Jestem eko ! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-23, 14:04   #61
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jestem eko !

Co sądzicie o wyrzucaniu na makulaturę drobnych papierków - paragonów, ulotek?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 16:21   #62
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Twoje sikanie pod prysznicem też jest szkodliwe, bo nie dość, że używasz środków myjących, które są szkodliwe dla środowiska, to jeszcze wprowadzasz azot (w postaci moczu) który jest tym bardziej szkodliwy dla środowiska. tak jak nawozy, które prowadzą do eutrofizacji.
fajnie że używasz mądrych słów ale czy ta woda z prysznica i kibla nie trafiają przypadkiem do tej samej oczyszczalni może najlepiej wykształcić w sobie obieg zamknięty
to już nawet za krzaczkiem się odlać nie można coby nie być winnym eutrofizacji
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 14:42   #63
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez kasiamajo Pokaż wiadomość
Soleika świetny wątek

Pomysł z siusianiem pod prysznicem bardzo mi się podoba
Stosuję ten trik od dawna Ale fajnie uświadamiać ludzi.
Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Prawde mówiac ekologia nie ma nic wspolnego z byciem eko... Tym zajmuje sie ochrona srodowiska, a ekologia to nic innego, jak badanie zaleznosci miedzy organizmami, a srodowiskiem. Ale tak ludziom weszlo w krew ze zycie ekologiczne to segregacja smieci i nienoszenie futer.
Ale tak się przyjęło. Chociaż zakładanie filtrów na kominy to też jak by ekologia, bo zapobiega przedostawaniu się do atmosfery pyłów i freonów czy czegoś tam
Cytat:
Napisane przez andere Pokaż wiadomość
Kolejny eko wątek...
Cytat:
Napisane przez andere Pokaż wiadomość
Zaśmiecanie forum kolejnym wątkiem o tym samym temacie i wałkowaniem tych samych problemów

Najlepiej kupować u gospodarzy jeżeli ma się taką możliwość
Moje jajka zawsze są od gospodarzy. Dodatkowo biały ser i mleczko
Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Inne eko wątki są w 1 poście

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Zresztą nie będę pisała o jajkach na wątku eko-moda. Skoro założyłam nowy wątek, to oznacza to, iż nie było takiego, który spełniałby dane kryteria.
Tyle na ten temat
Dla mnie bycie eko to nie moda . Przecież moda kiedyś minie, a środowisku trzeba pomagać cały czas .

Ja staram się nie zapalać zbędnych świateł (np. górnego oświetlenia), w całym domu mam założone żarówki energooszczędne, zawsze zgniatam butelki i zbieram nakrętki, segreguję śmieci ( mam specjalne pudła w garażu na papier, plastik i szkło) do mnie przyjeżdżają raz w miesiącu śmieciarze osobno po każde worki z danymi materiałami, staram się kupować napoje w szklanych butelkach, mam mój ukochany wiklinowy koszyczek na zakupy , staram się używać kartek z odzysku lub dwustronnie drukować i wyłączam wszystko na noc także z trybu czuwania.
Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
O, fajnie, ze mi przypomnialaś, bo chyba kiedyś w "Polityce" o tym czytalam i tam mowili, taka kura z klatki, to ma chyba tylko dla siebie miejsca na 10cm/10cm/20cm... Patologia...
Tak, a ja oglądałam o tym program. To tak mi się szkoda tych kurek zrobiło, że wyłączyłam

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Co sądzicie o wyrzucaniu na makulaturę drobnych papierków - paragonów, ulotek?
Ja dorzucam coś czasem podobnego. Jakieś zbędne ulotki itp.

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Ludzie. Czy trzeba się kłócić od razu?! No, przecież Ci co studiowali Ekologie wiedzą co mówią, ale nie muszą od razu się wymądrzać na dany temat jeśli coś im nie pasuje. U większości ludzi przyjęła się nazwa Ekologia z segregowaniem śmieci itp. No więc niech tak zostanie. To źle, że ktoś segreguje śmieci, albo używa naturalnych rzeczy do sprzątania np. toalety? Ludzie.. Przestańcie się kłócić.
Uważam, że ten wątek został założony po to by pokazywać i wymieniać się radami jak pomagać środowisku. Porzucać nowe pomysły co można jeszcze zrobić itp. Uświadamiać ludzi, że należy dbać o środowisko robiąc takie i takie rzeczy..
A co do siusiania pod prysznicem, ktoś wypowiadał się, że wraz z moczem wypuszczamy azot i coś tam powodujemy.. A siusiając do toalety nie robisz tego samego? Robisz, tylko zużywając przy tym więcej wody. A przecież nie siusia się do wanny czy prysznica za każdym razem. Tylko wieczorem czy rano podczas mycia się..
Jak słyszę takie argumenty to mnie krew zalewa. Ekologia, tak się przyjęło i wątpię czy jak byście spytali kogoś na ulicy to by wam powiedział "naukowo" co to Ekologia i co to tak na prawdę jest.
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 22:15   #64
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Callanthe Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ludzie. Czy trzeba się kłócić od razu?! No, przecież Ci co studiowali Ekologie wiedzą co mówią, ale nie muszą od razu się wymądrzać na dany temat jeśli coś im nie pasuje. U większości ludzi przyjęła się nazwa Ekologia z segregowaniem śmieci itp. No więc niech tak zostanie. To źle, że ktoś segreguje śmieci, albo używa naturalnych rzeczy do sprzątania np. toalety? Ludzie.. Przestańcie się kłócić.
Uważam, że ten wątek został założony po to by pokazywać i wymieniać się radami jak pomagać środowisku. Porzucać nowe pomysły co można jeszcze zrobić itp. Uświadamiać ludzi, że należy dbać o środowisko robiąc takie i takie rzeczy..
A co do siusiania pod prysznicem, ktoś wypowiadał się, że wraz z moczem wypuszczamy azot i coś tam powodujemy.. A siusiając do toalety nie robisz tego samego? Robisz, tylko zużywając przy tym więcej wody. A przecież nie siusia się do wanny czy prysznica za każdym razem. Tylko wieczorem czy rano podczas mycia się..
Jak słyszę takie argumenty to mnie krew zalewa. Ekologia, tak się przyjęło i wątpię czy jak byście spytali kogoś na ulicy to by wam powiedział "naukowo" co to Ekologia i co to tak na prawdę jest.
zgadzam się, zwłaszcza, że koleżanki studentki, które znakomicie wiedzą co to ekologia nie podzielą się swoją wiedzą dot. ochrony środowiska"'na co dzień" tylko czepiają się etymologii

a propos śmieci dziś i jutro we wrocławiu na placu solnym można wymieniać odpady na bilety do kina, teatru, muzeum itp.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 22:51   #65
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: Jestem eko !

Czesc

Nie wiem co nie ktorzy widza zlego w sikaniu pod prysznicem...sama nie po kazdym sikaniu spuszczam wode, oczywiscie jak jestem sama w domu
Co do jajek to tez szukam kogos zaufanego od kogo bede je bezposrednio kupowac ale narazie to korzystam ze sklepowych,z wyjatkiem 3pl...
Ograniczam tez zuzycie pradu, zawsze mam w torebce swoja siatke, segreguje z smieci .
Fajnie ze jest watek w ktorym mozna sie podzielic uwagami, wskazowkami by byc jak najbardziej jak ja to mowie pronature
__________________
aparatka

15.02.2008 - aparat na dolne ząbki

25.02.2008 - hass + maska brrrr - juz go nie ma!!!

04.14.2009 - aparat na górne ząbki
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 09:28   #66
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Jestem eko !

a ja mam od zeszlych wakacji zboczneie do organicznej zywnosci
mieskzalam z ludzmi [za granica] ktorzy jedli takie rzeczy, slodyczy malo i tez zdrowe, ale smaczne rzeczy, i tez byli EKO i jogę uprawiali
i tak mnie zarazilo to troche
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 11:43   #67
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Lawinia2007 Pokaż wiadomość
Czesc

Nie wiem co nie ktorzy widza zlego w sikaniu pod prysznicem...sama nie po kazdym sikaniu spuszczam wode, oczywiscie jak jestem sama w domu
U mnie w domu jest ustalone, że jako nie mamy kanalizacji, a mamy szambo wodę w toalecie spuszcza się co drugi raz. Oczywiście jak są goście czy ktoś to wiadomo, że woda jest spuszczana.
Wywóz szamba w naszym mieście kosztuje 90 zł, dlatego każdy u mnie w domu oszczędza wodę i tym sposobem zapełnia się po 3 tyg, na 3 domowników.
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 18:32   #68
buziaczka3
Raczkowanie
 
Avatar buziaczka3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 237
Dot.: Jestem eko !

Super wątek.U mnie w domu się dużo oszczędza a zawsze można się dowiedzieć o nowym sposobie.
Ostatnio staramy się na noc wyłączać wszystki "oczka" czyli urządzenia na czujkach.Dzieci jak myję to stoją w misce a potem tą wodą spukuję w kibelku.Żarówki energooszczędne i klasa AA to norma.
Mieszkam na wsi więc jajeczka i mleczko,a nawet mięsko drobiowe czy króliczka mam swojskie.
Nie mam problemów z ulotkami bo na wsi raczej ich nie roznoszą.
Pozdrawiam wszyskie Panie eko
__________________
Jak się dba-tak się ma
buziaczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 23:14   #69
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
No akurat dla mleka w kartonach nie ma odpowiedniej alternatywy... ale nad sokami można się zastanowić
sa jeszcze mleka w butelkach, ale plastikowych. Tylko sa dosc krotkoterminowe

p.s eko nie jestem, czytalam watek z ciekawosci
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 23:40   #70
wezyrka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 141
Dot.: Jestem eko !

Można powiedzieć, że kupowanie ciuchów w lumpkach jest eko. Są tam rzeczy, które ktoś już używał, ale nie wyrzucił ich na śmietnik. A Ty zamiast kupić coś, co dopiero zostało wyprodukowane, kupujesz coś z drugiej ręki i tym samym "ratujesz" środowisko od kolejnego śmiecia. Nie chodzi o to, żeby kupować, jak najwięcej ciuchów, ale o to, żeby, jeśli czegoś potrzebujesz, szukać w lumpkach zamiast w sklepach z nową odzieżą.
wezyrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 14:28   #71
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Jestem eko !

To i ja się przyłączę Od pewnego czasu staram się "być eko", ostatnio po raz pierwszy brałam udział w akcji Godzina dla Ziemi. Na co dzień staram się nie włączać światła, jak nie ma takiej potrzeby, żadne urządzenia u mnie nie czuwają, zabieram ze sobą siatkę na zakupy, jajka kupuję od niezestresowanych kur itd.

Od siebie dorzucę pomysły na fajne rzeczy zrobione z niepotrzebnych już rzeczy takich jak stare gazety, woreczki foliowe, kartony, płyty CD itp. Większość stron jest po angielsku, ale zawsze można coś podpatrzeć nawet jak ktoś nie zna za dobrze języka:

http://blog.craftzine.com/archive/20...m_garbage.html
http://www.craftladies.org/korale-ko...rii-t1652.html
http://www.allfreecrafts.com/recycli...ex.shtml#paper
http://www.craftbits.com/recycled-crafts
http://crafts.kaboose.com/holidays/e...ns-crafts.html
http://thisrecycledlife.wordpress.co...ycled-jewelry/

A jednym z moich ulubionych patentów jest szydełkowanie z użyciem woreczków foliowych zamiast włóczki
http://www.flickr.com/photos/hellejo...7594377876376/
http://z.about.com/d/diyfashion/1/0/...n_Bracelet.jpg
http://ny-image3.etsy.com/il_430xN.86648279.jpg
http://www.yougrowgirl.com/thedirt/w...lasbagtote.jpg

Uff, mam nadzieję, że komuś się przydadzą te linki
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 15:23   #72
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Te szydełkowe bransoletki są boskie
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 16:05   #73
buziaczka3
Raczkowanie
 
Avatar buziaczka3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 237
Dot.: Jestem eko !

Fajne te rzeczy z foliówek ale to też trzeba mieć talent do wymyślenia i wykonania czegoś takiego.
__________________
Jak się dba-tak się ma
buziaczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 17:56   #74
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jestem eko !

I generalnie trzeba wiedzieć jak. A jak się nie wie to mieć koncepcję tak się dowiedzieć
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 19:45   #75
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Jestem eko !

Do eko ściągi możnaby było dodać: "Wsadź sobie korek w tyłek. Każde pierdnięcie zbliża nas do klimatycznej katastrofy, dlatego dla dobra wszystkich zrezygnuj z kapusty i grochu"
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 19:51   #76
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
Do eko ściągi możnaby było dodać: "Wsadź sobie korek w tyłek. Każde pierdnięcie zbliża nas do klimatycznej katastrofy, dlatego dla dobra wszystkich zrezygnuj z kapusty i grochu"
No, to sobie wsadź .
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 19:54   #77
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
To i ja się przyłączę Od pewnego czasu staram się "być eko", ostatnio po raz pierwszy brałam udział w akcji Godzina dla Ziemi.
A czy zdajesz sobie sprawę, że w momencie kiedy miasto organizuje Godzinę dla Ziemi to więcej prądu idzie na włączenie potem wszystkiego z powrotem? Czy wiesz, że po takiej godzinie wszyscy światło włączają i łatwo o zwarcia a elektrownia rozpala się do czerwoności w przepracowania? No właśnie. O tym Paryż też nie pomyślał wyłączając na godzinę wieżę Eiffla.

Ja nie jestem eko. Wyłączam światło kiedy nie ma mnie w pokoju, nie leję wody z kranu przy myciu zębów, ale do tego wystarczy zdrowy rozsądek i oszczędność. Dzisiaj każde zachowanie musi mieć swoją nazwę, przez co społeczeństwo ma tendencję do przyklejania sobie etykietek: jestem eko, jestem emo, jestem trendy i nie wiadomo co jeszcze. Nie porywam się na takie akcje, bo - jak widać - nie są do końca przemyślane (ta Godzina dla Ziemi - co za bzdura). Nie dajmy się zwariować!

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Callanthe Pokaż wiadomość
No, to sobie wsadź .
Ja nie jestem eko Ci, którzy są powinni się zastanowić
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 19:58   #78
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Pozostawię to bez komentarza. Jeżeli nie chcesz wnieść niczego nowego do wątku - typu groch i kapusta, to tak nie pisz z łaski swojej.
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 20:32   #79
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
Ja nie jestem eko Ci, którzy są powinni się zastanowić
Sugerujesz coś? To jest wątek gdzie wymieniamy się radami (normalnymi, bez korków w tyłku). Jeśli nie masz zamiaru wnieść coś do wątku, nie pisz. .
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 20:39   #80
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Pozostawię to bez komentarza. Jeżeli nie chcesz wnieść niczego nowego do wątku - typu groch i kapusta, to tak nie pisz z łaski swojej.
Napisałam jak to jest z Godziną dla Ziemi. Dlaczego się z tym nie zgodzisz?
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 20:42   #81
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
A czy zdajesz sobie sprawę, że w momencie kiedy miasto organizuje Godzinę dla Ziemi to więcej prądu idzie na włączenie potem wszystkiego z powrotem? Czy wiesz, że po takiej godzinie wszyscy światło włączają i łatwo o zwarcia a elektrownia rozpala się do czerwoności w przepracowania? No właśnie. O tym Paryż też nie pomyślał wyłączając na godzinę wieżę Eiffla.
zwariować!
A wiesz, że wyłączenie świateł na tę godzinę nie miało być oszczędzaniem enegrii tylko symbolicznym zwróceniem uwagi na pewne problemy?
Więcej tutaj: http://wwf.pl/godzinadlaziemi/aktualnosci.htm


Ależ mam ochotę na taką torbę z woreczków foliowych albo inne fajne coś
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 21:05   #82
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
A wiesz, że wyłączenie świateł na tę godzinę nie miało być oszczędzaniem enegrii tylko symbolicznym zwróceniem uwagi na pewne problemy?
Więcej tutaj: http://wwf.pl/godzinadlaziemi/aktualnosci.htm

Symboliczne wyłączenie świateł, które szkodzi Matce Ziemi bardziej, niżby tego symbolicznego gestu w ogóle nie było No ja nie rozumiem! Moim zdaniem to irracjonalne działanie które przyczynia się do większych kłopotów.
To tak, jakby antypalacze zapalili symbolicznie papierosa coby pokazać istotę problemu.
__________________
not all who wander are lost.

Edytowane przez mel89
Czas edycji: 2010-03-29 o 21:06
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 21:11   #83
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Jestem eko !

Jeśli dzięki temu jakiś palacz uświadomił sobie, że palenie jest złe i przestał palić to byłoby to warte świeczki. Tak jak z godziną dla Ziemi. Wierzę, że dzięki temu wiele osób zastanowi się i zgasi światło i zakręci wodę. To, że Ty o tym nie zapominasz nie znaczy, że wszyscy mają zdrowy rozsądek i gaszą i zakręcają kiedy trzeba. Ja widzę sens, Ty nie. Coś czuję, że nikt nikogo nie przekona więc proponuję zakończyć dyskusję, która bądź co bądź zaśmieca wątek.
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 21:50   #84
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
Napisałam jak to jest z Godziną dla Ziemi. Dlaczego się z tym nie zgodzisz?
Nie zgadzam się co do wyśmiewania ludzi chcących żyć w zgodzie z naturą, nie co do tej akcji. Ja się do niej nie przyłączyłam, bo byłam wtedy w drodze, ale w radiu o tym trąbili, że właśnie spowoduje dużo skutków ubocznych W sumie miała to być godzina uświadamiania polityków, a nie godzina dla Ziemi...
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 00:39   #85
Lavogadra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Potwierdzam, postaraj się znaleźć jakiegoś dostawcę ekologicznego i takiego, który ma mniejsze gospodarstwo. Kupuj mleko, jajka i mięso bezpośrednio od niego. Oprócz oczywistych walorów smakowych i zdrowotnych w małych gospodarstwach zwierzęta są o WIELE lepiej traktowane. Kury biegają po podwórku, każda krowa ma własne imię i dba się o nie wręcz jak członków rodziny. Takie gospodarstwa są 100% ekologiczne mimo że nie mają certyfikatów. W wielkich gospodarstwach jest nastawienie na zysk i dużą produkcję, często zwierzęta są źle traktowane ekologię to oni mają tylko na papierku.

Kupuj rzeczy w większych opakowaniach - "produkujesz" mniej wyrzucanych opakowań.

Walcz ze śmieciarzami. Czasami Ty segregujesz śmieci, a spółdzielni nie chce się zamówić specjalnych pojazdów do wywożenia posegregowanych śmieci, a czasami sami śmieciarze mają gdzieś posegregowane smieci i wywalają to do jednego kontenera

Kup zmywarkę. BARDZO duża oszczędność wody.

Zgłaszaj wypalanie łąk, pól, rowów przydrożnych.

no fajnie woda, ale pamiętajcie że sól, nabłyszczacz i inne są z reguły niebiodegradowalne... coś za coś (biodegradowalne są znacznie droższe)
więc tak oszczędzanie wody ale z drugiej strony większe zanieczyszczenie wody
Lavogadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 14:34   #86
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez Lavogadra Pokaż wiadomość
no fajnie woda, ale pamiętajcie że sól, nabłyszczacz i inne są z reguły niebiodegradowalne... coś za coś (biodegradowalne są znacznie droższe)
więc tak oszczędzanie wody ale z drugiej strony większe zanieczyszczenie wody
Wszystko dzisiaj ma dwie strony . Ale to chyba leci tak gdzieś do oczyszczali ścieków, a co się dalej z tym dzieje.. Nie wiem
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 16:21   #87
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Jestem eko !

Wiedza od mojego TŻ - a on się orientuje w temacie. :P

Z Godziną Dla Ziemi to jest tak, że jeśli każdy na 100% wyłączyłby w JEDNYM czasie wszystkie odbiorniki elektryczne, to grozi rozwaleniem systemu energetycznego. Elektrownie są nastawione na dużą, stałą ilość produkowanej energii, jeśli nagle straciłyby odbiór energii, to ta energia się zmarnuje. Elekrownie nie mają pstryczka, który włącza/wyłącza produkcję.
Np. rozpalenie pieca w takiej elektrowni trwa aż 8h.
Tak samo jeśli w jednym czasie WSZYSCY zaczną wszystkie odbiorniki włączać, pojawi się bardzo duże obciążenie w sieci. Co grozi dużymi awariami.

O wiele racjonalniej jest po prostu oszczędzać prąd, każdy w miarę swoich możliwości.

P.S Fajna anegdota z elektrowni w Bełchatowie na temat osób, które zajmują się "walką o ochronę środowiska".
Kiedy im tacy pseudoekolodzy zwalili się, przywiązali się... nie do komina, który faktycznie mógłby coś zanieczyszczać, ale do chłodni, która produkowała parę wodną! No jak coś leciało z komina, to ładniej to wyglądało potem w gazecie.

Dwa, że ponoć wszyscy przyjechali WŁASNYMI samochodami, nawet nie pomyśleli, żeby wziąć jeden na cztery osoby :p

Piszę to dlatego, żebyśmy szczerze dbali o środowisko, a nie robili mnóstwo szumu, a specjaliści w danej dziedzinie mogli by nas co najwyżej wyśmiać.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 16:59   #88
buziaczka3
Raczkowanie
 
Avatar buziaczka3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 237
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Wiedza od mojego TŻ - a on się orientuje w temacie. :P

P.S Fajna anegdota z elektrowni w Bełchatowie na temat osób, które zajmują się "walką o ochronę środowiska".
Kiedy im tacy pseudoekolodzy zwalili się, przywiązali się... nie do komina, który faktycznie mógłby coś zanieczyszczać, ale do chłodni, która produkowała parę wodną! No jak coś leciało z komina, to ładniej to wyglądało potem w gazecie.

Dwa, że ponoć wszyscy przyjechali WŁASNYMI samochodami, nawet nie pomyśleli, żeby wziąć jeden na cztery osoby :p
Było tak.Pamiętam ten numer
__________________
Jak się dba-tak się ma
buziaczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 17:34   #89
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Jestem eko !

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Wiedza od mojego TŻ - a on się orientuje w temacie. :P

Z Godziną Dla Ziemi to jest tak, że jeśli każdy na 100% wyłączyłby w JEDNYM czasie wszystkie odbiorniki elektryczne, to grozi rozwaleniem systemu energetycznego. Elektrownie są nastawione na dużą, stałą ilość produkowanej energii, jeśli nagle straciłyby odbiór energii, to ta energia się zmarnuje. Elekrownie nie mają pstryczka, który włącza/wyłącza produkcję.
Np. rozpalenie pieca w takiej elektrowni trwa aż 8h.
Tak samo jeśli w jednym czasie WSZYSCY zaczną wszystkie odbiorniki włączać, pojawi się bardzo duże obciążenie w sieci. Co grozi dużymi awariami.

O wiele racjonalniej jest po prostu oszczędzać prąd, każdy w miarę swoich możliwości.

P.S Fajna anegdota z elektrowni w Bełchatowie na temat osób, które zajmują się "walką o ochronę środowiska".
Kiedy im tacy pseudoekolodzy zwalili się, przywiązali się... nie do komina, który faktycznie mógłby coś zanieczyszczać, ale do chłodni, która produkowała parę wodną! No jak coś leciało z komina, to ładniej to wyglądało potem w gazecie.

Dwa, że ponoć wszyscy przyjechali WŁASNYMI samochodami, nawet nie pomyśleli, żeby wziąć jeden na cztery osoby :p

Piszę to dlatego, żebyśmy szczerze dbali o środowisko, a nie robili mnóstwo szumu, a specjaliści w danej dziedzinie mogli by nas co najwyżej wyśmiać.
Dobrze, że to wyjaśniłaś Jak widać nie każda akcja rzeczywiście jest eko i przed włączeniem się do niej warto się spytać np tutaj czy jest ok, a wiadomo, że w większym gronie szybciej się do czegoś dojdzie



Co do podkreślonego
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 21:05   #90
Rider
Rozeznanie
 
Avatar Rider
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 717
Dot.: Jestem eko !

Tak greenpeace robi takie akcje najczęściej. Wiele mówią, dużo szumu, a tak naprawde nic nie działają. Tragedia. Co innego WWF tych to szanuje Mają cele, wytyczne, dążą do nich. I nie robią szumu, ale działają po prostu.
Rider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.