Jakie diety polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-29, 08:42   #1
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

Jakie diety polecacie?


Drogie Dziewczyny! Chcialabym sie dowiedziec jakie diety polecacie najbardziej. Jakie zaistnialy efekty podczas ich stosowania, jak sie czulyscie w trakcie i po. Prosilabym od razu linka do kazdej wyprobowanej przez Was diety. Zalezy mi na ogolnej utracie zbednych kg. Bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:15   #2
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Jakie diety polecacie?

Maju moim zdaniem stosowanie krotkotrwalej diety moze przyniesc zludne efekty. o ile dobrze kojarze- cwiczysz ja kilkakrotnie podchodzilam do roznorakich diet i udalo mi sie schudnac 10 kilo dopiero po calkowitej "rekonstrukcji" sposobu odzywiania. ograniczylam ilosc weglowodanow na rzecz bialka, ale nie jestem zwolenniczka diety wysokobialkowej. zero slodyczy, ziemniakow, makaronu, pieczywa itp. czulam sie dobrze i nadal czuje sie dobrze, a minelo 1,5 roku. inna dieta u mnie nie przynosila dlugotrwalych efektow. teraz jem wiecej i bardziej sobie "folguje" poniewaz cwicze o wiele wiecej i mocne ograniczenia doprowadzilyby mnie do "chudnosc" a nie na tym mi zalezy.

swoja droga - Dieta (z języka greckiego: to "styl życia")- inaczej sposób odżywiania nie tylko podczas stosowania tzw diet odchudzających. ale ciagle, przez zycie
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 13:55   #3
Olcia131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 24
Dot.: Jakie diety polecacie?

Jestem tego samego zdania, co koleżanka.Najlepiej jest ograniczyć "złe" węglowodany na rzecz tych dobrych i zadbać o aktywność fizyczną.Co do diety to polecam dietę plaż południowych, gdzieś na tym forum jest wątek na ten temat Życzę powodzenia w dietowaniu.
Olcia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 13:59   #4
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Jakie diety polecacie?

Cytat:
Napisane przez maja_s
Drogie Dziewczyny! Chcialabym sie dowiedziec jakie diety polecacie najbardziej. Jakie zaistnialy efekty podczas ich stosowania, jak sie czulyscie w trakcie i po. Prosilabym od razu linka do kazdej wyprobowanej przez Was diety. Zalezy mi na ogolnej utracie zbednych kg. Bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam papa
Przejrzyj dokładnie to forum a znadziejsz wiele wątków o dietach stosowanych przez Dziewczyny i ich skutkach. Miłej lektury.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 18:09   #5
aneczka_10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 122
Dot.: Jakie diety polecacie?

czesc jako dietetyczka polecam ci duze ilosci warzyw - nie owoców - pij duzo sokow warzywnych , wcinaj salatki . Pieczywo spozywaj gruboziarniste i najlepiej ciemne, mozesz jesc bardzo duze ilosci ryb oraz miesa- drob, cielecina ,perliczki. A zamiast slodkosci - orzechy , migdaly np, z dodatkiem jogurtu kefirku czy serka homogenizowanego , oraz galaretki na bazie soku owocowego.Pamietaj jednak ze sama dieta nic nie da bez odpowiednieg wysilku fizycznego - a wiec bardzo duzo ruchu.Jak bede miala troszke wiecej czasu napisze wiecej porad - narazie przepraszam ale musze zmykac
aneczka_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 21:05   #6
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Jakie diety polecacie?

Hej Dziewczyny! Dziekuje za wszelkie odpowiedzi w dlaszym ciagu czekam na inne :P . tak Suzano cwicze, ostatnio troche sie ociagam ale zawsze znajde czas na rowerek czy bieganie... Od 4 dni jestem na diecie kopenhaskiej. Pozniej pociagne jeszcze na 1000 kalorii, macie moze jakiegos linka?? A co to sa te weglowodany?? Jakie produkty je zawieraja?? Moze jakas stronka ihihih
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 21:22   #7
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Jakie diety polecacie?

Cytat:
Napisane przez suzana
Maju moim zdaniem stosowanie krotkotrwalej diety moze przyniesc zludne efekty. o ile dobrze kojarze- cwiczysz ja kilkakrotnie podchodzilam do roznorakich diet i udalo mi sie schudnac 10 kilo dopiero po calkowitej "rekonstrukcji" sposobu odzywiania. ograniczylam ilosc weglowodanow na rzecz bialka, ale nie jestem zwolenniczka diety wysokobialkowej. zero slodyczy, ziemniakow, makaronu, pieczywa itp. czulam sie dobrze i nadal czuje sie dobrze, a minelo 1,5 roku. inna dieta u mnie nie przynosila dlugotrwalych efektow.
potwierdzam ,tydzień wytrzymałam na diecie SB byłam wiecznie głodna , a to nie można pieczywa to ziemniakow, ryżu, makaronu... (może ja poprostu nie lubie takich rygorystycznych zakazów i dlatego tak mi sie chciało jeść te wszystkie niedozwolone produkty?) w drugim tyg. wkurzyłam sie i zakonczyłam te męki, postawiłam za to na chleb wielozbożowy, makaron razowy, ryż pełnoziarnisty a ziemniaki odstawiłam
chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-29, 21:23   #8
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Jakie diety polecacie?

Cześć Maju, ja mogę Ci kilka zasad żywieniowych polecić, na mnie już zaczeły dzialać, choc stosuje je dopiero od tygodnia. Oto one:
1. Jesli jesz węglowodany (są to wszelkie kasze, ryże, makarony, ziemnaiki, chlebki, bułeczki itp) to najlepiej rano, w umiarkowanych ilościach. Broń Boże na kolacje.
2. Na kolacje posiłek białkowy (jajka, mleko, jogurty{ale naturalne}, kefiry, maślanki, mięsko jakieś chude np: pierś z kurczaka).
3. Jesz najpóźniej 3 godziny przed snem.
4. Nie łączysz węglowodanów z białkiem, a więc zestawik: ziemnaczki + miesko odpada, ale miesko plus warzywka oraz warzywka plus np kasza jest ok
5. Jesli jesz makaron to albo al dente, albo razowy.
6. Najlepiej jednak ograniczać węglowodany i pozwalac sobie np na ziemniaczki czy makaronik, czy kaszke dwa może trzy razy na tydzien.
7. Jesz dużo warzyw.
8. Troszke mniej owoców, te jednak najlepiej na czczo, bądź na pól godizny przed posilkiem i najlepiej w pierwszej polowie dnia.
9. 2 litry wody niegazowanej.
10. zielona/czerwona herbatka wspomagające odchudzanie
11. Stanowcze nie dla słodyczy oraz cukru.
12. Nie uzywasz soli, ale za to pyszne ziółka: tymianke, bazylia, oregano, pieprz i inne.
13. Jesli cwiczysz (co jest wskazane), to najlepiej na czczo po kawce (ja tak robie), wteyd szybciej spalasz tluszczyk.
14. Nie głódź się, wtedy zwalnia Ci metabolizm.
Pozdrawiam
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 07:03   #9
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Jakie diety polecacie?

Wlasnie pije kawke mniam.... Dziekuje rybko82 za tak cenne informacje. Hmm bez soli to ja nie moge zyc a slyszalyscie dziewczyny cos o soli potasowej Salvite?? Podobno taki sam smak jak zywkla sol jodowana a nie jest taka szkodliwa. Hmm kiedys tak jak to opisalyscie zmienilam swoj styl zywienia. Na sniadanko jakies muesli z jogurtem naturalnym, albo z mlekiem lub chlebek Wasa z chuda szyneczka. Na obiadek miesko gotowane chudziutkie, bez ziemniakow za to duuuza surowka Kolacyjka jakis jogurcik oczywiscie naturalny owoc i to koniec bylo i wiecie co zauwazylam duzy efekt po zmianie mojej diety. Niestety jestem taki zwierz ktory z silna wola jest na bakier. :/ Od nowa zaczely sie chlebki, buleczki, schabowe w panierce, itp itd. Waga niby drgnela o 1 kg do gory ale sie juz zle czulam. Zaczelam diee kopenhaska <dzisiaj ju 4 dzien> bo poprostu jak wiem ze musze zjesc na ten posilek tylko to i to to sie tego trzymam a jak sama sobie cos postanowie to lamie reguly ot dziwne to troszke ale jakos moja psycha tak reaguje. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 08:39   #10
Kreestal
Raczkowanie
 
Avatar Kreestal
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 227
Dot.: Jakie diety polecacie?

A więc picie kawy przed wysiłkiem fizycznym wspomaga spalanie tłuszczu?
Kreestal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 08:59   #11
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Jakie diety polecacie?

Kreestal, mozesz wypróbować, sprawdź jak działa na Twój organizm. Niektórzy nie mogą ćwiczyc po kawie, jest im słabo, wówczas nic na siłę.
Trening i kawa
Kofeina może mieć wpływ na generowanie energii w organizmie, dzięki temu, że - ułatwia uwalnianie wapnia w mięśniach, co zwiększa siłę ich skurczy - zwiększa ilość cAMP (cykliczny adenozynomonofosforan), który powoduje podniesienie poziomu cukru we krwi i uwalnianie wolnych kwasów tłuszczowych. - blokuje działanie adenozyny, która działa na nas uspokajająco.

Kawa a spalanie tłuszczów
W tej materii jest całkiem nieźle, bo kofeina powoduje wzrost termogenezy. Polega to na tym, że nadmiar kalorii zamiast magazynowania się w postaci tkanki tłuszczowej, jest kierowany w "puste cykle energetyczne", gdzie z owych kalorii tworzy się energia cieplna. Im większa dawka kofeiny, tym większy wzrost termogenezy.

Dzięki kofeinie organizm wytwarza energię na podstawie kwasów tłuszczowych, przez co oszczędza obecny w mięśniach glikogen (o którym już nieco poprzednio pisałem), co pozwala nam ćwiczyć dłużej i intensywniej, - spalamy więcej kalorii przez nasilenie termogenezy, - powoduje wyczuwalny przypływ energii, co znacznie zwiększa ochotę na podjęcie działań mających na celu zmęczenie naszego biednego organizmu.
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-30, 09:13   #12
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Jakie diety polecacie?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56900 znalazłam jeszcze link na forum, dziewczyny dyskutowały o działaniu kawki
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.