Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 10:14   #4411
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Ja w weekend tylko 6 km. Ale pilnowałam, żeby nie szurać nogami i ładnie biegać
Pogoda jest pokręcona, słońce przygrzało tak, że po pierwszym kilometrze połowę ubrań miałam zamotaną gdzieś na tyłku Niestety, mogłam pobiegać tylko po chodnikach, bo w lesie i nad stawami były takie śniegowo-wodno-błotne zasieki, że autentycznie nie dało się przez nie przebrnąć! Ale jest cudnie, nareszcie widać wiosnę

PS Jak u Was jest z bieganiem podczas PMS? Bo ja nie daję rady Najgorsze są 2-3 dni przed miesiączką, mam stan podgorączkowy i nadaję się tylko do leżenia na kanapie i żerowania w lodówce, wszystko robię wolno jak żółw i ledwo mam siłę ręką i nogą ruszyć. Wczorajsze 6 km to był wysiłek, że ho ho, co najmniej jakby to było trzy razy więcej! Jak już dostanę okres, to czasem pierwszy dzień mam jeszcze zrąbany, a potem już błyskawicznie wszystko jest ok i funkcjonuję normalnie. Ale te trzy dni w miesiącu mam zawsze wyjęte z życia

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Czy któraś z Was może powiedzieć, jak wygląda rozmiarówka Asics? Na gruponie rzucili ich buty, na które się jakiś czas napalam, tylko że nie bardzo mam kiedy podjechać gdziekolwiek i je zmierzyć. Brać swój rozmiar, czy wg ich wymiarów wkładki Normalnie noszę 41,5, buty do biegania Reebooka mam 41, przydałyby się pół rozmiaru większe na dłuższe trasy, bo trochę mi stopa puchnie, z kolei stare Reeboki rozmiar 42,5 na mnie potwornie człapią i są za długie, noszę je tylko na fitness, biegając w nich dostaję szału. Wg tabeli Asics i ich wymiarów stopy powinnam wziąć 42 albo nawet 42,5, a nie 41,5... Grrr, co robić
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 11:54   #4412
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
Ja w weekend tylko 6 km. Ale pilnowałam, żeby nie szurać nogami i ładnie biegać
Pogoda jest pokręcona, słońce przygrzało tak, że po pierwszym kilometrze połowę ubrań miałam zamotaną gdzieś na tyłku Niestety, mogłam pobiegać tylko po chodnikach, bo w lesie i nad stawami były takie śniegowo-wodno-błotne zasieki, że autentycznie nie dało się przez nie przebrnąć! Ale jest cudnie, nareszcie widać wiosnę

PS Jak u Was jest z bieganiem podczas PMS? Bo ja nie daję rady Najgorsze są 2-3 dni przed miesiączką, mam stan podgorączkowy i nadaję się tylko do leżenia na kanapie i żerowania w lodówce, wszystko robię wolno jak żółw i ledwo mam siłę ręką i nogą ruszyć. Wczorajsze 6 km to był wysiłek, że ho ho, co najmniej jakby to było trzy razy więcej! Jak już dostanę okres, to czasem pierwszy dzień mam jeszcze zrąbany, a potem już błyskawicznie wszystko jest ok i funkcjonuję normalnie. Ale te trzy dni w miesiącu mam zawsze wyjęte z życia

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Czy któraś z Was może powiedzieć, jak wygląda rozmiarówka Asics? Na gruponie rzucili ich buty, na które się jakiś czas napalam, tylko że nie bardzo mam kiedy podjechać gdziekolwiek i je zmierzyć. Brać swój rozmiar, czy wg ich wymiarów wkładki Normalnie noszę 41,5, buty do biegania Reebooka mam 41, przydałyby się pół rozmiaru większe na dłuższe trasy, bo trochę mi stopa puchnie, z kolei stare Reeboki rozmiar 42,5 na mnie potwornie człapią i są za długie, noszę je tylko na fitness, biegając w nich dostaję szału. Wg tabeli Asics i ich wymiarów stopy powinnam wziąć 42 albo nawet 42,5, a nie 41,5... Grrr, co robić
na długie trasy to minimum 1,5 rozmiaru większe. Ja was podziwiam za bieganie w malych butach, ja juz przywyklam do wiekszej rozmiarowki jak wkladam normalny but to mnie ta ciosnota irytuje

Ja Asics mierzyłam, ale takie co mi odpowiadają kosztują ok 500 zł w górę ( najnowsze modele wspierajace bieganie naturalne)
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 12:11   #4413
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

z Asicsa mam 40,5. Na codzien noszę rozmiar 40 Więc Asics najbliżej normy mi wychodzi. Musisz brac 0,5 rozmiara większe najlepiej nawet 1 rozmiar.Na stronie Asicsa bierz taki rozmiar co wychodzi wg tabeli troszkę większy, ja bym brała 0,5 rozmiaru większe.

Lew ja liczę na to że na koniec sezonu będę miała dużo lepsze tempo biegu. Choć i tak jestem bardzo zadowolona że zwykłe treningi średnio po 5.00-5.20 robię, a w zeszłym roku to było 5.40-6.20
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 12:29   #4414
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
na długie trasy to minimum 1,5 rozmiaru większe. Ja was podziwiam za bieganie w malych butach, ja juz przywyklam do wiekszej rozmiarowki jak wkladam normalny but to mnie ta ciosnota irytuje
nie wytrzymałabym długo w ciasnych butach, czuję to samo co Ty

w powietrzu idzie wiosna, na ziemi ciągle zima
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 12:45   #4415
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
nie wytrzymałabym długo w ciasnych butach, czuję to samo co Ty

w powietrzu idzie wiosna, na ziemi ciągle zima
Ja nie mogę w za dużych, mam tzw. grecką stopę z bardzo długim drugim palcem, długim pierwszym i resztą króciutką, całą długość stopy jest w tych dwóch pierwszych palcach i gdy but jest za duży, to wtedy mi reszta stopy lata, a but zgina się nie tam, gdzie powinien i dostaję szału
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 13:02   #4416
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Radze przed zakupem butow przez net na poczatek w sklepie pomierzyc

Np. wszystkie Adidasy ( te co w sklepie adidas mierzylam) byly na bardzo szczupla i waska stope. Z Nike roznie to bylo bardzo podobaly mi sie Nike free run, super fajne miekkie buty, ale były plaskie z góry i mocno czulam buta na palcach

Kazdy ma inna stope i powinien sobie indywidualnie obuwie dobierac.

Stopa w bucie powinna czuć sie swobodnie , nic nie może uciskać, podeszwa powinna starczyć na cala szerokosc stopy ( stopa nie może wystawac na boki poza podeszwe), rozmiar buta powinien byc minimum o rozmiar wiekszy ... i można tak dalej wymieniac
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 13:06   #4417
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
z Asicsa mam 40,5. Na codzien noszę rozmiar 40 Więc Asics najbliżej normy mi wychodzi. Musisz brac 0,5 rozmiara większe najlepiej nawet 1 rozmiar.Na stronie Asicsa bierz taki rozmiar co wychodzi wg tabeli troszkę większy, ja bym brała 0,5 rozmiaru większe.

Lew ja liczę na to że na koniec sezonu będę miała dużo lepsze tempo biegu. Choć i tak jestem bardzo zadowolona że zwykłe treningi średnio po 5.00-5.20 robię, a w zeszłym roku to było 5.40-6.20
Dzięki! No to chyba nie mam za bardzo wyboru, muszę jednak pojechać i zmierzyć, jak ich rozmiarówka ma się do moich stóp, bo zmierzyłam je pod biurkiem w pracy i wg tabeli powinnam chyba brać największy możliwy rozmiar, czyli półtora numeru więcej, niż normalnie, bo aż 43 - stopa jak nic 27 cm Nie miałabym szans w castingu na Kopciuszka, hehe, ale pocieszam się, że ponoć nawet Julię Roberts w scenach ze stopami zastępuje dublerka z mniejszymi stópkami
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 13:14   #4418
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
Dzięki! No to chyba nie mam za bardzo wyboru, muszę jednak pojechać i zmierzyć, jak ich rozmiarówka ma się do moich stóp, bo zmierzyłam je pod biurkiem w pracy i wg tabeli powinnam chyba brać największy możliwy rozmiar, czyli półtora numeru więcej, niż normalnie, bo aż 43 - stopa jak nic 27 cm Nie miałabym szans w castingu na Kopciuszka, hehe, ale pocieszam się, że ponoć nawet Julię Roberts w scenach ze stopami zastępuje dublerka z mniejszymi stópkami
High five! Mam to samo, normalnie noszę 42
Chyba dlatego jeżeli tylko mogę, to rezygnuję z obuwia
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 13:19   #4419
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Radze przed zakupem butow przez net na poczatek w sklepie pomierzyc

Np. wszystkie Adidasy ( te co w sklepie adidas mierzylam) byly na bardzo szczupla i waska stope. Z Nike roznie to bylo bardzo podobaly mi sie Nike free run, super fajne miekkie buty, ale były plaskie z góry i mocno czulam buta na palcach

Kazdy ma inna stope i powinien sobie indywidualnie obuwie dobierac.

Stopa w bucie powinna czuć sie swobodnie , nic nie może uciskać, podeszwa powinna starczyć na cala szerokosc stopy ( stopa nie może wystawac na boki poza podeszwe), rozmiar buta powinien byc minimum o rozmiar wiekszy ... i można tak dalej wymieniac
Dzięki , w takim razie pojadę i pomierzę buty tej firmy, bo szkoda byłoby tyle kasy utopić, mimo sporej okazji i akurat na takie butki, jakie chciałam, nadające się na moje ukochane góry Wiosna idzie, trzeba kupić nowe buty następnym razem rozważę jakieś Adidasy, bo to brzmi jak buty idealnie dla mnie, jak mi się dostała od losu szczupłość w jakimś miejscu, to niestety tylko w stopach

Jak zdążą mi je przed wyjazdem dosłać, to rozczłapię je trochę na jedynej górce w okolicy i w weekend majowy będę w nich szlifować tatrzańskie dolinki Swoją drogą, ta górka jest zabawna, ponieważ jest jedynym pagórem w okolicy, to w pogodny dzień z kilku stron widać atakujących ją wytrwale biegaczy
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 13:20   #4420
rudywiking
Rozeznanie
 
Avatar rudywiking
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 911
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Tu mnie jeszcze nie było chyba
Jestem biegaczem (szuraczem) wybitnie rekreacyjnym, ale tak Was czytam i czytam i mi sie chyba ambicja uruchomiła.
I zapisałam sie na śmieszny bieg w Krakowie, 27 kwietnia. Tak tylko, zeby zobaczyc czy ja tego typu rywalizacje lubie. Dystans symboliczny, wiec raczej dam rade
I inter run mi po glowie chodzi, tylko nie wiem czy dam rade w jakims sensownym czasie sie doturlac do mety. Ale do 26 maja duzo czasu, chociaz sprobuje sie przygotowac
rudywiking jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 14:01   #4421
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Co myślicie o planie treningu zawartego na tej stronie : http://bieganie.natemat.pl/54869,jak...acego-biegacza

Jestem leniem kanapowym, i powiem szczerze że nawet te 14 min w pierwszym tygodniu to już da mnie coś Jednak chciałabym robić to każdego dnia lub minimum 5 dni w tyg, myślicie że to rozsądne?

Podczas biegania ciągle jestem na śródstopiu nie mam pojęcia jak się tego oduczyć, czy to bardzo źle że tak robię?
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 14:27   #4422
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Mogę się przyłączyć? Wprawdzie biegam od niedawna i póki co tylko na bieżni (zmarzluch jestem) ale zdecydowanie już połknęłam bakcyla

dori7 ja noszę rozmiar buta 36, a biegam w asicsach 38.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 14:56   #4423
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

CO do szerokosci butow sportowych, to nie ma sensu pisac "Nike maja X a Adidas Y". Szerokosc buta to rozmiar, ktory sie mierzy i podaje tak, jak dlugosc. Ja dlatego nie kupuje damskich butow, bo maja szerokosc B, z szerokoscia D mozna kupic tylko na zamowienie (np. w Nike na stronie www w US), a po prostu szerokosc B jest zbyt waska. Patrzcie na to po prostu. Z dopasowaniem to chodzi raczej o ksztalt modeli/serii. I tu sie zgadzam, ze przy pewnych anatomiach stopy rozne marki beda roznie lezec. Np. ja nie cierpie Nike za to, bo w ogole nie sa dopasowane do mojej stopy imho
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 15:24   #4424
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Lew ja liczę na to że na koniec sezonu będę miała dużo lepsze tempo biegu. Choć i tak jestem bardzo zadowolona że zwykłe treningi średnio po 5.00-5.20 robię, a w zeszłym roku to było 5.40-6.20
To co będzie na rok,ba Kenijki mogą zostać w domu
LEW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 16:17   #4425
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Oldzinka - już je sprzedałam.Jestem na siebie wściekła,bo kupiłam bez mierzenia,wizualnie wydawały mi się dobre i dopiero w domu okazało się,że jednak za krótkie i za ciasne a jak wróciłam do sklepu żeby wymienić na większe,to już ich nie było

Jutro wreszcie wracam do biegania.Trzeba zrzucić nadmiar kilogramów

A tutaj moje foto z wczorajszego meczu Mam zakwasy po meczu i są one właśnie efektem braku treningów biegowych...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Krotoszyce 07.04.2013r..jpg (79,7 KB, 72 załadowań)
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej

Edytowane przez Agafitness
Czas edycji: 2013-04-08 o 16:21
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 16:52   #4426
jus93tyna
Rozeznanie
 
Avatar jus93tyna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 645
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

cześć
czy mogę nieśmiało tutaj do Was się przyłączyć?
planuję rozpocząć przygodę z bieganiem jeszcze w tym tygodniu więc poczytam sobie trochę waszych porad
jus93tyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 17:40   #4427
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Oldzinka - już je sprzedałam.Jestem na siebie wściekła,bo kupiłam bez mierzenia,wizualnie wydawały mi się dobre i dopiero w domu okazało się,że jednak za krótkie i za ciasne a jak wróciłam do sklepu żeby wymienić na większe,to już ich nie było

Jutro wreszcie wracam do biegania.Trzeba zrzucić nadmiar kilogramów

A tutaj moje foto z wczorajszego meczu Mam zakwasy po meczu i są one właśnie efektem braku treningów biegowych...
Super fotka
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 19:31   #4428
ivoncja
Raczkowanie
 
Avatar ivoncja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 312
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez skubana Pokaż wiadomość
ukończyłam 6 półmaraton poznański. szału nie ma jesli chodzi o wynik, ale pokonałam swoje słabosci Planowałam na 3h a przebiegłam w 2.42.
SZACUN!!!
__________________
Tu są drzwi do mojego świata.
-------------------------------------------
http://www.endomondo.com/workouts/user/1455347
-------------------------------------------
Twardym trza być, a nie miętkim!
ivoncja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 21:33   #4429
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

skubana - gratulacje

A ja wczoraj 7 miejsce w mojej kategorii w biegu na 5 mil. 43 minuty. Awwww yeah!
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 08:19   #4430
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość
cześć
czy mogę nieśmiało tutaj do Was się przyłączyć?
planuję rozpocząć przygodę z bieganiem jeszcze w tym tygodniu więc poczytam sobie trochę waszych porad
Wątek jest mało przyjazny dla nowych osób z tego co widzę Dlatego ja jako również nowa osoba witam
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 09:31   #4431
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość
cześć
czy mogę nieśmiało tutaj do Was się przyłączyć?
planuję rozpocząć przygodę z bieganiem jeszcze w tym tygodniu więc poczytam sobie trochę waszych porad
Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Wątek jest mało przyjazny dla nowych osób z tego co widzę Dlatego ja jako również nowa osoba witam
Dlaczego mało przyjazny? Witam Was obie serdecznie
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 09:37   #4432
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Dlaczego mało przyjazny? Witam Was obie serdecznie
Nikt nie wita, nikt nie odpowiada na pytania. Jak to inaczej rozumieć?
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 09:48   #4433
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cheryy ja nigdy z planem nie biegałam i nie będę biegała. Ja biegam 3x w tyg. Jeden bieg z podbiegami, drugi z interwałami, a trzeci na wybieganie, czyli kilometry.
Koleżanka właśnie zaczyna bieganie to jej wczoraj radziłam żeby na pierwszy raz nie zapisywała się na bieg organizowany w mieście bo to nie ma sensu, zrazi się. Ja na początku biegłam przez około 30 sek, a 2 min marszu, co kilka dni zmieniając proporcje, a teraz tylko biegnę.

Lew sama pewnie wiesz że kenijkom nie mamy szans dorównać, nawet tym początkujacym
Ja w zeszłym roku byłam w szoku jak kenijczycy przy temp +28 stopni w puchowych kurtkach po mieście chodziliTo taki półmaraton w +30 to dla nich zimnica i biegną żeby się rozgrzać, kolega rowerem ich nie dogonił, dał radę przez pierwsze 5 km
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 10:03   #4434
Benera
Rozeznanie
 
Avatar Benera
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 640
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Cheryy ja nigdy z planem nie biegałam i nie będę biegała. Ja biegam 3x w tyg. Jeden bieg z podbiegami, drugi z interwałami, a trzeci na wybieganie, czyli kilometry.
Koleżanka właśnie zaczyna bieganie to jej wczoraj radziłam żeby na pierwszy raz nie zapisywała się na bieg organizowany w mieście bo to nie ma sensu, zrazi się. Ja na początku biegłam przez około 30 sek, a 2 min marszu, co kilka dni zmieniając proporcje, a teraz tylko biegnę.

Lew sama pewnie wiesz że kenijkom nie mamy szans dorównać, nawet tym początkujacym
Ja w zeszłym roku byłam w szoku jak kenijczycy przy temp +28 stopni w puchowych kurtkach po mieście chodziliTo taki półmaraton w +30 to dla nich zimnica i biegną żeby się rozgrzać, kolega rowerem ich nie dogonił, dał radę przez pierwsze 5 km
mogłabyś szczegolowo opisac swoj plan?jestem poczatkujaca i nigdy nie stosowalam interwalow i podbiegow,a chcialam je wprowadzic do swojego planu
Benera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 10:51   #4435
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Nikt nie wita, nikt nie odpowiada na pytania. Jak to inaczej rozumieć?
Spokojnie, tu po prostu nie ma takiego tłoku jak w innych wątkach Witaj i miłego biegania
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 10:54   #4436
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Ja dzisiaj zaliczyłam "szybką piątkę" która miała być regeneracyjna, ale tak podkręciłam tempo że wyszło raczej sprintem a nie regeneracja (oczywiście kijankowym sprintem)
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 10:54   #4437
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Pomierzyłam wczoraj buty Asics, jakie były w Decathlonie, oczywiście damskie buty były tylko do ich 42, które jest jak nasze 40,5-41 na moje oko. mierzyłam więc tylko męski odpowiednik butów, które chcę kupić plus kilka innych par - wygląda na to, że 42,5 jest ok, następny rozmiar to 43,5 i już lekko człapie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że damska rozmiarówka jest identyczna, jak męska
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 10:58   #4438
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
Pomierzyłam wczoraj buty Asics, jakie były w Decathlonie, oczywiście damskie buty były tylko do ich 42, które jest jak nasze 40,5-41 na moje oko. mierzyłam więc tylko męski odpowiednik butów, które chcę kupić plus kilka innych par - wygląda na to, że 42,5 jest ok, następny rozmiar to 43,5 i już lekko człapie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że damska rozmiarówka jest identyczna, jak męska
z tego, co kojarzę damskie buty są węższe niż męskie. Dlatego ja nie mogę wybierać wśród męskich, bo mam wąską, ale długą stopę (moje mizuno mają o ile dobrze pamiętam 27,5 cm ) Ale jeśli nie będą na Ciebie za wąskie to chyba jest ok. PS - nie patrz na rozmiar tylko na cm, to jest lepszy wyznacznik, bo nie waha się aż tak u producentów. Centymetr to centymetr, nie ważne czy Pumy czy Asicsa, czy NB
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 11:18   #4439
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

I jeszcze jedno mam głupie pytanie: czy producenci butów zakładają, że kobieta=kruszynka wagi piórkowej i damskie buty nadają się tylko dla takich Bo wyszukiwarka na stronie producenta po zaznaczeniu opcji kobieta i waga >70 kg twierdzi, że nie ma żadnych produktów! A ja przy moim wzroście 70 kg to ważyłam w stanie absolutnej szczupłości nosząc rozmiar 38/40 i bluzeczki nad pępek Czy to znaczy, że jeśli kupię sobie damskie buty, to jako osoba ważąca zdecydowanie więcej niż te nieszczęsne 7 dych, to jakoś ekspresowo je zedrę? Czy to po prostu bez znaczenia

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;40214200]z tego, co kojarzę damskie buty są węższe niż męskie. Dlatego ja nie mogę wybierać wśród męskich, bo mam wąską, ale długą stopę (moje mizuno mają o ile dobrze pamiętam 27,5 cm ) Ale jeśli nie będą na Ciebie za wąskie to chyba jest ok. PS - nie patrz na rozmiar tylko na cm, to jest lepszy wyznacznik, bo nie waha się aż tak u producentów. Centymetr to centymetr, nie ważne czy Pumy czy Asicsa, czy NB [/QUOTE]

Dzięki No właśnie chcę kupić damskie Asics Trabuco, ale mimo że teoretycznie damskie są produkowane do rozmiaru 43,5 na stopę 27,5 cm, to największy ich damski but, jaki znalazłam wczoraj w sklepie, to było 42 na stopę chyba 26,5, mierzyłam więc męskie, ustaliłąm, że 42,5 jest optymalne i mam nadzieję, że na długość ich 42,5 damskie = 42,5 męskie. Buty chcę kupić wysyłkowo, znalazłam dobrą okazję

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

I jeszcze się pochwalę - wczoraj poszłam poćwiczyć trochę mięśnie, żeby się lżej biegało Bo tyłek ciężki i nóżki muszą mieć siłę go dźwigać Dorzuciłam troszkę więcej na sztangę, nogi tylko trochę dziś mam sztywne, ale bez większego problemu, kolano też to łyknęło, widocznie jedno i drugie jakoś się tym bieganiem naprawdę ładnie wzmocniło, ale za to ręce mnie dziś bolą przy podnoszeniu kubka z kawą
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 11:21   #4440
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! cz. III

a ja nawet nie wiem co to interwały
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.