Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-06-04, 18:35   #4561
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya--> zwykle jest tak, ¿e wyniki mam sprzed 2-3msc. czyli niezbyt ju¿ aktualne. Kierujê siê samopoczuciem, lub jak ostatnio, wiedz±. Mia³am badanie i dosta³am kontrast, pamiêta³am, ze kilka lat wcze¶niej kontrast rozregulowa³ mi tarczycê, dlatego jaki¶ czas po badaniu podkrêci³am dawkê - szczê¶liwie wci±¿ siê dobrze czujê.

Co do w³osów: zdarza³o siê, ¿e w³osy lecia³y przy TSH 3,5 i zdarza³o siê tak, ¿e nie lecia³y przy TSH 3,5. O co chodzi? Dosz³am do wniosku, ze wypadanie odtarczycowym kieruje u mnie bardziej FT3, ni¿ TSH. Z tarczyc± i w³osami niestety czasami trzeba poeksperymentowaæ i wypracowaæ sobie leczenie/pielêgnacjê niejako po omacku.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-04, 18:51   #4562
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya--> zwykle jest tak, ¿e wyniki mam sprzed 2-3msc. czyli niezbyt ju¿ aktualne. Kierujê siê samopoczuciem, lub jak ostatnio, wiedz±. Mia³am badanie i dosta³am kontrast, pamiêta³am, ze kilka lat wcze¶niej kontrast rozregulowa³ mi tarczycê, dlatego jaki¶ czas po badaniu podkrêci³am dawkê - szczê¶liwie wci±¿ siê dobrze czujê.

Co do w³osów: zdarza³o siê, ¿e w³osy lecia³y przy TSH 3,5 i zdarza³o siê tak, ¿e nie lecia³y przy TSH 3,5. O co chodzi? Dosz³am do wniosku, ze wypadanie odtarczycowym kieruje u mnie bardziej FT3, ni¿ TSH. Z tarczyc± i w³osami niestety czasami trzeba poeksperymentowaæ i wypracowaæ sobie leczenie/pielêgnacjê niejako po omacku.
¯eby jeszcze endo w tym choæ trochê pomog³a ;/ Ona tylko na tsh patrzy i wzrusza ramionami gdy pytam jak podnie¶æ wolne ;/ Dlatego wziê³am sprawy w swoje rêce. Zwiêkszy³am trochê dawkê. Zobaczymy jakie bêd± efekty. W miêdzyczasie nadal bêdê siê rozgl±daæ za jakim¶ normalnym, rozs±dnym endo.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-04, 20:19   #4563
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Anna, to ju¿ by³a szósta :
S³ysza³am, ¿e znalezienie dobrego endo jest trudne, ale nie przypuszcza³am, ¿e a¿ tak!!!
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-04, 21:00   #4564
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
S³ysza³am, ¿e znalezienie dobrego endo jest trudne, ale nie przypuszcza³am, ¿e a¿ tak!!!
Niestety
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-05, 18:41   #4565
magdal90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cze¶æ dziewczyny. Mam ogromny problem. Od 1,5 roku wypadaj± mi w³osy po odstawieniu antykoncepcji. Zrobi³am badania

3 dzieñ cyklu:
LH 2,7 mlU/ml dla fazy folikularnej (1,5-8,0)
FSH 2.06 mlU/ml dla fazy folikularnej (3.9-12.0)
estradiol 32,62 pg/ml dla fazy folikularnej (18.0-147.0)


21 dzieñ cyklu :

progesteron 21.80 ng/ml dla fazy lutealnj (1.5-20.0)
prolaktyna 22.15 ng/ml dla fazy lutealnej(5.0-35.0)
testosteron 0.37 nmol/L (0.1-0.9)


Co s±dzicie?
W którym dniu najlepiej zrobiæ DHEA, DHEAS, Androstendion?
magdal90 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-10, 11:39   #4566
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 176
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez magdal90 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny. Mam ogromny problem. Od 1,5 roku wypadaj± mi w³osy po odstawieniu antykoncepcji. Zrobi³am badania

3 dzieñ cyklu:
LH 2,7 mlU/ml dla fazy folikularnej (1,5-8,0)
FSH 2.06 mlU/ml dla fazy folikularnej (3.9-12.0)
estradiol 32,62 pg/ml dla fazy folikularnej (18.0-147.0)


21 dzieñ cyklu :

progesteron 21.80 ng/ml dla fazy lutealnj (1.5-20.0)
prolaktyna 22.15 ng/ml dla fazy lutealnej(5.0-35.0)
testosteron 0.37 nmol/L (0.1-0.9)


Co s±dzicie?
W którym dniu najlepiej zrobiæ DHEA, DHEAS, Androstendion?
Moim zdaniem chyba najlepiej by³oby zrobiæ tydzieñ przed albo tydzieñ po miesi±czce, w po³owie cyklu androstendion jest zazwyczaj trochê wy¿szy
Te wyniki nie wygl±daj± ¼le, przynajmniej je¶li chodzi o testosteron, stosunek LH/FSH. Tylko ten progesteron w lutealnej mnie zastanawia.
A wypadaj± Ci na ca³ej g³owie równomiernie, czy w jaki¶ okre¶lonych miejscach, masz jakie¶ inne dolegliwo¶ci, problemy z cer±, ow³osieniem?


Przy³±czam siê do w±tku. Mam spore prze¶wity na czubku g³owy, w³osy wypadaj± w sporych ilo¶ciach i uwa¿am, ¿e naprawdê s± mocno przerzedzone na szczê¶cie androgenowe wed³ug pani trycholog mnie nie dotknê³o ale wszystkie problemy z w³osami maj± pod³o¿e najprawdopodobniej hormonalne - pocz±tkowo stwierdzono u mnie PCOS (pêcherzyki ju¿ zniknê³y po pierwszym opakowaniu tabletek, dziwne, zastanawiam siê czy ich nie odstawiæ i nie zrobiæ badañ za jaki¶ czas ¿eby zobaczyæ jak to wszystko wygl±da, wcze¶niej mia³am podwy¿szony androstendion), teraz dosz³o najprawdopodobniej Hashimoto, tak przynajmniej wygl±da to w badaniach laboratoryjnych, czekam na wizytê u endokrynologa.
Dodatkowo mam na pewno niedobór witaminy D i my¶lê ¿e pierwiastków, wiêc zaczynam suplementacjê, bo wygl±da to fatalnie.
Muszê tak¿e oczy¶ciæ skórê g³owy, bo mieszki w³osowe s± zaczopowane i ciê¿ko ¿eby cokolwiek nowego z nich wyros³o :/
Co do diety - du¿o wody, ryb, odstawiam jasne pieczywo, mleko i cukier.
Mam nadziejê, ¿e je¶li uda mi siê wszystko unormowaæ, to w³osy wróc± do dawnego stanu. O niczym innym nie marzê
Trzymam za Was wszystkie kciuki, aby uda³o Wam siê pozbyæ problemu wypadania, bêdê na bie¿±co pisaæ, jak efekty
szizii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-10, 21:07   #4567
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Laseczki, je¶li s± tu kto¶ ze ¦l±ska, to w Sosnowcu badania trychologiczne wykonywane s± w czerwcu w promocji - koszt 35z³

Ja siê dzi¶ by³am. Ani szczególnie nie polecam, ani nie zniechêcam.
Ja by³am, bo chcia³am skonsultowaæ moj± ¶wiêc±c± ³epetynê i pod tym wzglêdem siê nie zawiod³am.

Androstendion bada siê na pocz±tku cyklu - oko³o 3 dnia.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-06-11, 08:11   #4568
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Laseczki, je¶li s± tu kto¶ ze ¦l±ska, to w Sosnowcu badania trychologiczne wykonywane s± w czerwcu w promocji - koszt 35z³

Ja siê dzi¶ by³am. Ani szczególnie nie polecam, ani nie zniechêcam.
Ja by³am, bo chcia³am skonsultowaæ moj± ¶wiêc±c± ³epetynê i pod tym wzglêdem siê nie zawiod³am.

Androstendion bada siê na pocz±tku cyklu - oko³o 3 dnia.
Sailor, napisz co¶ wiêcej o badaniu.
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-11, 10:40   #4569
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Laseczki, je¶li s± tu kto¶ ze ¦l±ska, to w Sosnowcu badania trychologiczne wykonywane s± w czerwcu w promocji - koszt 35z³

Ja siê dzi¶ by³am. Ani szczególnie nie polecam, ani nie zniechêcam.
Ja by³am, bo chcia³am skonsultowaæ moj± ¶wiêc±c± ³epetynê i pod tym wzglêdem siê nie zawiod³am.
Masz na my¶li Diament na Frankiewicza? Nie znalaz³am innego w Sosnowcu, a ten ju¿ znam.

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor, napisz co¶ wiêcej o badaniu.
Tu nie ma co wiêcej pisaæ. Miêdzy 2-5 dniem cyklu idziesz na badanie, pobieraj± Ci krew i czekasz na wynik. Z wynikiem idziesz do endokrynologa.

Mnie niestety na pocz±tku moja ginekolog wprowadzi³a w b³±d i kaza³a zrobiæ androstendion i inne hormony obojêtnie w którym dc. Endo uzna³a wyniki za bezwarto¶ciowe i zleci³a ponowne badanie w odpowiednich dniach cyklu. W efekcie zap³aci³am dwa razy po prawie 200 z³ za to samo. Wyniki drugiego badania by³y zreszt± prawie takie same jak pierwszego.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-11, 16:09   #4570
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Masz na my¶li Diament na Frankiewicza? Nie znalaz³am innego w Sosnowcu, a ten ju¿ znam.



Tu nie ma co wiêcej pisaæ. Miêdzy 2-5 dniem cyklu idziesz na badanie, pobieraj± Ci krew i czekasz na wynik. Z wynikiem idziesz do endokrynologa.

Mnie niestety na pocz±tku moja ginekolog wprowadzi³a w b³±d i kaza³a zrobiæ androstendion i inne hormony obojêtnie w którym dc. Endo uzna³a wyniki za bezwarto¶ciowe i zleci³a ponowne badanie w odpowiednich dniach cyklu. W efekcie zap³aci³am dwa razy po prawie 200 z³ za to samo. Wyniki drugiego badania by³y zreszt± prawie takie same jak pierwszego.
Chodzi³o mi o badanie trychologiczne
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-11, 17:39   #4571
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Chodzi³o mi o badanie trychologiczne
Wybacz, ¼le Ciê zrozumia³am.
Takie badanie u trychologa przewa¿nie polega na obejrzeniu skóry g³owy kamerk±, na ekranie widaæ powiêkszony obraz. To pokazuje bardzo du¿o. Ewentualnie trycholog mo¿e jeszcze wyrwaæ parê w³osów, ¿eby oceniæ stan cebulek. Tak to wygl±da³o u mnie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-06-11 o 17:40
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-11, 20:09   #4572
magdal90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

nie mam innych problemów. Ani z tr±dzikiem, ani z ow³osieniem w innych szczególnych miejscach ni¿ nogi , pachy i okolice bikini ;p. Zauwa¿y³am jedynie kilka w³osków czarnych wokó³ sutków, któych nigdy nie mia³am.
Stawia³am na ten testosteron, ¿e bêdzie podwy¿szony, ale jest ok.
W³osy wypadaj± mi z ca³ej g³owy, z tym, ¿e po prostu uwidoczni³ siê ju¿ przedzia³ek z ty³u g³owy, którego nigdy u mnie nie by³o widaæ. Poza tym mam lekkie zakola. My¶la³am o ³ysieniu androgenowym, ale ten testosteron mam w normie. Chce jeszce dorobiæ androstendion i dheas czy dhea - nie wiem który lepszy ?
Ale s³ysza³am, ze je¶li wyniki bêd± w normie, to i tak mo¿e to ¶wiadczyæ o tym typie ³ysienia.
a progesteron dlaczego za wysoki ? mi ginekolog powiedzia³a, ¿e to ¶wiadczy o tym, ¿e by³a owulacja w tym cyklu, ale nie wiem ju¿ sama ;/
magdal90 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-11, 20:56   #4573
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Nie wiem co to za zale¿no¶æ, ale idzie lato, coraz cieplej, a mi w³osów ubywa coraz bardziej. Wychodz± w czasie mycia, w czasie czesania, pe³no ich na ubraniach itd. Najlepiej jest zawsze w zimie, tyle, ¿e to co wówczas zaoszczêdzê, to tracê w ciep³e m-ce, z nawi±zk±. i tak co roku. Badania w normie poza leciutk± anemi±, ale lekarz twierdzi, ¿e organizm ju¿ dawno siê do niej przyzwyczai³, bo w zasadzie hemoglobinê i rbc zawsze mam ciut poni¿ej po¿±danego zakresu. Skóra mnie swêdzi do tego jak diabli mimo ³agodnych szamponów. Koñczê drugi alpicort e, bo ostatnio pomóg³, tym razem zero efektu. i jak tu nie ³apaæ do³a?
ninka 828 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-12, 09:54   #4574
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 176
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez magdal90 Poka¿ wiadomo¶æ
nie mam innych problemów. Ani z tr±dzikiem, ani z ow³osieniem w innych szczególnych miejscach ni¿ nogi , pachy i okolice bikini ;p. Zauwa¿y³am jedynie kilka w³osków czarnych wokó³ sutków, któych nigdy nie mia³am.
Stawia³am na ten testosteron, ¿e bêdzie podwy¿szony, ale jest ok.
W³osy wypadaj± mi z ca³ej g³owy, z tym, ¿e po prostu uwidoczni³ siê ju¿ przedzia³ek z ty³u g³owy, którego nigdy u mnie nie by³o widaæ. Poza tym mam lekkie zakola. My¶la³am o ³ysieniu androgenowym, ale ten testosteron mam w normie. Chce jeszce dorobiæ androstendion i dheas czy dhea - nie wiem który lepszy ?
Ale s³ysza³am, ze je¶li wyniki bêd± w normie, to i tak mo¿e to ¶wiadczyæ o tym typie ³ysienia.
a progesteron dlaczego za wysoki ? mi ginekolog powiedzia³a, ¿e to ¶wiadczy o tym, ¿e by³a owulacja w tym cyklu, ale nie wiem ju¿ sama ;/
Nie chcia³am Ciê straszyæ, po prostu siê zastanawia³am, s³ucha³abym ginekolog a nie mnie
Ja mam bardzo podobnie, te¿ zaczê³y pojawiaæ siê zakola i mam problem z czubkiem g³owy, oprócz hormonów p³ciowych zrobi³am tarczycê, witaminê D. B12, ferrytynê i ¿elazo. Pani trycholog stwierdzi³a ¿e nie jest to androgenowe tylko telogenowe i wszystko przez hormony (czekam na wizytê u endo, mam podwy¿szone tsh i przeciwcia³a, co wygl±da jak niedoczynno¶æ ale zobaczymy co powie na to lekarz), mam znaczny niedobór wit. D i najprawdopodobniej te¿ pierwiastków ¶ladowych. Wiêc ja bym szuka³a jeszcze przyczyny i zrobi³a dok³adne badania. Tutaj jest trochê na ten temat: http://www.tlustezycie.pl/2014/04/wy...przyczyny.html
Swoj± drog± chcia³abym te¿ sprawdziæ w jakim stanie jest mój androstendion i prolaktyna ale z racji tego ¿e biorê tabletki anty nie wiem czy jest sens teraz robiæ badania, czy wyjdzie miarodajny wynik :/ Poczekam co powie endokrynolog.
szizii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-12, 18:05   #4575
magdal90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Widzisz Ty by³a¶ u trychologa- ja nie. Je¶li telogenowe, to mo¿e zmieñ tabletki antykoncepcyjne na inne. ? mo¿e pomo¿e...
ja te¿ bada³am wit. B12, ¿elazo i ferrytynê. ¯elazo mia³am grubo poni¿ej normy, zasuplementowa³am przez 3 miesi±ce, wczoraj by³am zbadaæ ponownie, zobaczyæ czy mi siê podnios³o. Nie wydaje mi siê jednak, ¿ebym od niskiego ¿elaza mia³a taki napad wypadania w³osów. Ja bardzo czêsto mia³am niskie ¿elazo, jeszcze przed odstawieniem antyków. Ech gdybym wiedzia³a, ¿e tak bêdzie to w ¿yciu nie zdecydowa³abym siê na tabletki antykoncepcyjne. Przestrzegam dziewczyny, nie warto!
magdal90 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-12, 19:05   #4576
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez magdal90 Poka¿ wiadomo¶æ
Widzisz Ty by³a¶ u trychologa- ja nie. Je¶li telogenowe, to mo¿e zmieñ tabletki antykoncepcyjne na inne. ? mo¿e pomo¿e...
ja te¿ bada³am wit. B12, ¿elazo i ferrytynê. ¯elazo mia³am grubo poni¿ej normy, zasuplementowa³am przez 3 miesi±ce, wczoraj by³am zbadaæ ponownie, zobaczyæ czy mi siê podnios³o. Nie wydaje mi siê jednak, ¿ebym od niskiego ¿elaza mia³a taki napad wypadania w³osów. Ja bardzo czêsto mia³am niskie ¿elazo, jeszcze przed odstawieniem antyków. Ech gdybym wiedzia³a, ¿e tak bêdzie to w ¿yciu nie zdecydowa³abym siê na tabletki antykoncepcyjne. Przestrzegam dziewczyny, nie warto!

Tabletki anty s± czêsto jedynym sposobem "leczenia" (a raczej trzymania w ryzach) schorzeñ powoduj±cych w³a¶nie wypadanie androgenowe. Tylko niestety trudno przewidzieæ, jak dany organizm bêdzie na nie reagowa³, u jednego likwiduj± tr±dzik, u innego go powoduj±, to samo mo¿e byæ z w³osami.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-12, 20:38   #4577
magdal90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Oczywi¶cie, ¿e tabletki w wielu przypadkach "lecz±" to schorzenie. Ja odnoszê siê w³a¶ciwie do dziewczyn, które tak jak ja nigdy nie mia³y problemów z cer±, w³osami- bra³y tabletki wy³±cznie dla zapobiegania ci±¿y i po odstawieniu pojawi³ siê nagle taki problem. To jest katastrofa. Najgorsze jest to, ¿e lekarze rozk³adaj± rêce i odsy³aj± na ró¿ne badania krwi.

Co wcieracie, ³ykacie by zapobiec wypadaniu?
magdal90 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-13, 07:59   #4578
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez magdal90 Poka¿ wiadomo¶æ
Oczywi¶cie, ¿e tabletki w wielu przypadkach "lecz±" to schorzenie. Ja odnoszê siê w³a¶ciwie do dziewczyn, które tak jak ja nigdy nie mia³y problemów z cer±, w³osami- bra³y tabletki wy³±cznie dla zapobiegania ci±¿y i po odstawieniu pojawi³ siê nagle taki problem. To jest katastrofa. Najgorsze jest to, ¿e lekarze rozk³adaj± rêce i odsy³aj± na ró¿ne badania krwi.

Co wcieracie, ³ykacie by zapobiec wypadaniu?
Te¿ jestem zdania, ¿e tabletki anty bardziej szkodz± ni¿ pomagaj± je¿eli s± wypisywane tylko w celach antykoncepcyjnych.
Od siebie polecam Dermena Men Lotion - trzeba wcieraæ 2 razy dziennie, stosujê ju¿ 4 miesi±c i widzê ma³± poprawê ale ¿eby to by³ efekt bardzo zauwa¿alny to nieee...
Stosujê te¿ mezoterapiê skóry g³owy ale dopiero 2 zabiegi za mn± wiêc nie ma co oczekiwaæ cudów


Zapisz
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-13, 09:04   #4579
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez magdal90 Poka¿ wiadomo¶æ
Oczywi¶cie, ¿e tabletki w wielu przypadkach "lecz±" to schorzenie. Ja odnoszê siê w³a¶ciwie do dziewczyn, które tak jak ja nigdy nie mia³y problemów z cer±, w³osami- bra³y tabletki wy³±cznie dla zapobiegania ci±¿y i po odstawieniu pojawi³ siê nagle taki problem. To jest katastrofa. Najgorsze jest to, ¿e lekarze rozk³adaj± rêce i odsy³aj± na ró¿ne badania krwi.

Co wcieracie, ³ykacie by zapobiec wypadaniu?
Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ jestem zdania, ¿e tabletki anty bardziej szkodz± ni¿ pomagaj± je¿eli s± wypisywane tylko w celach antykoncepcyjnych.
Od siebie polecam Dermena Men Lotion - trzeba wcieraæ 2 razy dziennie, stosujê ju¿ 4 miesi±c i widzê ma³± poprawê ale ¿eby to by³ efekt bardzo zauwa¿alny to nieee...
Stosujê te¿ mezoterapiê skóry g³owy ale dopiero 2 zabiegi za mn± wiêc nie ma co oczekiwaæ cudów


Zapisz
Nie zgadzam sie.
Wielokrotnie pisalam, ze nie mozna wyciagac wnioskow odnosnie tabeltek i ich wplywu na organizm na podstawie negatywnych postow z Internetu, bo to oczywiste, ze osoby zadowolone nie beda na ten temat pisac.
Oczywiscie uwazam, ze tabletki anty nie powinny byc wypisywane w ciemno, tak, jak teraz w wiekszosci przypadkow, i powinna byc to przemyslana decyzja, ale nie widze sensu demonizowania.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-13, 17:04   #4580
magdal90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Oczywi¶cie nikt nie chce siê tutaj k³óciæ. Po prostu wyra¿amy swoje zdanie. Ja osobi¶cie podczas stosowania tabletek nie zauwa¿y³am ¿adnych skutków ubocznych . Mia³am ¶liczn± cerê, przepiêkne w³osy, nie przyty³am... mo¿e czê¶ciej g³owa mnie bola³a (ale wtedy nie wi±za³am tego z tabletkami ). Niestety kiedy¶ tabletki trzeba odstawiæ. Która z nas przewidzi co bêdzie siê dzia³o PO? ¿adna. Ja po 4 latach brania tabletek na razie mam masakrê na g³owie. Nie wiem co jeszcze wyjdzie , mam nadziejê, ¿e to ju¿ wszystko .
Problem tkwi w tym, ¿e za cholerê nic nie jest w stanie nam pomóc. Powrót do tabletek tylko po to, by poprawiæ stan w³osów by³by zabójstwem wed³ug mnie. Tym bardziej, ¿e ca³e ¿ycie ich braæ nie mo¿na.
Tak¿e tylko to chcia³am powiedzieæ Ka¿dy przypadek jest inny

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Ja tu¿ po odstawieniu tabletek mia³am tr±dzik. Trwa³o to oko³o 10 miesiêcy.
Obecnie g³owê myjê co 2 dzieñ, wiêc bardziej mi siê przet³uszcza, no i w³osy wypadaj±-to jedyny minus odstawienia. Reszta jest w porz±dku.
Za¿ywa³am ju¿ biotebal,cynk,wit.c,b,¿el azo, tran, olej z wiesio³ka, wciera³am seboradin, dermenê, radical. Nic nie pomaga na tyle, bym mog³a odetchn±æ. Jakie¶ rady? byle nie loxon
magdal90 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-13, 17:46   #4581
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 176
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ja na Twoim miejscu wybra³abym siê do dobrego trychologa albo dermatologa i zbada³a skórê g³owy i stan mieszków w³osowych, ¿eby zobaczyæ co siê dzieje.
Jak d³ugo bra³a¶ te tabletki?
szizii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-13, 19:37   #4582
magdal90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Tylko gdzie znale¼æ dobrego dermatologa lub trychologa;/ tragedia je¶li mieszka siê na wsi.
By³am u dermatologa, bez niczego przepisa³ mi loxon, drugi te¿.
4 lata bra³am
magdal90 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-14, 10:25   #4583
komtesa
Rozeznanie
 
Avatar komtesa
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 945
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

No niestety przeszed³ na mnie czas, aby przywitaæ siê w tym w±tku.
Z wypadaniem w³osów borykam siê od oko³o 2 lat. Od roku leczê siê i nie widzê ¿adnej poprawy - w³osów coraz mniej. Stwierdzone Hashimoto, anemia.
Moje leczenie to:
- przej¶cie na dietê bezmleczn±, bezglutenow± i bezcukrow±, odstawienie wszelkich ¶wiñstw, czyli np. naturalne wêdliny, domowe ketchupy, ciastka itp.
- 5 posi³ków dziennie
- surbifer durules
- selen, cynk, biotyna, b-complex, magnez, wit.C, wit.D3+K2, Omega3, wapñ
- do tego peeling skóry g³owy DSH
- apteczne szampony, jeden nawet zamówi³am z Japonii, ponoæ rewelacja i... nic
- wcierki.
No i jak tu nie za³amaæ r±k, nie widz±c poprawy?
Po roku wysz³am ju¿ z anemii, wzros³o mi ¿elazo, ferrytyna, ale strasznie schud³am, do tego w³a¶ciwie straci³am biust i co zrobi³am?
Co¶, ¿eby w koñcu poczuæ siê lepiej, piêkniej, nie, jak anorektyczka - powiêkszy³am piersi. Wiem, wszystkie pomy¶licie: co za idiotka? Pewnie co¶ w tym jest, ale kto wie, ile ja bym czeka³a, a¿ w³osy mi zaczn± rosn±æ, a... lata lec±. No có¿, sta³o siê.
Nie s±dzi³am, ¿e mo¿e byæ jeszcze gorzej. Niestety jest. Jest w³a¶ciwie tragicznie. Zaczê³am liczyæ w³osy, które wypadaj± mi po umyciu g³owy. Ponad 300. Teraz siedzê i piszê do Was, a wokó³ mnie ju¿ mam "piêkny dywanik".
Zaczynam wiêc walkê od pocz±tku!
W tym tygodniu robiê badania. W przysz³ym do trychologa.
Nie wiem tylko, czy mi wszystko nie wyleci do tego czasu.


Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Triss --> mo¿e daruj sobie zwyk³ych dermatologów i jed¼ do W-wy do jednego z polecanych dermatologów. Przynajmniej dostaniesz diagnozê. Tarczyca mo¿e wygl±daæ, jak AGA, wielokrotnie o tym czyta³am. Serio, dziewczyno, nie p³acz przed komputerem, bo nic Ci to nie da, porób badania i jed¼ do kogo¶ dobrego. My te¿ Ci nie damy odpowiedzi. Na forum laboratorium urody czyta³am opis jednej dziewczyny, której te¿ masowo lecia³y w³osy, czego to ona nie robi³a. W koñcu posz³a do jednej ze znanych tutaj dermatolo¿ek. Diagnoza: niedoczynno¶æ tarczycy + hashimoto. Dosta³a wcierki (g³ównie sterydowe) i nie do¶æ, ¿e przesta³y wypadaæ, to odros³y, ale fakt, zajê³o to dwa lata.
Czy mogê zapytaæ, które to s± znane tu dermatolo¿ki z Warszawy? Zale¿a³oby mi na tym, aby nie przepisywa³y na dzieñ dobry hormonów.
Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Ferrytyny nie podniesiesz ¿elazem. Jaki masz poziom ¿elaza? U mnie ¿elazo ok a ferrytyna za nisko. Aby w³osy nie wypada³y ferrytyna musi byæ 40 minimum, aby odrasta³y a¿ 70. Je¶li chcesz podnie¶æ sam± ferrytynê to mogê Ci co nieco o tym napisaæ. Przekopa³am ca³y internet ;/ Suplementacja ¿elazem da³a mi tyle, ¿e ferrytyna jest ni¿ej ni¿ przed suplementacj±.
Ja podnios³am ferrytynê ¿elazem z 11 do 39, wiêc nie mogê siê z tym zgodziæ.
Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li jeszcze mnie kto¶ tu pamiêta, dla pokrzepienia wklejam zdjêcia po roku kuracji. W³osy przestaly byæ moim utrapieniem, choæ wiadomo chcia³oby sie wiêcej i wiêcej. Jest dobrze, myjê szamponem jaki mi w rêce wpadnie, nie u¿ywam od¿ywek, a rosn±
Pod czyj± opiek± jeste¶? Piêknie Ci odros³y w³osy!
Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ
Mam za sob± mezoterapiê Angel osoczem bogatop³ytkowym, 2200 z³ za zabieg. Sza³u nie ma. Szkoda pieniêdzy wyrzuconych w b³oto.
I tu mnie za³ama³a¶, bo my¶la³am, ¿e to dla mnie jedyny ratunek.
Naprawdê nie pomaga? Mo¿e chocia¿ przestan± mi wypadaæ w takich ilo¶ciach?
komtesa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-18, 20:52   #4584
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez komtesa Poka¿ wiadomo¶æ
No niestety przeszed³ na mnie czas, aby przywitaæ siê w tym w±tku.
Z wypadaniem w³osów borykam siê od oko³o 2 lat. Od roku leczê siê i nie widzê ¿adnej poprawy - w³osów coraz mniej. Stwierdzone Hashimoto, anemia.
Moje leczenie to:
- przej¶cie na dietê bezmleczn±, bezglutenow± i bezcukrow±, odstawienie wszelkich ¶wiñstw, czyli np. naturalne wêdliny, domowe ketchupy, ciastka itp.
- 5 posi³ków dziennie
- surbifer durules
- selen, cynk, biotyna, b-complex, magnez, wit.C, wit.D3+K2, Omega3, wapñ
- do tego peeling skóry g³owy DSH
- apteczne szampony, jeden nawet zamówi³am z Japonii, ponoæ rewelacja i... nic
- wcierki.
No i jak tu nie za³amaæ r±k, nie widz±c poprawy?
Po roku wysz³am ju¿ z anemii, wzros³o mi ¿elazo, ferrytyna, ale strasznie schud³am, do tego w³a¶ciwie straci³am biust i co zrobi³am?
Co¶, ¿eby w koñcu poczuæ siê lepiej, piêkniej, nie, jak anorektyczka - powiêkszy³am piersi. Wiem, wszystkie pomy¶licie: co za idiotka? Pewnie co¶ w tym jest, ale kto wie, ile ja bym czeka³a, a¿ w³osy mi zaczn± rosn±æ, a... lata lec±. No có¿, sta³o siê.
Nie s±dzi³am, ¿e mo¿e byæ jeszcze gorzej. Niestety jest. Jest w³a¶ciwie tragicznie. Zaczê³am liczyæ w³osy, które wypadaj± mi po umyciu g³owy. Ponad 300. Teraz siedzê i piszê do Was, a wokó³ mnie ju¿ mam "piêkny dywanik".
Zaczynam wiêc walkê od pocz±tku!
W tym tygodniu robiê badania. W przysz³ym do trychologa.
Nie wiem tylko, czy mi wszystko nie wyleci do tego czasu.



Czy mogê zapytaæ, które to s± znane tu dermatolo¿ki z Warszawy? Zale¿a³oby mi na tym, aby nie przepisywa³y na dzieñ dobry hormonów.

Ja podnios³am ferrytynê ¿elazem z 11 do 39, wiêc nie mogê siê z tym zgodziæ.

Pod czyj± opiek± jeste¶? Piêknie Ci odros³y w³osy!

I tu mnie za³ama³a¶, bo my¶la³am, ¿e to dla mnie jedyny ratunek.
Naprawdê nie pomaga? Mo¿e chocia¿ przestan± mi wypadaæ w takich ilo¶ciach?
O mezoterapii pisa³am ja, nie wiem sk±d wzi±³ siê cytat sariQ ;/ Mi nie pomog³a, Tobie akurat mo¿e. Podobnie jak z ¿elazem. Ca³y czas biorê, bêdzie ju¿ pó³ roku, ferrytyna spada i ¿elazo te¿, ale za to B12 po zastrzykach wzros³a do niemierzalnego poziomu i mo¿e dlatego blokada z tym ¿elazem i ferrytyn±... Dlatego je¶li chcesz to spróbuj mezoterapii. Niektórym pomaga. Dla mnie kasa w b³oto
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-19, 21:49   #4585
komtesa
Rozeznanie
 
Avatar komtesa
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 945
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziêki.
Ja ¿elazo biorê ju¿ od d³u¿szego czasu. Ca³y czas ros³o, a dzisiaj odebra³am wyniki i spad³o z 69 do 38.
Nie wiem ju¿, co robiæ. Na szczê¶cie w tym tygodniu idê do lekarza. Mam nadziejê, ¿e oka¿e siê jaki¶ sensowny i dobrze siê mn± zaopiekuje.
komtesa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-20, 08:05   #4586
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomo¶ci: 11 297
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez komtesa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki.
Ja ¿elazo biorê ju¿ od d³u¿szego czasu. Ca³y czas ros³o, a dzisiaj odebra³am wyniki i spad³o z 69 do 38.
Nie wiem ju¿, co robiæ. Na szczê¶cie w tym tygodniu idê do lekarza. Mam nadziejê, ¿e oka¿e siê jaki¶ sensowny i dobrze siê mn± zaopiekuje.

To po operacji bêdzie dobrze
__________________


Contax jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-21, 06:48   #4587
komtesa
Rozeznanie
 
Avatar komtesa
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 945
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Pewnie tak. Oby.
komtesa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-24, 09:08   #4588
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 176
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

komtesa, trzymam kciuki za poprawê, b±d¼ w dobrej my¶li kiedy robi³a¶ tê operacjê? Pamiêtam, ¿e kiedy ja by³am po zabiegu w³osy lecia³y niesamowicie - sam pobyt w szpitalu, spadek ¿elaza i dzia³anie narkozy - wszystko zrobi³o swoje ale po jakim¶ czasie wróci³o to do normy

Zaczê³am walkê o w³osy. Mój plan to przede wszystkim wizyta u endo w poniedzia³ek, mam nadziejê ¿e dostanê co¶ na tarczycê, bo chyba ona jest tu g³ównym sprawc± poza tym:
-> suplementacja - przede wszystkim witamina D, któr± mam na marnym poziomie; poza tym ¿elazo, witamina C, niepokalanek, lukrecja, selen, mied¼, cynk, mangan (wszystkie specyfiki pod nadzorem specjalisty, oczywi¶cie )
-> dieta - akurat w tej chwili walczê jeszcze z sesj± a to nie³atwy okres dla studenta wiêc trochê grzeszê pod tym wzglêdem po zakoñczeniu zamierzam u³o¿yæ rozs±dny plan i skrupulatnie siê go trzymaæ - przede wszystkim odstawienie s³odyczy, bia³ej m±ki, mleka i wszystkich fast foodów z jednym mo¿liwym cheatdayem w tygodniu. Du¿o ryb, ¶wie¿ych warzyw i owoców przede wszystkim
-> pielêgnacja:
olejowanie: olej lniany, czêsto ³±czê z miodem i Kallosem Blueberry
skalp: 2x/tydzieñ peeling skóry g³owy, przed myciem na godzinê olejek rycynowy, z czerwonej papryki i laurowy; mam jeszcze glinkê bia³± anapsk± i palmê saba³ow± - byæ mo¿e te¿ je jako¶ wykorzystam
mycie: szampon Giomat na wypadanie/³ysienie
od¿ywki/maski: to, co aktualnie mam pod rêk±: rosyjski balsam, Garnier Awokado&Karite, Kallos Blueberry, Biovax do w³osów suchych/z proteinami, Bingo Spa
wcierki: aktualnie Giomat na ³ysienie telogenowe
stylizacja: póki co nak³adam tylko odrobinê od¿ywki i niczego wiêcej na w³osy, zamierzam jednak kupiæ co¶, co utrzyma skrêt, nad tym muszê popracowaæ
ca³kowite odstawienie prostownicy/suszarki, przynajmniej dopóki nie odzyskam choæ czê¶ci w³osów

Jak znajdê chwilê, wstawiê zdjêcia w³osów, oby¶cie tylko siê nie przerazi³y mam nadziejê, ¿e to cokolwiek pomo¿e i w³osy przede wszystkim przestan± wypadaæ i zaczn± w koñcu odrastaæ
szizii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-25, 18:22   #4589
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Kochane moje misiaczki

Chcia³am Wam poleciæ odzywkê w sprayu Elseve fibralogy, o tê:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...fibralogy.html

Generalnie podchodzê bardzo sceptycznie do takich innowacji, a zw³aszcza do Elseve, ale to jest rewelacyjne. Efekty nie przysz³y po pierwszym u¿yciu, ale chyba po 3-4. W³osy wygl±daj± na gê¶ciejsze, grubsze, lepiej siê uk³adaj±. Moich w³osów absolutnie nie przet³uszcza, a piskam du¿ym strumieniem kilka razy. Chcia³am tylko napisaæ o moim odkryciu, zreszt± na kwc oceny s± ¶wietne.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-25, 20:11   #4590
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Hej dziewczyny, mam nadziejê ¿e pomo¿ecie....

kiedy¶ mia³am grube i gêste w³osy. Dzisiaj zosta³a ich 1/6.... i dalej lec±. D³ugo szuka³am przyczyny, w koñcu znaz³am dobrego ginekologa, który zbada³ mi hormony i stwierdzi³ PCOS oraz podwy¿szon± prolaktynê. Bêdzie mi to leczyæ antykoncepcj±. Wydaje mi siê, ze to jest w³a¶nie przyczyna przerzadzonych w³osów i tutaj pytanie - czy wystarczy leczenie tych chorób czy powinnam jeszcze i¶æ do dermatologa po jakie¶ preparaty. Mam podwy¿szony poziom androstendionu, czy to oznacza, ¿e mam ³ysienie androgenowe i powinnam stosowac loxon?

Oto wyniki:
testosteron - 0,75 (norma 0,10-0,90)
DHEAs - 359,30 (norma dla mojego przedzialu wiekowego to 98,8-340)
androstendion - 4,95 (norma 0,30-3,30)
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.