Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-02-25, 12:34   #4201
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Górny¦l±sk
Wiadomo¶ci: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Wczorajsze U

I owsianka z jogurtem naturalnym, pomarañcza, orzechami laskowymi i ziarnami kakaowca

II huevos rancheros

III kasza jaglana z pomidorami, pieczarkami, fasolk± i kotletami sojowymi

IV chlebek bananowy z orzechami laskowymi, posmarowany mas³em orzechowym, serek wiejski ze ¶liwkami

V kanapki z sa³atk± jarzynow±


A Twoje II ¶niadanie mnie prze¶laduje, muszê je w koñcu zrobiæ


Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
i teraz ju¿ nie do Ciebie a ogólnie
wêgli na noc nie bo co??? utyjecie wszystkie , polecam artyku³: KLIK
a ju¿ ta ostatnia nagonka na nabia³ jaka tu panuje to porostu tylko w ortoreksjê mo¿na wpa¶æ jak siê was czyta, dziewczyny apelujê o trochê normalno¶ci
tak dla porównania jak ja kiedy¶ by³am na P i jad³am do podwieczorku serek homo to mi dziewczyny radzi³y nie jedz naturalnego tylko np. czekoladowy czy truskawkowy bo ma wiecej kcal jak patrzê na niektóre powymierzane, mega zrowe i prawie redukcyjne P to sie s³abo robi.
Jak czytam jad³a na U z bia³kowymi kolacjami, owocem do 16 i tego typu g³upotami to szkoda tego czytaæ, A potem p³aczecie stronami ¿e ta i tamta walczy o okres, dziewuchy !!!! muszê wam dupy spraæ

bia³ko 5 razy na dzieñ kurczak, ryba jajko wiecie ¿e bia³ko jest prawie wszêdzie? niech sobie sportowcy jedz± kurczaka 5 razy na dzieñ ale nie normalna osoba, i ta wêglofobia i tuszczofobia oraz ostatnia nagonka na nabia³, gluten, owoce...omg! ja rozumiem jak komu¶ szkodzi ale jak nie to
Dobrze napisane
Tylko ja chcia³am siê "obroniæ" co do walki o @ - w moim przypadku, je¶li ma to jakikolwiek zwi±zek z odzywianiem, to raczej jeszcze z czasow Dukana sprzed 2 lat (wiem, ¿e nie by³ to najmadrzejszy wybór, ale czasu nie cofne ), bo teraz ju¿ wysz³am na prost± i przesz³y mi ró¿ne jedzeniowe fobie


Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Witaaaaam wiosennie i wrzucam U.

¶niadanie: nale¶nik z m±ki ¿ytniej z twarogiem pó³t³ustym, rodzynkami, migda³ami i sosiwem z rozmro¿onych malin , kilka kawa³ków melona + cappuccino z 2 espresso

II ¶niadanie: kanapka z razowca z ziarnami z jajkiem na pó³twardo, rze¿uch±, sa³at± rzymsk± i ogórkiem zielonym, sok wyciskany z pomarañczy i grejpfruta, kilka pistacji

godzina fitness z obci±¿eniem - barbell

Obiad : bak³a¿an zapiekany z fet±, pomidorami i papryk± + 2 placki z cukinii i soczewicy z jogurtem greckim + roszponka z pomidorami suszonymi i koktajlowymi, pestkami dyni, kaparami i oliwkami

przek±ska: kawa³ek ciasta marchewkowego, kawa z mlekiem

kolacja: zapiekana kanapka z razowca z domowym pesto (bazylia, szpinak, pini, parmezan), pomidorami koktajlowymi, sa³at± rzymsk± i wêdzonym ³ososiem.
Mega smacznie wszystko



Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Wiesz, co jest najwa¿niejsze w ¿yciu? Mieæ cel. I d±¿yæ do jego spe³nienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczê¶liwia mnie.
Dziêki niemu mam poczucie, ¿e warto ¿yæ, mimo przeciwno¶ci.
Ale czêsto w±tpiê.
Bardzo czêsto.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2014-02-25 o 12:37
magda_lena40 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 13:01   #4202
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
moja dzisiejsza R-ka

1) p³atki owsiane z 1/3 banana i p³atkami migda³ów + kawa z mlekiem 3,2% (mia³ byæ jeszcze twaróg ale jednak zjem go na kolacje)

trening wyj±tkowo godzinny i intensywny - po zjad³am ma³± puszkê 150g fasolki canneloni - czy dobrze? nie wiem bo to moja pierwsza taka kombinacja ale jest trochê bia³ka i wêgle czy to uznaæ jako posi³ek czy przek±skê?

2 zielone herbaty
kawa z mlekiem

2) pier¶ z kurczaka zapieczona w rêkawie ze szpinakiem, czosnkiem i ma³± kulk± mozzarelli, suszonymi pomidorami i trochê oleju rzepakowego, surówka z marchewki i mo¿e jab³ka

3) sa³atka z warzyw na parze (cukinia, broku³y, seler, czosnek, dynia) z kasz± gryczan± (2-3 ³y¿ki) i gotowanym jajkiem

4) twaróg z jogurtem greckim, rzodkiewk± i szczypiorkiem. Specjalnie nie bêdê je¶æ wêgli na kolacjê, bo ostatnio chyba znowu za du¿o mi ich wpada w ci±gu dnia.


najbardziej mnie ciekawi co z tym posi³kiem po treningu, ewentualnie co by siê nadawa³o, ¿eby tak szybko bez przygotowania poch³on±æ w jakim odstêpie czasu jecie ten posi³ek po zakoñczeniu æwiczeñ?

no najlepiej od razu, ja na si³owni nawet czasem zjadam np kanapke z kurczakiem albo tuñczykiem od razu
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 13:12   #4203
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Kurde..no chyba co¶ napiszê nie chce nic z³ego Erena no ale....czytam ten w±tek i co raz bardziej rêce opadaj±.
Czy dziewczyna skar¿y siê na jakies bóle czy objawy co¶ jej szkodzi?? chce schudn±æ?
no nie kurde jest na Utrzymaniu a kolejn± osobê pytasz o gluten i owoce, normalno¶ci.
Ja wiem Erena ¿e masz michê czysta na 100% ¿e pakujesz itp. no ale kurcze nie mogê ju¿ tego czytaæ, kiedy¶ ten w±tek wygl±da³ inaczej teraz tu pe³no przesady.

bia³ko 5 razy na dzieñ kurczak, ryba jajko wiecie ¿e bia³ko jest prawie wszêdzie? niech sobie sportowcy jedz± kurczaka 5 razy na dzieñ ale nie normalna osoba, i ta wêglofobia i tuszczofobia oraz ostatnia nagonka na nabia³, gluten, owoce...omg! ja rozumiem jak komu¶ szkodzi ale jak nie to

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------
A ¿e "goniê" za brak t³uszczy i wêgli to nie zauwa¿y³a¶? Spokojnie, dobrze ¿e mi zwracasz uwagê, jak Ci co¶ nie pasi. I pewnie nie by³oby tematu, gdyby tego typu tendencje ju¿ wcze¶niej siê nie pojawi³y, bo nie ¶mia³abym siê z niektórymi uwagami wtryniaæ. Mnie te¿ Bo¿e broñ nie chodzi o to, ¿e ka¿dy ma mieæ idealnie czyst± michê (w koñcu jedzenie ma byæ przyjemno¶ci±, czy¿ nie?) i te pytania wynikaj± wy³±cznie z tego, ¿e naczyta³am siê na innych w±tkach mnóstwo ¿alów, ¿e a to wzdêcie, a to brzuch "nie chce schudn±æ", a to co¶. Jak komu¶ tak dobrze, to mu przecie¿ z³ego s³owa nie powiem Ale je¶li mówisz, ¿e przesadzam, to spuszczam z tonu

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-02-25 o 13:16
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 13:37   #4204
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ily Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczynki troche roboty macie z tymi ocenami

wiêc...

RRR

I

2 po³ówki bu³ki wieloziarnistej z biedro , mas³o , sa³ata , szynka drobiowa , pomidor , ogórek , cebula , kie³ki + sól i zielona herbata

II
Mini wersja greckiej tz : feta , pomidor , papryka , ogórek .

III
Zupka ry¿owa na 2 skrzyde³kach + te 2 skrzyde³ka + zielona h

IV Po 1.5 treningu (aeroby + fat burning)
Wie¶niak z chudego nabia³u z jogurtem naturalnym , pomidorem , cebul± czerwon± oraz kie³kami + zielona h

----

i jak ?
up , up sprawdzi kto¶ czy wszystko ok ?
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkuj± sam rozmiar XS i S





Ily jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 14:40   #4205
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
czyli te o niskim ig np jablaka grusziki (nie wiem z pamieci co jeszcze) mozna jesc po kolacji np?

Ty po kolacji mo¿esz zje¶æ zarówno kilo jab³ek, gruszek jak i pude³ko ptasiego mleczka
tu chodzi³o o wysoki ig czyli np. banan

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
A ¿e "goniê" za brak t³uszczy i wêgli to nie zauwa¿y³a¶? Spokojnie, dobrze ¿e mi zwracasz uwagê, jak Ci co¶ nie pasi. I pewnie nie by³oby tematu, gdyby tego typu tendencje ju¿ wcze¶niej siê nie pojawi³y, bo nie ¶mia³abym siê z niektórymi uwagami wtryniaæ. Mnie te¿ Bo¿e broñ nie chodzi o to, ¿e ka¿dy ma mieæ idealnie czyst± michê (w koñcu jedzenie ma byæ przyjemno¶ci±, czy¿ nie?) i te pytania wynikaj± wy³±cznie z tego, ¿e naczyta³am siê na innych w±tkach mnóstwo ¿alów, ¿e a to wzdêcie, a to brzuch "nie chce schudn±æ", a to co¶. Jak komu¶ tak dobrze, to mu przecie¿ z³ego s³owa nie powiem Ale je¶li mówisz, ¿e przesadzam, to spuszczam z tonu

Erena widzê ¿a za brak wêgli i t³uszczy te¿ po dupach bijesz i bardzo dobrze.
Twoje rady s± bardzo przydatne i bardzo dobrze ¿e siê pojawiaj±. Mnie chodzi trochê o tak± normalno¶æ w jedzeniu, bo ginie na tym w±tku.
Mo¿e nie potrzebnie cytowa³am Twój post, ale ju¿ siê trochê znamy i Ty nie z tych co dum± siê unosz± wiêc wiem ¿e wszystko git by³o jest i bêdzie

a widzisz ja np. sama mam problemy typu brzuch jak balon nie wiem sk±d?
ale ogólnie jestem za tym by osoby którym nie szkodz± nie które produkty z nich nie rezygnowa³y bo nie warto chêtnie siê zamienie z kim¶ kto takich problemów nie ma

A Ty tu porz±dku pilnujesz i dobrze, widzê tez ¿e na KZ doradzasz tylko wiesz nie któym to ju¿ nie ma si³y t³umaczyæ siê to samo tylko trzeba po dupie laæ i ju¿
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 14:46   #4206
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzie¶ pod stolic± ;)
Wiadomo¶ci: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ily Poka¿ wiadomo¶æ
up , up sprawdzi kto¶ czy wszystko ok ?
Znikniesz, dziewczyno, nied³ugo, jak bêdziesz tak ma³o jad³a, zw³aszcza, ¿e æwiczysz a¿ 1,5 h
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, ¿e prze¿yjesz!" A nie, przepraszam... zjad³a¶ jogurt.


"Niech po¿ywienie bêdzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 14:49   #4207
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Poka¿ wiadomo¶æ




Dobrze napisane
Tylko ja chcia³am siê "obroniæ" co do walki o @ - w moim przypadku, je¶li ma to jakikolwiek zwi±zek z odzywianiem, to raczej jeszcze z czasow Dukana sprzed 2 lat (wiem, ¿e nie by³ to najmadrzejszy wybór, ale czasu nie cofne ), bo teraz ju¿ wysz³am na prost± i przesz³y mi ró¿ne jedzeniowe fobie

.

Niestety tak jest ¿e b³êdy za nami ci±gn± siê latami, dobrze ¿e fobie Ci minê³y
zdrowia ¿yczê
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 14:54   #4208
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Ty po kolacji mo¿esz zje¶æ zarówno kilo jab³ek, gruszek jak i pude³ko ptasiego mleczka
tu chodzi³o o wysoki ig czyli np. banan

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------




Erena widzê ¿a za brak wêgli i t³uszczy te¿ po dupach bijesz i bardzo dobrze.
Twoje rady s± bardzo przydatne i bardzo dobrze ¿e siê pojawiaj±. Mnie chodzi trochê o tak± normalno¶æ w jedzeniu, bo ginie na tym w±tku.
Mo¿e nie potrzebnie cytowa³am Twój post, ale ju¿ siê trochê znamy i Ty nie z tych co dum± siê unosz± wiêc wiem ¿e wszystko git by³o jest i bêdzie

a widzisz ja np. sama mam problemy typu brzuch jak balon nie wiem sk±d?
ale ogólnie jestem za tym by osoby którym nie szkodz± nie które produkty z nich nie rezygnowa³y bo nie warto chêtnie siê zamienie z kim¶ kto takich problemów nie ma

A Ty tu porz±dku pilnujesz i dobrze, widzê tez ¿e na KZ doradzasz tylko wiesz nie któym to ju¿ nie ma si³y t³umaczyæ siê to samo tylko trzeba po dupie laæ i ju¿
Tu masz racjê, mnie tego typu uwagami nie urazisz Ale masz racjê, ja te¿ zauwa¿y³am, ¿e tu siê niemal ortorektycznie zaczyna robiæ. To co, walczymy dalej o normalno¶æ w dziale, nie?
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 14:57   #4209
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomo¶ci: 4 248
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

I owsianka (1,5 szklanki mleka + pó³ szklanki p³atków), banan

II 2 kromki ¿ytniego, mas³o, schab pieczony (nie kupny), ¿ó³ty ser, jab³ko

III pier¶ pieczona w piekarniku + gotowane marchewki

IV serek wiejski, gar¶æ rodzynek

V pomidor + kulka mozarelli

czy to mo¿e byæ na R ??
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

w³osomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie dra¿ni jak brak sk³adów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 15:27   #4210
bzebze
Raczkowanie
 
Avatar bzebze
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 413
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje U, okres sie zbli¿a, mam mega ochotê na junk food(: C)

I: bu³ka ciemna z ziarnami na ciep³o z serem ¿ó³tym, odrobin± majonezu, ketchupem, ogórkiem kiszonym, pomidorem, oliwkami, kiwi
II: zapiekanka makaronowa z sosem serowym( makaron pe³noziarnisty, warzywa na patelnie, trochê koncentratu pomidorowego, na to sos: jogurt nat, feta, ser blue. Góra posypana lekko serem ¿ó³tym)
III: pomarañcza
IV: jajko sadzone, kromka ¿ytniego z twarogiem, ogorek kiszony
bzebze jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 15:51   #4211
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Tu masz racjê, mnie tego typu uwagami nie urazisz Ale masz racjê, ja te¿ zauwa¿y³am, ¿e tu siê niemal ortorektycznie zaczyna robiæ. To co, walczymy dalej o normalno¶æ w dziale, nie?

no pewnie!!!

tak na prawdê wszystko zaczyna siê w g³owie
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 15:55   #4212
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 168
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R:
I. Jogurt (domowy, mniam ) z p³atkami owsianymi, otrêbami, zarodkami pszennymi, orzechami w³oskimi, s³onecznikiem, pó³ banana, miód
II. 2 kanapki z ¿ytniego razowca z szynka gotowan±, papryk±, sa³at± i musztard± domow±
III. stir fry z piersi indyczej z chiñskim broku³em, bok choy i mlekiem kokosowym z ry¿em ja¶minowym i kolendr±
Przek±ska: du¿a gar¶æ w³oskich orzechów
IV. mieszanka sa³at z wêdzon± makrel±, jajkiem, ogórkiem, grapefruitem z sosem zio³owym na oliwie
joannat jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 16:20   #4213
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez akot80 Poka¿ wiadomo¶æ
Znikniesz, dziewczyno, nied³ugo, jak bêdziesz tak ma³o jad³a, zw³aszcza, ¿e æwiczysz a¿ 1,5 h
nie no stwierdzam , ¿e to nazywa sie popadanie z skrajno¶ci w skrajno¶æ:/
Jak ogólnie jad³am za du¿o dlatego przyty³am tak teraz za ma³o . A jak zjem troche wiêcej ni¿ wy¿ej w jad³ospisie to mam wyrzuty sumienia i to ju¿ nie "dieta" . Masakra !

a dzi¶ ?

I
2 kromki pieczywa s³onecznikowego , mas³o , sa³ata , drobiowa , pomidor , cebula , kie³ki , sól i zielona h

II
Wieloziarnisty jogurt Activia

III
Kapu¶niak z ziemniakami , troche mniej zupy zjad³am przez te ziemniaki + miêso ugotowane w kapu¶niaku tz jendo skrzyde³ko i tak z pó³ piersi i ogórek kiszony

IV
Jajecznica na oliwie z 2 jajek , kromka z mas³em i kie³kami

V
Wie¶niak

-- zielona h wszêdzie
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkuj± sam rozmiar XS i S





Ily jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 17:43   #4214
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez joannat Poka¿ wiadomo¶æ
R:
I. Jogurt (domowy, mniam ) z p³atkami owsianymi, otrêbami, zarodkami pszennymi, orzechami w³oskimi, s³onecznikiem, pó³ banana, miód
II. 2 kanapki z ¿ytniego razowca z szynka gotowan±, papryk±, sa³at± i musztard± domow±
III. stir fry z piersi indyczej z chiñskim broku³em, bok choy i mlekiem kokosowym z ry¿em ja¶minowym i kolendr±
Przek±ska: du¿a gar¶æ w³oskich orzechów
IV. mieszanka sa³at z wêdzon± makrel±, jajkiem, ogórkiem, grapefruitem z sosem zio³owym na oliwie
Moim zdaniem super!

Cytat:
Napisane przez Ily Poka¿ wiadomo¶æ
nie no stwierdzam , ¿e to nazywa sie popadanie z skrajno¶ci w skrajno¶æ:/
Jak ogólnie jad³am za du¿o dlatego przyty³am tak teraz za ma³o . A jak zjem troche wiêcej ni¿ wy¿ej w jad³ospisie to mam wyrzuty sumienia i to ju¿ nie "dieta" . Masakra !

a dzi¶ ?

I
2 kromki pieczywa s³onecznikowego , mas³o , sa³ata , drobiowa , pomidor , cebula , kie³ki , sól i zielona h

II
Wieloziarnisty jogurt Activia

III
Kapu¶niak z ziemniakami , troche mniej zupy zjad³am przez te ziemniaki + miêso ugotowane w kapu¶niaku tz jendo skrzyde³ko i tak z pó³ piersi i ogórek kiszony

IV
Jajecznica na oliwie z 2 jajek , kromka z mas³em i kie³kami

V
Wie¶niak

-- zielona h wszêdzie
Dlaczego mniej zupy przez ziemniaki? Ziemniaki to nic z³ego! A ju¿ tym bardziej takie gotowane z zupy... Przecie¿ to zdrowy naturalny produkt.

£ysy serek wiejski na kolacjê mi siê nie podoba, koniecznie dorzuæ co¶ do niego! Poza tym, brakuje mi ¶wie¿ych owoców. Wiêcej kolorów! Baw siê jedzeniem, komponuj... Tak¿e na R! Oprócz zielonej herbaty pij te¿ jakie¶ owocowe - wszystko w nadmiarze szkodzi

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê Bardzo lubiê huevos rancheros i jem ostatnio dosæ czêsto W³a¶nie zastanawia³am sie jak tam te jad³ospisy bo czwarty tydzieñ z domu nie wychodzê i jako¶ nie mam apetytu (3 tygodnie bra³am antybiotyk na torbiel na uchu a teraz mama mówi ze mam os³abiony orgaznim i boi sie bym znowu nie przeziêbi³a torbieli i mówi bym znowu tydzien w domu przesiedzia³a )

Kurczê Ervisha, bez przesady. 4 tygodnie w domu? Ja bym umar³a. Ciep³o siê ubierz i wychod¼, przecie¿ nie ma zamieci.

Cytat:
Napisane przez carmen4400 Poka¿ wiadomo¶æ
co do okresu to wp³yw mo¿e mieæ te¿ stres i zwiêkszone emocje, a skoro mia³±¶ ostatnio troche prze¿yæ (nawet tych pozytywnych) to mog³o siê odbiæ

Jad³ospis jak zwykle bardzo ³adny
daleko masz do T¯ ¿e tak czêsto w podró¿y jeste¶?

Pod kloszem najlepiej siê zamkn±æ, heh Jaka¿ ta kobieco¶æ marudna!

Dziêkujê. Tak, ju¿ prawie 9 lat 180 km od siebie . Ale co siê odwlecze to nie uciecze...

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Poka¿ wiadomo¶æ
Poa - mi sie tez truskawy pokonczyly wiec ostatnio kupilam mrozone wisnie - nasypalam do miseczki wieczorem zeby do dzisiaj sie odmrozily i do niczego nie dodalam, bo byly takie dobre ze zjadlam od razu
Truskawek koniec, ale za to mam jeszcze wi¶nie, je¿ynomaliny, maliny, jagody, porzeczki... Wiêc nie wiem, czemu p³aczê za truskawkami

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Ty po kolacji mo¿esz zje¶æ zarówno kilo jab³ek, gruszek jak i pude³ko ptasiego mleczka
tu chodzi³o o wysoki ig czyli np. banan

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------




Erena widzê ¿a za brak wêgli i t³uszczy te¿ po dupach bijesz i bardzo dobrze.
Twoje rady s± bardzo przydatne i bardzo dobrze ¿e siê pojawiaj±. Mnie chodzi trochê o tak± normalno¶æ w jedzeniu, bo ginie na tym w±tku.
Mo¿e nie potrzebnie cytowa³am Twój post, ale ju¿ siê trochê znamy i Ty nie z tych co dum± siê unosz± wiêc wiem ¿e wszystko git by³o jest i bêdzie

a widzisz ja np. sama mam problemy typu brzuch jak balon nie wiem sk±d?
ale ogólnie jestem za tym by osoby którym nie szkodz± nie które produkty z nich nie rezygnowa³y bo nie warto chêtnie siê zamienie z kim¶ kto takich problemów nie ma

A Ty tu porz±dku pilnujesz i dobrze, widzê tez ¿e na KZ doradzasz tylko wiesz nie któym to ju¿ nie ma si³y t³umaczyæ siê to samo tylko trzeba po dupie laæ i ju¿
Ojjj dok³adnie dezett, przy³±czam siê do tej uwagi! Ty po kolacji jedz co dusza zapragnie.

Co do poruszonego przez Ciebie w±tku, têczowa dlolinko 21 - moim zdaniem NCJ ma siê ca³kiem dobrze i o ile czasem rzeczywi¶cie sw±d ED by³o czuæ tu z kilometra - tak teraz zrobi³o siê tu do¶æ rozs±dnie.



Moje dzisiejsze U "plackowe" - menu niemal takie same, jak w zesz³otygodniowym dniu plackowym

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z kaw± zbo¿ow± z: pomarañcz±, serkiem homo, orzechami w³oskimi i miodem wielokwiatowym
II Placki ziemniaczane sma¿one na oleju rzepakowym, podane z nies³odzonym musem jab³kowo-¶liwkowym
III Mix sa³at z ma³± puszk± szprotek w sosie paprykowym, jajem na twardo, pomidorem, ogórkiem kiszonym i rzodkiewkami
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 17:51   #4215
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Dlaczego mniej zupy przez ziemniaki? Ziemniaki to nic z³ego! A ju¿ tym bardziej takie gotowane z zupy... Przecie¿ to zdrowy naturalny produkt.

£ysy serek wiejski na kolacjê mi siê nie podoba, koniecznie dorzuæ co¶ do niego! Poza tym, brakuje mi ¶wie¿ych owoców. Wiêcej kolorów! Baw siê jedzeniem, komponuj... Tak¿e na R! Oprócz zielonej herbaty pij te¿ jakie¶ owocowe - wszystko w nadmiarze szkodzi
dzieki za ocene ogólnie owoce te¿ jadam ale ostatnio mniej po prostu. Jab³ka kiepsko dzia³aj± na mój organizm , wzdêcia etc . Ogólnie czêsto jad³am sa³atki owocowe na kolacje ale dziewczyny mi przet³umaczy³y , ¿e to ¼le wiêc jako¶ je "chwilowo" od³o¿y³am . Co do herbatki , tylko zielona mi smakuje a owocowe bez cukru to nie to samo Czerwon± dorzucê jeszcze w week mam wesele to niez³a dyspensa bêdzie

Btw a co s±dzisz o jogurcie naturalnym z activi plus musli z prawdziwego
zdarzenia ? Oraz ser pó³t³usty feta , ogólnie OK ? Bo uwielbiam fetê i mog³abym j± codziennie je¶æ z Oliweczkami ;D

BTW jak zjem na ¶niadanie sa³atkê z porów , jajek i z szynk± z majonezem to hmm ? ¶rednio ? czy tak o ?
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkuj± sam rozmiar XS i S






Edytowane przez Ily
Czas edycji: 2014-02-25 o 21:01
Ily jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 18:14   #4216
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

To ja walne jak zwykle z nietypowym U, a co tam:

I. Zupa krem z dyni, marchwi i selera na bulionie; sa³atka z udka kurczaka, zieleniny, kolendry i sosu holenderskiego (roztopione maslo klarowane+2 ¿ó³tka+przyprawy ->zmiksowane ); kiszona kapusta; miseczka rozmro¿onych wi¶ni
II. Udziec z indyka z jab³kami; pieczone ziemniaki; smazone pieczarki; roszponka z oliw± i suszon± ¿urawin±; domowa galaretka malinowa s³odzona miodem
III. bêd± 3 kacze jajka sadzone; dynia z miodem i cynamonem; mango na deser (tak ca³e, tak ma fruktoze, tak nie ma to dla mnie ¿adnego znaczenia )

w miêdzyczasie gdzies tam suszone jab³ka, ¶wie¿e daktyle; kubek bulionu i tego typu bzdety

A i porcje s± du¿e - jem a¿ sie najem a pojemno¶æ mam du¿±
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 18:31   #4217
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Poka¿ wiadomo¶æ
To ja walne jak zwykle z nietypowym U, a co tam:

I. Zupa krem z dyni, marchwi i selera na bulionie; sa³atka z udka kurczaka, zieleniny, kolendry i sosu holenderskiego (roztopione maslo klarowane+2 ¿ó³tka+przyprawy ->zmiksowane ); kiszona kapusta; miseczka rozmro¿onych wi¶ni
II. Udziec z indyka z jab³kami; pieczone ziemniaki; smazone pieczarki; roszponka z oliw± i suszon± ¿urawin±; domowa galaretka malinowa s³odzona miodem
III. bêd± 3 kacze jajka sadzone; dynia z miodem i cynamonem; mango na deser (tak ca³e, tak ma fruktoze, tak nie ma to dla mnie ¿adnego znaczenia )

w miêdzyczasie gdzies tam suszone jab³ka, ¶wie¿e daktyle; kubek bulionu i tego typu bzdety

A i porcje s± du¿e - jem a¿ sie najem a pojemno¶æ mam du¿±
Dlaczego nietypowe? Bo ¶niadanie takie jakie jest (te¿ mi siê zdarza³o na ¶niadanie je¶æ krem z soczewicy z jajami) czy bo z du¿ym luzem? Potwór dyniowo-miodowy z Ciebie i tyle , ale jak Ci siê nie nudzi, to na zdrowie
Kacze jaja jad³am chyba raz w ¿yciu, ale by³am zbyt smarkata, ¿eby jako¶ lepiej je pamiêtaæ. Czy poza gabarytami ró¿ni± siê jako¶ istotnie od kurzych?
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 18:56   #4218
forsvinn
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 884
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Powie mi kto¶, czy jest ok, czy powinnam co¶ zmieniæ/do³o¿yæ/od³o¿yæ? Staram siê je¶æ poni¿ej 2000 kcal. Jestem na R.
¦niadanie 06:30:
pó³ banana, 2 kiwi, trochê ¿urawiny, trochê rodzynek, ³y¿ka sezamu, trochê suszonej aronii, ³y¿ka migda³ów w p³atkach i ok.150 ml mleka sojowego zmiksowane z 3 ³y¿kami otrêbów owsianych
II ¶niadanie 09:30: bu³ka grahamka z dwoma suszonymi pomidorkami i plastrem wêdliny
III ¶niadanie 12:30: druga taka sama bu³ka, niestety w szkole nie zjem inaczej, po bananku czy jabluszku bêdê g³odna
Kolacja (zamieniona na obiad, bo nie mialam kiedy zrobiæ): to samo co rano
Obiad (jako kolacja): 1/2 filetu z kurczaka sma¿ona na oliwie z cebulk± i pomidorkami suszonymi z po³ówk± woreczka ry¿u ciemnego i 'surówk±" ze szpinaku, kalafiora i broku³ów zmiksowanych na ciapê

Wiem, wiem, za du¿o owoców i to po po³udniu. W szkole musze zje¶æ dwie bulki, bo po prostu jestem glodna. Jem ¶niadanie 06:30, wracam do domu 14:30 a to 8h poza domem i zanim obiad bym sobie zrobi³a to mija godzina.
forsvinn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 18:59   #4219
aska80
Raczkowanie
 
Avatar aska80
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 134
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziewczyny, proszê o ocenê mojego dzisiejszego dnia


jestem oczywi¶cie na R..

¶niadanie - pó³ kubka jogurtu plus 4 ³y¿ki musli (w po¶piechu dlatego tak nie urozmaicenie)
II ¶niadanie - 2 kanapki razowca (100g), jedna z tuñczykiem z wody, druga polêdwic±, mas³o, sa³ata, pomidor
obiad - zapiekanka : plastry ziemniaka 150g, kurczak 100 g, pó³ marchewki, por (u³o¿one warstwowo i zapieczone) do tego szklanka kefiru (ostatni mo¿e nie przypi±³, ni przy³ata³ ale mam problemy z wypró¿nianiem)
podwieczorek - 2 plastry ananasa plus gar¶æ bakalii
kolacja - sa³atka 100 g kalafiora gotowany, jajko, pó³ pomidora, polane jogurtem plus kawa³ek (oko³o 30g) "chleba który zmienia ¿ycie" (mo¿na go w ogóle je¶æ na R?? jest taki pyszny..ale do¶æ kaloryczny nie wiem czy nie lepiej zapchaæ siê zwyk³ym razowcem - 100kcal mniej na 100g)

..i du¿o, du¿o wody

dziêkujê za wszystkie sugestie i podpowiedzi
__________________

Edytowane przez aska80
Czas edycji: 2014-02-26 o 09:19
aska80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 19:06   #4220
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Nietypowo bo domownicy mi czêsto mówi± ¿e jem obiad na ¶niadanie - ale przyzwyczai³am siê
Co do dyni to fakt - czekam a¿ mi siê znudzi. Ale ja ogólnie lubie bardzo korzeniowe, wiêc marchewka pietruszke dyni± pogania.

Je¶li chodzi o kacze jaja to poza gabarytami ró¿ni± siê... cen± -.-
A tak na powa¿nie to bez wiêkszych ochów, w sumie nie wiem dlaczego ale wole kurze. Raz próbowa³am gêsich i by³y imho lepsze od kaczych. Maj± moim zdaniem mniej smaczne ¿óltka.
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 19:35   #4221
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moja dzisiejsza R

SNIADANIE:

ciep³a woda z cytryn±

- owsianka (pó³ na pó³ mleko 2% i mleko migda³owe)
3 p³askie ³yzki p³atków owsianych, 1 ³yzka otrêbów,
gar¶æ jagód goji, ³y¿eczka rodzynków i orzechów brazylijskich, ma³a ³y¿eczka ciemnego kakao

kawa z mlekiem 2%

OBIAD:
- porcja makaronu br±zowego z po³ówk± du¿ej piersi kurczaka, pokrojon± i podsmazon± na minimalnej ilo¶ci oleju rzepakowego.
Do tego sos z serka Philadelphia light sweet chili i 3 ³yzki koncentratu pomidorowego
Wszystko podane z rukol±, pomidorkami koktailowymi i odrobin± pokruszonej fety, i kilka suszonych pomirodów.

zielona herbata

60 min TRENING

PODWIECZOREK:
- placuszki bananowe (1 banan , 1 jajo, plaster bia³ego chudego twarogu, ³y¿ka otrêbów, 2 ³y¿ki m±ski razowej, ³y¿ka siemienia lnianego)
smazone na niewielkiej ilo¶ci oleju rzepakowego
Polane jogurtem naturalnym z miodem

zielona herbata

KOLACJA:
- wêdzona makrela
- 2 kromki chlebka wasa z b³onnikiem
- 2 marchewki z humusem

zielona herbata
__________________
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 21:17   #4222
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Poka¿ wiadomo¶æ
To ja walne jak zwykle z nietypowym U, a co tam:

I. Zupa krem z dyni, marchwi i selera na bulionie; sa³atka z udka kurczaka, zieleniny, kolendry i sosu holenderskiego (roztopione maslo klarowane+2 ¿ó³tka+przyprawy ->zmiksowane ); kiszona kapusta; miseczka rozmro¿onych wi¶ni
II. Udziec z indyka z jab³kami; pieczone ziemniaki; smazone pieczarki; roszponka z oliw± i suszon± ¿urawin±; domowa galaretka malinowa s³odzona miodem
III. bêd± 3 kacze jajka sadzone; dynia z miodem i cynamonem; mango na deser (tak ca³e, tak ma fruktoze, tak nie ma to dla mnie ¿adnego znaczenia )

w miêdzyczasie gdzies tam suszone jab³ka, ¶wie¿e daktyle; kubek bulionu i tego typu bzdety

A i porcje s± du¿e - jem a¿ sie najem a pojemno¶æ mam du¿±
zaciekawi³ mnie sos, napiszesz troszkê dok³adniej, jakie te ¿ó³tka, surowe, gotowane? i jakie przyprawy? ju¿ czujê ¿e to co¶ dla mnie
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 21:18   #4223
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

No to zobaczmy jak mi to dzisiaj wysz³o:

R:

1. jaglanka na mleku ry¿owym, z figami, mango i orzechami laskowymi

2. ³odyga selera, jab³ko, kilka orzechów pecan

3. kurczak z pary, br±zowy ry¿ z czerwon± fasolk±, sa³atka z ogórka, selera naciowego, avocado, chilli i szalotki z sosem z majonezu, soku z cytryny, czosnku i przyprawy curry w m³ynku (bez soli)

4. przysz³a ochota na co¶ s³odkiego, zjad³em banana, dwa daktyle i sobie posz³a

5. genialny wrap z siemienia lnianego , cienko posmarowany bryndz±, z cukini±, pomidorkami, ³ososiem z puszki i kie³kami cebuli
/-stanowczo do powtórzenia!/
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 21:36   #4224
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
5. genialny wrap z siemienia lnianego , cienko posmarowany bryndz±, z cukini±, pomidorkami, ³ososiem z puszki i kie³kami cebuli
/-stanowczo do powtórzenia!/
Podasz szczegó³y?
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 21:53   #4225
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Podasz szczegó³y?
Oczywi¶cie
To tak proste ¿e a¿ nie mogê uwierzyæ ¿e sam na to nie wpad³em.
Na przygotowanie jednej porcji potrzeba:
- 1 jajko
- 3 ³y¿ki sto³owe zmielonego siemienia lnianego
- 1/4 ³y¿eczki proszku do pieczenia
- 1/4 ³y¿eczki mielonej papryki
- 1/4 ³y¿eczki cebuli w proszku
- ³y¿ka sto³owa wody
- szczypta soli
- odrobina oliwy/oleju lnianego

Wszystkie sk³adniki dok³adnie ze sob± mieszamy i sma¿ymy na suchej patelni jak nale¶niki, po chwili odwracamy.

Ja nie da³em ani proszku do pieczenia, ani ¿adnej cebuli w proszku (to jest taka ? ) i zamiast wody da³em mleka ry¿owego i wysz³o idealne. Lekko puszysty wrap o idealnej konsystencji (mo¿na zwijaæ, kroiæ, trzyma siê wiêc ju¿ my¶lê o pizzy z jego wykorzystaniem), smakuje jakby by³ zrobiony z m±ki pe³noziarnistej, co ciekawe nie czuæ w smaku jajka ani siemienia.


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-02-26 o 05:48
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-26, 05:46   #4226
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Ja za to zauwa¿y³am w³a¶nie, ¿e mi siê po bia³ku - zw³aszcza po twarogu - najlepiej ¶pi. Za to kolacja ze zwiêkszon± ilo¶ci± wêgli (nawet chocia¿by z jajkiem) skutecznie mi ten sen uniemo¿liwia.
Widaæ ka¿demu inaczej.

Poa, Ervisha - dziêkujê ;*
eee jajko to nie wêgle a ja pop twarogu na noc nie mogê spac bo jestem g³odna
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-26, 07:19   #4227
martha22
Raczkowanie
 
Avatar martha22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 67
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R na dzisiaj:
woda z cytryn± i aloesem
- pomarañcza, 2 du¿e nale¶niki orkiszowe z bia³ym serem, pomazane 2 ³y¿eczkami bananowego serka homo, zielona herbata
- jab³ko, kilka orzechów
- powtórka z nale¶ników
- pó³ paczki warzyw a patelniê (z Biedronki), kotlet mielony
- sa³atka ze szpinaku, ³ososia wêdzonego, pomidorów suszonych i ¶wie¿ych, pra¿onych orzechów nerkowca (bêdzie grana, a¿ mi siê znudzi ), pokropiona sokiem z cytryny i oliw± z oliwek.

Przez ca³y dzieñ du¿o pijê: 1 czarn± kawê, kilka kubków wody, ok. 2 - 3 herbaty, pokrzywê.

Czy ta sa³atka na kolacjê mo¿e byæ? Czy lepiej zrezygnowaæ z orzechów?
__________________
Wiecznie na diecie
73 kg / 168 cm
martha22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-26, 08:07   #4228
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
zaciekawi³ mnie sos, napiszesz troszkê dok³adniej, jakie te ¿ó³tka, surowe, gotowane? i jakie przyprawy? ju¿ czujê ¿e to co¶ dla mnie
Polecam ten przepis: http://realfoodliz.com/ghee-hollanda...-foods-review/

Ja mog³abym piæ ten sos - uwielbiam
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-26, 08:24   #4229
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

to i ja wrzucam U

¶niadanie: porcja domowej granoli kakaowej (pieczona z p³atków owsianych i ¿ytnich, miksu orzechów, ¿urawiny i ¶liwek, z syropem daktylowym i oczywi¶cie kakao) z serkiem homogenizowanym eko i wkrojonym bananem.

drugie ¶niadanie: kromka chleba razowego ze s³onecznikiem z past± z zielonej soczewicy, czosnku i pietruszki, roszponk±, pomidorkami koktajlowymi i oliwkami.
dwie kostki ciemnej czekolady z pra¿onymi migda³ami Lindta + cappuccino z ekspresu

godzina zajêæ fitness z obci±¿eniem, 20 min szybkiego spaceru

obiad: filet z halibuta zapiekany ze szpinakiem, czosnkiem i jogurtem greckim + surówka z ogórka, awokado, szalotki, soku z limonki i koperku+ kasza pêczak. sok wyciskany z pomarañczy

podwieczorek: miseczka twarogu pó³t³ustego eko (ulubiony-od Ziembiñskiego) z orzechami nerkowca, borówkami i truskawkami.

kolacja: zupa krem z bobu i szpinaku z mini grzaneczkami z razowca + sa³atka z roszponki i sa³aty rzymskiej, jajka na pó³twardo, pomidorów, migda³ów, oliwek i buraka, skropiona balsamico

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-02-26 o 08:25
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-26, 08:27   #4230
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

jajka w koszulce (wrzucone do wrz±tku z octem) te¿ s± pyszne z tym sosem, albo w wersji croque monsieur: grzanka na ma¶le na patelni, szynka gotowana, jajko w koszulce i sos holenderski tylko trzeba uwa¿aæ ¿eby majonez nie wyszed³ zamiast sosu przy robieniu ))




Cytat:
Napisane przez missy7 Poka¿ wiadomo¶æ
Moja dzisiejsza R

SNIADANIE:

ciep³a woda z cytryn±

- owsianka (pó³ na pó³ mleko 2% i mleko migda³owe)
3 p³askie ³yzki p³atków owsianych, 1 ³yzka otrêbów,
gar¶æ jagód goji, ³y¿eczka rodzynków i orzechów brazylijskich, ma³a ³y¿eczka ciemnego kakao

kawa z mlekiem 2%

OBIAD:
- porcja makaronu br±zowego z po³ówk± du¿ej piersi kurczaka, pokrojon± i podsmazon± na minimalnej ilo¶ci oleju rzepakowego.
Do tego sos z serka Philadelphia light sweet chili i 3 ³yzki koncentratu pomidorowego
Wszystko podane z rukol±, pomidorkami koktailowymi i odrobin± pokruszonej fety, i kilka suszonych pomirodów.

zielona herbata

60 min TRENING

PODWIECZOREK:
- placuszki bananowe (1 banan , 1 jajo, plaster bia³ego chudego twarogu, ³y¿ka otrêbów, 2 ³y¿ki m±ski razowej, ³y¿ka siemienia lnianego)
smazone na niewielkiej ilo¶ci oleju rzepakowego
Polane jogurtem naturalnym z miodem

zielona herbata

KOLACJA:
- wêdzona makrela
- 2 kromki chlebka wasa z b³onnikiem
- 2 marchewki z humusem

zielona herbata

fajny sosik z tego serka, na szybko i pewnie dobrze smakuje z drobiem napisz jak robisz dok³adnie?

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Oczywi¶cie
To tak proste ¿e a¿ nie mogê uwierzyæ ¿e sam na to nie wpad³em.
Na przygotowanie jednej porcji potrzeba:
- 1 jajko
- 3 ³y¿ki sto³owe zmielonego siemienia lnianego
- 1/4 ³y¿eczki proszku do pieczenia
- 1/4 ³y¿eczki mielonej papryki
- 1/4 ³y¿eczki cebuli w proszku
- ³y¿ka sto³owa wody
- szczypta soli
- odrobina oliwy/oleju lnianego

Wszystkie sk³adniki dok³adnie ze sob± mieszamy i sma¿ymy na suchej patelni jak nale¶niki, po chwili odwracamy.

Ja nie da³em ani proszku do pieczenia, ani ¿adnej cebuli w proszku (to jest taka ? ) i zamiast wody da³em mleka ry¿owego i wysz³o idealne. Lekko puszysty wrap o idealnej konsystencji (mo¿na zwijaæ, kroiæ, trzyma siê wiêc ju¿ my¶lê o pizzy z jego wykorzystaniem), smakuje jakby by³ zrobiony z m±ki pe³noziarnistej, co ciekawe nie czuæ w smaku jajka ani siemienia.


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

a my¶lisz ¿e z lnu mielonego te¿ mo¿e byæ? to to samo? ;p bo ja mam len mielony odt³uszczony - cu¶ takiego



wrzucam mój dzisiejszy jad³ospis R

I - kromka chleba ¿ytniego razowego, 2 jajka sadzone na 2 plastrach polêdwicy, pomidor, odrobina oliwy z oliwek

II - 125 g ³ososia wêdzonego dymem bukowym ;p (hahah bawi mnie ta wykwintno¶æ z Biedry ) ;p) opakowanie kie³ków rzodkiewki z dresingiem jogurtowym

III - ma¶lanka, jab³ko

IV - miseczka barszczu ukraiñskiego, pier¶ kurczaka z makronem pe³noziarnistym i sosem z serka homogenizowanego i koncentratu pomidorowego

jaki¶ trening interwa³owy w domu

V - fasolka po bretoñsku z koñcówkami swoijskich wêdlin

p.s. odkry³am ¿e ma¶lanka na tle jogurtów naturalnych naprawdêdobrze wypada: tyle samo bia³ka a mniej t³uszczów i cukrów

na kalkulatorze wysz³o mi 1700 kcal ale jakos¶ wydaje mi siê ¿e jest wiêcej
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-02-26 o 12:05
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.