Drogie podklady ;) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-25, 10:47   #121
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: Drogie podklady ;)

gapa ze mnie dzieki agabil1 motam się cos w tych postach juz
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 10:53   #122
migdalowa89
Raczkowanie
 
Avatar migdalowa89
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 198
GG do migdalowa89
Dot.: Drogie podklady ;)

Ja raczej na co dzień używam Maybelline matt mousse'a albo matującego z Eveline i w zupełności wystarczaja do pracy czy na zakupy, ale jeśli chodzi o większe wyjścia to mój faworyt nieprześcigniony to Lancome Adaptive. Pokochałam go od studniówki i teraz z żalem patrzę jak sie kończy i trzeba zainwestwać w nowy. Chociaz niewykluczam, że spróbuję teraz czegoś innego. pozdrawiam
__________________


migdalowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 12:35   #123
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Drogie podklady ;)

Chciałabym wypróbować jakiegoś wysokopółkowca, szukam czegoś lekkiego, nie tworzącego maski, ale wyrównującego koloryt. Chciałabym uzyskać efekt jednolitej i zdrowej skóry. Widziałam reklamy EL Double Wear Light, ale recenzje są różne, znacie inne podkłady o podobnych właściwościach?
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 21:11   #124
swirrruska
Rozeznanie
 
Avatar swirrruska
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 670
Dot.: Drogie podklady ;)

Moim zdaniem dobry podklad to podstawa, ogólnie zaczynam kupowac kosmetykow troszke mniej, ale za to lepszych jakosciowo.
Przetestowalam juz pare wynalazkow:

Revlon COLORSTAY-strasznie wysuszal i bardzo widoczne byly skorki, kolor na mnie trupi ( podobno byl jeden z ciemniejszych )

Clinique PERFECTLY REAL MAKEUP- bez polotu, zadnych rewelacji, niestety po 2 godzinach moja skora juz sie swiecila, nie dawal sobie rady z malymi wypryskami, jedynie kolor byl idealny

Clinique nowy SUPERFIT-uzylam raz i jak dla mnie klapa

Bourjois REPULPANT-REBOOSTING- przez pierwszy miesiac mi odpowiadal , potem juz coraz mniej, idealnie stapial sie ze skora, był prawie niewidoczny, nie wysuszal, jednak za słabo krył i po zbyt krótkim czasie moja skóra sie błyszczala, jednak jeden z lepszych ktore testowalam

EL DOUBLE WEAR- najlepszy z moich podkladow... jednak nie idealny, caly czas szukam " tego jedynego"
swirrruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 21:22   #125
moniczka2222
Rozeznanie
 
Avatar moniczka2222
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 998
Dot.: Drogie podklady ;)

Cytat:
Napisane przez mirika Pokaż wiadomość
chyba właśnie z tego koloru miałam próbkę, choć na opakowaniu nie było napisane 010 tylko 01, ale jest właśnie taki jasny...dla mnie idealny kolor.


.
miriko 01 i 010 to dwa rozne kolorki oba jasniutkie, zastanawialam sie nad 01 ale w koncu kupilam 010 bo bardziej mi odpowiada.
moniczka2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 16:01   #126
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Drogie podklady ;)

a ja w sobotę dostałam odlewki:
- shiseido dual balance 040
- cliniqua superfit oil free 06
- EL DW light 3.0
Wypróbowałam wszystkie i najbardziej zauroczył mnie shiseido, zaraz potem clinique ale ten odcień 06 jest za ciemny /05 natural był w sam raz/. Ponadto clinique wpada w pomarańcz przy tym shiseido. Ten ostatni ma odcień pięknego, klasycznego beżu . EL za ciemny, ponadto nie zachwycil mnie tak jak ten pierwszy.
Czy wiecie kiedy będą jakieś obniżki w sephorze? Bo ceny tych podkładów na truskawie albo fragrance prawie takie jak u nas ..
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 16:12   #127
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Drogie podklady ;)

giga... do dziś jest -20% w sephorze....
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 16:52   #128
mirika
Rozeznanie
 
Avatar mirika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 967
Dot.: Drogie podklady ;)

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
Chciałabym wypróbować jakiegoś wysokopółkowca, szukam czegoś lekkiego, nie tworzącego maski, ale wyrównującego koloryt. Chciałabym uzyskać efekt jednolitej i zdrowej skóry. Widziałam reklamy EL Double Wear Light, ale recenzje są różne, znacie inne podkłady o podobnych właściwościach?
spróbuj lancome teint idole ultra. absolutnie nie tworzy maski i ładnie wyrównuje kolor skór

Cytat:
Napisane przez moniczka2222 Pokaż wiadomość
miriko 01 i 010 to dwa rozne kolorki oba jasniutkie, zastanawialam sie nad 01 ale w koncu kupilam 010 bo bardziej mi odpowiada.
a może wiesz, który jest ciemniejszy?

wczoraj testowałam HR i ten podkład wydaje mi się gorszy niż lancome. jutro zobaczę estee lauder.
__________________
Jaśminka jest z nami


mirika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 16:57   #129
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Drogie podklady ;)

Ale kusicie
Ja tez sie juz od dawna zbieram do kupienia podkladu z wyzszej polki.
W tej chwili uzywam podkladu z Bourjois - 10hrs sleep effect i lasting performance z max factora (moj ulubiony).
Rozwazam powaznie EL i Lancome. A czy Dior i Chanel maja rowniez jakies dobre podklady do cery mieszaniej?
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 17:05   #130
mirika
Rozeznanie
 
Avatar mirika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 967
Dot.: Drogie podklady ;)

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Ale kusicie
Ja tez sie juz od dawna zbieram do kupienia podkladu z wyzszej polki.
W tej chwili uzywam podkladu z Bourjois - 10hrs sleep effect i lasting performance z max factora (moj ulubiony).
Rozwazam powaznie EL i Lancome. A czy Dior i Chanel maja rowniez jakies dobre podklady do cery mieszaniej?
to jesteśmy w podobnej sytuacji i mogę cię pocieszyć, że to nie jest takie łatwe. po prostu musisz próbować...w drogeriach możesz poprosić o próbki.
__________________
Jaśminka jest z nami


mirika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 17:41   #131
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Drogie podklady ;)

Też tak myślę. Tu chodzi o jakość. A tez mam problematyczną cerę.
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 17:48   #132
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Drogie podklady ;)

Według mnie Teint idol się nie nada, ja bym jednak została przy EL Double Wear,lub Shiseido Dual ..... to z tych droższych a z troszkę tańszych polecam Revlon Color Stay-jest na prawdę w porządku.uważam że nie ma cudów i żaden podkład nie spowoduje że twarz będzie matowa calutenki dzien,poza tym może się nie znam ale nie wiem czy to byłoby dobre dla cery...takie blokowanie...
skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 17:55   #133
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Drogie podklady ;)

Double Wear Estee Lauder matuje bardzo długo i chyba juz nic lepszego nie potrzeba. Tak mi się wydaje. Nie trzeba do niego używać już pudru. Miałam jeszcze próbki Sisley, są trwałe jak diabli i do tego wydajne ale cena zabójcza. Jednak gdybym była w stanie go kupić nie wahałabym się.
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 17:58   #134
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Drogie podklady ;)

O tak sisley nie wzięłam pod uwagę ,no ale ta cena..........
skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 18:02   #135
Lipglossjunkie
Zakorzenienie
 
Avatar Lipglossjunkie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 8 241
GG do Lipglossjunkie
Dot.: Drogie podklady ;)

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość

To zrobię podejście nr2 Dziękuję Tobie za radę

Nie ma za co Ja tez wlasnie jestem ochrowa - mam 020 i 040
__________________
Cute Overload
" Nie oczekuj zrozumienia, chowaj głębiej te rachunki! "
Guarana

Lipglossjunkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 18:35   #136
majula
Zakorzenienie
 
Avatar majula
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 958
Dot.: Drogie podklady ;)

Cytat:
Napisane przez Giga10 Pokaż wiadomość
a ja w sobotę dostałam odlewki:
- shiseido dual balance 040
- cliniqua superfit oil free 06
- EL DW light 3.0
Wypróbowałam wszystkie i najbardziej zauroczył mnie shiseido, zaraz potem clinique ale ten odcień 06 jest za ciemny /05 natural był w sam raz/. Ponadto clinique wpada w pomarańcz przy tym shiseido. Ten ostatni ma odcień pięknego, klasycznego beżu . EL za ciemny, ponadto nie zachwycil mnie tak jak ten pierwszy.
Czy wiecie kiedy będą jakieś obniżki w sephorze? Bo ceny tych podkładów na truskawie albo fragrance prawie takie jak u nas ..
a ten z shiseido wysuszal? i czy nadawalby sie do suchej? bo myslalam o nim bo clinique wogole sie u mnie nie sprawdzil
majula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 19:38   #137
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Drogie podklady ;)

Cytat:
Napisane przez majula Pokaż wiadomość
a ten z shiseido wysuszal? i czy nadawalby sie do suchej? bo myslalam o nim bo clinique wogole sie u mnie nie sprawdzil
już o tym pisałam w wątku o Shiseido, ale dzisiaj właśnie wypróbowałam Clinique Superfit i mogę stwierdzić, że DB jest bardziej kremowy i leisty niż Clinique

także powinnaś być zadowolona z tego Shiseido
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 19:39   #138
majula
Zakorzenienie
 
Avatar majula
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 958
Dot.: Drogie podklady ;)

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
już o tym pisałam w wątku o Shiseido, ale dzisiaj właśnie wypróbowałam Clinique Superfit i mogę stwierdzić, że DB jest bardziej kremowy i leisty niż Clinique

także powinnaś być zadowolona z tego Shiseido
wiem czytalam dziekuje raz jeszcze
majula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 19:56   #139
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Drogie podklady ;)

Ja probowalam srednia i troche podkladow z wyzszej polki.Niestety przy mojej wrazliwej i sklonnej do zapychania cerze trudno mi bylo znalesc idealny podklad.Z tego co mi wiadomo to wiekszosc podkladow tych z wysokiej polki jest napakowana silikonami i przewaznie perfumowana.Nie mowie ze wszystkie ale te co ja probowalam nie sprawdzily sie-zawsze bylo cos nie tak.

Odetchnelam dopiero jak odkrylam podklady mineralne-sa idealne dla mojej cery i tanie(w granicach od $10 do $20).
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 20:24   #140
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Drogie podklady ;)

Dziewczyny, a co z hiciorem Shiseido SPF 43 ??? Niefajny? Ja pochwale. Miodzio podkladzik. W mojej malej hierarchii stoi nawet wyzej od DW (ze wzgledu na filtry!).
A tak szczerze - nigdy nie mialam zadnego podkladu ani z niskiej, ani nawet ze sredniej polki ... Jest sens w ogole probowac, czy tego typu eksperymenty dzialaja tylko z dolu na gore ???
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 22:20   #141
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Drogie podklady ;)

Ja również mam za sobą całą mase przetestowanych podkładów - od niskiej półki (zanim nie zaczęłam pracować i głupio byłoby mi iść do mamy i powiedzieć, że chcę 200 PLN na podkład) do wysokiej półki...

Obecnie lekko eksperymentuję z kwasami i retinoidami, więc skórę mam podrażnioną i lekko schodzącą. Dodatkowo moja przetłuszczająca się cera nagle zapragnęła dużej dozy nawilżania, bo pod wszystkim się ściąga.

Udałam sie więc na przemarsz przez Douglasy, Sephory i Marrionaudy... Powiem szczerze, że nie lubię sie prosić o próbki, a dziewczyny z perfumerii raczej nie dają ich chętnie (chętniej, kiedy do perfumerii idę po pracy - w pełnym makijażu, szpileczkach io garniturku, bardzo niechętnie, kiedy jestem tam w jeansach w sobotę z leciutkim makijażu po zabeigu kosmetycznym).. ale to tak btw.

Ostatnio znalazłam bardzo dobry podkład - świeża cera, dobre krycie i naturalny efekt - Guerlain Parure Extreme i drugą wersję Parure Aqua - w zależności od dnia skóra woli jeden lub drugi... ale niestety cena powala - 189 PLN...
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 23:35   #142
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Drogie podklady ;)

a ja przetestowałam przez weekend 2 podkłady

smashbox high definition - tragedia, źle się rozsmarowywał, słabo krył, i jeszcze ten okropny zapach - chciałam go zmyć w połowie nakładania

givenchy skin tonic - cudowny, świetna konsystencja, dobre krycie, nie podkreśla suchych skórek, czuję, że znalazłam swój ideał, ale mam jeszcze do przetestowania shiseido i clarinsa
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 06:01   #143
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Drogie podklady ;)

Naamach - odnośnie podkładów Guerlain'a . Napisałaś : dobre krycie. Naprawdę dobre ?! Mam bardzo problematyczną skórę na twarzy i potrzebuję dobrze kryjący podkład. Od ponad pół roku używam podkładów z firmy MARY KAY. Jestem zadowolona. Korci jednak coś innego, a Guerlain'a jescze nie próbowałam.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 08:12   #144
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Drogie podklady ;)

Cytat:
Napisane przez frywolna franka Pokaż wiadomość
giga... do dziś jest -20% w sephorze....

No ale się wkurzyłam . Byłam w sobotę w Poznaniu w sephorze, brałam próbkę shiseido i cliniqua, pytałam o cenę. A Pani nic, ale to nic nie wspomniała nawet, że jest -20%! Wrr.. Za shiseido wyśpiewała 130 zł i po temacie. No to nie wiem już co jest grane..
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 08:16   #145
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Drogie podklady ;)

Cytat:
Napisane przez Giga10 Pokaż wiadomość
No ale się wkurzyłam . Byłam w sobotę w Poznaniu w sephorze, brałam próbkę shiseido i cliniqua, pytałam o cenę. A Pani nic, ale to nic nie wspomniała nawet, że jest -20%! Wrr.. Za shiseido wyśpiewała 130 zł i po temacie. No to nie wiem już co jest grane..
giga...bo to była promocja na sms.
Jak pokazałabyś sms-a o promocji to by Ci zdjęła tyle z ceny.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 08:28   #146
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Drogie podklady ;)

aha, rozumiem. Szkoda . Sms-a oczywiście nie miałam . Może w grudniu będzie taka normalna obniżka..
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 13:30   #147
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drogie podklady ;)

tak z tymi próbkami jest ,ze sprzedajace wola zostawiac dla siebie a potem sprzedaja na allegro!!!
raz sie tylko zapytałam o próbke i otrzymałam odpowiedz ,ze nie maja próbek!
fakt ,ze przy zakupie jak zostawiam spora sumke ,wtedy otrzymuje kilka fajnych próbek!
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 13:52   #148
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: Drogie podklady ;)

Chyba niepotrzebnie napsioczyłam na Revlona Może nie matuje na super długo ale jednak ujednolica twarz i co dziwne nie powoduje u mnie wysypu, mam wrażenie, że im dłużej go używam tym lepiej wygląda moja cera Jestem zadowlona może skusze się jednak na zakup całej buteleczki
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 15:20   #149
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Drogie podklady ;)

ja obecnie uzywam revlona colorstaya z softflexem kupilam nawet druga buteleczke niestety mam klopotliwa skore, bo latwo ja zapycha, wysusza policzki no i uczula, wiec pozniej musialam ja leczyc:/ poki co revlon spisuje sie na medal! ale testuje nadal mialam juz klinika, z ktorego bylam tez zadowolona jednak mat byl moze na 1-2h a pozniej wygladalo to jakby mi podklad z czola splywal teraz mam w planach testy diora, estee laudera itp ale poki co zostaje przy revlonie bo nie chce znowu skory leczyc caLymi miesiacami
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 18:33   #150
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Drogie podklady ;)

a ja od 2 lat jestem zakochana w Vichy Dermablend...(cena prawie 70zł dla mnie klasyfikuje go narazie jako jeden z droższych) Mam cerę naczynkową w trakcie "reanimacji" i tylko ten podkład radzi sobie z moimi problemami. Nic a nic nie wysusza, nie należy tylko nakładać go na krem który ma tendencje do zostawiania "filmu" bo wtedy zaczyna się świecić, ale z rubialine SVR super się dogadują Pozostanę mu wierna na jeszcze dłuuugi czas
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.