Kosmetyki mineralne Buff'd - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-21, 22:27   #841
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Kurczaczki, a ja już ponad tydzień czekam na moje zamówienie z Buff'd. Wiem, że to relatywnie niedługo, ale do mnie nawet EDM przychodzą max po 2 tygodniach, a ponoć ci szybsi są, a tu taki klops. Status jest shipped, a paczki niet
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 17:53   #842
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Poradziłybyście mi jakiś odcień? z EDM mam Light Medium

nie mam tonów żółtych, ani różowych, chciałabym coś w odcieniu chłodnego beżu a żeby określić jasność to wklejam zdjęcie:
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...2&d=1242928055
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-05-25 o 17:57
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 18:24   #843
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Poradziłybyście mi jakiś odcień? z EDM mam Light Medium

nie mam tonów żółtych, ani różowych, chciałabym coś w odcieniu chłodnego beżu a żeby określić jasność to wklejam zdjęcie:
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...2&d=1242928055
Wiele się tu nie wynajdzie: Fair, ewentualnie pół na pół Fair i Bisque.
Na wszelki wypadek można wziąć Cream do przyciemniania.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-25 o 18:25
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 20:11   #844
leweloff
Raczkowanie
 
Avatar leweloff
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 113
GG do leweloff
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Lorri, moglabys i mi takze poradzic? z EDM prawie pasuje mi multi-tasking o-glo (troszkę za rozowy), za to pink tan intensive jest trochę bardziej...ZOLTY. fairly light totalny zolcioch.
myslalam nad sprobowaniem: biscuit, bisque, fair, lace, cream, porcelain i ewentualnym mieszaniu ich (po to bialy i cream ). wyglada calkiem racjonalnie? chociaz spodziewam sie, ze wszystkie beda chyba za zolte
dziekuję z gory
__________________
.oO
leweloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 23:56   #845
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez leweloff Pokaż wiadomość
Lorri, moglabys i mi takze poradzic? z EDM prawie pasuje mi multi-tasking o-glo (troszkę za rozowy), za to pink tan intensive jest trochę bardziej...ZOLTY. fairly light totalny zolcioch.
myslalam nad sprobowaniem: biscuit, bisque, fair, lace, cream, porcelain i ewentualnym mieszaniu ich (po to bialy i cream ). wyglada calkiem racjonalnie? chociaz spodziewam sie, ze wszystkie beda chyba za zolte
dziekuję z gory
Ło matko, dla mnie te kolory wyglądają prawie tak samo - są zdominowane przez róż; widzę, że na podstawie zdjęć ze strony EDM nie połapię się w subtelnych różnicach między nimi, może kawałek buźki?

Wzięłabym taki zestaw:

- Magnolia (być może będzie w sam raz)
- Fair (też warto przetestować, najwyżej możesz przyciemnić)
- Custom Mix: 40% Fawn, 30% Cream, 30% Apricot
- Custom Mix: 65% Fair, 15% Cream, 20% Apricot
- Apricot (do niwelowania nadmiaru żółci / przyciemniania)
- Cream (do regulowania nadmiaru różu/ przyciemniania)
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 20:41   #846
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Dziewczyny, czym moge przyciemnić - i to dość dużo Wool Original?

Myślałam, że jest ok, ale jest za jasny...

Może od razu dla porównania powiem, że z Lumiere pasuje mi Light Medium Gold - trochę mnie słoneczko mimo blokera złapało tak więc chciałabym przyciemnić wool do czegoś trochę jaśniejszego niż Light Medium Gold VV...
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 21:00   #847
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czym moge przyciemnić - i to dość dużo Wool Original?

Myślałam, że jest ok, ale jest za jasny...

Może od razu dla porównania powiem, że z Lumiere pasuje mi Light Medium Gold - trochę mnie słoneczko mimo blokera złapało tak więc chciałabym przyciemnić wool do czegoś trochę jaśniejszego niż Light Medium Gold VV...
Cream jest dobry do przyciemniania (może samodzielnie byłby nawet ok), ale jeśli potrzebujesz czegoś bardziej żółtego, to raczej Antique lub Almond.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-28 o 21:03
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-28, 21:26   #848
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Cream jest dobry do przyciemniania (może samodzielnie byłby nawet ok), ale jeśli potrzebujesz czegoś bardziej żółtego, to raczej Antique lub Almond.
Spróbuję porobić miksy, bo mam całe duże opakowanie Wool, i albo poczeka na zimę, albo będzie się z czymś kręcił
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 22:09   #849
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
Spróbuję porobić miksy, bo mam całe duże opakowanie Wool, i albo poczeka na zimę, albo będzie się z czymś kręcił
Acha, to może zamów próbki czegoś ciemniejszego, np. Buff, niby też ma "subtle yellow undertones".
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 22:19   #850
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Acha, to może zamów próbki czegoś ciemniejszego, np. Buff, niby też ma "subtle yellow undertones".
Zanotowane - i zostanie wrzucone przy najbliższym zamówieniu... I po co ja na tem mineralne forum wchodziłam.... Z torbami pójdę

Dziewczyny, macie jakiś pomysł co mogę dosypać do podkładu w formule original, żeby formuła była lekko lżejsza Może stracić lekko na kryciu - to akurat nie jest dla mnie aż tak ważne... Mojej walki z wool - duzym 30ml słoiczkiem ciąg dalszy... Udało mi isę go przyciemnić podkładami z EGM, które wybrałam (za jasna część poszła do koleżanki, a za ciemna do Wool), nawet fajnie wyszło i nie zmieniło właściwości podkładu, ale teraz zauważyłam, że jest dla mnie za ciężki...

Może biały podkład w najlżejszej formule - tylko on mi chyba znowu rozjaśni podkład, więc od razu trzeba byłoby jakieś ciemne próbki zamówić....

a tak swoją drogą, to musze chyba trochę rozważniej testować - a nie chop-siup i big...

dziękuję ślicznie za przeniesienie i przepraszam za gapowe

i proszę o podpowiedz...

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-06-03 o 10:52 Powód: post pod postem
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 06:59   #851
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
Zanotowane - i zostanie wrzucone przy najbliższym zamówieniu... I po co ja na tem mineralne forum wchodziłam.... Z torbami pójdę

Dziewczyny, macie jakiś pomysł co mogę dosypać do podkładu w formule original, żeby formuła była lekko lżejsza Może stracić lekko na kryciu - to akurat nie jest dla mnie aż tak ważne... Mojej walki z wool - duzym 30ml słoiczkiem ciąg dalszy... Udało mi isę go przyciemnić podkładami z EGM, które wybrałam (za jasna część poszła do koleżanki, a za ciemna do Wool), nawet fajnie wyszło i nie zmieniło właściwości podkładu, ale teraz zauważyłam, że jest dla mnie za ciężki...

Może biały podkład w najlżejszej formule - tylko on mi chyba znowu rozjaśni podkład, więc od razu trzeba byłoby jakieś ciemne próbki zamówić....

a tak swoją drogą, to musze chyba trochę rozważniej testować - a nie chop-siup i big...
hmm - ja próbowałam różnych sztuczek z formułą original - samodzielnie jest dla mnie niestrawna, efekt robi koszmarny na mojej buzi (nawet gorszy niz concealing) - niczego nie osiągnęłam ale nie miałam do dyspozycji tylu rzeczy co teraz...
podstawowy pomysł - dosypac krzemionki, inne typy to mika (matowa), jakakolwiek skrobia (o ile dodatki organiczne Ci nie przeszkadzają) - ryżowa, kukurydziana, w ostateczności ziemniaczana, puder bambusowy lub jedwabny
Jeżeli nie masz półproduktów to spróbuj po prostu wymieszać z primerem albo pudrem wykończeniowym (najlepiej w młynku, bo formuły Buff'd sa malo mieszalne i potrzeba mechanicznie je potraktowac aby sie "rozbiły")
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 21:18   #852
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
hmm - ja próbowałam różnych sztuczek z formułą original - samodzielnie jest dla mnie niestrawna, efekt robi koszmarny na mojej buzi (nawet gorszy niz concealing) - niczego nie osiągnęłam ale nie miałam do dyspozycji tylu rzeczy co teraz...
podstawowy pomysł - dosypac krzemionki, inne typy to mika (matowa), jakakolwiek skrobia (o ile dodatki organiczne Ci nie przeszkadzają) - ryżowa, kukurydziana, w ostateczności ziemniaczana, puder bambusowy lub jedwabny
Jeżeli nie masz półproduktów to spróbuj po prostu wymieszać z primerem albo pudrem wykończeniowym (najlepiej w młynku, bo formuły Buff'd sa malo mieszalne i potrzeba mechanicznie je potraktowac aby sie "rozbiły")
Niedługo będę miała krzemionkę, boron i kilka innych cudów...

Pomieszam, zobaczę.

Dziękuje za wskazówki
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 12:02   #853
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Popatrzylam sobie na zdjęcie lorri z albumu ( pozwalam sobie je wkleic nizej )
i zastanawiam sie;
- czy jesli zmieszam 80% Bisque z 20 % Fawn to to bedzie to samo co 100% Biscuit???

Generalnie to chodzi mi o kolor w formule light, ktory bylby czyms pomiedzy
Olive Fair i Fair Neutral (buff) z EDM ( ew odrobine ciemniejszy bo lato jest.)

Z drugiej strony 100% biscuit wydaje mi sie byc taki jak Fair Neutral z minimalna domieszka zolci - czy sie myle??? i wlasnie dlatego chce uniknac zamowienia biscuita 100% i dentycznego zmieszanego przeze mnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg buffd_2.jpg (23,2 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez kasiura
Czas edycji: 2009-06-10 o 12:04
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 12:07   #854
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez kasiura Pokaż wiadomość
Popatrzylam sobie na zdjęcie lorri z albumu ( pozwalam sobie je wkleic nizej )
i zastanawiam sie;
- czy jesli zmieszam 80% Bisque z 20 % Fawn to to bedzie to samo co 100% Biscuit???

Generalnie to chodzi mi o kolor w formule light, ktory bylby czyms pomiedzy
Olive Fair i Fair Neutral (buff) z EDM ( ew odrobine ciemniejszy bo lato jest.)

Z drugiej strony 100% biscuit wydaje mi sie byc taki jak Fair Neutral z minimalna domieszka zolci - czy sie myle??? i wlasnie dlatego chce uniknac zamowienia biscuita 100% i dentycznego zmieszanego przeze mnie
pamiętaj że kolory się różnią między formułami
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 12:27   #855
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
pamiętaj że kolory się różnią między formułami
no właśnie wiem, i to już mi robi totalny mętlik w głowie
Jestem zainteresowana tylko LIGHT ( a zdjecie lorri to oryginal, ale od czegoś musze wyjść)

może ktoś zna odpowiedź na moje pyt w przypadku Light?
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 08:43   #856
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez kasiura Pokaż wiadomość
czy jesli zmieszam 80% Bisque z 20 % Fawn to to bedzie to samo co 100% Biscuit???

Generalnie to chodzi mi o kolor w formule light, ktory bylby czyms pomiedzy
Olive Fair i Fair Neutral (buff) z EDM ( ew odrobine ciemniejszy bo lato jest.)

Z drugiej strony 100% biscuit wydaje mi sie byc taki jak Fair Neutral z minimalna domieszka zolci - czy sie myle??? i wlasnie dlatego chce uniknac zamowienia biscuita 100% i dentycznego zmieszanego przeze mnie
Różnice nie są aż tak wyraźne. Zdjęcie Nanomi może Ci pomóc:
http://img110.imageshack.us/img110/6...mibuffdwe3.jpg

Między Olive Fair i Fair Neutral mogą być takie miksy:

50% Biscuit Light, 50% Bisque Light
50% Fawn Light, 50% Bisque Light
50% Cornsilk Light, 50% Fair Light

Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 12:02   #857
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Lorri właśnie to zdjęcie naomi skłoniło mnie do tej refleksji!
W każym razie WIELKIE DZIĘKI za pomoc
Jesteś nieoceniona! zamówie właśnie takie miksy!

Pozdrawiam
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 21:14   #858
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

E? Słuchajce, ja mam taką jedna wątpliwość... podczytuję wątek nieregularnie, więc możliwe, że mi umknęło - czyżby skończyła się promocja na free shipping? Bo ja zrobiłam zamówienia, a tu mi wyskakuje 18 dolców... A może to przez to, że dokupiłam słoiczki i koperta teraz nie przejdzie??
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 21:50   #859
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
E? Słuchajce, ja mam taką jedna wątpliwość... podczytuję wątek nieregularnie, więc możliwe, że mi umknęło - czyżby skończyła się promocja na free shipping? Bo ja zrobiłam zamówienia, a tu mi wyskakuje 18 dolców... A może to przez to, że dokupiłam słoiczki i koperta teraz nie przejdzie??
Free shipping dotyczyła i dotyczy tylko woreczków. Jeśli bierzesz coś jeszcze, dochodą koszty przesyłki.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 23:15   #860
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Niestety z formułą Original Buff'd sie nie polubiliśmy, pomimo tego, że kolor idealny (mam mix), to wyglądam w nim na chorą, kolor jest płaski i nawet z błyszczącym boronem jakoś smutno to wygląda... Dodatkowo skóra wygląda na totalnie przesuszoną, podkresla mi pory i zmarszczki mimiczne, a po krótkim czasie niemiłosiernie w nie włazi.

Mam nauczkę, żeby big-i kupować po gruntownym przetestowaniu podkładu.

I teraz nie wiem, czy testować lżejsze formuły, czy odpuścić Buff'd... Czy lżejsze formuły też będą tak wysuszały i robiły płaski, nieciekawy mat? Podkład jest na tyle tępy, że nawet ładnie na nim brązera położyć nie mogę
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 23:49   #861
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Formuła Light jest zupełnie inna. Płaskiego matu raczej nie da, bo jest dość mocno rozświetlająca (jak dla mnie zdecydowanie za mocno, a jestem właśnie zwolenniczką absolutnego matu).

"Tępość" formuły Original można łatwo wyeliminować, dodając stearynian magnezu (ok. 5%). Jakby dorzucić do tego miki, formuła zrobi się lżejsza i rozświetlająca.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-06-16 o 23:52
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 06:35   #862
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Formuła Light jest zupełnie inna. Płaskiego matu raczej nie da, bo jest dość mocno rozświetlająca (jak dla mnie zdecydowanie za mocno, a jestem właśnie zwolenniczką absolutnego matu).

"Tępość" formuły Original można łatwo wyeliminować, dodając stearynian magnezu (ok. 5%). Jakby dorzucić do tego miki, formuła zrobi się lżejsza i rozświetlająca.
albo sie nie zrobi - ja sobie żyły wypruwałam żeby coś z tym original zrobić - concealing owszem po dodaniu miki bylo ok, ale z original to przynajmniej w moim wypadku totalna porażka - a dodawałam co popadło, organiczne pudry, mike, inne polepszacze typu stearynian (boronu wtedy nie mialam jeszcze ale nie sądze aby dal lepszy efekt)
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 08:15   #863
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Naamah mam zbedne dla mnie probki z formule Light- moge ci podeslac
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 08:53   #864
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Formuła Light jest zupełnie inna. Płaskiego matu raczej nie da, bo jest dość mocno rozświetlająca (jak dla mnie zdecydowanie za mocno, a jestem właśnie zwolenniczką absolutnego matu).

"Tępość" formuły Original można łatwo wyeliminować, dodając stearynian magnezu (ok. 5%). Jakby dorzucić do tego miki, formuła zrobi się lżejsza i rozświetlająca.
Dzięki dziewczyny, ale chyba zrezygnuję z dalszego testowania Buff'd, bo się nie polubimy...

Jeśli Light jest tak rozświetlająca, to też mi nie przypadnie do gustu... Lorri, ja też preferuję mat, ale ten mat, który robi mi Buff'd Original jest tak płaski i tępy, że wyglądam, jakbym miała grypę żołądkową conajmniej

Do tego pudełeczka będę pewnie nie raz wracać, i będę próbować wszystkiego, co mi wpadnie w ręce, niewiele jednak sobie po tych testach obiecuję. Ale lubię mieszać, więc zabawa będzie przednia
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 09:03   #865
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Naamah mam zbedne dla mnie probki z formule Light- moge ci podeslac
A czy ja mogłabym tak nieśmiało poprosić skoro Naamah nie chce ?? Chciałabym spróbować tej formuły bardzo a narazie nie planuje zamówienia w Buff'd.
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 09:11   #866
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Iwi82jasne podaj szybko na Pw adres bo zaraz ide na poczte to od razu wysle
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 09:17   #867
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Iwi82jasne podaj szybko na Pw adres bo zaraz ide na poczte to od razu wysle
Ale supcio! Bardzo dziękuje i już podaje na pw adresik
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:15   #868
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
albo sie nie zrobi - ja sobie żyły wypruwałam żeby coś z tym original zrobić - concealing owszem po dodaniu miki bylo ok, ale z original to przynajmniej w moim wypadku totalna porażka - a dodawałam co popadło, organiczne pudry, mike, inne polepszacze typu stearynian (boronu wtedy nie mialam jeszcze ale nie sądze aby dal lepszy efekt)
Ale w jakim sensie się nic nie zrobi? Jaki efekt chciałaś uzyskać? Zbyt wiele dodatków to też nie jest dobre rozwiązanie.

Mi wystarcza 4% stearynianu, 2% jedwabiu i 1% alantoiny, ale też robiłam miksy Original z Light i wtedy, to już naprawdę nie można powiedzieć, że formuła jest tępa. Myślę, że to jest raczej kwestia ogólnego odbioru podkładów. Jeśli nie lubi się mocno kryjących, to testowanie Original nie ma sensu. Nawet z dodatkiem Light 20% jest wciąż dość mocno kryjący. Druga kwestia, właściwie podstawowa, to rodzaj dwutlenku tytanu użyty do produkcji podkładu. Każda cera będzie miała określone preferencje.

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
Jeśli Light jest tak rozświetlająca, to też mi nie przypadnie do gustu...
Niekoniecznie. Podkreślam, jestem zwolenniczką absolutnego matu, czyli Original mi odpowiada. Light ma sporo rozświetlających drobinek, dlatego uznaję go za podkład rozświetlający. Nie oznacza to, że robi "lampę". Zresztą ja ekspertem od Light nie jestem, może inni się wypowiedzą.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:32   #869
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ale w jakim sensie się nic nie zrobi? Jaki efekt chciałaś uzyskać? Zbyt wiele dodatków to też nie jest dobre rozwiązanie.

Mi wystarcza 4% stearynianu, 2% jedwabiu i 1% alantoiny, ale też robiłam miksy Original z Light i wtedy, to już naprawdę nie można powiedzieć, że formuła jest tępa. Myślę, że to jest raczej kwestia ogólnego odbioru podkładów. Jeśli nie lubi się mocno kryjących, to testowanie Original nie ma sensu. Nawet z dodatkiem Light 20% jest wciąż dość mocno kryjący. Druga kwestia, właściwie podstawowa, to rodzaj dwutlenku tytanu użyty do produkcji podkładu. Każda cera będzie miała określone preferencje.
uwierz mi próbowałam różnych kombinacji - najpierw pojedynczo dodawałam składniki, które uważałam że mogą pomóc, potem dopiero robiłam bardziej skomplikowane miksy - konkluzja była taka że original do smieci trafił a ja do tej pory panicznie unikam wszelkich tlenków (a tym samym zwykle formuł kryjacych)
ale przy tym musze powiedzieć że na bazie eksperymentów na original buff'd (i STF Rice z EDM) rodziła mi się pasja do samodzielnego robienia "swoich" mieszanek - okazywało sie w boju co mi słuzy a co nie i w jakim zestawieniu - więc mimo wszystko warto było sie pofrustrować
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:42   #870
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
konkluzja była taka że original do smieci trafił a ja do tej pory panicznie unikam wszelkich tlenków (a tym samym zwykle formuł kryjacych)
Czyli jesteś zwolenniczką podkładów typowo mikowych, ja wręcz odwrotnie. To jest najbardziej elementarny podział preferencji mineralnych . Mikofile mają zdewcydowanie mniej problemów z doborem podkładu niż tlenkofile (nie wspominając już o tlenkofilach-drobinkofobach ). Łatwiej jest też eksperymentować, jak się nie potrzebuje solidnie kryjącej bazy tlenkowej. Tylko pozazdrościć.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:38:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.