2,5 ml to na twarz i szyję, natomiast na sama twarz 1,8 ml. Polecam lekturkę działu Ochrona anty-UV na BU http://www.phpbbserver.com/biochemia...biochemiaurody i zwracam uwagę, ze tam są 4 strony z tytułami postów.

Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnego wizażowania
Alchemiczka
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 16:19   #521
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Sandija i Kate30 świetnie, że umieściłyście recenzje mleczka Avene. Ja jestem posiadaczką tej koszmarnej emulsji i już straciłam wiarę w Avene, a tu proszę! Skuszę się na to mleczko (o ile je gdzieś dorwę )
A co do nazwy "bloker": wiem, że się już tego słowa używać nie powinno, więc może i należałoby zmienić to na KWC. Chodzi mi o to, że na KWC jest kategoria Pielęgnacja ciała - kremy ochronne...blokery anty-UV
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 16:30   #522
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Mam do was pytanie, bo z tego co czytam dobrze orientujecie się w temacie filtrów, a ja dopiero zaczynam swoja przygodę z nimi. Używam mleczka Avene i na to kładę fluid i puder, taki zwykły jak zawsze wcześniej, więc pewnie jest pełen zakazanych składników. Ponieważ dostałam już pensję mogę inwestowac w siebie dalej. Myślę nad tym, żeby może wymienic fluid na tonujący filtr. I ponieważ moja cera jest baaaaaardzo jasna, (a z tego co czytałam opinie to tonujące filtry do jasnych nie należą) to wymyśliłam sobie, że będę nakładac tą moją Avene i na to niewielką ilosc tonującego filtra np. biodermę, potem puder tak jak pisał ktoś wcześniej, albo Hauschka albo Loreal. Tylko czy mogę połączyc Avene i biodermę czy raczej powinny to byc produkty z jednej firmy? Czy puder bez talku mniej zapycha pory czy wpływa tylko pozytywnie na działanie filtrów?
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 16:35   #523
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez !violet!
Tylko czy mogę połączyc Avene i biodermę czy raczej powinny to byc produkty z jednej firmy?
Lepiej nie mieszać filtrów różnych firm, mogą sie ze sobą gryźć, jedne filtry mogą destabilizować drugie. jeśli już mieszać to filtry jednej firmy, ale tu tez wazna jest konsystencja, bo filtr bardziej płynny będzie wchłaniał się szybciej i moze to sie skończyc dla ciebie cetkowaniem
strone lub dwie wstecz opisana jest mieszanka dwóch bioderm
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 16:39   #524
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Raczej nie łączy się filtrów różnych firm. Ja na Twoim miejscu wcale bym nie kombinowała, filtry Avene to jedyne, na które możesz kłaśc podkłąd i puder.
Patrz parę postów wyżej, Kate pisała, że po co inwestować w puder hauschki, jesli chesz się malowac i masz filtry avene.
Jak jesteś blada, to ciężko Ci będzie znaleźć jasny tonujący filtr.
Jesli Twoja wersja Ci odpowiada, to po co ją zmieniać.
Puder bez talku mniej wysusza skórę, no i nie szkodzi flitrom z parsolem.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 16:42   #525
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wielkie dzięki za odpowiedź
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 16:57   #526
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Ja to robię tak. Filtr (obojętnie który) puder Hauschki do ciała lub skrobia kukurydziana, a na górę brązer beztalkowy ( Nuskin), lub talkowy Hauschka ( tylko na Avene).
W takim stanie już mogę się pokazać światu.
Kate a jaki odcien na twarzy ma ten brązer z Nu Skin (kulki), ponieważ muszę coś sobie kupić na lato, a w lato używam biodermy do twarzy jest najmniej tłusta i mam dylemat Na obrazku są to kulki różowo - brązowe, a jak jest w rzeczywistości? Zależy mi na tym aby nie dawał odcienia różowego ze względu na moje naczynka tylko lekko opalony
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 17:06   #527
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
Kate a jaki odcien na twarzy ma ten brązer z Nu Skin (kulki), ponieważ muszę coś sobie kupić na lato, a w lato używam biodermy do twarzy jest najmniej tłusta i mam dylemat Na obrazku są to kulki różowo - brązowe, a jak jest w rzeczywistości? Zależy mi na tym aby nie dawał odcienia różowego ze względu na moje naczynka tylko lekko opalony

Napisałam ich wyczerpującą recenzję możesz tam sobie przeczytać więcej.
Kulki wyglądają na ciemne, ale dają dosyć delikatny efekt lekkiej opalenizny jeśli je oszczędnie położyć. Różowe nie są, możesz być spokojna.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 18:25   #528
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Podkład zawiera talk, więc z powodzeniem możesz go matować talkowym pudrem.
mówisz o jakimś konkretnym podkładzie, który zawiera talk czy jest to uogólnienie odnośnie wszystkich podkładów, że każdy zawiera talk? bo sprawdziłam skład mojego i nie zawiera.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 18:43   #529
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Justa, o czym piszecie?
Bo straciłam wątek
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 18:45   #530
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez justa79
mówisz o jakimś konkretnym podkładzie, który zawiera talk czy jest to uogólnienie odnośnie wszystkich podkładów, że każdy zawiera talk? bo sprawdziłam skład mojego i nie zawiera.
Może to zbytnie uogólnienie, ale zdecydowana większość podkładów go zawiera. A jaki podkład beztalkowy posiadasz?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 18:48   #531
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Dziękuję. Ja jutro spróbuję skrobię nałożyć puszkiem, bo pędzlem jakoś mi to tak dziwnie wychodzi. Relację zapodam
Jak obiecałam, to przedstawiam relację. Tak więc Dziewczyny kochane. Dziś rano nałozyłam emulsję Avene, na raz ok. 1,7 ml, poczekałam 15 minut i ... zaczęłam nakładać skrobię puszkiem. Niestety, ale zdolności manualnych to ja nie mam. Twarz miałam białą od skrobii, poniewaz tyle mi się nałożyło, wygladałam, jak córka młynarza. Podziwiam Kate, bo potrafi nakładać puder Hauschki puszkiem, ja nie umiem nałozyć skrobii ani pedzlem, ani puszkiem . Co miałam robić? zmyłam z siebie filtr i skorbie i od nowa: tonik + 1 ml emulsji Avene. Zrobiłam parę pożytecznych rzeczy i za jakieś 10 minut nałożyłam znów ok. 0,7 ml. Delikatnie wklepywałam to kilkakrotnie i z radoscią mogę oznajmić, ze filtr się trzymał na twarzy przez cały dzień. Poszłam do szkoły bez nakładania skrobii, swieciłam się trochę, ale nie tak smalcowato lecz przyzwoicie. Poza tym mając na głowie czapkę obawiałam sie, ze filtr wetrze mi się w nia, a tu miła niespodzianka, nic takiego się nie stało Jeszcze teraz sie troszkę świece, ale już minimalnie

Aha i oczywiście byłam dziś w aptece. Naszykowałam sie, ze zamówionego mleczka SPF 50+ Avene nie bedzie, a tu miła niespodzianka - było W dodatku w zestawie: krem Hydrance Optimale Legere gratis. Od jutra zaczynam uzywac tego mleczka Mam nadzieję, ze również przy nim odejde się bez skrobii.

Pozdrawiam i sorki za to, zę sie tak rozgadałam.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 18:52   #532
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Napisałam ich wyczerpującą recenzję możesz tam sobie przeczytać więcej.
Kulki wyglądają na ciemne, ale dają dosyć delikatny efekt lekkiej opalenizny jeśli je oszczędnie położyć. Różowe nie są, możesz być spokojna.
Dzięki
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 19:10   #533
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Jak obiecałam, to przedstawiam relację. Tak więc Dziewczyny kochane. Dziś rano nałozyłam emulsję Avene, na raz ok. 1,7 ml, poczekałam 15 minut i ... zaczęłam nakładać skrobię puszkiem. Niestety, ale zdolności manualnych to ja nie mam. Twarz miałam białą od skrobii, poniewaz tyle mi się nałożyło, wygladałam, jak córka młynarza. Podziwiam Kate, bo potrafi nakładać puder Hauschki puszkiem, ja nie umiem nałozyć skrobii ani pedzlem, ani puszkiem . Co miałam robić? zmyłam z siebie filtr i skorbie i od nowa: tonik + 1 ml emulsji Avene. Zrobiłam parę pożytecznych rzeczy i za jakieś 10 minut nałożyłam znów ok. 0,7 ml. Delikatnie wklepywałam to kilkakrotnie i z radoscią mogę oznajmić, ze filtr się trzymał na twarzy przez cały dzień. Poszłam do szkoły bez nakładania skrobii, swieciłam się trochę, ale nie tak smalcowato lecz przyzwoicie. Poza tym mając na głowie czapkę obawiałam sie, ze filtr wetrze mi się w nia, a tu miła niespodzianka, nic takiego się nie stało Jeszcze teraz sie troszkę świece, ale już minimalnie

Aha i oczywiście byłam dziś w aptece. Naszykowałam sie, ze zamówionego mleczka SPF 50+ Avene nie bedzie, a tu miła niespodzianka - było W dodatku w zestawie: krem Hydrance Optimale Legere gratis. Od jutra zaczynam uzywac tego mleczka Mam nadzieję, ze również przy nim odejde się bez skrobii.

Pozdrawiam i sorki za to, zę sie tak rozgadałam.
A skąd jesteś że w twoim mieście udaje się coś zamówić i jest?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 19:15   #534
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Kate30 w aptece www.domzdrowia.pl jest mleczko Avene 50+, ale 50ml, więc chyba nie to które poszukujecie. Ale mozna do nich napisac, raz nie mielei czegoś w sklepie internetowym, ja tylko o to zapytałam (nie chcialam jeszcze zamawiać) a oni od razu to wystawili
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 19:17   #535
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
A skąd jesteś że w twoim mieście udaje się coś zamówić i jest?
Z Chrzanowa
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 06:28   #536
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Jak obiecałam, to przedstawiam relację. Tak więc Dziewczyny kochane. Dziś rano nałozyłam emulsję Avene, na raz ok. 1,7 ml, poczekałam 15 minut i ... zaczęłam nakładać skrobię puszkiem. Niestety, ale zdolności manualnych to ja nie mam. Twarz miałam białą od skrobii, poniewaz tyle mi się nałożyło, wygladałam, jak córka młynarza. Podziwiam Kate, bo potrafi nakładać puder Hauschki puszkiem, ja nie umiem nałozyć skrobii ani pedzlem, ani puszkiem .
Alchemiczko nie wiem czy to robisz, ale jak nabierzesz skrobii na płatek to przed nałożeniem na twarz dobrze jest popukać nim w dłoń żeby nadmiar mąki spadł z płatka, wtedy mniejsze ryzyko otynkowania skrobią.
Skrobia kukurydziana jednak zdecydowanie lepiej się nakłada. Jest bardziej mączna ( już o tym pisałam) nie taka tępa jak ziemniaczana. Mąka ziemniaczana skrzypi między palcami, a kukurydziana jest konsystencją zbliżona do zwykłej mąki i mniej się grudzi. Warto spróbować.
Inna sprawa, że akurat emulsję najtrudniej zmatowić ładnie, tak się koszmarnie klei że wszystko na niej kiepsko wygląda. Myślę, że z mleczkiem pójdzie ci znacznie lepiej.

Cytat:
Napisane przez agatka-a
Kate30 w aptece www.domzdrowia.pl jest mleczko Avene 50+, ale 50ml, więc chyba nie to które poszukujecie. Ale mozna do nich napisac, raz nie mielei czegoś w sklepie internetowym, ja tylko o to zapytałam (nie chcialam jeszcze zamawiać) a oni od razu to wystawili
Agatko to nie jest mleczko tylko krem 50+, ma pojemność 50ml (jak emulsja), ale jest barwiony ( kolor łososiowy) i przeznaczony do cery suchej ( o ile mnie pamięć nie myli).
Mnie w każdym razie szło z nim jeszcze gorzej niż z lepką emulsją, a pozatym nie lubię barwionych kremów.

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-03-01 o 19:17 Powód: post pod postem
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 09:21   #537
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Może to zbytnie uogólnienie, ale zdecydowana większość podkładów go zawiera. A jaki podkład beztalkowy posiadasz?
ja mam podkład Bielendy. ale nie wydaje mi się, żeby większość podkładów zawierała talk, myślę, że głównie te matujące. może trzeba zrobić przegląd składów w KWC
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 19:06   #538
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Alchemiczko, ogromnie mi się spodobała ta twoja lista życzeń odnośnie blokerów- chyba wzruszy każdą filtromaniaczkę

A co do mieszania Biodermy tonującej z fluide, bo ja to robiłam z ta 100 w ciemnym kolorze, a czy próbował ktoś mieszać fluid 100 z biodermą 50 flush- jaśniejszą, na naczynka, albo nakładac 1 na drugą? Chyba Sandija, ale nie jestem pewna...Ciekawa jestem jak te 2 się sprawują .

Dziewczyny, a jak wy nakładacie podkład na filtr, żeby go nie zetrzeć? Ja próbowałam dziś tak lekko wklepując i zafundowałam sobie prawdziwą tapetę w dodatku za ciemną- a te resztki podkładu, to były kiedyś za...jasne! Aż nie mogłam uwierzyć, że aż tak rozjaśniła mi się skóra
No i musiałam tak wyjść do ludzi , szkoda mi było zmywać tą gruba pracowicie nałożoną warstwę filtra.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 20:03   #539
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Jak dla mnie to sprawa nakładania podkładu na filtr jest bardzo skomplikowana - trzeba delikatnie go wklepywać aby nie zetrzec filtra przez co łatwo nierówno nałożyć, do tego niewiele podkładów sprawdza się na filtrach -bardzo łatwo o smugi i wałkowaie poza tym mam wrażenie, że ciemnieją w kontakcie z filtrem - z moich doświadczeń wynika, że najlepiej jak to jest bardzo lekki, nawilżający, praktycznie przezroczysty fluid. Ja po paru próbach stwirdziłam, że najlepiej jest jednak filtr przypudrować sypkim pudrem, ale wtedy znowu panicznie boję się, że mi się ten filtr zdestabilizuje i skórczy do faktora 5 i cały mój wysiłek i tak obróci się wniwecz...więc koniec końców matowię filtr skrobią i wyglądam jak córka młynarza...
Nawet się w duchu trochę buntuję, że sie tego wszystkiego o ochronie skóry dowiedziałam, bo kiedyś nakładałam podkład i nie martwiłam się o nic, a teraz jak nie nałożę filtra to zaraz mi się wydaje, że będę stara, brzydka, pomarszczona i poprzebarwiana...
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 20:18   #540
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Do filtromaniaczek:)

faktycznie ze dosc ciezko znalesc dobry podklad ktory po nalozeniu na filtr bedzie jakos wygladal, ja zrezygnowalam z podkladow, nakladam jedynie puder sypki i dosc spora warstwe bronzera bo niestety moj filtr bardzo bieli a szkoda mi go wyrzucic, nie mam zadnych przebarwien ani problemow z cera wiec to mi w zupelnosci wystarcza
raz sprobowalam podkladu ale rzeczywiscie trudno go nalozyc rownomiernie i bez smug jaki pisze maniaa takze pozegnalam sie z nim
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.