Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-12-10, 16:50   #1831
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Wina tez bym sie napila, albo szampana. Sa bezalkoholowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się grzaniec marzy Przy okazji ostatniej wizyty w Ikei wzięłam jakiegoś Glogga co można podgrzać,ale nie próbowałam jeszcze

Nadeszła wielkopomna chwila - wybraliśmy meble do pokoiku Do chłopięcego mieliśmy już wybrane,ale przy dziewczynce nam się lekko koncepcja zmieniła I był problem się zdecydować

Aaa i w Tesco są przeceny na dziecięce ciuszki Obkupiłam dzisiaj naszą Igę
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 16:54   #1832
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Klementyna, Witch dziękuję
Co do śledzi to czytałam, że są polecane w ciąży jako tłuste ryby morskie będące źródłem kwasów omega-3. Gdyby w tych kategoriach rozpatrywać skład poszczególnych pokarmów (że można zarazić się listeriozą) to doszłoby się do tego, że wszystko jest niezdrowe
Ja kilka tygodni temu miałam ochotę na wino albo jakiś słodki likier, jak nigdy A tu jeszcze ponad rok "niepicia" przede mną.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 08:10   #1833
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dziewczyny ja to już wczoraj usta namoczylam winem bo taką ochotę miałam, że nie wiem! Ale od razu mi się odechcialo, więc może dobrze, że to zrobiłam; )
My mamy już wózek, teraz musimy urządzić do końca pokój i już większość wyprawki będzie gotowa

Sent from my SM-G361F using Wizaz Forum mobile app
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 12:06   #1834
asiulek8989
Raczkowanie
 
Avatar asiulek8989
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 218
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Wam też tak pęka skóra na ustach? smaruję się Carmexem, który zawsze pomagał a cały czas mi schodzi naskórek, z rękami też problem, skóra pęka do krwi pomimo tego, że noszę rękawiczki, smaruję się kremem i nie ma aż takich mrozów
asiulek8989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 13:21   #1835
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Asiulek8989 a jakie masz wyniki moczu? Bo takie moga byc objawy gdy za malo pijemy poza tym np niedobor wit A mam tak z ustami ale od razu wtedy pije duzo wody i jest ok odpukac skora na rekach ok pomimo mojej alergii ktora wlasnie tu sie uwidaczniala zawsze najbardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 13:41   #1836
asiulek8989
Raczkowanie
 
Avatar asiulek8989
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 218
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość
Asiulek8989 a jakie masz wyniki moczu? Bo takie moga byc objawy gdy za malo pijemy poza tym np niedobor wit A mam tak z ustami ale od razu wtedy pije duzo wody i jest ok odpukac skora na rekach ok pomimo mojej alergii ktora wlasnie tu sie uwidaczniala zawsze najbardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no niestety takie sobie, położna kazała mi pić 3 litry dziennie samej wody (!), staram się stosować ale ciężko jest
asiulek8989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 13:49   #1837
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

O matko, chyba bym sikala co 5 minut :O
U mnie ze skórą całkiem ok.

Zrobiliśmy z mężem pierniczki Dużo mąż musiał pomagać, bo mi plecy wysiadly, tzn jeden mięsień mnie boli, wczoraj mnie mąż pomasowal ale co z tego jak wstałam polamana cała :-( Cwiczylam wczoraj i dzisiaj, ale nawet to nie pomogło. W piątek jak cudem nie wygram na warsztatach jedziemy po poduche, mam nadzieję że jakoś pomoże...

No i witam sie w 29 tc ;-)
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-11, 18:08   #1838
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość

Dziewczyny, szybkie pytanie - można w ciąży jeść śledzie w śmietanie, oleju itp?
ja jem i jadłam w pierwszej ciąży. Raz na anchois mój gin trochę się skrzywił...a chciało mi sie coś słonego. Jeśli śledzie można jeść wg jadłospisu w cukrzycy ciążowej to czasami sobie pozwalam

w piątek miałam zastrzyk z immunoglobuliny, ja mam grupę -, mąż +, wyszło, że nie mam przeciwciał i profilaktycznie dostałam takie zalecenie....400 zł...i cały dzień bolący tyłek
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 18:13   #1839
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dziewczyny na sucha skore polecam masc hudslava.jest rewelacyjna.ja przyznaje ze pare razy wzielam sobie ode meza mikrolyczka jak pil wino.tak zeby usta zamoczyc
My po sietach mamy zamiar zamowic wozek,kupic lozeczko (byc moze uzywane).Powoli przygotowuje sie psychicznie do siedzenia w domu prawdopodobnie w styczniu wroce na tydzien,dwa a potem czas na odpoczynek.
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 20:16   #1840
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Też chciałam wrócić w styczniu po urlopie na tydzień dwa, a potem stwierdziłam że bez sensu wracać na chwilę :-P

Co do wina, takie łyczki nie szkodzą, cukierki z alkoholem pewnie mają więcej xD Jak znajomi u których swiadkowalismy nas zaprosili na imprezkę, to chyba 5 win różnych poszło i każde z ciekawości próbowałam po mikrołyczku.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 21:12   #1841
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Gabi, co??? 400 zł to kosztuje? A gdyby wyszło, że masz te przeciwciała to co wtedy? Ja nie robiłam w ogóle przeciwciał w ciąży, bo moja ginka mi nie zalecała. Niedawno zmieniłam lekarza, ten kazał zrobić, ale jeszcze nie poszłam do labo, bo chciałam mieć robione to badanie razem z morfologią i chciałam, żeby wyniki były "świeże", a wizytę mam 21.12. W międzyczasie przyplątała mi się ta choroba i na ulotce od antybiotyku jest napisane, że może on fałszować wynik testu Coombsa. Nie wiem co robić. Jestem już w 29 tc i też mamy niezgodność serologiczną. Nie wiem po jakim czasie od skończenia antybiotyku mogę go mieć we krwi i może wpłynąć na wyniki badań
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-12, 07:25   #1842
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Mi się grzaniec marzy Przy okazji ostatniej wizyty w Ikei wzięłam jakiegoś Glogga co można podgrzać,ale nie próbowałam jeszcze

Nadeszła wielkopomna chwila - wybraliśmy meble do pokoiku Do chłopięcego mieliśmy już wybrane,ale przy dziewczynce nam się lekko koncepcja zmieniła I był problem się zdecydować

Aaa i w Tesco są przeceny na dziecięce ciuszki Obkupiłam dzisiaj naszą Igę
Też muszę się grzanie marzy byliśmy wczoraj na jarmarku bozonarodzeniowy i tylko się za graniem ogladalam jakie mebelki wybraliscie??

Cytat:
Napisane przez asiulek8989 Pokaż wiadomość
Wam też tak pęka skóra na ustach? smaruję się Carmexem, który zawsze pomagał a cały czas mi schodzi naskórek, z rękami też problem, skóra pęka do krwi pomimo tego, że noszę rękawiczki, smaruję się kremem i nie ma aż takich mrozów
Mój syn ma straszne problemy ze skórą na rączkami i ostatnio byłam z bambusa pediatry i poleciła mi krem z aderma Exomega DEFI czytałam o nim bardzo pozytywne opinie muszę się właśnie zebrać i go zamówić a do ust nic nie działa u mnie tak jak krem nivea 😁

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Gabi, co??? 400 zł to kosztuje? A gdyby wyszło, że masz te przeciwciała to co wtedy? Ja nie robiłam w ogóle przeciwciał w ciąży, bo moja ginka mi nie zalecała. Niedawno zmieniłam lekarza, ten kazał zrobić, ale jeszcze nie poszłam do labo, bo chciałam mieć robione to badanie razem z morfologią i chciałam, żeby wyniki były "świeże", a wizytę mam 21.12. W międzyczasie przyplątała mi się ta choroba i na ulotce od antybiotyku jest napisane, że może on fałszować wynik testu Coombsa. Nie wiem co robić. Jestem już w 29 tc i też mamy niezgodność serologiczną. Nie wiem po jakim czasie od skończenia antybiotyku mogę go mieć we krwi i może wpłynąć na wyniki badań
Chyba najlepiej zadzwonić i spytać giną lub położnej bo to faktycznie ważne badanie

Wieki mnie tu nie było ale cały czas czasu brak a to coś w domu a to w szpitalu byłam i tak w kółko coś na szczęście już mam męża w domu na stałe więc jest podział obowiązków więc nieco łatwiej

Jejku jak ja bym z chęcią kawe wypila żeby jakoś się obudzić i zacząć żyć ale za nic w świecie mi kawa nie wchodzi wręcz mi po niej nie dobrze

Jeśli chodzi o wózek to my już dość dawno kupiliśmy quinny moodda

Dziewczyny jakie plany na świeta??
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 07:47   #1843
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Gabi, co??? 400 zł to kosztuje? A gdyby wyszło, że masz te przeciwciała to co wtedy? Ja nie robiłam w ogóle przeciwciał w ciąży, bo moja ginka mi nie zalecała. Niedawno zmieniłam lekarza, ten kazał zrobić, ale jeszcze nie poszłam do labo, bo chciałam mieć robione to badanie razem z morfologią i chciałam, żeby wyniki były "świeże", a wizytę mam 21.12. W międzyczasie przyplątała mi się ta choroba i na ulotce od antybiotyku jest napisane, że może on fałszować wynik testu Coombsa. Nie wiem co robić. Jestem już w 29 tc i też mamy niezgodność serologiczną. Nie wiem po jakim czasie od skończenia antybiotyku mogę go mieć we krwi i może wpłynąć na wyniki badań
już piszę co ja wiem. W pierwszej ciąży nie miałam badania w 28 tyg tylko na początku. Podobno w pierwszej to nie ma wpływu. Mi lekarz powiedział, że to moja decyzja czy zdecyduję się na zastrzyk bo jest to drogie i nie na NFZ- nie jest to obowiązek ale profilaktyka.
Badanie kazał zrobić mi w 28 ale z tego co wiem to chyba są lekkie "ramy". Oczywiście jest to zalecane jesli grupy krwi łapią się pod możliwość konfliktu, chyba w innych przypadkach w ogóle nie ma o tym mowy. Wiem ze w niektórych krajach taki zastrzyk jest standardem, w PL nie ze względu chociażby na cenę. Koszt to zalezy od apteki 400-600 zł. Badanie u mnie wykazało, że nie mam przeciwciał więc mogłam go wziąć. Gdyby wynik był dodatni to dalej szukają i z tego co wiem to czekałyby mnie dodatkowe badania krwi i chyba dziecka- wtedy jest konflikt i dla dziecka to niedobrze.
Brak zastrzyku to chyba więcej badań i jakieś leki przy porodzie ale nie jestem pewna czy ja drugi raz tez czegoś nie dostane, to dopytam się na wizycie.
Ogólnie czytałam historie dziewczyny co w 28 tyg nie miala przeciwciał, nie wzięła zastrzyku a przy badaniu w 32 niestety pojawiły się i żałowała.
Wiem, że teraz moje wyniki mogą być zaburzone przez jakiś czas, co do antybiotyku nie mam pojęcia. Moim zdaniem powinnaś skontaktować się z lekarzem i spytać. Tak jak mówię u mnie to druga ciąża, nie wiem która u Ciebie?
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 08:00   #1844
malinka1984
Zakorzenienie
 
Avatar malinka1984
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 3 769
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dzień Dobry.Witam się po kubku cytrynowej glukozy,dobry pomysł z tym gotowym cytrynowym proszkiem.Mam nadzieję że wyniki będą dobre bo dziś morfologia,tsh,ft3/ft4 i glukoza.Miłego dnia.
__________________
20.06.2009
2014 to będzie Nasz rok
28.07 beta >1560 Cudzie trwaj
23.08.14 Bąbelek ma już 2cm
27.10.14 Synuś całe 230 gram
Tp 31.03.2015
malinka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 08:29   #1845
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Malinka - kciuki za glukoze

A mnie tak wlazlo coś pod łopatke prawa, że nawet telefon za ciężki...
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 09:07   #1846
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja mam konflikt, ginka dala mi możliwość zastrzyku ale koszt fakt 400 zl, ponoc jeden rok byl refundowany, ale dużo dzieci rodziło się bez konfliktu i zrezygnowali bo to za drogo dla nfz. Ja chyba jednak się nie zdecyduje, to moja pierwsza ciąża i w takim wypadku po porodzie dostaje się tako zastrzyk. Mi powiedziała że to nie przymusowe, ale żebym potem nie mówiła że jest taka możliwość a ona mi nie zaproponowała, więc to raczej chyba nie aż tak konieczne, chyba...



Wózek zamówiliśmy już Bebetto Luca s-line i bedzie dopiero pod koniec lutego, więc długo się czeka.



A śledzie jadłam normalnie, no bez przesady, niedługo by nam został suchy chleb i woda przegotowana😉
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 09:54   #1847
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Gabi2 Pokaż wiadomość
ja jem i jadłam w pierwszej ciąży. Raz na anchois mój gin trochę się skrzywił...a chciało mi sie coś słonego. Jeśli śledzie można jeść wg jadłospisu w cukrzycy ciążowej to czasami sobie pozwalam

w piątek miałam zastrzyk z immunoglobuliny, ja mam grupę -, mąż +, wyszło, że nie mam przeciwciał i profilaktycznie dostałam takie zalecenie....400 zł...i cały dzień bolący tyłek
Skąd jestes? Bo ciekawi mnie takie zalecenie lekarza. ja tez mam grupe minus, mąż plus. W pierwszej ciazy kontrolowane były przeciwciala, ale zastrzyk dostalam dopiero po porodzie. W tej ciąży tez spr sa przeciwciala i tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 10:21   #1848
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Ja sledze wozki na OLX, bo planuje uzywke i dostosuje się do firmy, na razie mam na oku x-landera i tako, a moje wymagania to żeby dało sie wpiąc fotelik, pompowane, skrętne koła i lekki w miare No i cena do 700-800zeta;p I właśnie xlander był i tako jumper fajny i z fotelikami maxi cosi, ale kolory mi nie odpowiadały...więc czekam nadal
A jaki kolor Ci się marzy?

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Almat, dziękuję Niestety, mam zapalenie oskrzeli Dostałam antybiotyk Nie wiem jak do tego doszło. Dbałam o siebie, nosiłam czapkę i szalik, kurtka zawsze zapięta... Ahh...
I jak się czujesz? Widzisz jakąś poprawę?

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
O matko, chyba bym sikala co 5 minut :O

Zrobiliśmy z mężem pierniczki Dużo mąż musiał pomagać, bo mi plecy wysiadly, tzn jeden mięsień mnie boli, wczoraj mnie mąż pomasowal ale co z tego jak wstałam polamana cała :-( Cwiczylam wczoraj i dzisiaj, ale nawet to nie pomogło. W piątek jak cudem nie wygram na warsztatach jedziemy po poduche, mam nadzieję że jakoś pomoże...

No i witam sie w 29 tc ;-)
Rany, 3l wody dziennie to dla mnie też byłoby bardzo ciężkie wyzwanie. Już mnie męczy to sikanie


A miałaś wcześniej jakieś problemy z plecami? Czy dopiero w ciąży tak Cię zaczęło łamać?

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Co do wina, takie łyczki nie szkodzą, cukierki z alkoholem pewnie mają więcej xD Jak znajomi u których swiadkowalismy nas zaprosili na imprezkę, to chyba 5 win różnych poszło i każde z ciekawości próbowałam po mikrołyczku.
Czuję się rozgrzeszona W Portugalii byliśmy w winnicy i nie mogłam nie spróbować oryginalnego Porto Wcześniej poszliśmy na obiad, żeby w moim żołądku coś pływało Wzięłam malutki łyczek białego i czerwonego. Nie mogę się doczekać jak kilkanaście tygodni po ciąży, kiedy Mały będzie już chętnie ssał pierś, odciągnę mleko "na zapas" i wypiję chłodne piwko z sokiem



Cytat:
Napisane przez malinka1984 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry.Witam się po kubku cytrynowej glukozy,dobry pomysł z tym gotowym cytrynowym proszkiem.Mam nadzieję że wyniki będą dobre bo dziś morfologia,tsh,ft3/ft4 i glukoza.Miłego dnia.
O, powodzenia! Ja jutro się tym raczę I przy okazji też robię morfologię (toksoplazmoza) plus mocz i kontrolne USG.
Sama kupowałaś glukozę czy Ci już ją dali?

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Wózek zamówiliśmy już Bebetto Luca s-line i bedzie dopiero pod koniec lutego, więc długo się czeka.
Leili, co przeważyło, że zdecydowałaś się na Bebetto?
Oglądałam z mężem w weekend XLandera i wydał mi się jakiś taki masywny. Ale, że ja nigdy z wózkami nie miałam nic wspólnego to nie wiem na ile tak rzeczywiście jest, a na ile po prostu wózki są takie wielkie


Byłam w sobotę u lekarza po L4 i przy okazji powiedziałam o tych moich obawach ze zmniejszoną ruchliwością Małego. Zbadał mnie i okazało się, że Szymek przekręcił się o 180stopni i teraz jest główką w dół. Ufff! Jeszcze się to dziecię nie narodziło a ja już mam kilka siwych włosów
PS. Podejrzewam, że kolejny raz się przekręcił, bo znów czuję mocne ruchy pod pępkiem
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 10:24   #1849
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez anoxa Pokaż wiadomość
Też muszę się grzanie marzy byliśmy wczoraj na jarmarku bozonarodzeniowy i tylko się za graniem ogladalam jakie mebelki wybraliscie??
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na serię Province z Tooli - http://www.tooli.pl/cat/kolekcje/province Zamawiamy taki zestaw jak na 3 zdjęciu - łóżeczko z szufladą, komoda z przewijakiem i ten regał (bez skrzynki póki co). Do tego mam już swój fotel uszaka z Ikei I na najbliższe 5 lat meble do pokoiku dziecięcego z głowy

Teraz powiedziałam sobie,że oglądam i analizuję w necie wózki i foteliki,żeby do końca tego tygodnia zamówić
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-12, 10:51   #1850
malinka1984
Zakorzenienie
 
Avatar malinka1984
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 3 769
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Almat ja glukoze robiłam w Medicover i tam mi dali nawet smakową w pakiecie.
__________________
20.06.2009
2014 to będzie Nasz rok
28.07 beta >1560 Cudzie trwaj
23.08.14 Bąbelek ma już 2cm
27.10.14 Synuś całe 230 gram
Tp 31.03.2015
malinka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 11:16   #1851
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
A jaki kolor Ci się marzy?


I jak się czujesz? Widzisz jakąś poprawę?


Rany, 3l wody dziennie to dla mnie też byłoby bardzo ciężkie wyzwanie. Już mnie męczy to sikanie


A miałaś wcześniej jakieś problemy z plecami? Czy dopiero w ciąży tak Cię zaczęło łamać?


Czuję się rozgrzeszona W Portugalii byliśmy w winnicy i nie mogłam nie spróbować oryginalnego Porto Wcześniej poszliśmy na obiad, żeby w moim żołądku coś pływało Wzięłam malutki łyczek białego i czerwonego. Nie mogę się doczekać jak kilkanaście tygodni po ciąży, kiedy Mały będzie już chętnie ssał pierś, odciągnę mleko "na zapas" i wypiję chłodne piwko z sokiem




O, powodzenia! Ja jutro się tym raczę I przy okazji też robię morfologię (toksoplazmoza) plus mocz i kontrolne USG.
Sama kupowałaś glukozę czy Ci już ją dali?


Leili, co przeważyło, że zdecydowałaś się na Bebetto?
Oglądałam z mężem w weekend XLandera i wydał mi się jakiś taki masywny. Ale, że ja nigdy z wózkami nie miałam nic wspólnego to nie wiem na ile tak rzeczywiście jest, a na ile po prostu wózki są takie wielkie


Byłam w sobotę u lekarza po L4 i przy okazji powiedziałam o tych moich obawach ze zmniejszoną ruchliwością Małego. Zbadał mnie i okazało się, że Szymek przekręcił się o 180stopni i teraz jest główką w dół. Ufff! Jeszcze się to dziecię nie narodziło a ja już mam kilka siwych włosów
PS. Podejrzewam, że kolejny raz się przekręcił, bo znów czuję mocne ruchy pod pępkiem
ja szukałam wózka do max 2000 zł, ten model po prostu ma wszystko co chciałam, jest lekki w miarę, ma możliwość przedłużania budki, regulację oparcia z zewnątrz a nie gmeranie dziecku za plecami, wentylowaną budkę, składa się mega szybko, możliwość jazdy przodem i tyłem, bardzo dobra amortyzacja i koła pompowane, coś takiego jak zapamiętywanie drogi i wstrząsów, nie kręcą się te kółka jak dzikie, ma możliwość całkiem zablokowania kół do jazdy na prosto, całkiem fajna torba, koszyk zamykany, no i w wersji spacerowej składa się w 3 ruchach stelaż razem ze spacerówką nie trzeba wypinać. Można nawet zdjąć koła żeby nawet w maluchu chyba się zmieścił. Ma moskitierę, folię, rączkę na kubek w zestawie, a i rączka od wózka ma regulację wysokości. Prowadzi się szybko i lekko. ma gwarancje że od Ciebie odbierają i przywożą sami jak coś nie tak, poza tym jest na dobrych jakościowo materiałach wykonanych, polski produkt, tkaniny mają uv.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Gabi, co??? 400 zł to kosztuje? A gdyby wyszło, że masz te przeciwciała to co wtedy? Ja nie robiłam w ogóle przeciwciał w ciąży, bo moja ginka mi nie zalecała. Niedawno zmieniłam lekarza, ten kazał zrobić, ale jeszcze nie poszłam do labo, bo chciałam mieć robione to badanie razem z morfologią i chciałam, żeby wyniki były "świeże", a wizytę mam 21.12. W międzyczasie przyplątała mi się ta choroba i na ulotce od antybiotyku jest napisane, że może on fałszować wynik testu Coombsa. Nie wiem co robić. Jestem już w 29 tc i też mamy niezgodność serologiczną. Nie wiem po jakim czasie od skończenia antybiotyku mogę go mieć we krwi i może wpłynąć na wyniki badań
Ja brałam niedawno Amotkas antybiotyk, badania zrobiłam po 1, 5 dnia od skończenia bo w ulotce miałam, że może zafałszować wyniki. wyniki wyszły ok, glukoza też.
Cytat:
Napisane przez asiulek8989 Pokaż wiadomość
Wam też tak pęka skóra na ustach? smaruję się Carmexem, który zawsze pomagał a cały czas mi schodzi naskórek, z rękami też problem, skóra pęka do krwi pomimo tego, że noszę rękawiczki, smaruję się kremem i nie ma aż takich mrozów
Ja cały czas smaruję usta pomadką, ale najlepszym specyfikiem jest balsam do ust w słoiku Tisane, kiedyś tylko w aptekach, dziś w naturze, hebe dostępny. Teraz nie mam, bo mi się skończył, ale muszę kupić.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 11:55   #1852
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

W końcu zjadłam te śledzie, dzięki za odpowiedzi!

Mi skóra na ustach nie pęka, ale za to moje pięty to masakra Zawsze miałam tendencję do popękanych pięt, ale jakoś sobie z tym radziłam. A teraz nawet moja kosmetyczka jest w szoku, co się dzieje :/
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 13:15   #1853
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Almat - tak jak teraz to mnie nigdy nie lamalo, najgorzej po nocy, bo czuję jakby mnie coś przejechalo... Nie wiem jak spać. Staram się na lewym boku zawsze, czasem na prawym i jak leżę nic nie boli, a jak rano wstaje to dramat. Teraz męczy mnie mięsień pod łopatka i nie wiem co z nim zrobić...

A my dzisiaj idziemy zafundować sobie usg 3d. Liczę że na 1000% potwierdzi płeć i że wszystko jest w porządku. No i liczę na choć jedną fajna fotkę, bo na razie mam tylko jedną warta pokazania :-(
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 13:28   #1854
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Pantera a jeszcze Nie masz potwierdzenia co do płci tak na 100%? chociaż na 100% to podobno tylko po porodzie można być pewnym; ))
Powodzenia w takim razie, żeby maluch się ładnie ułożył i nie zaslanial buzi)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 14:46   #1855
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
W końcu zjadłam te śledzie, dzięki za odpowiedzi!

Mi skóra na ustach nie pęka, ale za to moje pięty to masakra Zawsze miałam tendencję do popękanych pięt, ale jakoś sobie z tym radziłam. A teraz nawet moja kosmetyczka jest w szoku, co się dzieje :/
O matko moje piety to tez tragedia. Usta tez pękają, ale myślałam ze to wina aparatu i pogody

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 15:06   #1856
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Skąd jestes? Bo ciekawi mnie takie zalecenie lekarza. ja tez mam grupe minus, mąż plus. W pierwszej ciazy kontrolowane były przeciwciala, ale zastrzyk dostalam dopiero po porodzie. W tej ciąży tez spr sa przeciwciala i tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
warszawa
w pierwszej nic mi nie podawali, córka ma minusową
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 15:12   #1857
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dziewczyny, jakie są dokładne zalecenia przy robiniu krzywej cukrowej? Doktor mi zlecał to już z miesiąc temu i nie pamiętam dokładnie. Zjeść lekką kolację, rano nic nie jeść (i nie pić?) - czyli dopiero po drugim pobraniu krwi mogę zjeść śniadanie? A co z piciem wody po wypiciu glukozy? Tą glukozę mi rozrobią w labie, czy muszę zabrać swój kubeczek i wodę? Czy są jakieś wytyczne, do której godziny można zjeść tą kolację?

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
A my dzisiaj idziemy zafundować sobie usg 3d. Liczę że na 1000% potwierdzi płeć i że wszystko jest w porządku. No i liczę na choć jedną fajna fotkę, bo na razie mam tylko jedną warta pokazania :-(
Powodzenia!!
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 15:41   #1858
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

U mnie mieli już gotową rozrobioną wcisnęłam tylko cytrynę i wypiłam duszkiem. Ja czytałam że 12 godzin przed nic nie jeść i tak zrobiłam. Najlepiej nie pić nic przed, ewentualnie łyczka wody to szybciej wejdzie. Ja po wypiciu wypiłam dwa łyczki swojej wody potem siedziałam aż do 3 pobrania krwi, wzięłam też pastę i szczoteczkę w razie co ale nie była potrzebna. Lepiej wczesniej wycisnąć cytrynę bo ja wyciskałam na miejscu i musiałam pic przez zęby bo były pestki

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

A i słodyczy nie jadłam już od południa przed pobraniem
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 15:54   #1859
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Właśnie, ja też chętnie podczytam odnośnie krzywej cukrowej,bo wbieram się w sobotę. Lekarz nie dawał żadnych specjalnych wytycznych poza jedną,żebym zrobiła przed samą wizytą jak będzie skończony 24tc.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-12, 17:39   #1860
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Almat, dziękuję. Czuję się o wiele lepiej. Cierpliwie czekam na udrożnienie nosa
Jeśli chodzi o antybiotyk i zafałszowanie wyników na przeciwciała to zasięgnęłam informacji na infolinii producenta leku. Powiedziano mi, że po 48 godz. po ostatniej dawce nie powinno już być żadnego związku z wynikiem. Na wszelki wypadek odczekam 4 dni. Tak czy inaczej w laboratorium nie jest możliwe, aby nie zauważono w próbce krwi jakichś nawet śladowych ilości antybiotyku więc nie mam się czym martwić. A co do zastrzyku za 400 zł, skoro też jest tylko fakultatywny a nie obowiązkowy to spoko. Postanowiłam się tym nie przejmować na zapas
A jak tam u Was Dziewczyny porządki przedświąteczne? U mnie syf niemiłosierny, duży dom, a ja nie mam siły ani ochoty na sprzątanie. Zresztą i tak po zapaleniu oskrzeli nie myłabym okien. Mój mąż się nie kwapi do tego typu prac. Trudno, muszę to jakoś przeżyć
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-25 15:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.