Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-18, 18:06   #1
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Arrow

Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek


Hej
Mam prośbę o rade w sprawie......wszystkiego

Załączam zdjęcie. Największe jest bez makijażu i w dziennym świetle dlatego,sie tak błyszczę . Mniejsze z pomalowanymi lekko rzęsami i delikatnie przypudrowaną buźką.
No i jedno takie codzienne.

(To najgorsze foty jakie kiedykolwiek miałam )

Próbowałam odpowiedzieć na pytania z głównego wątku i:

Oczy- takie jak na focie. Wg mnie szare
Kolor cery i ust - nie wiem. Opalam sie ciezko i w pierwszym rzucie na czerwono, mam troche popękanych naczynek i niedoskonałości (zaskórniki, rozszerzone pory)
Włosy naturalne - blond (taki jak brwi) z pierwszymi siwymi (aktualnie pofarbowane odcieniem 700) aktualnie ścięte na dłuższego boba, przód poniżej lini brody, tył nieco krótszy
Nie mam skłonności do piegów
jezeli chodziło kolory ubrań to dobrze czuje sie w szarościach, brązach, czerniach, delikatnym błękicie, granacie. Nie przemawiają do mnie róże jasne, biele, żółty, zielony ( jestem dosyć blada)

1. Jaka/jakie fryzury beda mi pasować? (Twarz mam chyba kwadratowa?)
2. Jaki kolor włosów? (z naciskiem na odcienie ciemniejsze, które nie wymagają rozjaśniania - chce dać włoskom odpocząć od utleniaczy)
3. Jak widzicie, na zdjęciu brwi sa super naturalne jaki ksztalt im nadać (poerwsze rwanie bedzie u kosmetyczki)
4. Jaki mam ksztalt oczu? (Zadawałam pytanie tez na wątku z oczami- przepraszam, ze powtarzam ale nadal nie wiem mimo iż obejrzałam filmik tam polecany ) jaki makijaż oka w moim przypadku bedzie ok?
5. Mam wrodzone "worki pod oczami" jak minimalizować ich widoczność? Aktualnie używam korektora pod oczy.
6. Jakim typem kolorystycznym jestem (czy mam zapytac w tamtym dziale?) i jakie barwy ubrań beda podkreślać moja urodę?
7. Jak wykonywać makijaż: konkurować twarz? Używać różu? Brazera? W ktorych miejscach?
8. Czy macie jakiekolwiek inne rady/sugestie

Nie jestem mocno związana z obecnym wizerunkiem takze zmiana moze byc dosyć drastyczna. Oby na lepsze

Proszę bądźcie łagodne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (112,2 KB, 367 załadowań)
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 16:14   #2
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

hmmmm.....jestem zbyt trudnym przypadkiem, że nikt nic nie pisze ?
Czy jestem zbyt niecierpliwa?
Może ktoś się skusi jednak, przynajmniej w jakiejś części?
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 00:06   #3
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Na zdjęciach wyglądasz na Stłumione Lato. Jest to chłodny typ urody, najkorzystniej prezentujący się w dość stonowanych kolorach. Stłumione Lata z reguły mają szare oczy i opalają się trudniej niż pozostałe letnie typy.

Twoja twarz na pewno nie jest kwadratowa. Oscyluje między owalem a gruszką. Na zdjęciach czoło jest minimalnie węższe niż reszta twarzy. Różnica nie jest drastyczna, ale warto poszerzyć twarz na linii czoła. Co za tym idzie pasują Ci krótkie fryzury. Zarys żuchwy i brody jest delikatny, owalny, nie ma potrzeby go maskować. Wręcz przeciwnie, wart jest wyeksponowania.

Stłumione Lata często korzystnie wyglądają w naturalnych blondach (Jennifer Aniston) lub w średnich brązach (Katie Holmes). Odcień powinien być naturalny - nie zbyt chłodny i nie zbyt ciepły.

Wrzucam dwie wersje metamorfozy. Krótka fryzurka w neutralnym brązie oraz długie proste włosy w stylu Jennifer Aniston. Bardzo jestem ciekawa opinii zarówno Twojej, jak i wizażanek.

Mnie bardziej podobasz się w krótkich ciemnych włosach. Nadają Ci charakteru, wyostrzają rysy twarzy. Wyglądasz stylowo i zadziornie.
Trzeba tylko znaleźć dobrego fryzjera, który zrobi Ci taką lub podobną fryzurę. Pamiętaj, że cięcie musisz dostosować do rodzaju włosów, tak aby dobrze się układały i żebyś nie miała problemu z modelowaniem ich w domu.

Pamiętaj też, że prócz makijażu bardzo ważny jest odpowiedni dobór garderoby. Nie wiem jaki styl preferujesz, ale istnieje kilka żelaznych zasad, które sprawdzą się niezależnie od preferowanego image. Samokształcenie jest bardzo istotne zarówno w przypadku wizażu, jak i stylizacji.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg metamorfoza_20_01_get_the_look.jpg (31,0 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg metamorfoza_20_01_get_the_look2.jpg (43,6 KB, 91 załadowań)
__________________

GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 08:22   #4
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

GretaKredka dziękuje Ci bardzo

Napewno poczytam, przestudiuje i przyswoję wszystkie tresci z linków

W krótkiej fryzurze wyglądam bardzo....hmmmm....dojrza le - byc moze to kwestia otoczki widocznej na zdjęciu (strój, kolczyki, mocny makijaż ?)

Na metamorfozach, które zalaczylas faktycznie osoba z długimi włosami wyglada gorzej - natomiast wydaje mi sie, ze to kwestia dopasowania włosów do głowy w programie, ktorego używałaś. Osobiście długi image bardziej do mnie przemawia. Głownie ze względu na możliwość zwiazania włosów gdy sie ma leniwy dzien.

Masz moze jakas propozycje związywania włosów dla mnie? Czy powinnam tego unikać jak ognia?

Jezeli chodzi o styl to cenie sobie wygodę zazwyczaj chodzę w dzinsach, prostych bluzkach, płaskie buty lub baaardzo niska szpilka np. w botkach, do tego prosty płaszczyk/ jakas parka Nie lubie kolczyków, ewentualnie delikatne wkręty - myśle, ze dlatego nie do konca przemawia do mnie "krótka metamorfoza" a nie potrafię sobie wyobrazic jej bez nich

Poczekam jeszcze dzien/ dwa - moze ktos sie jeszcze skusi, cos zaproponuje i wrzucę zdjęcie z fryzura jaka mam obecnie.
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 12:32   #5
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Twierdziłaś, że nie boisz się drastycznych zmian i że nie jesteś przywiązana do swojego wizerunku. Wydaje mi się, że nie jest to do końca prawdą, skoro nawet zmiana kolczyków nie wchodzi w grę. Pragniesz pozostać przy długich włosach, więc w kwestii fryzury niewiele zmienisz.

Napisałaś, że chciałabyś spinać włosy. W związku z tym muszą mieć długość przynajmniej do ramion. Skoro aktualnie masz boba, trzeba go troszkę pozapuszczać. Chociaż, moim zdaniem, spinanie powinnaś zostawić na "po domu" lub na wakacje. Włosy powinny być rozpuszczone i lekko przysłaniać boki twarzy.

Twój obecny kolor nie wygląda na blond. Brwi też nie są jasne. To są brwi grafitowe, typowe dla Lat. Zresztą są są bardzo ładne. Wystarczy nadać im odpowiedni kształt. Szerokości nie zamieniaj.

Koniecznie dołącz więcej zdjęć. Chciałabym zobaczyć Twój kolor włosów oraz inne ujęcia twarzy.

Makijaż na zdjęciu z metamorfozą nie jest mocny. Może szminka daje takie wrażenie, ale oczy nie są mocno wymalowane.

Pytałaś o ich kształt. Poza tym, że są szeroko rozstawione, nie mają jakiś szczególnych cech. Powieki są normalne, zewnętrzne kąciki nie idą ani w dół, ani w górę. W makijażu oka, jak większość kobiet, musisz zadbać o uniesienie zewnętrznych kącików. Taki look wygląda najkorzystniej przy każdym kształcie oka.
Nie musisz jakoś szczególnie przybliżać do siebie oczu, za pomocą makijażu. Szeroko rozstawione oczy nie są mankamentem urody. Taki układ pasuje do całej twarzy i nie należy tu zakłócać proporcji. Jedynie kreskę warto zawsze prowadzić na całej długości linii rzęs, a nie np. na 2/3 (dolna powieka) jak często zalecane jest w makijażu.

Czekam na zdjęcia i zobaczymy co dalej
__________________

GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 15:57   #6
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Wrzucam jeszcze ciemne długie włosy, z makijażem i bez.

Zdecydowanie korzystniej w ciemnych niż w blondach. Tak przynajmniej mówią zdjęcia.

Znów załapałaś się na większe kolczyki. Lubią Cię
Swoją drogą bardzo Ci pasują większe, konkretne kolczyki.

Postaram się jeszcze o korzystne dla Ciebie upięcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg metamorfoza_21_01_get_the_look33.jpg (41,3 KB, 119 załadowań)
__________________

GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 17:43   #7
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

O to mi sie najbardziej podoba jakiego kolor mógłby byc? Brąz neutralny czy jakis ciemny blond?

Troche strachu przed zmianami jest. Tym bardziej ze przez całe życie chodziłam głownie w średniej długości włosach lub związanych (najcześciej)

Moze wybiorę na najbliższych zakupach jakies kolczyki. Całkiem możliwe, ze nie lubie ich wlasnie dlatego, ze zle je dobieralam (zbyt delikatne).
Teraz w dużych tez za czesto chodzić nie bede mogła, no ale przynajmniej na wyjścia cos bede miała.

No powiem ci, ze zachęcilas mnie do zapuszczenia włosów, tak za ramiona szkoda tylko, ze tak wolno one rosną.

Juz sie nie moge doczekać co wymyślisz jak zobaczysz aktualny stan mojej fryzury


Aha, jeszcze pisałaś o nadaniu kształtu brwiom. Sa jakies metody aby tego dokonać bez skubania?
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-21, 22:08   #8
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Jak dla mnie to pierwsze co się rzuca w oczy to brwi do regulacji, a tak poza tym to śliczna dziewczyna z ciebie
Pierwsza metamorfoza mi się najbardziej podoba, ale jak wolisz dłuższe to tez ciemne z ostatnich zdjęć.
Pozdrawiam!
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 23:22   #9
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Na ten moment widzę Cię w neutralnym, średnim brązie. No chyba, że zaskoczysz mnie innymi zdjęciami.

Oprócz tradycyjnego wyrywania pęsetą, jest jeszcze wosk oraz nitkowanie. Ta ostatnie metoda jest najmniej bolesna.

Cytuję: Jest to technika zaczerpnięta ze świata muzułmańskiego i określa się ją jako nitkowanie (threading). Opiera się ona na usuwaniu włosów z cebulkami za pomocą silnie skręconej nici. Zaletą tej metody jest to, że nie naciąga skóry, nie powoduje podrażnień, uczuleń ani innych reakcji alergicznych. Depilacja brwi nitką nie jest kosztowna i można ją wykonywać w coraz większej ilości salonów kosmetycznych. Niektóre panie po opanowaniu techniki z powodzeniem wykonują nitkowanie w domu. Zaletą threadingu jest także to, że pozwala on usunąć owłosienie z innych części twarzy, np. włoski na policzkach, pod nosem czy w okolicach brody. Kobiety, które zastanawiają się, jak regulować brwi bez bólu i wysokich kosztów, powinny zastanowić się nad wykorzystaniem tej techniki.

Wrzucam jeszcze propozycje upięć. W kokach jakoś Cię nie widzę. Kucyki będą ok, byleby wszystkie włosy nie były mocno ściągnięte do tyłu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg upiecia_get_the_look_pl (1).jpg (25,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg upiecia_get_the_look_pl (2).jpg (47,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg upiecia_get_the_look_pl (3).jpg (22,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg upiecia_get_the_look_pl (4).jpg (62,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg upiecia_get_the_look_pl (5).jpg (40,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg upiecia_get_the_look_pl (6).jpg (26,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg upiecia_get_the_look_pl (7).jpg (19,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg upiecia_get_the_look_pl (8).jpg (15,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg upiecia_get_the_look_pl (9).jpg (47,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg upiecia_get_the_look_pl (10).jpg (36,6 KB, 5 załadowań)
__________________

GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 14:10   #10
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

loni wiem wiem, już się boję tego nitkowania no i dziękuję za komplement.

To wrzucam aktualne foty z włosami i w lekkim makijazu wszystkie dzisiejsze (brwi nadal naturalne ;p) . . .

1. w dziennym świetle w pomieszczeniu z szarymi ścianami
2. w dziennym świetle na białym tle
3. W sztucznym oświetleniu.

GretaKredka Tobie wysłałam dodatkowo na PW kolaż ze zdjęciami z przeszłości

Wydaje mi się, że fryzjerka powinna mi odjąć trochę objętości z włosów na dole. Czy się mylę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0026.jpg (63,5 KB, 149 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0015.jpg (62,3 KB, 130 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0019.jpg (50,9 KB, 81 załadowań)
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 15:19   #11
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Wyglądasz jak lalka, pięknie. No, ale może być jeszcze lepiej.

Na pierwszym zdjęciu kolor wydaje się być idealny. Niestety na drugim widać, że jest zbyt ciepły. Takie właśnie są uroki farbowania. Większość farb łapie zbyt ciepło.

Nasycenie nie jest złe, ale to właśnie przy średnich blondach najtrudniej osiągnąć chociażby neutralny odcień. Wobec tego, skoro i tak farbujesz, spróbuj je przyciemnić, byle nie za bardzo. Dobry będzie średni, chłodny brąz. On i tak nie złapie chłodno, nawet jeżeli, to chłodny pigment wypłucze się szybko. Wszystkie chłodne farby spierają się do ciepłych odcieni. Nawet czerń z czasem wypłukuje się do rdzawego brązu. Tak, że trzeba w miarę często farbować, aby nie mieć spranego koloru. Naturalnie dużo zależy od częstotliwości mycia głowy.

Kolaż dostałam. Blondy ze zdjęć nie są dla Ciebie. Odejmują Ci urody. Nie pasują i koniec. Teraz jest o niebo lepiej.

Jeżeli zafarbujesz na średni brąz i uznasz, że źle czujesz się w tym kolorze (chociaż teoretycznie powinno być super), po spraniu farby, nałożysz już średni chłodny blond i więcej nie wrócisz do eksperymentu. Nie będzie to na tyle drastyczna zmiana, abyś musiała męczyć się z powrotem do tego co było. Ale jeżeli bardzo biosz się ryzyka zostań przy obecnym nasyceniu. Staraj się tylko, aby odcień nie był zbyt ciepły.

Nie wiem czy jest sens przerzedzać włosy. Zamierzasz je zapuścić, więc pójdą w dół. Bob nie jest dobrą fryzurą dla Ciebie. Musisz mieć albo krótkie, albo dłuższe włosy. Krótkie wykluczamy, wobec tego pozostaje uzbroić się w cierpliwość i zapuszczać.

Jak najszybciej zrób brwi, zobaczysz jaki piorunujący efekt daje właściwa oprawa oczu. Oby tylko nikt Ci ich nie zepsuł. pilnuj, aby nie zostały zwężone, znajdź dobrą kosmetyczkę. Sama zaś zaopatrz się w pęsetę, abyś w domu, na bieżąco, mogła usuwać odrastające włoski. Odrastają w ekspresowym tempie. Co 3 dni znajdź chwilę i usuń to co odrosło. Uważaj przy samej linii, żeby jej nie zepsuć.

Po za tym, na dzień wystarczy Ci lekki makijaż, taki jak na zdjęciach. Prezentujesz się rewelacyjnie.

Oczywiście w związku z chęcią metamorfozy, możesz poeksperymentować z mocniejszym okiem. Zobaczysz, że warto. Tu nie ma się co bać, zawsze można zmyć
__________________

GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 15:52   #12
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Dziękuję GretaKredka
No to nie pozostaje mi nic innego jak umawiać się do fryzjera i kosmetyczki.

A czy przy regulacji brwi robić też hennę, jaką?


jak tylko zrobię brwi i rzucę kolor na głowę to wrzucę foty ;-)
Ostatnio farbowałam ciemnym blondem o takim:

http://www.mrspharmacy.co.uk/media/c...r_mask_700.jpg

z tym, że już jest dosyć mocno wypłukany, tak jak pisałaś, przyczyną zapewne jest fakt, że myję włosy co drugi dzień.

Jeszcze raz wielkie dzięki za poświęcony czas
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 16:04   #13
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Henna brązowa. Nigdy nie spotkałam się aby odcień był ciepły. Jednak, na wszelki wypadek, możesz się upewnić. Brąz wychodzi naturalniej niż grafit i wolniej się zmywa. Ja lubię chodzić na hennę kiedy jest ciemno, robię mocniejszą i szybko uciekam do domu Lekka zbyt szybko się zmywa.

Do makijażu oka kup gamę szarości. Szare cienie (najlepiej półmatowe, z lekkim połyskiem), szare i grafitowe kredki. Czarny będzie tusz i czarna kredka lub eyeliner na górną powiekę. Poszukaj też koloru taupe, jest genialny, ale trudno go znaleźć. To jest coś między szarym a brązem. Sprawdzi się jako odcień cieni i kredek.

Dolną kreskę spróbuj zrobić tak jak opisałam w wątku majki15181

Czekam na zdjęcia z metamorfozą. Wrzuć koniecznie.
__________________

GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 08:07   #14
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Nie bój się depilacji brwi, choć przyznaję, że ja robię sama pęsetą i nie oddałabym się w czyjeś ręce
Ja bardzo kicham przy depilacji, nie wiem czemu tak się dzieje hihi
Będzie dobrze, zobaczysz jak ładnie się oko "otworzy"

Włoski albo zetnij tak jak na pierwszej fotce, albo zapuść na dłuższe.
Masz taki typ urody, że mocny makijaż nie jest ci potrzebny, a wręcz niewskazany.
Wydaje mi się, że mamy wiele wspólnych cech w wyglądzie, jak tak na ciebie patrzę
Powodzenia w metamorfozie, już jest super, a może być tylko lepiej
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 12:17   #15
Kaminka24
Rozeznanie
 
Avatar Kaminka24
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 762
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Też jestem tego zdania że powinnaś obciąć na krótko, albo jeśli nie chcesz schodzić z długości to zapuścić do łopatek
Kaminka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 10:39   #16
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Na razie bede zapuszczać. Na krótko odważę sie jak znajdę jakis zaufany salon fryzjerski. Na razie takiego nie mam :-(

Dzięki dziewczyny!

Tym czasem za tydzien smigam na regulacje brwi


GretaKredka pisałaś o kolorze taupe. Dostałam katalog avonu i tam sa pojedyncze w tym kolorze i paletka o nazwie "Stone Taupes" Niestety nie wiem jak z jakością bo nie uzywalam cieni z avonu.

Ja mam Inglota nr 402 i wyczytałam, ze on jest podobny do Mac w kolorze taupe. Dla mnie to brąz bardziej jest niz szarość

Dzisiaj spróbuje znaleźć jakas farbę do włosów w chłodnym brązie / blondzie.
Do przeczytania za tydzien
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:34   #17
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Mam paletę Avonu i jest bardzo w porządku. Cienie nie zbierają się w załamaniach i mają delikatny metaliczny połysk.

Zachęciłaś mnie do tego zestawu

Moje ukochane taupe było Gosh'a z czwórki (Q 24 PLATINUM), ale zmienili zestawy i chyba identycznego odcienia już nie ma.

Ważne aby kolor był bardziej szary niż brązowy. (70% szarości 30% brązu)
Wrzucam paletę beżów i brązów dla Lata. Takie cienie byłyby idealne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg braz_Lato_CIENIE_TAUPE.jpg (20,7 KB, 20 załadowań)
__________________

GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 14:30   #18
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Wrzucam fote po opanowaniu brwi.
Razem z kosmetyczka zdecydowałyśmy ze zostawiamy je jak najbardziej naturalne tylko delikatnie zostały od dołu ogarnięte. Działać dalej?

Rzuciłam na głowę brąz. 6.0 wg mnie lepiej mi jednak w jaśniejszym kolorze. Co myślicie?

Na tych zdjęciach, które teraz zalaczylam wg mnie wyglądam gorzej niz na wcześniejszych
Pytanie czy to kwestia tego, ze tutaj nie mam makijażu pełneg, czy tego ze nie jestem przyzwyczajona czy moze jednak tak ciemny kolor mnie troszke przytłacza?

Aha i stawiam kawę temu kto mi wrzuci link do drogeryjnej farby o kolorze 6.1 lub 7.1 (dostępnej w PL)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (110,9 KB, 99 załadowań)
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 15:18   #19
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Faktycznie wyszło dość ciemno. Nie ma co się przejmować i tak kolor szybko się spierze. Niestety pewnie do ciepławego odcienia.

Idealne byłoby nasycenie ciemniejsze od poprzedniego i jaśniejsze od obecnego.

Chociaż i tak, moim zdaniem, teraz jest lepiej niż było. Niestety im ciemniejsze włosy, tym makijaż musi być mocniejszy. Dlatego bardziej podobasz się sobie na zdjęciach z przed farbowania.

Brwi świetne, szerokie w ładnym kształcie.

Wrzucam obecny kolor z makijażem. Mocniejsze oko, usta delikatne. Różnica jest kolosalna.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg baza_makeup_braz.jpg (28,6 KB, 53 załadowań)
__________________

GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-04, 18:21   #20
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Hehe Bede zapuszczać włosy i poszukiwać idealnego odcienia ;-)
Z makijazem zgadzam sie w 100%. Na tych ostatnich fotach nawet kreski nie mam. Tylko podkład, puder mineralny i tusz do rzęs.

Siostrze tez bardziej sie podobam w ciemniejszych włosach ;-)

GretaKredka jeszcze raz bardzo Ci dziękuje za pomoc

Jak podrosną mi włosy, znajdę idealny odcień i bede pamietać o tym wątku to wrzucę foty ;-)
Moze kiedys tez odważę sie na krótkie cięcie

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Zapomniałabym,
Zaglądałam na twój blog- ma potencjał. Podczytuję kilkoro blogerów i z całego serca polecam ci książki Tomka Tomczyka "blog pisz kreuj zarabiaj" albo "bloger i social media" jezeli dalej chciałabyś sie rozwijać w tym kierunku.
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 19:23   #21
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Prośba o pomoc do doświadczonych wizażystek/makijażystek/stylistek

Cieszę się, że siostra potwierdza moją diagnozę.
Czyli włosy mają być dłuższe i w jasnym brązie.

Makijaż oka w miarę wyrazisty.

Dziękuję za polecane pozycje. Stylistka może i ze mnie przyzwoita, za to bizneswoman raczej kiepska.
__________________

GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-04 20:23:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.