Naklejki do podklejania powiek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-08, 21:20   #1
Buka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 26

Naklejki do podklejania powiek


Witam
Ostatnio kupiłam sobie naklejki do podklejania powiek. Kosztowało mnie to 3,50zł więc kupiłam w ciemno nie wiedząc czy będą mi się podobały. Chciałam zapytać czy któraś z Was ich używała i czy w razie W byłaby chętna do udzielenia mi kilku wskazówek jako początkującej. W Internecie prawie wszystkie tutoriale są na Azjatkach.
Dodatkowo chciałabym się dowiedzieć czy moje oczy/powieki są do nich odpowiednie. Słyszałam, że najlepiej je widać gdy ktoś ma opadające powieki. Zawsze byłam pewna, że takie mam, ale zamieszczam zdjęcie i liczę na Wasze opinie na ten temat.
Z góry dziękuję i pozdrawiam. (:

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

http://fotoo.pl/show.php/83231_zdja-cie0477.jpg.html
Buka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 21:42   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Pomysl z podklejaniem powieki jest nieprzemyslany, nierozsadny, niebezpieczny. Mowiac krotko to naprawde glupi pomysl.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 22:25   #3
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Nigdy o tym nie slyszalam, na czym to polega?
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 22:35   #4
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Azjatycki cukier dawała na youtube instrukcje jak to robić i efekt był super Gdzie je kupiłaś?

http://www.youtube.com/watch?v=wVlPXVvzg-U
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 22:54   #5
Buka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 26
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Kupiłam je w sklepie w mojej mieścinie. Chiński sklepik w którym jest wszystko. (:
Ale można je też spokojnie dostać na allegro i są w takiej samej cenie. (:
Buka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 22:56   #6
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Nigdy o tym nie slyszalam, na czym to polega?
Podklejasz sobie powieke ograniczajac mruganie i unieruchamiasz ja po czesci.
Zaburzasz tez naturalny odruch mrugania przez co oko nie jest nawilzone tak jak powinno. Do tego mozesz sobie uszkodzic siatkowke (oko zamyka sie, gdy swiatlo jest za jaskrawe lub zbyt mocne badz gdy promienie slonca sa silne). Oprocz tego przemeczasz miesnie oka.


Cytujac wizazanke powyzej "efekt jest super" .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 23:13   #7
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;32173503]Pomysl z podklejaniem powieki jest nieprzemyslany, nierozsadny, niebezpieczny. Mowiac krotko to naprawde glupi pomysl.[/QUOTE]

zasadniczo dla oczu do których przeznaczone są te naklejki są równie "niebezpieczne, nierozsądne i nieprzemyślane" co sztuczne rzęsy. Jak się ma opadający fałd skórny to raczej nie trzeba się bać o to, że się ją rozciągnie. Nie wiem za bardzo co w tym niebezpiecznego - może poza kupowaniem klei do podklejania, które mogą mieć jakieś dziwne składniki i przy kontakcie z okiem powodować infekcje ale temat jest o naklejkach...
Rozumiem że skoro są to naklejki do podklejania powiek to są zrobione z tzw taśmy chirurgicznej czy jak się to zwie.

Natomiast zgodzę się że na oczach "zwykłych" bez fałdy którą można załamać takie naklejki efektu za bardzo nie dadzą a wręcz mogą naciągnąć skórę i w przyszłości spowodować jakieś obwisłości (XD)

Zasadniczo metoda jest prosta - przymyka się oko, znajduje miejsce gdzie chcemy żeby było załamanie powieki i naklejamy naklejkę tuż pod tym miejscem, tak żeby naklejka wymusiła na powiece załamanie się w określonym przez nas miejscu. Osobiście nie polecam - moje wyglądały w nich trochę lepiej (mam mega opadające powieki na zewnętrznych końcach) ale nie ma zmiłuj - trzeba wtedy zrezygnować z makijażu(bo wygląda to dziwnie) no i przy zamykaniu oka te naklejki jednak trochę widać. Jak dla mnie to nie warte zachodu tym bardziej że trzeba się namęczyć czasem żeby przykleić te naklejki dobrze i równo :P
U mnie efekt wyglądał jakoś tak (lewa z naklejką):
http://2.bp.blogspot.com/-lhb8D8GAeF...s1600/comp.jpg

sorry za niewyraźne zdjęcie, na stronie wisi w pomniejszeniu i nie ma takiej pikselozy :P

No i ostatni i najgorszy minus - u mnie jeśli znalazłam już optymalne położenie tasiemki, tak że powieka się łamała w określonym miejscu i wyglądało ok to jednak tasiemka nie dawała o sobie zapomnieć przez cały dzień. Nie to że bolała czy uwierała - ale czułam że mam coś na oku. Obniżenie tasiemki pomagało ale wtedy już nie było efektu i tak w kółko :P

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;32175484]Podklejasz sobie powieke ograniczajac mruganie i unieruchamiasz ja po czesci.
Zaburzasz tez naturalny odruch mrugania przez co oko nie jest nawilzone tak jak powinno. Do tego mozesz sobie uszkodzic siatkowke (oko zamyka sie, gdy swiatlo jest za jaskrawe lub zbyt mocne badz gdy promienie slonca sa silne). Oprocz tego przemeczasz miesnie oka.


Cytujac wizazanke powyzej "efekt jest super" .[/QUOTE]

Pierwszy raz o tym słyszę. Może taka metoda jest przy klejach, kiedy skleja się dolną i górną część fałdu skórnego ale przy taśmach to tak nie działa.
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 23:29   #8
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
zasadniczo dla oczu do których przeznaczone są te naklejki są równie "niebezpieczne, nierozsądne i nieprzemyślane" co sztuczne rzęsy. Jak się ma opadający fałd skórny to raczej nie trzeba się bać o to, że się ją rozciągnie. Nie wiem za bardzo co w tym niebezpiecznego - może poza kupowaniem klei do podklejania, które mogą mieć jakieś dziwne składniki i przy kontakcie z okiem powodować infekcje ale temat jest o naklejkach...
Odniesienie do sztucznych rzes nie ma sensu najmniejszego. Rzesy nie utrudniaja mrugania.
W zacytowanym przez Ciebie moim poscie napisalam dlaczego te nalepki sa niebezpieczne.
---------------------------------------------

Swoja droga ja nie wiem skad ta bezmyslnosc kobiet. Czesc kobiet jest zadbana, wymalowana, wypachniona, pieknie ubrana. Co z tego jak rozumu brak...
Pamietam ten szal na szkla kontaktowe powiekszajace oko. Mnostwo dziewczyn skladalo zamowienia (Korea tu przodowala) i kupowalo jakies dziadostwo. Nikt sie nie martwil, ze moze uszkodzic sobie wzrok. Wazne, ze oczka byly wieksze .

Nalepki na powieki to pomysl z tej samej kategorii.

Jak czytalam w okresie tego bumu blogi czy wizazowe posty to az zalamywalam rece z bezmiaru ludzkiej glupoty. Prawie wszystkie kupowaly badziewne szkla bez zadnego atestu, certyfikatu (w Korei praktycznie wszystko mozna dopuscic do obrotu w szybkim tempie). Nikogo nie obchodzilo, ze tworcy tego "cuda" nie mieli pozwolenia na wprowadzanie tych szkiel do obrotu w Europie czy USA (stad zakupy przez siec) a wszystkie szemrane sklepiki europejskie czy amerykanskie sprzedawaly ten badziew nielegalnie.
Nikt nie znal skladu tych szkiel. Zreszta nie mialy one badan. Priorytetem byly duze oczka.

Co ciekawe wtedy glosno bylo o starciu jednego z krajow z zalewem rynku przez ten syf. Wzielo pod lupe te szkla kontaktowe. Znaleziono miedzy innymi piasek i szklo.

Ale wiadomix, who cares skoro oczka wieksze .

---------- Dopisano o 00:29 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
Pierwszy raz o tym słyszę. Może taka metoda jest przy klejach, kiedy skleja się dolną i górną część fałdu skórnego ale przy taśmach to tak nie działa.
Tasma trzyma skore. To wlasnie tak dziala.

Na blogach takiej informacji nie znajdziesz, wiec nie dziwi mnie, ze pierwszy raz o tym slyszysz. Dlatego tez zawsze warto doksztalac sie na wlasna reke.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 23:38   #9
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;32175962]Odniesienie do sztucznych rzes nie ma sensu najmniejszego. Rzesy nie utrudniaja mrugania.
W zacytowanym przez Ciebie moim poscie napisalam dlaczego te nalepki sa niebezpieczne.

---------------------------------------------

Swoja droga ja nie wiem skad ta bezmyslnosc kobiet. Czesc kobiet jest zadbana, wymalowana, wypachniona, pieknie ubrana. Co z tego jak rozumu brak...
Pamietam ten szal na szkla kontaktowe powiekszajace oko. Mnostwo dziewczyn skladalo zamowienia (Korea tu przodowala) i kupowalo jakies dziadostwo. Nikt sie nie martwil, ze moze uszkodzic sobie wzrok. Wazne, ze oczka byly wieksze .

Nalepki na powieki to pomysl z tej samej kategorii.

Jak czytalam w okresie tego bumu blogi czy wizazowe posty to az zalamywalam rece z bezmiaru ludzkiej glupoty. Prawie wszystkie kupowaly badziewne szkla bez zadnego atestu, certyfikatu (w Korei praktycznie wszystko mozna dopuscic do obrotu w szybkim tempie). Nikogo nie obchodzilo, ze tworcy tego "cuda" nie mieli pozwolenia na wprowadzanie tych szkiel do obrotu w Europie czy USA (stad zakupy przez siec) a wszystkie szemrane sklepiki europejskie czy amerykanskie sprzedawaly ten badziew nielegalnie.
Nikt nie znal skladu tych szkiel. Zreszta nie mialy one badan. Priorytetem byly duze oczka.

Co ciekawe wtedy glosno bylo o starciu jednego z krajow z zalewem rynku przez ten syf. Wzielo pod lupe te szkla kontaktowe. Znaleziono miedzy innymi piasek i szklo.

Ale wiadomix, who cares skoro oczka wieksze .[/QUOTE]

No właśnie jakiś sens ma, bo sztuczne rzęsy dla wielu azjatek na początku pełniły rolę tasiemek i to one załamywały powiekę. Idea za klejem a za tasiemkami jest zupełnie inna. O ile w przypadku kleju masz racje, że skleja się kawałki powiek i mruganie jest utrudnione (nie śmiem dyskutować bo to fakt, który każdy może sprawdzić nie domywając z powieki kleju do sztucznych rzęs :P) o tyle w przypadku tasiemek mruganie utrudnione nie jest. Przykleja się ją na gładką powierzchnię oka a jedynym jej zadaniem jest usztywnienie obszaru pod załamaniem, tak by otwierając oko powieka załamywała się tam gdzie chcemy. Tasiemka "działa" kiedy otwieramy oko a nie kiedy je zamykamy. Nie ma żadnych przeszkód w mruganiu, bo nie wiem jakim cudem miałyby być.


--------
Co do drugiej części postu się zgadzam, bo ja osobiście jestem wielką przeciwniczką zakupów szemranych soczewek, bez atestów i bez konsultacji ze specjalistą.

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;32175962]

Tasma trzyma skore. To wlasnie tak dziala.

Na blogach takiej informacji nie znajdziesz, wiec nie dziwi mnie, ze pierwszy raz o tym slyszysz. Dlatego tez zawsze warto doksztalac sie na wlasna reke.[/QUOTE]

No właśnie się produkuję żeby wytłumaczyć że jej nie trzyma O_O Dobrze przyklejona cała znajduje się płasko na powiece ruchomej i rusza razem z nią.

EDIT: dobra, mea cupla, jest jedna opcja przy której tasiemka podkleja powiekę z 2 stron -> czyli tasiemka do podklejania oczu dwustronna. Droższa i dużo trudniejsza w obsłudze niż zwykła, i faktycznie działa jak klej. Ale ponieważ w wątku mowa o tasiemkach za 3,50 to mogę wnosić że autorka ma taśmę jednostronną.

Edytowane przez Arrianna
Czas edycji: 2012-02-08 o 23:46
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 23:52   #10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
No właśnie jakiś sens ma, bo sztuczne rzęsy dla wielu azjatek na początku pełniły rolę tasiemek i to one załamywały powiekę. Idea za klejem a za tasiemkami jest zupełnie inna. O ile w przypadku kleju masz racje, że skleja się kawałki powiek i mruganie jest utrudnione (nie śmiem dyskutować bo to fakt, który każdy może sprawdzić nie domywając z powieki kleju do sztucznych rzęs :P) o tyle w przypadku tasiemek mruganie utrudnione nie jest. Przykleja się ją na gładką powierzchnię oka a jedynym jej zadaniem jest usztywnienie obszaru pod załamaniem, tak by otwierając oko powieka załamywała się tam gdzie chcemy. Tasiemka "działa" kiedy otwieramy oko a nie kiedy je zamykamy. Nie ma żadnych przeszkód w mruganiu, bo nie wiem jakim cudem miałyby być.



No właśnie się produkuję żeby wytłumaczyć że jej nie trzyma O_O Dobrze przyklejona cała znajduje się płasko na powiece ruchomej i rusza razem z nią.

Ja z kolei czytalam wlasnie kilka lat temu jakies naukowe badania, gdzie pisano, ze tasma utrudnia mruganie wlasnie. Cale opracowanie bylo po angielsku i choc pamiec do szczegolow mam naprawde dobra to angielskich slowek medycznych nie zapamietalam. Napisze wiec w skrocie o co badaczom chodzilo. Tasiemka z dwoch stron trzyma skore, wiec chcac mrugnac ciagniesz skore z tasiemki. Owszem, teoretycznie da sie mrugnac, ale powieka nie zamykala oka do konca. "Tasiemkowe oczy" byly suche, brudne (mruganie nie tylko nawilza oko, ale i je czysci). Mruganie jest odruchem, wiec takie silowanie sie miesnia z tasma oslabialo i meczylo miesien.
Samo mruganie przebiegalo wolniej a przciez mrugamy tak szybko, aby chronic oko w naglych przypadkach jak najszybciej.
Ludzie oko zamyka sie mimowolnie na silne wiazki swiatla, na cieplo, nawet na wiatr.
Taka nalepka utrudnala to wszystko, wiec mozna bylo sobie nieodwracalnie uszkodzic oko.

Do tego stwierdzono, ze czesci noszenie tego badziewia moze sprawic, ze perfekcyjnie zdrowe oczy nabawia sie wady wzroku.

---------- Dopisano o 00:52 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Sie naprodukowalam a Ty dopisek zrobilas .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 23:57   #11
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;32176152]Ja z kolei czytalam wlasnie kilka lat temu jakies naukowe badania, gdzie pisano, ze tasma utrudnia mruganie wlasnie. Cale opracowanie bylo po angielsku i choc pamiec do szczegolow mam naprawde dobra to angielskich slowek medycznych nie zapamietalam. Napisze wiec w skrocie o co badaczom chodzilo. Tasiemka z dwoch stron trzyma skore, wiec chcac mrugnac ciagniesz skore z tasiemki. Owszem, teoretycznie da sie mrugnac, ale powieka nie zamykala oka do konca. "Tasiemkowe oczy" byly suche, brudne (mruganie nie tylko nawilza oko, ale i je czysci). Mruganie jest odruchem, wiec takie silowanie sie miesnia z tasma oslabialo i meczylo miesien.
Samo mruganie przebiegalo wolniej a przciez mrugamy tak szybko, aby chronic oko w naglych przypadkach jak najszybciej.
Ludzie oko zamyka sie mimowolnie na silne wiazki swiatla, na cieplo, nawet na wiatr.
Taka nalepka utrudnala to wszystko, wiec mozna bylo sobie nieodwracalnie uszkodzic oko.

Do tego stwierdzono, ze czesci noszenie tego badziewia moze sprawic, ze perfekcyjnie zdrowe oczy nabawia sie wady wzroku.

---------- Dopisano o 00:52 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Sie naprodukowalam a Ty dopisek zrobilas .[/QUOTE]
Hhahaha sorry, bo nie to, że nie wierzyłam że takie sklejanie jest szkodliwe tylko nie pasowało mi to, bo tasiemki próbowałam na sobie a dobrze wiem jak to jest ze sklejeniem powieki przez to że zawsze po sztucznych rzęsach mam przeboje w stylu "cholerny klej nie chce zejść" :P i siedzę z płatkami na oczach przez 30 min :P

Okey to już wszystko rozumiem.
To jak najbardziej racja że podklejanie sobie oka tak że się nie da mrugnąć jest idiotyzmem :P Szczerze mówiąc jeśli mogę zacytować/sparafrazować to co napisałaś to chętnie napiszę o tym notę na blogu, może Azjatycki cukier też coś walnie bo ma większy impakt odbiorczy :P bo ja sama już nie nadążam powoli za azjatyckimi wynalazkami :P
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 00:07   #12
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
Hhahaha sorry, bo nie to, że nie wierzyłam że takie sklejanie jest szkodliwe tylko nie pasowało mi to, bo tasiemki próbowałam na sobie a dobrze wiem jak to jest ze sklejeniem powieki przez to że zawsze po sztucznych rzęsach mam przeboje w stylu "cholerny klej nie chce zejść" :P i siedzę z płatkami na oczach przez 30 min :P

Okey to już wszystko rozumiem.
To jak najbardziej racja że podklejanie sobie oka tak że się nie da mrugnąć jest idiotyzmem :P Szczerze mówiąc jeśli mogę zacytować/sparafrazować to co napisałaś to chętnie napiszę o tym notę na blogu, może Azjatycki cukier też coś walnie bo ma większy impakt odbiorczy :P bo ja sama już nie nadążam powoli za azjatyckimi wynalazkami :P
Prosze Cie bardzo, cytuj sobie .
Prosze jednak o linka z wpisem, kiedy juz takowy poczynisz i nienadinterpretowanie moich slow .

Chetnie podeslalabym Ci linka z badaniami, ale nie zachowuje takich rzeczy, bo wiekszosc jestem w stanie zapamietac. Wiem, ze to Ci srednio pomoze, ale pamietam, ze czesc z tego, co czytalam byla po angielsku a czesc po japonsku. Link japonski zwiazany byl z jakims uniwersytetem.

Czytalam to wszystko pare lat temu, wiec naprawde nie pamietam adresow zrodlowych.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 00:14   #13
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;32176245]Prosze Cie bardzo, cytuj sobie .
Prosze jednak o linka z wpisem, kiedy juz takowy poczynisz i nienadinterpretowanie moich slow .

Chetnie podeslalabym Ci linka z badaniami, ale nie zachowuje takich rzeczy, bo wiekszosc jestem w stanie zapamietac. Wiem, ze to Ci srednio pomoze, ale pamietam, ze czesc z tego, co czytalam byla po angielsku a czesc po japonsku. Link japonski zwiazany byl z jakims uniwersytetem.

Czytalam to wszystko pare lat temu, wiec naprawde nie pamietam adresow zrodlowych.[/QUOTE]
Wrzucę link tutaj a co do nadinterpretacji -> gdzieżbym śmiała? :P

Mi się zawsze te japońskie zabawy z klejem wydawały podobne do średniowiecznych tortur i voila! coś w tym jest
Co do taśm z tym jest trochę bałaganu bo większość osób która testuje taśmy nie zadaje sobie trudu żeby napisać jaki rodzaj testuje :P już nie mówiąc o tym, że brak mrugania im jakoś w cudowny sposób nie przeszkadza... już nawet pal licho te skutki dla zdrowia ale przecież tak się żyć nie da - to niewygodne.
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 00:29   #14
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
Wrzucę link tutaj a co do nadinterpretacji -> gdzieżbym śmiała? :P

Mi się zawsze te japońskie zabawy z klejem wydawały podobne do średniowiecznych tortur i voila! coś w tym jest
Co do taśm z tym jest trochę bałaganu bo większość osób która testuje taśmy nie zadaje sobie trudu żeby napisać jaki rodzaj testuje :P już nie mówiąc o tym, że brak mrugania im jakoś w cudowny sposób nie przeszkadza... już nawet pal licho te skutki dla zdrowia ale przecież tak się żyć nie da - to niewygodne.
Ja nawet nie probowalam ani tasiemek, ani kleju, ani szkiel. Doglebna lektura zrazila mnie skutecznie do takich wynalazkow.

W jezyku polskim nie bylo wtedy (teraz nie wiem jak jest) ani jednej informacji na temat skutkow takich wynalazkow. Bylo za to mnostwo "jakie piekne oczka masz cmok cmok kupuje szkla" .

Wiekszosc ludzi jest malointeligentna, do nauki sie nie garnie, wpada na durne pomysly, realizuje je, robi sobie krzywde a potem za pomoca moich i Twoich podatkow podatkow probuje skutki wlasnej glupoty zniwelowac.

Najgorzej jest jak na jakis durny pomysl wpadnie ktos z jakas sila oddzialywania (chocby i niewielka), vide bloggerki. Reszta czytelniczek jak stado owiec slepo podaza bez zadnej glebszej refleksji.

Polecam poczytac stare wpisy na blogach o kontaktach. Tam to dopiero rozsadek krolowal .
Do wpisu na bloga jak znalazl. Do artykulu z psychologii rowniez .

edit: tak mi sie przypomnialo a propo's szkiel. Fajny, prosty przekaz + oblesnie zdjecia dla efektu .
http://www.youtube.com/watch?v=QFzSppvSgtU

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-02-09 o 01:20
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 02:07   #15
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;32176343]Ja nawet nie probowalam ani tasiemek, ani kleju, ani szkiel. Doglebna lektura zrazila mnie skutecznie do takich wynalazkow.

W jezyku polskim nie bylo wtedy (teraz nie wiem jak jest) ani jednej informacji na temat skutkow takich wynalazkow. Bylo za to mnostwo "jakie piekne oczka masz cmok cmok kupuje szkla" .

Wiekszosc ludzi jest malointeligentna, do nauki sie nie garnie, wpada na durne pomysly, realizuje je, robi sobie krzywde a potem za pomoca moich i Twoich podatkow podatkow probuje skutki wlasnej glupoty zniwelowac.

Najgorzej jest jak na jakis durny pomysl wpadnie ktos z jakas sila oddzialywania (chocby i niewielka), vide bloggerki. Reszta czytelniczek jak stado owiec slepo podaza bez zadnej glebszej refleksji.

Polecam poczytac stare wpisy na blogach o kontaktach. Tam to dopiero rozsadek krolowal .
Do wpisu na bloga jak znalazl. Do artykulu z psychologii rowniez .

edit: tak mi sie przypomnialo a propo's szkiel. Fajny, prosty przekaz + oblesnie zdjecia dla efektu .
http://www.youtube.com/watch?v=QFzSppvSgtU[/QUOTE]
Widziałam kiedyś podobne zdjęcia na jakimś blogu. Ja mam opory przed normalnymi soczewkami więc circle lens to dla mnie w tym momencie ciągle abstrakcja.
Nie chce być wredna ale gość był totalnym kretynem - kupić soczewki na jakimś targu i w nich zasnąć? facepalm
Ja uważam że takie soczewki można bezpiecznie użytkować przy konsultacjach ze specjalistą, zachowaniu higieny, posiadaniu soczewek z atestami (choćby tymi azjatyckimi) i nosząc je od czasu do czasu. Świetna sprawa na sesje zdjęciowe czy coś w tym guście - ale nie do codziennego noszenia.

Napisałam uuuf! http://kawaii-maniac.blogspot.com/20...dklejania.html pewnie jest mnóstwo błędów ale to jutro poprawię. Dobranoc i niech ci się Jamestown infekcje nie śnią :P
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 08:48   #16
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Kurcze, ja to chyba mam nosa, kiedyś tak patrząc na moją opadającą poduszkę pomyślałam, że taśma to by było COŚ
Do testów z rolką biurowej rzecz jasna nie przystąpiłam, ale pomysł w zasadzie ten sam
Przyzwyczaiłam się do poduszki, choć przy makijażu bez bazy ani rusz.
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:52   #17
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;32176343]Najgorzej jest jak na jakis durny pomysl wpadnie ktos z jakas sila oddzialywania (chocby i niewielka), vide bloggerki. Reszta czytelniczek jak stado owiec slepo podaza bez zadnej glebszej refleksji.[/QUOTE]

Dzieki Jamestown za wyjasnienie. Nigdy o czyms takim nie slyszalam, ale wydaje mi sie, ze jest to ukoronowaniem glupoty w dazeniu do idealu. Porownanie do soczewek, jest w tym przypadku, jak najbardziej trafne. Moglabym z czystym symieniem zacytowac wszystkie Twoje posty w tym watku i po prostu sie zgodzic, ale z to zdanie przemowilo do mnie najbardziej. Przerazaja mnie czasem i smiesza za razem niektore blogi, a szczegolnie filmiki na YT i te hordy dziewczyn wpatrzone i spijajace kazde slowo z ust jakiegos samozwanczego "kosmetycznego guru". Mam wrazenie, ze jest bardzo niewiele Autorek ktore na prawde maja cos ciekawego i sensownego do powiedzenia. Taki maly OT.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 22:48   #18
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;32176343]
edit: tak mi sie przypomnialo a propo's szkiel. Fajny, prosty przekaz + oblesnie zdjecia dla efektu .
http://www.youtube.com/watch?v=QFzSppvSgtU[/QUOTE]

Jeśli ktoś śpi w soczewkach, to nic dziwnego, że ma takie efekty. Moja kuzynka zasnęła w zwykłych, przezroczystych soczewkach kupionych u okulisty i wylądowała w szpitalu.
To tak jak z nożem do chleba - źle używany może zabić, a przecież nikt nie zakaże sprzedawania noży ani nie będzie wrzucał filmików na yt opisując, co ten nóż mu zrobił
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 14:49   #19
EyeCatch
Raczkowanie
 
Avatar EyeCatch
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 293
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Dziewczyny, czy któraś z was używała tych tasiemek i może coś o nich powiedzieć?
EyeCatch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 15:23   #20
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Oo, nie wiedziałam, że można je kupić na Allegro Super, super. edit: albo nie, wolę kupić na ebayu - 100 x taniej

Myślę, że chęć posiadania i używania takich tasiemek, może w 100% zrozumieć jedynie ktoś, kto pochodzi z Azji. Dla kogoś, kto ma oczy z podwójną powieką, może to być niezrozumiałe, dziwne, obce -> złe, akysz.
Np. Azjaci nie potrafią zrozumieć, dlaczego Europejczycy (i ogólnie "biali") tak szaleją za opaloną skórą - nie dość, że źle to wygląda to jeszcze jest mega szkodliwe.

Porównanie jyyli tych tasiemek z nożami jest trafne. Ja mogę je porównać ogólnie z większością kosmetyków do twarzy, np. z drogeryjnymi podkładami, które na dłuższą metę źle wpływają na cerę, a jednak nie TĘPI się osób, które takich podkładów używają.

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2012-08-15 o 15:32
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 15:34   #21
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Cytat:
Napisane przez nhung Pokaż wiadomość
Myślę, że chęć posiadania i używania takich tasiemek, może w 100% zrozumieć jedynie ktoś, kto pochodzi z Azji. Dla kogoś, kto ma oczy z podwójną powieką, może to być niezrozumiałe, dziwne, obce -> złe, akysz.

A czytalas kiedykolwiek o skutkach dla zdrowia takiej tasiemki czy powtarzasz jakies zaslyszane stereotypy bez wiekszego sensu?

Cytat:
Napisane przez nhung Pokaż wiadomość
Porównanie jyyli tych tasiemek z nożami jest trafne. Ja mogę je porównać ogólnie z większością kosmetyków do twarzy, np. z drogeryjnymi podkładami, które na dłuższą metę źle wpływają na cerę, a jednak nie TĘPI się osób, które takich podkładów używają.
A moim zdaniem porownanie tasiemek do noza jest po prostu glupie. Tasiemka robi krzywde caly czas utrudniajac murganie podczas gdy noz nie.
Gdzie tu logika?

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-08-15 o 15:35
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 15:43   #22
EyeCatch
Raczkowanie
 
Avatar EyeCatch
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 293
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;35910424]
Tasiemka robi krzywde caly czas utrudniajac murganie podczas gdy noz nie.
[/QUOTE]

Są różne rodzaje tasiemek. Te jednostronne mrugania nie utrudniają.
EyeCatch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 15:50   #23
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;35910424]czy powtarzasz jakies zaslyszane stereotypy bez wiekszego sensu?
[/QUOTE]
A może piszę to z własnego doświadczenia, bo jestem Azjatką?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;35910424]
A moim zdaniem porownanie tasiemek do noza jest po prostu glupie. Tasiemka robi krzywde caly czas utrudniajac murganie podczas gdy noz nie.
Gdzie tu logika?[/QUOTE]
Chodziło o to, że MOŻNA zrobić sobie krzywdę, ale nie trzeba.
Poza tym tasiemki jednostronne nie utrudniają mrugania, a jedynie powodują, że skóra się zagina, gdy powieka jest podniesiona. Z zamykaniem powieki nie ma w ogóle problemu.

Kiedy obserwuję w lustrze mrugnięcie, to wydaje mi się, że moja skóra nawet się nie naciąga zbytnio podczas zamykania oczu (czyli inaczej niż u osób z podwójną powieką), tylko porusza się cała skóra wokół oczu. Hm, ciężko to opisać.
Chodzi mi o to, że nawet gdybym miała naklejoną tą podwójną tasiemkę, to nie przeszkadzałoby mi to w mruganiu - dlatego, że te kilka mm skóry, które jest sklejone nie wpływa na to, czy zamknę oko, czy nie. W mechanizmie mrugania pracuje cała skóra aż do brwi. Kiedy maluję sobie powieki, to nie maluję sobie ich tak jak Polki, muszę się bardziej nagimnastykować, a to z powodu innej budowy oka własnie.

Załączam zdjęcie z internetu z moimi dopiskami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (22,1 KB, 170 załadowań)

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2012-08-15 o 16:17
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 19:07   #24
Elka446
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Cześć! i własnie te tasiemki mnie do was przyciągneły. Widziałam je u Michell Phan i ona każe je nosić jakoś bardzo długo, pokazywała nawet klej do powiek. Stwierdziła że jest to lepsze niż operacja. Używa może któraś tego dłużysz czas? Są efekty?
Elka446 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 19:21   #25
wera1905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Ja za radą Michelle Phan używam ich i niedługo 3 miesiace mija. Jestem ogromnie szczęśliwa że posłuchałam jej rady i zaczęłam je nosić. Już po miesiącu stosowania załamanie się zmieniło i powieka nie opada. Twarz dzięki temu wygląda o wiele inaczej, młodziej. Straciłam tylko 3 zł. To najlepiej wydane pieniadze w moim życiu biorąc pod uwage to że w przyszłości chciałam iść pod "nóż". I to jakieś brednie że tą tasiemke się czuje i przeszkadza. Nic bardziej mylnego. Wychodziłam w nią do sklepu itp. Serdecznie polecam. Naprawde warto!!!
wera1905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 20:43   #26
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Właśnie zamówiłam te magiczne naklejki Nie mogę się ich doczekać
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 17:01   #27
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Czy wiecie gdzie mozna kupic tasiemki do podklejania pwoiek ale dwustronne? te jednostronne widac przy mruganiu a dwustronnych mysle ze nie bedzie widac
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 18:48   #28
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Ja je mam i od dwóch lat leżą w szufladzie bo milion razy próbowałam i nie umiem tego kurcze przykleić tak by nie było tego widać
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 10:41   #29
Beatka670
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 52
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

Cytat:
Napisane przez wera1905 Pokaż wiadomość
Ja za radą Michelle Phan używam ich i niedługo 3 miesiace mija. Jestem ogromnie szczęśliwa że posłuchałam jej rady i zaczęłam je nosić. Już po miesiącu stosowania załamanie się zmieniło i powieka nie opada. Twarz dzięki temu wygląda o wiele inaczej, młodziej. Straciłam tylko 3 zł. To najlepiej wydane pieniadze w moim życiu biorąc pod uwage to że w przyszłości chciałam iść pod "nóż". I to jakieś brednie że tą tasiemke się czuje i przeszkadza. Nic bardziej mylnego. Wychodziłam w nią do sklepu itp. Serdecznie polecam. Naprawde warto!!!
ja miałam te tasiemki i czułam je zawsze. Może masz jakiąś grubą nieczułą skórę na powiekach. Moja jest dekatna i przy mruganiu zawsze czułam, że tam coś jest.

Nie zgodzę się także z opinią, że twarz wygląda inaczej czy młodziej. Nie w każdym przypadku. U mnie wyglądało to, jakbym miała po prostu większe oczy i tyle. Nie było większego wpływu na wyglad całej twarzy....
Beatka670 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 10:44   #30
muminkowa900
Raczkowanie
 
Avatar muminkowa900
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 494
Dot.: Naklejki do podklejania powiek

łooo matko, pierwszy raz czytam o takim wynalazku, czego to ludzie nie wymyślą...
muminkowa900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-10 11:44:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:52.