Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/II 2011 - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-17, 07:56   #2911
charmeuse_25
Raczkowanie
 
Avatar charmeuse_25
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom/Poznań
Wiadomości: 56
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cześć Dziewczynki,
nie wiem jak u was ale u mnie koszmarna pogoda dziś, tak wieje że chyba o spacerku będe musiała zapomnieć
Pytanie do mamusiek które podają Bobotic swoim dzieciaczkom, czy podajecie tak jak jest na ulotce czyli 4 razy na dobe po 8 kropelek po jedzeniu czy jakoś inaczej??
__________________
charmeuse_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 08:18   #2912
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Louboutinka co za babsztyle w tej przychodni
Nas lekarz rodzinny sam poinformował o takiej możliwości zamiany tej szczepionki....I mówił, że jemu jest to obojętne bo on i tak nie ma za to profitów a Minister Zdrowia zobowiązała go do informowania o wszystkich dostępnych możliwościach
Kurcze szkoda, że Ci się nie udało Ale sama widzisz, że nic Małemu nie było
Powiem Ci, że pod wrażeniem jestem Twojego poświęcenia Całą noc nie spać żeby czuwać przy synku. Wiadomo, że gdyby był chory, ale spał w najlepsze
Poczułam się trochę jak wyrodna matka bo ja po szczepieniu poszłam w kimono Zresztą Sara też spała jak reks

I miło mi się zrobiło, że wzięłaś pod uwagę m.in. moje zdanie
Na mnie w przychodni też dziwnie pielęgniarka patrzyła, ale to moja decyzja w końcu. Ja np. nie pamiętam nic ze swoich szczepień i jakiejś traumy nie mam z tego powodu, że byłam tyle razy kłuta.....Tak jak mówisz, większość mam przeżywa te szczepienia bardziej niż ich dzieci...

Aż wstyd się przyznać....ale ja nie stosuje na razie żadnej antykoncepcji....tzn hormonalnej. Czasami nawet zdarza się bez gumki
Mój mąż ostatnio powiedział mi, że gdybym powiedziała mu, że jestem w ciąży to by się bardzo ucieszył
Pisałyście o wkładkach wewnątrzmacicznych....ja bym sobie tego ustrojstwa nie montowała

charmeuse_25 u nas też pogoda wstrętna Nigdzie się dzisiaj nie ruszam. Zresztą i tak mam trochę do zrobienia. Żurek się już gotuje, za chwilę idę lepić mielone. Wczoraj pozawijałam już zrazy.
Muszę jeszcze obrusy wyprasować a ja tu siedzę i klepie


A tym że dzieciaczki nie lubią leżeć na brzuszku się nie martwcie. Polubią jak będą starsze Jak moja córcia
No i mam do Was pytanie.....Jak myślicie co mam robić? Sara od tygodnia straszliwie ssie piąstki, być może na zęby, ale widzę też że to ją uspokaja. Jak daje jej smoczek pociągnie chwilę i wypluwa. Czasami to normalnie się z nią siłuję. Nie wiedziałem że niemowlę ma taką krzepę.
Odpycha mnie ręką i ładuje ją do buzi. Kurcze nie chce żeby się przyzwyczaiła bo potem trudno będzie jej z tej piąstki zrezygnować.
Co mówicie pozwolić jej na to? Czy walczyć?
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 08:32   #2913
dewi
Rozeznanie
 
Avatar dewi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 570
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

u nas tez szaro buro i ponuro, leje i wieje...

u nas nocka w miarę normalna, głodomorek jadł 3 razy... pobudka o 7,30 czyli znośnie.

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość

A tym że dzieciaczki nie lubią leżeć na brzuszku się nie martwcie. Polubią jak będą starsze Jak moja córcia
No i mam do Was pytanie.....Jak myślicie co mam robić? Sara od tygodnia straszliwie ssie piąstki, być może na zęby, ale widzę też że to ją uspokaja. Jak daje jej smoczek pociągnie chwilę i wypluwa. Czasami to normalnie się z nią siłuję. Nie wiedziałem że niemowlę ma taką krzepę.
Odpycha mnie ręką i ładuje ją do buzi. Kurcze nie chce żeby się przyzwyczaiła bo potem trudno będzie jej z tej piąstki zrezygnować.
Co mówicie pozwolić jej na to? Czy walczyć?
piąsteczki bym jej zostawiła, to na pewno minie z wiekiem... ot taki etap rozwojowy.
__________________
Blanka 12.01.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8rib2inzgqmx.png
dewi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 08:36   #2914
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Co mówicie pozwolić jej na to? Czy walczyć?
a może spróbuj podać jej gryzak?? może to dobry moment?? a jak nie to zostaw i tak tego nieprzewalczysz
hmmmmmmm

witam się czwartkowo.........
wczoraj odebrałam wyniki moich badań: TSH i ft4 i załamka, takich złych to jeszcze nie miałam, lekarz zmniejszył mi dawkę leków i zobaczymy co dalej?
No i druga sprawa, odebrałam też wyniki morfologi z rozmazem i poziom żelaza od mojej Natalki Też nie ma powodów do radości, bo zamiast jej hemoglobina ma rosnąć, to jeszcze bardziej jej spadła, a już nie mówiąc o całej reszcie. Ah nie wiem co robić tej sytuacji......... czy samej się przejść do pediatry, czy z małą........... i chyba na stronę zdrową prawda?? bo przecież małej nic nie dolega, poza silną anemią Co zrobiłybyście na moim miejscu.

Justine
wejdź sobie na stronę DOZ-u i tam poszukaj cen tych szczepionek, bo o ile pamiętam to Infanrix IPV+Hib kosztuje 120zł z groszami tylko trzeba mieć receptę

Edytowane przez lilijka3
Czas edycji: 2011-03-17 o 08:43
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 08:45   #2915
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

lilijko próbowałam dawać jej gryzak, ale ona jeszcze nie wie o co w nim chodzi. Nie bierze jeszcze zabawek w rączki a chyba nie długo powinna.
Dzisiaj rano tak jakby próbowała świadomie chwycić moją dłoń.

Przejdź się z Natalką do pediatry. Tak będziesz żyłą w stresie. Poza tym anemie trzeba leczyć. Czy Ty bierzesz jakieś witaminy?

dewi u nas dzisiaj w nocy taka odmiana że szok. Zazwyczaj Mała zasypia ok 17-18 i śpi do 2-3 a od dwóch dni. Budzi się o 22, je a potem znów o 1 na jedzenie.....Nie wiem czy to nie ten skok rozwojowy....Bo w piątek skończy 16 tygodni Trzpiotka
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 08:51   #2916
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
lilijko próbowałam dawać jej gryzak, ale ona jeszcze nie wie o co w nim chodzi. Nie bierze jeszcze zabawek w rączki a chyba nie długo powinna.
Dzisiaj rano tak jakby próbowała świadomie chwycić moją dłoń.

Przejdź się z Natalką do pediatry. Tak będziesz żyłą w stresie. Poza tym anemie trzeba leczyć. Czy Ty bierzesz jakieś witaminy?
a na stronę zdrową?? kurka ale jestem zielona w temacie
w szpitalu nam przepisali Ferrum i Cebion, daję jej to systematycznie, godnie z zaleceniami ale jak widać nic jej to niepomogło
przejdę się teraz do przychodni sama i podpytam pediatrę, bo w przyszłym tygodniu mamy szczepienie
a ja właśnie zaniedbałam witaminy i będę musiała znowu je brać plus chyba żelazo, właśnie wczoraj uświadomiłam sobie, że i ja powinnam zrobić morfologię dodatkowo no ale cóż mądry polak po szkodzie
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 08:51   #2917
cytrynka3002
Zadomowienie
 
Avatar cytrynka3002
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 390
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość


No i mam do Was pytanie.....Jak myślicie co mam robić? Sara od tygodnia straszliwie ssie piąstki, być może na zęby, ale widzę też że to ją uspokaja. Jak daje jej smoczek pociągnie chwilę i wypluwa. Czasami to normalnie się z nią siłuję. Nie wiedziałem że niemowlę ma taką krzepę.
Odpycha mnie ręką i ładuje ją do buzi. Kurcze nie chce żeby się przyzwyczaiła bo potem trudno będzie jej z tej piąstki zrezygnować.
Co mówicie pozwolić jej na to? Czy walczyć?
Mariko ja mam taką książeczkę, w której jest opisany rozwój dziecka w każdym miesiącu. Tam jest napisane, że w 3 miesiacu życia dziecko odkrywa swoje rączki i żaden smoczek nie zastąpi im uczucia rączki w buzi. To taki etap rozwoju jest, ja tam bym pozwoliła Małej sobie possać łapki.

Mój Maruder postanowił dzisiaj spać tylko u mamy na rękach. Co go odłożę - zaraz się budzi...pewnie przez tą pogodę - wiatrzysko straszne!

Dziewczyny czy ten debridat jest na receptę? Bo mój ma problemy z brzuszkiem takie, że pręży się na bączki i kupę...czasami aż cały czerwony się robi, zaczyna płakać - widzę, że chce zrobić kupkę, a nie może...ja od 4 dni podaję mu BioGaję, co prawda kupki robi, ale dalej się pręży...jak powiedziałam pediatrze w przychodni o tym, to stwierdziła, że dzieci taqk mają i że nie ma na to lekarstwa...a czytam tutaj, że Wasze Maluchy też takie problemy miały i po debridacie im przeszło...


Justine -tak, jak pisze Make_up_istka - spróbuj zamówić szczepionkę w przychodni, jest taniej, niż w aptece. My za 5w1 daliśmy 120zł.

Lilijko - przejdź się z Małą moze do pediatry. oczywiście na stronę zdrową, po co Mała ma coś podłapać...teraz choróbska się szerzą...Co do TSH, ja robię sobie w sobotę badanie, zastanawiam się, w którą stronę mi pójdzie...żeby tylko mi nadczynność nie wróciła, moja endo powiedziała mi, że drugi raz leczyć mnie nie będzie, tylko od razu wyśle do Bydgoszczy na jodowanie...
__________________
Karolek


http://lb1f.lilypie.com/zZUqp1.png

Edytowane przez cytrynka3002
Czas edycji: 2011-03-17 o 08:56
cytrynka3002 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 09:16   #2918
margaryt
Rozeznanie
 
Avatar margaryt
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 642
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Justyna M Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ten http://allegro.pl/microlife-termomet...510792813.html

i jest ok. tzn. dobrze mierzy
Też go polecam

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Mariko moja też cały czas ładuje piastki do buzi. Walczę z tym, ale przegrywam
Mój mały Chrabąszcz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chrabąszcz.jpg (51,0 KB, 46 załadowań)

Edytowane przez margaryt
Czas edycji: 2011-03-17 o 09:18
margaryt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 09:24   #2919
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez margaryt Pokaż wiadomość
Też go polecam

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Mariko moja też cały czas ładuje piastki do buzi. Walczę z tym, ale przegrywam
Mój mały Chrabąszcz
fajne to Twoje chraboszątko
mam takiego samego rogala :P
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 09:32   #2920
dewi
Rozeznanie
 
Avatar dewi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 570
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Margaryt słodziak
Marika alez ten czas leci... to juz 16 tydz szok
Lilijko oczywiście że na stronę zdrowych dzieci... idz będziesz spokojniejsza..,
cos dzis nie tak.. moja tez spi na rekach, odkladam to sie wierci kreci i budzi
__________________
Blanka 12.01.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8rib2inzgqmx.png

Edytowane przez dewi
Czas edycji: 2011-03-17 o 09:33
dewi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 09:39   #2921
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witamy sie
U nas chyba jednak skok rozwojowy, mala od rana to samo, nakarmiona, przebrana, brzuszek miekki, a drze sie no wiec pozostaje lozko w sypialni i mocne przytulanki, na szczescie troszke usnela. Pozytyw jest taki ze w nocy piersi zrobily sie pelne mleka, nie wiem czy to zasluga malej ze co godzinke jadla wczoraj, czy wypitego na wieczor karmi. No i odwazylam sie troszke odciagnac zeby sprawdzic jak mala bedzie jesc z butelki, bo niedlugo bede chciala zostawic ja z tata. I w zwiazku z tym mam pytanko ile powinno byc mleczka na 1 - 2 godzinki... Mnie po 10 minutach odciagania wyszlo 90ml. Nie wiem czy dalej meczyc sie, bo teraz mleczko leci juz wolniej
A i drugie pytanie w ktorym tygodniu wasze dzieci byly na pierwszej wizycie u pediatry?? Nasza pediatra jest chora wiec bedzie po 1 kwietnia a mala wtedy juz bedzie miec 5, 5 tyg nie wiem czy powinnam czekac...
Ach i konczymy dzis miesiac Kurcze ten czas leci, miesiac temu wilam sie z bolu na porodowce
No i u nas tez pogoda paskudna, spacerek sobie darujemy
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 09:54   #2922
Louboutinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 347
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Louboutinka co za babsztyle w tej przychodni
Nas lekarz rodzinny sam poinformował o takiej możliwości zamiany tej szczepionki....I mówił, że jemu jest to obojętne bo on i tak nie ma za to profitów a Minister Zdrowia zobowiązała go do informowania o wszystkich dostępnych możliwościach
Kurcze szkoda, że Ci się nie udało Ale sama widzisz, że nic Małemu nie było
Powiem Ci, że pod wrażeniem jestem Twojego poświęcenia Całą noc nie spać żeby czuwać przy synku. Wiadomo, że gdyby był chory, ale spał w najlepsze
Poczułam się trochę jak wyrodna matka bo ja po szczepieniu poszłam w kimono Zresztą Sara też spała jak reks

I miło mi się zrobiło, że wzięłaś pod uwagę m.in. moje zdanie
Na mnie w przychodni też dziwnie pielęgniarka patrzyła, ale to moja decyzja w końcu. Ja np. nie pamiętam nic ze swoich szczepień i jakiejś traumy nie mam z tego powodu, że byłam tyle razy kłuta.....Tak jak mówisz, większość mam przeżywa te szczepienia bardziej niż ich dzieci...
ha ha ja jestem zestresowana czasem matka dlatego wolalam czuwać
poza tym zawsze noce mam przespane dzieki temu ze jest grzeczny to od czasu do czasu mogę się poświęcić by poczuc sie prawdziwą niewyspaną matką..

nadal czekam na położną a pozniej w kimono..

a wzielam twoja decyzje pod uwage bo przeanalizowaniu to bardzo trafna decyzja..no ale coz nie w kazdej przychodni się znają na tym i nie zawsze podchodzą profesjonalnie..


aha
co do zjadania piąstek..to slyszalam ze trzeba przeczekac ten etap.. wiec spokojnie raczej sie nie przyzwyczai...
Louboutinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 09:57   #2923
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Ja akurat biorę te co w ciąży + duża dawka wapnia, ale to ze względu na bardzo ograniczoną dietę przy karmieniu - bez tego nic by już ze mnie nie zostało taka wyssana jestem


Mi pediatra kazała podawać przez tydzień co 2 dni po 2 krople dopiero jak po badaniu moczu wyszło mu za wysokie ph (8 zamiast górnej normy 7,5).


A jak dokładnie wyglądało to badanie? My jesteśmy zapisani na kwiecień - wcześnie rano. Robiłaś, bo były jakieś wskazania? U mnie są na wszelki wypadek, bo są osoby niesłyszące w rodzinie. Te przesiewowe pierwsze badania słuchu w szpitalu wyszły nam ok.


Może ja pomogę, bo używam filtrów Brita - Maxtra (kupuję raz na pół roku na All - dużo taniej wychodzi). Filtr starcza na 4 tyg. - jak wcześniej oboje spędzaliśmy dużo czasu w pracy to nawet na dłużej. My piliśmy też tą wodę bez gotowania - TŻ cały czas pije. Gotuję na niej zupy i wszelkie picie - duży + to zero kamienia w czajniku. Ja w ciąży i teraz pijam już prawdziwą wodę mineralną - ew. taką wzbogaconą jodem, a na tej z filtra wszystko gotuję. Osobiście polecam.
U nas te badanie jest skierowane do wszsytkich dzieci ,i poprostu lekarz wkladal w uszka specjalne sluchaweczki i na komputerze mial wykaz tego jak dziecko slyszy,u nas wszystko jest ok .Ale ja mieszkam w UK i nie wiem jak takie badanie sluchu wyglada w PL.

Co do filtra tez taki mam i wklad wystarcza na 4 tyg ,u nas w czajniku jest taki wskaznik ktory pokazuje trwalosc tego wymiennego filtra.Ale ostatnio go nie uzywam ,pijemy kupna mineralna.

Marika dlaczego nie polecasz wkladki wewnatrzmacicznej ? Moze bardziej sie znasz w tym temacie to bylabym wdzieczna za opinie


Ligotka ja staram sie odciagnac 125 ml ale to tak na zapas no i mi mleczko dosyc szybko leci bo w 10 min to spokojnie tyle sciagne ale mysle ze na 2 godz tyle co odciagniesz to wystarczy.

Ja tez mam anemie po porodzie i dopiero od wczoraj biore zelazo ,zapomnialam o tym od porodu
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:08   #2924
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Margaryt sliczny chrabaszcz
Ligotko witamy w gronie niemowlaczkow , ja 5 tygodni temu sie z bolu zwijalam
Marika moj maz jak sie pierwsze dziecko urodzilo, na same slowo ciaza reagowal strachem , czym mnie wkurzal, bo ja zawsze chcialam wiecej dzieci , ale maksimum trojke, wiec teraz ja reaguje tak jak on kiedys , wczoraj powiedzial, ze fajne takie maluszki sa, i az szkoda, ze nie mamy warunkow i zdrowia na jeszcze jedno :yyy:

U nas wietrzycho dzis straszne, malusia tez niespokojna, ale widze, ze gazy ja troche mecza, bo nawet na recach sie wierci .
Wstala dzis o 6, wiec zmeczona jest, dalam ja wlasnie na chwile do lezaczka, i widze ze kima sobie, chyba jej nie wyjme jak spi, co by nie rozbudzic, bo chce sprzatanie dokonczyc, potrzebuje jakies 15-20 minut jeszcze, tylko z odkurzaniem zaczekam, az dziewczynki ze szkoly przyjda, bo ona odkurzacza sie boi, a tak starsza ja zabawi w innym pokoju, a ja szybko odkurze
Nic milego dnia, bede zagladala z mala na reku, ale czy uda mi sie pisac nie wiem
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:10   #2925
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
Padam na twarz, mala dala popalic, czy mozliwe ze to juz skok rozwojowy?? Czy za szybko - jutro skonczymy miesiac! Mala spala tylko na spacerze a tak ciagle chciala jesc... Moze glodna bo pokarmu malo...
gratulacje z okazji miesiąca buziaczki dla niemowlaczka

skok rozwojowy następuje w 5 tyg ale liczy się go od 40tc a że ty przenosiłaś o tydzień to może się zacząć tydzień wcześniej czyli w 4tyg. życia dziecka

co do bioderek tak sobie myślałam że dobrym dla Ciebie rozwiazaniem byłaby chusta w niej nosi sie na zabke właśnie

Mariko ja słyszałam zeby sie tym nie przejmowac bo dziecko samo przestanie ssać piastki czy kciuka jak do tego dojrzeje i trwa to do około 1 roku mój tez ssie rączki, ja to tylko sie boje ze sie zakrztusi bo kiedys palca wskazujacego za bardzo zassał

lilijko napewno do lekarza na strone zdrowa a czy z Natalka to nie mam pojecia, moze zapytaj jak bedziesz dzwonić do rejestracji 3majcie sie cieplutko

cytrynko debridat jest na recepte polecam doz - 16zł a w aptece zapłaciłam prawie 23zł!
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:16   #2926
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

babki skandal!!!!!!!
najbliższy termin na zdrowej stronie i to z szczepieniem 28 marca!!!!!!! i tym sposobem musimy czekać teraz........
tak więc agape przemyśl czy nie rezerwować terminu
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:21   #2927
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Moja miala jakies specjalistyczne badanie sluchu, dziecko musi wtedy spac, nie moze sie poruszyc u nas to sie (Hörscreeninng nazywa, i malo jaki szpital to robi), oni najpierw smaruja kilka miejsc na glowce i uszkach zelem (jak do usg) i przykladaja przyrzad (strasznie ciezkie to to), normalnie badanie trwa 15 minut, u niej gotowe bylo po minucie, i wynik taki, ze pielegniarka powiedziala, jak dlugo dzieci bada, tak takiego wyniku nie miala, podobno super wykres, malusia ma super sluch (to badanie wykrywa tez wczesne wady w mozgu), no i zartowali, ze sie nie zdziwia jak sie za kilka lat okaze, ze ma sluch absolutny .
A, pediatra wlasnie tak jak u Kariny bada, sluchawkami, na kazdej wizycie, czyli za tydzien mamy pierwsza i potem nastepna za 2 miesiace chyba
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:25   #2928
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
babki skandal!!!!!!!
najbliższy termin na zdrowej stronie i to z szczepieniem 28 marca!!!!!!! i tym sposobem musimy czekać teraz........
tak więc agape przemyśl czy nie rezerwować terminu
ojć, zadzwonie dzis ale idx tam osobiscie i powiedz ze tylko z wynikami miałas sie zgłosic, weź Natalke "no bo nie masz z kim zostawic" ja byłam w poniedziałek z wynikami i od razu mnie przyjeła na zdrowej stronie kocham nasz NFZ
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:26   #2929
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
A i drugie pytanie w ktorym tygodniu wasze dzieci byly na pierwszej wizycie u pediatry?? Nasza pediatra jest chora wiec bedzie po 1 kwietnia a mala wtedy juz bedzie miec 5, 5 tyg nie wiem czy powinnam czekac...
Ach i konczymy dzis miesiac Kurcze ten czas leci, miesiac temu wilam sie z bolu na porodowce
No i u nas tez pogoda paskudna, spacerek sobie darujemy
z laktatorem nie męcz się więcej
jeżeli z małą jest ok to ja bym poczekała i połączyła to ze szczepieniem
gratulacje dla niemowlaka
Cytat:
Napisane przez Louboutinka Pokaż wiadomość
a wzielam twoja decyzje pod uwage bo przeanalizowaniu to bardzo trafna decyzja..no ale coz nie w kazdej przychodni się znają na tym i nie zawsze podchodzą profesjonalnie..
właśnie pytałam się też o ten zamiennik w przychodni i baba wielkie oczy zrobiła i tekst: 5w1 i 6w1 to bez problemu, aleo tym zamienniku nie słyszałam..... taaaa du.pa

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
U nas te badanie jest skierowane do wszsytkich dzieci ,i poprostu lekarz wkladal w uszka specjalne sluchaweczki i na komputerze mial wykaz tego jak dziecko slyszy,u nas wszystko jest ok .Ale ja mieszkam w UK i nie wiem jak takie badanie sluchu wyglada w PL.
moja miała tak samo robione badanie w szpitalu zaraz po urodzeniu
czyli w PL tak samo
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 10:26   #2930
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

gdzie szukać zaproszenia, bo ja nie znalazłam
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:28   #2931
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Dziekujemy z Paulinka za zyczenia
agape odnosnie skoku to wlasnie tez to czytalam ze jak urodzone pozniej to moga przechodzic wczesniej... jakos do chust nie umem sie przekonac, ale chyba musze
lilijko taka kolejka do pediatry??? U nas przychodnia ndo konca marca tylko dla dzieci chorych ach i odnosnie laktatora to ja tak w domku nie chcialam, ale za tydzien przed chrzcinami mam sporo do zalatwienia i mala kilka razy bedzie musiala zostac z tata, a tata sie bal ze butelki nie bedzie chciec wiec kazal mi najpierw sprawdzic...

Edytowane przez ligotka
Czas edycji: 2011-03-17 o 10:30
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:30   #2932
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
właśnie pytałam się też o ten zamiennik w przychodni i baba wielkie oczy zrobiła i tekst: 5w1 i 6w1 to bez problemu, aleo tym zamienniku nie słyszałam..... taaaa du.pa
a mi mówiła że jest jeszcze DTPa i tak czytając też się zdecydowałam na tą zaoszczędzoną kaske dorzuce małemu na konto a w przyszłości o liczbie wkłuć bedzie wiedział tylko z ksiazeczki bo napewno nie bedzie tego pamietał
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:34   #2933
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
ojć, zadzwonie dzis ale idx tam osobiscie i powiedz ze tylko z wynikami miałas sie zgłosic, weź Natalke "no bo nie masz z kim zostawic" ja byłam w poniedziałek z wynikami i od razu mnie przyjeła na zdrowej stronie kocham nasz NFZ
a jak byłam pierwszy raz to dostałam termin na następny dzień, ciekawe od czego to zależy hmmmm
daj znać na kiedy termin ty dostałaś bom bardzo ciekawa
wiesz co poczekam do wizyty, bo to badanie po szpitalu miało być, trudni, a dalej będę podawać Ferrum i Cebion
taaaaa kochane NFZ

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
a mi mówiła że jest jeszcze DTPa i tak czytając też się zdecydowałam na tą zaoszczędzoną kaske dorzuce małemu na konto a w przyszłości o liczbie wkłuć bedzie wiedział tylko z ksiazeczki bo napewno nie bedzie tego pamietał
mi też ale uwierz mi, że ta "anemiczna pielęgniarka" nie ma zielonego pojęcia o tym............

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
lilijko taka kolejka do pediatry??? U nas przychodnia ndo konca marca tylko dla dzieci chorych
niop na stronę zdrową
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:38   #2934
monis 1
Raczkowanie
 
Avatar monis 1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 121
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
gdzie szukać zaproszenia, bo ja nie znalazłam
Ja też mam problem ze znalezieniem.
Mariko proszę o wyslanie
monis 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:39   #2935
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

a i co lepsze........
28 marca o 12.30 szczepienie z wizytą, a o 17.40 kontrolne USG. Ciekawe jak to moje biedne kurczątko przetrawi??
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:41   #2936
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez dewi Pokaż wiadomość
Margaryt słodziak
Marika alez ten czas leci... to juz 16 tydz szok
Lilijko oczywiście że na stronę zdrowych dzieci... idz będziesz spokojniejsza..,
cos dzis nie tak.. moja tez spi na rekach, odkladam to sie wierci kreci i budzi
moja też śpi na rączkach super a jak kłade do łóżeczka wierci sie kręci otwiera i zamyka oczka ale włączam jej pozytywkę ona sie pokreci i zasypia, może spróbuj ją zostawić tam poprostu , czasem włoże smoczka pocucka sobie a jak juz usypia wypluwa go i smacznie spi
daj jej sie powiercić a jak podczas snu znów sie zaczyna wiercić to robi szzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz z szuuuuuuuuuuuuuuu ciiiiiiiiiiiiiiiiii szzzzzzzzzzz i śpi dalej
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:47   #2937
madelinem
Zadomowienie
 
Avatar madelinem
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ♥ skraj Świata
Wiadomości: 1 639
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez charmeuse_25 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczynki,
nie wiem jak u was ale u mnie koszmarna pogoda dziś, tak wieje że chyba o spacerku będe musiała zapomnieć
Pytanie do mamusiek które podają Bobotic swoim dzieciaczkom, czy podajecie tak jak jest na ulotce czyli 4 razy na dobe po 8 kropelek po jedzeniu czy jakoś inaczej??
dawałam po jedzeniu, 8 kropelek, 4 razy. po tygodniu było widać poprawę, więc zmniejszałam dawkę, a teraz nie daję i jest ok

Milena też ciumka piąstki, czasami udaje jej się wsadzić prawie całą do buzi

Lilijka, masakra z tą kolejką, dobrze, że u mnie nie musimy tyle czekać
madelinem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:49   #2938
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Dziewczyny ten zamiennik to właśnie Infanrix DTPa

I odnośnie klubu,
może zrobimy tam jakieś podtytuły, tak jak lilijka mówiłaś w jednym można wpisać wszystkie dziewczyny z klubu
A inne np. o kolkach i metodach na nie, zabawach z dziećmi, o polecanych zabawkach, wypróbowanym sprzęcie do pokoju maluszka, możemy wstawić kalendarz szczepień.
Co myślicie? Tak prościej byłoby szukać czegokolwiek.
Dodałam dyskusję o polecanych zabawkach na próbę
A plotkowałybyśmy na ogólnej dyskusji

monis1, agape wysłałam Wam zaproszenie już wczoraj, może dziewczyny niech podpowiedzą gdzie tego szukać bo ja nie wiem.
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:53   #2939
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

lilijko na Stanisława (boczna od mariackiej) jest ciucholand dzieciecy miła babeczka i mozna sie wpakowac z wózkiem ciuszki różne - nowe z outletów, używane fajne i beznadziejne kupiłam małemu 2 pary spodenek krótkich na lato -jedne takie beżowe z kieszonkami z boku - mój tata takie nosi wię dziadek i wnuk będą mieli takie same gatki a i małemu kupiłam koszule w niebieską krate coby też ze swoim tata mógł w tym samym chodzić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P170311_11.41.jpg (46,4 KB, 2 załadowań)
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:55   #2940
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
lilijko na Stanisława (boczna od mariackiej) jest ciucholand dzieciecy miła babeczka i mozna sie wpakowac z wózkiem ciuszki różne - nowe z outletów, używane fajne i beznadziejne kupiłam małemu 2 pary spodenek krótkich na lato -jedne takie beżowe z kieszonkami z boku - mój tata takie nosi wię dziadek i wnuk będą mieli takie same gatki a i małemu kupiłam koszule w niebieską krate coby też ze swoim tata mógł w tym samym chodzić
oooooooooo super wieści
a do klubu to....... wejdźcie w ustawienia i po lewej stronie w pionowym pasku są kluby
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.