Na ładniejszą cerę ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-19, 18:55   #1
AniA1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 46

Na ładniejszą cerę ;)


Witam,
jest to moja pierwsza napisana wiadomość, chociaż odwiedzam tą stronę od prawie roku. Nie raz skorzystałam z porad wizażanek więc teraz ja postanowiłam podzielić się swoją. A mianowicie jak poprawić wygląd cery. Już tłumaczę że ja mam cerę trodzikową. I jest to mój problem już od jakichś 7-8 lat. wiele rzeczy juz wyprobowałam. włącznie z dermatologami. i nic nigdy jakos mi nie pomogło. Wyczytałam tu na forum o toniku z olejku pichtowego z petroleum. musze powiedzieć że pomogło odrobinke a szybko odstawiłam z powodu wyjazdu na który zapomniałam o nim. teraz już nie wracam do tego poniewaz doszłam do czegoś skuteczniejszego (przynajmniej u mnie).

otóż stan mojej cery poprawił własnie petroleum i dermosan. miałam buzię abrdzo zanieczyszczoną. w czole miałam wypryski od 6 klasy, ale od jakiegos roku czy dwóch zaczęły sie pojawiać także na policzkaczkach i brodzie. ale na policzkach to masakra!!! powyskakiwało mi pełno zaskórników! to wyglądało okropnie!! naprawde okropnie!! nie mogłam się tego pozbyć za nic w świecie. ale właśnie po zastosowaniu petroleum i dermosanu jest ZNACZNA poprawa. a dokładnię stosuję je tak: co wieczór robię delikatny peeling. ale podkreślam DELIKATNY. następnie przemywam twarz wacikiem nasączonym petroleum.(jest to nafta kosmetyczna ale w naczystrzej postaci. nie jest tłusta!) petroleum czyści dokładnie. pozostawiam twarz do wyschcięcia. czuję że jest wtedy "ściągnięta". ale nie można tak pozostawić tego ponieważ bardzo wysysza!!! i może podrażnić. dlatego po jakichś 5 minutach smaruję twarz dermosanem. jest to krem dostępny w każdej aptece. zawierą witaminę A i E. ale sa dwa rodzaje dermosanu:tłusty i półtłusty. ja stosuję półtłusny z jasnej przyczyny. po tlustym nie ogoniłabym się od pryszczy ;p stosuję tę "kracje" od 2 tygodni i nareszcie jest lepiej. twarz jest oczyszcona a dermosan dobrze wpływa na anwilżenie twarzy co sprawia że jest miła w dotyku. zaskórniki powoli znikaja i mniejszcze pryszcze zniknęły zupelnie.

nie wiem czy komuś to pomoże ale pomyslaąłm że się z tymz Wami podzielę. jeśli któras z Was ma jeszcze jakieś pomysły to prosze o podzielenie się z nim. pozdrawiam
AniA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 19:09   #2
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Ja uzywam nieregularnie petroleum z olejkiem pichtinowym, ale nie zauwazylam zadnej róznicy. Nie chce uzywac tego specyfiku za czesto, zeby skóra sie nie przyzwyczaila.
Ale moze kupię sobie ten Dermosan, widze ze nie jest zbyt drogi w internecie, bo szukam jakiegos kremu nawilzajacego ale przy mojej tłustej cerze wiekszosc kremów sie nie sprawdza.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 19:19   #3
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Fortepianistko, jeśli chodzi o Dermosan, to obecnie można kupić dwie jego wersje: tłustą i półtłustą (lżejsza), więc jeśli masz tłustą cerę, to możesz spróbować tę lżejszą wersję, pozdrawiam
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 19:28   #4
AniA1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 46
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Tak tak. w Twoim przypadku dermosan półtłusty. ja właśnie jego używam. i dodam jeszcze że bardzo łatwo się rozprowadza, szybciutko się wchłania i co najważniejsze buzia sie po nim nie świeci
AniA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 19:46   #5
kamisan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 97
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Moja mama podsunęła mi dzisiaj gazetę, w której reklamowali ten dermosan.Cena ok 7 zl czyli niedrogo...ale zastanawiam się czy on nie będzie zapychał.
__________________
....wake...create...sleep ...dream...
- nie ma nic lepszego od peelingu kawowego-
kamisan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 20:23   #6
AniA1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 46
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Droga Kamisan, jeżeli użyjesz Dermosanu półtłustego to nie. on naprawdę bardzo dobrze wpływa na cerę. nie zatyka porów. wchłania się bardzo dobrze i cera pozostaje matowa. najlepszym dowodem na to że nie zatyka porów jest to (z mojego doświadczenia), że gdy użyję go wieczorem przed snem to rano budze się z nadal matową twarzą. często używałam różnych kremów które jak się potem okazywało zatykały pory, a rano twarz cała się świeciła ponieważ nie mogła oddychac pod warstwą kremu. a co ważne(przynajmniej dla mnie bardzo ważne) Dermosan jest doskonały pod makijaż.

pozdrawiam
AniA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 09:50   #7
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

To takie petroleum d-5?
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-20, 09:51   #8
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Mnie bardzo pomogły tabletki z bratka. Pozdrawiam.
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 09:55   #9
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

To o tym Dermosanie:
"DERMOSAN® N+R zawiera witaminy A i E które skutecznie regenerują naskórek nadając mu gładkość i sprężystość oraz filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB chroniące skórę przed oparzeniem i nadmiernym wysuszeniem. Podłoże kremu ma lekką konsystencję, delikatnie natłuszcza i nawilża skórę. Dzięki pH 5,5 krem nie wywołuje podrażnień. Zalecany jest do całodziennej pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry oraz ochrony skóry podczas opalania, jeśli nie jest ono zbyt intensywne lub dotyczy osób o ciemnej karnacji."

Skoro to krem połtłusty, to cerę która łatwo się zapycha i tak pewnie zanieczyści... Troszkę bym miała obawy.
Aniu1986, a jak przemywasz tawrz tym petroleum, to stosujezs jeszcze jakiś żel do mycia twarzy i tonik? A jeśli tak, to w jakiej kolejności?
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 12:19   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

wszystko zależy od cery. jednym zapycha, innym nie. tak jest praktycznie ze wszystkim:/ mnie nie zapycha, nawet tłusta wersja, a jeśli chodzi o filtry to bardzo słaba ochrona.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 12:35   #11
AniA1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 46
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Bąbelku_82, zawsze wieczorem napierw robie delikatny peeling. dzięki temu, w momencie kiedy martwy naskórek jest juz usunięty to petroleum napewno lepiej oczyści skórę. tak więc najpierw robie peeling, nastepnie przemywam twarz petroleum d5, a na koniec nakładam niewielka ilość dermosanu. rano także przemywam jeszcze raz twarz petroleum i znowu dermosan. twarz jest oczyszcza, dzięki czemu wygląda ładniej. a dermosan ładnie ją nawilża. i jeszcze raz powtórzę, że w moim przypadku dermosan nie zatyka porów. a kiedyś także było to kłopotliwe dla mnie. myślę że warto spróbować bo nie jest to związane z dużymi kosztami. petroleum d5 kosztuje około 4-5 zł. a Dermosan ok.6-7zł. pozdrawiam
AniA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 23:18   #12
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Cytat:
Napisane przez kamisan
Moja mama podsunęła mi dzisiaj gazetę, w której reklamowali ten dermosan.Cena ok 7 zl czyli niedrogo...ale zastanawiam się czy on nie będzie zapychał.
w jego skłądzie z tego co wiem nie ma niczego co mogłoby zapychać - sama kupiłam i jak narazie jestem zadowolona
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 09:48   #13
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Równiez stosuje tę kurację i faktycznie poprawa była, ale zaczęłam uzywać mleczka do demakijażu i dostałam wysyp. Najlepeij mi buzię zmywa jednak mydełko Bambino albo Dove
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 15:05   #14
frimi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 138
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

A czy ten krem bedize nadawał siem do cery wrażliwej...bo wąłsnie szukam kremu nawilżajacego...a o tym słsyzałam wiele dobrych opinii
frimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 16:30   #15
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Mnie nie uczula, ale cery przesadnie wrażliwej nie mam. Chyba jedynym wyjściem jest kupić(nie kosztuje majatku, ok. 7 zł) i wypróbować na własnej skórze.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 16:55   #16
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Mnie nie uczula, ale cery przesadnie wrażliwej nie mam. Chyba jedynym wyjściem jest kupić(nie kosztuje majatku, ok. 7 zł) i wypróbować na własnej skórze.
nie powinien uczulac bo ma bardzo krótki skład, żadnych wysuszaczy i podrażniaczy
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 17:41   #17
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Hmm.. zastanawiam się nad tą kuracją AniA1986 - mogłabyś jeszcze zdradzić, jaki stosujesz peeling? Mam właśnie problem z dobraniem takiego delikatnego.. Z gory dziękuję
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 21:11   #18
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

wlasinie AniA1986 powiedz jakiego peelingu i zelu uzywasz
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 09:43   #19
AniA1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 46
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Witam Was dziewczyny . więc jesli chodzi o żel i peeling, których uzywam to przyznam, że często je zmieniam. Jeszcze nie trafiłam na taki który całkowiecie by mi odpowiadał. Ale obecnie rano stosuję "Superdziałający antybakteryjny żel do mycia twarzy" firmy SORAYA. Nie wiem czy jest taki "superdziałajacy" ale rano jest bardzo dobry. delikatnie odświeża cere. Natomiast wieczorem stosuję "Łagodny peeling w żelu" firmy CIEN BEAUTY. i jest to łagodny peeling do twarzy dla delikatnej cery. Nie pamiętam juz zupełnie ile kosztował ten żel do twarzy z SORAYA ale ten peeling kosztował grosze. jeśli dobrze pamiętam to około 5/6 zł.

Frimi pytałaś czy Dermosan nie uczula. ja raczej nie mam cery wrazliwej, ale czasem zdarzało się że jakiś krem mnie podrażniał. ale z czystym sumieniem moge powiedzieć że Dermosan NIE. jest naprawdę delikatny. mnie najbardziej podoba się w nim to, że tak łatwo się wchłania i twarz się po nim nie świeci. ale oczywiście zdaję sobię sprawę, że na każdego może inaczej działać.

Pozdrawiam
AniA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-05, 10:08   #20
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

AniA1986 - dzięki za odpowiedź
Mam jeszcze jedno pytanie - czy stosując taką kurację można opalać się na solarium, czy są może jakies przeciwwskazania?? Nie robię tego często, ale czasem mi się zdarza
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 21:03   #21
AniA1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 46
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Szczerze Ci powiem xyoko, że nie mam pojęcia. Ja sama nie chodzę na solarium więc poprostu nigdy nie zastanawiałam się nad tego typu rzeczami. Dużo mowy na forum było na temat olejku pichtowego, a dokładnie na temat toniku zrobionego na jego bazie. Olejek miszało się z Petroleum więc może tam ktos wypowiadał się na temat solarium i owego toniku. Więc jesli tam ktoś mówił, że można korzystac z solarium to jesli chodzi o samo petroleum to wydaje mi się, że nie będzie problemu. Tym bardziej, że on bardzo szybko paruje. w sumie to on tylko oczyszcza twarz z zanieczyszczeń. Więc przkro mi ale chyba nie moge odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ale i tak gorąco pozdrawiam
AniA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 22:12   #22
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

A gdzie kupić to pentoleum? w aptece? to jakby tonik? Mi pomagają tabletki z bratka. Lykam je juz długo widzę poprawę znaczną
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 08:52   #23
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Petroleum W aptece, za ok.5 zł.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 10:42   #24
AniA1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 46
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Tak jak powiedziała Sovilo Petrolum dostepne jest w aptekach. to nie jest tonik. jest oczyszczona (nietłusta ) nafta kosmetyczna.
AniA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 11:53   #25
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Petroleum D-5. Babka raz zapytała czy do picia,a ja zgłupiałam i powiedziałam, że taką do przemywania buzi I dała mi ta sama co zwykle
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 12:07   #26
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Dziękuję AniA1986 Poszukam tego wątku Rownież pozdrawiam
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 13:42   #27
AniA1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 46
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Sovilo ja za pierwszym razem tez miałam taka sytuację babka w aptece zapytała się czy to ma być petroleum do włosów czy do picia, a ja mówię że do przemywania twarzy hehehe pozdrowionka
AniA1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 16:07   #28
sha
Raczkowanie
 
Avatar sha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 77
GG do sha
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Czy chodzi tu o naftę z witaminą A+E ??
sha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 06:02   #29
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Na ładniejszą cerę ;)

Również od niedawna stosuje ten sposób, ale dumnie przyznam, że wpadłam na iego sama Równiez używałam mieszanki z oelijkiem pichtowym, na poczatku rewelacja, po kilku tygoeniach przestała działać Zaczęłam więc stosować samo petroleum i uzywam go codziennie wieczorem po umyciu twarzy, przed nałozniem kremu. Natomiast Dermosanu używam juz od kilkiu miesięcy, znalazłam go metodą prób i błędów- jest to jedyny chyba kremik, który kupiłam ponownie i to juz kilka razy Nie zapycha, nawilża, ma tam jakieś filtry, jest tani i ogólnie dostępny. Nazwa''półtłusty'' jest mylaca, bo wg. mnie nic nie natłuszcza, szybko się wchłania, jest po prostu nawilżający. Tak, wiem- jest wiele kremów nawilżających, pewnie też ładniej pachnących, ale po tym mam pewość, że nic mnie nie zapcha
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.