Czego nie mówić kobiecie w ciąży? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-27, 14:30   #61
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;49959211]Dżizas, a co to za ludowa mądrość [/QUOTE]

Bo ona ma córkę (tylko córkę), więc wie Z córką jest lepszy kontakt, bla bla bla.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 14:45   #62
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Taa.. Mam znajomą, która jeździ ze swoim 18-letnim synem do galerii na zakupy Taki masz kontakt, jak se wychowasz..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:04   #63
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;49959912]Taa.. Mam znajomą, która jeździ ze swoim 18-letnim synem do galerii na zakupy Taki masz kontakt, jak se wychowasz..[/QUOTE]
Ano właśnie. Już mi się komentować tego nie chciało.
Ale serio, współczucie, że będę miała synka a nie córkę - masakra
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 16:38   #64
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
A mnie irytowało, wkurzało wręcz niemiłosiernie, kiedy na informację, że będzie chłopiec, słyszałam słowa pocieszenia, że USG nie jest takie pewne i jeszcze może się okazać, to tak naprawdę noszę w sobie dziewczynkę
Jak kiedyś powiedziałam znajomej, że cieszę się, że będę miała synka, że chcę mieć synka, usłyszałam od niej, że największym szczęściem dla kobiety jest jednak posiadanie córki Wkurzyłam się na maksa wtedy
W tym temacie, to mnie rozwalają teksty przy rugim dziecku: macie chłopca, ja teraz będzie dziewczynka to juz będziecie ieć z głowy
(boprzecież parka musi być)
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 19:15   #65
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
W tym temacie, to mnie rozwalają teksty przy rugim dziecku: macie chłopca, ja teraz będzie dziewczynka to juz będziecie ieć z głowy
(boprzecież parka musi być)
Przyznam szczerze, że mnie się parka zawsze marzyła ale drugim synkiem też nie pogardzę Wyobrażam sobie jednak te komentarze, jeśli rzeczywiście drugi też będzie chłopiec
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 19:28   #66
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;49934116]Albo "wolałabyś chłopca czy dziewczynkę?"[/QUOTE]

A dla mnie normalne pytanie.

Tak samo pytanie o termin porodu też zupełnie w porządku.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 19:39   #67
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
A dla mnie normalne pytanie.

Tak samo pytanie o termin porodu też zupełnie w porządku.
Mnie pytali raczej nie o termin, tylko który miesiąc, a ja musiałam się wtedy zastanowić, zanim odpowiedziałam, bo na co dzień posługiwałam się tygodniami ciąży a nie miesiącami
Te pytania akurat też mnie nie denerwowały
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 19:54   #68
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Mnie pytali raczej nie o termin, tylko który miesiąc, a ja musiałam się wtedy zastanowić, zanim odpowiedziałam, bo na co dzień posługiwałam się tygodniami ciąży a nie miesiącami
Te pytania akurat też mnie nie denerwowały
Tez mam problem jak ktoś pyta w jakim jestem miesiącu i przeliczam w głowie
I też spotkałam się z tym, że jak córka to lepiej a jak syn to wzrok współczucia, masakra.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 20:24   #69
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

U mnie było trochę inaczej, gdy odpowiadalam ze będzie syn to od wielu osób słyszałam: to pewnie mąż jest dumny/cieszy się. A z dziewczynki by się nie cieszył?
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:28   #70
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
U mnie było trochę inaczej, gdy odpowiadalam ze będzie syn to od wielu osób słyszałam: to pewnie mąż jest dumny/cieszy się. A z dziewczynki by się nie cieszył?
Tak, strasznie durne.
Mojemu mężowi akurat płeć była totalnie obojętna. I kiedy tak odpowiadałam słyszałam: "taaak, tylko tak mówi".
No comment.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:31   #71
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Wprawdzie ja mam dopiero jedno dziecko, ale wydaje mi się, że prawdziwy cyrk z komentarzami odnośnie płci zaczyna się przy drugim dziecku. Mam wrażenie, że wszyscy postronni mają ogromne ciśnienie na parę

Wolę nie wyobrażać sobie, ile się musiała nasłuchać moje babcia w każdej kolejnej ciąży (urodziła 6 synów i ani jednej córki )
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 21:42   #72
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Wolę nie wyobrażać sobie, ile się musiała nasłuchać moje babcia w każdej kolejnej ciąży (urodziła 6 synów i ani jednej córki )
Nie mam jakiegoś ciśnienia na parę ale scenariusz Twojej babci to faktycznie nieciekawy. Jedna dziewczynka by nie zaszkodziła dla urozmaicenia towarzystwa
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 22:00   #73
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Tak, strasznie durne.
Mojemu mężowi akurat płeć była totalnie obojętna. I kiedy tak odpowiadałam słyszałam: "taaak, tylko tak mówi".
No comment.
A mój był dumny, że będzie syn
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2015-01-28 o 00:07
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 23:57   #74
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
A dla mnie normalne pytanie.

Tak samo pytanie o termin porodu też zupełnie w porządku.
Dla mnie o termin też, ale to, co bym wolała już nie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 19:13   #75
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;49969092]Dla mnie o termin też, ale to, co bym wolała już nie.[/QUOTE]

A ja z siostrami i koleżankami normalnie o tym rozmawiałam.
Ja np. bardzooo chciała miec córkę, i tego nie kryłam

Ale dla mnie z pytań tu wymienianych większość jest dla mnie okey,
które normalnie zadawałam i odpowiadałam,
o to jak się czuję, czy wymiotuje, czy wybrałam imie,w jakim szpitalu rodzisz, pytanie o imię to wogole pierwsze które mi sie nasuwa. Nawet raz zadałam pytanie kto jest ojcem hahah


także w moim odczuciu ciężkie z was ciążowe rozmówczynie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 19:45   #76
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ale dla mnie z pytań tu wymienianych większość jest dla mnie okey,
które normalnie zadawałam i odpowiadałam,
o to jak się czuję, czy wymiotuje, czy wybrałam imie,w jakim szpitalu rodzisz, pytanie o imię to wogole pierwsze które mi sie nasuwa. Nawet raz zadałam pytanie kto jest ojcem hahah


także w moim odczuciu ciężkie z was ciążowe rozmówczynie
Ja też pytam o imię, rzeczywiście to jedno z pierwszych pytań, które się nasuwa
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 11:26   #77
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Wprawdzie ja mam dopiero jedno dziecko, ale wydaje mi się, że prawdziwy cyrk z komentarzami odnośnie płci zaczyna się przy drugim dziecku. Mam wrażenie, że wszyscy postronni mają ogromne ciśnienie na parę

Wolę nie wyobrażać sobie, ile się musiała nasłuchać moje babcia w każdej kolejnej ciąży (urodziła 6 synów i ani jednej córki )
Oj tak!
My chcieliśmy drugą córkę, to się nadziwić nie mogli, bo przecież każdy facet chce mieć syna. Jak się okazało, że będzie syn jednak, to radość bo "parka". A mnie samo słowo "parka" do szału doprowadza, bo parkę to mogę mieć papużek, a dzieci to dzieci, a nie parka
Ale przynajmniej skończyło się gadanie "a kiedy drugie"

Mnie jeszcze wkurzało pytanie czemu nie chcę mieć cc. Pierwsza ciąża tak się skończyła, teraz chciałam sn i każdy chciał, żebym mu się spowiadała dlaczego...
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 09:50   #78
Iniusia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 57
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

A ja będę miała drugieg synka i wcale nie narzekam. co prawda marzyłam o córci, ale tak wyszło i nie widzę w tym najmniejszego problemu.
Iniusia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 14:25   #79
monikaa31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 28
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Najgorsze są opowieści o porodach rodem z horrorów i straszenie swoimi doświadczeniam i wizją jak to będzie okropnie. Sama miałam bardzo ciężki poród, po którym długo nie mogłam dojść do siebie, a mimo to nie opowiadałam o tym koleżankom w ciąży i nie straszyłam ich, bez sensu, przecież każdy poród i każda ciąża jest inna.
monikaa31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 08:34   #80
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Oj tak!
My chcieliśmy drugą córkę, to się nadziwić nie mogli, bo przecież każdy facet chce mieć syna. Jak się okazało, że będzie syn jednak, to radość bo "parka". A mnie samo słowo "parka" do szału doprowadza, bo parkę to mogę mieć papużek, a dzieci to dzieci, a nie parka
Ale przynajmniej skończyło się gadanie "a kiedy drugie"

Mnie jeszcze wkurzało pytanie czemu nie chcę mieć cc. Pierwsza ciąża tak się skończyła, teraz chciałam sn i każdy chciał, żebym mu się spowiadała dlaczego...
Faktycznie dziwne pytania ipodejście do kwestii.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 07:58   #81
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Mnie denerwuje stwierdzenie, że muszę być 3 raz w ciąży bo przecież dwie dziewczynki to bez sensu chłopak musi być.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 08:15   #82
gosiaczekl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 22
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Mnie z kolei denerwowały pytania: ile już przytyłaś, ile masz w pasie...
I dla odmiany po porodzie: ile już schudłaś.
Moja teściowa przyjechała do nas 5 dni po porodzie (jeszcze miałam szwy po cc) i jednym z pierwszych pytań było: czy już się mieszczę w ubrania z przed ciąży
I jeszcze dlaczego cc? W końcu zaczęłam odpowiadać : bo tak.
gosiaczekl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 08:28   #83
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez monikaa31 Pokaż wiadomość
Najgorsze są opowieści o porodach rodem z horrorów i straszenie swoimi doświadczeniam i wizją jak to będzie okropnie. Sama miałam bardzo ciężki poród, po którym długo nie mogłam dojść do siebie, a mimo to nie opowiadałam o tym koleżankom w ciąży i nie straszyłam ich, bez sensu, przecież każdy poród i każda ciąża jest inna.
Też tego właśnie doświadczam... Siedzę w pracy i nagle koleżanka ni z gruchy ni z pietruchy szczebiotliwym głosikiem "a wiesz! jak mnie nacinali to nic nie czułam, bo ból związany z parciem był tak duży! wyobrażasz sobie co to musi być za ból skoro nie czujesz tego jak ci nacinają skórę??? WYOBRAŻASZ SOBIE TO???"

Cytat:
Napisane przez gosiaczekl Pokaż wiadomość
Mnie z kolei denerwowały pytania: ile już przytyłaś, ile masz w pasie...
I dla odmiany po porodzie: ile już schudłaś.
Moja teściowa przyjechała do nas 5 dni po porodzie (jeszcze miałam szwy po cc) i jednym z pierwszych pytań było: czy już się mieszczę w ubrania z przed ciąży
I jeszcze dlaczego cc? W końcu zaczęłam odpowiadać : bo tak.
Ja jestem w połowie ciąży i z moją tesciową odkąd jej powiedzieliśmy rozmawiałam 2 razy. I za każdym razem pierniczy mi na temat tycia w ciąży. Już nie wspomnę że sama nie jest ani nigdy w życiu top modelką nie była (widzialam na zdjeciach) Super figury nigdy za młodu nie miała, tym barziej teraz. Ale uwielbia komentować figury innych kobiet.
Jest na tyle walnięta w dekiel, że mi gada na swoją własną córkę " a wiesz, bo Marta to przytyła tyle w ciaży bo nic nie robiła tylko od razu na zwolnienie i tylko leżała, leżała i jadła!" - a akurat ta dziewczyna miała przed ciążą ostrą niedowagę, przytyła 19 kilo, więc dla niedowagi w normie, oprócz tego miała robioną amniopunkcję, więc od momentu tego zabiegu poszła na zwolnienie i się oszczędzala. Notabene zaraz po ciaży kilogramy jej zeszły. Dla mnie nic dziwnego Ale żeby matka na córkę tak nadawała No mnie to się w głowie nie mieści.
I sobie postanowilam, że jeszcze jeden tekst na temat wagi w czasie ciązy i powiem jej, że nie mam ochoty o tym rozmawiać - moja sprawa ile przytyje w czasie ciąży, ile się będę ruszać i do cholery - kiedy schudnę.

No i oprócz tego - irytują mnie pytania "co byś chciała? chłopca czy dziewczynkę?", "a mąż co by chciał?" Jak odpowiadam, że nie ma to dla mnie większego znaczenia to oczywiście komentarze, że nieee no na pewno nie prawda!
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 09:32   #84
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

My odkąd mamy dziewczynkę i chłopca już usłyszeliśmy tyle gratulacji że aż się zdziwiłam. Wreszcie nikt nas nie pyta kiedy następne, i inne durne pytania bo osiągnęliśmy przecież pełnię szczęścia mając "parkę". Sąsiedzi nam tyle nasłodzili że nie wiedziałam co powiedzieć.

Też wiele razy słyszałam od obcych starszych kobiet np. w aptece że lepiej mieć dziewczynkę bo chłopiec się nie zaopiekuje matką na starość.

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje stwierdzenie, że muszę być 3 raz w ciąży bo przecież dwie dziewczynki to bez sensu chłopak musi być.
Moja przyjaciółka ma cztery córeczki i bardzo dużo się musiała nasłuchać nt potencji męża , i niewybrednych komentarzy ile jeszcze będą mieć dzieci, ile tych dziewczynek itd.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 02:51   #85
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

ojezu na mnie słowo parka też działa jak płachta na byka
kojarzy mi sei tylko z kurtką parką
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 07:53   #86
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
ojezu na mnie słowo parka też działa jak płachta na byka
kojarzy mi sei tylko z kurtką parką
Jak byłam w drugiej ciąży i jeszcze nie wiadomo było jakie są płcie. To usłyszałam od teściowej, że teraz przydaliby się chłopcy, bo rodzina będzie niepełna (z pierwszej ciąży mam dziewczynkę). Mój komentarz ,bo nie było sensu wdawać się w dyskusję.
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 11:16   #87
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

mnie najabrdziej denerwuja pytania czy wpadlismy? oraz tekst "a co bedziesz miala, chlopca?" gdzie akurat wolalam dziewczynke a teraz kiedy juz jest jasne co bedzie, te pelne wspolczucia i zdziwienia spojrzenia kolezanek z pracy pochodzacych z Pakistanu i Indii kiedy na pytanie o plec odpowiadam z radosnym usmiechem ze dziewczynka
a i jeszcze mnie denerwuja wszelkie dobre rady, owszem dobre rady zawsze fajnie i dobrze uslyszec od bardziej doswiadczonych ale jak po raz piecdziesiaty slysze "ale za duzo malych ubranek nie kupuj" to szlag mnie trafia albo tekst ale ty sie musisz teraz cieplo ubierac/dbac o siebie/zdrowo jesc, bo kurcze bez tego to bym w samych gaciach po ulicy latala i wyzerala zepsute zarcie ze smietnika no luuuuudzie....
a i na zakonczenie tekst ktory mnie poprostu rozwalil: ale ty wiesz ze teraz pic nie mozesz?
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 15:16   #88
lekkaatletka
Zadomowienie
 
Avatar lekkaatletka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 161
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
tekst ale ty sie musisz teraz cieplo ubierac/dbac o siebie/zdrowo jesc, bo kurcze bez tego to bym w samych gaciach po ulicy latala i wyzerala zepsute zarcie ze smietnika no luuuuudzie....


Słabe jest pytanie " a nie myślałaś o imieniu X?" I tu imię które jest totalnie od czapy względnie mojego gustu i nazwiska jak tu odpowiedziec, zeby nie urazic pytającego
lekkaatletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:04   #89
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

,,No po co TO ludziom? To nie dla mnie'' - Co mnie obchodzi czy ktoś chce mieć dziecko? My postaraliśmy się o dziecko, bo chcieliśmy

Porady i opowieści ludzi mających dzieci. Wszystko pokazane od najgorszej strony. Czemu nikt nie opowie o dobrych stronach porodu, życia z noworodkiem? Wyjątkiem jest chyba tylko moja siostra, która mnie nie straszyła.

Wczoraj usłyszałam jakie to prze*ebane jest mieć dziecko, jak to się człowiek nie wyśpi i nie ma spokoju od chłopaka, który nie ma dzieci(a wątpię czy kiedykolwiek miał dziewczynę chociaż )

I wyjątkowo doprowadza mnie do szału z góry powiedziane, że będziemy spali z dzieckiem w łóżku, że przestaniemy mieć swoje życie, nigdy już nigdzie nie pojedziemy, zero imprez itp. Jeden kolega był wyjątkowo ,,obeznany'' w temacie i jak usłyszał, że do TŻ mówię, że nigdy w życiu nie zgodzę się na spanie z dzieckiem, to aż zapienił się. Stwierdził, że na 100% będzie dziecko z nami spało i nie będzie innej opcji. On ma dwie córki z poprzednią dziewczyną i obie z nimi spały więc u nas też tak będzie.

Co do wagi cieszą mnie komentarze, że mam mały brzuch i nie przytyłam. W końcu to chyba dobrze, że tylko brzuszek zrobił się zaokrąglony, a nie cała zaczęłam przypominać kulę
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:58   #90
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Cytat:
Napisane przez andere Pokaż wiadomość
,,No po co TO ludziom? To nie dla mnie'' - Co mnie obchodzi czy ktoś chce mieć dziecko? My postaraliśmy się o dziecko, bo chcieliśmy

Porady i opowieści ludzi mających dzieci. Wszystko pokazane od najgorszej strony. Czemu nikt nie opowie o dobrych stronach porodu, życia z noworodkiem? Wyjątkiem jest chyba tylko moja siostra, która mnie nie straszyła.

Wczoraj usłyszałam jakie to prze*ebane jest mieć dziecko, jak to się człowiek nie wyśpi i nie ma spokoju od chłopaka, który nie ma dzieci(a wątpię czy kiedykolwiek miał dziewczynę chociaż )

I wyjątkowo doprowadza mnie do szału z góry powiedziane, że będziemy spali z dzieckiem w łóżku, że przestaniemy mieć swoje życie, nigdy już nigdzie nie pojedziemy, zero imprez itp. Jeden kolega był wyjątkowo ,,obeznany'' w temacie i jak usłyszał, że do TŻ mówię, że nigdy w życiu nie zgodzę się na spanie z dzieckiem, to aż zapienił się. Stwierdził, że na 100% będzie dziecko z nami spało i nie będzie innej opcji. On ma dwie córki z poprzednią dziewczyną i obie z nimi spały więc u nas też tak będzie.

Co do wagi cieszą mnie komentarze, że mam mały brzuch i nie przytyłam. W końcu to chyba dobrze, że tylko brzuszek zrobił się zaokrąglony, a nie cała zaczęłam przypominać kulę
Akurat spanie z dzieckiem (noworodek, niemowlę) jest dla dziecka często bardzo ważne i nie wyklucza życia seksualnego.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-11 23:11:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.