Ból "krzyża" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-10, 09:31   #1
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja

Ból "krzyża"


Dotyka to Was?Z jakich przyczyn?
Mnie męczy od dwóch dni bardzo mocno.Nie wiem dlaczego,ale własciwie domyslam się,bo przyczyn moze byc kilka. Pracuję na stojąco,(w jednej pracy).Czasem dużo dżwigam.Dużo się schylam itd.
W drugiej pracy siedzę przy komputerze. Kręgosłup chyba tez nie lubi takiej pozycji.
Teraz na dodatek mam okres,ale nigdy nie miałam takich objawów,jak ból krzyża.Poza tym pojawiał się już wcześniej,ale delikatniejszy,dawał się "rozchodzić" .Od wczoraj boli mocno,przy kazdym gwałtowniejszym ruchu,a schylanie sie to katorga :/
Zastanawiam się też czy może to mieć związek z drętwieniem nóg,pleców?
Jak sobie z tym bólem w miarę szybko poradzić? Ketoprom i inne cuda pomagają tylko na chwilę...
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 09:46   #2
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Ból "krzyża"

pewnie jest tak jak pisalas nadwerezylas sobie, jesli tak bardzo Cie boli to radze pojsc do lekarza bo z tym to nie ma zartow skoro zwykle masci nie pomagają, moze niech ktos zrobi Ci relaksujacy masaz lub sybierz sie do profesjonalnego masazysty
zycze powrotu do zdrowia
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 09:50   #3
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: Ból "krzyża"

Ja sobie kiedyś mięsień kręgosłupa naderwałam na aerobicu Ból straszny, nie mogłam oddychać na początku. Sama z łóżka się nie umiałam podnieść ;/ oczywiście szybko poszlam do lekasza, dostałam antybiotyk, ketonal i maść. Szybko przeszło, po kilku dniach, więc radzę szybką wizytę u lekarza.
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 09:56   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Ból "krzyża"

ja dosc czesto miewam bole krzyza, ale u mnie wynika to raczej z nadmiernej lordozy i lekko obnizonego biodra z jednej strony. boli mnie jak dlugo stoje z czyms ciezkim (np. plecakiem czy wypchana torba) albo jak dlugo siedze np.przed komputerem. pamietam, ze jak po gimnazjum lekarz wypisywal przeciwskazania do wykonywania zawodow to ja mialam przeciwskazanie do wykonywania pracy w pozycji stojacej z obciazeniem czesto tez miewam bole w krzyzu zwiazane ze stresem. pamietam, ze w czasie matur non stop mnie bolalo w sesji w czasie bardziej stresujacych egzaminow bol tez daje o sobie znac
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 10:20   #5
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Ból "krzyża"

od kilku dni tez sie z tym mecze ale to chyba od siedzenia cale dnie do poznej nocy przy kompie
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 10:25   #6
magdalenka_
Zadomowienie
 
Avatar magdalenka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 079
Dot.: Ból "krzyża"

może wsróbuj to wygrzewać jakas gorąca kąpiel albo poduszka elektryczna? jak nie pomoże to lekarz chyba będzie najodpowiedniejszym wyjściem

Życzę zdrówka!!!!!!!!
magdalenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 11:13   #7
olusia...
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 644
GG do olusia...
Dot.: Ból "krzyża"

myślę, że powinnas pójść z tym do lekarza jak najszybciej Ketoprom to tylko leczenie objawowe, a jesli to cos poważniejszego (odpukać) to trzeba zając się leczeniem przyczynowym. Jeśli drętwieją Ci przy tym nogi może to być przyczyną ucisku jakiś pni nerwowych, więc tym bardziej przydała by się diagnoza lekarza.
Życzę dużo zdrowia!
olusia... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-10, 13:47   #8
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Ból "krzyża"

Dziekuję
wlasnie drętwieje mi czasem prawe udo,albo plecy na wyskokości łopatek.To trwa tylko chwilę,ale jest bardzo nieprzyjemne:/
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 14:36   #9
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Ból "krzyża"

Jeśli regularnie miewasz z tym problem, to oprócz tego, co już radziły dziewczyny (lekarz, masaże itp.) możesz spróbować też pójść na warsztat tańca brzucha. Serio - ja miewałam problemy z bólem i zesztywnieniem w krzyżu po całym dniu siedzenia w czytelni. Po jednym warsztacie tańca brzucha przeszło mi jak ręką odjął - podejrzewam, że coś miałam tam po prostu zablokowane, a intensywny trzygodzinny warsztat, który ma za zadanie rozruszać miednicę i odcinek lędźwiowy po prostu mi to rozmasował. Uwaga, nie polecam tego jako JEDYNEGO sposobu, ale jako możliwe wsparcie innego rodzaju terapii (może zresztą warto spytać lekarza, co myśli?)
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 22:26   #10
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: Ból "krzyża"

Witam - odswieze temat bólu krzyża.

Otórz od dobrych kilku miesiecy czułam bol taki jak przy rwie kluszowej po prawej stronie jak zaczyna sie posiadek bol promieniowal na lewy posladek. Ten bol pojawial sie gdy sie kladalam na wznak. Czulam ze boli gdy budzilam sie po nocy nie moglam sie ruszyc. Z tym ze jak dotknelam to miesce czulam bol, rowniez i posladek pobolewal.
Masowala, smarowalam bralam leki i przeszlo. A teraz od nowa z tym ze bol jet juz nie tylko w prawej strony ale czuje caly dol pecow. Najgorzej jak sie poloze na wznak, w nocy bol mnie budzi. Szczerze nie wiem jak sobie z tym radzic. Bylam u lekarza powiedzil ze mam zrobic przeswietlenie... niestety teraz nawet jakbym bardzo chciala nie mam jak tego zrobic (nie mam mnie w PL - bede po Swietach)
Dziewczyny jak sobie z tym radzic i co to wogole jest ??

Nawet teraz siedzac czuje tempy bol

PS sadze ze to wina mojej pracy - pracuje z malymi dzieciakami i czesto zdarza mi sie ja nosic na rekach.
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 17:51   #11
loker_szizeloki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Ból "krzyża"

Witam serdecznie!
Jestem studentem V roku studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia!Tematem mojej pracy mgr jest "|Bóle krzyża, a częstość współżycia seksualnego".Byłbym bardzo wdzięczny za wzięcie udziału w badaniu. Ankieta jest całkowicie anonimowa!Z góry dziękuje!!!!!

LINK DO ANKIETY: http://www.ankietka.pl/ankieta/38771...ksualnego.html

Mail: Lukasz.sadlo@gmail.com

Edytowane przez loker_szizeloki
Czas edycji: 2010-04-16 o 17:52
loker_szizeloki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 13:41   #12
liza12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Ból "krzyża"

http://www.fizjoklinika.com/index.html
z tej strony można się wiele dowiedzieć
liza12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 18:08   #13
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Ból "krzyża"

Cytat:
Napisane przez anniag Pokaż wiadomość
Witam,
jestem studentką fizjoterapii. Piszę pracę magisterską na temat skuteczności wybranych zabiegów fizykoterapeutycznych u pacjentów cierpiących na bóle okolicy krzyżowej kręgosłupa. Będę wdzięczna za pomoc wszystkich "obolałych" internautów, w postaci wypełnienia ankiety na ten temat.

http://www.ankietka.pl/ankieta/51959...regoslupa.html

Z góry dziękuję za pomoc i życzę zdrowia
Zrobione!
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.