Oryginał czy podróbka? - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-20, 15:23   #4171
martunia-w
Organizatorka :)
 
Avatar martunia-w
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 880
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Zaniepokoiła mnie trochę ta wygięta "rurka" znawcą perfum nie jestem więc nie wiem jak to fachowo nazwać.
W dodatku zapytałam Sprzedającego czy flakon posiada numer seryjny ale odpisał, że od spodu jest tylko ta nalepka i żadnego numeru na flakonie nie widać, tak więc podejrzewam, że oryginał to to nie jest
A może się mylę? Pomocy

Zaproponuję Sprzedającemu pokrycie kosztów za wystawienie aukcji i prowizję od sprzedaży, mam nadzieję, że się zgodzi bo po co mi podróbka w takiej cenie




EDIT: Przepraszam, że post pod postem.
__________________
Zamówienia z martunią-w -> KLIK



Edytowane przez martunia-w
Czas edycji: 2009-12-20 o 19:53
martunia-w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 15:36   #4172
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez martunia-w Pokaż wiadomość
Witam
Załączam zdjęcia DKNY be delicious 100ml i baaaardzo proszę o weryfikację Poprosiłam Sprzedającego z Allegro o zdjęcia i tylko takie udało mi się uzyskać, mam nadzieję, że wystarczą
No ja nie wiem, czy tak ciężko złapać ostrość (zwłaszcza taką małpką, która się odbija) tak sporego obiektu . Chyba trzeba się mocno postarać, bo tam się samo wszystko robi... Nie podoba mi się to szycie na butelce widoczne pomimo rozmycia flaszki. Z tego co pamiętam, powinna być gładka.

A zapytałaś wprost czy oryginał? I rozumiem, że już kupiłaś. Możesz jeszcze podać linka do aukcji na wszelki wyopadek. Jeżeli jesteś pewna, że to podróbka (i zapewne tak jest w istocie) napisz mu o swoich obawach. Powinien odpuścić. Jeżeli nie, powiedz wprost, że sądzisz, że to podróbka i postrasz organami ścigania. Kiedyś tu była taka sytuacja i sprzedający bez problemu zrezygnował ze sprzedaży. Z jakiej racji masz mu jeszcze płacić za to, że nie zarobi na podróbie?

Edytowane przez gidran
Czas edycji: 2009-12-20 o 15:41
gidran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 15:46   #4173
klystianek
Rozeznanie
 
Avatar klystianek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 570
Dot.: Oryginał czy podróbka?

powiedz mi jaka cena to powiem z szansa 20% na pomylke czy orgynal ;D
__________________
Przekaż Hugo, że juz nie jest Boss'em
Twoje ulubione nieruchomości gorzów
klystianek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 16:26   #4174
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Podróbki zestawów perfum czy też się zdarzają?

Ale tak dokładniej - to masz okazję je kupic od kogoś znajomego czy na Allegro? Jesteś pewna, że były kupione na lotnisku? Bo jeśli masz taką pewność, to chyba można zaufać. Perfumy nieotwierane na pewno nadają się do używania po roku, a nawet po paru latach. O ile oczywiście nie leżały w jakimś gorącym miejscu, albo nie były składowane latami w jakimś magazynie przed wystawieniem na sprzedaż.

Co zaś do ogólnego pytania o zestawy, to wydaje mi się, że na pewno są podrabiane rzadziej. Ale ja na coś takiego raz się napatoczyłam, i to u sprzedawcy z naszej wizażowej listy - zestaw (Equus Lalique) zawierał dezodorant i EDP. Ta EDP pachniała dziwnie słodko i płytko, potem kupiłam jeszcze 1 flakon tej wody (już sam) w perfumerii, no i tamten z zestawu miał inny odcień złota na korku i butelce. Ale to wyglądało raczej tak, jakby ktos podmienił samą wodę - dezodorant był raczej OK i opakowanie bardzo starannie wykonane. No chyba, że to był jakiś zleżały egzemparz, nie wiem tak do końca.
__________________


Edytowane przez OlaVS
Czas edycji: 2009-12-20 o 16:45
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 16:39   #4175
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez martunia-w Pokaż wiadomość
Witam
Załączam zdjęcia DKNY be delicious 100ml i baaaardzo proszę o weryfikację Poprosiłam Sprzedającego z Allegro o zdjęcia i tylko takie udało mi się uzyskać, mam nadzieję, że wystarczą
po porownaniu z moja flaszka:
1. nalepka jest za wsciekle zielona
2. rurka nie powinna wychodzic za maly okrag spodu (mimo, ze jest lekko wygieta)
3. rurka jest za gruba

co do kodu, to slusznie, ze nie ma go na nalepce, bo powinien byc widoczny od spodu na butelce (albo na srebrnej czesci), w kazdym razie jest duzy i widoczny
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 17:51   #4176
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: Podróbki zestawów perfum czy też się zdarzają?

Nie na allegro nie kupuję perfum, bo to już jest naprawde ryzyko!!!Choć znam osoby co mają szczęcie , ja mam okazję kupić od dziewczyny, która była w Stanach na 100% wiem to napewno, tylko że ona mieszka 350 km dodemnie i nie mam jak tego produkyu obejrzeć!!!

No nic zdecywowałam się kupić, przesyłkę wyśle mi paczką!!Mam nadzieje że się nie zawiodę!!!!A nóż widelec może się uda
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 18:08   #4177
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Podróbki zestawów perfum czy też się zdarzają?

Jeśli masz pewność, że kupione w Stanach i że na lotnisku to moim zdaniem dobrze, że się zdecydowałaś - w Stanach można kupić perfumy o wiele taniej niż w Europie, więc podana cena jest prawdopodobna - sama 2 razy prosiłam znajomą o kupienie perfum w Stanach i przywoziła mi właśnie zestawy (bo sie bardziej opłacało) w podobnej cenie.

A co do Allegro, to można kupować, ale ostrożnie . Tu u nas na Wizażu jest na ten temat parę wątków, jest wątek z listą sprawdzonych przez dziewczyny sprzedawców, jest wątek gdzie można przedyskutować wiarygodność aukcji i poradzić się w tej sprawie. Ja kupiłam kilkanaście flakonów na Allegro i ten z podejrzanym Equusem był jedynym, kiedy mogłabym mieć watpliwość do oryginalności, no po prostu trzeba nie być naiwnym i nie łapac podejrzanie tanich ofert ani nie kupowac u niesprawdzonych sprzedawców.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-20, 19:54   #4178
martunia-w
Organizatorka :)
 
Avatar martunia-w
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 880
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Dziękuję Wam
__________________
Zamówienia z martunią-w -> KLIK


martunia-w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 09:13   #4179
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Moim zdaniem tak. Zastanawialam sie nad krzywa butelka u gory, ale z tego co zauwazylam na innych ofertach to one tak maja
No i ponoc tego typu zapachow sie nie podrabia
Ależ podrabiają, i różową Naomi Campbell, i nawet Pumę i Mexx...
Ale 3 lata temu osobiście kupiłam na allegro 30 ml EDT różowej Naomi za... 35 zł i był to oryginał na milion procent
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 10:03   #4180
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
Ależ podrabiają, i różową Naomi Campbell, i nawet Pumę i Mexx...
Ale 3 lata temu osobiście kupiłam na allegro 30 ml EDT różowej Naomi za... 35 zł i był to oryginał na milion procent
Ależ nie podrabiają, mówimy oczywiście o użycie dokładnie takiej samej nazwy perfum, tego typu kwiatki nie są podróbką:
http://www.allegro.pl/item848267280_...lka_naomi.html
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 10:04   #4181
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
Ależ podrabiają, i różową Naomi Campbell, i nawet Pumę i Mexx...
Ale 3 lata temu osobiście kupiłam na allegro 30 ml EDT różowej Naomi za... 35 zł i był to oryginał na milion procent

Widziałaś kiedyś podróbki? Gdzie, bo ja nigdy? Serio, ciekawa jestem - bo moim zdaniem ich się nie podrabia...są jedynie odpowiedniki. Czy nie?
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 10:10   #4182
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Macie rację - miałam na myśli dokładnie takie jak w podanym powyzej linku "odpowiedniki"... więc chyba te na allegro można kupować bez obaw...

Edytowane przez kroliczek190
Czas edycji: 2009-12-21 o 10:12
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 10:12   #4183
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Ależ nie podrabiają, mówimy oczywiście o użycie dokładnie takiej samej nazwy perfum, tego typu kwiatki nie są podróbką:
http://www.allegro.pl/item848267280_...lka_naomi.html
Jestem pod wrażeniem wyszukanych nazw... A już podróba euforii zwaliła mnie z nóg pomysłowym nawiązaniem do flakonu: kształt niby całkiem inny, ale różowe fragmenty to istny oryginał. Jestem w szoku, że komuś chce się tak kombinować. I że tylu ludzi kupuje
http://www.allegro.pl/item852233072_...kurier_11.html

eot
gidran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 10:14   #4184
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Kody często są na folii, nie na kartoniku. A ten ślad na butelce może być po usuniętym kodzie właśnie. Zdarza się, że perfumy z allegro tak mają. Sama dostałam taką butle - oryginalną. Sprzedająca napisała mi, że usunięcia kodów życzył sobie "dystrybutor". W przyczyny tegoż wolałam nie wnikać, co by się nie denerwować zbytnio...
Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Coś takiego jest, chociaż nie wiem dokładnie o co cho - niby dystrybutor mógłby nie chcieć, aby szersza ludność wiedziała, kto "psuje cenę" wpuszczając je w net - ale to nie dystrybutor koduje perfumy...

Druga wersja - flaszka jest stara i wydrapanie kodu na to ukryć. I like this one
Dostałam odpowiedż od sprzedawcy dlaczego usunięte są kody i przyznam,ze brzmi to całkiem prawdopodobnie:
Dystrybutor-Importer od lat tłumaczy się tak-

''Towar kupowany w krajach Unii Europejskiej jest czasami ''dekodowany''
czyli pozbawiany tych kodów itd.

Importerzy mają lilmity na wprowadzanie na rynek ''perfum'' dlatego
kombinują z tymi kodami,

produkty są jak najbardziej oryginalne , wszystko odbywa się legalnie
faktury itp. ale muszą obchodzic przepisy''
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 10:16   #4185
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Jestem pod wrażeniem wyszukanych nazw... A już podróba euforii zwaliła mnie z nóg pomysłowym nawiązaniem do flakonu: kształt niby całkiem inny, ale różowe fragmenty to istny oryginał. Jestem w szoku, że komuś chce się tak kombinować. I że tylu ludzi kupuje
http://www.allegro.pl/item852233072_...kurier_11.html

eot
No i najważniejsz co ma to linię na przekątnej

(Mnie to tylko ostatnio Chance Black zwaliło z nóg i inne Black, nowatorskie i za jaką cenę), aż pomyślałam, że allegro jest szybsze od Sephor i innych sieciówek

Edit:
Zielona dla mnie to kupy trzyma się (sama kiedyś kupiłam Gucciego chyba z wyciętym kodem, a na 100% Lolitę i to z kartonika testerowego usunięty kod), ale żeby tak do końca to było ok, to nie chyba nie bardzo...

Edytowane przez poissonivy
Czas edycji: 2009-12-21 o 10:21
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 10:17   #4186
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Jestem pod wrażeniem wyszukanych nazw... A już podróba euforii zwaliła mnie z nóg pomysłowym nawiązaniem do flakonu: kształt niby całkiem inny, ale różowe fragmenty to istny oryginał. Jestem w szoku, że komuś chce się tak kombinować. I że tylu ludzi kupuje
http://www.allegro.pl/item852233072_...kurier_11.html

eot
Ale nazwa - brzmi jak "ciocia Stasia"
Tylu ludzi kupuje, bo wie ze to szajs - ale za kilkanaście złotych uważają że im wystarczy bo po co coś lepszego
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 10:21   #4187
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
Macie rację - miałam na myśli dokładnie takie jak w podanym powyzej linku "odpowiedniki"... więc chyba te na allegro można kupować bez obaw...

A, to to nie są podróbki.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 10:30   #4188
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A, to to nie są podróbki.
Ano tak - tu trzeba być pewnie elastycznym - bo w tym wątku rzeczywiście mówimy o prawdziwym podrabianiu (ta sama nazwa itd.) A w pozostałych wątkach "odpowiedniki" określane są jako podróby - stąd moja nieścisłość że "i naomi podrabiają"
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 10:40   #4189
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

No tak, aczkolwiek sama odpowieników nie używam, uważam jednak iż należy je rozgraniczyć od podróbek w ścisłym znaczeniu tego słowa - nie chodzi mi nawet o fakt, że są one legalnym produktem z jakichś przyczyn - po prostu w przypadku odpowiednika "widzą gały co biorą" i wiedzą, że biorą odpowiednik. W przypadku podróbek, przynajmniej czasami, kupujący myślą, iż kupują oryginał....

Dobrze, bo już się zestresowałam iż runie mit anytpodróbkowy Mexxów i Naomi
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 10:47   #4190
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez Zielona30 Pokaż wiadomość
Dostałam odpowiedż od sprzedawcy dlaczego usunięte są kody i przyznam,ze brzmi to całkiem prawdopodobnie:
Dystrybutor-Importer od lat tłumaczy się tak-

''Towar kupowany w krajach Unii Europejskiej jest czasami ''dekodowany''
czyli pozbawiany tych kodów itd.

Importerzy mają lilmity na wprowadzanie na rynek ''perfum'' dlatego
kombinują z tymi kodami,

produkty są jak najbardziej oryginalne , wszystko odbywa się legalnie
faktury itp. ale muszą obchodzic przepisy''
Jak dla mnie ta jakiś przekręt. Jak na coś się wystawia fakturę, to trzeba udowodnić skąd się to ma. A takim śladem jest kod. Więc jak dla, mnie na chłopski rozum, pozbawiając towaru kodu producenta, pozbawia się go legalności. Bo co, towar bierze się znikąd i jest ok? No ale nie mąćmy sobie naszych główek takimi ciężkimi dylematami, grunt, że oryginalne. Aczkolwiek, ja się wkurzyłam, jak do mnie taka przyszła flaszencja i traktuję ją po macoszemu . No niby nie jej wina, ale taki ze mnie paranoik i już.
gidran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 11:00   #4191
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Podróbki zestawów perfum czy też się zdarzają?

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Ale ja na coś takiego raz się napatoczyłam, i to u sprzedawcy z naszej wizażowej listy - zestaw (Equus Lalique) zawierał dezodorant i EDP. Ta EDP pachniała dziwnie słodko i płytko, potem kupiłam jeszcze 1 flakon tej wody (już sam) w perfumerii, no i tamten z zestawu miał inny odcień złota na korku i butelce. Ale to wyglądało raczej tak, jakby ktos podmienił samą wodę - dezodorant był raczej OK i opakowanie bardzo starannie wykonane. No chyba, że to był jakiś zleżały egzemparz, nie wiem tak do końca.
Equus występuje w wersji EDT i EDP. Na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią. W zestawach częściej widuję EDT. Stąd chyba wynikła różnica.
gidran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 11:34   #4192
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Podróbki zestawów perfum czy też się zdarzają?

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Equus występuje w wersji EDT i EDP. Na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią. W zestawach częściej widuję EDT. Stąd chyba wynikła różnica.
Jestem pewna prawie na 100%, że obie były EDP, sprawdzałam wtedy każdy szczegół jak głupia. Ale to było jakiś czas temu, teraz to już głowy nie dam sobie za to obciąć. Jednym z motywów zakupu zestawu było właśnie przekonanie, że zestawy podrabiane są rzadziej albo w ogóle i zresztą to przekonanie żywię do dzisiaj - zresztą podrabianie zestawów Lalique, z tymi wszystkimi wyściełanymi welwetem pudełeczkami i rypsowymi wstążeczkami do dla fałszerza kiepski interes. Skłaniam sie więc może raczej ku tezie, że ten Equus był nieprawidłowo przechowywany lub starawy i troche się popsuł. Pewnie tak było.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 15:12   #4193
klystianek
Rozeznanie
 
Avatar klystianek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 570
Dot.: Oryginał czy podróbka?

ciuchy przywozone bez metek tez sa "dekodowane"
nie bralbym, chociaz moze to jest legit tylko dlatego by nie placic cla usuniety kod, ale za duzo ryzyka
__________________
Przekaż Hugo, że juz nie jest Boss'em
Twoje ulubione nieruchomości gorzów
klystianek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 15:28   #4194
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Powiedźcie Mi dziewczęta czy są perfumy Lancome Hypnose w wersji 100 ml?bo mnie się wydaje że kończy się na 75 ml, przynajmniej tak jest w Perfumeriach.

Skusiłam się w końcu przejrzeć perfumy na allegro i Hypnose występuje tam w 100 ml flaszce!!!

Nie wydaje mi się żeby to był oryginał. ale ludzie to licytują za grube pieniądze!!

Robią to świadomie czy z niewiedzy? nie rozumiem

Panie Boże ty to widzisz i nie grzmisz
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 15:47   #4195
klystianek
Rozeznanie
 
Avatar klystianek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 570
Dot.: Oryginał czy podróbka?

ja nie slyszalem by ktos robil przedzialke tak mala z 75 na 100ml
nawet na stronie lancoma cisza o 100 : ) wiec na 100% fake
__________________
Przekaż Hugo, że juz nie jest Boss'em
Twoje ulubione nieruchomości gorzów

Edytowane przez klystianek
Czas edycji: 2009-12-21 o 15:49
klystianek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 17:19   #4196
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez Karolina2211 Pokaż wiadomość
Powiedźcie Mi dziewczęta czy są perfumy Lancome Hypnose w wersji 100 ml?bo mnie się wydaje że kończy się na 75 ml, przynajmniej tak jest w Perfumeriach.

Skusiłam się w końcu przejrzeć perfumy na allegro i Hypnose występuje tam w 100 ml flaszce!!!

Nie wydaje mi się żeby to był oryginał. ale ludzie to licytują za grube pieniądze!!

Robią to świadomie czy z niewiedzy? nie rozumiem

Panie Boże ty to widzisz i nie grzmisz
Podróby.

Ileż podróbek zostanie wręczone w te Xmas
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 17:34   #4197
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez Zielona30 Pokaż wiadomość
Dostałam odpowiedż od sprzedawcy dlaczego usunięte są kody i przyznam,ze brzmi to całkiem prawdopodobnie:
Dystrybutor-Importer od lat tłumaczy się tak-

''Towar kupowany w krajach Unii Europejskiej jest czasami ''dekodowany''
czyli pozbawiany tych kodów itd.

Importerzy mają lilmity na wprowadzanie na rynek ''perfum'' dlatego
kombinują z tymi kodami,

produkty są jak najbardziej oryginalne , wszystko odbywa się legalnie
faktury itp. ale muszą obchodzic przepisy''
Nie dam sobie kończyny uciąć za to ale bardzo podobne wyjaśnienie czytałam niedawno na Basenotes - w USA to tez dość powszechna praktyka. Co więcej, tam "dekodowanie" wiąże się też z poważną obniżka ceny.
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 19:20   #4198
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Tak sobie myślę,że może i ok ale tylko dlatego ,ze to zakup dla własnego małolata.Ale gdybym kupiła dla kogoś obcego na prezent i mającego trochę pojęcia o perfumach to mogłoby wyglądać trochę nie fajnie.

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Jestem pod wrażeniem wyszukanych nazw... A już podróba euforii zwaliła mnie z nóg pomysłowym nawiązaniem do flakonu: kształt niby całkiem inny, ale różowe fragmenty to istny oryginał. Jestem w szoku, że komuś chce się tak kombinować. I że tylu ludzi kupuje
http://www.allegro.pl/item852233072_...kurier_11.html

eot
I nawet testowana dermatologicznie
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 07:35   #4199
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Ups....Czyżby Bruno Banani dołączył do grona szanownych podrabianych, jak myślicie??

http://allegro.pl/item860471670_brun...man_20_ml.html
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 07:51   #4200
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez klystianek Pokaż wiadomość
ja nie slyszalem by ktos robil przedzialke tak mala z 75 na 100ml
nawet na stronie lancoma cisza o 100 : ) wiec na 100% fake
A ja słyszałam Np. Belle en Rykiel Soni Rykiel .
Ale rzeczywiście te Hypnose o poj. 100 ml to podróby .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.