Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-08-26, 19:58   #451
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Utrzymanie:

I. jajeczna owsianka z m³od± marchwi±, suszonymi ¶liwkami i mas³em orzechowym

II. jajeczna kasza manna z miodem, cynamonem oraz kwa¶nym jab³kiem z ogrodu

III. kasza jaglana z karkówk± w sosie pieczeniowym podana z pomidorami z fet±, cebul± oraz czosnkiem (?chyba)

IV. (nieudane) pe³noziarniste gofry na serku wiejskim i oleju kokosowym podane z czeko¶liwk± i poppingiem z amarantusa
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-26, 20:03   #452
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
B
Te¿ nienawidzê tego uczucia przeg³odzenia, gdy mog³abym poch³on±æ ca³± lodówkê na raz. My¶lê, ¿e jest to zmora wielu dietkuj±cych - powstrzymuj± siê na si³ê od jedzenia, a potem organizm sam domaga siê o swoje i nie mog± siê powstrzymaæ...

Lubiê ketchup tak¿e w nietypowych po³±czeniach np. z jajkami w jakiejkolwiek postaci. T¯ nie mo¿e tego poj±æ. Ale ketchup musi byæ gêsty i moooocno pomidorowy. Nie tam jakie¶ siki.

Orzechy s± wskazane zawsze i wszêdzie! Wiadomo, ¿e mas³o orzechowe by³oby najlepsze w³asnej roboty - bez dodatków. No i przesadzaæ z niczym te¿ nie warto. Ja zawsze preferowa³am "czyste" orzechy, a mas³o jedynie na kanapkach - ale teraz uzale¿ni³am siê od owsianek ze ¶wie¿ymi owocami i mase³kiem.

Ca³kiem ca³kiem to Twoje R. Ale kiedy wpadnie inny chlebu¶ ni¿ pszenny? No i w³a¶nie, te orzechy by siê gdzie¶ przyda³y.

ja mia³am z tym du¿y problem, oprócz zmian w psychice, pomagaj± mi regularne posi³ki, wtedy o wiele ³atwiej zapobiec nalotom na kuchnie. Wtedy kiedy jest gorzej to wiem, ¿e np. za 1,5 godziny kolejny posi³ek i jako¶ to mnie motywuje.


tak, je¶li ketchup, to tylko taki, a najlepszy to ju¿ w ogóle jest domowy kiedy¶ mia³am w domu roleski, to nie mog³am go prze³kn±æ

ja uwielbiam to mas³o, to sobie kupiê, a co! jakie¶ z fajnym sk³adem. O orzechach te¿ pomy¶lê a pszenny, wieem... ale generalnie odk±d pamiêtam jem razowy/¿ytni i akurat te dwa dni to by³a taka podbramkowa sytuacja, a musia³am go zje¶æ, ¿eby siê nie zmarnowa³

Cytat:
Napisane przez bingiel Poka¿ wiadomo¶æ
R

I placuszki z 3 ubitych bia³ek i zmielonych p³atków owsianych z jogurtem nat., malinami i po³ow± brzoskwini
II bu³ka graham z ziarnami (niestety lata³am po mie¶cie pó³ dnia, wiêc w biegu)
III makaron razowy z pesto (samorobne)
IV jogurt nat. z orzechami, pestkami dyni, waflem ry¿owym, p³atkami migda³owymi

wszystko niestety na szybko dzi¶...
koñcz± mi siê pomys³y na kolacjê. macie co¶ prócz kanapek i jogurtów?
ja w³a¶nie te¿ mam problemy z szybkimi kolacjami, które nie mia³yby wêglów... zwykle siêgam po serki wiejskie/twarogi/jajka/jaka¶ rybka z puszki + warzywa, ale trochê mi siê przejada


dzisiejsze R, serowo wysz³o

I: zapiekana owsianka z 5 ¶liwkami na mleku ry¿owym (jeej, komu na R brakuje ciast z owocami niech spróbuje pycha, pycha, pycha!)
II: sa³atka z 1/4 woreczka br±zowego ry¿u, po³owa pomidora, kawa³ek bak³a¿ana i kukurydza; trzy kawa³eczki brie z orzechami
III:makaron pe³noziarnisty ze szpinakiem, radamerem i czosnkiem; resztka bak³a¿ana i kukurydzy (dos³ownie pare kawa³ków, ale nie wcisnê³am w siebie na II ¶niadanie)

~joga, bieganie
IV:jajecznica z dwóch jajek, po³owa pomidora, po³owa serka wiejskiego
V:(wpadnie tak godzinkê przed snem) druga po³owa serka, marchew

do picia: kawa zbo¿owa na mleku, zielona herbata z pomarañcz±, woda, czarna herbata o smaku jagodowej muffinki (pachnie jak jagody, smakuje jak biszkopty!)
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-26, 20:14   #453
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Widzê, ¿e dzi¶ makaronowo na forum Moje U:

I: owsianka z brzoskwiniami, ziarnami s³onecznika i mlekiem kokosowym;
II: kilka (ostatnich ju¿, niestety) ciastek owsiano-jaglano-gryczanych w³asnej roboty; nektarynka;
III: zupa koperkowa zabielana z kasz± jaglan±; na drugie makaron pe³noziarnisty ze ¶wie¿ymi pomidorami, mozarell±, szynk±, oliw± i bazyli±;
IV: kromka razowca z mas³em orzechowym;
V: ogromne, pó³litrowe smoothie szpinakowo-ogórkowo-bananowe z kasz± jaglan± oraz ³y¿k± siemienia lnianego; pó¼niej jeszcze wieczorny grzeszek: malutkie piwo pszeniczne (200 ml) na dobranoc .
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-26, 21:53   #454
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 520
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
dzisiejsze R, serowo wysz³o

I: zapiekana owsianka z 5 ¶liwkami na mleku ry¿owym (jeej, komu na R brakuje ciast z owocami niech spróbuje pycha, pycha, pycha!)
Mnie, mnie brakuje! Jak zrobiæ tak± owsiankê? Kiedy¶ robi³am z jakiego¶ przepisu blogowego i zupe³nie mi nie wysz³a. Dodajesz tam jajko albo proszek do pieczenia?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Widzê, ¿e dzi¶ makaronowo na forum Moje U:

I: owsianka z brzoskwiniami, ziarnami s³onecznika i mlekiem kokosowym;
II: kilka (ostatnich ju¿, niestety) ciastek owsiano-jaglano-gryczanych w³asnej roboty; nektarynka;
III: zupa koperkowa zabielana z kasz± jaglan±; na drugie makaron pe³noziarnisty ze ¶wie¿ymi pomidorami, mozarell±, szynk±, oliw± i bazyli±;
IV: kromka razowca z mas³em orzechowym;
V: ogromne, pó³litrowe smoothie szpinakowo-ogórkowo-bananowe z kasz± jaglan± oraz ³y¿k± siemienia lnianego; pó¼niej jeszcze wieczorny grzeszek: malutkie piwo pszeniczne (200 ml) na dobranoc .
Bardzo fajny jad³ospis, szczególnie obiad mi siê podoba.

Moje R

I. owsianka z 4 ³y¿ek na mleku z je¿ynami i kapk± miodu
II. dwie kromki razowca z makrel± wêdzon± i papryk±, pomidor
III. roladki z kurczaka ze szpinakiem, fasolka szparogowa, dwa ma³e ziemniaki z koperkiem
- trochê bobu w ramach przek±ski
IV. dwie kromki razowca z sa³atk± jarzynow± (z dodatkiem dietetycznego pseudo-majonezu na bazie serka wiejskiego), pó³ ogórka
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 00:12   #455
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje dzisiejsze R (bo weekend to pora¿ka )

1. Jaglanka z homo, pó³ kostki twaro¿ku, miodem i wiórkami kokosowymi, nektarynka
2. Reszta jaglanki ze ¶niadania (bo rano porcja przeros³a moje mo¿liwo¶ci), 1,5 brzoskwini ufo
3. Dukanowa bu³ka (bo w domu mia³am tylko pszenny chleb) z mas³em, sa³at± i past± tuñczykow± (pomidory z puszki, tuñczyk, ser, por), szklanka koklajlu szpinakowo-ogórkowo-jab³kowo-imbirowego (wczorajsze odkrycie, pycha)
Kawa bez mleka, bez cukru
4. Makaron razowy z kurczakiem w sosie kurkowym, druga szklanka koklajlu (bo z jednej porcji wychodz± dwie szklanki)
Znów kawa
5. Sa³atka: 3/4 makreli, pó³ sa³aty, pó³ cebuli, du¿y pomidor.

I jak? Jest ok?
Tak, jest ok. Bez wpychania jedzenia na si³ê, a jednocze¶nie koniec koñców i tak wysz³y fajne, zdrowe i smaczne posi³ki. Cieszê siê, ¿e coraz wiêcej tu rozs±dnych, warto¶ciowych menu redukcyjnych, nierozpisanych co do grama .

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Moje dzisiejsze eRrr, pierwszego dnia powrotu do pracy po pó³rocznym zwolnieniu lekarskim

¦niadanie: bu³ka orkiszowa posmarowana odchudzon± pastell± czyli suszone pomidory, bazylia i serek wiejski (nieco ods±czony z zalewy), do tego papryka grillowana

Przek±ska:nektarynka, gar¶æ orzechów

II ¦niadanie: sa³atka: kasza jaglana, kilka kostek fety, oliwki z migda³em, pomidor, kie³ki broku³a, pestki s³onecznika, siemiê lniane, wszystko skropione oliw±

Obiad: 'gulasz' ze schabu, pieczarek, papryki i cebuli zagêszczony mielonym s.lnianym; kasza jaglana

Kolacja: serek wiejski, pomidor, kie³ki broku³a

Jako¶ wydaje mi siê dziwny ten mój jad³ospis... sama nie wiem co mi w nim nie pasuje.
Te¿ nie wiem, co Ci w nim nie pasuje. Jak dla mnie SUPER!

Cytat:
Napisane przez bingiel Poka¿ wiadomo¶æ
R

I placuszki z 3 ubitych bia³ek i zmielonych p³atków owsianych z jogurtem nat., malinami i po³ow± brzoskwini
II bu³ka graham z ziarnami (niestety lata³am po mie¶cie pó³ dnia, wiêc w biegu)
III makaron razowy z pesto (samorobne)
IV jogurt nat. z orzechami, pestkami dyni, waflem ry¿owym, p³atkami migda³owymi

wszystko niestety na szybko dzi¶...
koñcz± mi siê pomys³y na kolacjê. macie co¶ prócz kanapek i jogurtów?
A gdzie ¿ó³tka od jajek?

Dobrze wiesz, ¿e taka sucha bu³a to nie bardzo... Je¶li wiedzia³a¶, ¿e czeka Ciê dzieñ w biegu - warto by³o sobie spakowaæ co¶ po¿ywnego do torebki. Chocia¿by na³adowaæ jakim¶ obk³adem t± bu³ê w domu i owin±æ w foliê spo¿ywcz±... Ju¿ by³by cacy posi³ek. To tak na przysz³o¶æ .

Znów brakuje bia³ka (nooo nie przypakujesz od kawa³ka miêsa czy ryby!), no i tym razem brak te¿ warzyw!

Kolacja? Sa³atki, jajka na milion sposobów... Mnóstwo opcji!

Cytat:
Napisane przez G0si3k Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje za ocene

I od razu wrzuce dzisiejszy:

I Owsianko-manna z gruszka, jogurtem naturalnym i maslem orzechowym + kawa z mlekiem
W pracy:
Banan, kostka czekolady mlecznej

II Tortilla posmarowana keczupem z kurczakiem, salata, tarta marchewka i suszonymi pomidorami

Druga kostka czekolady do kawy; pare godzin pozniej jablko

W domu:
III Makaron pelnoziarnisty z tunczykiem, brokulami, oliwkami, cebula i czosnkiem w sosie pomidorowym (wlasnej roboty)

Cwiczenia

IV Serek wiejski albo jajko z warzywkami
Jest dobrze!

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Utrzymanie:

I. jajeczna owsianka z m³od± marchwi±, suszonymi ¶liwkami i mas³em orzechowym

II. jajeczna kasza manna z miodem, cynamonem oraz kwa¶nym jab³kiem z ogrodu

III. kasza jaglana z karkówk± w sosie pieczeniowym podana z pomidorami z fet±, cebul± oraz czosnkiem (?chyba)

IV. (nieudane) pe³noziarniste gofry na serku wiejskim i oleju kokosowym podane z czeko¶liwk± i poppingiem z amarantusa
Szykowa³yby siê 4 tre¶ciwe, warto¶ciowe posi³ki - by³oby super, ale zdecydowanie zabrak³o warzyw! A co z tymi goframi nie tak posz³o? Po prostu z³e po³±czenie smaków czy co¶ nie wysz³o przy robieniu?

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ

ja mia³am z tym du¿y problem, oprócz zmian w psychice, pomagaj± mi regularne posi³ki, wtedy o wiele ³atwiej zapobiec nalotom na kuchnie. Wtedy kiedy jest gorzej to wiem, ¿e np. za 1,5 godziny kolejny posi³ek i jako¶ to mnie motywuje.


tak, je¶li ketchup, to tylko taki, a najlepszy to ju¿ w ogóle jest domowy kiedy¶ mia³am w domu roleski, to nie mog³am go prze³kn±æ

ja uwielbiam to mas³o, to sobie kupiê, a co! jakie¶ z fajnym sk³adem. O orzechach te¿ pomy¶lê a pszenny, wieem... ale generalnie odk±d pamiêtam jem razowy/¿ytni i akurat te dwa dni to by³a taka podbramkowa sytuacja, a musia³am go zje¶æ, ¿eby siê nie zmarnowa³


ja w³a¶nie te¿ mam problemy z szybkimi kolacjami, które nie mia³yby wêglów... zwykle siêgam po serki wiejskie/twarogi/jajka/jaka¶ rybka z puszki + warzywa, ale trochê mi siê przejada


dzisiejsze R, serowo wysz³o

I: zapiekana owsianka z 5 ¶liwkami na mleku ry¿owym (jeej, komu na R brakuje ciast z owocami niech spróbuje pycha, pycha, pycha!)
II: sa³atka z 1/4 woreczka br±zowego ry¿u, po³owa pomidora, kawa³ek bak³a¿ana i kukurydza; trzy kawa³eczki brie z orzechami
III:makaron pe³noziarnisty ze szpinakiem, radamerem i czosnkiem; resztka bak³a¿ana i kukurydzy (dos³ownie pare kawa³ków, ale nie wcisnê³am w siebie na II ¶niadanie)

~joga, bieganie
IV:jajecznica z dwóch jajek, po³owa pomidora, po³owa serka wiejskiego
V:(wpadnie tak godzinkê przed snem) druga po³owa serka, marchew

do picia: kawa zbo¿owa na mleku, zielona herbata z pomarañcz±, woda, czarna herbata o smaku jagodowej muffinki (pachnie jak jagody, smakuje jak biszkopty!)
Regularne posi³ki s± recept± na wiele problemów. Mi pomagaj± na moje sko³atane nerwy. T¯ wie, ¿e jak zaczynam siê wkurzaæ o byle co, to po prostu ju¿ moja pora na posi³ek .

Uwielbiam mas³o orzechowe z Lidla, no ale na Tydzieñ Amerykañski trzeba bêdzie jeszcze poczekaæ (póki co - ja mam zapas). Orzechy najró¿niejsze polecam - zarówno jako dodatek do owsianki/jogurtu/serka, a tak¿e jako zdrow± przek±skê.

Te¿ nie cierpiê marnowania jedzenia . A jasne pieczywo jadam zazwyczaj gdy jestem u T¯ (najlepsze grzanki ever) - ale jednak razowe czy graham lepiej mnie syci i bardziej smakuje...

Dzisiaj wydaje siê byæ ok.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Widzê, ¿e dzi¶ makaronowo na forum Moje U:

I: owsianka z brzoskwiniami, ziarnami s³onecznika i mlekiem kokosowym;
II: kilka (ostatnich ju¿, niestety) ciastek owsiano-jaglano-gryczanych w³asnej roboty; nektarynka;
III: zupa koperkowa zabielana z kasz± jaglan±; na drugie makaron pe³noziarnisty ze ¶wie¿ymi pomidorami, mozarell±, szynk±, oliw± i bazyli±;
IV: kromka razowca z mas³em orzechowym;
V: ogromne, pó³litrowe smoothie szpinakowo-ogórkowo-bananowe z kasz± jaglan± oraz ³y¿k± siemienia lnianego; pó¼niej jeszcze wieczorny grzeszek: malutkie piwo pszeniczne (200 ml) na dobranoc .
Ahh, znów wspaniale! Pochwal siê, co to za piwo by³o.

Cytat:
Napisane przez Mahaszi Poka¿ wiadomo¶æ
Moje R

I. owsianka z 4 ³y¿ek na mleku z je¿ynami i kapk± miodu
II. dwie kromki razowca z makrel± wêdzon± i papryk±, pomidor
III. roladki z kurczaka ze szpinakiem, fasolka szparogowa, dwa ma³e ziemniaki z koperkiem
- trochê bobu w ramach przek±ski
IV. dwie kromki razowca z sa³atk± jarzynow± (z dodatkiem dietetycznego pseudo-majonezu na bazie serka wiejskiego), pó³ ogórka
Nie mam zastrze¿eñ . Sk±d masz je¿yny? Zbiera³a¶ sama czy kupne? W zesz³ym roku najad³am siê z polnych krzaczków, a ceny na ryneczku odstraszaj±... Bób - rewelacyjnie zdrowa przek±ska, kurczê, ja w tym roku nie jad³am bobu - tak uwielbiam!.




Dzisiejsze (a w³a¶ciwie wczorajsze ) lu¼ne U - d³ugi, intensywny dzieñ z T¯ . I wyj±tkowa piwno-czekoladowa degustacja, na któr± d³ugo czeka³am.

* Jajecznica z 2 jaj na oliwie z szynk± i szczypiorkiem; 2 kromki chleba graham z serkiem bazyliowym, rzodkiewkami i sa³at±
* 50g mlecznej czekolady nadziewanej trufl± i karmelem
* 3 ¶liwki
* Kawa³ek schabu sma¿ony bez t³uszczu, pó³ woreczka br±zowego ry¿u z sosem serowym, broku³y gotowane na parze
* 25g ciemnej czekolady 70% ze s³odem whisky, piwo whisky extra stout 250ml
* 2 kromki i 2 piêtki chleba graham z pomidorem, papryk±, sa³at± i serami: emmentaler, typu feta z zio³ami, brie.
* Piwo american india pale ale 250ml

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, 3x zielona herbata
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-08-27 o 00:13
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 01:53   #456
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez GabrysiaBrycha Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê porad¼cie,
jaki ser ¿ó³ty na redukcji polecacie?
Szukam czego¶ dobrego na drugie ¶niadanie. Sery ple¶niowe uwielbiam - jednak z nich ju¿ zrezygnowa³am, wszystkie light i seropodobne odpadaj± (s± bez smaku).
Mo¿ecie poleciæ jaki¶ z dobrym sk³adem?
Ser "Piórko" ma tylko 3% t³uszczu i 35% bia³ka

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Dok³adnie . To strasznie smutne . Taki zwi±zek wali toksyn±, ¿e a¿ tutaj czujê...
Dok³adnie...
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 07:13   #457
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomo¶ci: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

U:

jab³ko, kruche ciasteczko
I. 3 kanapki z ¿ytniego razowca: mas³o, sopocka, pomidor/ mas³o, twaróg t³usty/ ser brie, pomidor, 2 ogórki ma³osolne
kawa parzona bez dodatków
II. 2 kromki cha³ki z mas³em, miodem i orzechami, kostka gorzkiej czekolady
III. gotowana pier¶ ze swojskiego kurczaka, ziemniaki z mas³em, ogórki ¶wie¿e i sa³atka szwedzka, kubek roso³u
kawa rozpuszczalna bez dodatków
IV. kromka cha³ki z mas³em i d¿emem jagodowo-truskawkowym, gratka truskawkowa, jab³ko i kostka gorzkiej czekolady
V. tagiatelle orkiszowe ze sma¿onymi na oliwie pieczarkami i kawa³kami kurczaka z czosnkiem, natk± pietruszki posypane parmezanem

+ herbaty owocowe i woda
SweetCherry87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 07:35   #458
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Szykowa³yby siê 4 tre¶ciwe, warto¶ciowe posi³ki - by³oby super, ale zdecydowanie zabrak³o warzyw! A co z tymi goframi nie tak posz³o? Po prostu z³e po³±czenie smaków czy co¶ nie wysz³o przy robieniu?
Ach, mój odwieczny problem! Chocia¿ by³y i marchew i pomidor... Dzisiaj postaram siê ju¿ dodaæ ich wiêcej Ale wczoraj musia³am siê do³adowaæ owocami po przymusowej diecie fast-foodowej.
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 07:48   #459
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Ahh, znów wspaniale! Pochwal siê, co to za piwo by³o.
Dziêki Piwo Franziskaner Weissbier, a dok³adnie - po³owa takiego piwa. Pyszne!
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 11:05   #460
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez SweetCherry87 Poka¿ wiadomo¶æ
U:

jab³ko, kruche ciasteczko
I. 3 kanapki z ¿ytniego razowca: mas³o, sopocka, pomidor/ mas³o, twaróg t³usty/ ser brie, pomidor, 2 ogórki ma³osolne
kawa parzona bez dodatków
II. 2 kromki cha³ki z mas³em, miodem i orzechami, kostka gorzkiej czekolady
III. gotowana pier¶ ze swojskiego kurczaka, ziemniaki z mas³em, ogórki ¶wie¿e i sa³atka szwedzka, kubek roso³u
kawa rozpuszczalna bez dodatków
IV. kromka cha³ki z mas³em i d¿emem jagodowo-truskawkowym, gratka truskawkowa, jab³ko i kostka gorzkiej czekolady
V. tagiatelle orkiszowe ze sma¿onymi na oliwie pieczarkami i kawa³kami kurczaka z czosnkiem, natk± pietruszki posypane parmezanem

+ herbaty owocowe i woda
Uwielbiam Twoje jad³ospisy!

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Ach, mój odwieczny problem! Chocia¿ by³y i marchew i pomidor... Dzisiaj postaram siê ju¿ dodaæ ich wiêcej Ale wczoraj musia³am siê do³adowaæ owocami po przymusowej diecie fast-foodowej.
Korzystajmy z ¶wie¿ych warzyw, póki jest jeszcze ciep³o!

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki Piwo Franziskaner Weissbier, a dok³adnie - po³owa takiego piwa. Pyszne!
O, Franziskaner ca³kiem spoko .
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 14:09   #461
GabrysiaBrycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomo¶ci: 230
GG do GabrysiaBrycha
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ


Wiadomo, ¿e na R nie bêdziesz je¶æ ca³ego camemberta na raz, albo posypywaæ makaronu ton± parmezanu. Nie warto jednak zupe³nie rezygnowaæ w takiej b±d¼ co b±d¼ zdrowej przyjemno¶ci, jak± jest dobry ser . Pochwal siê co wynalaz³a¶ na sklepowych pó³kach.
Kupi³am po prostu parmini do posypywania (tak troszkê )
i orzechowy cammerbert (na 4 porcje podzielê )
__________________

Prawda jest jak dupa ...Ka¿dy ma swoj±..



GabrysiaBrycha jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 15:24   #462
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Troche OT: jakiej marki jest ten brie/camembert orzechowy? Zauwa¿y³am, ze przejawia sie w wielu jad³ospisach
W ogole: czy mo¿ecie posze polecic mi jakies konkretne sery tego typu ( Niekoniecznie orzechowe) bardziej chodzi mi o marke, zebym wiedziala co kupic )

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-08-27 o 15:26
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 16:04   #463
Elnaja
Przyczajenie
 
Avatar Elnaja
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Po pierwsze to chcia³abym siê przywitaæ (chocia¿ na wiza¿u jestem/by³am od 2008 roku pod innym nickiem)

Po drugie, proszê o ocenê jad³ospisu R/U (takie niewiadomo co-od 3 lat leczê siê z ED i takie "czyste" R odpada w moim przypadku,mimo to chcia³abym zrzuciæ parê kg, tak¿e proszê o wyrozumia³o¶æ). Do tego od niedawna (nieca³y miesi±c) jestem wegetariank± (sk³aniaj±c± siê w stronê weganizmu, tzn. ma³ymi kroczkami...) i nie jestem pewna,czy dobrze uk³adam sobie posi³ki.

I: Owsianka: 50/50 p³atki owsiane i gryczane, ze 2 ³y¿ki otrêbów pszennych, waniliowe mleko sojowe, trochê ponad gar¶æ borówek i malin
II: Zupa soczewicowa po indyjsku - miseczka (z tego przepisu: http://jamiprzepisy.pl/zupa-soczewicowa-po-indyjsku/ ), 1 "babeczka" marchewkowa (swoj± drog± przepyszna, przepis: http://www.youtube.com/watch?v=14KR2...1GNtrg&index=3 )
III: Serek Danio waniliowy
IV: 4 kromki chleba razowego (za du¿o,prawda?) z pasztetem sojowym i past± z groszku konserwowego ( http://jamiprzepisy.pl/pasta-z-groszku/ ), kilka ogórków kiszonych

Dzisiaj nie æwiczy³am,bo wczoraj przegiê³am na si³owni,a jutro zaczynam Insanity.

Co s±dzicie?
__________________
So for the time being, I'm being patient
And amidst this bitterness
If you'll just consider this, even if it don't make sense
All the time
Give it time...


I'm an extraordinary machine.

Edytowane przez Elnaja
Czas edycji: 2013-08-27 o 16:08
Elnaja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 16:23   #464
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Uwielbiam Twoje jad³ospisy!


Korzystajmy z ¶wie¿ych warzyw, póki jest jeszcze ciep³o!


O, Franziskaner ca³kiem spoko .
Ok, ok, bêdê siê bardzo staraæ



No i w takim razie dam te¿ dzisiejsze Utrzymanie w ramach mobilizacji:

I. pe³noziarniste pancakes na serku wiejskim z czarn± porzeczk± posypane naturalnym kakao

30 minut powolnego biegu

II. ¶wie¿y burak oraz gruszka zalane jogurtem naturalnym i posypane wiórkami z bia³ej czekolady; jeszcze trochê bia³ej czekolady (specjalnie jecha³am po ni± do sklepu )

III. kasza jaglana z meksykañsk± mieszank± warzyw z patelni z kawa³kami sma¿onej wo³owiny (chyba )

IV. budyniowy deser z korzeniem pietruszki w postaci warstw: waniliowej z migda³ami i czekoladowej

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2013-08-27 o 18:38 Powód: kolacja
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 16:45   #465
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ nie wiem, co Ci w nim nie pasuje. Jak dla mnie SUPER!
Dziêkujê Sama nie wiem, jako¶ tak.. po prostu chyba jakie¶ zaæmienie mia³am
Moje dzisiejsze eRrr, w bardzo z³ym humorze jestem jako¶

¦niadanie:kromka chleba orkiszowego posmarowana mas³em (mogê mas³o na redukcji? ), jajecznica z pieczarkami i kabanosem; pomidor

Przek±ska: jogurt naturalny zmiksowany z morelami, otrêbami i miodem

II ¦niadanie: serek wiejski wymieszany z bananem, p³atkami migda³owymi, prawdziw± wanili± i odrobin± miodu

Obiad: gulasz ze schabu jak wczoraj z warzywami i bu³k± orkiszow± (nie mia³am czasu ugotowaæ kaszy, a by³am bardzo g³odna)

Kolacja: oj nie wiem czy j± zmieszczê dzisiaj w siebie... no ale planujê twaróg wêdzony przek³adany pomidorem posypany posiekan± cebul±
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 16:53   #466
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Moje wczorajsze U

¦niadanie: dwie kromki przepysznego chleba razowego 1. z mas³em, pasztetem, ogórkiem kiszonym 2.ze schabem nadziewanym suszon± morel±; gruszka
II ¶niadanie: serek wiejski, kilka ¶liwek
Obiad: roladki ze schabu nadziewane borowikami, fura warzyw gotowanych na parze, kilka klusek ¶l±skich
Podwieczorek: kawa³ek rolady gruszkowej, rz±dek czekolady truskawkowej
Kolacja: 3 kawa³ki ³ososia wêdzonego w galarecie cytrynowej, kromka razowca jak na ¶niadanie, papryka
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 17:11   #467
SybilVane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 86
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

U/w stronê P
I (7.45): manna (25g) z 100g malin, 100g gruszki i ³y¿k± mieszanki bakaliowej
II(11.30): jogurt owocowy bez cukru z 15g musli sante, kawa z mlekiem <wybieram bezcukrowe, bo mam problemy z bezsenno¶ci±>
III(14.00): kopytka z sosem pieczarkowym, du¿o ró¿nych surówek
IV(17.15): nektarynka
V(19.00): kromka razowca z Bieluchem, kromka razowca z rzodkiewk±, ogórek <na razie nie jestem w stanie zje¶æ dwóch kromek posmarowanych na jeden posi³ek>


Mo¿e byæ na pocz±tek?


Szczerze mówi±c czujê siê dosyæ przejedzona, ale mam nadziejê, ¿e to minie z czasem...
SybilVane jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 17:21   #468
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez SweetCherry87 Poka¿ wiadomo¶æ
U:

jab³ko, kruche ciasteczko
I. 3 kanapki z ¿ytniego razowca: mas³o, sopocka, pomidor/ mas³o, twaróg t³usty/ ser brie, pomidor, 2 ogórki ma³osolne
kawa parzona bez dodatków
II. 2 kromki cha³ki z mas³em, miodem i orzechami, kostka gorzkiej czekolady
III. gotowana pier¶ ze swojskiego kurczaka, ziemniaki z mas³em, ogórki ¶wie¿e i sa³atka szwedzka, kubek roso³u
kawa rozpuszczalna bez dodatków
IV. kromka cha³ki z mas³em i d¿emem jagodowo-truskawkowym, gratka truskawkowa, jab³ko i kostka gorzkiej czekolady
V. tagiatelle orkiszowe ze sma¿onymi na oliwie pieczarkami i kawa³kami kurczaka z czosnkiem, natk± pietruszki posypane parmezanem

+ herbaty owocowe i woda
klask i:kla ski:
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 17:36   #469
annaona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

MOJE R/U

ly¿eczka oliwy z oliwek
I;jaglanko owsianka z twarogiem pólt³ustym ,jogurtem greckim,cynamonem wiêksz± polow± jab³ka, wiórkami kokosowymi,kawa z mlekiem,kaps.CLA;
II;tunczyk w sosie wlasnym z ly¿ka wiesniaka,pomidor,kilka zielonych oliwek,kilka pasków czerwonej papryki;
-przek±ska;du¿a marchew prosto z ogródka babcinego
III;salatka grecka z kurczakiem serem feta,pomidorami,oliwkami, salat± lodowa,ogorkiem,papryczka mi chilii,pra¿onym s³onecznikiem i oliw± z oliwek;-du¿aaa porcja wysz³a tej sa³atki
IV;jab³ko posmarowane ly¿k± jogurtu greckiego i posypane start± pod³u¿n± kratk± czeko gorzkiej 90%kakao;kawa z ma³a ilo¶ci± mleka;
brak kolacji ze wzglêdu na ból ¿o³±dka-niewiadomego pochodzenia wypity napar z ziólek

nie oblicza³am nigdy ile spo¿ywam t³uszczy w ci±gu dnia...hm zastanawia mnie czy wystarczaj±co a mo¿e zbyt wiele... Mo¿e kto¶ mi podpowie? z góry dziêkujê bardzo

Edytowane przez annaona
Czas edycji: 2013-08-27 o 17:38
annaona jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 19:33   #470
g2807
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: £om¿a
Wiadomo¶ci: 71
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

zerknie kto¶ na moje P?

¶niadanie:
jajecznica z dwóch jaj z kie³bas± zwyczajn±, papryk±, pomidorem i ketchupem, dwie kromki chleba wiejskiego z mas³em, herbata z cukrem

II ¶niadanie:
dwie kromki chleba z mas³em i d¿emem wi¶niowym

obiad:
miska zupy pieczarkowej, ziemniaki, trzy kotlety sojowe, marchewka surowa, kromka chleba wiejskiego, szklanka napoju ananasowo - pomarañczowego

podwieczorek:
dwa paski czekolady gorzkiej, winogrona

kolacja:
2 tosty czyli cztery kromki chleba wiejskiego z mas³em, szynkow± ekstra i serem, longer, herbata rozpuszczalna

teraz jeszcze jest: dwa gofry, jogurt brzoskwiniowy z dosypanymi orzechami ziemnymi i pestkami s³onecznika

tak patrzê na ten jad³ospis i widzê, ¿e du¿o chleba by³o dzisiaj
__________________
38 -> 38,5 -> 39 -> 39,5 -> 40 -> 40,5 -> 41 -> 41,5 -> 42
g2807 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 19:45   #471
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

U.
7. ¦niadanie: owsianka 40g platkow górskich na szklance mleka 2% z plastrem twarogu poltlustego Piatnica 30g, 2 lyzki otrab zytnich, 15g w³oskich orzechów, lyzka suszonych jagod goji dwie gar¶cie borowek; b mocna kawa
Nauka... (przelozony egzamin )
11.30 2 ¦niadanie: 2 kromki razowca z twarogiem poltlustym 50g,awokado 30g salata i ogorkiem pieprzem cytrynowym i sola ( ostatnio chyba za duzo sole a pomy¶leæ, ze tyle lat zylam bez grama! No ale mieszcze sie w normie...)
13.30 Ewa Chodakowska skalpel 40 min + Mel B po¶ladki 10 min + rozci±ganie 20min
15.30 Obiad: 150g piersi indyka na parze z brokulami, pomidor i po³owa woreczka kaszy gryczanej- calosc polana lyzka oliwy.
Nauka...
18 Rower rekreacyjnie 40min.
20. Kolacja: 2 kromki razowca z twarogiem poltlustym 30g, ³ososiem wêdzonym 60g, salata, ogorkiem, cytryna i kielkami lucerny
Po. 2x herbata z dzikiej ró¿y
a przed snem bede umierac z glodu pewnie wiec podjem serka wiejskiego ale to "moze" hm..

Mam nadzieje ze nie przesadzi³am z twarogiem..
W ogole powinnam chyba powoli zwiekszac porcje jak æwiczê bo docelowo mam isc na P ale na razie chce ustabilizowac organizm i odzywic...

Poaalpina: naczytalam sie twojego bloga i kupilam 3 czekolady Lindt
i bede testowac od jutra ostatnio ta z whisky, która jadlas to tez Lindt?

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-08-27 o 20:56
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 20:13   #472
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Mahaszi Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie, mnie brakuje! Jak zrobiæ tak± owsiankê? Kiedy¶ robi³am z jakiego¶ przepisu blogowego i zupe³nie mi nie wysz³a. Dodajesz tam jajko albo proszek do pieczenia?
ja j± robiê identycznie jak tak± gotowan± 5 ³y¿ek p³atków, zalewam minimalnie mlekiem ry¿owym, one nasi±kaj±, wyk³adam mini-naczynko przystosowane do piekarnika owocami, nak³adam owsiankê, na wierzch te¿ dajê owoce (ogólnie to mieszam), nagrzewam piekarnik do 150 stopni i piekê ok. 45-50 minut, a¿ siê zarumieni± p³atki (mo¿na posmarowaæ miodem) i owoce stan± siê mocno upieczone

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Troche OT: jakiej marki jest ten brie/camembert orzechowy? Zauwa¿y³am, ze przejawia sie w wielu jad³ospisach
W ogole: czy mo¿ecie posze polecic mi jakies konkretne sery tego typu ( Niekoniecznie orzechowe) bardziej chodzi mi o marke, zebym wiedziala co kupic )

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ja jad³am brie z presidenta polecam, pycha


ja dzisiejszego nie wstawiam, bo ca³y dzieñ zjad³am tyle co nic, a przed chwil± dwa go³±bki i twaróg
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 20:13   #473
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Wtorkowe U pod znakiem dyni (i lekkiego nadmiaru wêgli):

I: jaglanka z pieczon± dyni±, wiórkami kokosowymi i mlekiem kokosowym;
II: resztka wczorajszego makaronu razowego ze ¶wie¿ymi pomidorami;
III: zupa krem z bobu i szpinaku; na drugie leczo (o ile mo¿na nazwaæ leczem potrawê bez papryki, za to z marchewk± i kalarepk±...) z kasz± jaglan± i mozarell±;
IV: dwa razowe ciacha w³asnej roboty z dyni± i cynamonem, posmarowane zesz³orocznym d¿emem dyniowym ;
V: dwie kromki chlebka jaglano-dyniowego z domowym pesto buraczkowym (pieczone buraki, s³onecznik, czosnek, tymianek, siemiê lniane, olej lniany), camembertem (ja u¿ywam Turka) i bazyli±, pomidor.
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2013-08-27 o 20:15
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 20:48   #474
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
ja jad³am brie z presidenta polecam, pycha
dziêki!

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Regularne posi³ki s± recept± na wiele problemów. Mi pomagaj± na moje sko³atane nerwy. T¯ wie, ¿e jak zaczynam siê wkurzaæ o byle co, to po prostu ju¿ moja pora na po


Dzisiejsze (a w³a¶ciwie wczorajsze ) lu¼ne U - d³ugi, intensywny dzieñ z T¯ . I wyj±tkowa piwno-czekoladowa degustacja, na któr± d³ugo czeka³am.

* Jajecznica z 2 jaj na oliwie z szynk± i szczypiorkiem; 2 kromki chleba graham z serkiem bazyliowym, rzodkiewkami i sa³at±
* 50g mlecznej czekolady nadziewanej trufl± i karmelem
* 3 ¶liwki
* Kawa³ek schabu sma¿ony bez t³uszczu, pó³ woreczka br±zowego ry¿u z sosem serowym, broku³y gotowane na parze
* 25g ciemnej czekolady 70% ze s³odem whisky, piwo whisky extra stout 250ml
* 2 kromki i 2 piêtki chleba graham z pomidorem, papryk±, sa³at± i serami: emmentaler, typu feta z zio³ami, brie.
* Piwo american india pale ale 250ml

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, 3x zielona herbata
o te czekolady pyta³am w³asnie a jad³ospis jak zwykle nic dodac nic ujac!


---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Wtorkowe U pod znakiem dyni (i lekkiego nadmiaru wêgli):

I: jaglanka z pieczon± dyni±, wiórkami kokosowymi i mlekiem kokosowym;
II: resztka wczorajszego makaronu razowego ze ¶wie¿ymi pomidorami;
III: zupa krem z bobu i szpinaku; na drugie leczo (o ile mo¿na nazwaæ leczem potrawê bez papryki, za to z marchewk± i kalarepk±...) z kasz± jaglan± i mozarell±;
IV: dwa razowe ciacha w³asnej roboty z dyni± i cynamonem, posmarowane zesz³orocznym d¿emem dyniowym ;
V: dwie kromki chlebka jaglano-dyniowego z domowym pesto buraczkowym (pieczone buraki, s³onecznik, czosnek, tymianek, siemiê lniane, olej lniany), camembertem (ja u¿ywam Turka) i bazyli±, pomidor.
brzmi pysznie!

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje wczorajsze U

¦niadanie: dwie kromki przepysznego chleba razowego 1. z mas³em, pasztetem, ogórkiem kiszonym 2.ze schabem nadziewanym suszon± morel±; gruszka
II ¶niadanie: serek wiejski, kilka ¶liwek
Obiad: roladki ze schabu nadziewane borowikami, fura warzyw gotowanych na parze, kilka klusek ¶l±skich
Podwieczorek: kawa³ek rolady gruszkowej, rz±dek czekolady truskawkowej
Kolacja: 3 kawa³ki ³ososia wêdzonego w galarecie cytrynowej, kromka razowca jak na ¶niadanie, papryka
wszystko bym zjadla

zazdroszcze Wam "luzu"

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-08-27 o 20:49
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 21:24   #475
noquiero
Raczkowanie
 
Avatar noquiero
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Ok, ok, bêdê siê bardzo staraæ



No i w takim razie dam te¿ dzisiejsze Utrzymanie w ramach mobilizacji:

I. pe³noziarniste pancakes na serku wiejskim z czarn± porzeczk± posypane naturalnym kakao

30 minut powolnego biegu

II. ¶wie¿y burak oraz gruszka zalane jogurtem naturalnym i posypane wiórkami z bia³ej czekolady; jeszcze trochê bia³ej czekolady (specjalnie jecha³am po ni± do sklepu )

III. kasza jaglana z meksykañsk± mieszank± warzyw z patelni z kawa³kami sma¿onej wo³owiny (chyba )

IV. budyniowy deser z korzeniem pietruszki w postaci warstw: waniliowej z migda³ami i czekoladowej
Ojej, same pyszno¶ci *.* Szczególnie II i IV. Ten burak z gruszk± to w formie takiej sa³atki? A do budyniu dodala¶ po prostu strat± pietruszkê? Bardzo mnie te dwa dania zaintrygowa³o
noquiero jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 21:27   #476
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 520
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Reavela – dziêki, jutro albo pojutrze wypróbujê.

Poa Alpina – ostatni raz zbiera³am owoce sama jakie¶ 15 lat temu Ech… uroki mieszkania w mie¶cie. Je¿yny kupi³am na straganiku, 5 z³ da³am za takie mniejsze opakowanie.


Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ

No i w takim razie dam te¿ dzisiejsze Utrzymanie w ramach mobilizacji:

I. pe³noziarniste pancakes na serku wiejskim z czarn± porzeczk± posypane naturalnym kakao

30 minut powolnego biegu

II. ¶wie¿y burak oraz gruszka zalane jogurtem naturalnym i posypane wiórkami z bia³ej czekolady; jeszcze trochê bia³ej czekolady (specjalnie jecha³am po ni± do sklepu )Burak z bia³± czekolad±? Ciekawe...

III. kasza jaglana z meksykañsk± mieszank± warzyw z patelni z kawa³kami sma¿onej wo³owiny (chyba )

IV. budyniowy deser z korzeniem pietruszki w postaci warstw: waniliowej z migda³ami i czekoladowej A co to za cudo?
Bardzo oryginalne po³±czenia smakowe.

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
U/w stronê P
I (7.45): manna (25g) z 100g malin, 100g gruszki i ³y¿k± mieszanki bakaliowej
II(11.30): jogurt owocowy bez cukru z 15g musli sante, kawa z mlekiem <wybieram bezcukrowe, bo mam problemy z bezsenno¶ci±>
III(14.00): kopytka z sosem pieczarkowym, du¿o ró¿nych surówek
IV(17.15): nektarynka
V(19.00): kromka razowca z Bieluchem, kromka razowca z rzodkiewk±, ogórek <na razie nie jestem w stanie zje¶æ dwóch kromek posmarowanych na jeden posi³ek>


Mo¿e byæ na pocz±tek?


Szczerze mówi±c czujê siê dosyæ przejedzona, ale mam nadziejê, ¿e to minie z czasem...
Moim zdaniem to jest BARDZO ma³o. Do U Twojemu jad³ospisowi daleko, a co dopiero mówiæ o P. To uczucie przejedzenia to chyba wynika z psychiki a nie z ¿o³±dka. I jeszcze te dok³adne wyliczenia wag... Czas wzi±æ siê za siebie, moja droga! Jak nie mie¶cisz du¿ych ilo¶ci jedzenia, to podbijaj kaloryczno¶æ ma³ymi a kalorycznymi rzeczami np. orzechami.

Cytat:
Napisane przez Elnaja Poka¿ wiadomo¶æ
Po pierwsze to chcia³abym siê przywitaæ (chocia¿ na wiza¿u jestem/by³am od 2008 roku pod innym nickiem)

Po drugie, proszê o ocenê jad³ospisu R/U (takie niewiadomo co-od 3 lat leczê siê z ED i takie "czyste" R odpada w moim przypadku,mimo to chcia³abym zrzuciæ parê kg, tak¿e proszê o wyrozumia³o¶æ). Do tego od niedawna (nieca³y miesi±c) jestem wegetariank± (sk³aniaj±c± siê w stronê weganizmu, tzn. ma³ymi kroczkami...) i nie jestem pewna,czy dobrze uk³adam sobie posi³ki.

I: Owsianka: 50/50 p³atki owsiane i gryczane, ze 2 ³y¿ki otrêbów pszennych, waniliowe mleko sojowe, trochê ponad gar¶æ borówek i malin
II: Zupa soczewicowa po indyjsku - miseczka (z tego przepisu: http://jamiprzepisy.pl/zupa-soczewicowa-po-indyjsku/ ), 1 "babeczka" marchewkowa (swoj± drog± przepyszna, przepis: http://www.youtube.com/watch?v=14KR2...1GNtrg&index=3 )
III: Serek Danio waniliowy
IV: 4 kromki chleba razowego (za du¿o,prawda?) z pasztetem sojowym i past± z groszku konserwowego ( http://jamiprzepisy.pl/pasta-z-groszku/ ), kilka ogórków kiszonych

Dzisiaj nie æwiczy³am,bo wczoraj przegiê³am na si³owni,a jutro zaczynam Insanity.

Co s±dzicie?
Na wegetariani¼mie siê nie znam, wiêc w tej kwestii nie doradzê. Co do reszty, to moim zdaniem jest ca³kiem ok, trochê wiêcej warzyw by siê mo¿e przyda³o. 4 kromki chleba to faktycznie za du¿o na Rkow± kolacjê, ale w sumie nie dziwiê siê, ¿e by³a¶ g³odna po takim lichym podwieczorku. Na przysz³o¶æ radzê je¶æ wiêkszy podwieczorek, a na pewno nie bêdziesz mia³a takiego apetytu wieczorem. Trzymam kciuki, bo podejrzewam, ¿e odchudzanie po ED to du¿e wyzwanie.


Na koniec moje R

I. grahamka z past± tuñczykowo-jajeczn±, miseczka sa³atki z rukoli, cukini i pomidora posypanej pestkami dyni
II. makaron razowy z twarogiem, jagodami i odrobin± miodu
III. dwa nale¶niki ¿ytnie ze szpinakiem i ³ososiem, parê ró¿yczek broku³a
IV. dwie kromki razowca z sa³at±, szynk± z indyka i ogórkiem, parê s³upków ogórka
__________________
I don't want realism, I want magic!

Edytowane przez Mahaszi
Czas edycji: 2013-08-27 o 21:28
Mahaszi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 21:50   #477
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Troche OT: jakiej marki jest ten brie/camembert orzechowy? Zauwa¿y³am, ze przejawia sie w wielu jad³ospisach
W ogole: czy mo¿ecie posze polecic mi jakies konkretne sery tego typu ( Niekoniecznie orzechowe) bardziej chodzi mi o marke, zebym wiedziala co kupic )

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Orzechowe brie i camembert s± marki President. Nie mam jakiej¶ jednej konkretnej ulubionej marki... Sam± wolê eksperymentowaæ.

Cytat:
Napisane przez Elnaja Poka¿ wiadomo¶æ
Po pierwsze to chcia³abym siê przywitaæ (chocia¿ na wiza¿u jestem/by³am od 2008 roku pod innym nickiem)

Po drugie, proszê o ocenê jad³ospisu R/U (takie niewiadomo co-od 3 lat leczê siê z ED i takie "czyste" R odpada w moim przypadku,mimo to chcia³abym zrzuciæ parê kg, tak¿e proszê o wyrozumia³o¶æ). Do tego od niedawna (nieca³y miesi±c) jestem wegetariank± (sk³aniaj±c± siê w stronê weganizmu, tzn. ma³ymi kroczkami...) i nie jestem pewna,czy dobrze uk³adam sobie posi³ki.

I: Owsianka: 50/50 p³atki owsiane i gryczane, ze 2 ³y¿ki otrêbów pszennych, waniliowe mleko sojowe, trochê ponad gar¶æ borówek i malin
II: Zupa soczewicowa po indyjsku - miseczka (z tego przepisu: http://jamiprzepisy.pl/zupa-soczewicowa-po-indyjsku/ ), 1 "babeczka" marchewkowa (swoj± drog± przepyszna, przepis: http://www.youtube.com/watch?v=14KR2...1GNtrg&index=3 )
III: Serek Danio waniliowy
IV: 4 kromki chleba razowego (za du¿o,prawda?) z pasztetem sojowym i past± z groszku konserwowego ( http://jamiprzepisy.pl/pasta-z-groszku/ ), kilka ogórków kiszonych

Dzisiaj nie æwiczy³am,bo wczoraj przegiê³am na si³owni,a jutro zaczynam Insanity.

Co s±dzicie?
Hej! Podchodzê bardzo sceptycznie do wegañskich menu i ciê¿ko mi je oceniaæ. Nie masz dolegliwo¶ci gastrycznych po sporej ilo¶ci str±czkowych? Oczywi¶cie, s± Ci one potrzebne jako ¼ród³o bia³ka, no ale w³a¶nie... Niestety nie maj± samych zalet.

Skoro siêgasz po nabia³, to koniecznie zamieni³abym Danio na zwyk³y twaróg. Mo¿esz podaæ go na milion sposobów - zarówno na s³odko, jak i wytrawnie. Bêdzie to o wiele zdrowszy wybór, ni¿ wysokoprzetworzony serek - a przy okazji dostarczysz sobie bia³ka innego ni¿ ze str±czków.

A kromka chleba kromce nie równa - dzi¶ te¿ zjad³am 4 na kolacje, a my¶lê, ¿e wielko¶ci± odpowiada³y trzem z wczorajszej .

I wiêcej ¶wie¿ych warzyw by siê przyda³o.

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Ok, ok, bêdê siê bardzo staraæ



No i w takim razie dam te¿ dzisiejsze Utrzymanie w ramach mobilizacji:

I. pe³noziarniste pancakes na serku wiejskim z czarn± porzeczk± posypane naturalnym kakao

30 minut powolnego biegu

II. ¶wie¿y burak oraz gruszka zalane jogurtem naturalnym i posypane wiórkami z bia³ej czekolady; jeszcze trochê bia³ej czekolady (specjalnie jecha³am po ni± do sklepu )

III. kasza jaglana z meksykañsk± mieszank± warzyw z patelni z kawa³kami sma¿onej wo³owiny (chyba )

IV. budyniowy deser z korzeniem pietruszki w postaci warstw: waniliowej z migda³ami i czekoladowej
O ja Ciê krêcê, ale eksperymenty! Ostatnio zabrak³o warzyw, a teraz poda³a¶ jej w takiej formie, ¿e hoho! Ale¿ jestem ciekawa, jak to musia³o smakowaæ!

A czemu CHYBA wo³owina?

QUOTE=Ashira;42484541]Dziêkujê Sama nie wiem, jako¶ tak.. po prostu chyba jakie¶ zaæmienie mia³am
Moje dzisiejsze eRrr, w bardzo z³ym humorze jestem jako¶

¦niadanie:kromka chleba orkiszowego posmarowana mas³em (mogê mas³o na redukcji? ), jajecznica z pieczarkami i kabanosem; pomidor

Przek±ska: jogurt naturalny zmiksowany z morelami, otrêbami i miodem

II ¦niadanie: serek wiejski wymieszany z bananem, p³atkami migda³owymi, prawdziw± wanili± i odrobin± miodu

Obiad: gulasz ze schabu jak wczoraj z warzywami i bu³k± orkiszow± (nie mia³am czasu ugotowaæ kaszy, a by³am bardzo g³odna)

Kolacja: oj nie wiem czy j± zmieszczê dzisiaj w siebie... no ale planujê twaróg wêdzony przek³adany pomidorem posypany posiekan± cebul±[/QUOTE]
Nie ma produktów zakazanych - po prostu we wszystkim trzeba znale¼æ umiar . Dzisiejsze menu jest ok.

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje wczorajsze U

¦niadanie: dwie kromki przepysznego chleba razowego 1. z mas³em, pasztetem, ogórkiem kiszonym 2.ze schabem nadziewanym suszon± morel±; gruszka
II ¶niadanie: serek wiejski, kilka ¶liwek
Obiad: roladki ze schabu nadziewane borowikami, fura warzyw gotowanych na parze, kilka klusek ¶l±skich
Podwieczorek: kawa³ek rolady gruszkowej, rz±dek czekolady truskawkowej
Kolacja: 3 kawa³ki ³ososia wêdzonego w galarecie cytrynowej, kromka razowca jak na ¶niadanie, papryka
Super! A pasztet domowej roboty czy mia³ chocia¿ dobry sk³ad?

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
U/w stronê P
I (7.45): manna (25g) z 100g malin, 100g gruszki i ³y¿k± mieszanki bakaliowej
II(11.30): jogurt owocowy bez cukru z 15g musli sante, kawa z mlekiem <wybieram bezcukrowe, bo mam problemy z bezsenno¶ci±>
III(14.00): kopytka z sosem pieczarkowym, du¿o ró¿nych surówek
IV(17.15): nektarynka
V(19.00): kromka razowca z Bieluchem, kromka razowca z rzodkiewk±, ogórek <na razie nie jestem w stanie zje¶æ dwóch kromek posmarowanych na jeden posi³ek>


Mo¿e byæ na pocz±tek?


Szczerze mówi±c czujê siê dosyæ przejedzona, ale mam nadziejê, ¿e to minie z czasem...
Ja nie widzê poprawy. Mannê chocia¿ sama gotowa³a¶? Bo ¿e kopytka by³y z paczki to jestem wrêcz pewna... Surówki pewnie te¿ kupne (poczytaj sobie sk³ad). I wyt³umacz mi proszê t± bzdurê z bezcukrowym jogurtem... Dlaczego nie kupisz normalnego naturalnego?

Cytat:
Napisane przez annaona Poka¿ wiadomo¶æ
MOJE R/U

ly¿eczka oliwy z oliwek
I;jaglanko owsianka z twarogiem pólt³ustym ,jogurtem greckim,cynamonem wiêksz± polow± jab³ka, wiórkami kokosowymi,kawa z mlekiem,kaps.CLA;
II;tunczyk w sosie wlasnym z ly¿ka wiesniaka,pomidor,kilka zielonych oliwek,kilka pasków czerwonej papryki;
-przek±ska;du¿a marchew prosto z ogródka babcinego
III;salatka grecka z kurczakiem serem feta,pomidorami,oliwkami, salat± lodowa,ogorkiem,papryczka mi chilii,pra¿onym s³onecznikiem i oliw± z oliwek;-du¿aaa porcja wysz³a tej sa³atki
IV;jab³ko posmarowane ly¿k± jogurtu greckiego i posypane start± pod³u¿n± kratk± czeko gorzkiej 90%kakao;kawa z ma³a ilo¶ci± mleka;
brak kolacji ze wzglêdu na ból ¿o³±dka-niewiadomego pochodzenia wypity napar z ziólek

nie oblicza³am nigdy ile spo¿ywam t³uszczy w ci±gu dnia...hm zastanawia mnie czy wystarczaj±co a mo¿e zbyt wiele... Mo¿e kto¶ mi podpowie? z góry dziêkujê bardzo
Lubiê to Twoje jedzonko, zawsze jest urozmaicone i warto¶ciowe - nie wydaje mi siê, by t³uszczu by³o za du¿o. Musia³aby¶ sama sobie policzyæ i skonfrontowaæ to z bia³kiem i wêglowodanami, które spo¿ywasz. Nie jesz t³uszczu w ¶mieciowych produktach, ale ze zdrowych ¼róde³ - a to siê chwali. No i mam nadziejê, ¿e brzuch przestanie prêdko boleæ!

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
U.
7. ¦niadanie: owsianka 40g platkow górskich na szklance mleka 2% z plastrem twarogu poltlustego Piatnica 30g, 2 lyzki otrab zytnich, 15g w³oskich orzechów, lyzka suszonych jagod goji dwie gar¶cie borowek; b mocna kawa
Nauka... (przelozony egzamin )
11.30 2 ¦niadanie: 2 kromki razowca z twarogiem poltlustym 50g,awokado 30g salata i ogorkiem pieprzem cytrynowym i sola ( ostatnio chyba za duzo sole a pomy¶leæ, ze tyle lat zylam bez grama! No ale mieszcze sie w normie...)
13.30 Ewa Chodakowska skalpel 40 min + Mel B po¶ladki 10 min + rozci±ganie 20min
15.30 Obiad: 150g piersi indyka na parze z brokulami, pomidor i po³owa woreczka kaszy gryczanej- calosc polana lyzka oliwy.
Nauka...
18 Rower rekreacyjnie 40min.
20. Kolacja: 2 kromki razowca z twarogiem poltlustym 30g, ³ososiem wêdzonym 60g, salata, ogorkiem, cytryna i kielkami lucerny
Po. 2x herbata z dzikiej ró¿y
a przed snem bede umierac z glodu pewnie wiec podjem serka wiejskiego ale to "moze" hm..

Mam nadzieje ze nie przesadzi³am z twarogiem..
W ogole powinnam chyba powoli zwiekszac porcje jak æwiczê bo docelowo mam isc na P ale na razie chce ustabilizowac organizm i odzywic...

Poaalpina: naczytalam sie twojego bloga i kupilam 3 czekolady Lindt
i bede testowac od jutra ostatnio ta z whisky, która jadlas to tez Lindt?

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No rzeczywi¶cie zamiast tego twarogu mog³o wpa¶æ co innego, ale pewnie w ogólnym bilansie nie zjad³a¶ i tak wiêcej ni¿ kostkê, wiêc jest ok.

¯yczê mi³ego testowania! Czekolada ze s³odem whisky by³a z Manufaktury Czekolady.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Poka¿ wiadomo¶æ
Wtorkowe U pod znakiem dyni (i lekkiego nadmiaru wêgli):

I: jaglanka z pieczon± dyni±, wiórkami kokosowymi i mlekiem kokosowym;
II: resztka wczorajszego makaronu razowego ze ¶wie¿ymi pomidorami;
III: zupa krem z bobu i szpinaku; na drugie leczo (o ile mo¿na nazwaæ leczem potrawê bez papryki, za to z marchewk± i kalarepk±...) z kasz± jaglan± i mozarell±;
IV: dwa razowe ciacha w³asnej roboty z dyni± i cynamonem, posmarowane zesz³orocznym d¿emem dyniowym ;
V: dwie kromki chlebka jaglano-dyniowego z domowym pesto buraczkowym (pieczone buraki, s³onecznik, czosnek, tymianek, siemiê lniane, olej lniany), camembertem (ja u¿ywam Turka) i bazyli±, pomidor.
Zrobi³am siê g³odna. Piêknie! Mnóstwo zdrowych inspiracji...


Dzisiejsze U - bez piw

¦niadanie: Jajecznica z 2 jaj na oliwie ze szczypiorkiem i szynk±; 2 kromki chleba graham z serkiem czosnkowym, sa³at± i rzodkiewkami
Do kawy: 50g ciemnej czekolady z kremowym nadzieniem z marakuj±
Obiad: Makaron razowy z pszenicy durum z miêsem mielonym wieprzowo-wo³owym, sosem pomidorowym, cukini±, kukurydz±, czerwon± fasol± i papryk± chili
Na spacerze z T¯: dzikie jab³ka i mirabelki podjadane prosto z drzew
Kolacja: 4 kromki ziarnistego razowca z pomidorem, papryk±, sa³at± i serami: zio³owym typu feta, serkiem orzechowym, serkiem typu w³oskiego, lazurem turkusowym

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, 3x zielona herbata
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 22:03   #478
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

U, trochê spontaniczne dzisiaj.

¦niadanie:
* owsianka (3 ³y¿ki p³atków owsianych, szklanka mleka 0.5%, ³y¿ka mieszanki studenckiej z czekolad±, ³y¿ka orzechów laskowych, ³y¿ka suszonej ¿urawiny, odrobina otrêbów granulowanych z ¿urawin±)
II ¶niadanie:
* 1/2 du¿ej bu³ki dro¿d¿owej
* cappuccino czekoladowe + 2 s³odziki
Obiad:
* 1/2 woreczka ry¿u ja¶minowego
* kawa³ek ³ososia w przyprawach (sma¿ony na oleju, bez panierki)
* czerwone buraczki z papryk±
* 1/2 butelki soku pomidorowego
Podwieczorek:
* jogurt naturalny z tartym jab³kiem, ³y¿k± rodzynek i cynamonem (przewidziane dla kole¿anki, która w koñcu nie przysz³a - co siê bêdzie marnowaæ...)
Kolacja:
* sa³atka (gotowana fasolka szparagowa w ilo¶ci du¿ej, z±bek czosnku, trochê marchewki, papryki i szczypioru, odrobina oleju i musztardy, pieprz)
* kromka razowca z twaro¿kiem z czosnkiem
* reszta soku pomidorowego
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 22:10   #479
essero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

P

Sniadnie

3 kromki razowca
- delma/ twaróg eko³uchta pólt³usty 3 plastry na to ³y¿eczka miodu
- delma/ twaróg eko³uchta pólt³usty 3 plastry na to ³y¿eczka miodu
- delma/ 2plastry wedliny wieprzowej wedzonej a'la parmeñska z ogórkiem ma³osolym

1 kromka pajdy (grubo¶c zwyk³ego chleba ,ale wielkosc pajdy)
- delma/ wedlina z fileta na to ¿ó³ty pomidor

po: rz±dek ritter espresso

2 ¶niadanie

-p³atki ry¿owe na mleko z cukrem i sola ( 2 szklanki mleka 2% i 5 kopiastych ³y¿ek p³atków ry¿owych )

Obiad ( po nim nie mia³am si³y sie ruszaæ)

- 2 pe³ne talerze zupy gulaszowej z wo³owiny smazonej w garnku na oliwie z makaronem ZJAD£AM lekko ponad 0,5 kg MIÊSA tak mi mama powiedzia³a ,ale by³o takie dobre i socyste ,¿e nie mog³am sie oprzec wiêæ mia³am samo miêso i makaron ( 1,5 gar¶ci ) i troche radkowgo wiêc w sumie jad³am wo³owine z makaronem haha + 3 ³y¿ki smietany

POdwieczorek

- mieseczka lodów truskawkowych algida mniammm z borówkami na gor±co

kolacja

- 2 kromka razowca

-delma/ kozi cammembert ( 3 plastry )/ ¿urawina konfitura
- delma / pieczeñ a'la kaczka t³usta/ ogórek ma³osolny

1 kromka tej pajdy

-delma/ sa³ata/ 2 plastry wedliny z fileta/ pomidor i szczypiorek

I na koniec kubek ciep³ego koziego mleka z ³y¿eczka kakao deco morreno

Edytowane przez essero
Czas edycji: 2013-08-27 o 22:11
essero jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-27, 22:10   #480
GabrysiaBrycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomo¶ci: 230
GG do GabrysiaBrycha
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

To i ja dzi¶ wrzucê moj± Rkê

1. Owsianka (5 ³y¿ek owsianych, pó³ szklanki mleka, pó³ wody, gar¶æ orzechów, rodzynek, ¿urawiny, cynamon)

2. Du¿a nektarynka wkrojona w jogurt naturalny

3. Makaron pe³noziarnisty- 2 gar¶cie z sosem (puszka pomidorów+ przyprawy+pó³ kulki mozzarelli+ ³y¿ka m±ki kukurydzianej)

4. Pe³noziarnisty chleb- 3 kromki z serem ¿ó³tym, du¿y pomidor, 2 ogórki gruntowe

5. Twaróg ze szpinakiem - 100 gram


Jak to wygl±da?
__________________

Prawda jest jak dupa ...Ka¿dy ma swoj±..



GabrysiaBrycha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.