Stres w pracy - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: jak często odczuwasz stres i strach w pracy
praktycznie nigdy - mam spokojną pracę 3 7,32%
sporadycznie - jak każdy 8 19,51%
często, ale nie przejmuję się tym, bo to nic wielkiego 3 7,32%
często 10 24,39%
codziennie i już nie umiem sobie z tym radzić 17 41,46%
Głosujący: 41. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-06, 17:53   #361
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: praca ktora nie odpowiada

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zna osoby,które jeśli znajdą odpowiednią pracę,tą poprzednią rzucają z dnia na dzień,nic sobie nie robiąc z tego,że dostaną dyscyplinarkę.Nie każdy pracodawca chce czekać cały okres wypowiedzenia na nowego pracownika
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 18:22   #362
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: praca ktora nie odpowiada

Cytat:
Napisane przez Beachy Pokaż wiadomość
ja bym pominęła, miałam podobną sytuację, zrobiłam, jak napisałam, i dobrze wyszło; po prostu "wchodząc w "buty" pracodawcy- powstaje u niego niepokój, czy jak Ci się nie spodoba, to będziesz tak szybko zmieniać; no i dlaczego się zatrudniłaś w ogóle w tamtym miejscu- zrobiłaś to, ale nie chcesz pracować, czy jego firma to kolejne na szybko szukane miejsce itd.
Można też popatrzeć na to z innej strony, skoro pracodawca aż tak się boi, że ktoś od niego odejdzie, to czy rzeczywiście jest w stanie zaoferować dobrą pracę, pewnie sam ma co do tego wątpliwości. Zarówno ludzie, którzy często zmieniają pracę jak i ci co siedzą w jednej latami mają swoje plusy i minusy. A co do ostatniego zdania, to wiesz, jestem pewna, że niemożliwe jest ocenienie pracy przez pryzmat rozmowy, trzeba popracować i dopiero wtedy można się przekonać czy praca nam odpowiada.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 20:11   #363
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: praca ktora nie odpowiada

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Zna osoby,które jeśli znajdą odpowiednią pracę,tą poprzednią rzucają z dnia na dzień,nic sobie nie robiąc z tego,że dostaną dyscyplinarkę.Nie każdy pracodawca chce czekać cały okres wypowiedzenia na nowego pracownika
Wiele osób odchodzi też za porozumieniem stron właśnie z dnia na dzień.
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 17:15   #364
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: praca ktora nie odpowiada

Wpisałabym jeżeli praca ta jest związana z moją ścieżką kariery.

Masz prawo odejśc z pracy kiedy chcesz i masz prawo również wysyłać CV kiedy chcesz - nawet jeżeli nie jesteś tak naprawdę zainteresowana zmianą pracy a jedynie badasz rynek.

Sam fakt, że ktoś Cię zatrudnił jest na plus.

Jak pracodawca chce utrzymać pracownika, to niech zapewni odpowiednie warunki, a nie szuka frajerów, co będą siedzieć ,,bo tak wypada".

Tylko na ewentualnej rozmowie wymyśl jakieś sensowne argumenty chęci zmiany, bo akurat powód dojazdu jest śmieszny - wiedziałaś o tym wcześniej, więc trzeba było myśleć zanim przyjęłaś ofertę. Lokalizacja to podstawowa sprawa, dopiero teraz ogarnęłaś, że to czas zajmuje? Jak tak to przedstawisz na rozmowie, to moim zdaniem wypadniesz słabo. Wymyśl coś takiego, czego nie da się przewidzieć z rozmowy kwalifikacyjnej np. zła atmosfera etc.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 19:39   #365
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: praca ktora nie odpowiada

Cytat:
Napisane przez daria05 Pokaż wiadomość
Cześć, przedstawię krótko swoją sytuację. Otóż od 3 tyg pracuje w dużej korporacji. Zakres obowiązków wydaje się być ok ale tego jest 3x więcej niż w innych pracach. Siedzę po 9-10 godzin bo nie wyrabiam plus 2 godziny na dojazdy (mieszkam 40 km od pracy). Chce ja zmienić bo sie nie nadaje do takiego tempa i tu moje pytanie. Czy wysyłając CV powinnam wpisywać ze aktualnie od 3 tyg pracuje czy jednak to pominąć ?
3 tyg to bardzo mało na zorientowanie się w pracy czy poznanie jej dobrze, możesz oczywiście wysyłać cv ale może spróbuj również porozmawiać ze swoim kierownikiem o ilości pracy, którą masz. Czasami nie zdają sobie sprawy z tego, że jest tego za dużo na 1 osobę. Może się też okazać, że to ich celowa taktyka - to się pozbędziesz złudzeń. Druga sprawa te nadgodziny, pomijam fakt czy są płatne czy nie ale może po prostu wychodź po 8h bez względu na ilość rzeczy, która ci zostanie - nie jesteś robotem. Kto wie ile ci zajmie szukanie innej pracy-też pasowałoby żyć jak człowiek do tego czasu. Pracowałam w takim miejscu, gdzie bez względu na to, jak się starałam ZAWSZE mi coś zostawało, to było nie do przerobienia, więc musiałam się przestawić na tryb: wychodzę o 16 bez względu na wszystko, a kierowniczce powiedziałam, że nie jestem w stanie tego wszystkiego zrobić w ciągu 1 dniówki i jak chce to mieć szybciej to musi albo kogoś zatrudnić dodatkowego albo przekazać to komuś innemu.

A 3 tyg pracy to ja bym pominęła, choć jak cię będą zapraszać na rozmowy akurat w godzinach pracy to będziesz musiała tak czy siak podać jakąś sensowną wymówkę uzgadniając terminy spotkań np. praca dorywcza w charakterze opiekunki do dziecka.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2018-05-14 o 19:41
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 08:49   #366
Ksiegowa85
Zakorzenienie
 
Avatar Ksiegowa85
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 726
Dot.: Pomocy - jak pomóc osobie nieubezpieczonej?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie da się ubezpieczyć kogoś wstecz. Nie jesteś w stanie tego obejść, będzie trzeba zapłacić ten rachunek. Odradzałabym jakiekolwiek kombinowanie, bo może skończyć się jeszcze gorzej.
Da się, jeśli jest to schorzenie neurologiczne trzeba się udać do pielęgniarki społecznej/socjalnej i ona może wystawić ubezpieczenie wsteczne (całkowity czas ubezpieczenia 3 miesiące).

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Przy innych schorzeniach, nie wiem jak jest, ale zawsze warto podpytać.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ksiegowa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 17:23   #367
Elle88dw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 459
którą pracę wybrać?

Postanowiłam zmienić pracę ze względu na ciągły stres i beznadziejną atmosferę.

Od miesiąca pracuję w nowej pracy: korpo, wyższa pensja, umowa na okres próbny na 3 miesiące z możliwością przedłużenia. Doświadczenie w tej branży mam, ale jeszcze wielu rzeczy muszę się nauczyć.
Ale dostałam też propozycję pracy w budżetówce, niższa pensja o jakieś 250zł, ale jest to praca pewna, stała. Doświadczenie w tej branży mam mniejsze. Ale nauczę się nowych rzeczy i zdobędę certyfikat.
Wydaje mi się że praca w budżetówce jest spokojniejsza i pewniejsza, ale korpo daje większą kasę. Boję się jednak, że w korpo łatwo powiedzieć "dziękujemy, jednak pani nie chcemy". Nie chcę kolejnej pracy w której będę narażona na stres, stąd ciągle biję się z myślami co wybrać

Edytowane przez Elle88dw
Czas edycji: 2018-05-23 o 18:39
Elle88dw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-23, 08:31   #368
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: którą pracę wybrać?

Cytat:
Napisane przez Elle88dw Pokaż wiadomość
Postanowiłam zmienić pracę ze względu na ciągły stres i beznadziejną atmosferę.

Od miesiąca pracuję w nowej pracy: korpo, wyższa pensja, umowa na okres próbny na 3 miesiące z możliwością przedłużenia. Doświadczenie w tej branży mam, ale jeszcze wielu rzeczy muszę się nauczyć. Trochę staroświeckie metody pracy. Możliwość awansu.

Ale dostałam też propozycję pracy w budżetówce, niższa pensja o jakieś 250zł, ale jest to praca pewna, stała. Doświadczenie w tej branży mam mniejsze. Ale nauczę się nowych rzeczy i zdobędę certyfikat.
Wydaje mi się że praca w budżetówce jest spokojniejsza i pewniejsza, ale korpo daje większą kasę. Boję się jednak, że w korpo łatwo powiedzieć "dziękujemy, jednak pani nie chcemy". Nie chcę kolejnej pracy w której będę narażona na stres, stąd ciągle biję się z myślami co wybrać
Obawiam się, że to wszystko zależy od branży, firmy/placówki oraz stanowiska.
Np u mnie w korpo jest bardzo stabilnie i sytuacje gdzie firma sama się z kimś żegna (nie przedłuża umowy) są ekstremalnie rzadkie i zasłużone (np ktoś kto nie przychodzi do pracy bez uprzedzenia lub okropnie traktuje współpracowników). Z drugiej strony są korporacje gdzie przemiał ludzi jest większy i presja jest większa. Natomiast znam instutucje państwowe które przy zmianach władzy z zasady wymieniają skład. Bo tak.
Więc najlepiej by było gdybyś mogła porozmawiać z kimś z konkretnych firm, bo ogólnej zasady nie ma.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 13:38   #369
zogra
Przyczajenie
 
Avatar zogra
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 4
Dot.: którą pracę wybrać?

Zgadzam się, korpo stereotypowe jest okropne, ale zdarzają się miejsca, gdzie atmosfera jest fajna i zespół sobie pomaga. Jeśli nie nudzi cie praca nr 2 i masz tam możliwości rozowju, to myślę, że powinaś wybrać tę drugą opcję, bo kasa to nie jest wszystko
zogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 16:05   #370
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: którą pracę wybrać?

Cytat:
Napisane przez Elle88dw Pokaż wiadomość
Postanowiłam zmienić pracę ze względu na ciągły stres i beznadziejną atmosferę.

Od miesiąca pracuję w nowej pracy: korpo, wyższa pensja, umowa na okres próbny na 3 miesiące z możliwością przedłużenia. Doświadczenie w tej branży mam, ale jeszcze wielu rzeczy muszę się nauczyć. Trochę staroświeckie metody pracy. Możliwość awansu.

Ale dostałam też propozycję pracy w budżetówce, niższa pensja o jakieś 250zł, ale jest to praca pewna, stała. Doświadczenie w tej branży mam mniejsze. Ale nauczę się nowych rzeczy i zdobędę certyfikat.
Wydaje mi się że praca w budżetówce jest spokojniejsza i pewniejsza, ale korpo daje większą kasę. Boję się jednak, że w korpo łatwo powiedzieć "dziękujemy, jednak pani nie chcemy". Nie chcę kolejnej pracy w której będę narażona na stres, stąd ciągle biję się z myślami co wybrać
Ja się zastanawiam, gdzie są te firmy, które całe czas wymieniają personel? Spotkałam się jedynie z wymienianiem stażystów, za których płaci UP lub inna instytucja, ale jak pracodawca łoży z własnej kieszeni to już nie jest aż tak skory do ciągłych rekrutacji. W obecnej firmie jak i w poprzedniej szefowie mieli problem ze znalezieniem kandydatów a jak ktoś rezygnował z pracy, to szef mało nie "płakał".
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 16:36   #371
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: którą pracę wybrać?

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam, gdzie są te firmy, które całe czas wymieniają personel? Spotkałam się jedynie z wymienianiem stażystów, za których płaci UP lub inna instytucja, ale jak pracodawca łoży z własnej kieszeni to już nie jest aż tak skory do ciągłych rekrutacji. W obecnej firmie jak i w poprzedniej szefowie mieli problem ze znalezieniem kandydatów a jak ktoś rezygnował z pracy, to szef mało nie "płakał".
Zależy od lokalizacji i od branży. Przy dużych ośrodkach akademickich firmy mają większą rotację niż w tych miastach, gdzie nie ma stałego napływu młodej i tańszej siły roboczej. Informatyków nadal jak na lekarstwo, więc jak moja mama szła na emeryturę bo miała dość pracy za pensję 1 osoby przy obciążeniu obowiązkami 8 osób, które wcześniej odeszły lub zostały zwolnione to też "szef płakał".
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-23, 21:31   #372
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: którą pracę wybrać?

a jaka to korporacja i w jakiej branży? Pracowałam w korpo, większość moich znajomych też i sytuacje, gdy ktos zostaje wyrzucony są bardzo rzadkie. Raczej w sytuacji, gdy pracownik się sprawdza, poświęcono czas na jego szkolenie i wprowadzenie, hr/szef stara się go zostawić. Ale za mało szczegółów, żeby coś doradzić
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 16:01   #373
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: którą pracę wybrać?

W budżetówce też zdarzają się nagłe zwolnienia, zwłaszcza po wyborach.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 08:47   #374
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: którą pracę wybrać?

Po pierwsze - kto powiedział, że praca w budżetówce jest pewna? W korpo umowę na czas nieokreślony dostałam po 3 miesiącach za każdym razem, koleżanka w budżetówce dopiero po roku. W międzyczasie nasłuchała się i od kierowniczki, i od koleżanek, że musi się bardzo starać, bo z macierzyńskiego wraca inna pracownica i będą musieli naprawdę mieć solidne podstawy, żeby ją zatrzymać Poza tym przy zmianie władzy zdarzają się zwolnienia, przeniesienia.

Po drugie - patrzysz na pensję teraz, ale weź pod uwagę, że w korpo można awansować, otrzymać podwyżkę, natomiast w budżetówce zarobki są ściśle określone i poza jakimiś podwyżkami waloryzacyjnymi i drobną podwyżką przy awansie (dość rzadkim) nie ma szans na lepszą pensję.

Po trzecie - jeśli chodzi o atmosferę, to nie znam nikogo, kto uskarżałby się na mobbing w korpo albo poszedł na zwolnienie od psychiatry. Są to firmy międzynarodowe, z międzynarodową polityką i niedopuszczalne jest dla nich nieszanowanie pracownika. Kadra menedżerska ma obowiązek się szkolić i nie ma prawa Cię obrażać. W budżetówce koleżanka pracuje 2 lata i zna 4 osoby, które poszły na urlop dla podreperowania zdrowia, bo kierownik niszczył im życie.

Oczywiście nie każda korpo to wspaniałe miejsce i nie każda budżetówka jest straszna, ale nie wiesz, gdzie trafisz.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 19:35   #375
Darli
Raczkowanie
 
Avatar Darli
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 168
Dot.: którą pracę wybrać?

Korporacja daje duże możliwości awansu, szkoleń i nie zawsze jest taki przemiał osób, w sumie to bez sensu robić ciągle rekrutacje, skoro pracownik już sobie wszystko ogarnął, nauczył się, poznał firmę.
Wiadomo, najlepiej móc podpytać kogoś z wewnątrz
Darli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 12:48   #376
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: którą pracę wybrać?

Mój Tż pracuje w korpo i z tego co mówi, na serio trzeba się postarać, żeby Cię wywalili. Jego koledze nie przedłużyli umowy, bo się ewidentnie opierdzielał, nie przychodził do pracy bo zapił itp. I jakoś go nie zwolnili, po prostu nie przedłużyli umowy.
A na państwowych posadach? Niestety, jakiś znajomy roboty potrzebuje - wywalą Cię, żeby miejsce zrobić, zmienia się władza - wywalą Cię, żeby się swoimi osobami otoczyć. Ciężko mówić za wszystkie urzędy i korporacje, bo wiadomo, że wiele zależy po prostu od ludzi którzy tam pracują, ale chyba już minęły te czasy, że państwowa posada to pewna posada.

No i warto się zastanowić co jest dla Ciebie lepsze w perspektywie 5-10 lat, nie tylko pod względem kasy, ale rozwoju. Kto wie, czy za parę lat znowu nie będziesz chciała pracy zmieniać i pytanie, co da Ci większe szanse, doświadczenie z korpo czy z tej posady państwowej o której myślisz.
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 15:37   #377
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: którą pracę wybrać?

Cytat:
Napisane przez K1987 Pokaż wiadomość
Mój Tż pracuje w korpo i z tego co mówi, na serio trzeba się postarać, żeby Cię wywalili. Jego koledze nie przedłużyli umowy, bo się ewidentnie opierdzielał, nie przychodził do pracy bo zapił itp. I jakoś go nie zwolnili, po prostu nie przedłużyli umowy.
A na państwowych posadach? Niestety, jakiś znajomy roboty potrzebuje - wywalą Cię, żeby miejsce zrobić, zmienia się władza - wywalą Cię, żeby się swoimi osobami otoczyć. Ciężko mówić za wszystkie urzędy i korporacje, bo wiadomo, że wiele zależy po prostu od ludzi którzy tam pracują, ale chyba już minęły te czasy, że państwowa posada to pewna posada.

No i warto się zastanowić co jest dla Ciebie lepsze w perspektywie 5-10 lat, nie tylko pod względem kasy, ale rozwoju. Kto wie, czy za parę lat znowu nie będziesz chciała pracy zmieniać i pytanie, co da Ci większe szanse, doświadczenie z korpo czy z tej posady państwowej o której myślisz.
Dokładnie, żyjemy w tak dynamicznym świecie, że bez sensu szukać "pewnej" pracy. Prawdziwe bezpieczeństwo daje właśnie wiedza, doświadczenie i bycie elastycznym. Wtedy człowiek w ogóle nie martwi się tym, że może wylecieć - po pierwsze przez świadomość, że jest dobrym pracownikiem, a po drugie, nawet jeśli go jakimś tam cudem zwolnią, albo sam zechce się zwolnić, to bardzo szybko znajdzie kolejną pracę.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 16:56   #378
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: którą pracę wybrać?

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Dokładnie, żyjemy w tak dynamicznym świecie, że bez sensu szukać "pewnej" pracy. Prawdziwe bezpieczeństwo daje właśnie wiedza, doświadczenie i bycie elastycznym. Wtedy człowiek w ogóle nie martwi się tym, że może wylecieć - po pierwsze przez świadomość, że jest dobrym pracownikiem, a po drugie, nawet jeśli go jakimś tam cudem zwolnią, albo sam zechce się zwolnić, to bardzo szybko znajdzie kolejną pracę.
Dokładnie. Ogólnie ludzkie poczucie bezpieczeństwa czy stałości to złudzenie, efekt myślenia życzeniowego. A w obecnych czasach o których już się pisze i mówi "gig economy", czyli coś co można tłumaczyć jako "gospodarka tymczasowych, gościnnych występów" najlepiej radzą sobie ludzie, którzy zakładają, że z dnia na dzień może być potrzeba zmiany pracy, a jedyny pewnik w życiu to ciągłe zmiany.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 19:25   #379
BellaChicca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 17
Dot.: którą pracę wybrać?

rozumiem Wasz punkt widzenia, że teraz rynek jest dynamiczny, trzeba się dostosowywać itd., ale ja bym wybrała mimo wszystko budżetówkę. korpo są trudne, jeśli autorka wątku już na początku ma wysoki poziom stresu, to myslę, że charakterem pasuje do budżetówki, nie do korpo. niektórzy mają na pracę wyrąbane, ale tacy, którzy się martwią, że stracą, to często dają sobą w korpo pomiatać.
BellaChicca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-31, 22:44   #380
3la
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 160
Dot.: którą pracę wybrać?

Cytat:
Napisane przez BellaChicca Pokaż wiadomość
rozumiem Wasz punkt widzenia, że teraz rynek jest dynamiczny, trzeba się dostosowywać itd., ale ja bym wybrała mimo wszystko budżetówkę. korpo są trudne, jeśli autorka wątku już na początku ma wysoki poziom stresu, to myslę, że charakterem pasuje do budżetówki, nie do korpo. niektórzy mają na pracę wyrąbane, ale tacy, którzy się martwią, że stracą, to często dają sobą w korpo pomiatać.
Kompletnie się nie zgadzam. Co to znaczy 'korpo są trudne'? Z korpo jakie znam z własnego doświadczenia i znajomych to największy stres jest jak nawali ekspres do kawy Słyszałam o jednym przypadku który został z korpo wyrzucony, ale jak sam przyznał nie robił nic i się z tym nie krył. Poza tym po korpo są wg mnie większe możliwości manewru. Zawsze można przejść do innego projektu, na inne stanowisko lub.. do innego korpo.
Zupełnie inne informacje mam na temat budżetówki. Co wybory to wymiana stanowisk, dokładnie tak jak dziewczyny wcześniej pisały. Poza tym co jak wrzucą ją na stanowisko do obsługiwania upierdliwych petentów?
3la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-03, 09:39   #381
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: którą pracę wybrać?

Cytat:
Napisane przez BellaChicca Pokaż wiadomość
rozumiem Wasz punkt widzenia, że teraz rynek jest dynamiczny, trzeba się dostosowywać itd., ale ja bym wybrała mimo wszystko budżetówkę. korpo są trudne, jeśli autorka wątku już na początku ma wysoki poziom stresu, to myslę, że charakterem pasuje do budżetówki, nie do korpo. niektórzy mają na pracę wyrąbane, ale tacy, którzy się martwią, że stracą, to często dają sobą w korpo pomiatać.
Serio?? Ale w jakim sensie? Ja wiem, że są różne firmy, przełożeni itp, ale z tego co ja wiem od ludzi pracujących w korpo, to akurat na poziom stresu nie narzekają... A że trzeba coś wykonać w określonym terminie? No faktycznie, jeśli to kogoś stresuje, to można iść do urzędu i mieć stereotypowo 'wywalone' na petenta. W końcu poczeka.
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 20:02   #382
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: którą pracę wybrać?

Ja pracuję w budżetówce i wybrałabym korpo. Tak jak dziewczyny piszą, wcale praca w państwówce nie jest taka pewna i stała jak kiedyś. Poza tym płace w budżetówce dla zwykłych pracowników to są jakieś śmieszne pieniądze (około 1600 zł netto po kilku latach doświadczenia - w dużym mieście). Przez parę lat zmagałam się z problemem braku zdolności kredytowej, także to nie są perspektywy.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 21:38   #383
flawia_1
Przyczajenie
 
Avatar flawia_1
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 4
Dot.: praca - dylemat :/

Ja bym szukała innej pracy. Wykończysz się psychicznie i fizycznie. Szkoda żebyś się marnowała. Szukaj, pytaj znajomych, kogokolwiek. Dobrze Ci życzę. Trzymam kciuki żeby się udało znaleźć coś lepszego ))
flawia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-09, 00:05   #384
peleanor
Przyczajenie
 
Avatar peleanor
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Praca

Witam. Może znajdzie się ktoś kto doradzi. Otóż pracowałam przez krótki okres czasu w pewnym miejscu. Umowy się nie doczekałam. Pieniędzy również też i tu pojawia się problem bo mija już kilka tygodni. Były pracodawca poprosił mnie o numer konta, podałam przyjaciółki ponieważ swojego nie mam i nadal się nie doczekałam. Chcę zgłosić sprawę do PIP-u ale nie wiem czy nie będę miała problemów z uwagi na to, że pracowałam bez umowy. Zależy mi na tych pieniądzach, potrzebuje ich i należą mi się. Nie jestem osobą konfliktową ale jednak chyba powinnam coś z tym zrobić. Jakieś rady?
peleanor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-09, 18:21   #385
Niepoprawna_Para
Finanse i prawo dla par
 
Avatar Niepoprawna_Para
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 7
Dot.: Praca

Cytat:
Napisane przez peleanor Pokaż wiadomość
Witam. Może znajdzie się ktoś kto doradzi. Otóż pracowałam przez krótki okres czasu w pewnym miejscu. Umowy się nie doczekałam. Pieniędzy również też i tu pojawia się problem bo mija już kilka tygodni. Były pracodawca poprosił mnie o numer konta, podałam przyjaciółki ponieważ swojego nie mam i nadal się nie doczekałam. Chcę zgłosić sprawę do PIP-u ale nie wiem czy nie będę miała problemów z uwagi na to, że pracowałam bez umowy. Zależy mi na tych pieniądzach, potrzebuje ich i należą mi się. Nie jestem osobą konfliktową ale jednak chyba powinnam coś z tym zrobić. Jakieś rady?

Zdecydowanie zgłoś do PIP-u. Możesz jeszcze wcześniej wysłać wezwanie do zapłaty. W razie ewentualnego wniesienia skargi do PIP przydadzą się wszelkiego rodzaju dowody, potwierdzające Twoje zatrudnienie w tej firmie (włączając w to konwersacje dotyczące zapłaty należnego wynagrodzenia).
Ty ze strony PIP-u nie masz się czego obawiać. Pozostaje jedynie kwestia podatku dochodowego, ale to już PIP Cię pokieruje.
Niepoprawna_Para jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 18:34   #386
Gabrielle91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1
Czy taka praca ma jakikolwiek sens?

Cześć, zacznę od początku. Zrezygnowałam z pracy w nieruchomościach ze względu na lepszą propozycje pracy, wynagrodzenie jest o wiele wyższe niz w moich poprzednich pracach wiec to byl argument za tym by ją przyjąć. Aktualnie jestem asystentką zarządu. Pierwsze wrażenie - super, kontakt z "górą" i dużo fajnych, nowych obowiązków. Tak też miało to wyglądać, wprawdzie na rozmowie rekrutacyjnej za dużo sie nie dowiedzialam na temat tego, jakie zadania bede wykonywac ale wiadomo, ze chodzilo o wsparcie merytoryczne. Codzienność jednak okazała się trochę inna, moimi obowiazkami jest siedzenie za przeproszeniem na czterech literach 8 godzin i uslugiwanie dwóm czlonkom zarzadu w formie - podania kawy kilka razy dziennie albo po kogos zadzownienie by przyszedl, podbijanie za nich pieczatek a oprocz tego zamawianie artykulow spozywczych (1 raz w miesiacu). Ogolnie rzecz biorac czuje sie jak firmowy przynies-podaj-pozamiataj. Nie oczekuje, zebym od razu byla dyrektorem dzialu ale w moim zyciu (27 lat) robilam wiele bardziej powaznych i interesujacych rzeczy a tak przy podawaniu kawy i "uslugiwaniu" nie czuje sie w zaden sposob spelniona, co wiecej jedynie czuje upokorzenie, ze nie po to studiowalam i mam jakies dosiwiadczenie w CV by tak pracowac. Dodam, ze wszystkie obowiazki jakie do mnie naleza wykonuje w 2-3 godziny a reszte czasu siedze i nudze sie jak mops. Przez co po pracy czuje sie totalnie nie do zycia i na nic nie mam ochoty, bo nicnierobienie daje sie we znaki.Wiem, ze stac mnie na wiecej i moglabym w inny sposob wesprzeć frime. Moje pytanie do was - pracowalybyscie na takim stanowisku ? Moze szkoda czasu zawracac sobie glowe taka praca i poszukac czegos innego? Jak wy byscie zrobily ?
Pozdrawiam.
Gabrielle91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 18:42   #387
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czy taka praca ma jakikolwiek sens?

Ja umiem sobie zorganizować czas i z pewnością przez te 5h czy ile Ci tam zostaje bym się nie nudziła. Siedzisz i czytasz, uczysz się czegoś i jeszcze Ci za to płacą Ale to ja. Rozumiem, jeżeli dla Ciebie istotny jest rozwój ściśle związany z pracą. W takim przypadku może spróbuj porozmawiać z przełożonym, daj się poznać jako osoba z inicjatywą i ambicjami. Jeśli po jakimś czasie nic z tego nie wyjdzie, nie zaskoczy, a Tobie dalej będzie z tym źle, szukaj innej pracy.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 15:05   #388
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 139
rzucenie pracy?

Ciekawa jestem czy jest tu ktoś kto mając umowę na czas nieokreślony ,nie mając innej rzucił pracę...Mam 3-miesięczny okres wypowiedzenia, nie da się u nas go skrócić, mam kredyt, utrzymuję się sama, nie mam oszczędności bo za mało zarabiam by to było możliwe, w razie czego nikt mi nie pomoże.
A z drugiej strony może jednak opłaca się zaryzykować i uciec z pracy w której się dusi i nie może wytrzymać, bo żaden pracodawca jak nie jestem specjalistą nie poczeka na mnie i może się coś znajdzie przez te 3 miechy.
Jestem w kompletnej kropce
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 16:04   #389
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Czy taka praca ma jakikolwiek sens?

Porozmawiaj z szefem, że chciałabyś dostać dodatkowe, bardziej ambitne zadania. Ja bym się na pewno nie zwalniała, jeśli kasa i atmosfera są w porządku.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-23, 20:39   #390
kombinacja
Raczkowanie
 
Avatar kombinacja
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 399
Dot.: Czy taka praca ma jakikolwiek sens?

ja bym pogadała z szefem, czy może dać Ci coś bardziej rozwijającego, ale jeśli nic się nie da zrobić, to na pewno bym szukała czegoś nowego. oszalałabym, gdybym przez 5 godzin z 8 każdego dnia nie miała co robić w pracy. raz na jakiś czas taki dzień jest super, ale cały czas?
mnie to wprowadza w depresyjny nastrój. ale ja należę do osób, które w pracy lubią robić rzeczy rozwojowe, a nie odsiedzieć swoje.
__________________
no one cares unless you're pretty or dying
kombinacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-06 20:17:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.