Nie chce mleka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-12, 22:27   #1
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Unhappy

Nie chce mleka


Mój synek ma 17 miesięcy już od prawie miesiąca było tak że wypijał butelkie przed snem a potem drugą jak się obudził o 7. Czyli tak jak Pan Bóg przykazał i nagle stwierdził że nie chce mleka. Szedł spać i odtrącał butelkę jak była np woda czy herbatka to pił. Nawet jak nie dałam mu kanapeczki na kolacje tez go nie wypił. To samo rano, potem przez cały dzień próbowałam namówić go do mleka i nic. Nawet jak mu ze szkalnki dałam jak tylko skosztował mleko to przestawał pić. On ma skaze, więc jakiekolwiek kaszki czy jogurty odpadają. Pediatra mi powiedziała, że musi wypić 2x na dobie po min. 200ml mleka. W końcu po prawie tygodniu spróbowałam mu dąć mleko jak śpi i odziwo pije (o godz 24 i pół godziny przed obudzeniem). Martwi mnie tylko sprawa próchnicy... no i bez sensu że przyzwyczajam go spowrotem do nocnego karmienia.
Czy ktoś miał podobne problemy?
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 22:45   #2
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Nie chce mleka

dość często sie zdaerza, że dzieci odrzucaja mleko lub nabiał lub jakąś inna potrawę z dnia na dzień. Jeśli dziecko ma skazę to najlepiej się skonsultować z pediatrą jaki substytut mu podawac na jakis czas, zanim pewnie do mleka po jakims czasie powroci. Myslę, że nocne karmienie nie jest nalepszym wyjściem, rozumiem, że chcesz aby dostal te wszystkie wartości ozżywcze zawarte w mleku, ale szkoda uczyc go nawyku, od którego pewnie nie łatwo go oduczałaś
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 22:58   #3
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Nie chce mleka

Moje dziecko nie chciało pić mleka już ok. roku, i po prostu przestałam mu dawać mleko. Wprowadziłam za to inne dania. Mleko niestety jest za bardzo przereklamowane jeśli chodzi o wapń itd, tyle samo lub więcej wapnia znajduje się w ważywach, więc nie masz się czym martwić. Jesli twoje dziecko nie chce pić to go nie zmuszaj widocznie juz jego czas , aby skńczyć z mlekiem.

Dla przykładu mogę też opisać siebie, optóż ja wogóle przstałam pić mleko w wieku 2 m.ż, ponieważ nie chciałam i koniec. Moja mama próbowała różnych sztuczek i nic nie pomagało. I nigdy nie miałam nic złamanego itp A wogóle to mleka nie nawidzę, jak czuję jego zapach to mi sie robi niedobrze, więc mam jakis wrodzony wstręt do mleka.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 07:37   #4
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Nie chce mleka

Agatko, nie przejmuj się tak bardzo. Najwyraznuiej organizm synka naturalnie stwierdzil , ze mleko w takich ilosciach jest juz mu nie potrzebne.
Przypuszczam ,ze synek potrafi juz zjadac samdzielnie "normalne" posiłki, wiec na klacyjke czy sniadanko mozna podawac urozmaicone posilki.

Czy mały ma tylko uczulenie na mleko w najprostszej postaci, czy tez na jeg przetwory? Czasami zdarza się tak , ze dzieci dobrze tolerują własnie przetwory np. lody

Mam nadzieje , ze alergia u Twojeg synka z czasem zacznie zanikać
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 07:52   #5
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Nie chce mleka

Moja kuzynka miała podobny problem, oprócz tego, że synek nie chciał jeść mleka - i nie mógł krowiego - to w ogóle mało co jadał - np. odmawiał jedzenia obiadów. Kuzynka też na śpiąco - a chłopak miał już skończone 2 latka - dawała mu przetartą zupkę z mięsem - przez butelkę. Niestety właśnie wybiera sie z nim do dentysty - mały ma typową próchnicę butelkową.
Nie piszesz wyraźnie, czy Twój synek ma alergię tylko na białko mleka krowiego, jakie mleko mu podawałaś? Maciuś- ten chłopczyk, o którym piszę, nie toleruje właśnie mleka krowiego. Wyjściem - w ramach nabiału -okazało się podawanie słodkiego kakao na mleku kozim i kozich serków - oczywiście słodkich, bo innych nadal nie akceptuje smakowo, no ale od czegoś trzeba zacząć.
Prawdę mówiąc mój synek - prawie 3 letni też nie lubi mleka słodkiego- wypija go max 200 ml a czasami mniej i tylko z płatkami, inaczej nie da sie w niego wcisnąć, no jeszcze kakao. Ale za to bardzo lubi serki, jogurty, maślanki itd, no ale on nie ma problemów z alergią.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 08:03   #6
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Nie chce mleka

moj synek tez pewnego wieczoru nie chcial wypic mleka i tak skonczyla sie przygoda z mlekiem. probowalam dawac mu jeszcze kilka razy mleko, ale nic z tego nie wyszlo . wczesniej pil ladnie rano i wieczorem, a pewnego dnia po prostu nie chcial.

agatho nie powiem ci, ile wtedy mial moj synio, bo nie pamietam. wiem, ze zaczelam mu potem wprowadzac zwykle mleko 3,2% i tak zaczal pic kakao, a potem doszly platki kukurydziane, cheeriosy, itd. do tej pory pije na sniadanie albo kakao albo je platki z mlekiem.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 20:28   #7
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Nie chce mleka

Rozmawiłam z pediatrą i ona kazała karmić ...(bądz tu mądry i pisz wiersze)
Powiedzila że mały waży jak na swój wiek nie za duzo bo 10kg i ze względu na to że ma skaze białkową co oznacza że nie może jeść nabiału. Mam go karmic Nutramigenem choćby to było w środku nocy. Dodam że mały ogólnie ładnie je ale nie powiem przekarmić go sie nie da .
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 13:05   #8
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Nie chce mleka

Mój synek do tej pory miał mleczko z piersi 16 miesięcy.Teraz zamiast mleka je kaszki mleczno ryzowe , serki , jogurty chyba to starczy? Mleka nie pije wogóle.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 14:32   #9
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: Nie chce mleka

Skoro maluch nie może jeść nabiału to faktycznie problem. Przychyliłabym się do propozycji marceliny z produktami z mleka koziego. Spytaj lekarza czy można spróbować.
Jak lekarz kazał Ci dawać ten Nutramigen za wszelką cenę, to może spróbuj przyrządzać z tego jakieś budynie, kakao, dodawać do zupek, wszystkiego co się da.
A może maluch dałby sobie umyć po karmieniu ząbki przez sen? Ocieram się o jakieś science fiction chyba
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 09:07   #10
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Nie chce mleka

Agatha, mleko wcale nie jest takie dobre, jak opinie o nim. Naukowcy podają wiele argumentów, które obalają mit mleka jako idealnego pokarmu.
Przede wszystkim ludzie to jedyne ziemskie stwory, które chłepczą mleko matki innego gatunku / kotom nie powinno się ponoć podawac mleka do picia/.
Następna sprawa to ta, że mleko jest dla nas dość ciężkostrawne, znam ludzi, którzy omijają je z tego powodu z daleka.
Nie zawiera absolutnie tylu witamin i składników odżywczych, by zaspokoić w pełni potrzeby organizmu, stwierdzono, że wiecej np wapnia mają jego przetwory oraz warzywa.
Co do Nutramigenu, to jest to mieszanka mlekozastępcza, ochyda w smaku, wcale się nie dziwię, ze mały nie chce tego paskudztwa, tymbardziej, że to juz mały rozumny człowieczek posiadający swoje preferencje.
Dałabym sobie spokój z tym Nutramigenem i podawaniem go w formie butelkowej całkowicie.
Dziecko w tym wieku oczywiście musi mieć zbilansowaną dietę / zresztą, kto nie musi / ale składniki odżywcze niekoniecznie mają pochodzić z bezlaktozowej mieszanki.
Czy mały ma stwierdzoną alergię na laktozę, bo jeśli tak, to wszelkie mleka, w tym równiez kozie, zawierają ten cukier, bo jest podstawowym składnikiem mleka każdego ssaka.
Rzeczywiście przetwory mleczna t.j. naturalne jogurty i kefir mniej uczulają, można je dodawać do innych potraw. Zamiast Nutramigenu można sprawdzić jak mały zareaguje na Sinlac, bardziej odżywczy. Ale ja dałabym i z tym spokój, jesli mały zjada kanapkę, warzywka strączkowe, kasze i inne równie wartościowe pokarmy
Nocne karmienie sobie darujcie całkowicie, to byłoby złe rozwiązanie
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:03   #11
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Nie chce mleka

Mariqa a gdzie moge dostać ten Sinlac? i czy czasem nie jest na recepte? no i sie zastanawiam czy moge go podać bez konsulatacji z pediatrą ? Ona mi powiedziała że nie ma nic lepszego niż ten Nutramigen.

Co do karmienia to wzięłam sie na sposób (nie mój własny) ale zadziałał ... mianowice mój synek uwielbia soki rozcieńczane z wodą. Takie domowe które moja mama sama latem robiła z wiśni, porzeczek, malin. Dodałam troche soku do mleka i pije aż mu się uszy trzęsą ... pytanie jak długo .
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 14:41   #12
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Nie chce mleka

Jest dostępny w aptekach, bez recepty
http://dziecko.nestle.pl/in_menu2_002s_p.asp
Ale jeśli znalazłaś dobre rozwiązanie, to nie warto wiecej głowy sobie zawracać, skoro mu smakuje nutramigen z sokiem to tak mu podawaj i już
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 10:23   #13
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Nie chce mleka

przeraziło mnie to co przeczytałam. po pierwsze karmienie dziecka przez sen a po drugie, że lekarz coś takiego aprobuje!
przecież każdy żywy organizm ma instynkt samozachowawczy i jezeli dziecko nagle coś odrzuca i nie chce tego jeść to znaczy, że najprawdopodobniej mu to szkodzi.
dlaczego się tak upierać przy tym mleku? znam wiele dzieci, które nie chcą pić mleka ani nawet jeść jego przetworów i rozwijają się świetnie. m.in. mój siostrzeniec, który od 9 miesiąca życia nie wypił ani kropli mleka, bo mu szkodzi. w tej chwili ma 6 lat i jest normalnym zdrowym dzieckiem bez śladów odwapnienia czy czegoś w tym stylu.
proponowałabym spróbować mleko sojowe o ile dziecko nie ma na nie też uczulenia. jest słodkie w samku i dzieci najczęściej chcą pić, choć wiadomo, że różnie bywa.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma

Edytowane przez pkawecka
Czas edycji: 2006-02-20 o 12:18
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 11:51   #14
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Dot.: Nie chce mleka

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Co do Nutramigenu, to jest to mieszanka mlekozastępcza, ochyda w smaku, wcale się nie dziwię, ze mały nie chce tego paskudztwa, tymbardziej, że to juz mały rozumny człowieczek posiadający swoje preferencje.

hehe
jeszcze byś się zdziwiła
znam kilkoro dzieci, które po rocznym spożywaniu Nutramigenu nie chciały go wymieniać na żadne inne mleko


Cytat:
Napisane przez Mariqa
Dałabym sobie spokój z tym Nutramigenem i podawaniem go w formie butelkowej całkowicie.
Dziecko w tym wieku oczywiście musi mieć zbilansowaną dietę / zresztą, kto nie musi / ale składniki odżywcze niekoniecznie mają pochodzić z bezlaktozowej mieszanki.

No tak, tylko skoro dziecko ma alergię na białko mleka krowiego to skąd mają pochodzić?
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 11:57   #15
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Dot.: Nie chce mleka

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Zamiast Nutramigenu można sprawdzić jak mały zareaguje na Sinlac, bardziej odżywczy. Ale ja dałabym i z tym spokój, jesli mały zjada kanapkę, warzywka strączkowe, kasze i inne równie wartościowe pokarmy

?
Nutramigen to produkt mlekozastępczy, a Sinlac to produkt zbożowy......
To nie są produkty równoważne
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 12:05   #16
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Dot.: Nie chce mleka

Moja córka w podobnym wieku odrzuciła mleko (kilka miesięcy wcześniej udało nam się przejść na Bebilon - wcześniej każda zmiana mleka wywoływała alergię, bezpieczny był tylko Nutramigen). Ponieważ jogurtów nadal nietolerowała (a konkretnie jej organizm bo ona owszem bardzo je lubiła).
Po miesiącu (mojego zamartwiania się i kombinowania: dawałam jej płatki, kulki itp. z Bebilonem - tylko wtedy trochę jadła) sama zawołała, że chce mleko!!!
Ma teraz prawie dwa latka, zaczęła tolerować jogurty (także głowa do góry). Może po prostu musi na jakiś czas odpocząć. A może spróbuj przejśc na inną mieszankę?
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 12:19   #17
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Dot.: Nie chce mleka

Cytat:
Napisane przez pkawecka
dlaczego się tak upierać przy tym mleku? znam wiele dzieci, które nie chcą pić mleka ani nawet jeść jego przetworów i rozwijają się świetnie. m.in. mój siostrzeniec, który od 9 miesiąca życia nie wypił ani kropli mleka, bo mu szkodzi. w tej chwili ma 6 lat i jest normalnym zdrwoym dzieckiem bez śladów odwapnienia.
proponowałabym spróbować mleko sojowe o ile dziecko nie ma na nie też uczulenia. jest słodkie w samku i dzieci najczęściej chcą pić, choć wiadomo, że różnie bywa.
Tylko, że np. osteoporoza rozwija się później. A pracujemy na nią własnie od najmłodszych lat.

Oczywiście, niedobory wapnia można uzupełniać różnymi pokarmami, ale jest to trudniejsze. Zwłaszcza gdy dziecko jest alegikiem.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 15:23   #18
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Nie chce mleka

Cytat:
Napisane przez olencja
?
Nutramigen to produkt mlekozastępczy, a Sinlac to produkt zbożowy......
To nie są produkty równoważne
Nie pisałam o tym, że są równoważne. Pisałam o zrównoważonej, zbilansowanej diecie, / wyrywanie zdań z kontekstu nie jest dobrą metodą dyskusji/
Nutramigen jest mieszanką mlekozastepczą podawaną nawet w okresie wczesnoniemowlęcym, nie sądzę, by był to dla 17-miesięcznego dziecka najważniejszy element diety, nie masz racji, pisząc, że jedynie mleko / sic! tu mieszanka mlekozastepcza/ jest nalepszym, optymalnym źródłem wapnia, bo to nieprawda. Własnie zróżnicowana, zdrowa dieta przeciwdziała patologiom.
Sądzę, że Agatha znalazła złoty środek i nie ma więcej o czym dywagować .
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 16:05   #19
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Nie chce mleka

Cytat:
Napisane przez olencja
Tylko, że np. osteoporoza rozwija się później. A pracujemy na nią własnie od najmłodszych lat.

Oczywiście, niedobory wapnia można uzupełniać różnymi pokarmami, ale jest to trudniejsze. Zwłaszcza gdy dziecko jest alegikiem.
mleko sojowe też jest wzbogacane wapniem. a poza tym zdania co do tego czy nabiał jest ludziom konieczny też są podzielone. tak samo, niektóre źródła podają, ze właśnie w tych kulturach gdzie pije się dużo mleka jest największa osteoporoza.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-20, 16:32   #20
...asia...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 21
Dot.: Nie chce mleka

dzieci wcale nie musza pic mleka... i czasem trzeba zaufac organizmowi dziecka.

polecam arykul:
http://www.gronkowiec.pl/mleko.html
...asia... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 18:00   #21
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Dot.: Nie chce mleka

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Nie pisałam o tym, że są równoważne. Pisałam o zrównoważonej, zbilansowanej diecie, / wyrywanie zdań z kontekstu nie jest dobrą metodą dyskusji/
Nutramigen jest mieszanką mlekozastepczą podawaną nawet w okresie wczesnoniemowlęcym, nie sądzę, by był to dla 17-miesięcznego dziecka najważniejszy element diety, nie masz racji, pisząc, że jedynie mleko / sic! tu mieszanka mlekozastepcza/ jest nalepszym, optymalnym źródłem wapnia, bo to nieprawda. Własnie zróżnicowana, zdrowa dieta przeciwdziała patologiom.
Sądzę, że Agatha znalazła złoty środek i nie ma więcej o czym dywagować .

Napisałaś: "zamiast Nutramigenu" czyli radziłaś zastąpienie jednego drugim.

Nutramigen jest zalecany także dla starszych dzieci a nawet dorosłych, nie tylko dla niemowląt.

Mieszanka mlekozastępcza nie jest jedynym źródlem wapnia, ale według naukowców mleko jest najlepszym źródłem wapnia. Bo wapń z mleka wchłania się w 80%, z warzyw na przykład tylko w kilkunastu. Więc żeby spożyć odpowiednią ilość wapnia (dla dziecka 2-letniego to ok 1000mg) trzeba by zjeść górę różnych rzeczy np. ponad kilogram fasolki szparagowej, prawie kilogram szpinaku albo 50 suszonych fig. Jeśli nie można podawać nic mlecznego, mleka, mieszanek, jogurtów, serów, kefrów, NIC to uwierz mi trudno osiągnąć nawet 500 mg wapnia. Piszę tu o nakarmieniu małego dziecka bo dla dorosłego nie byłby to taki problem.



Zgadzam się, że najlepsza jest zróżnicowana dieta. A gdzie piszę, że nie? Czy myślisz, że 17 miesięczne dziecko pije tylko mleko?
Mleko jest dodatkiem, uzupełnieniem wapnia (i nie tylko) może być do popicia do sniadania czy kolacji, nie stanowi podstawy diety.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 18:01   #22
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Dot.: Nie chce mleka

Pierwszy raz coś takiego słyszę (o osteoporozie)
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 20:08   #23
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Nie chce mleka

Na razie młody mleko pije ... rozmawiałam jeszcze pare razy z pediatra i ona jest podobnego zdania że nie najważniejsze jest mleko ale zbilansowana dieta, no ale mleka lub jego przetworów nie może zabraknąć. Wiecie czasem słysze matki że ich dziecko to wogóle mleka nie piło i ma sie dobrze a potem okazuje się ze tutaj jadły żółty serek, jakiś twarożek, jogurcik, czy różne deserki lub drink-mleka itd więc to tak nie do końca jest prawdą.
No i inaczej jest jak jak problem dotyczy naszego dziecka ...
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 13:23   #24
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nie chce mleka

Odgrzebuję, bo moja córka robi ten sam numer Ma 8 miesięcy i buntuje się nagle na widok Nutramigenu... owoce wcina, obiadki też, a Nutramigen z łaski na uciechę na śpiąco tylko, gdy np. tak jak dzisiaj obudziła się o 4:30 głodna... Wcześniej potrafiła zjeść kaszkę, butlę wypić, a teraz nie.

Sinlac lubi, np. z owocami jakimiś. A tak sobie myślę, że zacznę do mleka dodawać faktycznie sok albo łyżeczkę granulowanej herbatki hipp... Może zadziała? Jeśli nie, to muszę podjąć próby zmiany na zwykłe mleko, nie mlekozastępcze coś.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 19:36   #25
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Nie chce mleka

Szaja Pola miała ok 15 m gdy odmówiła mleka (nutramigen) przestawiłam ją na sojowe z kaszką (takze sinlac) lub płatkami z grubego przemiału kukurydzianymi i budyń na sojowym oraz deserki sojowe
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 10:39   #26
niezlamama
Przyczajenie
 
Avatar niezlamama
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 19
Dot.: Nie chce mleka

Moja starsza córa odmówila mleka gdy miała roki 4 mce. I po prostu przestałam jej podawać. Fakt, żejadła wtedy jogurty. Ale też zaczęłam dodawać sezamu do różnych posiłków, ze względu na dużą zawartość wapnia. No i takto wygądało ładnych parę miesięcy, aż w wakacje pojechaliśmydo agroturystyki i zobaczyła jak siękozę doji - i dostała ciepłe świerze mleko od kozy. Zasmakowało jej i piła kozie mleko potem
A oprócz tego były przeprowadzane badania na temat odżywiania dzieci (tu można znaleźć coś na ten temat "Co tam się dzieje?" Lise Eliot) i okazuje się że dzieci które jedzą to co chcą (wyłączając dzieci źle odżywiane -nadmiar słodyczy) nie mają problemu z niedoborami substancji i witamin worganiźmie (nawet jak chcą cały dzień jejść buraczki ). Ja wobec tego dziecka nie zmuszałam nigdy.
niezlamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 18:52   #27
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nie chce mleka

Donoszę, że moja córka miała 3dniowy bunt antymlekowy dzisiaj piła normalnie... Aczkolwiek i tak będę próbowała przestawić ją na zwykłe mleko modyfikowane, już kiedyś z pediatrą gadałam o tym, mówiła, by po pół roku podawania mieszanki mlekozastępczej próbować przechodzić na mleko, zobaczymy. Mieszankę pije już 7 miesięcy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 19:14   #28
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Nie chce mleka

Mój synek przestał pić mleko w wieku 12-13 miesięcy. Zamiast tego jadł (i nadal je) np. kanapki z serem.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

No i oczywiście jogurty.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 19:27   #29
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nie chce mleka

No tak, ale problem pojawia się, gdy mleko jest beee u dziecka ze skazą tzn. mlekozastępcze cuś
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 19:44   #30
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Nie chce mleka

Szaja wcale nie taki problem o ile może sojowe Ryżowe Poli mniej smakowało
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.