Kuchnie IKEA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-28, 15:12   #1
kropla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 29

Kuchnie IKEA


Noszę się z zamiarem kupna mebli do kuchni. Podobają mi się z Ikei, ale nie wiem czy są dobrej jakości i wytrzymale. Może ktoś ma takie i może sie podzielić wrażeniami, będę bardzo wdzięczna
kropla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 15:54   #2
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Dot.: Kuchnie IKEA

hehe z tego co mowi reklama to chyba sa dobre
pozdrawiam i zycze udanych zakupów
__________________
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS NASZYCH BLIŹNICH!

https://wizaz.pl/akcje/adopcja_serca/

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4269936
POMÓŻMY ZWIERZĘTOM W KORABIEWICACH!!


http://www.republika.pl/bayka
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 09:05   #3
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Kuchnie IKEA

podnoszę temat, może ktoś tym razem pomoże? Może wiecie ile kosztuje transport i montaż?
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 09:33   #4
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: Kuchnie IKEA

Ja mam meble w kuchni z Ikei od 2 lat i nic złego się nie dzieje.
Jakościiowo meble są niezłe-za transport płaciliśmy chyba 50 zł a jeśli chodzi o montaż to wszystkim zajęła się nasza ekipa remontowa, która wtedy robiła kuchnię
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 09:40   #5
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Kuchnie IKEA

Niestety nie posiadam takich wiadomości, na przykładzie znajomych widzę jednak,że są pewne zastrzeżenia co do jakości i trwałości.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 22:50   #6
Reniz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 155
Dot.: Kuchnie IKEA

Z tego co pamietam to do kosztu transportu doliczane jest rowniez wniesienie mebli (dodatkowa oplata za kazde pietro). Natomiast jeżeli chodzi o jakość mebli to niestety odradzam Może nie wszystko w Ikea jest zlej jakości, jednak kilkakrotnie zraziłam się do tej firmy i już na pewno nie kupie tam żadnych mebli! Dodatki jak najbardziej polecam
Reniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 10:23   #7
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Kuchnie IKEA

był już niedawno podobny temat

IKEA ma lepszej jakości kuchni niż BRW
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-30, 18:08   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kuchnie IKEA

Kuchnie ma wyjatkowo dobre i wytrzymale ,znam kilka oosb ktore maja i chwala.

natomist odradzam reszte szczegolnie z tych tanszych modeli np. kanapy,regaly.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 00:35   #9
Mloda
Zakorzenienie
 
Avatar Mloda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 6 541
Send a message via Skype™ to Mloda
Dot.: Kuchnie IKEA

Jak juz bedziesz kupowac to nigdy nie siegaj po te najtansze produkty, chyba ze lubisz czesto zmieniac meble .
O kuchniach- sama nie mam, ale znam wiele osob co maja, i wierz mi sa niezniszczalne (a znam osobe, ktora sie z nia niezbyt delikatnie obchodzi )
Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 02:32   #10
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuchnie IKEA

zestawy mebli kuchennych IKEA są bardzo wytrzymałe. swoją kuchnię mam od ponad pół roku. przy transporcie paczki z szafkami odbijały się po samochodzie, potem w czasie remontu były cały czas przerzucane z kąta w kąt... i nic... wszystkie szafki idealnie poskręcane. w ich konstrukcji wszystko jest dokładnie przemyślane, każdy otworek na śrubkę, wkręt do mocowania do ściany...
blat jak na razie wytrzymuje moje pomysły z krojeniem warzyw bez deski pod spodem.
montaż szafek to prościzna - dostajesz szczegółową rysunkową instrukcję, odbywa się to prawie bez narzędzi, potrzebne "narzędzia" dostajesz w paczce z szafkami.
jeden minus - kiedy ją kupujesz w cenie w katalogu i na ekspozycji masz ceny "gołych" szafek - musisz jeszcze doliczyć sobie koszt uchwytów do drzwiczek, stoperów do zawiasów (strasznie trzaskają drzwiczki), itp...
moja kuchnia jest malutka - tylko taka jest mi rzeczywiście potrzebna (2 szafki górne, dolna, pod zlew, zabudowa kuchenki).
zdjęcia:
przepraszam za bałagan, ale kuchnia jest po to aby jej uzywać, a nie robić z niej muzeum
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_8000.jpg (59,9 KB, 562 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_8002.jpg (62,6 KB, 506 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_7986.jpg (59,1 KB, 379 załadowań)
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 08:24   #11
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Kuchnie IKEA

dzięki za rady, my już zdecydowaliśmy że kupujemy, tylko nie możemy się zdecydować jakie fronty wybrać, ale te na zdjęciach wyglądają fajnie

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
był już niedawno podobny temat

IKEA ma lepszej jakości kuchni niż BRW
gdzie był taki temat? nie mogę znaleźć
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-31, 12:30   #12
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
...tylko nie możemy się zdecydować jakie fronty wybrać, ale te na zdjęciach wyglądają fajnie
to jest "dąb ULRIKSDAL" na zdjęciach na stronie IKEA wygląda nieciekawie, ciemno i wogóle nie ma uroku, ale jak zobaczyłam go na żywo w aranżacji - coś pięknego.
cały front jest w takie delikatne rowki.
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 10:04   #13
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Kuchnie IKEA

W związku z tym, że raz na jakiś czas się przeprowadzamy mieliśmy okazję koszystać już z dwóch modeli kuchni ADEL i FAGERLAND. W aktualnej kuchni nawala nam czasem podświetlenie, ale szczerze mówiąc nie wiem, kto to podłączał czy właściciele na własną rękę czy fachowcy Z zadną z kuchni nic się nie dzieje. Nic się nie urywa, szafki nie obniżają się na zawiasach.
Oba modele są z tych droższych ( nie wiem, jak z tymi tańszymi).

W swoim mieszkaniu też robiłabym kuchnię z ikei. Bardzo podobają mi się ich fronty. Ceny już mniej
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 14:23   #14
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez parapet Pokaż wiadomość
W swoim mieszkaniu też robiłabym kuchnię z ikei. Bardzo podobają mi się ich fronty. Ceny już mniej
no co ty? porównywalne z tymi w meblach na zamówienie, a nie trzeba na nie czekać 2 tygodnie.
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 18:00   #15
Aelitka
Wtajemniczenie
 
Avatar Aelitka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 595
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
zestawy mebli kuchennych IKEA są bardzo wytrzymałe. swoją kuchnię mam od ponad pół roku. przy transporcie paczki z szafkami odbijały się po samochodzie, potem w czasie remontu były cały czas przerzucane z kąta w kąt... i nic... wszystkie szafki idealnie poskręcane. w ich konstrukcji wszystko jest dokładnie przemyślane, każdy otworek na śrubkę, wkręt do mocowania do ściany...
blat jak na razie wytrzymuje moje pomysły z krojeniem warzyw bez deski pod spodem.
montaż szafek to prościzna - dostajesz szczegółową rysunkową instrukcję, odbywa się to prawie bez narzędzi, potrzebne "narzędzia" dostajesz w paczce z szafkami.
jeden minus - kiedy ją kupujesz w cenie w katalogu i na ekspozycji masz ceny "gołych" szafek - musisz jeszcze doliczyć sobie koszt uchwytów do drzwiczek, stoperów do zawiasów (strasznie trzaskają drzwiczki), itp...
moja kuchnia jest malutka - tylko taka jest mi rzeczywiście potrzebna (2 szafki górne, dolna, pod zlew, zabudowa kuchenki).
zdjęcia:
przepraszam za bałagan, ale kuchnia jest po to aby jej uzywać, a nie robić z niej muzeum

Bardzo mi się podoba Twoja kuchnia
piszesz, że to DĄB ULRIKSDAL, patrzyłam na stronie i nie ma możliwości wyboru "koloru". rozumiem, że jest tylko ten jeden?

a ceny swoją drogą czasem powalają


edit
czy to to?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99837802
__________________

Nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy...


My
Zaręczeni

31.07.2010

Edytowane przez Aelitka
Czas edycji: 2009-04-06 o 18:01
Aelitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 13:12   #16
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuchnie IKEA

dziekuję bardzo. malutka podobno jest - ale nam więcej nie potrzeba

jest mozliwość.

ja kompletowałam szafki osobno:

wybierasz potrzebne rodzaje szafek np. w zakładece na stronie masz: kuchnia, potem, szafki stojące - tam wybierasz odpowiedni rodzaj szafki np. do zabudowy piekarnika, czy taka z szufladą i drzwiczkami i w opcjach wyszukujesz kolor frontu np. tu:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99817187

wszystkie te kuchnie są oparte na jednym typie szafek - factum.
factum są białe :/ niestety, musisz dobrać do nich sobie odpowiedni kolor drzwiczek i frontów szuflad, osobno kupujesz uchwyty.
w komplecie masz plastykowe nóżki pod szafki - musisz dokupić cokół - listwę do zasłonięcia ich w odpowiednim kolorze, potem dokupić listwę pod szafki wiszące maskująca oświetlenie blatu.
ponieważ szafki "bazowe" są białe musisz jeszcze dokupić maskownice w odpowiednim kolorze na te boki szafek które nie są w zabudowie i je będzie widać.
potem dobrać blat.
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 06:30   #17
Aelitka
Wtajemniczenie
 
Avatar Aelitka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 595
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
dziekuję bardzo. malutka podobno jest - ale nam więcej nie potrzeba

jest mozliwość.

ja kompletowałam szafki osobno:

wybierasz potrzebne rodzaje szafek np. w zakładece na stronie masz: kuchnia, potem, szafki stojące - tam wybierasz odpowiedni rodzaj szafki np. do zabudowy piekarnika, czy taka z szufladą i drzwiczkami i w opcjach wyszukujesz kolor frontu np. tu:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99817187

wszystkie te kuchnie są oparte na jednym typie szafek - factum.
factum są białe :/ niestety, musisz dobrać do nich sobie odpowiedni kolor drzwiczek i frontów szuflad, osobno kupujesz uchwyty.
w komplecie masz plastykowe nóżki pod szafki - musisz dokupić cokół - listwę do zasłonięcia ich w odpowiednim kolorze, potem dokupić listwę pod szafki wiszące maskująca oświetlenie blatu.
ponieważ szafki "bazowe" są białe musisz jeszcze dokupić maskownice w odpowiednim kolorze na te boki szafek które nie są w zabudowie i je będzie widać.
potem dobrać blat.
dziękuje za info dość to skomplikowane jak widzę ;P
zobaczymy co to będzie jak przyjdzie czas szukać kuchni miłego dnia
__________________

Nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy...


My
Zaręczeni

31.07.2010
Aelitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 09:27   #18
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuchnie IKEA

eee tam skomplikowane żeby kupić kuchnię w ikei i tak potrzebujesz pomocy sprzedawcy bo te szafki nie leża na półkach w magazynie dostępnym dla klientów tak jak inne meble, tylko musisz sporządzić ze sprzedawcą zamówienie-listę wszystkich potrzebnych elementów i z tą listą, wydrukowaną na ich papierze firmowym z podliczoną ceną i kodem kreskowym do nabicia na kasę przy wyjściu dopiero idziesz (po przebrnieciu przez kase i zapłaceniu) do magazynu, gdzie ci pzygotowują wszystkie paczki z ich wewnętrznego magazynu.
w trakcie sporzadzania tego zamówienie sprzedawca w ikei o wszystko cie pyta, czy dorzucic do zamowienia maskownice, cokół itd...
no i masz to w ciagu 1 dnia a nie jak w przypadku mebli na zamówienie kilku tygodni
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:29   #19
Aelitka
Wtajemniczenie
 
Avatar Aelitka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 595
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
eee tam skomplikowane żeby kupić kuchnię w ikei i tak potrzebujesz pomocy sprzedawcy bo te szafki nie leża na półkach w magazynie dostępnym dla klientów tak jak inne meble, tylko musisz sporządzić ze sprzedawcą zamówienie-listę wszystkich potrzebnych elementów i z tą listą, wydrukowaną na ich papierze firmowym z podliczoną ceną i kodem kreskowym do nabicia na kasę przy wyjściu dopiero idziesz (po przebrnieciu przez kase i zapłaceniu) do magazynu, gdzie ci pzygotowują wszystkie paczki z ich wewnętrznego magazynu.
w trakcie sporzadzania tego zamówienie sprzedawca w ikei o wszystko cie pyta, czy dorzucic do zamowienia maskownice, cokół itd...
no i masz to w ciagu 1 dnia a nie jak w przypadku mebli na zamówienie kilku tygodni

kupowałam tam kiedyś kanapo-łóżko i niestety sama wszystko kompletowałam na magazynie - samoobsługa. ale domyślam się, że z kuchnią pomagają, w końcu więcej części i bardziej skomplikowane

dzięki za info, zobaczymy co to będzie. ehhh
__________________

Nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy...


My
Zaręczeni

31.07.2010
Aelitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 11:20   #20
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez Aelitka Pokaż wiadomość
kupowałam tam kiedyś kanapo-łóżko i niestety sama wszystko kompletowałam na magazynie - samoobsługa.
bo to był ten magazyn dostepny dla klientów, gdzie sama szukasz kartonów na półkach.
maja jeszcze drugi - przy zakupie bardziej skomplikowanych rzeczy - tam podajesz w okienku karteczke z zamówieniem wypisanym przez sprzedawce i po 15 minutach odbierasz paczki z kuchnia, ułożone na wózku.
(dowiedziałam sie o tym przy zakupie kuchni)
wszystkie produkty, ktore oznaczone są kartką "chcesz kupić-zapytaj sprzedawcy" najpewniej znajduja sie tam.
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:26   #21
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Kuchnie IKEA

tak kontynuując pytania techniczne - czy np dziurę w blacie na zlew i płytę grzewczą trzeba sobie wyciąć samemu?
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:43   #22
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
tak kontynuując pytania techniczne - czy np dziurę w blacie na zlew i płytę grzewczą trzeba sobie wyciąć samemu?
generalnie tak, chociaż może mają jakąś usługę wycięcia tego do podanych wymiarów. Ja robiłam to samodzielnie i szczerze mówiąc nie było z tym żadnego problemu - wystarczy tylko dobra wyrzynarka i odpowiednie ostrze
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 18:15   #23
mumu
Raczkowanie
 
Avatar mumu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 462
Dot.: Kuchnie IKEA

Kto ma kuchnię Ikea LILJESTAD albo szklaną RUBRIK proszę o opinię.
__________________
MumuSe.
Żeby mieć piękne usta wypowiadaj piękne słowa.
Żeby mieć piękne oczy szukaj dobra w oczach innych.
Audrey Hepburn
mumu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 21:48   #24
soczewka
Raczkowanie
 
Avatar soczewka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Kuchnie IKEA

Czy ktoś mógłby wrzucić fotki swojej kuchni z Ikei?
soczewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 09:47   #25
RozaCaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kuchnie IKEA

Mam pytanko w sprawie mebli kuchennych otóż to czy można zmienić drzwiczki na ikeowskie.Mam meble zakupione w innym sklepie,mają już 6 lat i chciałabym tylko dzrwiczki wymienić,czy się opłaca?
RozaCaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 13:26   #26
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez RozaCaro Pokaż wiadomość
Mam pytanko w sprawie mebli kuchennych otóż to czy można zmienić drzwiczki na ikeowskie.Mam meble zakupione w innym sklepie,mają już 6 lat i chciałabym tylko dzrwiczki wymienić,czy się opłaca?
Chyba możesz bez problemu dokupić same fronty, jeśli masz standardowe wymiary szafek. Musisz zobaczyć w katalogu jakie mają szafki i fronty i jeśli zgadzają się wymiary to tylko wymieniasz drzwiczki i kuchnia jak nowa
Moja kuchnia IKEA właśnie sobie stoi na nowym mieszkanku, jeszcze nie złożona. Braliśmy z mężem ze swoim transportem i montażem. Znajomi składali ostatnio sami kuchnię ikeowską i mówili, że to prościzna, szkoda kasy płacić za montaż.
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 08:56   #27
RozaCaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kuchnie IKEA

Aha dzięki za info,a czy nie ma problemu z braniem na raty cokolwiek z Ikei? trwa długo czy bez problemu?
RozaCaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 18:10   #28
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez RozaCaro Pokaż wiadomość
Aha dzięki za info,a czy nie ma problemu z braniem na raty cokolwiek z Ikei? trwa długo czy bez problemu?
Co do rat to nie mam pojęcia, bo my braliśmy za gotówkę. Na stronie powinno być napisane albo można po prostu zadzwonić
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 07:57   #29
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Kuchnie IKEA

Też poskładałam swoją kuchnię Ikea 2 tygodnie temu. Muszę tylko przykręcić uchwyty i kupić blat(potrzebuję szerszy niż oferowany w Ikei).. Jestem z niej bardzo zadowolona Składa się bardzo prosto, moja kuchnia jest bardzo mała, ma w sumie 8 szafek(2 narożne, szuflady..) te wszystkie szafki wraz z zawieszeniem poskładaliśmy w niecały dzień.
Jeśli chodzi o przypasowanie frontów, to nie jestem przeknonana czy się da, Ikea ma swoje wymiary wszystkiego, np. standardowy blat do kupienia w hurtowniach czy sklepach budowlanych ma 60.6cm a sama szafka z frontem Ikea ma 61cm głębokości, tylko balt Ikei ma 62cm.
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 12:51   #30
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Też poskładałam swoją kuchnię Ikea 2 tygodnie temu. Muszę tylko przykręcić uchwyty i kupić blat(potrzebuję szerszy niż oferowany w Ikei).. Jestem z niej bardzo zadowolona Składa się bardzo prosto, moja kuchnia jest bardzo mała, ma w sumie 8 szafek(2 narożne, szuflady..) te wszystkie szafki wraz z zawieszeniem poskładaliśmy w niecały dzień.
Jeśli chodzi o przypasowanie frontów, to nie jestem przeknonana czy się da, Ikea ma swoje wymiary wszystkiego, np. standardowy blat do kupienia w hurtowniach czy sklepach budowlanych ma 60.6cm a sama szafka z frontem Ikea ma 61cm głębokości, tylko balt Ikei ma 62cm.
My tak samo kupiliśmy na razie tylko szafki bez uchwytów i blatu. Nie podobają mi się blaty w Ikei i jest trochę problem, że te ich szafki są takie głębokie a blat jaki sobie upatrzyliśmy w innym sklepie ma szer 60 cm. Robienie takiego na specjalne zamówienie szerszenie nie wchodzi w grę, bo to dodatkowy koszt dla nas.
W katalogu jest napisane, że te szafki IKEA z frontem mają głębokość 60 cm a nie 61, ale nie mierzyłam naszych bo jeszcze nie złożyliśmy.
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.