Książki Joanny Chmielewskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-25, 19:24   #1
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Talking

Książki Joanny Chmielewskiej


Zauważyłam, że całkiem sporo Wizażanek lubi ksiażki Joanny Chmielewskiej. To jedna z moich ulubionych autorek, przeczytałam wszystkie jej książki, chyba tylko oprócz Pafnucego . Lubię poczucie humoru tej pisarki, jej książki zawsze poprawiają mi nastrój, są świetne na chandrę. Moje ulubione to te starsze: "Wszyscy jesteśmy podejrzani", "Krokodyl z kraju Karoliny", "Całe zdanie nieboszczyka", "Upiorny legat", "Wszystko czerwone"... Lubię też serie o Janeczce i Pawełku oraz o Teresce i Okrętce. Inne zresztą również

A jakie z książek Chmielewskiej Wy lubicie i polecacie? Dlaczego?
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 19:31   #2
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Yennefer, ode mnie niczego nowego się nie dowiesz, ponieważ fanką Chmielewskiej nie jestem, ale to tylko i wyłącznie z lenistwa, a nie dlatego, że nie lezy mi jej styl pisania. Moja domowa biblioteczka zawiera nawet całkiem sporą ilość książek tej autorki, a to dlatego, że moja mama zaczytywała się w jej twórczości. Ostatnimi laty przestała, ale to głównie ze względu na przytłaczającą ilość pracy i obowiązków domowych.

Ja dobrych kilka lat temu przeczytałam historie Tereski i Okrętki i pamiętam, że jako nastolatka pokładałam się ze śmiechu i marzyłam o samodzielnej wyprawie na Mazury (miałam wtedy chyba 14 lat ). Przyznam się, że zupełnie zapomniałam o tym, że wystarczy przejść się do drugiego pokoju, żeby sięgnąć z półki któryś z poprawiaczy humoru. Może dzięki Twojemu wątkowi skuszę się na jakieś bardziej "dorosłe" książki pani Chmielewskiej
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 20:05   #3
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

ojj ja jakis czas temu tez namietnie czytałam ksiązki Chmielewskiej. Teraz nie pamietam dokładnie tytułow ani o czym były , napewno kojarze Terseke i Okretke i chyba "upiorny legat" ale nie pamietam juz dokładnie. Musze chyba odswiezyc pamiec i poczytac jej ksiązki, inne napewno tez przeczytałam , ale teraz poprostu nie kojarze
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 20:12   #4
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Bardzo lubię Chmielewską - ale tylko do "Szajki bez końca". Na tej książce kończy się, moim zdaniem "stara, dobra Chmielewska" i zaczyna Chmielewska, mówiąc łagodnie, nienajlepsza. Nawet na forum miłośników C Chmielewskiej przyznają, że nowe książki kupują tylko z tą nadzieją, że autorka wróci za którymś razem do dawnej formy - ale, jak widać, nie wraca.
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 21:00   #5
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

a ktos czytal juz nowe ksiazki Chmielewskiej?? nie pamietam tytolow teraz
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 21:22   #6
KasikB
Rozeznanie
 
Avatar KasikB
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 890
GG do KasikB
Unhappy Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Cytat:
Napisane przez Elwinga
Bardzo lubię Chmielewską - ale tylko do "Szajki bez końca". Na tej książce kończy się, moim zdaniem "stara, dobra Chmielewska" i zaczyna Chmielewska, mówiąc łagodnie, nienajlepsza. Nawet na forum miłośników C Chmielewskiej przyznają, że nowe książki kupują tylko z tą nadzieją, że autorka wróci za którymś razem do dawnej formy - ale, jak widać, nie wraca.
Ja też jakiś czas temu zaczytywałam się w Chmielewskiej. I musze się z Tobą zgodzić: kiedyś pisała lepiej. Kilka lat temu próbowałam wrócić do jej książek i zaczęłam czytać bodajże "Najstarszą wnuczkę" i drugą, w której był motyw przenoszenia się w czasie. Tytułu nie pamiętam. No i doszłam do wniosku, że albo ja się postarzałam albo te książki pogorszyły.
A ze starszych pozycji pamiętam "Całe zdanie nieboszczyka", "Lesia', "Wszyscy jesteśmy podejrzani". Okrętka i Tereska tez były niezłe, bez dwóch zadań.

Ale co tu mówić, jak mawiają nasi sąsiedzi: to se ne vrati
KasikB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 22:15   #7
X-Pose passion Girl
Zadomowienie
 
Avatar X-Pose passion Girl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 079
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Moją ukochaną książką Chmielewskiej jest "(Nie)boszczyk mąż". Jest świetna. Przeczytałam ją jedny tchem. Te intrygi głównej bohaterki. Boże, czego to ona nie wymyślała,żeby pozbyć się męża. A do tego miała wyjątkowo irytujący charakter. Okropne babsko, ale książka godna polecenia
__________________
A w życiu ciągle trzeba na coś czekać...



Nasz synek Kacperek:
X-Pose passion Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 22:33   #8
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

ja bardzo lubie książki Chmielewskiej. są dla mnie takim oderwaniem od rzeczywistości. chwila relaksu w czasie dni ciężkiej pracy. już się nie mogę doczekać kiedy przeczytam najnowszą książkę Chmielewskiej "Krętka Blada"
już nawet jest w domu, tylko nie będę mamie zabierać na razie.
co do ulubionej książki to raczej nie mam. lubię "przeklętą barierę", "wszystko czerwone" czy "krowę niebiańską". ogólnie bardziej lubie te starsze książki..niestety te nowsze już tak bardzo mnie nie bawią. ale również je czytam.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 22:47   #9
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Ja też uwielbiam Chmielewską! Jest wspaniała na niedzielne popołudnie oraz do poduszki
Jako dzieciak (albo lepiej brzmi podlotek) przeczytałam "Większy kawałek świata" i marzyłam o węgorzu łowionym o północy i pieczonym na ognisku
Muszę się kiedyś sprężyć i przeczytać wszystkie książki Chmielewskiej w kolejności chronologicznej (a to wyzwanie), bo czytam je zupełnie w przypadkowej kolejności. Ostatnio np. pochłonęłam "Całe zdanie nieboszczyka" (polecam!) a potem "Harpie" (świetne!).
Pozdrawiam fanki Chmielewskiej
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 23:00   #10
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Cytat:
Napisane przez et-ka
ja bardzo lubie książki Chmielewskiej. są dla mnie takim oderwaniem od rzeczywistości. chwila relaksu w czasie dni ciężkiej pracy. już się nie mogę doczekać kiedy przeczytam najnowszą książkę Chmielewskiej "Krętka Blada"
już nawet jest w domu, tylko nie będę mamie zabierać na razie.
co do ulubionej książki to raczej nie mam. lubię "przeklętą barierę", "wszystko czerwone" czy "krowę niebiańską". ogólnie bardziej lubie te starsze książki..niestety te nowsze już tak bardzo mnie nie bawią. ale również je czytam.
Nowa książka Chmielewskiej? Nawet o tym nie wiedziałam. Oluś, pożyczysz mi kiedyś?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 23:17   #11
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Cytat:
Napisane przez Ami
Nowa książka Chmielewskiej? Nawet o tym nie wiedziałam. Oluś, pożyczysz mi kiedyś?
wyszła chyba w zeszłym tygodniu. mama już kończy czytać, ja przeczytam w jakieś 2 dni i wtedy pewnie będzie mogła wędrować do Ciebie. chyba że mam już komuś obiecała. ale pożyczę Ci na pewno!
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 23:33   #12
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

"Wszystko czerwone" - za trupa łypiącego okiem, za piękną polszczyznę komisarza, czy kogoś tam i za Białą Glisdę
"Całe zdanie nieboszczyka" - za akryle
"Romans wszechczasów" - za niezwykle plastyczne dzieła sztuki i marchew dla krokodyli
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 08:23   #13
ewkaa
Zadomowienie
 
Avatar ewkaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 307
GG do ewkaa
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

"Wszscy jesteśmy podejrzani" za 'dzbanek z odpadami'
"Całe zdanie nieboszczyka" za tłuczek do mięsa
"Dzikie białko" za wysyłanie stonki do Ameryki
aaa i oczywiście boskiego "Lesia" za napad na pociąg
__________________

so are you game?


nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych pod warunkiem,
że nie wiem o czym mówię
ewkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 06:58   #14
MANOON
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 160
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Chmielewska jest najlepsza . Uwielbiam jej książki. jak zaczynam jakąś czytać to wiadomo że nie dam rady się oderwać zanim nie skończe .

Na chandre najlepszy jest "Klin"

A tak ogólnie to świetne są :

"Wszystko czerwone"
"Całe zdanie nieboszczyka"
"Krokodyl z kraju Karoliny"
"Dwie głowy i jedna noga"
"Romans wszechczasów"
"Wielki Diament"
"Harpie"
"Kocie worki"

Uwielbiam Chmielewską!!!

Buziaki dla wszystkich tak zwariowanych na jej punkcie jak ja
MANOON jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 07:19   #15
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Ja miałam jakiś uraz do Chmielewskiej - parę lat temu przeczytałam 3,czy 4 jej książki i strasznie się zniechęciłam. Ale ostatnio na Wizażu dużo dziewczyn zachwalało jej książki, postanowiłam sięgnąć i przeżyłam bardzo miłe zaskoczenie! Moja awersja była całkowicie nieuzasadniona, bo Chmielewska pisze świetnie. Czytam, ba pochłaniam, jej książki i nie mogę się oderwać. Przeczytałam już:


(Nie)boszczyk mąż, Harpie , Lądowanie w Garwolinie ,Przeklęta bariera, Skarby Babski motyw ,Całe zdanie nieboszczyka, Klin ,Krokodyl z Kraju Karoliny Romans wszechczasów, Upiorny legat ,Wszyscy jesteśmy podejrzani
Wyścigi ,Zbieg okoliczności, a obecnie czytam Drugi wątek i na pewno na tym nie poprzestanę!
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 08:09   #16
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Lir, nieźle Chyba jedną ksiażke dziennie pochłaniałaś, niedawno przecież czytałaś pierwszą

Et-ka, daj znać jak przeczytasz, jak Ci się podobała. Czy to taka stara dobra Chmielewska (łudzę się, wiem ) czy ta nowa...?
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 08:18   #17
Kiciu$
Przyczajenie
 
Avatar Kiciu$
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kuweta
Wiadomości: 5
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Ja tam nielubie czytać ale fajne te jej książki
__________________
Siema Kiciu$
Kiciu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 10:57   #18
Tiger
Raczkowanie
 
Avatar Tiger
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 73
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Dołaczam do grona wielbicielek Chmielewskiej, maja przygoda z jej twórczością rozpoczeła sie od Wszyscy jesteśmy podejrzani i Wszystko czerwone. Aktualne jej ksiązki podobają mi się równiez i zawsze z niecierpliowścią czekam na kolejne , nowe przygody jej bohaterów.
Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 11:02   #19
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Ja uwielbiam: "Całe zdanie nieboszczyka", "Wszystko czerwone", "Lesio", "Dzikie białko" - generalnie większość jej starszych książek. Niestety uważam, że jej najnowsze "dzieła" pisane są już na siłę, bez tego polotu, który czuło się dawniej. A szkoda, bo kobitka talent niewątpliwie ma.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-27, 11:09   #20
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

ja tez uważam że te nowe są jakieś takie gorsze, to juz nie ta sama autorka,takie mam wrażenie, stare są the best!! , chociaż pierwsza tez była dziwna,nie spodobała mi się, dopiero druga, tzrecia, boskie, moim zdaniem najlepsze to "Wszyscy jesteśmy podejrzani", "Całe zdanie nieboszczyka", " Lesio", "Dzikie Białko", "Lądowanie w Garwolinie", "Romans wszechczasów", te o Okrętce i Teresce i o Janeczce i Pawełku
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 12:42   #21
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

A ja właśnie jestem w trakcie odświeżania "Lesia" Nie mogę czytać Chmielewskiej w miejscach publicznych, bo wzbudzam zainteresowanie ludzi dookoła wybuchami śmiechu (a natura obdarzyła mnie taką dziwną "umiejętnością", że jak się bardzo śmieję, to zaczynają mi lecieć łzy z oczu, w związku z czym wyglądam przedziwnie ). Czytam więc sobie "Lesia" w zaciszu domowym i sobie popłakuję Hicior wszech czasów, nie ma co.
Podobnie histerycznie reagowałam na "Wszystko czerwone" - mogłabym czytać tą książkę w kółko "Klin" - niezły, ale Chmielewska dopiero się wtedy rozkręcała; "Harpie", "Dwie głowy i jedna noga", "Wszyscy jesteśmy podejrzani" - rewelacyjne. Duże wrażenie zrobiło na mnie "Całe zdanie nieboszczyka" - ta niesamowita historia o porwaniu do Brazylii bodajże, potem podróż łodzią po oceanie, no i wreszcie ucieczka z lochu...
Z nowszych czytałam "Przeklętą barierę" - wiedziałam wcześniej, że nie ma to jak stara Chmielewska, a mimo to książka nie była zła - ale wielkiej rewelacji też nie wzbudziła.

Generalnie zawsze czytam dwie książki na raz - coś poważnego i coś Chmielewskiej
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:25   #22
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Cytat:
Napisane przez YenneferD
Lir, nieźle Chyba jedną ksiażke dziennie pochłaniałaś, niedawno przecież czytałaś pierwszą
Heh, nie jedna dziennie, bo Lądowanie w Garwolinie, Skarby, Krokodyl z Kraju Karoliny,Babski motyw,Wyścigi i Klin czytałam już dawno Ale przyznaję, że w ferie przeczytalam bardzo duzo jej książek Buźka
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:29   #23
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Ja w ramach odstresowywania posesyjnego i przedślubnego, wyciągnęłam kolejny raz "Wszystko czerwone" Pan Muldgaard rządzi "Azali były osoby mrowie a mrowie"?
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:31   #24
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Och... super ! A już myślałam, że fanki Chmielewskiej są na wymarciu
Uwielbiałam i uwielbiam nadal jej książki, szczególnie te starsze. "Krokodyl z kraju Karoliny", "całe zdanie nieboszczyka" i oczywiście nieśmiertelnego Lesia
Jej poczucie humoru jest znakomite, świetny "lekki" sposób pisania.
No i autobiografia - kawałki o mężach genialne hihihiiihi...

Yennefer - fantastyczny wątek
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:44   #25
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Muszę dorwać jej autobiografię... Słyszałam, że nie opisała w niej Diabła, a przynajmniej nie poświęciła mu zbyt wiele miejsca. Prawda to?
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 15:30   #26
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Ano własnie, jak to jest? Chmielewska pisze tak sugestywnie, że aż ciężko uwierzyć, że wszystkie te wydarzenia są fikcyjne, a żaden ze wspomnianych znajomych nie istnieje - czy ona umieszcza tam prawdziwe postaci, czy wszystko od a do z wymysla?
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 17:13   #27
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Cytat:
Napisane przez Akane
Ja w ramach odstresowywania posesyjnego i przedślubnego, wyciągnęłam kolejny raz "Wszystko czerwone" Pan Muldgaard rządzi "Azali były osoby mrowie a mrowie"?
"Ta dama to Wasza mać?"
"Kogo zewłoka pani życzy sobie tu?"
"Pan "Podrapano Na Głowa" i pani "Biała Glista" ja takoż proszę won!"

Mam je zapisane w kalendarzu
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 17:15   #28
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

Ciesze sie, ze założyłam ten watek, tyle Chmielewskomaniaczej jest na świecie

Ja jak czytałam Chmielewska, to z mojego pokoju wybuchały dzikie wybuchy śmiechu A przy ludziach to sie bałam ja czytac, bo po pierwsze mam taki śmiech, ze albo pobudza on inne osoby do śmiechu z mojego śmiechu, albo się na mnie ludzi patrzeli jak na wariatke, a po drugie często gęsto łezka mi ze smiechu poleciała, w to juz w ogóle tragicznie wyglądało

A co do postaci i wydarzeń, to bardzo dużo jest prawdziwych, zaczerpnietych z prawdziwego zycia. Moze dlatego tak dobrze sie czyta te ksiażki, pomijając potoczysty i pełen humoru styl Chmielewskiej
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 18:23   #29
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

No i nie dodało mi posta.

Ja zaczynałam od "Wielkich zasług", potem "Wszyscy jesteśmy podejrzani", a później już samo poszło. Najlepiej wspominam "Dzikie białko", przy którym zarykiwałam się ze śmiechu. Najgorzej "Babski motyw" i "Wyścigi". Co nie znaczy, że mi się nie podobało. Poprostu było mniej śmiesznie. Nie czytałam "Bułgarskiego (???) bloczka" i "Mnie zabić".
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 20:29   #30
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mieście
Wiadomości: 898
Dot.: Książki Joanny Chmielewskiej

"LESIO"!!!! absolutny numer jeden można umrzeć ze śmiechu

a dalej :"Dzikie białko", "Romans wszechczasów", "Szajka bez końca", "Wszyscy jesteśmy podejrzani", "Krokodyl z kraju Karoliny", "Całe zdanie nieboszczyka", "Klin", "Zbieg okoliczności", "Wszystko czerwone" (azali.. ) i chyba tyle czytałam. "Wyścigów" jakoś nie bardzo mogłam przebrnąć.. i też tak średnio lubiłam te o Pawełku.
__________________
WSZYSTKO WYDAJE SIĘ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO
K.S.
akurat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 13:23:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:10.