Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-29, 13:15   #271
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Unhappy Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kurcze, naczytalam sie o tych Avenkach, no i oczywiscie w aptece wszystko mi sie pomieszalo...kupilam Avene 50 (poszlam z ich broszurka, a tam bylo napisane, ze to "Gama Blanca"), juz mialam kupowac Avene 50+ (lososiowa w srodku), kiedy cos mnie podkusilo i zajrzalam do tej drugiej - tez lososiowa...pierwsza jest dla cery sucej a ja mam mieszana, wiec w koncu kupilam ta w bialym opakowaniu. Wrocilam do domu, patrze na forum, a tam jak byk stoi, zeby kupowac tylko pomaranczowa serie i teraz sama nie wiem, doradzcie probowac wymienic, czy zostac przy tej???? Czytalam, ze sa slabsze, wiec sama juz nie wiem...poszlabym od razu wymienic, ale teraz maja sjeste i musze czekac
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 13:19   #272
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Wymień wymień, białe to filtry mineralne - nie chronią porządnie. Avene - tylko pomarańczowe.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 13:30   #273
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Kate30
Wymień wymień, białe to filtry mineralne - nie chronią porządnie. Avene - tylko pomarańczowe.
Tak myslalam, mam nadzieje, ze nie bedzie z tym problemow...chyba zaczne sobie robic notatki, bo dopiero zaczynam przygode z kwasami i za duzo wiadomosci naraz, potem juz mi sie wszystko miesza i taki rezultat. A moze wiesz czemu ten kremik 50+ jest lososiowy skoro wszyscy pisza ze zostal wycofany i zastapiony bialym???
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 13:33   #274
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Agusiu wymień koniecznie Kup gama naranja
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 15:40   #275
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Agusiu wymień koniecznie Kup gama naranja
Z wymiany narazie nici, apteka jest zamknieta popoludniu, no i w poniedzialak tez...jak pech to pech, a taka mialam ochote wyprobowac...no i nie wiadomo, czy mi wymienia we wtorek, jestem zalamana
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 15:15   #276
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czy retin a wrocil juz do aptek?
__________________
Im wyższy poziom rozwiju, tym rzadziej się śmiejemy, a częściej uśmiechamy.
"Trud istnienia" K.Dąbrowski


Kramik:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...31#post3489631
Torby:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148476
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 16:38   #277
vanesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 24
GG do vanesa
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Przepraszam ze nic nic niepisałam.(ale do rzeczy)Cały czas jade na Glico-A skóra zaczeła mi pięknie schodzić płatkami<teraz mam 2 dni przerwy bo chodze w weekendy do szkoły i musze mieć makijaż>ale od jutra znowu nakładam.Jest bardzo ładnie jak skończe Glico dam zdjęcia przed kuracją i po.
Pozatym robię sobie maseczkę raz na tydzień na twarz a co 2 dzień na plecki i dekold(na te partie glico by mi się skończyło w tydzień)

2-łyżki płatków owsianych błyskawicznych(są drobno zmielone co później papka ładna wychodzi),łyżka lub 2 drożdży,3-5 łyżki soku z cytryny,3łyżki gorącego mleka jeżeli papka jest za gęsta to dolewam mleka.A jeżeli dam za dużo łyżek cytryny lub mleka to dosypuje płatków.

Ta maseczka ładnie wygładza,oczyszcza,wybiel a i złuszcza.
vanesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-30, 21:05   #278
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Agniecha witaj u nas
Jeżeli Twoim problem jest trądzikowa cera (zaskórniki), przebarwienia, blizny i zmarszczki, to ideanym dla Ciebie rozwiązaniem byłby właśnie Diacneal i np. Skinoren<- to na noc. Ja bym Ci radziła taki zestaw, ew. BHA. Ale Skinoren zadziała lepiej na przebarwienia.
na dzień -> pod filtry (wiesz, że musisz ich używać ) Active C, lepiej używać go na wtedy niż na noc, bo potęguje działanie filtrów.

Ten Twój zestaw nie poprawi Ci cery - Active C działa na przebarwienia, ale sam, bez filtrów, wiele nie zdziała.
Znowu Hydraphase działa tylko nawilżająco, więc jak miałaby Ci wyregulować czy poprawić cerę? Chociaż jest świetnym kremem, sama lubię, to nie służy do "reperowania" cery.
I mam podejrzenia co do składu Age Perfectu - peptydy ładnie brzmią (przeciwzmarszczkowo), ale znając upodobania L'Oreala, to wtrynił tam jakies zapychacze. Może spisać skład?:

Ja bym absolutnie odstawiła ten krem, nie zlikwiduje Ci zmarszczek, bo jedyne, co jest na nie skuteczne, to nasz duet: retinoidy + filtry. No i jak dorzucisz przeciwutleniacz (wit. C), to będzie ok.

Na razie nie dziw się braku poprawy cery, bo nie miala się od czego poprawić.
Jak przejdziesz na kwasowo-retinoidową kurację, to zobaczysz efekty
Dzieki za wszystkie rady, kremiki juz kupione i w uzyciu i tylko takie male pytanko jesli mozna....konczy mi sie pomalu Activ C XL, kupic nastepny, czy moze cos innego radzicie na dzien z wit. C???? Acha kupilam filtry Avene, wiec chyba nie powinnam tego klasc na Activ C z filtrami , prawda???
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 21:11   #279
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Preparaty z witaminą C możesz jak najbardziej kłaść rano pod filtr Na wizażu Flavo C jest zachwalany.
Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 21:39   #280
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Preparaty z witaminą C możesz jak najbardziej kłaść rano pod filtr Na wizażu Flavo C jest zachwalany.
Pozdrawiam
Poczytam o tym Flavo C, dzieki. A te filtry z Activ C XL nie gryza sie z tymi z Avenki???
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 21:40   #281
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Nawet nie wiedziałam, że Active C ma filtry. Ale nie będą się gryzly z Avenką
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-30, 23:22   #282
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agniecha17
Poczytam o tym Flavo C, dzieki. A te filtry z Activ C XL nie gryza sie z tymi z Avenki???

Raczej się gryzą.
Nie wolno mieszać filtrów różnych firm, to jest LRP z Avene. Active C XL zawiera Parsol, więc lepiej go nie kłaść pod Avene (bezparsolowe). Możesz natomiast spokojnie stosować go z antkami
Agniecha, Flavi C jak najbardziej polecam, jednak jest niewydajne - mi starcza na miesiąć. A może zainteresujesz się serum z wit. C własnej roboty? o wiele taniej wychodzi
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 02:53   #283
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Flavo jest niewydajne, ale to i lepiej bo szybciej się zużywa i C się nie destabilizuje.
Moja skóra go kocha wielką miłością i odwdzięcza się za stosowanie. Jest zdecydowanie wart wypróbowania. Ja od dłuższego czasu żyję bezkremowo (oprócz filtra rzecz jasna), za to olejkowo (w nocy olejek Hauschki) i jestem bardzo zadowolona. Gdzie pada pytanie o flavo, tam muszę się pojawić by rzec tak tak tak , jest rewelacyjne.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 10:59   #284
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agniecha17
Dzieki za wszystkie rady, kremiki juz kupione i w uzyciu i tylko takie male pytanko jesli mozna....konczy mi sie pomalu Activ C XL, kupic nastepny, czy moze cos innego radzicie na dzien z wit. C???? Acha kupilam filtry Avene, wiec chyba nie powinnam tego klasc na Activ C z filtrami , prawda???
Kup Active C - nie Active C XL. To "XL" oznacza właśnie zawartość filtra. Samo "Active C" nie zawiera filtra i można go ładowac pod każdy filtr. Albo kup Redermic - taka sama zawartość wit. C, a dodatkowo kwas hialuronowy i madekasozyd. Dziewczyny zachwalają
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 11:13   #285
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
Kup Active C - nie Active C XL. To "XL" oznacza właśnie zawartość filtra. Samo "Active C" nie zawiera filtra i można go ładowac pod każdy filtr. Albo kup Redermic - taka sama zawartość wit. C, a dodatkowo kwas hialuronowy i madekasozyd. Dziewczyny zachwalają
Niniejszym zachwalam Redermic. Podoba mi sie tak bardzo, że chyba poświęce mu osobny wątek.


PS. Nie było mnie 2 dni a tu taka produkcja postów na forum....!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 11:17   #286
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V
Niniejszym zachwalam Redermic. Podoba mi sie tak bardzo, że chyba poświęce mu osobny wątek.
No a Redermic też można na dzień (pod filtry oczywiście?)
Jaki on ma skład?
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 11:23   #287
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez tusia25
No a Redermic też można na dzień (pod filtry oczywiście?)
Jaki on ma skład?
Jak najbardziej możesz pod filtry, bo sam Redermic ich nei zawiera. dokłądnego skłądu w tym momencie nie podam, bo nie jestem u siebie w domu i kremu nie mam przy sobie. jego głowne "skladowe" atuty to 5% wit C w postaci aktywnej, kwass hialuronowy oraz wyciąg z cantella asiatica. dostępny w wersji dla skóry suchej i mieszanej. nie ma w skladzie potencjalnych zapychaczy [np. capric/caprylic trigliceryde].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 13:18   #288
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Raczej się gryzą.
Nie wolno mieszać filtrów różnych firm, to jest LRP z Avene. Active C XL zawiera Parsol, więc lepiej go nie kłaść pod Avene (bezparsolowe). Możesz natomiast spokojnie stosować go z antkami
Agniecha, Flavi C jak najbardziej polecam, jednak jest niewydajne - mi starcza na miesiąć. A może zainteresujesz się serum z wit. C własnej roboty? o wiele taniej wychodzi
No wlasnie tak sobie pomyslalam, zwlaszcza, ze troszke mi sie walkuje, ale myslalam, ze poprostu za duzo filtra. Tego Redermica cos nie moge znalezc na forum, ale poszperam jeszcze na internecie, a ile on kosztuje??? Tez sie zastanawialam nad serum wlasnej roboty, albo nad tonikiem aspirynowym, bo tak prawde mowiac, to ostatnio tylko kremy kupuje (+kilka wpadek na poczatku np. kupno L´oreala Visible Results, czy na allegro Bio Perfomance cos tam Shiseido, jeszcze jest w Polsce ale to podobno wg wizazystek sa podroby, wiec nie wiem czy sie odwazyc uzyc to to), no i jeszcze koncze podklad i zamierzam kupic porzadny puder sypki, zwlaszcza, ze starcza mi na baaaardzo dlugo, wiec niestety musze zaczac porzadnie liczyc... Czytalam, ze Flavo ma 8% wit. c a Activ C ma 5%, Activ C kosztuje tutaj ok. 25€, nie wiem ile Redermic, no i jezeli chodzi o serum, to musze poszukac tego kwasu askorbinowego w proszku... A swoja droga to co myslicie o lykaniu wit.c w duzych ilosciach??? Wlasnie wpadl mi w rece artykul, ktory potwierdza wszystko co mowicie o kwasach, filtrach itp. , no i wreszcie wiem o czym mowa, ha, ha
A tak z innej beczki to co wasi mezczyzni na to wasze mazianie co wieczor??? Ja jak uzywalam kiedys Lysanel, to kladlam sie z czysta buzia, a jak maz zasnal to rura do lazienki (straszne mazidlo to bylo i na dodatek kwasne). Te wasze kremiki sa ok szybciutko sie wchlaniaja i prawie nic nie widac, a nawet troche sciaga, wiec nie ma problemu, ale i tak nieraz sie smieje: kremik na raczki, balsam na cialko, wazelinka na usta, cos tam na szyje i pod oczy i do lozka...
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 13:22   #289
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

I jeszcze takie male pytanko...co to takiego ten Glyco A, bo jak wrzucam na wyszukiwarke to mi nic nie pokazuje????
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 13:46   #290
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Aga, glyco a:
-link do KWC http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4204
-wyszukiwarka na Biochemii - wyniki szukania: http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=1070428
-wyszukiwarka na kosmetyczce - wyniki szukania: http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=1070431

Glyco jest b. mocnym preparatem. Nie polecam go ani jako pierwszy kwas, ani o tej porze roku.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 14:13   #291
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Aga, glyco a:
-link do KWC http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4204
-wyszukiwarka na Biochemii - wyniki szukania: http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=1070428
-wyszukiwarka na kosmetyczce - wyniki szukania: http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=1070431

Glyco jest b. mocnym preparatem. Nie polecam go ani jako pierwszy kwas, ani o tej porze roku.
Tak, tak wiem, ze na jesien, chcialam tylko poczytac wrzucalam na ta wyszukiwarke na google i cos nie moglam znalezc...dzieki bardzo, poczytam wieczorem, teraz lece robic tiramisu, mniam, mniam
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 15:59   #292
Paro
Raczkowanie
 
Avatar Paro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 75
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Sandija mam pytanie, napisałaś wcześniej że lepiej nie stosować Active C XL pod avenki, ponieważ są bezparsolowe, a jeśli ja używam Fluidu Biodermy 50+, który zawiera parsol, to czy mogę pod spód posmarować twarz Actice C XL. Pytam się ponieważ krem ten ma o niebo lepsze recenzje na KWC niż Actice C i tak się zastanwiam, który kupić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Paro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 20:31   #293
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Paro ja bym sie jednak trzymała zasady, że mieszany filtry wyłącznie tej samej firmy
Przecież na buzię nie możemy robić sobie świetnych mieszanek, łącząc,np. biodermę z svr50, bo zaszkodzi to stabilizacji filtrów, i tak samo nie łączmy filtrów LRP (active c) z Biodermą. To to samo.
Nie przejmuj się recenzjami, to jest to samo i tak samo dobrze (albo źle) działa.
A jak walniesz normalną - bezfiltrową - wartstwę Active C pod filtry, to efekt będzie i tak cudowny, bo wit. C wzmacnia działanie filtrów
Ja używam tylko zwykłego Active C i jestem przebradzozadowolona, przynajmniej mam pewność, że filtry nakładane na nią później działają.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 21:16   #294
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agniecha17
Tego Redermica cos nie moge znalezc na forum, ale poszperam jeszcze na internecie, a ile on kosztuje??? Tez sie zastanawialam nad serum wlasnej roboty, albo nad tonikiem aspirynowym, bo tak prawde mowiac, to ostatnio tylko kremy kupuje Czytalam, ze Flavo ma 8% wit. c a Activ C ma 5%, Activ C kosztuje tutaj ok. 25€, nie wiem ile Redermic, no i jezeli chodzi o serum, to musze poszukac tego kwasu askorbinowego w proszku... A swoja droga to co myslicie o lykaniu wit.c w duzych ilosciach??? Wlasnie wpadl mi w rece artykul, ktory potwierdza wszystko co mowicie o kwasach, filtrach itp. , no i wreszcie wiem o czym mowa, ha, ha
A tak z innej beczki to co wasi mezczyzni na to wasze mazianie co wieczor??? Ja jak uzywalam kiedys Lysanel, to kladlam sie z czysta buzia, a jak maz zasnal to rura do lazienki (straszne mazidlo to bylo i na dodatek kwasne). Te wasze kremiki sa ok szybciutko sie wchlaniaja i prawie nic nie widac, a nawet troche sciaga, wiec nie ma problemu, ale i tak nieraz sie smieje: kremik na raczki, balsam na cialko, wazelinka na usta, cos tam na szyje i pod oczy i do lozka...
agniecho (rany, mogę to jakoś zdrobnić? mówiąc per "agniecho" wydaje mi się, że jestem nieuprzejma ) Redermic w Polsce jest raczej w tej samej cenie co Active, ale to wszystko zależy od apteki. W niektórych jest około 10-15 zł droższy od Active C Ostatnio w Superpharmie widziałam "promocję", przecenili z 99 zł na 79. Czyli ceny chyba takie same mniej więcej jak u Ciebie. Warto poszukać w aptekach internetowych, zazwyczaj co najmniej 10% taniej. A Flavo jest co prawda trochę tańsze, ale objętościowo mniejsze. No i jest to zupełnie inna konsystencja, przypomina olejek raczej niż krem.
Na dzień pod filtry to raczej serum z wit. C, a nie tonik aspirynowy. Tonik zostaw na wieczór.
A a propos smarowania sie wieczornego to mój TŻ też się ze mnie podśmiechuje, że to takie wieczorne balsamowanie itp. Chociaż muszę powiedzieć, że ostatnio znacznie uprosciłam pielęgnację i zmniejszyłam ilość sloików, tubek i pudełek w łazience Np. praktycznie nie używam osobnego kremu pod oczy - w dzien idą filtry, a na noc Active C albo Diroseal. Wywaliłam też krem do rąk i do stóp, mam jeden balsam do wszystkiego (a w dzień na rączki także filtry). Znikło mi z półki sporo maseczek, peelingów itp. Zasada jest szalenie prosta - jeden filtr, jedna rzecz z wit. C i jeden-dwa preparaty z kwasami, w zależnosci od pory roku. Easy piece of cake Co prawda juz mam zachomikowane w szafce dwie tajemnicze buteleczki z ciemnego szkła oraz dwa pudełka z wit. C i niacynamidem... Jeszcze nie ukręciłam sobie serum, ale się do tego przymierzam Jak TŻ mnie zobaczy z tymi proszkami, miarkami i buteleczkami, to z pewnoscią uzna, że coś mi odbiło
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 21:27   #295
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja nie mam Tż-eta ale mam tate Ten to wariuje jak ja siedze tylko w łazience i sprawdzam, czy sie świecę. Zawsze jak nakładam filtry i on gdzieś krązy obok to szybko zakrywam sie jakims recznikiem, niby ze wlosy umyte, filtr w rece i rura do swojego pokoju, żeby już mi nie jęczał. Według niego to mi wystarczy szare mydełko... No, ale teraz moja pieleegnacji sie dimaentralnie zmieniała, nia ma już tych wszystkich badziew co to "jestes tego warta" i te inne cuda-niewidy.

I jeszcze tak offtopicowe: tez planuję sobię zrobić to serum z wit. C, ale jakoś mi sie nie chce , a juz juvit mam, bo siostra bierze
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 21:33   #296
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jak ja kręcę sera, to Teżet mówi, ze wreszcie się ujawniłam jako czarownica, bo wcześniej, to podejrzewał ją we mnie tylko poprzez moje jędzowate zachowania
A na poważnie: ja uwielbiam te nasze kobiece rytualy, te mazianie się wszystkimi pachnącymi balsamami, masaż twarzy olejkiem, wklepywanie kremów do rąk, ech, kocham być kobietą! A że to czuć, że dobrze się czuję ze wszystkimi naszymi obrządkami, wplywa to szaleńczo na moją kobiecość - zawsze sie dobrze czułam w swoim ciele - i za to mnie Teżet kocha
Na pewno też tak macie ze swoimi Teżetami
Mój uwielbia ten cały arsanał kosmetyczny, jak jesteśmy gdzieś w hotelu i go wystawię, to Teżet mówi, że od razu robi sie domow i tworzy się atmosfera
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 22:18   #297
Paro
Raczkowanie
 
Avatar Paro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 75
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Paro ja bym sie jednak trzymała zasady, że mieszany filtry wyłącznie tej samej firmy
Przecież na buzię nie możemy robić sobie świetnych mieszanek, łącząc,np. biodermę z svr50, bo zaszkodzi to stabilizacji filtrów, i tak samo nie łączmy filtrów LRP (active c) z Biodermą. To to samo.
Nie przejmuj się recenzjami, to jest to samo i tak samo dobrze (albo źle) działa.
A jak walniesz normalną - bezfiltrową - wartstwę Active C pod filtry, to efekt będzie i tak cudowny, bo wit. C wzmacnia działanie filtrów
Ja używam tylko zwykłego Active C i jestem przebradzozadowolona, przynajmniej mam pewność, że filtry nakładane na nią później działają.
Sandija - wielkie, piękne dziękuję za pomoc!!
Paro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 22:33   #298
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Proszem
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 22:41   #299
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Jak ja kręcę sera, to Teżet mówi, ze wreszcie się ujawniłam jako czarownica, bo wcześniej, to podejrzewał ją we mnie tylko poprzez moje jędzowate zachowania
A na poważnie: ja uwielbiam te nasze kobiece rytualy, te mazianie się wszystkimi pachnącymi balsamami, masaż twarzy olejkiem, wklepywanie kremów do rąk, ech, kocham być kobietą! A że to czuć, że dobrze się czuję ze wszystkimi naszymi obrządkami, wplywa to szaleńczo na moją kobiecość - zawsze sie dobrze czułam w swoim ciele - i za to mnie Teżet kocha
Na pewno też tak macie ze swoimi Teżetami
Mój uwielbia ten cały arsanał kosmetyczny, jak jesteśmy gdzieś w hotelu i go wystawię, to Teżet mówi, że od razu robi sie domow i tworzy się atmosfera
A ja byłam zawsze minimalistką
Teraz używam więcej różnych mazideł, niż przed odkryciem BU
A i tak nie używam kremu do rąk (nie cierpię lepiących się rąk!, fuj!), balsam do ciała od wielkiego dzwonu i tylko dlatego, że ładnie pachnie (nie mam suchej skóry, nie potrzebuję, po nasmarowaniu wydaje mi się, że się lepię, fuj).
Nie lubię długich paznokci, bo się łamią i są niepraktyczne, kiedy jest się żeglarzem i ma się labradora, z którym jeździ się na wycieczki rowerowe...
Z kolorówki mam puder hauschki, bronzer mineralny (coby jak trup nie wyglądać), tusz do rzęs i cienie chanel. Za pomadkę robi moja kochana BeBe z perłowym połyskiem. I to NAPRAWDĘ wszystko.
Na wielkie wyjścia oddaję się w ręce makijażystki.

I mam nadzieję, że te osiem lat mniej, które odejmują mi dzisiaj, to dzięki filtrom i retinoidom, to mi będą odejmować nawet za dziesięć i więcej lat
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 20:05   #300
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja wczoraj wieczorem zrobiłam test i po tygodniu na olejku H nałożyłam Lieraca Nightpeel (podrażnienie mi już zeszło). Rano nie byłam zadowolona, pory znacznie bardziej widoczne niż po H na noc i flavo-c na dzień, także chyba w moim przypadku AHA już się zużyły na ten sezon.
Szkoda bo strasznie dużo mi tego Lieraca zostało.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.