Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-04, 15:23   #481
rossetka
Przyczajenie
 
Avatar rossetka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 27
Exclamation Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

hmmmm...ostatnio mam taki dziwny podony problem ;/ w kacikach ust pojawily sie zajady z ktorymi nie moglam sobie poradzc dodatkowo mialam bardzo suche usta i zadne nawilzanie nie pomagalo bralam wit B i nic potem pojawila sie w tych meijscach opryszczka pierwszy raz w moim zyciu!! ppozbylam sie jej jakas specjalna mascia jednak zaczerwieniona sucha luszczaca sie skora zostala wyglada to okropnie nawilzam nawilzam i nic, czasami tylko jest jakas poprawa, wit b biore regularnie ale nei wiem co zrobic z ta zaczerwieniona i podrazniona skora???????? ratunku!!!!!!!!!!!!!
rossetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 08:45   #482
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Ja chyba też mam podobny problem.Tyle że mi to się robi na skórze wokół kącików ust ( nie na samych ustach!!!). Zaczerwieniona,sucha skóra która się łuszczy. I też mnie to nie swędzi tylko wygląda nieelegancko. Po nocy jest lepiej jak posmaruję jakimś kremem odżywczym. Ale zauważyłam ,że jak wyjdę z domu to na powietrzu znowu to samo mi się robi!
I tak co roku,kiedy tylko przyjdzie zima i niskie temperatury.
Jak się robi ciepło-problem znika.
Nie wiem jak temu zapobiegać...Czekam na wiosnę. I może jekieś pomysły wizażanek.

O właśnie!! Ja też coś takiego ostatnio miałam - z obydwu stron. Ale to nie są zajady. Zajady są w samych kącikach ust, tak jakby usta pękały, a przy otwarciu ust to piecze i ogólnie jak coś kwaśnego się je to piecze. Natomiast z tą skórą tak przynajmniej u mnie jest, że praktycznie ust to nic nie dotyczy, to jest taki czerwony placek przy ustach, ale na skórze, łuszczący się. Ja to smarowałam normalnie kremem nawilżającym i po kilku dniach przeszło. A akurat nie używałam żadnych nowych kosmetyków. Po poostu może akurat przesuszyła się w tym miejscu skóra choć nie wiem jakim cudem
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 09:53   #483
sue.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 398
GG do sue.
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Ja miałam czerwoną, ściągniętą skórę nad górną wargą i troszkę pod dolną - a po czym? Po opryszczce. Zresztą po jakiejś dziwnej odmianie, ale z pewnością wirusówce. Odstawiłam zovirax bo jeszcze bardziej mi to wysuszał, za to włączyłam maść witaminową. Po kilku dniach w końcu mi zeszło
sue. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 13:38   #484
rossetka
Przyczajenie
 
Avatar rossetka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 27
Cool Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

hmmm no ja wlasnie posmarowalam sie wczorajna noc tlustym kremem z wit E i rano juz widzialam sporoa poprawe jednak kiedy umylam buzie znowu sie te miejsca cholernie wysuszyly:P:P chyba przestane sie myc :|
rossetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 19:16   #485
sue.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 398
GG do sue.
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Woda wysusza. Jeśli już wodą chcesz myć usta, to bierz przefiltrowaną czy ugotowaną.
Ja przez ten czas przemywałam okolice ust mleczkiem oczyszczającym z nivea visage young i nie podrazniało, ani nie wysuszało.
sue. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 07:38   #486
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
przesuszona skóra

Nie jestem pewnna czy umieszczam wątek w dobrym dziale, w razie co proszę o przeniesienie. Mam taki problem: odkąd biorę tabletki antykoncepcyjne (3 opakowanie) nie poznaję swojej skóry! Stała się strasznie wrażliwa i przesuszona! Nigdy nie używałam żadnych filtrów opalając się i nigdy nie zeszła mi skóra a opalałam sie od razu na brązowo. Teraz nie mogę wyjść na słońce bo na skórze pojawia mi się mnóstwo pęcherzyków. Mało tego, skóra stała się baaaardzo sucha zwłaszcza po kąpieli strasznie się łuszczy, a do tego wrażliwa: mimo zaskórników potarłam ją mocniej ręcznikiem przy nosie i...starł mi się naskórek... paznokcie mają bardzo nierówną powierzchnię a z głowy sypie się łupież i nie mogę go wywabić nawet specjalistycznym szamponem mocniejszym od Nizoralu... Piszę na tym forum bo może powinnam brać jakieś witaminy, jeść określone produkty? Bo odstawienie hormonów raczej nie wchodzi w grę....
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 16:02   #487
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: przesuszona skóra

Tabletki antykoncepcyjne należą do substancji fotouczulających więc myślę, że po opalaniu i równoczesnym stosowaniu tabletek mogą pojawić się przebarwienia czy nawet zwiększona podatność na poparzenia słoneczne. Ale żeby aż tak drastycznie wpływały na stan skóry - trochę to dziwne, ale różne organizmy mają różną wrażliwość. Radziłabym udać się do dermatologa o pomoc (bo może to jakaś choroba a nie efekt stosowania tabletek anty) oraz do Twojego ginekologa. Napisałaś "Bo odstawienie hormonów raczej nie wchodzi w grę...." - pamiętaj, że zdrowie masz tylko jedno a metod antykoncepcji jest wiele.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-24, 06:55   #488
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: przesuszona skóra

właśnie chodzi o to że w moim przypadku to nie tylko metoda antykoncepcji...
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 19:54   #489
nata15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: domowe sposoby nawilżenia suchej twarzy.znacie jakieś ????????????

mam pytanko!!czy te wszystkie maseczki i to co napisaliście to nie pogarsza stanu skury(chodzi mi o to czy nie wyciąga pryszczy)
nata15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 20:19   #490
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Najlepszy sposób na suchą skórą...

po opalaniu mam bardzo sucha skórę... normalnie złuszcza mi sie az... stosuje balsam ale nie pomaga... (skóra na twarzy jest ok na szczescie..) znacie moze jakies dobre balsamy godne polecenia?? albo jakies inne domowe sposoby na sucha skórę na ciele??
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 21:19   #491
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Najlepszy sposób na suchą skórą...

Jeżeli aż Ci się złuszcza, to znaczy, że psasadziłas z opalaniem. I na to już się nic nie poradzi, jak zaczęła schodzić, to musi zejść...

A na przyszłość, poza ostrożniejszym opalaniem się, polecam płyny do demakijażu oraz kremy La Roche Possay, naprwdę świetnie nawilżają.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-12, 23:20   #492
blazej2209
Raczkowanie
 
Avatar blazej2209
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 135
Dot.: Najlepszy sposób na suchą skórą...

Może zastosowanie Physiogel kremu pomoże. Przywróci on naturalną barierę lipidową ,którą zniszczyło słońce. Swoją drogą uważaj z opalaniem bo to tylko szkodzi...
blazej2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 12:26   #493
kasi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 255
sucha skóra zimą

moja skóra zimą strasznie sie wysusza i pękaco roku mam ten sam problem.Kupuje w aptece krem na zime ale nic nie pomagacaly czas mam uczucie napiętej skóry jakbym przed chwilą umylam ja mydlem
kasi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 13:28   #494
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: sucha skóra zimą

ja dzisiaj sie dowiedzialam od lekarza- ze przyczyna suchej skory (mam taka, az czasami sie luszczy- bez peelingu ani rusz) jest niedobor jodu. Wiec moze warto zrobic sobie badania pod tym katem?!

(wiem ze to sie bada przez pobranie krwi )
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 13:35   #495
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: sucha skóra zimą

A odpowiednio pielęgnujesz skórę? Czym myjesz twarz? Najlepsze będą żele do mycia twarzy nie zawierające mydła albo mleczko czy płyn micelarny , potem tonik dla skóry suchej i krem dla skóry suchej zostawiający na jej powierzchni ochronną warstewkę Do tego np. olej z wiesiołka w postaci kapsułek doustnie i dieta bodata w NNKT
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 17:33   #496
kasi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 255
Dot.: sucha skóra zimą

stosuje zel do mycia twarzy i krem do suchej skory.Tonika tez dawniej uzywalam ale one tylko podrazniaja mi jesczcze bardziej skore.zastanawialam sie nad tymi tabletkami capivit hydro kontrolczy jak tam:P ale nie wiem czy warto w nie inwestowac czy one rzeczywiscie nawadniaja skore?moze ktoras z was probowala?noi zrobilas sobie te badania krwi?
kasi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 22:20   #497
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Skóra sucha i zmarszczki

Podnoszę wątek...

Mam taki sam problem jak autorka 1 postu - bardzo suchą, podrażnioną i bolącą wręcz cerę. Nie mam już pomysłu jakich kosmetyków używać.

Twarz myję żelem bez zawartości mydła, potem resztki chemii, które mogą pozostać zmywam wodą termalną i na koniec używam kremu, który znika z mojej skóry w trybie natychmiastowym . Ten krem to był już Dermosan półtłusty (zawiódł), LRP Active C XXL (zawiódł), Garnier komfort suchej skóry (zawiódł) oraz Vichy Oligo 25 do skóry suchej (też zawiódł).

Jeśli ktoś ma podobny problem proszę o radę jakiego kremu warto jeszcze spróbować, bo niedługo albo zbankrutuję na kolejne kremy, albo cała się złuszczę
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 12:18   #498
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
rozszerzone pory a sucha cera

Mam bardzo suchą cere, a mimo to mam rozszerzone pory. Zastanawiam się czy może to być spowodowane kremami jakie używam, a może jest to wina kosmetyków? Z tego co wiem, to przy suchej cerze raczej nie spotyka się rozszerzonych porów
Co o tym myślicie?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 09:43   #499
JaAnia:)
Raczkowanie
 
Avatar JaAnia:)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 151
Dot.: rozszerzone pory a sucha cera

up ja też mam ten sam problem i nie mam pojęcia jakich kremów używać, przez rozszerzone pory stosowałam kosmetyki do cery mieszanej, ale one strasznie przesuszały mi skórę aż zaczęła się łuszczyć szczypać i była szorstka. Dziewczyny jakich kosmetyków używacie przy takiej cerze, bo mnie ju z nią trafia. A i chodzi mi również o ujędrnienie, bo zauważyłam pierwsze zmarszczki mi wychodzą a przed 30 jestem
JaAnia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-05, 09:53   #500
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: rozszerzone pory a sucha cera

Prawdę mówiąc, nigdy nie spotkałam informacji ani w internecie ani w gazecie, ze cera sucha może mieć problemy z rozszerzonymi porami. Najczęściej piszą, że cera sucha w ogóle nie ma problemów z rozszerzonymi porami- co jest po prostu kłamstwem.
Zastanawia mnie tylko jakie u mnie kosmetyki spowodowały rozszerzone pory?
Czy krem nivea może powodować rozszerzanie sie porów?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 10:09   #501
JaAnia:)
Raczkowanie
 
Avatar JaAnia:)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 151
Dot.: rozszerzone pory a sucha cera

Ja właśnie też, używam kremu Nivea hmm może on jest przyczyną naszego problemu
JaAnia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 10:18   #502
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: rozszerzone pory a sucha cera

Wiecie co ja do tej pory dosłownie od zawsz myślałam,że ma suchą skórę. Wszystko na to wskazywało. Buzia po umyciu zelem, nienasmarowana kremem ciągnęła mnie, okropne uczucie brr. Aż tu zrobiło mi się okropne uczulenie- do dziś nie wiem od czego. Kiedy byłam u kosmetyczki i jej to pokazałam, a przy okazji zapytałam jakimi kosmetykami pielęgnować tak suchą cerę, stwierdziła,że ja nie mam wcale suchej skóry, tylko mieszaną Zdębiałam dosłownie. A jak będę u niej przy okazji to zapytam co myśli o rozszerzonych porach przy suchej skórze. Ale ja też myslę,że przy suchej skórze można mieć rozszerzone pory.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 10:18   #503
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: rozszerzone pory a sucha cera

Wiecie co ja do tej pory dosłownie od zawsze myślałam,że ma suchą skórę. Wszystko na to wskazywało. Buzia po umyciu zelem, nienasmarowana kremem ciągnęła mnie, okropne uczucie brr. Aż tu zrobiło mi się okropne uczulenie- do dziś nie wiem od czego. Kiedy byłam u kosmetyczki i jej to pokazałam, a przy okazji zapytałam jakimi kosmetykami pielęgnować tak suchą cerę, stwierdziła,że ja nie mam wcale suchej skóry, tylko mieszaną Zdębiałam dosłownie. A jak będę u niej przy okazji to zapytam co myśli o rozszerzonych porach przy suchej skórze. Ale ja też myslę,że przy suchej skórze można mieć rozszerzone pory.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 10:24   #504
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: rozszerzone pory a sucha cera

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Wiecie co ja do tej pory dosłownie od zawsz myślałam,że ma suchą skórę. Wszystko na to wskazywało. Buzia po umyciu zelem, nienasmarowana kremem ciągnęła mnie, okropne uczucie brr. Aż tu zrobiło mi się okropne uczulenie- do dziś nie wiem od czego. Kiedy byłam u kosmetyczki i jej to pokazałam, a przy okazji zapytałam jakimi kosmetykami pielęgnować tak suchą cerę, stwierdziła,że ja nie mam wcale suchej skóry, tylko mieszaną Zdębiałam dosłownie. A jak będę u niej przy okazji to zapytam co myśli o rozszerzonych porach przy suchej skórze. Ale ja też myslę,że przy suchej skórze można mieć rozszerzone pory.
Napisz troszkę więcej, bo zastanawiam się jak można pomylić cere suchą z mieszaną
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 10:43   #505
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: rozszerzone pory a sucha cera

Ja nadal uważam,że mam suchą cerę. Na jaw wyszło tylko to,że ta kosmetyczka chyba do końca nie jest zbyt kompetentna- dla przykładu napisze jeszcze,że ona stwierdziła,że moje uczulenie to nie uczulenie, tylko trzeba oczyścić twarz, powyciskać(tylko co???) i będzie ok.Wtedy już mnie zatkało do końca. Jak można się tak pomylić, nie wiem sama. Ja po umyciu buzi delikatnie ją osuszam ręcznikami, bo piecze i boli. Widać,że to uczulenie i nigdy bym się nie poddała zaproponowanemu przez nią zabiegowi. A do tego salonu chodzę tylko do manikiurzystki i tylko dlatego miałam kontakt z tą kobietą.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 11:11   #506
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: rozszerzone pory a sucha cera

Aha i dodam jeszcze jedno. Jestem pod opieką dermatologa, który od razu stwierdził,że to uczulenie i przepisał mi maść i zyrtec. Ona stwierdziła tylko,że będą mnia teraz faszerować lekami, a to i tak nic nie da. Dziewczyny jak można zaproponować klientce oczyszczanie twarzy na uczulenie. Dla mnie to paranoja jakaś. I pomylić suchą skórę z mieszaną....
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 11:32   #507
JaAnia:)
Raczkowanie
 
Avatar JaAnia:)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 151
Dot.: rozszerzone pory a sucha cera

Dlatego ja mam duży dystans do nowych salonów, np moja koleżanka jest kosmetyczką i pracuje w jednym z lepszych salonów w Krakowie, wiec teoretycznie powinna się znać na rzeczy i profesjonalnie polecić zabieg dla Nas odpowiedni, ale wiedząc po jakiej ona jest szkole i co ona potrafi i jaką ma wiedzę to w życiu nie oddałabym się w jej ręce wiec w tym temacie to trzeba bardzo uważać
JaAnia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 08:18   #508
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: rozszerzone pory a sucha cera

podnosze
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 11:41   #509
pisay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Skora twarzy

Witam! mam taki problem po każdym styknieciu twarzy z woda , skóra sie robi strasznie napieta, sucha, az widac ze skórka schodzi gdzie nie gdzie. mam dopiero 20 lat, i nie wiem czy czymś sie smarowac czy co? ma ktos jakies pomyły na to? oczywiscie jak jeszcze nie umje twarzy np. z samego rano to skora jest jędrna i żywa.
pisay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:05   #510
gabis
Raczkowanie
 
Avatar gabis
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 78
GG do gabis
Dot.: Skora twarzy

Do codziennej pielęgnacji cery nie musisz używać wody. Zamiast żelu czy mleczka oczyszczającego możesz używać płyn micelarny np. Bioderma Sensibio. Cera będzie czysta jeśli dokładnie ją przetrzesz wacikami nasączonymi w tym płynie. Polecam
gabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.