Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-31, 21:06   #2731
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Taki KLIK nie służy do stylizacji, ale lubię fale na nim wygniatać, bardziej jako odżywka b/s stosuje, a potem na wyschnięte włosy też daje wraz z jakimś serum i ogranicza puszenie Tylko nie należy przesadzać z ilością. Myję włosy dwa razy w tygodniu i tylko po myciu nakładam, pomiędzy myciami już nie, chyba, że włosy na prawdę by tego potrzebowały
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 10:36   #2732
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

zagubiona a jak sie u Ciebie ten Kallos Milk sprawdził?
Ja się wczoraj natknęłam na to, dostałam małą próbkę:
http://eu.feelunique.com/p/Color-Wow...ng-Cream-120ml
Ciekawa sprawa, fajny ma skład i bardzo mało go trzeba ale nie ma takiej typowo gęstej kremowej konsystencji tylko to takie jakby bardzo 'mokre' i lekkie coś ale nie potrzeba dużo, typowo 'humektantowa' konsystencja.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 10:42   #2733
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja wciaz uzytkuje krem z Isany i jak nauczylam sie go odpowiednio dozowac, to jestem naprawde zadowolona bo trzyma dwa/trzy dni bez przetluszczania ;0
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 11:47   #2734
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
zagubiona a jak sie u Ciebie ten Kallos Milk sprawdził?
Nie używałam go zbyt wiele razy, bo jakoś wole wylać mleko na głowę Ale ogólne wrażenia pozytywne, olejowałam na niego, nakładałam pod maskę emolientową i efekt jest w porządku, będzie dobrym proteinowym wyjściem na wyjazdy, gdzie w gościach wylanie mleka na głowę będzie zbyt dziwne
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 13:36   #2735
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziewczyny, ta odzywka będzie proteinowa, humektanowa czy emolientowa?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nditioner.html
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 13:48   #2736
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ta odzywka będzie proteinowa, humektanowa czy emolientowa?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nditioner.html
Humektantowo-proteinwoa z masą oblepiaczy
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 13:50   #2737
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Chwalę się. Wrzucam moje imprezowe loki.


Cytat:
Napisane przez sandra1515 Pokaż wiadomość
Niech ta zima się już kończy bo rady nie daje takie mam zniszczone suche włosy, że normalnie masakra kołtun na kołtunie a oleje i sylikony nakładam cały czas, co mogę jeszcze zrobić ?
Dołacząc do życzeń końca zimy

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość

Po mrozach mam siano na głowie. Więc na początek mam pytanie do pracujacych. Jak sobie radzicie z wczesnym wstawaniem? Wcześniej wstawałam rano, trzymałam maskę, mycie, jakąś odżywkę, wtedy suszenie (albo i nie), piankę/żel i nadawałam się do wyjścia. Ponieważ teraz mam normalną pracę 7-15 to zastanawiam się jak to ogarnąć. Gdy umyję wieczorem włosy to rano mam masakrę na głowie. Rano musze uczesać. Wtedy robi mi sie puch, ale wyglada lepiej niż "kazdy włos w inną stronę". Lepiej, ale nie dobrze. Wiem na pewno, że czesaniem rozwalam skręt. Z odżywiania mam zamiar wrócić do alterry z granatem, oleje (oliwa, migdałowy i rycynowy), szampon z Sylveco. Jakie odżywki? Co robić aby rano jakoś wyglądać? Jak je zabezpieczać?
Ja zawsze wstaję wcześniej i myje rano. Noze odżywke, robię swoje, zmywam, noszę drugą, robię swoje, zmywam. Na drugi dzień już nie ma takiego efektu a i reanimacja średnio działa.
Zresztą ja codziennie przed wyjściem mocze wlosy i nakładam odzywke bs, inaczej tragedia.

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość

Ja wstaje codziennie do pracy przed 6 i nie mam zadnych szans zdazyc zreanimowac loki. Robie warkocza albo scislego koczka na invisibobble i wsuwkach, a odstajace kosmyki wygladzam guma do wlosow lub kremem Pantene. Wyglada to bardzo srednio, ale przynajmniej trwa chwile. Jestem zupelnym beztalenciem w robieniu artystycznego nieladu na glowie. U innych mi sie to podoba, a gdy sama mam cos takiego, czuje sie jak strach na wroble. xD Czasami, ale to baaardzo rzadko, kiedy mam wolny wieczor, robie na noc sucharki, a rano je odgniatam i podpinam w luznego koka z wiszacymi sprezynkami.
Chciałabym sama umieć robić warkocza
u innych tez mi sie mega podoba nieład, u mnie nigddy
Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Oooj chyba się polubię z tym różowym żelem.

Wrzucam mały fotoreportaż, może komuś się przyda.

Zdj. 1: Gdy chcę mieć piękne loki, do takiego stanu doprowadzam włosy przed suszeniem. Staram się, aby każde pasmo było dokładnie pokryte żelem, nakładam go dużo, wygładzam wszystkie pasma, żeby włosy się dobrze skleiły i jak najmniej odstawało, potem lekko podkręcam każde pasmo palcami zgodnie z jego naturalnym kierunkiem skrętu. Pod koniec nakładam dodatkową ilość żelu na końcówki, bo tam najłatwiej ścieka i się ściera, a następnie mocno, ale powoli ugniatam loki (bardzo krótko).

Zdj. 2: Tak wyglądają u mnie sucharki. Zazwyczaj wtedy jest koszmar wizualny, ale nie ma co się przejmować na tym etapie. Grzywkę podpinam małą żabką, żeby ją dodatkowo podnieść oraz żeby mi nie przeszkadzała np. przy robieniu makijażu.

Zdj. 3-6: Loki odgniecione. Mięciutkie, sprężyste, och i ach!

Muszę jeszcze trochę poćwiczyć używanie tego żelu, bo końcówki mi wyszły marne, ale efekt już teraz bardzo mi się podoba. (Może dałam za dużo serum silikonowego pod żel.) Jedyne co, to trochę się boję o trwałość loków przy tutejszej wilgotności.

Produkty, których użyłam:
Przed myciem: 1h maska Ziaja z jedwabiem pod olej z orzechów włoskich
M: szampon HE różany
O: Tresemme Naturals Vibrantly Smooth
Serum silikonowe: Garnier Fructis Moroccan Sleek
Żel: Dippity-do Girls With Curls
Jakie masz loki!!!!!!! Zazdro


Witam sie ładnie i pewnie znowu znikne na miesiąc praca, dziecko,dom - nie daję rady siedzieć z Wami. Poza tym mam całą pólkę odżywke i marzę już o zdenkowaniu i kupowaniu nowych. Ostatni nabyłam balsam z tesco polecany przez Klaudenc

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Humektantowo-proteinwoa z masą oblepiaczy
Tak myślałam,, okropieństwo po niej miałam ostatnio. Nie wiem skąd się wzięła w moich składach
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 13:58   #2738
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

elunka, pewnie jakiś złośliwy duch Ci tę odżywkę podrzucił A balsam mam nadzieję że sie sprawdzi, ja używam i lubię - ostatnio kupiłam stare wersje ze zwykłą nakrętką, ale te nowe z nakrętką na klik lubię bardziej.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 14:21   #2739
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Coś dajesz jeszcze po balsamie? Albo przed?Jak długo trzymasz? Jutro dzien mycia włosów to sprobuję

Ostatnio zaczęłam czesać włosy sposobem Myszki (wyczajone na blogu) - myję, splukuje nad wanną i bez prostowania się od razu nakładam na mokre odzywkę i czesze z odżywką - bardzo mi ten sposób pasuje - mam wrażenie, ze sporo mniej włosow wyrywam przy takim czesaniu
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 14:25   #2740
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Ale godny polecenia? Jaki efekt daje na Twoich włosach?
super jest, fajne, zdefiniowane faloloczki utzrymujące się do kolejnego mycia
lekki mam problem z odgniataniem, za dużo go chyba kładę
dzis spróbuje mniej
myję na noc włosy i rano jest co odgniatać i to z olejkiem


dla Ciebie za mocny, Iwonsiu, mocniejszy jest niż stary mrożący
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 14:32   #2741
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Coś dajesz jeszcze po balsamie? Albo przed?Jak długo trzymasz? Jutro dzien mycia włosów to sprobuję

Ostatnio zaczęłam czesać włosy sposobem Myszki (wyczajone na blogu) - myję, splukuje nad wanną i bez prostowania się od razu nakładam na mokre odzywkę i czesze z odżywką - bardzo mi ten sposób pasuje - mam wrażenie, ze sporo mniej włosow wyrywam przy takim czesaniu
W sumie to tylko myje włosy szamponem i nakładam na jakieś 10 minut albo mieszam z czymś proteinowym i pod czepek, po myciu już nic nie nakładam.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 15:56   #2742
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Nie kuście tymi ziajami :d Jestem od nich uzależniona i nie mam teraz żadnej i jestem na głodzie ziajowym, ubolewam okrutnie. Ale włosy są spoko więc nie będę szaleć z zapasem ziajek, co innego gdybym mogła stacjonarnie je sobie kupić. Kremy i mazidła do ciała ziajowe mają, ale cos do włosów to już pomarzyć można. Ja nie wiem, kremów kobiety używają ale odżywki i maski temat obcy i chyba dlatego nie sprowadzają bo by nie schodziło xD Rycynowej maski zużyłam 3 opakowania, pozostałe na pewno też są świetne.
Dzisiaj przy okazji zakupów jedzeniowych kupiłam w Aldi balsam do ciała z olejem sojowym i odżywkę z tym olejem. Ten balsam jest epicki, spróbuję na włosy też *.* A odżywka zobaczymy, miałam ją latem ale rozgumiała. Teraz się pozmieniało to może będzie ok
Ziaja rycynowa też mnie kusi

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
oj tak !
dawno nie miałam takich sztywnych sucharów, serio mozna miec wrażenie, że włosy się połamią musze zredukować jeszcze jego ilość, bo ciężko mi sie go odgniata
kupiłam 5 tubek, starczy na jakiś czas
Został ten strach przed zmianą składu albo wycofaniem co Też muszę zrobić zapasy

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
super jest, fajne, zdefiniowane faloloczki utzrymujące się do kolejnego mycia
lekki mam problem z odgniataniem, za dużo go chyba kładę
dzis spróbuje mniej
myję na noc włosy i rano jest co odgniatać i to z olejkiem


dla Ciebie za mocny, Iwonsiu, mocniejszy jest niż stary mrożący
Też daję za dużo, ostatnio dałam mniej, sucharki słabsze do odgniecenia, ale i skręt stracił na mocy
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 16:00   #2743
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ta Ziaja rycynowa to jaka dokładnie?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 17:08   #2744
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ta Ziaja rycynowa to jaka dokładnie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wny-kolor.html
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 17:11   #2745
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość

Został ten strach przed zmianą składu albo wycofaniem co Też muszę zrobić zapasy
wiesz, ze tak? dziś oglądałam stare zdjęcia, popatrz, płakać się chce



Cytat:
Też daję za dużo, ostatnio dałam mniej, sucharki słabsze do odgniecenia, ale i skręt stracił na mocy
czyli nie zmniejszam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1120881.jpg (148,7 KB, 26 załadowań)
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..


Edytowane przez Miskaa78
Czas edycji: 2016-02-24 o 06:34
Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 18:29   #2746
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Kupię ją jak skończę tę z ceramidami.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 08:31   #2747
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ostatnio dorwałam tą odzywke https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...acja-miod.html
...i powiem Wam, jak dla mnie numer 1 jesli chodzi o ziaje, przynajmniej te które mam (ceramidy i jedwab), jak dobrze sie orientuje jest jeszcze jedna, coś o świeżości ma na opakowaniu :P do tego ten zapach...

Kiedyś pytałam czy farbowanie włosów jakoś wpływa na pielęgnacje itp - teraz mogę sama sobie odpowiedzieć: tak, od marca zapuszczałam odrost, potem próbowałam wyrównać kolor (odrost jaśniejszy nic farbowańce) niestety farba nie pościła, wiec tak to zostawiłam co by nie męczyć więcej włosów, były okropne, przetłuszczały się, nie układały.... 2 tyg temu farbowałam i koszmar się skończył... Nie nakłaniam do farbowania, taka o ciekawostka.
Nie potrafiłam dojść do ładu z moim odrostem, żadna odzywka im nie pasowała, cały czas były oklapnięte co bym nie zrobila, a teraz jak ręką odjął, nawet się tak nie puszą..

Myszko, piękne masz te loczki w styczniowej aktualizacji, jeszcze tak błyszczą

Królewno, twoja figurka na avku?

Edytowane przez karllii
Czas edycji: 2016-02-02 o 08:44
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 11:22   #2748
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
Ostatnio dorwałam tą odzywke https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...acja-miod.html
...i powiem Wam, jak dla mnie numer 1 jesli chodzi o ziaje, przynajmniej te które mam (ceramidy i jedwab), jak dobrze sie orientuje jest jeszcze jedna, coś o świeżości ma na opakowaniu :P do tego ten zapach...

Kiedyś pytałam czy farbowanie włosów jakoś wpływa na pielęgnacje itp - teraz mogę sama sobie odpowiedzieć: tak, od marca zapuszczałam odrost, potem próbowałam wyrównać kolor (odrost jaśniejszy nic farbowańce) niestety farba nie pościła, wiec tak to zostawiłam co by nie męczyć więcej włosów, były okropne, przetłuszczały się, nie układały.... 2 tyg temu farbowałam i koszmar się skończył... Nie nakłaniam do farbowania, taka o ciekawostka.
Nie potrafiłam dojść do ładu z moim odrostem, żadna odzywka im nie pasowała, cały czas były oklapnięte co bym nie zrobila, a teraz jak ręką odjął, nawet się tak nie puszą..

Myszko, piękne masz te loczki w styczniowej aktualizacji, jeszcze tak błyszczą

Królewno, twoja figurka na avku?
No i przez Ciebie kupiłam te odżywkę. A używasz ją b/s czy d/s ? Ta zielona (z świeżością związana) ma mięte w skladzie. Jeszcze prawie chwyciłam Ziaje z olejem rycynowym. Ale masek mam dużo, w tym jedną Ziaje nawet nie otwartą.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 11:59   #2749
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
Ostatnio dorwałam tą odzywke https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...acja-miod.html
...i powiem Wam, jak dla mnie numer 1 jesli chodzi o ziaje, przynajmniej te które mam (ceramidy i jedwab), jak dobrze sie orientuje jest jeszcze jedna, coś o świeżości ma na opakowaniu :P do tego ten zapach...

Kiedyś pytałam czy farbowanie włosów jakoś wpływa na pielęgnacje itp - teraz mogę sama sobie odpowiedzieć: tak, od marca zapuszczałam odrost, potem próbowałam wyrównać kolor (odrost jaśniejszy nic farbowańce) niestety farba nie pościła, wiec tak to zostawiłam co by nie męczyć więcej włosów, były okropne, przetłuszczały się, nie układały.... 2 tyg temu farbowałam i koszmar się skończył... Nie nakłaniam do farbowania, taka o ciekawostka.
Nie potrafiłam dojść do ładu z moim odrostem, żadna odzywka im nie pasowała, cały czas były oklapnięte co bym nie zrobila, a teraz jak ręką odjął, nawet się tak nie puszą..

Myszko, piękne masz te loczki w styczniowej aktualizacji, jeszcze tak błyszczą

Królewno, twoja figurka na avku?
Bo farba wypełnia włosy pigmentem i dlatego jakiś czas wyglądają lepiej. Gorzej jak się farba już wypłucze
U mnie odrost zawsze był taki sam jak ta farbowana część, bez żadnej różnicy. Jak przestałam farbować to nie wiedziałam gdzie mam naturalki a gdzie farbowane bo struktura ta sama i kolor też podobny. Często jest tak że naturalki wystarczy myć samym szamponem przez jakiś czas, wyglądają wtedy lepiej, także na odrost taki sposób polecam bardzo
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-02, 13:18   #2750
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja od roku zapuszczam swoje naturalne, mam jakieś 16-17 cm odrostu i po prostu nie kładę na niego odżywki Myję samym szamponem, nie rypaczem, takim zwykłym z różnościami w składzie. Poniżej uszu (gdzie mam rozjaśniane i farbowane włosy) nakładam duuużo odżywek, bo są zniszczone, a na odrost nic i tak jest idealnie
Jakbym to samo co na dół nakładała też na odrost, to miałabym ulizane włosy, które przetłuściłyby mi się po pół dnia
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 14:47   #2751
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja od roku zapuszczam swoje naturalne, mam jakieś 16-17 cm odrostu i po prostu nie kładę na niego odżywki Myję samym szamponem, nie rypaczem, takim zwykłym z różnościami w składzie. Poniżej uszu (gdzie mam rozjaśniane i farbowane włosy) nakładam duuużo odżywek, bo są zniszczone, a na odrost nic i tak jest idealnie
Jakbym to samo co na dół nakładała też na odrost, to miałabym ulizane włosy, które przetłuściłyby mi się po pół dnia
To długaśne już masz :O Jak tak patrzę na innych to dopiero teraz widzę jak mi włosy wolno rosną... zaledwie 20 cm przez 2 lata... Masz jakieś zdjęcie jak teraz wyglądają?

Wie ktoś może czy przez zbyt wysoki poziom androgenów u kobiety włosy mogą rosnąć wolniej?
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 15:07   #2752
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
To długaśne już masz :O Jak tak patrzę na innych to dopiero teraz widzę jak mi włosy wolno rosną... zaledwie 20 cm przez 2 lata... Masz jakieś zdjęcie jak teraz wyglądają?

Wie ktoś może czy przez zbyt wysoki poziom androgenów u kobiety włosy mogą rosnąć wolniej?
Mam, ostatnio wrzucałam w innym temacie

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1454066408
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1454066408
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1454066408
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1454066408

W różnych oświetleniach, bo akurat chciałam uchwycić mój naturalny kolor, ale mniej więcej widać, jakiej długości jest odrost - tak za połowę ucha zaczyna sięgać.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 15:30   #2753
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Mam, ostatnio wrzucałam w innym temacie

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1454066408
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1454066408
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1454066408
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1454066408

W różnych oświetleniach, bo akurat chciałam uchwycić mój naturalny kolor, ale mniej więcej widać, jakiej długości jest odrost - tak za połowę ucha zaczyna sięgać.
Ładny kolorek Szkoda że tak wiele osób mających naturalnie chłodny blond farbuje włosy na inny albo mocno rozjaśnia. Mój tż ma podobny kolor, ale on ma ten blond taki totalnie ciemny, piękny kolor. I nie da się takiego raczej zrobić farbą
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 16:09   #2754
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Ładny kolorek Szkoda że tak wiele osób mających naturalnie chłodny blond farbuje włosy na inny albo mocno rozjaśnia. Mój tż ma podobny kolor, ale on ma ten blond taki totalnie ciemny, piękny kolor. I nie da się takiego raczej zrobić farbą
Bo dopiero teraz wróciła moda na naturalność. Przez ostatnie lata taki chłodny średni blond był uznawany za nudny i nijaki. Właśnie dlatego zaczęłam farbować w gimnazjum - bo uważałam, że mój kolor jest nudny, bez wyrazu.
I dopiero po 9 latach odważyłam się zacząć wracać do swojego koloru.
I też uważam, że takiego koloru się nie uzyska, a na pewno nie samemu, bo jak jest dobry fryzjer i umie robić tę koloryzację 3d, to moooże jeszcze.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 16:40   #2755
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Bo dopiero teraz wróciła moda na naturalność. Przez ostatnie lata taki chłodny średni blond był uznawany za nudny i nijaki. Właśnie dlatego zaczęłam farbować w gimnazjum - bo uważałam, że mój kolor jest nudny, bez wyrazu.
I dopiero po 9 latach odważyłam się zacząć wracać do swojego koloru.
I też uważam, że takiego koloru się nie uzyska, a na pewno nie samemu, bo jak jest dobry fryzjer i umie robić tę koloryzację 3d, to moooże jeszcze.
No w sumie prawda, pamiętam że bardzo dużo młodych dziewczyn taki kolor miało naturalnie i chciały farbować żeby nie wyglądać jak druga chociażby A potem kończyły z czarnymi albo wypalonymi na żółto-biało.
Widziałam raz takie włosy zrobione przez fryzjera ale to też ciężko żeby cały czas ten sam kolor trzymać. Już łatwiej uzyskać chłodny brąz, szczególnie jeśli naturalnie ma się chłodny kolor. Ja się zabierałam do zaprzestania farbowania bo wkurzał mnie zimny odrost w porównaniu do rudej długości, a potem to koszmarne wypadanie. Teraz jestem nawet zadowolona, ale tęsknię czasem za czerwieniami
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 12:54   #2756
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
wiesz, ze tak? dziś oglądałam stare zdjęcia, popatrz, płakać się chce

czyli nie zmniejszam
Same cudeńka były, potem wszystko pozmieniali albo wycofali Alterry morelkowej nie przeboleję, choć teraz mogłaby tak fajnie nie działać - włosy mają teraz alergię na alkohol :P

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość

Myszko, piękne masz te loczki w styczniowej aktualizacji, jeszcze tak błyszczą



Zrobiłam hennę chyba po 3 miesiącach przerwy, jak dobrze znowu zobaczyć taki odświeżony kolorek No i tradycyjnie u mnie pohennowy wyprost, po 1-2 myciach dojdą do siebie
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 20:30   #2757
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Tak ostatnio wyglądały moje włosy i nawet po wizycie na uczelni się nie spuszyły! Tyle radości
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png image.png (418,1 KB, 29 załadowań)
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 21:11   #2758
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Niestety nie widze zdjec z telefonu

Ja dzis testuje krecenie wlosow na opaske Zastanawiam sie tylko jak to bedzie wygladac, bo:
a) mam dosc krotkie wlosy
b) z tylu zakrecona sie nizej niz z przodu

No ale zobaczymy, kto nie ryzykuje ten nie ma
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 00:27   #2759
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Klaudenc przypomina mi się że ty stosowałas szampony bez soli. Mogłabyś mi jakiś polecić? Tz ciągle pojawiają się krostki na głowie i może to od tego..
Sprawdź jeszcze syoss volume, przebuszowałam cała szafę z szamponami w Ross i ten nie ma soli jako jeden z nielicznych
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 00:39   #2760
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

A mozecie mi polecic jakies pianki do wlosow kreconych?
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.