Trądzik mój problem,fotki w załączeniu. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-22, 08:44   #61
karabelka
Raczkowanie
 
Avatar karabelka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: razturaztam
Wiadomości: 44
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

Cytat:
Napisane przez kaśkaa Pokaż wiadomość
Hej Znowu tu jestem Dzięki za wszystkie wpisy i słowa pocieszenia. Minął ponad rok od mojego pierwszego wpisu i nic się nie zmieniło Buzia dalej w takim stanie jak była. Przestałam już chodzić do dermatologów bo miesięcznie wydaje około 400 zł na maści kremy i nic się nie zmienia. Mam już tego dosyć. Przestałam wierzyć że cokolwiek może mi pomóc. Dalej nakładam kilogram tapety żeby nie było widać. Odstawiałm całą serię kosmetyków Dermedic bo po nich mam większy wysyp wulkanów, wracam do mojego ulubionego Nivea Soft tylko jego toleruje moja buzia. Po tabletkach Dromin zauważyłam lekką poprawę więc wciąż je łykam. Zastanawiam się nad mikrodermabrazją, tylko nie wiem czy w moim przypadku (sucha skóra, teraz dodatkowo wysuszana przez założoną w pracy klimę) taki zabieg będzie skuteczny. Co o tym myślicie? Może macie jakiegoś sprawdzonego dermatologa? Jestem zapisana do Dr Szpringer. Zobaczymy czy ona coś poradzi. Ponadto poszukuję nawilżającego podkładu który chociaż odrobinę przykryje moje niedoskonałości i nie będzie uwydatniał "sypiącej" się skóry.
Kaśkaa! Ja mialam cere bardzo podobno do twojej... To znaczy zmiany tradzikowe nie byly bardzo nasilone ale mimo wszystko pelno grudek i wulkany od czasu do czasu... U dermatologa leczylam sie dwa lata: 4 serie antybiotyków, retinoidy,zabiegi oczyszczające mikrodźwiękami i u kosmetyczki.... i nic... to znaczy stan moze troszke sie polepszyl ale jak tylko skonczylam brac antybiotyki to sie pogarszalo. W koncu dermatolog rozlozyla rece i skierowala do ginekologa... I tu to samo znaczy hormony w porzadku... Wkurzylo mnie to, ze niby przyczyny nie mozna znalezc a tradzik jak byl tak jest. Zaczelam sama probowac to i tamto wynalazlam kilka kosmetykow na wizau i moja cera nigdy nie byla tak czysta jak jest teraz I nie stosuje ZADNYCH masci na syfki - bo sa juz mi niepotrzebne!!! Radze Ci przede wszystkim NAWILZAC!!! Ja ze swej strony polecam krem ziaji Calma HLC nawilżający, zrezygnuj z podkladu i kremow matujących i innych kosmetyków dla cery tradzikowej- one tylko wysuszaja!!!pocztaj wątki o toniku pichtowym, toniku cytrynowym, mydelku siarkowym, oliwce hipp i experymentuj! Zycze Ci powodzenia! mam nadzieje ze Tobie tez uda sie wygrac z tradzikiem
karabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 10:05   #62
Blueeyed_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Blueeyed_Alice
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 98
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

A brałaś antybiotyk o nazwie Azitrox (inna nazwa sumamed) mi pomoglo
Blueeyed_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 13:32   #63
oldziejka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

Hello wszystkim!!!
A ja łykam 3 razy dziennie po 1 tebletce,właśnie tabletki drożdżowe DROMIN
na wieczór smaruje się żelem BENZACNE 5%
no i rano,po południu i wieczorem przez smarowaniem sie żelem przemywam twarz tonikiem MELISA
no i są efekty ale bardzo malutkie...( a chciałabym juz pozbyć się tego trądzika raz na zawsze...teraz mam 15 lat a walczę z nim od podstawówki juz dobre pare lat...!!!
i mówię wam dziewczyny trzymajcie ręce z daleka od buźki bo nawet w szkole nie ruszaj twarzy rękami bo mogą na niej być różnw bakterie...xD
i byłam kileka razy u dermatologa w Białymstoku na ul.Słonimskiej u takiej grubej i dość miłej pani...przepisała mi leki na około 200 zł i na początku byly efekty ale co potem jak leki sie skończyły...?? znowu co miesiąc 200 zł bez przesady...!!!
więc postanowiłam iść do mojego zaufanego lekarza rodzinnego ta zaś przpisała mi krem SKINOREN i powiedziała też żebym właśnie przemywała twarz tonikiem BEZALKOHOLOWYM I ZIOŁOWYM a o jakiś lekach z alkoholem czy spirytusem nie ma mowy!!!
no i nie wiem co będzie dalej...czas pokaze...!!! powodzenia ;-***
oldziejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 19:45   #64
free woman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

Spróbuj mleka! Ja codziennie rano zamiast toniku przemywam twarz mlekiem( wszystko jedno czy surowe czy przegotowane czy w kartonie czy w butelce, jakie jest takie biorę). Cera jest napięta i gładsza, ja widzę poprawę.
free woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 11:50   #65
zielonookaola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

Witam
Co do trądziku, miałam z nim spory problem, jednak głównie na czole, nosie i brodzie, żadko na policzkach.. byłam kilka razy u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy - pomogło, miałam jasną, skórę bez zaczerwienień, jednak na krótki czas. Kiedyś kosmetyczka powiedziala mi, że przyczyną krost moze być częste noszenie rozpuszczonych włosów (chodzi o to, ze kiedy dotykaja twarzy, przenosza się bakterie itd), zaczełam zwiazywać włosy do tyłu (tu przydała się opaska:P) i rzeczywiście bardzo pomogło. Jednak nie było tak łatwo, bo to nie wystarczyło.. musialam przestać jeść czekoladę, pić kawę i używać jednego rodzaju kosmetyków (choć zawsze lubiłam eksperymentować).. aktualnie używam Kremowego żelu do mycia twarzy Nivea Visage (kosztuję ok 15zł, za to jest baardzo wydajny) kremu Nivea Visage Young Control IT z czystymi morskimi minerałami (jest beztłuszowy i matujący, również kosztuje ok. 15zł) jeżeli podczas np. miesiączki coś wyskoczy mi na twarzy, przysuszam krostę Acnosanem (można kupić w aptekach koszt. ok 11-15zł) i smaruję punktowo maścią Tormentiol (5-6zł) Generalnie zalecam używania kosmetyków jednej firmy (tu polecam Nivea, odradzam Ziaję) oraz pójście do dermatologa. Życzę powodzenia w walce z trądzikiem
zielonookaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 11:52   #66
zielonookaola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

aa, zapomniałabym, szczerze NIE polecam wysuszania całej twarzy spirytusem, czy wyżej wymienionym Acnosanem, bardzo niekorzystnie wpływa na wygląd i stan cery, za to stosowanie ich punktowo jest wskazane:P
zielonookaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 11:54   #67
zielonookaola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

i jesczez stosowanie podklądów codziennie na cerę trądzikową jest niekorzystne.. jeżeli jesteście wdomu, czy gdzieś z rodziną, nie musicie wyglądać zjawiskowo nie nakładajcie makijażu, tylko jakiś nawilżajacy krem
zielonookaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 19:21   #68
skowronek5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

Witam. Jestem kosmetyczka od 8 lat i w 100% moge polecic Ci lek ktory napewno dziala i raz na zawsze wyleczy ci tradzik. ROACUTAN bac polski odpowiednik TETRALISAL. Musi go przypisac dermatolog i podczas stosowania ( okolo 6-8 miesiecy) musisz byc pod scisla katrola lekaza. A swoja droga do dziwie sie lekaza ze latami lecza ludzi drogimi i malo skutecznymi lekami a ten jest wciaz malo popularny w przeciwienstwie do innych panstw . Kiedy bedziesz na wizycie u dermatologa kategorycznie popros o ten lek!!!
skowronek5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 07:58   #69
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

Cytat:
Napisane przez skowronek5 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem kosmetyczka od 8 lat i w 100% moge polecic Ci lek ktory napewno dziala i raz na zawsze wyleczy ci tradzik. ROACUTAN bac polski odpowiednik TETRALISAL. Musi go przypisac dermatolog i podczas stosowania ( okolo 6-8 miesiecy) musisz byc pod scisla katrola lekaza. A swoja droga do dziwie sie lekaza ze latami lecza ludzi drogimi i malo skutecznymi lekami a ten jest wciaz malo popularny w przeciwienstwie do innych panstw . Kiedy bedziesz na wizycie u dermatologa kategorycznie popros o ten lek!!!
Aż nie wytrzymałam jak czytam coś takiego. Tetralysal nie jest wcale polskim odpowiednikiem Roacutanu. To dwa różne leki. Poza tym terapia Roacutanem jest bardzo droga. No i wcale nie w 100% skuteczna. Często poprawy nie ma wcale albo jest tylko chwilowa. Tetralysal jest tańszy ale też mało skuteczny. Z tego postu jedno tylko jest prawdziwe : że jak się już zdecyduje ktoś to trzeba być pod ścisłą kontrolą lekarza, bo oba mają mnóstwo skutków ubocznych i rujnują organizm. Zwłaszcza roacutan. Np. o ciąży można wtedy zapomnieć na ponad 2 lata, bo lek ten uszkadza płód.

Dodam jeszcze, że brałam oba leki, najpierw roacutan, potem tetralysal. Wydałam mnóstwo kasy, zrujnowałam sobie organizm i zero poprawy, no może krótka i niewielka. Kilka lat męczyłam się z problemami skóry.
Teraz problemu nie mam prawie wcale. Miałam mocno przesuszoną twarz lekami wewnętrznymi i zewnętrznymi przeciwtrądzikowymi. Co pomogło: odstawienie tych kosmetyków, nawilżenie twarzy, używanie "mazidłowych" kosmetyków naturalnych, no i w moim przypadku wyłączenie z jadłospisu mleka. Jak tylko do niego powracam to coś mi wyskakuje. Problem w tym, że u każdego w diecie może to być coś innego, ale z mlekiem warto spróbować, często powoduje problemy skórne.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 13:08   #70
Anu666
Raczkowanie
 
Avatar Anu666
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nibylandii
Wiadomości: 68
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

Hej dziewczyny - ja walczyłam z trądzikiem od 13 roku życia i skończyłam rok temu
obeszłam wiekszośc dermatologów z Poznania, zostawiłam tyle kasy w aptekach, ze hoho, nie ma chyba leku którego bym nie używała po czym i tak efektu nie było widać

Jakieś 1.5 roku temu trafił do dermatologa na osiedlu i cud oczywiscie sie nie zdażył, ale zamiast przypisywać jakieś nie wiadomo jak drogie leki, pani dotor przypisała mieszankę zasuszającą (zero efektu) a potem zaczęłam brać Aknenormin przez 6 miesięcy, drogie to jak nie wiem co (opakowanie 30 tabletek 170 zł!!) ale dziś nie mam problemu ze skórą, czasami przed okresem coś gdzies wyskoczy

Też myślałam, że ten koszmar sie nigdy nie skończy, ale jakos na razie jest ok
Teraz studiuje w Belgii i mamy tu masakryczną wodę wiec stan cery się troszke pogorszył, ale sytłacja pod kontrolą

Trzymam kciuki za walkę

ps. Kaśkaa moja twarz wyglądała duuuuużo gorzej uszka do góry - musi być lepiej
__________________

Anu666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 15:50   #71
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Trądzik mój problem,fotki w załączeniu.

Cytat:
Napisane przez Anu666 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny - ja walczyłam z trądzikiem od 13 roku życia i skończyłam rok temu
obeszłam wiekszośc dermatologów z Poznania, zostawiłam tyle kasy w aptekach, ze hoho, nie ma chyba leku którego bym nie używała po czym i tak efektu nie było widać

Jakieś 1.5 roku temu trafił do dermatologa na osiedlu i cud oczywiscie sie nie zdażył, ale zamiast przypisywać jakieś nie wiadomo jak drogie leki, pani dotor przypisała mieszankę zasuszającą (zero efektu) a potem zaczęłam brać Aknenormin przez 6 miesięcy, drogie to jak nie wiem co (opakowanie 30 tabletek 170 zł!!) ale dziś nie mam problemu ze skórą, czasami przed okresem coś gdzies wyskoczy

Też myślałam, że ten koszmar sie nigdy nie skończy, ale jakos na razie jest ok
Teraz studiuje w Belgii i mamy tu masakryczną wodę wiec stan cery się troszke pogorszył, ale sytłacja pod kontrolą

Trzymam kciuki za walkę

ps. Kaśkaa moja twarz wyglądała duuuuużo gorzej uszka do góry - musi być lepiej
A kiedy skończyłaś kurację Aknenorminem?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.