Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-07-13, 10:39   #181
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Jak chcecie to zrobić?
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-13, 19:21   #182
usiol
Przyczajenie
 
Avatar usiol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
GG do usiol
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Myśle że najpierw trzeba było by zorganizować jakąś liste ludzi uczestniczących w tych sabotażach.Zdobyć fundusze i .... DZIAŁAĆ
usiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-17, 20:04   #183
usiol
Przyczajenie
 
Avatar usiol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
GG do usiol
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Mam pytanie czy niżej wymienione firmy przeprowadzają testy czy nie????
A jeżeli tak to które???
Bo już sam niewiem.

Mustela, Argiletz, SVR, Pulanna, Farmona, Bielenda, Dermika, Home Institut, Greenland, Laboratoria Natury, Floslek, DAX
usiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-17, 21:17   #184
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez usiol
Mam pytanie czy niżej wymienione firmy przeprowadzają testy czy nie????
A jeżeli tak to które???
Bo już sam niewiem.

Mustela, Argiletz, SVR, Pulanna, Farmona, Bielenda, Dermika, Home Institut, Greenland, Laboratoria Natury, Floslek, DAX
W tej chwili nie mam tyle czasu, żeby sprawdzać każdą z podanych firm, ale zazwyczaj robię to tak(ilekroć ktoś pyta o konkretne nazwy firm):
Sprawdzam, czy znajdują się na listach PETA i SAAV, jeśli nie ma ich- sprawdzam na stronach internetowych, tych konkretnych firm. Zazwyczaj, jeśli firma nie testuje, lubi się tym "pochwalić".
Jeśli na stronie nie ma żadnych informacji, wpisuję w Google, całą sentencję, czyli "nazwę firmy+ tested/ not tested on animals". To zazwyczaj daje jakieś rezultaty. W ostateczności, gdy nie mogę uzyskać żadnych informacji- piszę maila do danej firmy.
Z podanych przez ciebie, polskie prawdopodobnie NIE TESTUJĄ- nie jestem pewna, co do tzw."aptecznych", bo mogą testować, "pod przykrywką" testów medycznych- jako lekarstwa, a nie kosmetyki .
Jutro postaram sie poszukać info o tych firmach.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 14:02   #185
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez usiol
Choć posiadam poglądy anarchistyczno pacyfistyczne nie widze innego rozwiązania niż zorganizowanie dużej grupy sabotażystów i zniszczenia wszystkich siedzib multikorporacji (a także ich samych) na świecie oraz labolatoria w których są przeprowadzani masakryczne i nie humanitarne bestialstwa (bo badaniami tego nie można nazwać) na zwierzętach
Wy to naprawdę chcecie zorganizować?
I myślicie, że to jest rozwiązanie...?!
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 16:31   #186
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

wyedytowano

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2006-07-19 o 08:41
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 17:38   #187
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez psycha
Ja mam propozycje moze na poczatek zrezygnowac z jedzenia miesa ? Co?
To o wiele wiekszy krok do przodu niz zmiana kosmetyków.. nie gniewajcie sie na mnie, ale dla mnie to troche smieszne - buzia wymalowana kosmetykami nietestowanymi na zwierzakach, a na talerzu kotlet czy golonko....
A skąd u Ciebie taka pewność, że jemy mięso???
Czyli jeżeli jem, to już nie mogę kupować kosmetyków nie testowanych?
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-18, 17:45   #188
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez anakonda
A skąd u Ciebie taka pewność, że jemy mięso???
Czyli jeżeli jem, to już nie mogę kupować kosmetyków nie testowanych?

Wypowiedzialam tylko wlasne zdanie nie chcialam nikogo atakowac
Przeprosilam i przepraszam ze zacytowalam Twoja wypowiedz... moje zdanie bylo ogolne...
Jestem swiadoma tego ze pojawiają się wyjątki....
Nikomu nie zabraniam kupowac kosmetykow nietestowanych jesli je mieso...
Prosze o zrozumienie...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 17:47   #189
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Psycha,ja mam tylko jedno pytanie-co chcialas osiagnac wklejajac ten link?
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 17:53   #190
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez warszawianka
Psycha,ja mam tylko jedno pytanie-co chcialas osiagnac wklejajac ten link?

podobne wklejono wczesniej zdjęcia...
zewierzeta nie tylko dla kosmetykow cierpia...
Ale racja, to bylo Off Topic... za co przepraszam...

Sa rozne podejscia do tego tematu... chcialam wyrazic swoje danie...
Inne osoby rowniez je wyrazaly...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 17:54   #191
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez warszawianka
Psycha,ja mam tylko jedno pytanie-co chcialas osiagnac wklejajac ten link?
No właśnie Wiemy ,że takie rzeczy się dzieją, jestesmy w pełni tego swiadome.
Zdarza się,że człowiek musi jeść mięso - choćby z tego względu ,że ma słaby organizm i dieta wegetariańska nie wystarcza, lub też ze względów finansowych ,bo jak wiadomo nie od dziś - zdrowa zywność jest cholernie droga Nie każdego na to stać.
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-18, 18:05   #192
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez silva
No właśnie Wiemy ,że takie rzeczy się dzieją, jestesmy w pełni tego swiadome.
Zdarza się,że człowiek musi jeść mięso - choćby z tego względu ,że ma słaby organizm i dieta wegetariańska nie wystarcza, lub też ze względów finansowych ,bo jak wiadomo nie od dziś - zdrowa zywność jest cholernie droga Nie każdego na to stać.

Racja Jesli jednak zbierze sie wielu zwolennikow mozna temu uniknac.. przemysl buduje na ludziach ktorzy spozywaja produktu pochodzenia zwierzeco... jesli natomiat przestaniemy to robic, przemysl bedzie zmuszony zmienic taktyke... ale to potrwa...
Mnie nie drani to ze ludzie jeda mieso... draznia mnie te lodowki pelne miesa ktore widze w real'ach.. i innych sklepach... rozumiesz o co chodzi...
nadprodukcja...
Ale to nie na temat...
Puki co, malymi krokami do przodu... Zakup kosmetyku nietestowanego to tez krok do przodu... ale troche mniejszy od tego - wegetarian...
Wskazalam w mojej wypowiedzi jedynie na mala sprzecznosc.. nie winiac tutaj nikogo...
Licze na wasze zrozumienie... i akceptacje
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 18:07   #193
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Psycha ale wciaz nie odpowiedzialas na pytanie-co Ty chcialas tym osiagnac.
Ty.
Zdajesz sobiie sprawe ze sa tu osoby,ktore bronia zwierzat?
Ze sa tu rowniez bardzo wrazliwe osoby,ktore nie chca takich filmow ogladac?
Wiemy ze te zwierzeta cierpia ale nie musimy w kolko tego ogladac.
Bo jezeli isc takim tropem dalej,to w takim razie dlaczego nie masz pretensji do czlowieka ktory trzymal te kamere i wszystko dokumentowal?
Przeciez widzial jak katuje sie zwierzeta i nic nie robil.
To jest tak,ze zeby bronic praw zwierzat nie trzeba byc koniecznie wegetarianinem.
Dbajmy o to,zeby nie cierpialy.
A jezeli sa to zwierzeta hodowane na uboj to niech trzymane beda i traktowane w godziwych warunkach.
To,ze "buzia wymalowana" nie znaczy ze mamy gdzies czy te kosmetyki sa czy nie sa testowane na zwierzetach.
Bo jest wprost przeciwnie-nie mamy tego gdzies.
Jezeli sama uwazasz sie za kogos,kto ma lepsze podejscie-zamiast wklejac linki o meczeniu zwierzat-zadbaj rowniez aby godnie zyly te zwierzeta w schroniskach.
Ktorych nikt nie katuje kijami-ale maja budy ktore przeciakaja i brak im lekow oraz jedzenia.
One tez chca zyc.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 18:10   #194
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez warszawianka
Psycha ale wciaz nie odpowiedzialas na pytanie-co Ty chcialas tym osiagnac.
Ty.
Zdajesz sobiie sprawe ze sa tu osoby,ktore bronia zwierzat?
Ze sa tu rowniez bardzo wrazliwe osoby,ktore nie chca takich filmow ogladac?
Wiemy ze te zwierzeta cierpia ale nie musimy w kolko tego ogladac.
Bo jezeli isc takim tropem dalej,to w takim razie dlaczego nie masz pretensji do czlowieka ktory trzymal te kamere i wszystko dokumentowal?
Przeciez widzial jak katuje sie zwierzeta i nic nie robil.
To jest tak,ze zeby bronic praw zwierzat nie trzeba byc koniecznie wegetarianinem.
Dbajmy o to,zeby nie cierpialy.
A jezeli sa to zwierzeta hodowane na uboj to niech trzymane beda i traktowane w godziwych warunkach.
To,ze "buzia wymalowana" nie znaczy ze mamy gdzies czy te kosmetyki sa czy nie sa testowane na zwierzetach.
Bo jest wprost przeciwnie-nie mamy tego gdzies.
Jezeli sama uwazasz sie za kogos,kto ma lepsze podejscie-zamiast wklejac linki o meczeniu zwierzat-zadbaj rowniez aby godnie zyly te zwierzeta w schroniskach.
Ktorych nikt nie katuje kijami-ale maja budy ktore przeciakaja i brak im lekow oraz jedzenia.
One tez chca zyc.

Warszawianko - dbam ..
Wypowiedzialam sie juz na ten temat...
Zle mnie zrozumialas...
Przeprosilam...

Usunelam linka
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 18:17   #195
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

MOze tak bedzie lepiej...
Nie sprawia nam przyjemnosci ogladanie takich filmow wiedzac-ze nie mozna w tym momencie tego przerwac.
Ze kiedy zrobimy stop-to bedzie to tylko stop na filmie,nie stop z katowaniem..
Psycha,nie zgadzam sie tez z podejsciem,ze jezeli jem mieso-nie dbam o zwierzeta,nie szanuje itd.
Ja jem mieso i bede jesc poniewaz tego potrzebuje.
Jestem przyjacielem zwierzat ale nie moge pozwolic sobie aby nie jesc miesa.
Choruje na bielactwo i w mojej diecie te mieso musi byc.
Kiedys owszem,probowalam nie jesc go ale tylko bylo gorzej.
Ja pomagam im w inny sposob-moze nawet bardziej.
Dbam o to,zeby nie byly katowane,dbam o to,zeby mialy co jesc,byly zdrowe.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 18:21   #196
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

a ja tam jem mieso i nie przestane go jesc co nie znaczy ze sie znecam nad zwierzakami i nie mam serca.Mieso jest potrzebne a zwlaszca w moim wieku,ludzie od dawna jedza zwierzata i od tego sa zwierztea hodowlne by slyzyc czlowiekowi jako pokarm.Nie jem koni,szpowow,psow etc jem zwierztea ktore hoduje sie do jedzenia i nie widze w tym nic zlego,uwazam ze to normalne i nienormlane by bylo gdby wsyzcy np przestali by jesc no niem kury?bo wteyd by uch poprostu nie bylo...tzn kury akurat by bylo bo daja jajka no ale wiecie o co mi chodzi prawda?oczywiscie to ze uwazam ze takie zwierzatka hodowlane sie je nie oznacza ze uwazam ze mozna je trzymac w nieodpowodnich warunkach i zle je traktowac!
pzdr
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 18:21   #197
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez warszawianka
MOze tak bedzie lepiej...
Nie sprawia nam przyjemnosci ogladanie takich filmow wiedzac-ze nie mozna w tym momencie tego przerwac.
Ze kiedy zrobimy stop-to bedzie to tylko stop na filmie,nie stop z katowaniem..
Psycha,nie zgadzam sie tez z podejsciem,ze jezeli jem mieso-nie dbam o zwierzeta,nie szanuje itd.
Ja jem mieso i bede jesc poniewaz tego potrzebuje.
Jestem przyjacielem zwierzat ale nie moge pozwolic sobie aby nie jesc miesa.
Choruje na bielactwo i w mojej diecie te mieso musi byc.
Kiedys owszem,probowalam nie jesc go ale tylko bylo gorzej.
Ja pomagam im w inny sposob-moze nawet bardziej.
Dbam o to,zeby nie byly katowane,dbam o to,zeby mialy co jesc,byly zdrowe.
Alez Warszawianko ja nie powiedzialam ze jesli jesz mieso to nie dbasz o zwierzeta
Wskazalam tylko na "kontrast" ... nie winiac tutaj nikogo... spoleczenstwo jest pelne kontrastow... niekiedy rzucaja mi sie w oczy Czasem zdarza mi sie napisac to co mysle...
Przepraszam jesli Ci urazilam, ale nie to mialam na mysli.... i nie kierowalam tych slow do zadnej wizazanki ...
Nikogo nie chce dyskryminowac...

Za calego serca przepraszam dziewczyny... z mojej winy watek odbiegl od tematu...
wiecej tego nie zrobie...
Wybaczycie ?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 18:26   #198
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Psycha-nie przepraszaj.
Wiem,ze doslownie tego nie napisalas ale to moznabylo wywnioskowac z Twoich postow.
Zreszta niektorzy ludzie maja wlasnie takie podejscie do tych spraw...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 18:30   #199
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez psycha
Racja Jesli jednak zbierze sie wielu zwolennikow mozna temu uniknac.. przemysl buduje na ludziach ktorzy spozywaja produktu pochodzenia zwierzeco... jesli natomiat przestaniemy to robic, przemysl bedzie zmuszony zmienic taktyke... ale to potrwa...
Mnie nie drani to ze ludzie jeda mieso... draznia mnie te lodowki pelne miesa ktore widze w real'ach.. i innych sklepach... rozumiesz o co chodzi...
nadprodukcja...
Masz dobre chęci i dobry pomysł Rozumiem Twoją bulwersację nadprodukcją - sama jestem przeciw.
Maltretowanie zwierząt nie jest na pewno humanitarne, dlatego teraz powstaje wiele rzeźni - unowocześnionych - jesli już mają je zabijac,to niech to robią w bardziej humanitarny sposób czyli -dźwiękoszczelne pomieszczenia i czystość. Wiem jednak, że zwierzeta też są czującymi istotami i nawet nie słysząc i tak będa czuć,że to się już zbliża...

Natomiast jeśli chodzi o testy na zwierzętach - zakaz testowania na zwierzętach ma wejść w 2009 roku z tego co wiem.
Już teraz firmy wcale nie musza tego robić, przecież mogą testowac to na żywych wyhodowanych komórkach tak jak np. Eris.
Po prostu ida na łatwiznę. Prędzej zwalczysz proceder testowania na zwierzetach niż proceder zabijania zwierzat.
Ludzie jedli, jedzą i będa jeść mięso. Nic na to nie poradzisz .
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-18, 18:34   #200
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez silva
Masz dobre chęci i dobry pomysł Rozumiem Twoją bulwersację nadprodukcją - sama jestem przeciw.
Maltretowanie zwierząt nie jest na pewno humanitarne, dlatego teraz powstaje wiele rzeźni - unowocześnionych - jesli już mają je zabijac,to niech to robią w bardziej humanitarny sposób czyli -dźwiękoszczelne pomieszczenia i czystość. Wiem jednak, że zwierzeta też są czującymi istotami i nawet nie słysząc i tak będa czuć,że to się już zbliża...

Natomiast jeśli chodzi o testy na zwierzętach - zakaz testowania na zwierzętach ma wejść w 2009 roku z tego co wiem.
Już teraz firmy wcale nie musza tego robić, przecież mogą testowac to na żywych wyhodowanych komórkach tak jak np. Eris.
Po prostu ida na łatwiznę. Prędzej zwalczysz proceder testowania na zwierzetach niż proceder zabijania zwierzat.
Ludzie jedli, jedzą i będa jeść mięso. Nic na to nie poradzisz .
wiem...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 20:17   #201
usiol
Przyczajenie
 
Avatar usiol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
GG do usiol
Angry Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Prędzej zwalczysz proceder testowania na zwierzetach niż proceder zabijania zwierzat.
Ludzie jedli, jedzą i będa jeść mięso. Nic na to nie poradzisz . [/quote]





To prawda ale jeżeli nieświadmi ludzie dowiedzieli by sie o praktykach koncernów produkujących mięso i kosmetyki sądze żę pomyśleli by zanim by kupili.Mowa była też o waszej wrażliwości , ale jeżeli ludzie nie zobaczą masakrycznych scen i zdjęć z zakładów i labolatorii w (masmediach bo tylko takie są oglądane) to inaczej by sie nie przekonali.Ale z drugiej strony media masowego przekazu nie opublikują takich materiałów bo same do koncernów należą.I tak sie koło zamyka.:ma d:
usiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-18, 21:11   #202
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez usiol
To prawda ale jeżeli nieświadmi ludzie dowiedzieli by sie o praktykach koncernów produkujących mięso i kosmetyki sądze żę pomyśleli by zanim by kupili.Mowa była też o waszej wrażliwości , ale jeżeli ludzie nie zobaczą masakrycznych scen i zdjęć z zakładów i labolatorii w (masmediach bo tylko takie są oglądane) to inaczej by sie nie przekonali.Ale z drugiej strony media masowego przekazu nie opublikują takich materiałów bo same do koncernów należą.I tak sie koło zamyka.:ma d:
Zgadzam się
Zresztą zawsze znajdą się ludzie którzy i tak będą obojętni na krzywdę zwierząt i zadne filmy na nich nie podziałają I jestem przekonana ,że sporo takich ludzi jest niestety.
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-19, 00:12   #203
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Pomimo, że posty psycha, to był off topic...jednak czuję się zobligowana do napisania kilku słów, ponieważ ten wątek- dotyczący testowania kosmetyków, jest mi bardzo bliski.
Po co ten wątek? W celach informacyjnych, a nie agitatorskich. Mam duże doświadczenie w walce o prawa zwierząt i wiem, że siłą nikogo nie da się przekonać, żeby szanował inną istotę.
Ja nie jadam mięsa, nie noszę skóry i nie używam żadnych produktów- nie tylko kosmetyków- nie testowanych na zwierzętach. Np. nie dotykam Coca-coli, czy depilatora firmy Braun, które to firmy wspieraja testy na zwierzętach- i wielu, wielu innych produktów.

Tak dla wyjaśnienia: też jestem przeciwna zabijaniu zwierząt na mięso, a szczególnie jego nadprodukcji- dla mnie to marzenie życia; żeby ludzie nie jadali mięsa...Działam na rzecz wegetarianizmu- ale nie agresją!
Podobnie w przypadku, kiedy ktoś ratuje bezdomne, zmaltretowane i okaleczone, przez ludzi zwierzęta, a ma w lodówce, np. pieczonego kurczaka- nawet bym się nie ośmieliła takiego kogoś oceniać i krytykować!
Dlatego psycha, skoro choć na jednym polu walki o prawa zwierząt, udaje się chociaż kilku nowym osobom uświadomić ich (zwierząt)cierpienie - jak w przypadku tego wątku- zadawane podczas wykonywania testów kosmetyków- a te osoby, bardzo się tym strasznym losem przejęły i postanowiły zadziałać- proszę cię o zaprzestanie tutaj tzw."kreciej roboty". Myślę, że wybrałaś sobie nie tę grupę ludzi do atakowania.
Cytat:
Ja mam propozycje moze na poczatek zrezygnowac z jedzenia miesa ? Co?
To o wiele wiekszy krok do przodu niz zmiana kosmetyków.. nie gniewajcie sie na mnie, ale dla mnie to troche smieszne - buzia wymalowana kosmetykami nietestowanymi na zwierzakach, a na talerzu kotlet czy golonko....
Kosmetyki chociaz nie-testowane, sa sporzadzane z surowcow ktore były testowane... Koncerny maja nas gdzies...
Zacznijmy od zmiany podejscia do zwierzat.... OGOLNIE


[wyedytowano]

przepraszam...
Zdaję sobie sprawę, że to już wyedytowany post, jednak dla mnie wciąż jest obraźliwy (aż boję się wyobrazić sobie jak wyglądał oryginał ). Co do pogrubionego przeze mnie fragmentu twojego postu: widać, że nie przeczytałaś wątku, bo my wyszukiwałyśmy nie tylko firmy, które nie testują końcowych produktów! Na naszej "czarnej liście" są i firmy, które same nie testują, a zlecają testy innym, jak i firmy, które nie testują, ani składników, ani końcowych produktów- a niestety zostały wykupione przez wielką korporację, która wspiera testy (np. Body Shop, lub Wella)

Wiesz, znam "na Wizażu" dziewczynę, która jest walczącą wegetarianką, obrończynią praw zwierząt, jednak zauważyłam, że recenzuje i omawia na forum tylko kosmetyki testowane na zwierzętach. Zrobiło mi się bardzo przykro, ale nie ośmieliłabym się jej prawić morałów i pouczać- a od 2 tygodni, cały czas myślę, jak mam poruszyć z nią ten temat- i to nie na forum publicznym a przez PM.
Dlatego zatkało mnie, kiedy przeczytałam wyżej zacytowany post. Zanim zabierzesz głos w takiej sprawie,zapoznaj się, proszę, z treścią wątku, zastanów się ,czy to, co piszesz ma sens i do kogo to piszesz

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2006-07-23 o 20:11
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-19, 08:40   #204
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

...czy mozecie przestac mnie atakowac... ? przeciez to nie ma sensu....
wyedytowalam caly post...
przystopowalam by nie zmieniac tematu watku...
nie chce sie rozpisywac dalej...
dziewczyny prosze...
wiecej nie wypowiem swego zdania na takie tematy tutaj publicznie...

Jestescie zle na mnie ?
Sama naleze do tego grona..jedynie troche "inaczej", poniewaz jestem jaroszem od 8 lat a uzywam kosmetykow roznych,zaleznie od stopnia ich toksycznosci ... ... chcialam przez moja wypowiedz pwiedziec, ze nigdy sie nie dowiemy "co jest faktycznie w srodku".. i ze sama zmiana kosmetykow dla dobra zwierzat to "maly krok",w dodatku niepiewny - wiekszym krokiem jest wegetarianizm...

ale to bylo nie na temat...
nie musialyscie mnie od razu tak "jechac"...
Wiecej nie podniose glosu w tym wątku... obiecuje...


P.S. Link o ktorym dziewczyny mowily pochodzil ze stron PETA, i na tym Kattarina moj post sie konczyl... wiecej w nim nie bylo...
wypowiedz "drastyczna", ukazujaca powyzej opisany kontrast...

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2006-07-19 o 09:16
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-19, 14:02   #205
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Psycha...to nie tak.
Nie mialysmy zamiaru Cie atakowac-chodzi tylko o to,ze Twoj post brzmial tak a nie inaczej.
Byc moze pisalas go pod wplywem jakichs emocji i w zwiazku z tym brzmial..ostro.
Zabieraj glos jak najbardziej -bo kto jak nie my mozemy cos zrobic,pomoc?
Pozdrawiam
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-19, 14:06   #206
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

No właśnie
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-19, 14:58   #207
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Mam balsam cztery pory roku, tez jest niestestowany na zwierzetach.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 15:32   #208
Sandi_xD
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 123
GG do Sandi_xD Send a message via Skype™ to Sandi_xD
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

skasowano

Edytowane przez Sandi_xD
Czas edycji: 2008-04-23 o 18:25
Sandi_xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 19:58   #209
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Oj dawno mnie tu nie było :/ ... mam mały problem bo nie mogę znaleźć czy firma Schwarzkopf & henkel testuje czy nie?? I ciekawi mnie dlaczego np: na mydle protex jest nazwa tylko Henkel. Wiecie coś może na ten temat??
Pytam się o to bo do tej pory stosowałam żele pod prysznic palmolive (a TŻ mydło protex) i szukając jakiegoś zamiennika trafiłam na żele pod prysznic Fa i nie wiem czy można ich używać czy nie jak nie to może podacie jakieś propozycje
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-20, 20:05   #210
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Krooliczku tu jest : http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...7&postcount=38

201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:04.