Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-30, 10:50   #1111
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Ooo, dzięki za podpowiedź! To ja chyba zbyt ostrożna byłam, jak już maść to nie emolient, a w sumie... czemu nie? Te nasze "tłuściochy" w miarę neutralne są i chyba raczej nie powinny niwelować działania maści, a nawet - jak widac na Twoim przykładzie - mieszanka pomaga! Wypróbuję!

Ja się staram zawsze - o ile stan skóry pozwala - na maść sterydową nakładać coś tłusto-odżywczego, sterydy koszmarnie wysuszają - a jeszcze w okolicach oczu... przy czym zawsze to jest coś wypróbowanego, nie podrażniającego.
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 19:53   #1112
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Taaa, to fakt, niektóre podkłądy to można by sprzedawać w Obi czy innym Praktikerze prędzej, niż w drogerii...
To, co mam i czeka na sprawdzenie, to Prodigy Foundation. Obiecuje nawilżenie 12 h (...? no niech im będzie) i różne efekty anti-aging. Kupiłam, bo miałam szansę nabyć naprawdę tanio. Pomyślalam, że ewentualnie "pójdzie dalej w dobre rece", ale okazji nie mozna zmarnować. Tylko zapomniałam, że ew. "dobre ręce" sa 11 tys km stąd... Nie mam za bardzo z kim robic wymianek czy podrzutków .

Generalnie jestem ostrożna przy zakupach i nie nabywam tego, czego nie potrzebuję. Jak coś leży, to dlatego, że się nie sprawdziło, a nie, że mam za dużo. Ale moja wizyta w drogerii potrafi trwać długo Najpierw ulegam czarowi miejsca i produktów, i wrzucam je do koszyka, po to, by drugie pół godziny przekonywać sie, że chyba wcale tego potrzebuję i odkładać rzeczy na miejsce... Ale mam tak tylko tu w Japonii, myślę, że to zwykła ciekawość... Wybór wszytskiego jest naprawde ogromny.

A czy kolorowe kosmetyki mineralne się na Was sprawdzają? Są w czymś lepsze od "zwykłych"? Nie chodzi mi o duskurs na temat wyzszosci jednych nad drugimi, ale o ewentualne zachowanie sie minerałów (podkłądów) na skórze objętej zmianami atopowymi. Macie jakieś z tym doświadczenia?

Jesień coraz bliżej... Wczoraj zaczął mi się już świąd brwi i skóry przy włosach - czekam na pojawienie sie ew. innych zmian Najbardziej mnie wkurza ten "łupież" w brwiach, co mi sie wtedy robi - ale tylko w wewnętrznych kącikach. Wrrrr...

Ale wykupiłam wczoraj recepte i dostałam sterydowy spray do nosa (po japońsku "splay") o zapachu... kwiatów! Nie wiem, kojarzy mi sie z bzem, lilią czy czyms podobnym, równie intensywnym. Nooo, takim czymś to ja sie moge leczyć! Psikam i z każdym wdechem świat coraz piękniej pachnie...
ja nie stosowałam minerałów, naczytałam się zbyt wielu niepochlebnych opinii o nich (o trudności w stosowaniu m.in)...
Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Ja się staram zawsze - o ile stan skóry pozwala - na maść sterydową nakładać coś tłusto-odżywczego, sterydy koszmarnie wysuszają - a jeszcze w okolicach oczu... przy czym zawsze to jest coś wypróbowanego, nie podrażniającego.
stosujesz sterydy na skórę twarzy?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 22:01   #1113
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
stosujesz sterydy na skórę twarzy?
Czasami tak,niestety w przypadku niektórych zmian,zwłaszcza w okolicach oczu i ust, Elidel nie daje żadnej reakcji.
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 23:09   #1114
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Znam ten ból stosowania sterydów na twarz... Ale co poradzić.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 11:53   #1115
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Nie wiem co Wasi dermatolodzy na to, ale mój zalecił mi stosowanie elidelu i protopicu profilaktycznie 1-2 w tygodniu na te obszary skóry, które mi zwykle wysypywało (a u mnie to stały schemat był zwykle, więc nie miałam z tym problemu) i od kiedy stosuję się do tego zalecenia to praktycznie nie mam wyprysków. Faktem jest, że sobie nie żałuję i czasami jak tylko poczuję leciutkie swędzenie czy mrowienie skóry to dokładam dodatkową dawkę kremu, ale od lat nie miałam tak ładnej skóry jak teraz
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 16:41   #1116
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja protopic również stosuje regularnie co 2 dni lub częściej i skóra jest całkiem ładna.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 09:46   #1117
black secret
Wtajemniczenie
 
Avatar black secret
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: mój świat :)
Wiadomości: 2 155
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

witam
mozna??

również mam AZS. Jestem alergikiem od urodzenia. A o tym dowiedziałam sie kilka lat temu po wielu przejsciach z moja skora,gdy w koncu trafilam na kompetentna Pania alergolog i Pana dermatologa.
black secret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-07, 17:51   #1118
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dziewczyny jak radzicie sobie ze swędzeniem? Czesme dopadają mnie takie straszne "ataki", że już naskórek sobie zdzieram... A np, w szkole jak nie mam hydrolatu i kremu to nie moge niczym jej przmyć.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 11:25   #1119
Karolin_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

witam! Mam taki sam problem, AZS mam od 4 lat (mam obecnie 16lat). Ostatnimi czasy strasznie się nasila szczególnie w zgięciach rąk, przy ustach, a od kilku dni strasznie puchną mi oczy. Jestem już zalamana stanem mojej skóry. Próbowałam cutivate, elocom, nanobase, emolium, maść robioną - NIC. Po pewnym czasi i tak się pojawia i to jeszcze gorsze. Ciągle chodze do dermatologa, ale jest to uciążliwe. Jakie maści używać pod oczy i w okolicach ust? Ręce goją się po cutivate, więc nie ma takiej tragedii
Karolin_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 12:51   #1120
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Karolin_a Pokaż wiadomość
witam! Mam taki sam problem, AZS mam od 4 lat (mam obecnie 16lat). Ostatnimi czasy strasznie się nasila szczególnie w zgięciach rąk, przy ustach, a od kilku dni strasznie puchną mi oczy. Jestem już zalamana stanem mojej skóry. Próbowałam cutivate, elocom, nanobase, emolium, maść robioną - NIC. Po pewnym czasi i tak się pojawia i to jeszcze gorsze. Ciągle chodze do dermatologa, ale jest to uciążliwe. Jakie maści używać pod oczy i w okolicach ust? Ręce goją się po cutivate, więc nie ma takiej tragedii
Mi dermatolog przepisała maść do oczu, którą stosuje na powieki jak tylko zaczynają mi się łuszczyć. Więc może zapytaj swojgo lekarza czy może Ci coś konkretnego na powieki polecić.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 23:37   #1121
biedronecka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 13
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

ja do ust i powiek używam primafucort,cuudowny jest
biedronecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-30, 06:14   #1122
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez biedronecka Pokaż wiadomość
ja do ust i powiek używam primafucort,cuudowny jest
A tak z ciekawości - jak długo używasz? Bo ja bym się bała używać na tak delikatne fragmenty skóry czegoś, co zawiera substancje grzybobójcze, antybiotyk i steryd w jednym.
__________________
Bloguję
--> [recenzja] NYX The Caribbean Collection - 5 Color Eyeshadow Palette - 07 I dream of Jamaica
--> [recenzja] Garnier Hydra Adapt - matujący

----
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
(...)skończyłam szkołę, idę na studia, mam zdaną maturę, mam rok pracy za sobą - i to wszystko z makijażem i bez błony dziewiczej!
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 19:24   #1123
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Mam pytanko. Od paru lat borykam się z suchą skóra, kremy (apteczne) moim polikom po za długim czasie się nudzą i powstaje taki fe czerwony suchy placek. Na rekach mam skórę szorstką, odstające suche skórki. Po prysznicu jak wygnę plecy (przed balsamem) to piecze niemiłosiernie. Ogólnie wszystko suche oprócz strefy T.
Jakieś 6 m-cy temu na przedramieniu jednym pojawiła się plamka o śr. 2cm wygląda jak typowa egzema, parę miesięcy potem na brzuchy, plamki po smarowaniu maścią z mocznikiem zniknęły.
Wyglądało to mniej wiecej tak
Testy alergiczne miałam robione wieki temu, ale wyszły pozytywne na trway IIgiego typu, roztocza i kacze pierze.
Czy to mogą być początki azs? Btw. z plamek nic się nie sączyło.

Rok temu niby byłam u dermatologa, ale o kompetencji pani naszprycowanej botoksem dyskutować mi się nie chce.
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 09:48   #1124
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez biedronecka Pokaż wiadomość
ja do ust i powiek używam primafucort,cuudowny jest
pimafucort może i jest cudowny (bo to lek kompleksowy z antybiotykiem i subst. przeciwgrzybiczą), ale to jednak maść ze sterydem, ja już nie używam jej do twarzy:/
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 19:51   #1125
mimimka
Zadomowienie
 
Avatar mimimka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 374
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak radzicie sobie ze swędzeniem? Czesme dopadają mnie takie straszne "ataki", że już naskórek sobie zdzieram... A np, w szkole jak nie mam hydrolatu i kremu to nie moge niczym jej przmyć.
Ja w takim wypadku ide i trzymam reke/noge lub cokolwiek co mnie swedzi pod zimna woda... Schladzam to miejsce/myje... Swedzenie ustepuje na jakis czas
__________________
You can spend, minutes, hours, days, weeks or even months over-analyzing a situation; trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened - or you can just leave the pieces on the floor and move the fuck on!!
mimimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 20:17   #1126
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Hej,
Czy moglybyscie mi powiedziec czy fragment na zdjeciu moze przedstawiac AZS? Mam to od kilku miesiecy (sa to takie jakby ropne zmiany czasami a czasami jakies czerwone "krostki", no i swedzi...)
Smaruje alantanem ale to nic nie daje - pomogl tylko na "szorstkosc" chociaz skora jest dalej zrogowaciala. Mam to tylko na jednym lokciu, drugi jest w porzadku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0070.jpg (44,8 KB, 49 załadowań)
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 21:25   #1127
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez exoexo Pokaż wiadomość
Hej,
Czy moglybyscie mi powiedziec czy fragment na zdjeciu moze przedstawiac AZS? Mam to od kilku miesiecy (sa to takie jakby ropne zmiany czasami a czasami jakies czerwone "krostki", no i swedzi...)
Smaruje alantanem ale to nic nie daje - pomogl tylko na "szorstkosc" chociaz skora jest dalej zrogowaciala. Mam to tylko na jednym lokciu, drugi jest w porzadku.
Słabe zdjęcie, cieżko ocenić co to jest tym bardziej, że na sali nie ma dermatologa Dlatego jeśli utrzymuje Ci się to kilka miesięcy to radzę iść do lekarza.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez mimimka Pokaż wiadomość
Ja w takim wypadku ide i trzymam reke/noge lub cokolwiek co mnie swedzi pod zimna woda... Schladzam to miejsce/myje... Swedzenie ustepuje na jakis czas
Przepraszam - mój błąd. Chodziło mi o twarz. Ja niestety po wodzie robię się masakrycznie sucha i swędzi jeszcze bardziej. Ale na szczęscie już wiem jak sobie radzić ze swędzeniem
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 23:07   #1128
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dziewuszki a mnie znów zaatakowało. Mam plamy na przedramionach, kolanach i udach, ale po wewnętrznej stronie i troszkę na boczkach.

Wiem, że teraz to wyszły od zimna, ale chodze w spodniach i rajstopkach i nie daje nic...

Smarowałam ze 3 dni sterydami, ale nie chciałam za długo, potem się przerzuciłam na Elidel, ale też ciężko... Tyle że mnie piecze ( w sensie, po nim tak jest ze takie uczucie ciepła). W ciągu dnia mnie okropnie swędzi, na wieczór szalenie suche wszystko, chociaż kremuje i balsamami. Sama już się zastanawiam, może jakaś maść robiona A+E i hydrokortyzon na tłustej bazie?

Zastanawiam się tez na solarium.,.. Kiedyś mi pomogło na dłuższy czas...

Poratujecie

EDIT:

Może macie jakiegoś dobrego lekarza w Krk od AZS?

Może być prywatnie, byle się znał na rzeczy. Studiuje tutaj i nie wiem nawet gdzie mam z tym iśc jak mnie bd już przerastać.

Edytowane przez Magdutka
Czas edycji: 2011-11-07 o 23:13
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 19:42   #1129
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Kup sobie wapno i coś na alergie( są bez recepty, ale po małą ilość tabletek) No i koniecznie do dermatologa się wybierz.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 20:27   #1130
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Łykam Xyzal, więc ok. Trochę mi dziisaj chyba lżej.

Ponawiam pytanie o alergologa w Krk.
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 20:34   #1131
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Magdutka Pokaż wiadomość
Łykam Xyzal, więc ok. Trochę mi dziisaj chyba lżej.

Ponawiam pytanie o alergologa w Krk.
Wiesz co, ten temat nie jest jakoś specjalnie popularny, więc jest małe prawdopodobieństwo, że ci ktoś pomoze. Lepiej przekop sie przez temat o dermatologach albo spytaj na wątku regionalnym (nie interesuję sie tym, ale kraków pewnie taki wątek ma)
__________________
Bloguję
--> [recenzja] NYX The Caribbean Collection - 5 Color Eyeshadow Palette - 07 I dream of Jamaica
--> [recenzja] Garnier Hydra Adapt - matujący

----
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
(...)skończyłam szkołę, idę na studia, mam zdaną maturę, mam rok pracy za sobą - i to wszystko z makijażem i bez błony dziewiczej!
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:53   #1132
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Czy stosowała któraś z Was krem hypoalergiczny z Atopry ?
To co on robi z moją twarzą to masakra! Skóra mi się łuszczy jak wściekła! Nie wiem czy to ma dawać taki efekt ale jakoś mi się nie wydaje Naprawdę robi mi tragedię na twarzy, mam go niby używać 2x dziennie ale rano nie ma szans bo bym sypała z twarzy jak śniegiem
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:58   #1133
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Nie używałam go bo gdzieś w necie czytałam że bardzo słaby skład
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 20:19   #1134
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja uzywam tylko i wyłącznie dlatego, że dostałam go od lekarki gdyż 30zł za 30ml bym nie dała. Na składach to ja się nie znam ale i tak odstraszaja mnie 5 parabenów Tak samo po lipoemulsji szyja mnie dosłowie paliła! Myślałam, że się popłaczę z tego bólu... Ale o dziwo na rękach mi nic nie robi, tylko dzięki Bogu nawilża.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 11:46   #1135
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dziewczyny jak u Was jest z basenem? Chodzicie nie chodzicie? Szkodzi Wam?
Ja mam taką straszną ochotę iść ale boje się, że to tylko pogorszy mój stan.
Niby woda jest ozonowana ale jakoś mam obawy...
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 13:17   #1136
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak u Was jest z basenem? Chodzicie nie chodzicie? Szkodzi Wam?
Ja mam taką straszną ochotę iść ale boje się, że to tylko pogorszy mój stan.
Niby woda jest ozonowana ale jakoś mam obawy...
Zależy, jak wyglądają twoje zmiany i jaką powierzchnię ciała pokrywają. U mnie pojawiają się tylko na twarzy, ramionach i biodrach, ale jak już się pojawią to są takie sączące się. I z takimi zmianami na basen bym w życiu nie poszła, bo po prostu bałabym się jakiegoś zakażenia i pieczenia w zetknięciu z wodą. Jeśli natomiast masz zmiany "suche" to możesz raczej spróbować. Na początek popływaj sobie kilkanaście minut i potem obserwuj, czy coś się nie dzieje. I ważna rada - po każdej wizycie na basenie porządnie się umyj/opłucz pod prysznicem, coby zmyć z siebie "wodę basenową" i pierz często kostium kąpielowy.
__________________
Bloguję
--> [recenzja] NYX The Caribbean Collection - 5 Color Eyeshadow Palette - 07 I dream of Jamaica
--> [recenzja] Garnier Hydra Adapt - matujący

----
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
(...)skończyłam szkołę, idę na studia, mam zdaną maturę, mam rok pracy za sobą - i to wszystko z makijażem i bez błony dziewiczej!
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 13:33   #1137
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez linka_12 Pokaż wiadomość
Zależy, jak wyglądają twoje zmiany i jaką powierzchnię ciała pokrywają. U mnie pojawiają się tylko na twarzy, ramionach i biodrach, ale jak już się pojawią to są takie sączące się. I z takimi zmianami na basen bym w życiu nie poszła, bo po prostu bałabym się jakiegoś zakażenia i pieczenia w zetknięciu z wodą. Jeśli natomiast masz zmiany "suche" to możesz raczej spróbować. Na początek popływaj sobie kilkanaście minut i potem obserwuj, czy coś się nie dzieje. I ważna rada - po każdej wizycie na basenie porządnie się umyj/opłucz pod prysznicem, coby zmyć z siebie "wodę basenową" i pierz często kostium kąpielowy.
U mnie na całej twarzy, szyi i na rękach. Sączyć się nic nie sączy, jedynie piecze i swędzi, no i skóra się łuszczy na twarzy. Mi od drapania się robią małe ranki i boje się, że coś złapie o co u mnie nie trudno. Czytałam wykład jednej doktorki, która zaleca basen tylko, że własnie z ozonowaną wodą. Ale tu właśnie zależy jakie kto ma azs. Poleca też posmarowanie się olejem parafinowym przed kąpielą. Ale ja znalazłam tylko z miętą pieprzową więc nie wiem czy na rany będzie odpowiedni.
Spróbuję w przyszłym tygodniu.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 03:15   #1138
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak u Was jest z basenem? Chodzicie nie chodzicie? Szkodzi Wam?
Ja mam taką straszną ochotę iść ale boje się, że to tylko pogorszy mój stan.
Niby woda jest ozonowana ale jakoś mam obawy...
Jak sie zapomnę, to pójdę na basen, co potem sobie tygodniami wypominam, niestety... Chyba powinnam przestać sie upierać, że zwalczę dyskomfort siłą woli Moim zdaniem ryzyk jest przy każdej postaci AZS. Na nieszczęście u mnie jest tak, że "szkodliwe działanie ogólniepojetego basenu" nie jest odczuwalne od razu, wiec nic mnie z wody nie wygania... Ale już w drodze powrotnej do domu zaczynam pluć sobie w brodę, żem głupia, głupia, że co ja sobie myślałam...
Wiadomo, że przed wejściem do basenu trzeba wziąć prysznic, smarowanie sie czymkolwiek więc odpada, a jakby która chciała być sprytna i wysmarować sie "w ukryciu", to potem może za sobą w basenie roztaczać smuge tłuszczu, uprzedzam. Wstyd gdyby ktoś zauważył... Nastepnie przebywanie w wodzie kilkadziesiat minut, potem czasem jeszcze jacuzzi, na koniec kolejny prysznic by zmyć "basenową" wodę (choc nie wiadomo, która woda gorsza...) Już jak sie na to popatrzy, od razu wszystko zaczyna wysychać i swędzieć - za dużo tego kontaktu z wodą w krótkim czasie. I nawet własne żele kapielowe i balsamy stosowane "po" w dużej ilości, nie dają rady skutkom takiego wodnego seansu. Drapię się już parenaście minut po aplikacji - bardziej, niż "normalnie". I co najgorsze , mam tak przez następne kilka dni, jakby ten wypad na basen wyssał ze mnie wszystkie lipidy, ceramidy itd. i naprawienie szkód wymagało czasu...
Nie warto!
Wiem, łatwo mówić, sama czasem zapominam i co kilka m-cy idę, a po wszystkim łajam się i obiecuję, że to był ostatni raz... W moim przypadku wizyta na basenie zaostrza wszytskie objawy AZS i to na długo. Nie polecam...
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 12:41   #1139
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dziewczyny możecie mi coś doradzić, lekarz zdiagnozowała u mnie AZS i nie wiem czy to jakoś jest ze sobą powiązane, ale moje usta cierpią. Codziennie schodzi mi z nich skóra, a raczej naskórek robi się taki grubszy, zaczyna odstawać i muszę to zdzierać, żeby usta wyglądały normalnie. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, smaruję usta przeróżnymi balsamami, ale nic to nie daje, naskórek dzień w dzień narasta, tak dzieje się tylko z dolną wargą.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 13:45   #1140
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie mi coś doradzić, lekarz zdiagnozowała u mnie AZS i nie wiem czy to jakoś jest ze sobą powiązane, ale moje usta cierpią. Codziennie schodzi mi z nich skóra, a raczej naskórek robi się taki grubszy, zaczyna odstawać i muszę to zdzierać, żeby usta wyglądały normalnie. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, smaruję usta przeróżnymi balsamami, ale nic to nie daje, naskórek dzień w dzień narasta, tak dzieje się tylko z dolną wargą.
Nie zdzieraj!!! Im bardziej zdzierasz ten łuszczący się naskórek tym szybciej on będzie narastał. Przy AZS to akurat normalne, ze potrafi dopaść na wargach albo na powiekach sama miałam podobne objawy, ale na górnej wardze i na tym kawałku pomiędzy ustami a nosem - i niestety, pomogły tylko sterydy + niedrażniące tłuścidło.

Przy czym u mnie niedrażniące było Elobaza, Linoderm albo Cold Cream Avene - ale to indywidualna kwestia. I wiem, jak to kusi, zeby zerwać te skórki, ale wytrzymaj parę dni, póki się nie zagoją, inaczej doprowadzisz usta do takiego stanu, że ciężko im będzie pomóc
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.