ściąganie w szkole - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-16, 14:16   #211
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: ściąganie w szkole

Poprawki dla ludzi? U mnie w szkole mogę poprawić tylko z francuskiego (każdą ocenę) a z tego przedmiotu mi to nie potrzebne. U reszty nauczycieli poprawki nie istnieją, bo przcież poprawia się sprawdzianem z następnego zakresu materiału.
Z tego, że sciągam dumna nie jestem, ale też nie mam wyrzutów sumienia.
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 14:21   #212
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
No nie rozumiem. Bo napisałaś to w taki sposób 'ojej, ona ściągała, fascynujące ja nie ściągam - jestem lepsza'. Bo niby czego Ci żal? Mnie? Dziękuję, nie trzeba.


A to że ludzie ściągają, czy to powód do smutku? Dla mnie nie...
Życie zweryfikuje kto ma jaką wiedzę.
a niektórzy rozumieją, odsyłam do postu _totally_:

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
To, że nie mają sumienia i oszukiwanie nie jest wg nich niczym złym może być powodem do smutku.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 14:23   #213
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: ściąganie w szkole

przeciez ze sprawdzianu zawsze sa poprawki.
z kartkowek nie, ale na kartkówki nie ma wiele materialu.
w kazdym razie - w porownaniu z tym, co jest na studiach, z egzaminami z calego roku,
to banał.

zreszta, i tak wieszosc z was nie zrozumie, tak jak nie rozumie, czemu mialaby miec wyrzuty sumienia z powodu sciagania.
same sobie wystawiacie swiadectwo.
ale co wam tam zalezy...
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 14:42   #214
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ściąganie w szkole

No właśnie o to chodzi Awio, że mi nie zależy co ktoś pomyśli. Nie jest mi wstyd, że korzystam ze ściąg, że robię je prawie za każdym razem (prócz egzaminów ustnych ) Żadnych wyrzutów sumienia, absolutnie mi to wisi. Jakie świadectwo niby sobie tym wystawiam? Że koleżanka powie o mnie ''Ojej, ja kułam całą noc - dostałam 3, a ona ściągała i ma 5''. Kiedyś to ja byłam tą naiwną i plułam sobie w brodę, że szkoda mojej pracy, bo inni ściągnęli i mają tą samą ocenę. No to zaczęłam sobie ułatwiać... I tak - nazwę to umiejętnością radzenia sobie.

Tak się nauczyłam i tego już się pewnie nie oduczę. Może gdybym była za to skarcona, czuła, że to 'zło' to byłoby inaczej. Ale jak już mówiłam w społeczeństwie istnieje na to przyzwolenie!!! I to szczególnie ze strony nauczycieli/wykładowców.

Nie mam ochoty poprawiać czegoś po 5 razy tylko dlatego, że z nerwów miałam zaćmienie umysłowe, a w domu recytuję wszystko.
Staram się uczyć 'na zrozumienie'. Ale są rzeczy, które trzeba wykuć. I zapomnienie jednego zwrotu może posypać całą regułkę...

Nie interesuje mnie to w jaki sposób inni zdobywają daną ocenę. Może po trupach, byle do celu.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 14:53   #215
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: ściąganie w szkole

co ty piszesz?
ze strony wykładowców?
czy ja zyje na innej planecie?
jesli wykladowca stwierdzi, ze sciagasz - prog zaliczenia wzrasta o 10%, czyli do 75%.
jesli zobaczy, ze sciagasz - zbiera ci prace, i ocenia to, co zdazylas napisac.
w obu przypadkach praktycznie rowna sie to oblanemu kolokwium.
u mnie w szkole dodatkowo rowna sie to bycie na cenzurowanym u tego wykładowcy.

jakie swiadectwo sobie wystawiasz? oszusta i złodzieja (czyjejs wlasnosci intelektualnej, jesli sciagasz od kogos)

czemu jest złe?
czemu generalnie oszustwo jest złe?no wlasnie.
czemu?
przeciez trzeba sobie jakos w zyciu radzic.
oszukując i kradnąc.
bo wszyscy to robią.
na to wychodzi.

bo po co tam komu uczciwość, zasady moralne.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 14:54   #216
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: ściąganie w szkole

A ja się dzisiaj zaczęłam uczyć do sesji, mimo że zaczyna się w ostatnim tygodniu stycznia, ale pierwsze zaliczenie ma 10 stycznia.

Zaczynam się uczyć wcześniej, bo są to egzaminy (5) pamięciowe i wiem, że w ciągu kilku dni się tego nie nauczę, a ściągać nie mam zamieru, bo po prostu nie lubię i się boję.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:06   #217
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ściąganie w szkole

Nie ściągam od ''kogoś''. Jeśli już to umawiam się z koleżanką, że w razie czego możemy na siebie liczyć... Ale generealnie z tego co obserwuję ludzie wolą korzystać z własnych 'pomocy naukowych'. Więc nie oskarżaj mnie o kradzież czyjejś własności intelektualnej.

Awia to ja się zastanawiam w jakim Ty świecie żyjesz?
Chodziłam do tzw. liceum z renomą, studia to też uniwerek. Jak to się mówi 'okazja czyni złodzieja' Nie zauważyłam by nauczyciele/wykładowcy jakoś specjalnie pilnowali, trudzili się by uczniowie nie ściągali. Niektórzy otwarcie mówią ''wychodzę na chwilę...'', ''kupcie mi gazetę i pączki na czas kolokwia...''. Spotkałam się z wieloma ewidentnymi zagraniami ze strony nauczających, którzy dawali tym samym przyzwolenie dla sciągania... (Oczywiście nie każdy z tego korzysta.)

Tylko mi nie pisz, że moja szkoła jest jakaś nie teges. Są to ludzie z tytułami doktorów, profesorów... Kompletnie niektórym wisi czy to napiszemy z głowy czy ze ściąg.



Powodzenia edit23. Ja właśnie też się uczę.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 15:08   #218
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
No właśnie o to chodzi Awio, że mi nie zależy co ktoś pomyśli. Nie jest mi wstyd, że korzystam ze ściąg, że robię je prawie za każdym razem (prócz egzaminów ustnych ) Żadnych wyrzutów sumienia, absolutnie mi to wisi. Jakie świadectwo niby sobie tym wystawiam? Że koleżanka powie o mnie ''Ojej, ja kułam całą noc - dostałam 3, a ona ściągała i ma 5''. Kiedyś to ja byłam tą naiwną i plułam sobie w brodę, że szkoda mojej pracy, bo inni ściągnęli i mają tą samą ocenę. No to zaczęłam sobie ułatwiać... I tak - nazwę to umiejętnością radzenia sobie.

Tak się nauczyłam i tego już się pewnie nie oduczę. Może gdybym była za to skarcona, czuła, że to 'zło' to byłoby inaczej. Ale jak już mówiłam w społeczeństwie istnieje na to przyzwolenie!!! I to szczególnie ze strony nauczycieli/wykładowców.

Nie mam ochoty poprawiać czegoś po 5 razy tylko dlatego, że z nerwów miałam zaćmienie umysłowe, a w domu recytuję wszystko.
Staram się uczyć 'na zrozumienie'. Ale są rzeczy, które trzeba wykuć. I zapomnienie jednego zwrotu może posypać całą regułkę...

Nie interesuje mnie to w jaki sposób inni zdobywają daną ocenę. Może po trupach, byle do celu.
nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.


jeżeli wszystko 'recytujesz' w domu to nie rozumiem czemu nie miałabyś tego samego wyrecytować/ napisać (pisemne egzaminy są chyba mniej stresujące niż ustne?) na sprawdzianie. :|

idiotyczne to uzasadnienie 'bo jest przyzwolenie, bo wszyscy to robią'. ludzie kradną ze sklepów, świadkowie często tego nie zgłaszają sprzedawcy, rozumiem, że wg Ciebie to normalne?

czemu nie masz ściąg na egzaminach ustnych? to dopiero hardkor i powód do zadowolenia z samej siebie.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:17   #219
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: ściąganie w szkole

ja? zyje w normalnym.
moze moja szkoła nie jest do konca normalna - tak jak pisalam, system amerykanski,
ale to jest cos, co obowiazuje na calym swiecie,
tylko jak widac z Polsce cały czas cwaniactwo na topie,
bo nie dosc, ze sciagają to nie widzą w tym nic złego.
nie jestem kryształowo czysta, sama pare razy tez sciagalam,
ale chociaz wstyd mi z tego powodu....
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:22   #220
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam by nauczyciele/wykładowcy jakoś specjalnie pilnowali, trudzili się by uczniowie nie ściągali. Niektórzy otwarcie mówią ''wychodzę na chwilę...'', ''kupcie mi gazetę i pączki na czas kolokwia...''. Spotkałam się z wieloma ewidentnymi zagraniami ze strony nauczających, którzy dawali tym samym przyzwolenie dla sciągania...
Tylko mi nie pisz, że moja szkoła jest jakaś nie teges. Są to ludzie z tytułami doktorów, profesorów... Kompletnie niektórym wisi czy to napiszemy z głowy czy ze ściąg.
Szanujesz ich? Podziwiasz?
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:22   #221
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.
Co wolisz.

Ja mam uśmiech na twarzy. Rozumiem Waszą krytykę. Ale postępowania nie zamierzam zmienić. Więc z tymi moralniakami to nie do mnie.

Jak widać to nie jest problem do roztrząsania. Większość przyznała, że ściąga. Nie doszukujcie się w tym jakiejś ideologii, wyrzutów sumienia czy braku moralności. Większość ze ściągających nie myśli o tym.

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
jeżeli wszystko 'recytujesz' w domu to nie rozumiem czemu nie miałabyś tego samego wyrecytować/ napisać (pisemne egzaminy są chyba mniej stresujące niż ustne?) na sprawdzianie. :|
Wiesz jeszcze nigdy nie poszłam na jakieś zaliczenie nie przygotowana, a tylko ze zrobionymi ściągami.
Uczę się zawsze. Czasem mi idzie przyswajanie wiedzy lepiej, czasem gorzej. Ściągi też raczej robię zawsze (o ile się da). Nie zawsze je wyjmuję, bo okazuje się często, że wszystko umiem. W kryzysowych sytuacjach jeśli się da - korzystam i już.

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
idiotyczne to uzasadnienie 'bo jest przyzwolenie, bo wszyscy to robią'. ludzie kradną ze sklepów, świadkowie często tego nie zgłaszają sprzedawcy, rozumiem, że wg Ciebie to normalne?
Trochę nie trafiony przykład. Sprzedawca jest po to by pilnować sklepu. Nie idę do sklepu i nie rozglądam się patrząc innym na ręce czy kradną.

I tak samo uczniowie nie interesują się sobą nawzajem na sprawdzianie, tylko są zajęci pisaniem. To nauczyciel pilnuje.

Z Twojego przykładu wynika, że jeszcze uczniowie powinni na siebie kablować, kto ściąga a kto nie. Moim daniem nie do realizacji. Jeszcze takiego wyścigu szczurów w PL nie ma.


Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
czemu nie masz ściąg na egzaminach ustnych? to dopiero hardkor i powód do zadowolenia z samej siebie.
Daruj sobie te ironie, bo nie wprowadzają nic do tematu. Nie mam ściąg na egzaminach ustnych z prostego powodu - zbyt duże ryzyko wpadki, za dużo zachodu z kombinowaniem.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 15:25   #222
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: ściąganie w szkole

Myślę, że na darmo się wysilacie, jeśli ktoś nie chce zmienić nawyków, to ich nie zmieni. Ja też mam uśmiech na twarzy, litościwy, rzecz jasna Może ktoś cię kiedyś w końcu na ściąganiu złapie, życzę ci tego
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:30   #223
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Szanujesz ich? Podziwiasz?
Szanuję. Podziwiam.
Ale za sposób wykładania, za ich życiowe osiągnięcia, wiedzę.

Co do pilnowania na zaliczeniach... Myślę, że oni to olewają, bo chcą mieć jak najmniej ludzi na poprawce. Odbębnić i już.

Hmmm... Oczywiście ja generalizuję. Bo zdarzają się wykładowcy, u których prawie oddychać nie można, bo za każdy szelest wylatuje się z sali. Jednak większość 'przyzwala' na ciche ściąganie.

Słyszałam, że na niektórych uczelniach wykładowcy na dużych salach zapraszają osoby do pilnowania Macie też tak?


A i nie, nie jest mi wstyd. Nikt krystaliczny nie jest i nie będzie.

Alchemia no i co z tego jeśli mnie złapie? Nie zdam za pierwszym razem, to poprawię za drugim. Będzie to tylko kwestia straty czasu dla mnie.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:32   #224
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość


Trochę nie trafiony przykład. Sprzedawca jest po to by pilnować sklepu. Nie idę do sklepu i nie rozglądam się patrząc innym na ręce czy kradną.

I tak samo uczniowie nie interesują się sobą nawzajem na sprawdzianie, tylko są zajęci pisaniem. To nauczyciel pilnuje.

Z Twojego przykładu wynika, że jeszcze uczniowie powinni na siebie kablować, kto ściąga a kto nie. Moim daniem nie do realizacji. Jeszcze takiego wyścigu szczurów w PL nie ma.
przykład trafiony. bo kradzież i ściąganie to dla mnie jedno i to samo oszukiwanie. piszesz, że ściągasz, bo jest publiczne przyzwolenie. idąc tym tropem nie potępiłabyś kradzieży, bo niektórzy przymykają na to oko.




Cytat:
Daruj sobie te ironie, bo nie wprowadzają nic do tematu. Nie mam ściąg na egzaminach ustnych z prostego powodu - zbyt duże ryzyko wpadki, za dużo zachodu z kombinowaniem.
nie 'daruję sobie', bo Ty tego chcesz.


a krytyki to Ty raczej nie rozumiesz. ani niczego, co tu piszemy (my, osoby dyskutujące z Tobą).



a Alchemia ma rację, szkoda dyskusji.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:35   #225
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: ściąganie w szkole

W wątku miałyśmy pisać
Cytat:
Czy ...

-ściągalyście w szkole , na sprawdzianach etc ?
- uwazacie to za zle postepowanie , a moze dobre ?
- sciaganie (jezeli takowe bylo) bylo dla Was proste ? :
w kontekście jak my postępujemy, a nie wzajemnie się oceniać czy jesteśmy oszustkami, złodziejkami albo życzyć tego, co najgorsze. Takie umoralnianie nikogo nie zmieni, każdy postąpi tak, jak będzie uważał za słuszne, nie ma sensu ciągnięcie tej dyskusji bo nie sądzę, by możliwe było dojście do porozumienia w tym temacie.

__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:37   #226
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Słyszałam, że na niektórych uczelniach wykładowcy na dużych salach zapraszają osoby do pilnowania Macie też tak?
Czasem tak. Na szczęście.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:44   #227
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
W wątku miałyśmy pisać


w kontekście jak my postępujemy, a nie wzajemnie się oceniać czy jesteśmy oszustkami, złodziejkami albo życzyć tego, co najgorsze. Takie umoralnianie nikogo nie zmieni, każdy postąpi tak, jak będzie uważał za słuszne, nie ma sensu ciągnięcie tej dyskusji bo nie sądzę, by możliwe było dojście do porozumienia w tym temacie.



Każda ma swoje podejście do ściągania i wątpię, by nagle np Izaluka się nawróciła i ściągać przestała
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:45   #228
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Czasem tak. Na szczęście.
U mnie zawsze tak jest. Raz to nas nawet 4 osoby pilnowały.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:45   #229
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
przykład trafiony. bo kradzież i ściąganie to dla mnie jedno i to samo oszukiwanie. piszesz, że ściągasz, bo jest publiczne przyzwolenie. idąc tym tropem nie potępiłabyś kradzieży, bo niektórzy przymykają na to oko.






nie 'daruję sobie', bo Ty tego chcesz.


a krytyki to Ty raczej nie rozumiesz. ani niczego, co tu piszemy (my, osoby dyskutujące z Tobą).



a Alchemia ma rację, szkoda dyskusji.
No akurat Twoje wnioski są złe. Dla mnie ściągania i kradzież to inne pojęcia. Więc i zachowanie byłoby inne.

Ależ ja wszystko doskonale rozumiem, co tutaj piszecie. Gdybym nie ściągała miałabym pewnie nawet to samo zdanie. Ale z racji, że ten proceder zdarza mi się czynić stoję jakby po drugiej stronie barykady.

I wiem, że to może być dla kogoś złem, że to oszustwo, że to i tamto. Ale nie w moim mniemaniu. Mam po prostu odmienne zdania, ale doskonale wiem o co Wam chodzi.

Tylko, że tak samo jak Wy nie zaczniecie ściągać, tak samo ja raczej nie przestanę ich pisać...


Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
W wątku miałyśmy pisać


w kontekście jak my postępujemy, a nie wzajemnie się oceniać czy jesteśmy oszustkami, złodziejkami albo życzyć tego, co najgorsze. Takie umoralnianie nikogo nie zmieni, każdy postąpi tak, jak będzie uważał za słuszne, nie ma sensu ciągnięcie tej dyskusji bo nie sądzę, by możliwe było dojście do porozumienia w tym temacie.

Dokładnie to samo próbowałam przekazać, tylko chyba udolnie.

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Czasem tak. Na szczęście.
I tak myślę, ze zawsze znajdzie się ktoś kto ściągnie, gdyby nawet nad nim stano...
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 15:48   #230
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: ściąganie w szkole

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
I tak myślę, ze zawsze znajdzie się ktoś kto ściągnie, gdyby nawet nad nim stano...
oj nie zawsze...

na pewnym egzaminie oprócz 3 osób do pilnowania czwarta siedziała na portierni i lukała na obraz z kamer. Kartki były z pieczątkami, żeby nie było gotowców, a egzamin trwał 4 godziny. Wyszłam z niego jak z magla.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:56   #231
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ściąganie w szkole

I może gdyby wszędzie tak to wyglądało jak u edit23 nie byłoby w ogóle tego watku
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:58   #232
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: ściąganie w szkole

kasne ,że nikt nikogo tu nie przekona do swojej postawy
ale skoro co poniektórzy z dumą prezentują swoją postawę "ściągałam. ściągam i ściągać zamierzam" to ja z dumą mogę zaprezentować swoją" nieściagałam, nie ściągam i nie zamierzam" bo uważam,że to jest oszustwo

a ściagania na studiach wogóle pojąc nie mogę:nie chce ci się uczyc,nie interesuje cię tematyka zajęć to zrób miejsce osobie ,która która z chęcia pochodzi na wykłady i będzie się uczyć tego co ty masz gdzieś

studia wybierałam tak aby pogłebić i rozwinąc swoją wiedzę i będzie mi ona niezbędna w przyszłej pracy zawodowej-więc jaki sens ściągania

prędzej czy później braki wyjdą na jaw
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 16:31   #233
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: ściąganie w szkole

Ale powiedzenie
Cytat:
" nieściagałam, nie ściągam i nie zamierzam" bo uważam,że to jest oszustwo
jest czymś innym niż ubliżanie i pouczanie tych, którzy ściągają.
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 16:38   #234
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
ściąganie w szkole

Och, podejście do problemu, oczywiście, zachwycające.
Mam stałego faceta, a na dyskotece wyliżę się z każdym, kto mi się nawinie. Szkodzi to komuś..? A jakie miłe!

Ubliżanie - gdzie?
Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
pouczanie tych, którzy ściągają.
Ojej, to która najgłośniej zapłacze..?

A wykładowca, który patrzy przez palce na ściąganie, jest albo cyniczny (niech głąby głąbami pozostaną, na co komu konkurencja w branży), albo leniwy (mi też się nie chce, przepuszczam, część dla zasady przepuszczę na poprawce, paru pomęczę jeszcze trochę potem, i będzie mi milutko i cieplutko, nie narobię się).
Może jeszcze być miłosierny (bo co oni biedaczki będą robić po tym ''-astwie'' czy ''-ogii'', zostaje im tylko zmywak; na, niech mają...).

Przyzwoity prowadzący, gdy chce się ulitować nad studentami, zrobi to w okolicy końca października, czy do kiedy tam są, zależnie od uczelni, przedłużenia, czy odwołania od skreśleń z listy, a i to odbywają się komisy.

Btw, bardzo jestem ciekawa, jak wygląda to zaszaleństwo na ustnym, gdy siedzisz w przytulnym gabinecie gościa, w odległości 30 cm od niego, i dostajesz pytanie za pytaniem...
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-12-16 o 19:10 Powód: post pod postem
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:11   #235
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: ściąganie w szkole

a ja jestem ciekawa, czy na gape tez jezdzicie?
w koncu po co biedny student/uczen ma wydawac te kilkadziesiat zlotych za sieciowke
jak mozna je prziemprezowac, np.

tyle osob jezdzi bez biletu to i wy mozecie - najwyzej was złapią,
jak na sprawdzianie/maturze/kolokwium/egzaminie
ale co? jest ryzyko jest zabawa,
wszakze.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:20   #236
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: ściąganie w szkole

Oczywiście, że jeżdżą, masa studentow jeździ na gapę.
Dziwne, reguła ta jakoś nie dotyczy PKP, pewnie dlatego, że najczęściej nie zdarza się, by nie przeleciał przez skład konduktor...

I znowu będzie buczenie pod nosem: ta, powiedzieć coś na wizażu, zaraz cię zeżrą z butami...


Niemniej [albo, jakby to powiedziala niejaka D.: w związku z powyższym ], medal(e) za kwestię: ściaganie to nic złego.
Współczesny Hamlet - a co ja się będę truł jakimś być czy nie być, jak jasna sprawa, że mieć.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:26   #237
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: ściąganie w szkole

Aete - no ba.
Bo wszyscy, bo kazdy, bo oni tez
to jak i oni, to i ja.
Z jednej strony kazdy uwaza sie za kogos wyjątkowego
a z drugiej zachowuje jak reszta ciemnej masy, bo kazdy.
w sciaganiu, oszukiwaniu, nie widza nic zlego

co to w ogole znaczy byc?
są.
są, jacy są. jak misio w. czerwono-zielony.
popkulturowa papka.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:30   #238
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: ściąganie w szkole

Ja zawsze mam bilet (nie tylko na PKP ale również kartę miejską i w moim mieście kupuję bilety nawet na ten jeden czy dwa przystanki) więc nie zawsze ściąganie przekłada się na inne oszustwa, przynajmniej w moim wypadku.


Co do ubliżania chodziło mi o rzucanie 'złodziejami' itp, chociaż może niezbyt trafnie to ujęłam.
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:34   #239
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ściąganie w szkole

Aeterna absolutnie nie zamierzam buczeć pod nosem, że mnie zeżarłyście z butami

Co do wcześniejszych wypowiedzi nigdzie nie pisałam, ze to jest powód do dumy, do chwalenia się. Zgadzam się z miss venflon, jednak to nie tak, że wybrałam studia i wszystko mnie tam powinno interesować. Są przedmioty, które sa ważne, konieczne dla zdobycia wiedzy na przyszłość i takie jakby 'dodatkowe' o mniej ważnej tematyce. Zresztą wyraźnie to widać po tym, z których przedmiotów jest egzamin, a z których zaliczenia albo wpis za samą obecność na zajęciach (szczególnie praktykowane na zaocznych studiach). No i wcześniej już pisałam, że to życie czy przyszła praca zawodowa zweryfikuje stan naszej wiedzy...

Awia nie jeżdżę na gapę, bo z wygody wole kupić bilet i nie musieć uciekać. Tak jak z wygody mam w kieszeni ściągi...
Niestety Awio przyznając się do ściągania sama należysz do tej popkulturowej papki... I gdyby Cię wykładowca złapał nie będzie go obchodzić to, że czyniłaś wbrew sobie, że to nie moralne, że żałujesz...

No i właśnie usilnie próbujecie przełożyć ściąganie na inne oszustwa/złe czyny. Rozumiem to obrazowe porównanie, ale co w związku z tym? Jedna 'nawrócona' ze ściągania osoba nie uczyli świata lepszym...
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:40   #240
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: ściąganie w szkole

Nie czytałam tematu, ponieważ mam już wyrobione zdanie o ściąganiu. Ściągałam w gimnazjum i liceum - ale z przedmiotów, które nie miały dla mnie większej wartości - fizyki, chemii, sprawdzian z matematyki ni byłby sprawdzianem w pełnym tego słowa znaczeniu gdybym nie miała gdzieś zapisanych potrzebnych wzorów. Dotyczyło to też przedmiotów pokroju PO czy sztuki "(z której akurat byłam dobra - więc potrzeby nie było...:P).
Natomiast NIGDY nie ściągałam z polskiego, historii, czy z języków obcych - dlaczego? Ponieważ wiązałam z nimi moją przyszłość.
I teraz gdy jestem na studiach także nie ściągam. I dostaję szału, gdy widzę jak robią to inni. A powodów jest kilka, m. in. taki, że potem - w pracy - będę wiedziała co mam robić. Studiuję administrację i wierzcie, ci którzy ściągają będę typowymi "urzędasami", za których wstydzą się wszyscy administratywiści i na których klną petenci... ale jest też inny powód. Ja, ucząc się i uczciwie zdając egzaminy mam średnią np. 4,45. A osoba, która ściąga ma lepszą - bo ściągnie - ale to ona dostanie np. pieniądze za stypendium naukowe...
Podsumowując - uważam, że ściąganie jest tym gorsze, im później się i dłużej się to robi. A tak, czy siak - jest oszustwem.
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-12 19:13:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.