Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 09:06   #1
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269

Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!


Witam!
Może to dziwne pytanie, ale jako rozpoczynająca przygodę z dokarmianiem mam pewne pytania. Otóż przy rozszerzaniu diety słyszałam, by zaczynać od jabłek, marchwi, ziemniaków... Ale zdziwiłam się, gdy na półkach sklepowych znalazłam słoiczki po 4 miesiącu z morelami, winogronami, bananami, jagodami i brzoskwiniami, których przecież pediatrzy nie zalecają wcześniej niż w 7 i 8 miesiącu. Więc jak to jest? Jak wy postępowałyście?
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 09:16   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Producenci nie kierują się dobrem dziecka, tylko słupkami sprzedaży. Widziałam słoiczek dla chyba 5 miesięcznego już dziecka z czekoladą. Jestem zdania, że rozszerzanie diety powinno zaczynać się od produktów lokalnych - w Polsce banany nie rosną. No i najlepiej ze świeżych warzyw i owoców, a nie ze słoiczka.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 09:18   #3
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Ja zaczynałam od świeżego jabłka które przecierałam na takiej szklanej tarce i od świeżej marchewki i owoce w miarę możliwości podawałam świeże a nie ze słoiczków
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 09:50   #4
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

ja zaczynalam od ziemniaczka juz w 3 miesiacu-pediatra zasugerowala. bylo ok wiec powoli marchewki, zupki itd. probowalam tez sloiczkow ale moja panienka nie lubi papek... co do owocow ze sloika to z tych dziwniejszych mala probowala morele hippa, i jakas mieszanke z malinami,ale jej nie podeszlo. nic jej po tym nie bylo. ja uwazam,ze warto rozszerzac o rozne produkty, probowac i znalezc cos co jest zdrowe a i maluch lubi. moja corcia lubi jablka, najlepiej w takich mini kawaleczkach, ze sama moze "memlac"-musze jej pilnowac, zeby sie nie zakrztusiła...,ale chociaz tak je, bo jak pisalam musy wypluwa i sie krzywi
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 10:00   #5
agatka222
Rozeznanie
 
Avatar agatka222
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 517
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Witaj. Ja podczas rozszerzania diety mojego dziecka kierowałam się informacjami zawartymi w tych tabelach:

Schemat żywienia niemowląt karmionych piersią

Schemat żywienia niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym

agatka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 10:05   #6
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

http://www.termedia.pl/Niepokojace-d...lat-,6252.html

Takie coś o żywieniu znalazłam.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2012-05-17 o 10:08
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 11:45   #7
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Ja mieszkam w uk.No ja wczoraj właśnie będąc w sklepie patrzyłam za słoiczkami,bo za 3,5 tygodnia będe rozszerzać diete dziecku.I widziałam jogurt bananowy i uwaga nawet bolognese Ja napewno zaczne od dawania kaszki do mleka oraz marchwi a potem jablka z marchwią.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 11:54   #8
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
hmm... ciekawe czy firma nutricia - fundator badania wyciągnie jakieś wnioski, bo jak na razie to pcha cukier w ogromnych ilościach w produkty dla dzieci, o które tak bardzo dba.

Ja przejmowałam się schematem gdzieś mniej więcej do 5 miesiąca. Potem olałam, zreszta co schemat to co innego, zależy co firma ma w ofercie. Agata w tej chwili je niemal wszystkie owoce, warzywa, mięso, także domowe słodycze.
W dodatku nikt nie mówi, ze słoiczkowe jedzenie jest pierwszym krokiem do budowania złych nawyków żywieniowych, czemu? bo dziecko widzi, ze obiad wyciąga się z szafki/lodówki, nie widzi produktów, przygotowania, potem często w dorosłym życiu zamiast ugotować sobie zupe, kupi pizze z mrożonki (u nas tego nie widać, pokolenie słoiczkowe to jeszcze nastolatki, ale w Stanach, gdzie jest epidemia otyłości, zaczyna się o tym coraz głośniej mówić).
I co kraj to obyczaj, na południu daje się 4 miesięczniakom pomarańcze, u nas nie, w Indiach je się na ostro itd.

Bardziej niz schematami polecałabym zająć się żywieniem dzieci w przedszkolach, tam to dopiero jest tragedia
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 11:56   #9
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Producenci nie kierują się dobrem dziecka, tylko słupkami sprzedaży. Widziałam słoiczek dla chyba 5 miesięcznego już dziecka z czekoladą. Jestem zdania, że rozszerzanie diety powinno zaczynać się od produktów lokalnych - w Polsce banany nie rosną. No i najlepiej ze świeżych warzyw i owoców, a nie ze słoiczka.
czekoladą?

ale skąd weźmiesz świeże dobre gatunkowo owoce nie w sezonie

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Ja zaczynałam od świeżego jabłka które przecierałam na takiej szklanej tarce i od świeżej marchewki i owoce w miarę możliwości podawałam świeże a nie ze słoiczków
nie gotowałaś?


Cytat:
Napisane przez Nindża Pokaż wiadomość
ja zaczynalam od ziemniaczka juz w 3 miesiacu-pediatra zasugerowala. bylo ok wiec powoli marchewki, zupki itd. probowalam tez sloiczkow ale moja panienka nie lubi papek... co do owocow ze sloika to z tych dziwniejszych mala probowala morele hippa, i jakas mieszanke z malinami,ale jej nie podeszlo. nic jej po tym nie bylo. ja uwazam,ze warto rozszerzac o rozne produkty, probowac i znalezc cos co jest zdrowe a i maluch lubi. moja corcia lubi jablka, najlepiej w takich mini kawaleczkach, ze sama moze "memlac"-musze jej pilnowac, zeby sie nie zakrztusiła...,ale chociaz tak je, bo jak pisalam musy wypluwa i sie krzywi
czyli od początku w kawałeczkach, w ogóle nie podawałaś papki?

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
hmm... ciekawe czy firma nutricia - fundator badania wyciągnie jakieś wnioski, bo jak na razie to pcha cukier w ogromnych ilościach w produkty dla dzieci, o które tak bardzo dba.

Ja przejmowałam się schematem gdzieś mniej więcej do 5 miesiąca. Potem olałam, zreszta co schemat to co innego, zależy co firma ma w ofercie. Agata w tej chwili je niemal wszystkie owoce, warzywa, mięso, także domowe słodycze.
W dodatku nikt nie mówi, ze słoiczkowe jedzenie jest pierwszym krokiem do budowania złych nawyków żywieniowych, czemu? bo dziecko widzi, ze obiad wyciąga się z szafki/lodówki, nie widzi produktów, przygotowania, potem często w dorosłym życiu zamiast ugotować sobie zupe, kupi pizze z mrożonki (u nas tego nie widać, pokolenie słoiczkowe to jeszcze nastolatki, ale w Stanach, gdzie jest epidemia otyłości, zaczyna się o tym coraz głośniej mówić).
I co kraj to obyczaj, na południu daje się 4 miesięczniakom pomarańcze, u nas nie, w Indiach je się na ostro itd.

Bardziej niz schematami polecałabym zająć się żywieniem dzieci w przedszkolach, tam to dopiero jest tragedia
kurcze, ja nawet jak gotuję warzywko to przekładam do lodówki w słoiczku
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:12   #10
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
hmm... ciekawe czy firma nutricia - fundator badania wyciągnie jakieś wnioski, bo jak na razie to pcha cukier w ogromnych ilościach w produkty dla dzieci, o które tak bardzo dba.

Ja przejmowałam się schematem gdzieś mniej więcej do 5 miesiąca. Potem olałam, zreszta co schemat to co innego, zależy co firma ma w ofercie. Agata w tej chwili je niemal wszystkie owoce, warzywa, mięso, także domowe słodycze.
W dodatku nikt nie mówi, ze słoiczkowe jedzenie jest pierwszym krokiem do budowania złych nawyków żywieniowych, czemu? bo dziecko widzi, ze obiad wyciąga się z szafki/lodówki, nie widzi produktów, przygotowania, potem często w dorosłym życiu zamiast ugotować sobie zupe, kupi pizze z mrożonki (u nas tego nie widać, pokolenie słoiczkowe to jeszcze nastolatki, ale w Stanach, gdzie jest epidemia otyłości, zaczyna się o tym coraz głośniej mówić).
I co kraj to obyczaj, na południu daje się 4 miesięczniakom pomarańcze, u nas nie, w Indiach je się na ostro itd.

Bardziej niz schematami polecałabym zająć się żywieniem dzieci w przedszkolach, tam to dopiero jest tragedia
Poza tym słoiczki uzależniają dziecko od słodkiego smaku. Nawet te które na etykietce mają napis: bez dodatku cukru są słodzone! Bo czym jak nie cukrem jest sok z winogron? Albo Hipp który udaje zdrowe posiłki a sypie cukier do swoich deserków aż miło, że o słodzonych "herbatkach" granulatach nie wspomnę
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:15   #11
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Ale gotujesz. Ja na drugi dzień tez wyjmuje zupe z lodówki. ale dzieciak widzi coś tam trzeba porobić. W kazdym razie o ile jeszcze karmienie słoikami takich kilkomiesieczniaków, jedzących po dwie łyżki rozumiem, to karmienie starszych 1,5 rocznych i starszych dla mnie troche dziwne.
U nas etap papek to moze miesiąc-półtora, potem od razu w kawałkach
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 12:22   #12
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

My zaczynaliśmy od ziemniaka, potem dynia, a z owoców jabłko. Nie wiem skąd w Polsce wziął się trend na marchwę i dlaczego wszędzie ją dodają. Moim zdaniem jest za ciężka na wątrobę dla tak małych dzieci, w dodatku powoduje zaparcia.
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 13:16   #13
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Ale gotujesz. Ja na drugi dzień tez wyjmuje zupe z lodówki. ale dzieciak widzi coś tam trzeba porobić. W kazdym razie o ile jeszcze karmienie słoikami takich kilkomiesieczniaków, jedzących po dwie łyżki rozumiem, to karmienie starszych 1,5 rocznych i starszych dla mnie troche dziwne.
U nas etap papek to moze miesiąc-półtora, potem od razu w kawałkach
Troszkę się nie zgodzę...słoikami to się karmi dzieci tak małe, że one i tak nie zapamiętają nic z tego, skąd Ty je wyjmowałaś i czy robiłaś sama. Potem normalnym jest, że gotuje się samemu, no i jest domowo, w miarę jak dziecko więcej może.
W myśl tej zasady, to ja ciągle źle robię, bo przygotowuję mojej zupki sama, ale wtedy jej ze mną nie ma i nie widzi, że jej robię...w takim razie kiedyś pomyśli, że obiadek to się bierze z "czary mary i już jest"?

To co Ty mówisz...owszem ma w sobie sens...ale w stosunku do np. takiego 3 latka, bo mu mama "gotuje" gotowce w domu...to się zgadza, ale bez przesady, że 6 miesięczne dziecko widząc że ze słoika a nie z gara pomyśli, że jedzenie to tylko w słoikach jest...
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 16:00   #14
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

DariaKom czy my się nie znamy z mamuś majowo czerwcowych 2011?
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 16:01   #15
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez spice1985 Pokaż wiadomość
DariaKom czy my się nie znamy z mamuś majowo czerwcowych 2011?
Bardzo możliwe choć szybko przestałam się tam udzielać...
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 18:13   #16
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe choć szybko przestałam się tam udzielać...
A czemuż to?
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 18:20   #17
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez spice1985 Pokaż wiadomość
A czemuż to?
Nie pamiętam szczegółów, bo to dawno było, ale zaczęło mnie drażnić, że niektóre mamy zaczęły stawiać się w pozycji autorytetów... było parę takich sytuacji, że ktoś został pouczony w sposób który mi nie odpowiadał. Grupa wsparcia w moim mniemaniu, to nie miejsce gdzie jedne matki powinny się wymądrzać, przed innymi...
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 18:50   #18
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Troszkę się nie zgodzę...słoikami to się karmi dzieci tak małe, że one i tak nie zapamiętają nic z tego, skąd Ty je wyjmowałaś i czy robiłaś sama. Potem normalnym jest, że gotuje się samemu, no i jest domowo, w miarę jak dziecko więcej może.
W myśl tej zasady, to ja ciągle źle robię, bo przygotowuję mojej zupki sama, ale wtedy jej ze mną nie ma i nie widzi, że jej robię...w takim razie kiedyś pomyśli, że obiadek to się bierze z "czary mary i już jest"?

To co Ty mówisz...owszem ma w sobie sens...ale w stosunku do np. takiego 3 latka, bo mu mama "gotuje" gotowce w domu...to się zgadza, ale bez przesady, że 6 miesięczne dziecko widząc że ze słoika a nie z gara pomyśli, że jedzenie to tylko w słoikach jest...
Wiem, ze w Stanach są takie teorie, u nas troche inny rynek, inne realia, mało kogo stać na to by dawać słoiki.
Ja nie mówie o 6 miesięczniakach, bo wiem, ze jest dość uciążliwe gotowanie jednej marchewki ale znam mnóstwo dzieciaków 1,5 rocznych i starszych karmionych słoikami.
A dzieciaki widzą więcej niż nam się wydaje Juz 2 latki naśladują gotowanie, parzenie herbatki, młodsze karmią misie itd.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 18:53   #19
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Scio male sprostowanie- w Indiach malym dzieciom ( mam na mysli niemowlaki) nie daje sie pikantnego zarelka. Chociaz faktycznie jeden z pierwszych posilkow przy rozszerzaniu diety to soczewica.
Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
hmm... ciekawe czy firma nutricia - fundator badania wyciągnie jakieś wnioski, bo jak na razie to pcha cukier w ogromnych ilościach w produkty dla dzieci, o które tak bardzo dba.

Ja przejmowałam się schematem gdzieś mniej więcej do 5 miesiąca. Potem olałam, zreszta co schemat to co innego, zależy co firma ma w ofercie. Agata w tej chwili je niemal wszystkie owoce, warzywa, mięso, także domowe słodycze.
W dodatku nikt nie mówi, ze słoiczkowe jedzenie jest pierwszym krokiem do budowania złych nawyków żywieniowych, czemu? bo dziecko widzi, ze obiad wyciąga się z szafki/lodówki, nie widzi produktów, przygotowania, potem często w dorosłym życiu zamiast ugotować sobie zupe, kupi pizze z mrożonki (u nas tego nie widać, pokolenie słoiczkowe to jeszcze nastolatki, ale w Stanach, gdzie jest epidemia otyłości, zaczyna się o tym coraz głośniej mówić).
I co kraj to obyczaj, na południu daje się 4 miesięczniakom pomarańcze, u nas nie, w Indiach je się na ostro itd.

Bardziej niz schematami polecałabym zająć się żywieniem dzieci w przedszkolach, tam to dopiero jest tragedia
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 19:03   #20
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Scio male sprostowanie- w Indiach malym dzieciom ( mam na mysli niemowlaki) nie daje sie pikantnego zarelka. Chociaz faktycznie jeden z pierwszych posilkow przy rozszerzaniu diety to soczewica.
Ale chyba bardziej się przyprawia curry np. (coś mi się tak kojarzy, ze gdzieś wyczytałam).

Mnie sie wydaje ze bardziej czulające niz owoce i warzywa są pestycydy, nawozy itp. ulepszacze, a te to i w marcheweczce i jabłuszku są
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 19:20   #21
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Ale z tym ze dzieci swietnie obserwuja i ze juz w niemowlectwie ksztaltuja sie prawidlowe nawyki zywieniowe na cale zycie- zgadzam sie absolutnie

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Ale chyba bardziej się przyprawia curry np. (coś mi się tak kojarzy, ze gdzieś wyczytałam).

Mnie sie wydaje ze bardziej czulające niz owoce i warzywa są pestycydy, nawozy itp. ulepszacze, a te to i w marcheweczce i jabłuszku są
Szczypta kurkumy- ale to ze wzgledu na to ze ulatwia trawienie i ogolnie w Indiach uchodzi za bardzo zdrowa. Gotuje tak moim chlopcom i wcinaja az sie uszy trzesa
Masz racje, pestycydy i konserwanty
Ostatnio kupilam corce truskawki- importowane oczywiscie tydzien staly zapomniane w lodowce, po tygodniu wygladaly jak w momemcie wlozenia- o czym to swiadczy

Ja mysle ze teraz to najlepsze mrozonki oczywiscie z pewnego zrodla

Do sloiczkow mialam spore zaufanie dopoki sie ne dowiedzialam o aferze gerbera

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

I jeszcze jedna kwestia- mam wrazenie ze u nas jest straszna nagonka ze wlasnie sloiczki lepsze bo badane, mm do 3 roku zycie, kaszki oczywiscie gotowce i inne akcje nabijajace kase producentom zywnosci dla dzieci

Ludzie, zeby paczka herbatniczkow dla niemowlat kosztowala 10 zl????
Kilo bananow 5 zl, banan w sloiczku za 120 gr 3 zl

A z mlekiem modyfikowanym corke rodzilam w irlandii, tam ichnie wytyczne dotyczace karmienia i po 1 roku zalecali zeby dziecko pilo okolo pol litra mleka pelnotlusetgo dziennie. A u nas mm pchaja do 3 lat... Jakos tamtejsze dzieci na krowim zyja. U nas tez sie na nim pokolenia wychowaly a tu nagle niedobre i niezdrowe dla maluchow
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 19:40   #22
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
A z mlekiem modyfikowanym corke rodzilam w irlandii, tam ichnie wytyczne dotyczace karmienia i po 1 roku zalecali zeby dziecko pilo okolo pol litra mleka pelnotlusetgo dziennie. A u nas mm pchaja do 3 lat... Jakos tamtejsze dzieci na krowim zyja. U nas tez sie na nim pokolenia wychowaly a tu nagle niedobre i niezdrowe dla maluchow
a najzabawniejsze jest to,ze ci sami producenci,ktorzy polecaja mm do 3 r.ż pakują krowie mleko do słoiczków dla 4 miesieczniaków
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 20:37   #23
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Niestety... Sklad wielu sloiczkow pozostawia sporo do zyczenia
Ze nie wspomne o kaszkach- sam cukier "herbatkach"- dosalam ostatnio probke herbatki melisa jablko znanego producenta
Sklad- melisa 1,2 proc, jablko 0,4 proc. A reszta???? Cukier
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 20:40   #24
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Niestety... Sklad wielu sloiczkow pozostawia sporo do zyczenia
Ze nie wspomne o kaszkach- sam cukier "herbatkach"- dosalam ostatnio probke herbatki melisa jablko znanego producenta
Sklad- melisa 1,2 proc, jablko 0,4 proc. A reszta???? Cukier
nie cukier tylko glukoza,a wiesz,glukoza dopajają dzieci w szpitalach więc na pewno nie jest niezdrowa,no co Ty

__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 20:47   #25
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość

A z mlekiem modyfikowanym corke rodzilam w irlandii, tam ichnie wytyczne dotyczace karmienia i po 1 roku zalecali zeby dziecko pilo okolo pol litra mleka pelnotlusetgo dziennie. A u nas mm pchaja do 3 lat... Jakos tamtejsze dzieci na krowim zyja. U nas tez sie na nim pokolenia wychowaly a tu nagle niedobre i niezdrowe dla maluchow
Jenyyyyyy,,mnie też to strasznie irytuje! Mm do 3 roku życia...40 zł puszka Bebilonu 3...na razie kupujemy, dopiero rok skończyła,ale ostatnio córcia dostała kaszkę manne ma krowim i ma się dobrze
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 21:15   #26
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
nie cukier tylko glukoza,a wiesz,glukoza dopajają dzieci w szpitalach więc na pewno nie jest niezdrowa,no co Ty
u nas tego sie nie robi od dawna
ja kasze mieszam sama
słoiki dawałam, ale wybrane te z hippa mają np masło a mój mały uczulony i najbardziej lubię np ten nikły procent cielęciny w słoiku
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 21:34   #27
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Stokrotka no tak a ja glupia myslalam ze cukier
No i jest gazetka w stylu m jak mama, d jak dziecko czy inne n jk niemowlak gdzie na jednej stronie pisza o prochnicy butelkowej, problemach z zebami u maluchow, zeby do picia dawac wode
Itd
A na drugiej stronie reklama takiego cudenka... Herbatka na trawienie, orzezwiajaca, uspokajakaca... Wszystkie w skladzie 98 proc dekstrozy

Spice moja corka dostawala zwykle mleko krowie odkad skonczylam karmic piersia, miala wtedy 15 mcy ( ale juz wczesniej podawalam np budyn na zwyklym mleku). Jak miala 1,5 roku z koniecznosci ( bylismy wtedy 2 mce w indiach) dostawala takie mleko prosto od krowy ( niepasteryzowane, z cala zawartoscia tluszczu- nie rozcienczalamgo)- i tez przezyla, nie miala biegunek, bolow brzuszla ani reakcji alergicznych
Smiechu warte faktycznie, jakos jogurty, twarogi, produkty dla dzieci typu danonki sa ze zwyklego mleka, dzieci je jedza i zyja ale od mleka do picia im sie cos stanie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 22:32   #28
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Stokrotka no tak a ja glupia myslalam ze cukier
No i jest gazetka w stylu m jak mama, d jak dziecko czy inne n jk niemowlak gdzie na jednej stronie pisza o prochnicy butelkowej, problemach z zebami u maluchow, zeby do picia dawac wode
Itd
A na drugiej stronie reklama takiego cudenka... Herbatka na trawienie, orzezwiajaca, uspokajakaca... Wszystkie w skladzie 98 proc dekstrozy

Spice moja corka dostawala zwykle mleko krowie odkad skonczylam karmic piersia, miala wtedy 15 mcy ( ale juz wczesniej podawalam np budyn na zwyklym mleku). Jak miala 1,5 roku z koniecznosci ( bylismy wtedy 2 mce w indiach) dostawala takie mleko prosto od krowy ( niepasteryzowane, z cala zawartoscia tluszczu- nie rozcienczalamgo)- i tez przezyla, nie miala biegunek, bolow brzuszla ani reakcji alergicznych
Smiechu warte faktycznie, jakos jogurty, twarogi, produkty dla dzieci typu danonki sa ze zwyklego mleka, dzieci je jedza i zyja ale od mleka do picia im sie cos stanie
Czytalam ostatnio w jakiejs gazecie,ze robili badania i zmieniaja zdanie co do mleka.Bylo tam napisane,ze nie ma dowodow na to,ze szkodzi mlodszym dzieciom.Wiec pewnie jak ze wszystkim raz bedzie,ze jest OK,a raz ze be.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 07:51   #29
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

ja dawałam słoiczki, ale np. te z rybą (śladowe ilości co prawda), natomiast owoce jadał baaardzo długo ze słoików, wybierałam zazwyczaj hippa z jogurtem lub twarożkiem. Nadszedł dzień, kiedy przekonał się do zwykłego jabłka, czy nektarynek i słoiki odrzucił. Obiadki raczej gotowałam, czasem z braku czasu dawałam gotowca. Teraz jestem w drugiej ciąży i nie zamierzam dawać słoików wcale głównie z powodu ceny, obiadek bobovity duży kosztuje teraz prawie 6 zł, podczas gdy kupując synkowi rok temu dawałam za niego nieco ponad 3 zł jak była promocja jakaś...ale 6 zł to już przesada, to samo z owocami w słoikach. Córkę zamierzam od razu do normalnych owoców przyzwyczajać...
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 09:33   #30
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Słoczki - brzoskwinie, banany, jagody po 4 MIESIĄCU?!

A JA myślę zwyczajnie, że intuicja Nam mówi co podać a co nie
wiadomo przy pierwszym dziecku milion pytań "dać?" nie dać?, a to zdrowe, a nie uczuli... przy drugim myślę że będzie zdecydowanie łatwiej
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.