Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33 - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-26, 10:33   #3961
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez SympatycznyAtrament Pokaż wiadomość
Hej. Potrzebuje czegoś szybko działającego na biegunkę, bo umieram. Jest sens brać węgiel czy lepiej jakiś lek? Jak tak, to jaki?
Węgiel; smecta; Loperamid.

Jedz też banany, gotowaną marchewkę, borówki (jak masz).

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
ma ktoś przepis na ciasteczka owsiane ale bez użycia mąki.
Ja robię identycznie: http://feed-me-better.blogspot.com/2...-bez-maki.html
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 10:38   #3962
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Dzisiaj robię!
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 10:51   #3963
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Czy wada towaru jest jego niezgodnością z umową (chodzi o allegro)? Chcę napisać z jakiego tytułu odstępuję od umowy i nie jestem pewna czy uszkodzenie traktuje się jako właśnie niezgodność.
Up
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 10:53   #3964
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Up
Odstępujesz od umowy, jeśli kupiłaś coś przez internet i się rozmyśliłaś. Wtedy masz na to 14 dni. Jak towar jest wadliwy, to tak, jest niezgodny z umową, ale od umowy nie odstępujesz, tylko reklamujesz - żądasz obniżenia ceny/zwrotu kasy albo naprawy.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 10:57   #3965
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
To mnie pocieszyłaś!
Okej, nie słucham babki w reje, tylko niech mnie zapisuje nooo :p

A te sprawdzenie poziomu glukozy to jak wygląda? Tym urządzeniem czy ogólnie pobierają krew i idzie do laboratorium?

Dziewczyny, ale dziwicie mnie serio, nie znam się na wadach, wiem że mam na te lewe 5+, i wszystko mam rozmazane gdy zasłonie te dobre oko jest, okulary coś tam poprawiają ale nie na idealne widzenie (nie chce wprowadzać w błąd, jak dobrze pamiętam mam zdiagnozowaną zaćmę). Na badaniach wyjdzie że mam nie małe problemy z widzeniem na samo lewe oko, i dziwne mi się wydaje to że właśnie takie osoby jak ja jednak mogą kierować pojazdem.
Pewnie będziesz miała informację, że musisz jeździć w okularach ;-) z jednej strony to racja, a z drugiej, jeśli okularnicy regularnie się badają i przestrzegają zaleceń, nie stwarzają problemu :-P

Glukozę badają z palca na czczo. Robiłam akurat wszystkie te badania w zeszłym tygodniu i w dwóch miejscach, gdzie się zapisałam, starali się zorganizować wszystko tak, żeby wszystkie wizyty były ciągiem, więc najpierw cukier i od razu wyniki, później okulista ze swoimi papierkami i na koniec orzecznik. Tzn z jednego miejsca później zrezygnowałam, zależało mi na czasie, wiadomo :-P






Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Słuchajcie, dostałam wczoraj dwa maile, że próbowałam zmienić hasło, do tego mail o blokadzie 15 minutowej przez pięciokrotną nieudaną próbęwpiania hasła. Ani nic nie zmieniałam, ani nie miałam próby logowania, bo wszystko mam zapisane na appce i w lapku. Czy to znaczy, że ktoś probował się włamać na moje konto? czy po prostu wizaż swiruje? Miałyście taką sytuacje?
Miałam tak wcześniej, przy wcześniejszych zmianach. W weekend przenosili wizaż na inne serwery i możliwe, że jeszcze wszystko nie działa tak jak powinno.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 10:58   #3966
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
My właśnie zdjęć nie mamy, a szkoda. Tak,oni zawinili, nie otwierając paczki przy kurierze, odszkodowania od niego na bank nie dostaniemy, tż pracuje w tej samej branży i wie że z góry takie sprawy są przegrane i ciągną się miesiącami.


Każda osoba z wadą wzroku może zrobić prawo jazdy? Dzwoniłam się umówić na badania dla kierowców, i pani niestety nie wiedziała tego(?), stwierdziła że powinnam mieć napisane w kartotece u okulisty, już jestem zielona z tego. Muszę iść najpierw do okulisty żeby mi wypisał świstek że mogę? Pani z rejestracji na moje pytania powiedziała że mam zadzwonić o 12 bo mają dużo ludzi
Tak, musisz mieć świestek od okulisty (najlepiej poszukaj sobie okulisty z orzecznikiem, przynajmniej ja byłam u takiego 2w1). To na ile dostaniesz zalezy na kogo trafisz, ja miałam jak robiłam -5 i dostałam bezterminowe. I na kursie i okulista twierdzili, że wada nie jest tak istotna jak to czy po prostu dobrze widzisz w okularach/soczewkach. Jeśli chcesz prowadzić zamiennie w okularach i soczewkach musisz powiedzieć, bo wpisuje się na prawku ograniczenia (tzn. nie wiem jak teraz, w moim 10letnim tak jest)
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 11:08   #3967
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Wiecie może kiedy użytkownicy clupcard dostaną nowe kupony?
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 11:16   #3968
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Up
Zawsze możesz złożyć reklamacje wtedy powinni wymienić na towar bez wady

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Od umowy można odstąpić jeżeli towar jest bez wad i po prostu nie pasuje, nie możesz tego zrobić gdy towar jest na zamówienie klienta indywidualne.

Jeżeli wada fabryczna jakąś to reklamacja. Albo zwrot kasy, albo wymiana.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 11:27   #3969
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
To mnie pocieszyłaś!
Okej, nie słucham babki w reje, tylko niech mnie zapisuje nooo :p

A te sprawdzenie poziomu glukozy to jak wygląda? Tym urządzeniem czy ogólnie pobierają krew i idzie do laboratorium?

Dziewczyny, ale dziwicie mnie serio, nie znam się na wadach, wiem że mam na te lewe 5+, i wszystko mam rozmazane gdy zasłonie te dobre oko jest, okulary coś tam poprawiają ale nie na idealne widzenie (nie chce wprowadzać w błąd, jak dobrze pamiętam mam zdiagnozowaną zaćmę). Na badaniach wyjdzie że mam nie małe problemy z widzeniem na samo lewe oko, i dziwne mi się wydaje to że właśnie takie osoby jak ja jednak mogą kierować pojazdem.


Przyjaciółka musiala iść najpierw do okulisty, dopiero później do lekarza
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 11:29   #3970
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Ok, umówiona jestem na te badania, gadałam z jakąś inną babeczką, oprócz normalnych badań, będę miała dodatkowo zjawisko olśnienia i widzenia zmierzchowego (dodatkowe koszty). Miałyście też to robione? W cenie czy też dopłacałyście?
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 11:39   #3971
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez SympatycznyAtrament Pokaż wiadomość
Hej. Potrzebuje czegoś szybko działającego na biegunkę, bo umieram. Jest sens brać węgiel czy lepiej jakiś lek? Jak tak, to jaki?
Stoperan
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 12:20   #3972
evanaeve
Zadomowienie
 
Avatar evanaeve
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 793
GG do evanaeve
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Co zrobic z czarnym makaronem (barwionym atramentem z kalamarnicy)? Macie jakis pomysl? Kupilam wczoraj, bo chcialam sprobowac, a teraz nie wiem jak go przygotowac
__________________




Życie takie ma klimaty, że co dobre to na raty
Jacek Kaczmarski
evanaeve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 12:38   #3973
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
Ok, umówiona jestem na te badania, gadałam z jakąś inną babeczką, oprócz normalnych badań, będę miała dodatkowo zjawisko olśnienia i widzenia zmierzchowego (dodatkowe koszty). Miałyście też to robione? W cenie czy też dopłacałyście?
Przypuszczam że Cię naciaga, ja nic takiego nie miałam robionego.bylam osobno u okulisty a potem tylko na glukozie i u lekarza medycyny pracy. A mam wadę powyżej -4
Moze ci się przyda takie badanie, tego nie wiem, ale do prawa jazdy konieczne na pewno nie jest.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 12:42   #3974
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Gdzie kupie likier Chopin Wedel? Tylko w pijalni wedla czy są tez w normalnych sklepach? Widział ktoś?

wysłane z telefonu
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 12:46   #3975
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Przypuszczam że Cię naciaga, ja nic takiego nie miałam robionego.bylam osobno u okulisty a potem tylko na glukozie i u lekarza medycyny pracy. A mam wadę powyżej -4
Moze ci się przyda takie badanie, tego nie wiem, ale do prawa jazdy konieczne na pewno nie jest.

No właśnie wyczytałam że nie potrzebne. Takie badanie robią osoby które zawodowo/służbowo jeżdżą... Dlatego coś mi tu nie pasi.
Można iść osobno do okulisty z resztę badań zrobić u lekarza medycyny pacy?
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 13:31   #3976
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
No właśnie wyczytałam że nie potrzebne. Takie badanie robią osoby które zawodowo/służbowo jeżdżą... Dlatego coś mi tu nie pasi.
Można iść osobno do okulisty z resztę badań zrobić u lekarza medycyny pacy?
Można, ja tak robilam, tylko przyniosłam lekarzowi medycyny pracy zaświadczenie od okulisty
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 13:55   #3977
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Up
Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Odstępujesz od umowy, jeśli kupiłaś coś przez internet i się rozmyśliłaś. Wtedy masz na to 14 dni. Jak towar jest wadliwy, to tak, jest niezgodny z umową, ale od umowy nie odstępujesz, tylko reklamujesz - żądasz obniżenia ceny/zwrotu kasy albo naprawy.
Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Zawsze możesz złożyć reklamacje wtedy powinni wymienić na towar bez wady

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Od umowy można odstąpić jeżeli towar jest bez wad i po prostu nie pasuje, nie możesz tego zrobić gdy towar jest na zamówienie klienta indywidualne.

Jeżeli wada fabryczna jakąś to reklamacja. Albo zwrot kasy, albo wymiana.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
Ale to wszystko dotyczy zakupów od "firmy", przy zakupach od osób prywatnych to nie działa.
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 14:04   #3978
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Ile max może iść przelew? Pracodawca zwleka z wypłatą i nie wiem ile mu mogę wybaczyć ze względu na banki.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 14:28   #3979
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
Gdzie kupie likier Chopin Wedel? Tylko w pijalni wedla czy są tez w normalnych sklepach? Widział ktoś?

wysłane z telefonu
Kiedyś mi koleżanka kupowała w Selgrosie a ja sama kupowałam w Zagłobie (to sklep monopolowy)
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 14:59   #3980
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
Ale to wszystko dotyczy zakupów od "firmy", przy zakupach od osób prywatnych to nie działa.
Nie do końca. Odstąpienie od umowy przy zakupach przez internet tak - działa tylko przy umowach konsumenckich, czyli kupujący musi być osobą fizyczną i nabywać to w celach niezwiązanych z działalnością gospodarczą i zawodową od osoby, która działa jako przedsiębiorca. Więc tu masz 100% racji.

Ale powołanie się na wadę towaru, żądając reklamacji, działa przy każdej umowie sprzedaży, także między przedsiębiorcami, bo reguluje to kodeks cywilny. I jak kupię coś od osoby fizycznej, np. koleżanka sprzeda mi lokówkę, bo jej nie używa, a okaże się, że lokówka nie działa, to też mam prawo żądać naprawy (wiadomo, nie realne, chyba że zaniesie do naprawy na swój koszt) albo zwrotu pieniędzy. Generalnie sprzedający jest zawsze odpowiedzialny za wady towaru, nawet jak jest osobą fizyczną.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Ile max może iść przelew? Pracodawca zwleka z wypłatą i nie wiem ile mu mogę wybaczyć ze względu na banki.
Krajowy - max dwa dni. Bo każdy bank ma raz dziennie przynajmniej sesję wychodzącą i sesję przychodzącą. Więc może być tak, że pieniądze nie zostaną zaksięgowane tego samego dnia, bo np. bank tego co Ci robi przelew ma sesję wychodzącą o 11, a Twój ma sesję przychodzącą o 9. Ale wtedy o 9 następnego dnia masz już pieniądze na koncie.
Może poproś o potwierdzenie przelewu na maila? Większość banków daje możliwość wygenerowania czegoś takiego jak ma się dostęp do konta internetowego.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 16:41   #3981
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Ile max może iść przelew? Pracodawca zwleka z wypłatą i nie wiem ile mu mogę wybaczyć ze względu na banki.

To zależy o której godzinie Ci wysłał przelew.
Przeciętnie banki mają po 3-4 sesje przychodzące i wychodzące.


Ja jak wysyłam pracownikom przelewy to staram się wysłać pierwszą a najpóźniej drugą sesją (do 12.30)- wtedy pracownicy mają kasę na kontach w tym samym dniu.
Dzisiaj tak wysłałam i o 16 kasa była na koncie
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 16:47   #3982
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Ktoś jeszcze ma problemy z wylogowaniem się z wizażu? Kiedyś wybrałam zapamiętanie hasła na komputerze, dzisiaj jest u mnie koleżanka i za nic w świecie nie mogę się wylogować ze swojego konta, żeby ona mogła sprawdzić wiadomości
Jakoś przeżyje kilka dni bez wizażu, ale sama też chciałabym wiedzieć, o co chodzi
Wyczyściłam cookies, zapamiętywanie haseł i loginów, nic to nie dało. Nie będę specjalnie dla niej instalować nowej przeglądarki
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 16:55   #3983
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

[1=d357993fb563d96255a580a 524765665475ea94f_5ff3ac0 237767;56411488]Ktoś jeszcze ma problemy z wylogowaniem się z wizażu? Kiedyś wybrałam zapamiętanie hasła na komputerze, dzisiaj jest u mnie koleżanka i za nic w świecie nie mogę się wylogować ze swojego konta, żeby ona mogła sprawdzić wiadomości
Jakoś przeżyje kilka dni bez wizażu, ale sama też chciałabym wiedzieć, o co chodzi
Wyczyściłam cookies, zapamiętywanie haseł i loginów, nic to nie dało. Nie będę specjalnie dla niej instalować nowej przeglądarki [/QUOTE]

Wylogowuję się bezproblemowo
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 17:07   #3984
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Nie do końca. Odstąpienie od umowy przy zakupach przez internet tak - działa tylko przy umowach konsumenckich, czyli kupujący musi być osobą fizyczną i nabywać to w celach niezwiązanych z działalnością gospodarczą i zawodową od osoby, która działa jako przedsiębiorca. Więc tu masz 100% racji.

Ale powołanie się na wadę towaru, żądając reklamacji, działa przy każdej umowie sprzedaży, także między przedsiębiorcami, bo reguluje to kodeks cywilny. I jak kupię coś od osoby fizycznej, np. koleżanka sprzeda mi lokówkę, bo jej nie używa, a okaże się, że lokówka nie działa, to też mam prawo żądać naprawy (wiadomo, nie realne, chyba że zaniesie do naprawy na swój koszt) albo zwrotu pieniędzy. Generalnie sprzedający jest zawsze odpowiedzialny za wady towaru, nawet jak jest osobą fizyczną.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------



Krajowy - max dwa dni. Bo każdy bank ma raz dziennie przynajmniej sesję wychodzącą i sesję przychodzącą. Więc może być tak, że pieniądze nie zostaną zaksięgowane tego samego dnia, bo np. bank tego co Ci robi przelew ma sesję wychodzącą o 11, a Twój ma sesję przychodzącą o 9. Ale wtedy o 9 następnego dnia masz już pieniądze na koncie.
Może poproś o potwierdzenie przelewu na maila? Większość banków daje możliwość wygenerowania czegoś takiego jak ma się dostęp do konta internetowego.
To dam im czas do poniedziałku, bo jak nawet dzisiaj wysłali to w poniedziałek powinno być... Dzięki




[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;56411263]To zależy o której godzinie Ci wysłał przelew.
Przeciętnie banki mają po 3-4 sesje przychodzące i wychodzące.


Ja jak wysyłam pracownikom przelewy to staram się wysłać pierwszą a najpóźniej drugą sesją (do 12.30)- wtedy pracownicy mają kasę na kontach w tym samym dniu.
Dzisiaj tak wysłałam i o 16 kasa była na koncie [/QUOTE]
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 17:18   #3985
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 590
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Wiecie może kiedy użytkownicy clupcard dostaną nowe kupony?
chyba nie długo, też czekam

pod koniec stycznia "zdjęli" mi z konta zebrane punkty
liczę, że w końcu po weekendzie dotrą
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 17:18   #3986
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

dziewczyny.. zamarzyło mi się wyrobić książeczkę sanepidowską i teraz mam pytanie - w tamtym roku pod koniec maja chciałam ją wyrobić, ale miałam poważne problemy i na badaniach z kału w sanepidzie się skończyło (wszystko wyszło okej) - i jak myślicie te badania będą ważne czy lekarz mnie wyśmieje? wyrzucać znowu stówkę mi się nie uśmiecha

i drugie pytanie
dawno temu moja uczelnia organizowała kurs na wychowawcę kolonijnego, zdałam dostałam zaświadczenie; były pracodawca mi to zaświadczenie zgubił i co teraz? myślicie, że uczelnia ma gdzieś odnotowane w dokumentach, że takie coś robiłam i zrobią mi duplikat? Czy pozostało mi tylko robić kurs od nowa?
__________________
kierowca od 26.03.2015r.







ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 17:27   #3987
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Ile max może iść przelew? Pracodawca zwleka z wypłatą i nie wiem ile mu mogę wybaczyć ze względu na banki.
Wejdź na str kiedy kasa. Tam episujesz datę i godzinę przelewu oraz banki. Przelew max 4 dni robocze
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 17:47   #3988
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez ZacpanaRapem Pokaż wiadomość
dziewczyny.. zamarzyło mi się wyrobić książeczkę sanepidowską i teraz mam pytanie - w tamtym roku pod koniec maja chciałam ją wyrobić, ale miałam poważne problemy i na badaniach z kału w sanepidzie się skończyło (wszystko wyszło okej) - i jak myślicie te badania będą ważne czy lekarz mnie wyśmieje? wyrzucać znowu stówkę mi się nie uśmiecha
Z tego co się orientuję to są ważne. Zawsze możesz zadzwonić do sanepidu albo do przychodni medycyny pracy albo najlepiej tu i tu, to się upewnisz
U mnie pracowała kiedyś dziewczyna, w momencie gdy chciałam ją zatrudnić okazało się że zgubiła gdzieś swoją książeczkę, badania robiła kilka lat wcześniej, poszła do sanepidu, wydali jej duplikat tych badań i na podstawie tego duplikatu lekarz jej podbił książeczkę.

Edytowane przez Iwa844
Czas edycji: 2016-02-26 o 17:49
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 19:10   #3989
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Czy ma któraś z Was suszarko- lokówkę obrotową?

Mogłybyście jakąś polecić albo odradzić?
Czy naprawdę można nią uzyskać efekt większej objętości włosów?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 19:35   #3990
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Robiąc przegląd zamrażalnika znalazłam pasztet w foremce i dość spory kawałek kiełbasy lisieckiej.
Leży to od świąt zamrożone na kamień,nadaje się to do odmrożenia i zjedzenia teraz?
Są to rzeczy "domowej roboty" nie ze sklepu.
Ogólnie to nie mrożę tego typu rzeczy tylko staram się kupować tyle ile potrzebuje na dany moment ale wiadomo na święta to nabrałam i teraz sobie o tym dopiero przypomniałam robiąc przegląd
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-11 23:40:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.