Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2017-01-08, 12:48   #4921
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Ja kupi³am w ubieg³ym roku za rad± dermatolog i kiedy rolujê po prze¶witach rzeczywi¶cie widzê zaczerwienienie, czyli jako¶ tam siê stymuluje lepsze ukrwienie skóry. Natomiast tam gdzie gê¶ciej, jak bym nie rozdziela³a w³osów, to i tak jadê g³ównie po nich, wiêc zrezygnowa³am z rolowania tych rejonów, bo siê bojê, ¿e w³osy uszkodzê i zaczn± siê ³amaæ, a wiadomo, ka¿dy na wagê z³ota:-(
ninka 828 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-01-08, 12:57   #4922
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez ninka 828 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja nigdy swoich k³aków nie ogl±da³am pod kamerk±, natomiast zawsze, kiedy nastêpowa³o zatrzymanie wypadania, ros³o mi mnóstwo nowych w³osków. Takie "runo le¶ne" a w tym roku kicha, od jakiego¶ czasu wypada mniej, ok 40 ostatnio na dzieñ, natomiast maluchów jak na lekarstwo. Inna sprawa, ¿e jak wraca³ okres silnego wypadania to znaczn± czê¶æ maluchów te¿ traci³am, ale co¶ tam zawsze zostawa³o. A teraz to chyba nie bêdê mia³a ¿adnego "przychówku" :-(
I z innej beczki- w paru postach by³y wzmianki o stosowaniu dermorollera- jak czêsto go stosujecie? I rolujecie tez tam gdzie nie macie prze¶witów? bo ja mam jako¶ opory.
Ja te¿ mam ten problem - wypadanie w³osów mam opanowane, ale nie jestem w stanie pobudziæ w³osów do odrostu. Prawie wszystkiego próbowa³am - dermarollera te¿ . Wra¿enia - ani pozytywne ani negatywne. Nie zaszkodzi³am sobie, ale te¿ nic nowego nie wyros³o. Mam ig³ê 0,3mm - skalp chyba pancerny, bo nic nie czujê. Pozytywnie o dermarollerze wypowiada³a siê Maria. Jestem bliska desperacji, czyli finasterydu. Czekam na odzew Antuanetty, czy dalej jest tak dobrze?
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-01-08, 20:40   #4923
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Hej

No to tak, jak u mnie. W³osy same nie odrastaj± i ciê¿ko jest ten odrost uzyskaæ. W tej chwili mam masê odrostu od sterydu Diprosalic jeszcze od Rakowskiej. Ten odrost mam z lipca roku zesz³ego, a on ma teraz do 5cm. Tak, tak, dobrze przeczyta³y¶cie, tak mi w³osy na d³ugo¶æ nie rosn±.

Ja opanowa³am wypadanie praktycznie do zera, ale od ¦wi±t zaczê³o mi trochê wypadaæ. W granicach 100 w³osów na mycie (wliczam w to te¿ czesanie i suszenie), to bardzo du¿o, zwa¿ywszy, ¿e przy myciu lecia³o mi do 10 w³osów, nawet sitka nie opró¿nia³am. Nie wiem od czego to. Mo¿e Alpicort E Zaczê³am stosowaæ chyba w pa¼dzierniku po myciu co drugi dzieñ. My¶licie, ze to mo¿liwe?
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-01-09, 15:52   #4924
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej

No to tak, jak u mnie. W³osy same nie odrastaj± i ciê¿ko jest ten odrost uzyskaæ. W tej chwili mam masê odrostu od sterydu Diprosalic jeszcze od Rakowskiej. Ten odrost mam z lipca roku zesz³ego, a on ma teraz do 5cm. Tak, tak, dobrze przeczyta³y¶cie, tak mi w³osy na d³ugo¶æ nie rosn±.

Ja opanowa³am wypadanie praktycznie do zera, ale od ¦wi±t zaczê³o mi trochê wypadaæ. W granicach 100 w³osów na mycie (wliczam w to te¿ czesanie i suszenie), to bardzo du¿o, zwa¿ywszy, ¿e przy myciu lecia³o mi do 10 w³osów, nawet sitka nie opró¿nia³am. Nie wiem od czego to. Mo¿e Alpicort E Zaczê³am stosowaæ chyba w pa¼dzierniku po myciu co drugi dzieñ. My¶licie, ze to mo¿liwe?
Raczej nie, gdyby mia³y Ci lecieæ od Alpicortu, to lecia³yby od pocz±tku stosowania. Czyta³am, ¿e tak ludzie mieli, wypadanie ustêpowa³o po ok. 6 tygodniach.
Mnie rosn± szybko na d³ugo¶ci, ale ³ysinka jak ¶wieci³a, tak ¶wieci
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-01-09, 19:30   #4925
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

No w³a¶nie chyba masz racjê. Od Alpicortu E szybciej zaczê³yby lecieæ, chyba ¿e mam takie opó¼nienie z powodu czêstotliwo¶ci stosowania, u¿ywam co drugi dzieñ po myciu. Podejrzewam lek, bo mia³am zmianê i akurat jako¶ tak po 3 tyg. siê zaczê³o.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-01-09, 20:04   #4926
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

ja stosowa³am alpicort e dwukrotnie- za pierwszym razem efekt powalaj±cy, za drugim zerowy. i wtedy zaczêlam tak sobie kombinowaæ, czy za tym pierwszym razem to alpicort mi pomóg³, czy wcze¶niej przyjmowane ¿elazo i dermoroller w trakcie. Wzmo¿onego wypadania nie zauwa¿y³am podczas kuracji. W moim przypadku do teorii o androgenowym wypadaniu nie do koñca mi pasuj± przerzedzenia, które posiadam- wysokie czo³o to ja mam rodzinne, zakola od pieluch, natomiast najwiêksza tragedia jest nad uszami i na skroniach. taki lekko ³ysiej±cy Indianin. Szkoda, ¿e wiek nie ten i odwagi ju¿ brak, bo wystarczy³oby strzeliæ sobie irokeza i po sprawie
ninka 828 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-01-12, 10:35   #4927
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Ostatnio wypadanie spadlo mi praktycznie do 0, mam nadzieje ze tak juz zostanie 2 razy dziennie biore wierzbownice, do tego 2 razy dziennie kurkumine i biosilice. Wcieram tez ampulki z Biokapu. Unikam slodyczy, mleka i produktow o wysokim indeksie glikemicznym.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-01-19, 13:08   #4928
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Jestem po wizycie u ginekologa i dermatologa. Ginekolog powiedzia³, ¿e w³osy nie powinny mi wypadaæ po odstawieniu Yasminu, skoro minê³y ju¿ prawie 4 tygodnie od odstawienia i siê nie sypi±. Zaproponowa³ te¿ wszczepienie implantu antykoncepcyjnego i raczej to zrobiê. Podobno nie bêdzie mia³ negatywnego wp³ywu na w³osy. Pyta³am Pani± dermatolog o Pantostin, powiedzia³a, ¿e nie zna tego produktu i zaproponowa³a w zamian Alpicort E. Zrezygnowa³am poniewa¿ kiedy¶ ju¿ go bezskutecznie wciera³am. Moje pytanie do Was jest takie, czy która¶ z Was stosowa³a b±d¼ nadal stosuje Pantostin?
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-01-25, 21:54   #4929
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomo¶ci: 1 272
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cze¶æ dziewczyny, mam takie zaczepne pytanie, bo rzadko ju¿ tu jako¶ zagl±dam, a tak z pobie¿nego przejrzenia nie rzuci³o mi siê w oczy: czy która¶ z Was próbowa³a finasterydów? Endo mi zaproponowa³, ale nie jestem jako¶ przekonana
mastiff jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-01-26, 12:28   #4930
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Trzy miesi±ce po zmniejszeniu dawki sterydów wypadanie w³osów powróci³o do stanu sprzed rozpoczêcia brania leków. Ka¿de przeczesanie w³osów palcami koñczy siê wyci±gniêciem kilku sztuk, mog³abym tak siedzieæ, czesaæ i ci±gle co¶ wyci±gaæ. Przy ka¿dym czesaniu i myciu te¿ wypada niez³a garstka, a kiedy¶ by³o kilka sztuk. Nie wiem, co z tym dalej robiæ, jak widaæ tylko du¿e dawki sterydów dzia³aj±, tabletki anty dalej biorê i one nie pomagaj±.

Na mezoterapiê czy ostrzykiwanie osoczem mnie póki co nie staæ, z drugiej strony w ¿adne pok±tne, domowe metody typu cebula czy kozieradka bawiæ siê nie zamierzam. Co poza tym pozostaje? Chyba tylko dermatolog i Loxon?

Na razie mam jeszcze d³ugie w³osy, ale jak tak dalej bêdzie to za pó³ roku, najdalej rok, bêdê zmuszona je ¶ci±æ.

U mnie to dopiero pocz±tek, wiem, ¿e to dobry moment, ¿eby co¶ zacz±æ dzia³aæ, ale z drugiej strony bardzo zniechêcaj±ce jest to, ¿e tak naprawdê ma³o co dzia³a, a jak ju¿ dzia³a, to jest drogie (zabiegi profesjonalne) albo ma nierzadko powa¿ne skutki uboczne i nie daje siê stosowaæ d³ugo (leki).
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-02, 20:54   #4931
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 253
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Jestem taka z³a na siebie, moje w³osy na Loxonie 5, Saw Palmetto i Antycholu ju¿ praktycznie nie wypada³y (odrost to inna sprawa).
Co¶ mnie podkusi³o, ¿eby kupiæ olejek rycynowy i wcieraæ w skalp (nadal u¿ywa³am te¿ Loxonu).
Na pocz±tku by³o ok, ale po jakim¶ miesi±cu zauwa¿y³am zwiêkszone wypadanie. Odstawi³am wiêc olej, ale w³osy nadal wypadaj±, wyci±gam ca³e gar¶cie, chyba straci³am ju¿ 1/3 :/
Kurczê, czemu na niektórych oleje nak³adane na skalp dzia³aj± tak ¼le? Jeszcze parê lat temu mog³am ich u¿ywaæ i mia³am super efekty. Czy przy £A mo¿e siê tak nagle zmieniæ reakcja na oleje?
Czy kto¶ mo¿e wie, z czego to wynika? Zatykanie mieszków w³osowych?
nevershoutnever jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-03, 08:21   #4932
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Ju¿ kiedy¶ pisa³am, ¿e u mnie jest zale¿no¶æ swêdzenie skóry g³owy- wypadanie. Mimo, ¿e siê nie drapiê, no prawie. I w okresie silnego wypadania w³osy s± matowe, suche jak wiór mimo masek, sztywne. Czyli jednak hormony, bo nie u¿ywam niczego termoaktywnego do modelowania, co mog³oby to powodowaæ. Za to dostrzegam minimalny pozytywny wp³yw picia miêty, mam nadziejê, ze to nie zbieg okoliczno¶ci, bo j± lubiê, wiêc ¿adne to po¶wiêcenie.
A co do olejku rycynowego- u mnie powodowa³ przet³uszczanie i wzrost wypadania, wiêc z regu³y szybko z niego rezygnowa³am. za to chwale sobie kokosowy, ale nie za czêsto, góra raz na 10 dni, bo efekt jak wy¿ej.

Edytowane przez ninka 828
Czas edycji: 2017-02-03 o 08:24
ninka 828 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-03, 11:30   #4933
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 253
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Widzê u siebie podobn± zale¿no¶æ - w okresach gdy w³osy wypadaj±, s± niesamowicie sko³tunione, dos³ownie jak wata, nie da siê ich rozpl±taæ. A potem przychodz± okresy, gdy mimo tej samej pielêgnacji s± nawil¿one, g³adkie. Zastanawiam siê jak to mo¿liwe? Jak co¶, co dzieje siê na skórze g³owy mo¿e wp³ywaæ na strukturê/stopieñ nawil¿enia ju¿ istniej±cego w³osa na d³ugo¶ci?
nevershoutnever jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-03, 14:58   #4934
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Ja te¿ nie mogê olejów u¿ywaæ, bo mi w³osy wypadaj±.
Co do skóry g³owy, na mnie dzia³aj± szampony przeciw³upie¿owe. W tej chwili co¶ tam leci z okolicy przy uszach, dok³adne wtarcie szamponu przeciw³upie¿owego niweluje ten efekt. Trzeba dok³adnie myæ. Niby nie mam ³ojotoku, ale skalp czasami zaswêdzi. Szampon przeciw³upie¿owy to podstawa przy ³ysieniu. W³a¶nie stojê przed wyborem, który kupiæ.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-03, 15:59   #4935
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ nie mogê olejów u¿ywaæ, bo mi w³osy wypadaj±.
Co do skóry g³owy, na mnie dzia³aj± szampony przeciw³upie¿owe. W tej chwili co¶ tam leci z okolicy przy uszach, dok³adne wtarcie szamponu przeciw³upie¿owego niweluje ten efekt. Trzeba dok³adnie myæ. Niby nie mam ³ojotoku, ale skalp czasami zaswêdzi. Szampon przeciw³upie¿owy to podstawa przy ³ysieniu. W³a¶nie stojê przed wyborem, który kupiæ.
Maria, ja te¿ stosujê czê¶ciej przeciw³upie¿owe, ni¿ przeciw wypadaniu Aktualnie stosujê dwa - Natura Siberica przeciw³upie¿owy (³agodniejszy) i Vichy do ³upie¿u t³ustego (mocniejszy). Z obu jestem zadowolona
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-04, 15:11   #4936
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

A powiedzcie, jak u Was wygl±da skóra twarzy i innych czê¶ci cia³a przy nadwra¿liwo¶ci na DHT? Przet³uszcza Wam siê? Macie wypryski?
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-04, 22:05   #4937
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Ja jednak jestem ostro¿na co do szamponów przeciw³upie¿owych. Stosowa³a selsun blue i vichy do w³osów suchych i neril i zwyk³e head & shouldersy. I stosowane solo nigdy u mnie nie dawa³y wyra¼nie zauwa¿alnych efektów w sensie ograniczenia wypadania. Tyle, ¿e ja mam skrajnie such± skórê, jak siê nie "zabalsamujê" porz±dnie, to siê ca³a sypiê, a to co mi ew. leci z g³owy, to raczej sucha skóra, ni¿ ³upie¿ wywo³any jakim¶ grzybem. A te szampony jeszcze wysusza³y mi w³osy. Zreszt± podobnie jak te przeciw wypadaniu. No mo¿e trochê mniej mnie swêdzia³a skóra galowy. Od d³u¿szego czasu u¿ywam delikatnych ¶rodków, do skóry wra¿liwej i chyba przy tych pozostane.
ninka 828 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-04, 22:13   #4938
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny, widze ze zaobserwowalyscie identyczna zaleznosc jak ja, wiec sie dopisze.

Pisalam Wam w pazdzierniku, ze po 4 latach walki nagle przestaly mi praktycznie wypadac wlosy. O dziwo zbieglo sie to ze zmiana pielegnacji i moje wlosy zaczely po prostu inaczej wygladac (miekkie, gladkie, latwe do rozczesania, bez koltunow, blyszczace). Ten stan sie utrzymal mniej wiecej do wigilii, po wigilii wlosy doslownie z dnia na dzien totalnie zmienily swoj wyglad i zachowanie (zmatowialy, totalne siano, nie da sie rozczesac, koltuny) i doslownie po dwoch dniach znow zaczely nadmiernie wypadac o_o. Sytuacji nie poprawila woda w hotelu (z okazji sylwestra bylam tydzien za granica) ktora byla totalnie chlorowana. To co sie dzialo z wlosami to byla poezja, nie moglam ich w ogole rozczesac normalnie i rozczesywalam pasmo po pasmie, zajmowalo mi to chyba z godzine codziennie, po kazdym czesaniu zbieralam garsc wlosow i za 5 minut moglam je czesac z powrotem, plataly sie doslownie w moment. Sypal sie tez z glowy bialy proszek i zastanwialam sie czy to nie jest po prostu przesuszona skora glowy? (miesiac wcieralam tez wcierke na bazie alcohol denat).

Odstawilam te wcierke, kupilam (podobno) silnie nawilzajacy olej z czarnuszki, wmasowywalam w skore opuszkami palcow, rano mylam nawilzajacym szamponem z miodem i cytryna z naturii, a na wlosy kladlam ta szybka maske odbudowujaca garnier goodbye damage (ogolnie nie cierpie produktow garniera ale ta seria jest dla moich wlosow wysokoporowcow po prostu wybitna). Wrocilam tez do ampulek z czarna rzepa z Farmony. Tydzien takiej kuracji i moje wlosy znow sa miekkie puszyste i rozczesuje je w kilka minut bez problemu. No i co najwazniejsze znow przestaly wypadac, w okolicach 10-15 wlosow przy czesaniu, dla mnie to jest jak nic.

Zastanawiam sie teraz, czy to jest tylko i wylacznie problem pielegnacji w takim razie? Az nie chce mi sie wierzyc ale zdarza mi sie to drugi raz w tak krotkim odstepie czasu...

Edytowane przez pale_kindness
Czas edycji: 2017-02-04 o 22:22
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-04, 23:54   #4939
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Witajcie
Poczyta³am Was trochê i muszê przyznaæ ¿e te¿ zauwa¿y³am to u córki, w³osy ci±gle siê pl±cz±, suche, ko³tuniaste, ona ci±gle je splata bo inaczej przy rozczesywaniu wieczorem mnóstwo wyrwanych. Na twarzy natomiast ci±gle syfki, w³osy przy skórze bardzo szybko siê przet³uszczaj± i przy takim stanie nastêpuje wypad. u niej sie tak w³a¶nie zaczê³o wypadanie, od mocnego przet³uszczania i ³upie¿u, ja te¿ tak mia³am w m³odo¶ci, najpierw mog³am nie myæ ponad tydzieñ jako m³oda dziewczynka, by³y suche i l¶ni±ce a podczas dojrzewania zaczê³y siê krostki w g³owie i ³ojotok i od razu ³ysienie. W tym tygodniu rozmawia³am te¿ z kole¿ank± u której wystêpuje problem ³ysienia w rodzinie ( ona, jej siostra, i obie ich córki , synowie nie maja tego problemu- zaro¶niêci jak barany) i te¿ mówi³a ¿e u jej córki zaczê³o siê od tr±dziku i mocnego ³ojotoku. Tylko teraz pytanie czy ³ojotok to objaw tej choroby hormonalnej, czy to on jest jednostk± chorobow± i bezpo¶redni± przyczyn± tego wypadania, bo opinie lekarzy s± ró¿ne.


Cytat:
Napisane przez susse Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie uda³o siê opanowaæ wypadanie, a by³o ju¿ naprawdê drastycznie. Widzê te¿ odrost, zw³aszcza na zakolach, w³oski s± jednak delikatne, cienkie i s³abe... no i co mnie najbardziej dziwi bardzo jasne. Czy Wam te¿ przy ³ysieniu androgenowym zmieni³ siê kolor w³osów? Mnie stopniowo ja¶niej±. Od 2,5 miesi±ca ³ykam oenobiol, oprócz tego jeszcze biotynê w wysokiej dawce. Od jakiego¶ miesi±ca pijê codziennie sok z owoców Noni, ale nie wiem czy to ma jaki¶ wp³yw. Dziennie to wypada mi maksymalnie ze 20 w³osów.
.Tak, ja jako m³oda osoba kiedy jeszcze mia³am bardzo gêste zdrowe w³osy, by³am szatynka, nawet dosyæ ciemn±, w³osy te¿ by³y falowane, lekko krêcone, potem ja¶nia³y i zmienia³y strukturê, teraz jestem zszarza³± ciemn± blondynk± z sianowat± fryzur± i muszê siê nabiedziæ ¿eby jako¶ wygl±daæ. Teraz od kilku lat zmieniam kolor za pomoc± henny naturalnej, tej tzw. rosyjskiej.

Edytowane przez Ewikk96
Czas edycji: 2017-02-04 o 23:55
Ewikk96 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 16:07   #4940
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
A powiedzcie, jak u Was wygl±da skóra twarzy i innych czê¶ci cia³a przy nadwra¿liwo¶ci na DHT? Przet³uszcza Wam siê? Macie wypryski?
Maria, mnie nigdy g³owa nie swêdzi. Podejrzewam nadwra¿liwo¶æ na DHT, nie mam wyprysków a skóra jest totalnym suszem. Z cia³a bez balsamu sypie siê, z g³owy przy masowaniu szczotk± te¿ czasem ale nie jest to raczej ³upie¿ tylko taki sam susz jak i z cia³a. Skóra twarzy masakrycznie sucha. Tylko jeden krem + oleje sprawia ¿e jako¶ to wygl±da i rano wstajê bez uczucia ¶ci±gania. Opuszki palców pêkaj± z wysuszenia. Skórki ci±gle nawil¿am, podobnie jak d³onie a i tak s± suche. Paznokcie tragiczne - rozwarstawiaj± siê i na skutek tego jak tylko trochê podrosn± s± cienkie jak papier. To ju¿ nie jest rozdwajanie tylko rozwarstwianie na 5 odrywaj±cych siê warstw. Lekarz przepisa³ mi na receptê du¿± dawkê wit A+E na ten susz. Zobaczymy czy cokolwiek p0mo¿e. Ferrytynê podbi³am z 23 na 68 Chocia¿ tyle uda³o siê zrobiæ.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-05, 16:38   #4941
denearys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Czy ferytryne da ponie¶æ jakimi¶ ogólnodostêpnymi lekami czy muszê wybraæ siê koniecznie do dermatologa? Niestety, czekam wci±¿ na okres aby móc zrobiæ wszystkie badania hormonalne ³±cznie z tsh i ferytyn± ale spóbowa³abym z suplementacj± chocia¿ minimalnie, st±d to moje pytanie
denearys jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-05, 18:06   #4942
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Odstawilam te wcierke, kupilam (podobno) silnie nawilzajacy olej z czarnuszki, wmasowywalam w skore opuszkami palcow.
Olej z czarnuszki ma tez silne dzia³anie przeciwzapalne- mo¿e tu co¶ zagra³o. Podobno wewnêtrznie te¿ dzia³a cuda, w tym na w³osy

Edytowane przez ninka 828
Czas edycji: 2017-02-05 o 18:11
ninka 828 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-06, 08:20   #4943
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez denearys Poka¿ wiadomo¶æ
Czy ferytryne da ponie¶æ jakimi¶ ogólnodostêpnymi lekami czy muszê wybraæ siê koniecznie do dermatologa? Niestety, czekam wci±¿ na okres aby móc zrobiæ wszystkie badania hormonalne ³±cznie z tsh i ferytyn± ale spóbowa³abym z suplementacj± chocia¿ minimalnie, st±d to moje pytanie

Ja podnios³am ferrytynê stosuj±c suplement Szelazo dostepny bez recepty (czasami zamiennie Chela Ferr forte), który oprócz ¿elaza zawiera równie¿ wit. C, wit. B6, kwas foliowy i wit. B12.
Bra³am 2 tabletki dziennie przez ok. pó³ roku. Ferrytyna skoczy³a mi z 57 do 112 (przy normie 10-291). Niestety podnoszenie ferrytyny trwa d³ugo. Ogólnie polecam, nie mia³am ¿adnych nieprzyjemnych objawów w postaci bólu brzucha itp.
agness81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-06, 10:56   #4944
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Gaya--> ja wed³ug Rakowskiej te¿ mam nadwra¿liwo¶æ na DHT (tylko pozosta³e ow³osienie nie pasuje, bo na ciele w³osów nie mam, a ³ysienie obejmuje brwi, czê¶ciowo rzêsy - wolno rosn± czyli to samo, co na g³owie)Skórê na ciele mam normaln±, ale bez balsamu ani rusz - swêdzia³a by mnie chyba. Twarz jest normalna, jedynie nos siê lekko przet³uszcza, ale przypudrowanie raz dziennie daje mat do koñca dnia, wiêc nie jest to problem. reszta twarzy normalna w kierunku suchej.

No ciekawe z tym DHT, teoretycznie, na logikê, reszta cia³a tez powinna byæ nadwra¿liwa i przet³uszczaæ siê, a tak nie jest.

Mnie trochê pomaga Alpicort E, co¶ tam ro¶nie, z przodu to nawet grube i ciemne w³osy wyros³y.

Znowu dosta³am cyklosporynê (g³ówny skutek uboczny to porost w³osów). Wyros³y mi po niej chyba w±siki, niestety to by by³o na tyle w temacie. Nie wiem, czy siê ¶miaæ, czy p³akaæ Moze jest nieco lepiej z brwiami, ale pewno¶ci nie mam
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-06, 18:22   #4945
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya--> ja wed³ug Rakowskiej te¿ mam nadwra¿liwo¶æ na DHT (tylko pozosta³e ow³osienie nie pasuje, bo na ciele w³osów nie mam, a ³ysienie obejmuje brwi, czê¶ciowo rzêsy - wolno rosn± czyli to samo, co na g³owie)Skórê na ciele mam normaln±, ale bez balsamu ani rusz - swêdzia³a by mnie chyba. Twarz jest normalna, jedynie nos siê lekko przet³uszcza, ale przypudrowanie raz dziennie daje mat do koñca dnia, wiêc nie jest to problem. reszta twarzy normalna w kierunku suchej.

No ciekawe z tym DHT, teoretycznie, na logikê, reszta cia³a tez powinna byæ nadwra¿liwa i przet³uszczaæ siê, a tak nie jest.

Mnie trochê pomaga Alpicort E, co¶ tam ro¶nie, z przodu to nawet grube i ciemne w³osy wyros³y.

Znowu dosta³am cyklosporynê (g³ówny skutek uboczny to porost w³osów). Wyros³y mi po niej chyba w±siki, niestety to by by³o na tyle w temacie. Nie wiem, czy siê ¶miaæ, czy p³akaæ Moze jest nieco lepiej z brwiami, ale pewno¶ci nie mam
Maria, na mnie Alpicort E nie dzia³a³ Dziwnym jest to ¿e je¶li i Ty i ja mamy nadwra¿liwo¶æ na DHT to tak wielkie ró¿nice wystêpuj± je¶li chodzi ogólnie o skórê. Brwi i rzêsy mam marne ale to zas³uga niedoczynno¶ci i hashi.

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez agness81 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja podnios³am ferrytynê stosuj±c suplement Szelazo dostepny bez recepty (czasami zamiennie Chela Ferr forte), który oprócz ¿elaza zawiera równie¿ wit. C, wit. B6, kwas foliowy i wit. B12.
Bra³am 2 tabletki dziennie przez ok. pó³ roku. Ferrytyna skoczy³a mi z 57 do 112 (przy normie 10-291). Niestety podnoszenie ferrytyny trwa d³ugo. Ogólnie polecam, nie mia³am ¿adnych nieprzyjemnych objawów w postaci bólu brzucha itp.
agness Szelazo SR i ja bra³am z polecenia endo. Obecnie mam ¯elazek, jest równie¿ dobry, ma spor± zawarto¶æ ¿elaza, du¿o wiêcej ni¿ ChelaFerr i wit C. Dla porównania Szelazo ma 28 mg ¿elaza a ¯elazek 60 mg. Nie ma w sk³adzie kwasu foliowego i witamin B, no ale co¶ za co¶. Ten ¯elazek poleci³ mi obecny endo.

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez denearys Poka¿ wiadomo¶æ
Czy ferytryne da ponie¶æ jakimi¶ ogólnodostêpnymi lekami czy muszê wybraæ siê koniecznie do dermatologa? Niestety, czekam wci±¿ na okres aby móc zrobiæ wszystkie badania hormonalne ³±cznie z tsh i ferytyn± ale spóbowa³abym z suplementacj± chocia¿ minimalnie, st±d to moje pytanie
Ferrytynê najpierw sprawd¼. W ogóle wszystko najlepiej sprawdziæ zanim zacznie siê suplementowaæ. Osobi¶cie zauwa¿y³am ¿e ferrytyna dopiero wtedy zaczê³a mi wzrastaæ gdy uzupe³ni³am niedobory B12.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-06, 19:25   #4946
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Mojej mamie endokrynolog na w³osy poleci³ Tardyferon, to podobno ¿elazo na w³osy.

Gaya--> ze skór± nie ró¿nimy siê tak bardzo. Obie mamy do¶æ suche, u mnie jedynie nos siê trochê przet³uszcza. ¯adnych wyprysków nie mam, no chyba, ¿e od immunosupresji, ale to nie jest ¿aden tr±dzik, czasem tylko na ciele co¶ siê zrobi. Zwykle s± to bardzo nietypowe miejsca,które bywaj± atakowane przy immunosupresji. ja siê tym nie przejmujê, niczym nie smarujê. Skóra sucha. Wiesz Gaya, co¶ mi tu z tym DHT nie pasuje. Nie mam jednak podstaw by to ca³kowicie negowaæ, niestety.

A jaki jest teraz Twój stan czupryny? Jak przerzedzenia i odrost?
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-06, 22:23   #4947
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez denearys Poka¿ wiadomo¶æ
Czy ferytryne da ponie¶æ jakimi¶ ogólnodostêpnymi lekami czy muszê wybraæ siê koniecznie do dermatologa?
Ja podbijam g³ownie tardyferonem (je¿eli mam), a kiedy nie mam to biorê chela ferr forte i sok z kiszonych buraków. Z 16 ( lub 19- nie pamiêtam wiosennego wyniku) dosz³am d0 68. ¯elazek wygl±da fajnie, tylko kwas foliowy trzeba by dorzuciæ.
ninka 828 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-07, 17:17   #4948
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Mojej mamie endokrynolog na w³osy poleci³ Tardyferon, to podobno ¿elazo na w³osy.

Gaya--> ze skór± nie ró¿nimy siê tak bardzo. Obie mamy do¶æ suche, u mnie jedynie nos siê trochê przet³uszcza. ¯adnych wyprysków nie mam, no chyba, ¿e od immunosupresji, ale to nie jest ¿aden tr±dzik, czasem tylko na ciele co¶ siê zrobi. Zwykle s± to bardzo nietypowe miejsca,które bywaj± atakowane przy immunosupresji. ja siê tym nie przejmujê, niczym nie smarujê. Skóra sucha. Wiesz Gaya, co¶ mi tu z tym DHT nie pasuje. Nie mam jednak podstaw by to ca³kowicie negowaæ, niestety.

A jaki jest teraz Twój stan czupryny? Jak przerzedzenia i odrost?
Gdzie¶ tam wrzuca³am zdjêcia, ale do¶æ dawno. Czubek g³owy mam przerzedzony, megaprze¶wity. Bez nanogenu nie wyjdê do ludzi. Baby hair mnóstwo. Ostatnio pojawi³a siê nawet druga grzywka, obecnie ok 2 cm. Ale na czubku mimo baby hair niestety prze¶wity w dalszym ci±gu. Co¶ ruszy³o te moje w³osy i to jakie¶ 3 miesi±ce temu lub wcze¶niej nie wiem jednak co je tak pobudzi³o. Pi³am olej lniany po 2 ³y¿ki dziennie, zwiêkszono mi dawkê hormonów tarczycy, wolne wzros³y sporo, ale i tsh wzros³o, znów mam zwiêkszon± dawkê. Podbi³am ferrytynê. Nie mam pojêcia czego zas³ug± jest silniejszy odrost. A jak u Ciebie z przerzedzeniami i odrostem? Dlaczego co¶ Ci z DHT nie pasuje?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-07, 20:22   #4949
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Nie przekonuje mnie teoria o DHT bo:

W³osy nie lec±
nie wypadaj± po odstawieniu minoxidilu, czy innych wcierek
przetrzepane s± brwi i, a rzêsy maja upo¶ledzone tempo wzrostu (tego objawu w AGA nie ma)
AGA cofnê³o siê po Diprosalicu (jak to mo¿liwe )
przetrzepana jest ca³a g³owa, a nie tylko góra
w trychoskopii najcieñsze w³osy by³y na potylicy

Mój przedzia³ek wygl±da ¶rednio. Do dzisiaj wale g³owê w ¶cianê, ¿e zdecydowa³am siê na DHEAS wew. Straci³am wtedy sporo w³osów. Przedzia³ek ju¿ tak ³adnie wygl±da³. Mam du¿o odrostów, ale maj± ok.2,5 cm i to s± w³osy sprzed 1,5 roku, w takim tempie ro¶nie mój odrost. Ten odrost potrzebuje jeszcze przynajmniej 2 cm d³ugo¶ci, aby cokolwiek zas³oniæ (jest go du¿o i jest gruby) Wiem, ze ciê¿ko uwierzyæ w tak wolne tempo wzrostu w³osów. Do tego jest sporo naprawdê ma³ych w³osów od Alpicortu E. My¶lê, co dalej. Chyba wybiorê siê do apteki po jakie¶ suplementy.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2017-02-08, 07:10   #4950
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 1 296
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Maria mi w³osy lec±, ale te¿ mam przerzedzone brwi i rzêsy. Poza tym przedzia³ek ok wed³ug mnie. Za to tylny czubek g³owy ³ysy. TSH mia³am 3,4, w³osy przy niedoczynno¶ci te¿ wypadaj± i rosn± coraz cieñsze. Wiêc albo to, albo AGA. Zastanawiam siê nad Piloxidilem, ale siê bojê W przeciwskazaniach jest ³ojotok, a ja go mam. U¿yæ? Póki co pijê zio³a na jajniki, mam nadziejê, ¿e mo¿e wp³yn± te¿ na w³osy. Zamierzam kupiæ macê.
__________________
Mi³o¶æ...wzi±æ j± w d³onie i przenie¶æ przez ca³e ¿ycie...
W rado¶ci i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.