Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-06, 18:12   #511
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Wiosno
Liczbę dni kiedy będziesz stosować tonik przed peelingiem musisz uzależnić od stopnia wrażliwości skóry na kwasy (ale zdanie!). Jednym krzywdę robi diacneal, a inni nie widzą działania. Ale lepiej dłużej niż krócej (kilka dni to chyba za krótko...) - po co ryzykować . szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie używałaś kwasów...
A później to ja radzę włączyć tonik do codziennej pielęgnacji, jeśli Ci się spodoba, bo jak pewnie czytałaś, niektóre dziewczyny się skarżą na podrażnienie po toniku...
Jak mi się skończą kwasy kupione w aptece, to pewnie też sobie go ukręcę, bo po co przepłacać

(bardzo-super avatar )
Dziekuje za odpowiedz ja mam wrazenie, ze moja skora jest sloniowa ale z twarza lepiej nie ryzykowac, bo zaslonic ją trudno jakby nie patrzec to buteleczka tego kwasu nie jest wybitnie droga, najwyzej bedzie lezec
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-06, 23:34   #512
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Zobaczysz, że nie będzie leżeć.

Chciałam Was wszystkie ostrzec: To uzależnia!
Ja nie mogę się nacieszyć widokiem mojego kaprawego czoła w dzień po peeliingu. Zrobiłam go wczoraj i dzisiaj skóra napięta, gładka, cudowna. Szkoda tylko, że niedługo znowu zacznę się łuszczyć (jakoś ten etap przestał mnie cieszyć - chyba wyrosłam z niego).

A właśnie. W rossmannie jest teraz promocja na krem "sutkowy". Kosztuje 6 złotych chyba. Skusiłam się... i jestem zachwycona. Pierwszy raz chwilę po zmyciu kwasu i nałożeniu tego lepiszcza (swoją droga miałam wrażenie jakbym nakładała sobie żywicę na twarz!) od razu przestało mnie cokolwiek piec! Wcześniej używałam oleju z orzechów laskowych i piekło dalej. Lanolina mnie nie zapchała Cud-miód i orzeszki, świetny "krem"
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-07, 09:27   #513
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

tez uwazam, ze uzaleznia--ten peeling(nie tylko WIZAZ)
Za kazdym razem-a zrobiłam juz 4 pelingi--chce wiecej-nie moge doczekac sie, kiedy bedzie nastepny
chyba juz taka moja natura czyt.nałogowca ( choc nie pale i nie pije )
jami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-07, 10:39   #514
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez jami Pokaż wiadomość
tez uwazam, ze uzaleznia--ten peeling(nie tylko WIZAZ)
Za kazdym razem-a zrobiłam juz 4 pelingi--chce wiecej-nie moge doczekac sie, kiedy bedzie nastepny
chyba juz taka moja natura czyt.nałogowca ( choc nie pale i nie pije )
No proszę... Nie tylko ja taka jestem To już nie tylko chodzi o efekty skórne ale jaka przy tym adrenalina! ile emocji: chlapnę tym do oka czy nie chlapnę (przstanę się śmiac, jak moje lewe ręce w końcu trafią )
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-07, 13:27   #515
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

dzisiaj widzialam w tiwi fragment programu o metamorfozach, zdazylam tylko na kocowke, pokazali babke po jakims peelingu kwasowym, wygladala okropnie, cala w brazowych plamach i mowila ze to bardzo boli, po jakims czasie miala sliczna cere, nie mam jakiejs szczegolnie zlej cery, ale dorobilam sie ostatnio dwoch dziurek na policzku, po nieszczesnym wyciskaniu i zdrapywania strupkow i jedno dziwne przebarwienie kolo ust, a wlasciwie dolnej czesci policzka, wyglada jakbym nie potrafila uzywac rozu, chyba jednak sprobuje tego kwasu migdalowego, acne derm chyba nie da rady, zaczne od malych stezen, w koncu to twarz
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-07, 17:38   #516
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Bardzo mądrze Ja zaczynałam od 10% (ale dla niektórych to może być dużo), byłam już po miesiącu (czy dwóch) używania kwasu lysanel active (wcześniej miesiąc effaclar)
A to, co pokazywali w tiwi, to się tym nie przejmuj. Ja nigdy nie miałam ani białych ani brązowych plam - to, co zrobili tej pani to pewnie było duże stężenie (małego w telewizji by nie pokazywali, bo nie jest widowiskowe)
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-07, 18:03   #517
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

ja z moim antytalentem matematycznym ukręciłam sobie coś miedzy 40-50%. i to za pierwszyma razem bez rzadnego toniku, itd...
Skóra mi początkowo zbielała, trzymałam toto 10-15 minut i... 3 dni straszyłam. Brązowe plamu poschodziły mi po ok 7 dniach a skóra pod..fiu-fiu, jutro robie sobie drugi migdałek, ale stężenie przy pomocy mojego TZ wylicze już poprawnie, na 20-25 %
Pierwszy raz używam tylko korektora, moja skóra promienieje...
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-07, 20:06   #518
*Kika*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 446
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Oprócz twarzy chce używać tego peelingu na plecy i mam pytanie jakie stężenie powinno być? i czy na plecach musze tak jak na twarzy najpierw stosować tonik czy może od razu peeling?
__________________

*Kika* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-07, 20:16   #519
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
ja z moim antytalentem matematycznym ukręciłam sobie coś miedzy 40-50%. i to za pierwszyma razem bez rzadnego toniku, itd...
Skóra mi początkowo zbielała, trzymałam toto 10-15 minut i... 3 dni straszyłam. Brązowe plamu poschodziły mi po ok 7 dniach a skóra pod..fiu-fiu, jutro robie sobie drugi migdałek, ale stężenie przy pomocy mojego TZ wylicze już poprawnie, na 20-25 %
Pierwszy raz używam tylko korektora, moja skóra promienieje...
40-50 %
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 09:10   #520
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez *Kika* Pokaż wiadomość
Oprócz twarzy chce używać tego peelingu na plecy i mam pytanie jakie stężenie powinno być? i czy na plecach musze tak jak na twarzy najpierw stosować tonik czy może od razu peeling?
Ja na łydki robiłam od razu bez przygotowania. Skóra na ciele jest grubsza niż na twarzy, więc się nie bałam, nie miałam żadnych podrażnień. Ale to zależy jakie masz plecy i jakie stężenie wybierzesz. Na pewno nie rób 40%

Anastazjaa - mocna jesteś. Wytrzymałaś z tym zajzajerem (ale śmieszne słowo) 10 minut Ja z 20% ledwo siedzę 5 minut, tak mnie piecze/szczypie. Dobrze, że nic Ci się nie stało i wszystko ładnie zeszło. Jednak to po raz kolejny potwierdza moje zdanie, że matura z matematyki powinna być obowiązkowa


I jeszcze mam pytanie: czy Wam przy peelingu, jak wyparuje woda, to robi się biała warstwa malutkich "kryształków" kwasu? Jakoś mi to dziwnie ostatnio wyglądało...
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 09:36   #521
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Robiłam juz dwa razy ten peeling.Za pierwszym razem nakładałam wacikiem i przez bardzo dużo się zmarnowało,bo przecież większość wsiąknęła w niego.Więc za drugim razem użyłam zakraplacza Poprostu nakładam kropelkami na buzie jak serum i rozcieram.Zrobiłam wczoraj 3 ml wody+ 1,25 ml kwasu,nałożyłam dwie warstwy i jeszcze połowa została w buteleczce na następny raz.Taka mała rada jakby ktoś nie wiedział czym nakładać
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 09:37   #522
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez anastazjaa Pokaż wiadomość
ja z moim antytalentem matematycznym ukręciłam sobie coś miedzy 40-50%. i to za pierwszyma razem bez rzadnego toniku, itd...
Skóra mi początkowo zbielała, trzymałam toto 10-15 minut i... 3 dni straszyłam. Brązowe plamu poschodziły mi po ok 7 dniach a skóra pod..fiu-fiu, jutro robie sobie drugi migdałek, ale stężenie przy pomocy mojego TZ wylicze już poprawnie, na 20-25 %
Pierwszy raz używam tylko korektora, moja skóra promienieje...
strasznie wysokie stężenie za wysokie
Kiedy robilaś ten peeling?
Pamiętajcie dziewczyny by robić przerwy między peelingami (w/g mnie absolutne minimum to 2 tygodnie, ja robię co 28 dni). Skóra musi dojść do siebie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 09:42   #523
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
strasznie wysokie stężenie za wysokie
Kiedy robilaś ten peeling?
Pamiętajcie dziewczyny by robić przerwy między peelingami (w/g mnie absolutne minimum to 2 tygodnie, ja robię co 28 dni). Skóra musi dojść do siebie
40% to naprawdę dużo.ja zrobiłam sobie wczoraj 25% i myślałam że oszaleje,tak mnie piekła i bolała skóra Wytrzymałam chyba z 3 minutki i zmyłam a buzie miałam jak burak.Dzisiaj mam dalej takie czerwone placki i buzia jest bardzo ściągnięta. Wcześniej robiłam 15 % peeling. nie ma żartów z kwasami.
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 09:56   #524
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Mysle ze warto przeczytac
http://www.jaworek.net/kosmetyki/fascynacja_kwasy.php
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 10:03   #525
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
40% to naprawdę dużo.ja zrobiłam sobie wczoraj 25% i myślałam że oszaleje,tak mnie piekła i bolała skóra Wytrzymałam chyba z 3 minutki i zmyłam a buzie miałam jak burak.Dzisiaj mam dalej takie czerwone placki i buzia jest bardzo ściągnięta. Wcześniej robiłam 15 % peeling. nie ma żartów z kwasami.
dokładnie. Kwasy to nie żarty, zwłaszcza pierwsze apliakcje powinny być starannie przemyślane
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 12:09   #526
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Jestem juz po 3 peelingu i tak naprawde dopiero teraz widze jakies efekty.
Najpierw przez ok. 2 tygodnie stosowalam tonik z kwasem, potem peeling: 3 ml wody i 1 ml kwasu. Wytrzymalam tylko 3 minuty, potwornie pieklo, szczypalo. Zmylam mydlem, nasmarowalam twarz kremem (nie wyobrazam sobie posmarowac twarzy lanolina , mialam akurat Hydraphase LRP wiec ten krem stosowalam). Luszczylam sie ladnych pare dni. Nastepny peeling byl miesiac pozniej z takim samym stezeniem. Bylo juz troche lepiej, wytrzymalam 10 min. Luszczenie nastapilo. Dwa tygodnie pozniej trzeci peeling. I teraz mam wylinke wlasnie Efekty calkiem fajne: twarz rozjasniona, pory bardzo wyraznie zwezone. Delikatne przebarwienia zniknely. Zamierzam zrobic jeszcze ok. 3 peelingi. Myslicie, ze seria 6 peelingow to nie za duzo? Wlasciwie kiedy nalezy przestac??

Edytowane przez madulka
Czas edycji: 2008-01-07 o 02:04
madulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 12:43   #527
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Ja dzisiaj albo jutro robię kolejny peeling. Mam nadzieję, że tym razem wytrzymam troszkę dłużej z kwasem na twarzy
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 13:51   #528
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Jestem juz po 3 peelingu i tak naprawde dopiero teraz widze jakies efekty.
Najpierw przez ok. 2 tygodnie stosowalam tonik z kwasem, potem peeling: 3 ml wody i 1 ml kwasu. Wytrzymalam tylko 3 minuty, potwornie pieklo, szczypalo. Zmylam mydlem, nasmarowalam twarz kremem (nie wyobrazam sobie posmarowac twarzy lanolina , mialam akurat Hydraphase LRP wiec ten krem stosowalam). Luszczylam sie ladnych pare dni, ale tez troche mnie wysypalo. Nastepny peeling byl miesiac pozniej z takim samym stezeniem. Bylo juz troche lepiej, wytrzymalam 10 min. Luszczenie nastapilo, kilka pryszczykow rowniz wyszlo niestety, ale malutkie. Dwa tygodnie pozniej trzeci peeling. I teraz mam wylinke wlasnie Efekty calkiem fajne: twarz rozjasniona, pory bardzo wyraznie zwezone, zaskorniki sie jakby rozplynely. Delikatne przebarwienia zniknely, mocniejsze bledna. Rowniez wyskoczylo mi kilka malutkich wypryskow, ale same zniknely po 1 dniu. Zamierzam zrobic jeszcze ok. 3 peelingi, mam nadzieje, ze wieksze przebarwienia sie zminimalizuja, bo ze znikna to nie wierze. Myslicie, ze seria 6 peelingow to nie za duzo? Wlasciwie kiedy nalezy przestac??
6 powinno być optymalnie. Co za dużo, to też nie zdrowo Ale 6 z pewnoscią nie będzie za dużo, tyle się robi w seriach znacznie mocniejszych peelingów, wiec w przypadku migdałowego nie będzie problemu.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 14:37   #529
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Robiłam juz dwa razy ten peeling.Za pierwszym razem nakładałam wacikiem i przez bardzo dużo się zmarnowało,bo przecież większość wsiąknęła w niego.Więc za drugim razem użyłam zakraplacza Poprostu nakładam kropelkami na buzie jak serum i rozcieram.Zrobiłam wczoraj 3 ml wody+ 1,25 ml kwasu,nałożyłam dwie warstwy i jeszcze połowa została w buteleczce na następny raz.Taka mała rada jakby ktoś nie wiedział czym nakładać
nie wiem czy ten peeling może sobie tak leżakowac przez tyle czasu ?? Bo tonik ma chyba 'ważność' przez 2 tygodnie
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 14:45   #530
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
nie wiem czy ten peeling może sobie tak leżakowac przez tyle czasu ?? Bo tonik ma chyba 'ważność' przez 2 tygodnie
Skoro tonik moze stac 2 tygodnie to peeling pewnie tak samo.a zużyje go i tak wczesniej na inną część ciała
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 18:01   #531
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Kobitki, czy moge sobie smarowac facjate "tworczoscia radosna"- tak z 50 ml wody destylowanej, 2 ml kwasu H., 1,5 ml kwasu salicylowego, 1,5 ml kwasu mlekowego... taki tonik na ten przyklad by to byl...???
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 19:46   #532
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

W ostatnia sobotę robiłam po raz pierwszy 20%. Wszystko byłoby w porządku, gdy by nie to, że znowu mam jakieś problemy z wypryskami. Tym razem mam kilka małych pryszczy po prawej stronie, wokół ust Podejrzewam zapchanie kremem połtłustym AA. Tam własnie smarowałam najczęściej tym kremem, bo byłam na wiór uschnięta.
Po peelingu 15% wyszły mi dwie paskudy, ale wiedziałam, że wyjdą, bo miałam zaskórniki i skóra pięknie sie oczyściła, jeszcze po jednym został ślad.
Tym razem to ewidentne zapchanie. Czy zawsze coś musi sie dziać

Tak sobie myślę, ze gdyby nie ten peeling, to nie smarowałabym sie tym kremem i nie miałabym tych paskud. Chyba przejdę na Zorac, wiosny może jeszcze nie będzie...
A to zapchanie, a to oczyszczenie
A jeszcze wczoraj było tak pięknie.
Nie dość, że miałam bardzo stresujący i męczący dzień, to wieczorem w lustrze oglądam jakąś masakrę.

Jestem pesymistką a pocieszać umiem innych, nie siebie.
Proszę o pocieszenie.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 20:39   #533
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
W ostatnia sobotę robiłam po raz pierwszy 20%. Wszystko byłoby w porządku, gdy by nie to, że znowu mam jakieś problemy z wypryskami. Tym razem mam kilka małych pryszczy po prawej stronie, wokół ust Podejrzewam zapchanie kremem połtłustym AA. Tam własnie smarowałam najczęściej tym kremem, bo byłam na wiór uschnięta.
Po peelingu 15% wyszły mi dwie paskudy, ale wiedziałam, że wyjdą, bo miałam zaskórniki i skóra pięknie sie oczyściła, jeszcze po jednym został ślad.
Tym razem to ewidentne zapchanie. Czy zawsze coś musi sie dziać

Tak sobie myślę, ze gdyby nie ten peeling, to nie smarowałabym sie tym kremem i nie miałabym tych paskud. Chyba przejdę na Zorac, wiosny może jeszcze nie będzie...
A to zapchanie, a to oczyszczenie
A jeszcze wczoraj było tak pięknie.
Nie dość, że miałam bardzo stresujący i męczący dzień, to wieczorem w lustrze oglądam jakąś masakrę.

Jestem pesymistką a pocieszać umiem innych, nie siebie.
Proszę o pocieszenie.
Mnie tez wyspało po tym jak zrobiłam peeling.Ale w moim przypadku to nie wina kremu którego używam "po" tylko samego kwasu.Bo krem ten sam co zawsze.Czasami wydaje mi sie troche to wszystko bezsensu Kwasze się żeby usunąć blizny i przebarwienia, a przez kwas wychodzą mi nowe pryszcze i nowe ślady się robią i tak w kółko
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 22:50   #534
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Kucyku, za jakiś tydzień będę robić następny 20% i zobaczymy co się będzie dziać. Jak mnie wysypie bez powodu, to zrezygnuję z migdałowego i przejdę na tonik BHA 2%, który dobrze mi służył. Może nie będzie szybkich i spektakularnych efektów po nim, ale przynajmniej nie będę musiała nawilżac i natłuszczać się kremami, które mnie zapychają. Do tego Acne Derm i tak dowlokę się do wiosny a potem zobaczymy, bo trochę boję się używać kwasów letnia porą.
Mam jeszcze ochotę wypróbować Xerial 5 jako nawilżanie popeelingowe. Może on mnie nie zapcha, choć skład nie jest wolny od zapychaczy i różnie z tym u mnie bywa.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 23:18   #535
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Kucyku, za jakiś tydzień będę robić następny 20% i zobaczymy co się będzie dziać. Jak mnie wysypie bez powodu, to zrezygnuję z migdałowego i przejdę na tonik BHA 2%, który dobrze mi służył. Może nie będzie szybkich i spektakularnych efektów po nim, ale przynajmniej nie będę musiała nawilżac i natłuszczać się kremami, które mnie zapychają. Do tego Acne Derm i tak dowlokę się do wiosny a potem zobaczymy, bo trochę boję się używać kwasów letnia porą.
Mam jeszcze ochotę wypróbować Xerial 5 jako nawilżanie popeelingowe. Może on mnie nie zapcha, choć skład nie jest wolny od zapychaczy i różnie z tym u mnie bywa.
mnie Xerial zapychal; po peelingu nakladam zwykle Cicalfate Avene (znaczy nie bezposrednio po, ale przez kilka kolejnych dni); ladnie sie sprawdza i nie zapycha. A w poszukiwaniach lekkiego, niepodrazniajacego nawilzacza nie ustaje
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 09:53   #536
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
40-50 %
no, no, też miałam taką mine jak mi TZ policzył na drugi dzień ile sobie zrobiłam..
piekło straszliwie!!!! ale sie zaparłam, cała twarz mi zbielała, zczerwieniała, znowu zbielała, po zmyciu była cała czerwo na i PIEKŁA!! a później krem sutkowy. Na drugi dzień miałam pełno brazowych plam na twarzy - taka skorupa. Przeszłam cały wątek i zbladłam, bo nikt nie miał takich objawów. Ale jak zaczęły mi się łuszczyć te plamy, a pod spodem zobaczyłąm nową śliczną skórkę, to odetchnełam z ulgą.
TŻ się nie na żarty wystraszył i obiecał, że będzie mi liczył stężenia. Myślę, że więcej niż 25% to nie ma sensu co robić. Chcę dojść do 6 razy w odstępach 1 miesięcznych o stężeniu wzrastającym od 15% do max 25% na samym końcu
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 09:55   #537
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
strasznie wysokie stężenie za wysokie
Kiedy robilaś ten peeling?
Pamiętajcie dziewczyny by robić przerwy między peelingami (w/g mnie absolutne minimum to 2 tygodnie, ja robię co 28 dni). Skóra musi dojść do siebie
ja robiłam drugi raz stężenie 15% po 20 dniach, narazie leciutko ściągnięta skóra, lekko się już łuszczy
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 10:13   #538
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Ja wczoraj wieczorem zrobiłam 2 peeling migdałowy.Teraz było o niebo lepiej niż za pierwszym razem - szczypało delikatnie, nie zrobiłam się czerwona prawie w ogóle, ale też prawie w ogóle nie pobielałam.
Po ostatnim peelingu miejscami miałam brzydko łuszcząca sie skore - tzn taką skorupe. Widze, że już dzisiaj skóra zaczyna schodzić ale taką bardzo cienką warstwą.
Dzisiaj skóra jest gładka, napięta, wyglada na taką solidnie oczyszczoną
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 10:19   #539
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Kucyku, za jakiś tydzień będę robić następny 20% i zobaczymy co się będzie dziać. Jak mnie wysypie bez powodu, to zrezygnuję z migdałowego i przejdę na tonik BHA 2%, który dobrze mi służył. Może nie będzie szybkich i spektakularnych efektów po nim, ale przynajmniej nie będę musiała nawilżac i natłuszczać się kremami, które mnie zapychają. Do tego Acne Derm i tak dowlokę się do wiosny a potem zobaczymy, bo trochę boję się używać kwasów letnia porą.
Mam jeszcze ochotę wypróbować Xerial 5 jako nawilżanie popeelingowe. Może on mnie nie zapcha, choć skład nie jest wolny od zapychaczy i różnie z tym u mnie bywa.
Zanim zaczęłam robić peelingi migdałowe stosowałam przez miesiąc Skinoren żel (dla mnie o niebo lepszy do AD) i skóra naprawdę się poprawiła.Też muszę do niego wrócić
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 12:53   #540
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Skoro tonik moze stac 2 tygodnie to peeling pewnie tak samo.a zużyje go i tak wczesniej na inną część ciała
No i jednak nie moze stać Chciałam zrobić dzisiaj na dekolt i niestety coś dziwnego się z nim stało-cały kwas jakby się wytrącił (tak to się mówi? ) Z tonikiem nic takiego sie nie działo.Ciekawe czemu z peelingiem tak??Moze przez duże stężenie kwasu? Kwasu hialuronowego nie dodawałam do toniku.
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.