początki rozstępów ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-08, 18:50   #1
dosieńka
Raczkowanie
 
Avatar dosieńka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 294

początki rozstępów ??


witam
wiem, że wiele na ten temat już napisano i ja też grzecznie przeszukałam już forum - mam jednak pewien problem... od 2 dni mam dziwną wysypkę na bokach w okolicy pasa i obawiam się, że to początek rozstępów... czy któraś z was wie jak to dziadostwo się zaczyna?? jak wygląda pierwsze stadium?? dzieki za pomoc...


wysypka jest koloru czerwonego, własciwie to przypadkowo ułożone czerwone kropki i paseczki... może jest to uczulenie np na oliwkę, ale boję się ,że to pierwsze stadium rozstepów... help

Edytowane przez dosieńka
Czas edycji: 2006-06-08 o 19:25
dosieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 19:56   #2
janebw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 149
GG do janebw
Dot.: początki rozstępów ??

Do 8 miesiaca nie mialam rozstepow, myslalam, ze tak juz zostanie, a tu trach i w 9 sie pojawily. Ale nie przypominam sobie wysypki, najpierw byly takie malusie kreseczki, ktore sie powiekszyly, teraz bledna, ale nie wyglada to tak tragicznie i przyjelam to dosc spokojnie ; dla mojej Manci wszystko ; dodam ze smarowalam sie itp i nic nie pomoglo
janebw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 20:06   #3
dosieńka
Raczkowanie
 
Avatar dosieńka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 294
Dot.: początki rozstępów ??

ja jestem w 7 miesiącu, do tej pory był spokój ale smaruję się tylko oliwką. sama nie wiem co to za paskudztwo- czytałam, że rozstępy są początkowo fioletowe a ja mam dziwne malutkie kreseczki i kropeczki czerwone ... może panikuję niepotrzebnie ...
w każdym razie dzięki za odpowiedź i czekam na dalsze doświadczenia i rady
całuję
dosieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 20:23   #4
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: początki rozstępów ??

Mi rozstępy zaczęły wychodzić jak byłam w 6 miesiąciu i jak sobie przypominam to właśnie były sine paski jak by mnie ktoś wychłostał dosłownie. Napewno nie rozpoczeły się krostkami, może Dosieńko to wysypka i nie musisz się martwić na zapas- oby .
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 20:57   #5
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: początki rozstępów ??

u mnie rowniez kreski, takie wpadajace w fiolet, 2 tygodnie po porodzie sie pojawily teraz sa jasniejsze,ale nadal widoczne, mimo smarowania,masowania itp.itd...Moze to od paska do spodni? ale raczej wysypka
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 07:41   #6
linijka
Rozeznanie
 
Avatar linijka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 833
Dot.: początki rozstępów ??

Niestety muszę Cię zmartwić, to chyba początki rozstępów U mnie zaczynało się pdobnie, a teraz jest ich dość sporo. Pocieszeniem może być jedynie fakt, że po pierwszej ciąży zbledy zupełnie i stały się niewidoczne. Także głowa do góry, trochę popracujemy nad sobą i będzie dobrze. Niestety to kwestia genów i ie mamy na to paskudztwo wpływu.
linijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 09:33   #7
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: początki rozstępów ??

Plusik 99 pojawiły ci się po porodzie?????
Koszmar ja po pierwszej ciąży nie mam żadnego teraz został mi tydzień do CC i na razie nic nie mam. Myślałam że gdy urodzę to będę miała pewność że nic nie wyskoczy ( no chyba że na biuście). No to mnie zmartwiłaś.
Co do początków to podobno swędzenie skóry może ale nie musi być pierwszym objawem, mnie skóra na brzuchu swędziała w pierwszej i drugiej ciąży, a na razie rozstępów nie mam.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-09, 14:07   #8
dosieńka
Raczkowanie
 
Avatar dosieńka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 294
Dot.: początki rozstępów ??

hmhmmm... a już byłam pewna, że to wysypka zauwazyłam ,że owe dziwne zmiany są najbardziej widoczne po kąpieli, szczególnie na dole pleców, tuz nad posladkami ( tam właśnie się spodziewałam rozstępów) ale też i orzy łopatkach - tam rozstępy ?? później bledną i widac tylko lekko te na dole.... a teraz to prawie w ogole nie mam nic...o ludzie, chyba panikuję, co??może to uczulenie na truskawki ( objadam się nimi od 2 dni)
w każdym razie dzięki za odzew i porady
ps:
naszły mnie w ogóle właśnie podejrzenia, że to może jakaś różyczka.... nie...
dosieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 14:35   #9
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: początki rozstępów ??

najlepiej to poczekaj do wizyty u lekarza i sie nie zamartwiaj na zapas (wiem, ze sie madrze mowi- ja spanikowalam, jak zauwazylam, ze mam wiecej piegow na rekach i dekolcie )
poki co, radzilabym smarowanie sie oliwka i tyle- z reszta na rozstepy i tak niewiele wiecej pomoze...
ja tez mam w pasie na obydwu bokach takie paski fioletowe, na szczescie nic wiecej nie zauwazylam, spodziewam sie jeszcze czegos po porodzie w okolicach piersi... (jestem 7 dni po terminie).
pozdrawiam, zycze troszke spokoju
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 15:11   #10
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332
Dot.: początki rozstępów ??

Ja coś takiego miałam, po oliwce bambino.Choć przed ciążą ja używałam. Wyglądało coś jak potówka. Użyłam jeden raz na noc i rano niespodzianka. Rozstępy to swędząca skóra,potem perłowe kreseczki i stadium końcowe róż, czerwień, purpura. Tyle wiem. Ale żeby wysypka. Chyba rozpoczne wnikliwą obserwacje.
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 20:55   #11
dosieńka
Raczkowanie
 
Avatar dosieńka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 294
Dot.: początki rozstępów ??

jupi trzymam za Ciebie i Twoje maleństwo...
właściwie to się już aż tak nie martwię, myslę, że to uczulenie.. planuje obserwować rozwój lub zanik
całuję
dosieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-10, 08:51   #12
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: początki rozstępów ??

Cytat:
Napisane przez Boz
Plusik 99 pojawiły ci się po porodzie?????
...
po porodzie zrobila mi sie bardzo sucha skora. Smarowalam oliwka,balsamami, ale nic to nie pomagalo. A potem pojawily sie rozstepy..i nie znikaja.
Przyzwyczailam sie juz do mysli,ze w tym roku nie bede latac w stroju 2 czesciowym
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 10:33   #13
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: początki rozstępów ??

Ja to na pewno nie będę paradować w tym roku w stroju dwu częściowym. Rodzę dopiero za tydzień na pewno w to lato nie zdążę wypracować brzuszka do pokazywania, ale te rozstępy ciągle mam nadzieje że ich uniknę. Ale podobno potem z czasem robią się mniej widoczne. Ja chyba miałam jeden na piersi zrobił się w czasie karmienia pierwszego synka, ale jak kiedyś chciałam go znaleźć to nie umiałam. Pewnie gdzieś tam sobie jest, ale ja go nie widzę więc mąż tym bardziej.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 13:10   #14
aneta23
Przyczajenie
 
Avatar aneta23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 12
Dot.: początki rozstępów ??

jestem w 9 tygodniu, zbieram informacje o kremach i oliwkach.

jakiej firmy kostetyków używasz?

termin 20.04.07r
__________________

"Ach, co za oszczędność czasu


zakochać się od pierwszego wejrzenia !"


Jan Kamyczek
aneta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 18:47   #15
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: początki rozstępów ??

Ja smarowałam oliwką Jonhsona w żelu i oliwą z oliwek na wieczór ale wydaje mi się że najważniejszy jest masaż. Wieczorem robiłam delikatny peeling i takii masaż zaczyna się od pępka koliście po całym brzuchu: takie jakby delikatne szczypanie. Nie wiem czy to pomogło ale po dwu ciążach nie mam żadnego rozstępu, a nie jestem już młodziutką mamusią ale fakt że niewiele przytyłam.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 20:42   #16
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: początki rozstępów ??

jezeli chodzi o kosmetyki to mysle ze nie ma co szalec z jakimis szalenie drogimi ja wyprobowalam prawie wszytkie dostepne na rynku poczynajac od tych najtanszych a konczac na tych b.drogich i rozstepy mam nadal najlepsze efekty zuwazylam jak wiekszosc dziewczyn tu pisze po zwyklej oliwce
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 12:49   #17
Nita6
Zakorzenienie
 
Avatar Nita6
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 195
Dot.: początki rozstępów ??

Ah dołączam sie do dyskusji na temat rozstępów. Z nimi to tak jest że ich nie ma nie ma czlowiek się cieszy aż pewnego dnia - ups a co to takiego?? no i własnie są rozstepy ta zmora!!! paskudztwo, smaruje drogimi kremami balsamami niewiem czy pomaga (
Nita6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 12:53   #18
Nita6
Zakorzenienie
 
Avatar Nita6
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 195
Dot.: początki rozstępów ??

Jeśli masz cos takeigo to są własnie one ....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg roz.jpg (14,2 KB, 177 załadowań)
Nita6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 21:39   #19
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: początki rozstępów ??

mnie się zrobiły na piersiach w 4 miesiącu ciąży, mimo że rozmiar się wcale nie powiększył i mimo smarowania

teraz jestem w 28 tyg., brzuch na razie- odpukać- bez rozstępów, ale piersi ;-((((((
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 21:57   #20
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: początki rozstępów ??

nic sie nie martw kasia191273 ja tez sie cieszyłam ze na brzuchu nie mam dwa dni przed porodem mi sie zrobiły....
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 22:03   #21
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 202
GG do elisek
Dot.: początki rozstępów ??

Cytat:
Napisane przez aneta23 Pokaż wiadomość
jestem w 9 tygodniu, zbieram informacje o kremach i oliwkach.

jakiej firmy kostetyków używasz?

termin 20.04.07r
Smarowałam się obficie od 2-iego miesiąca co rano pod prysznicem olejkiem Clarinsa "Tonic", wieczorem różnymi preparatami, głównie i na zmianę dwufazowym kremem Mustela i oliwką Johnson's. Clarins drogi, ale niemożliwie wydajny, Mustela dość szybko się zużywała. Jednak warto było, przez całą ciążę ani po niej nie pojawił się najmniejszy wstręciuch ( jeszcze ok.3 m-ce po porodzie używałam tych preparatów). A muszę powiedzieć, że skłonność do rozstępów mam genetyczną i wprost okropną, dopadły mnie już jak byłam nastolatką. Tym bardziej to wszystko dla mnie zaskakujące, bo przygotowałam się na najgorsze. Chyba po prostu warto zainwestować i obficie się nacierać
elisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 09:26   #22
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: początki rozstępów ??

a ja myślę, że nacieranie się może tylko trochę łagodzi głębokość rozstępów, ale generalnie niczemu nie zapobiega. Ja genetycznej skłonności nie mam, tzn. nikt w rodzinie nie ma rozstępów, a ja do teraz (33 lata) też zero tego zjawiska. W ciąży jednak pojawiły się, mimo nacierania i mimo że wcale nie szło to w parze z nagłym rozciąganiem się skóry. Hormony i tyle.
Bardzo trudno to stwierdzić, bo w dziesiejszych czasach KAŻDA czegoś używa do smarowania- więc te, które rozstępów nie mają, uważają, że zawdzięczają to kosmetykom. Tymczasem to raczej zakodowana skłonność, tyle że ze świecą szukać mamy, która niczego nie stosowała i nie miała rozstepów. A to dopiero byłoby dla nas wiążące w dyskusji, czy chemia i masaże odgrywają rolę.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 10:09   #23
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 202
GG do elisek
Dot.: początki rozstępów ??

Cytat:
Napisane przez kasia191273 Pokaż wiadomość
a ja myślę, że nacieranie się może tylko trochę łagodzi głębokość rozstępów, ale generalnie niczemu nie zapobiega. Ja genetycznej skłonności nie mam, tzn. nikt w rodzinie nie ma rozstępów, a ja do teraz (33 lata) też zero tego zjawiska. W ciąży jednak pojawiły się, mimo nacierania i mimo że wcale nie szło to w parze z nagłym rozciąganiem się skóry. Hormony i tyle.
Bardzo trudno to stwierdzić, bo w dziesiejszych czasach KAŻDA czegoś używa do smarowania- więc te, które rozstępów nie mają, uważają, że zawdzięczają to kosmetykom. Tymczasem to raczej zakodowana skłonność, tyle że ze świecą szukać mamy, która niczego nie stosowała i nie miała rozstepów. A to dopiero byłoby dla nas wiążące w dyskusji, czy chemia i masaże odgrywają rolę.
Masz Kasiu rację, w przypadku rozstępów niczego nie można być pewnym na 100%, również w tym przypadku natura decyduje za nas. Wiemy jednak, że są sytuacje sprzyjające ich powstawaniu (właśnie dojrzewanie czy ciąża, wiadomo), kiedy kortyzol odpowiedzialny za nie szaleje we krwi.W takich momentach warto jest wyostrzyć czujność i zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby pomóc skórze w takich trudnych momentach. Co zresztą wszystkie robimy
Aneta 23,wymienione kosmetyki sprawdziły się idealnie również w przypadku mojej przyjaciółki. Dodam jeszcze, że wbrew opiniom, że chodzi w zasadzie tylko o masaż, masowałam się malutko za to dużymi ilościami kosmetyku, moim zdaniem bardzo ważne jest dobre nawilżenie kruchych włókienek.
elisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 10:48   #24
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Dot.: początki rozstępów ??

Nie ma zlotego srodka na rozstepy!!!!!!!!!!!popros tu wszystko zalezy od elastycznosci skory......mam strazne rozstepy na brzuchu, udach..robilam wszystko masaze olkiwki kremy i co......nic to chyba sprawa genetyczna bo moja mama tez ma......

Edytowane przez Ewciaak
Czas edycji: 2006-10-26 o 13:56
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 22:35   #25
Nita6
Zakorzenienie
 
Avatar Nita6
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 195
Dot.: początki rozstępów ??

Czy drogie czy tanie jak mają być to i tak będą ja sie smaruje od samego początku i co ??? rozstepy sie pojawily .
Nita6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 15:14   #26
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Dot.: początki rozstępów ??

Cytat:
Napisane przez Nita6 Pokaż wiadomość
Czy drogie czy tanie jak mają być to i tak będą ja sie smaruje od samego początku i co ??? rozstepy sie pojawily .

ZGADZAM SIE......nic nie dziala - jak ma byc to bedzie
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 15:28   #27
Jil
Przyczajenie
 
Avatar Jil
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: prawie kraków
Wiadomości: 28
GG do Jil
Dot.: początki rozstępów ??

ehh.. ja co prawda w ciąży nie jestem, ale rozstępy mam ;( na udach, pod łydkami i na biodrach ;( czuję się źle z tym, bo nie znam osób w moim wieku, które je mają. i nie mogę chodzić w wakacje z krótszymi bluzkami, tylko jakieś wielgachne. ;/
Jil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 17:08   #28
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 202
GG do elisek
Dot.: początki rozstępów ??

Cytat:
Napisane przez Jil Pokaż wiadomość
ehh.. ja co prawda w ciąży nie jestem, ale rozstępy mam ;( na udach, pod łydkami i na biodrach ;( czuję się źle z tym, bo nie znam osób w moim wieku, które je mają. i nie mogę chodzić w wakacje z krótszymi bluzkami, tylko jakieś wielgachne. ;/
Łączę się w bólu, nawet młodziutkim dziewczynom niestety robią się rozstępy, też są w "zagrożonej" grupie jak kobietki w ciąży. Też dostałam je wcześnie, miałam chyba 17-18 lat, są w sporej ilości tuż nad pupą i kilka na biodrach, także również zero krótkich bluzeczek czy biodrówek. Moja 20 letnia kuzynka - 175 cm wzrostu, 48 kg, genetycznie zaprogramowany chuderlak od zawsze, też je ma na biodrach! Na pocieszenie powiem Ci, że w ciąży nie pojawił się żaden nowy, a poza tym - biodrówki i krótkie bluzki sa niemodne
elisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 10:50   #29
Jil
Przyczajenie
 
Avatar Jil
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: prawie kraków
Wiadomości: 28
GG do Jil
Dot.: początki rozstępów ??

Cytat:
Napisane przez elisek Pokaż wiadomość
Na pocieszenie powiem Ci, że w ciąży nie pojawił się żaden nowy, a poza tym - biodrówki i krótkie bluzki sa niemodne
no w sumie nie są :P i ja też nie przepadam za nimi, ale wiesz. tańczę w zespole tanecznym i się boję, że dadzą nam jakieś stroje takie, że będzie to widać. ale dziękuję za pocieszenie.
Jil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 13:07   #30
olkao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: początki rozstępów ??

Cytat:
Napisane przez Jil Pokaż wiadomość
no w sumie nie są :P i ja też nie przepadam za nimi, ale wiesz. tańczę w zespole tanecznym i się boję, że dadzą nam jakieś stroje takie, że będzie to widać. ale dziękuję za pocieszenie.
nie martw się ja też mam od czasów dojrzewania i od tamtego czasu więcej się nie pojawiły, teraz są bardzo bladziutkie, a co do tanczenia tez tanczyłam i wierz mi ze jak tanczysz to nikt na to nie zwraca uwagi, tym bardziej ja jak tanczylam totalnie o tym nie myslalam. wiec się nie martw niczym w razie co zawsze mozesz troszkę podkładu nałożyć ja tak robiłam przy siniakach bo mi się wiecznie gdzieś trafiały.
olkao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.