Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 14:35   #1951
Sarcoptes scabiei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 206
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
Witaj!
Torebka objęta jest dwuletnią gwarancją. Popękane uchwyty mogą świadczyć o wadzie ukrytej, więc myślę, że możesz śmiało złożyć reklamację. Pamiętaj, by mieć z sobą paragon. Aha, spisując protokół reklamacyjny będziesz musiała podać datę uszkodzenia (kiedy to zauważyłaś). Pamiętaj, że nie mogą minąć 2 miesiące od czasu zauważenia wady, do zgłoszenia tego faktu u sprzedawcy.
ok dzieki!

a czy w takim wypadku bede mogla liczyc na zwrot pieniedzy czy raczej na ten sam produkt?
mam nadzieje ze mi uwzglednia
chociaz obawiam ze ze moga powiedzec ze 'niewlasciwie' ja uzytkowalam
__________________

P.S nie trawie tej wizażowej wyszukiwarki nic na to nie poradze ze jest beznadziejna. wujek Google rzadzi
Sarcoptes scabiei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 20:19   #1952
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez Sarcoptes scabiei Pokaż wiadomość
ok dzieki!

a czy w takim wypadku bede mogla liczyc na zwrot pieniedzy czy raczej na ten sam produkt?
mam nadzieje ze mi uwzglednia
chociaz obawiam ze ze moga powiedzec ze 'niewlasciwie' ja uzytkowalam
bez przesady, to jak miałaś ją nosić? wozić w wózku?

Zasada jest taka, że w pierwszej kolejności naprawiają, w drugiej wymieniają, w trzeciej zwracają pieniądze.

trzymam kciuki!
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 21:53   #1953
Sarcoptes scabiei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 206
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

slyszalam nieciekawe opinie o reklamacjach w aldo ale...

trzeba miec nadzieje


dzieki
dam znac co i jak
__________________

P.S nie trawie tej wizażowej wyszukiwarki nic na to nie poradze ze jest beznadziejna. wujek Google rzadzi
Sarcoptes scabiei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 22:29   #1954
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
koniecznie!! kurcze, przecież to jest błąd suwaka!!
tylko ze mi odpowiedzieli w uzasadnieniu ze sama go popsułam źle używając. I ze to jest wada mechaniczna czy coś takiego. Tego uzasadnienia juz nie mam. i to było z pół roku temu.
__________________


Edytowane przez ancyk88
Czas edycji: 2011-05-18 o 22:34
ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 17:58   #1955
Sarcoptes scabiei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 206
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

dziewczyny bylo lepiej niz myslalam

Poszlam do Aldo i powiedzialam ze chce zlozyc reklamacje na torebke, ze ma popekane uszy, a pani od razu powiedziala ze reklamacja przyjeta, ze to wina produktu, zly material.
W ciagu 14 dni maja mi zwrocic pieniadze
__________________

P.S nie trawie tej wizażowej wyszukiwarki nic na to nie poradze ze jest beznadziejna. wujek Google rzadzi
Sarcoptes scabiei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 20:56   #1956
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez Sarcoptes scabiei Pokaż wiadomość
dziewczyny bylo lepiej niz myslalam

Poszlam do Aldo i powiedzialam ze chce zlozyc reklamacje na torebke, ze ma popekane uszy, a pani od razu powiedziala ze reklamacja przyjeta, ze to wina produktu, zly material.
W ciagu 14 dni maja mi zwrocic pieniadze
no to super
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 12:05   #1957
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Czy ktos wie czy w Tatuum mozna zwracac?
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 18:44   #1958
Jaga3003
Rozeznanie
 
Avatar Jaga3003
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 781
GG do Jaga3003
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Hej, wiecie może jak z reklamacją w CCC?
Taki mały ćwiek odpadł mi z balerinek razem z zamszem (tzn trzyma się jeszcze ale bardzo słabo). Obawiam się, że podobnie będzie z resztą. Czy jeśli nie mam paragonu to mogę coś zdziałać?

Podobno jest coś takiego jak instytucja świadka i jak sie przyjdzie z osobą przy której się kupowało to sprzedawca ma obowiązek znaleźć w systemie kiedy towar był w sklepie i uwzględnić reklamację.

Proszę o pomoc!
__________________
Zapach słońca o poranku...
Jaga3003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 21:37   #1959
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez Jaga3003 Pokaż wiadomość
Hej, wiecie może jak z reklamacją w CCC?
Taki mały ćwiek odpadł mi z balerinek razem z zamszem (tzn trzyma się jeszcze ale bardzo słabo). Obawiam się, że podobnie będzie z resztą. Czy jeśli nie mam paragonu to mogę coś zdziałać?

Podobno jest coś takiego jak instytucja świadka i jak sie przyjdzie z osobą przy której się kupowało to sprzedawca ma obowiązek znaleźć w systemie kiedy towar był w sklepie i uwzględnić reklamację.

Proszę o pomoc!
witaj. nie mam 100%pewności, ale obawiam się, że bez paragonu możesz nic nie załatwić.
Z kolei co do elementów ozdobnych (klamry, kokardki, kwiatuszki, nity, kamyczki itd) - te nie podlegają gwarancji, więc nie ma szans na uznanie reklamacji. Miałam kiedyś taką sytuację.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,807,8...tml?v=2&wv.x=1
znalazłam jeszcze taką wypowiedź.
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 15:47   #1960
niuniulka1989
Zakorzenienie
 
Avatar niuniulka1989
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 040
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Dziewczyny, mam pytanie jak z reklamacją w Mohito.

Pierwszy raz wyprałam bluzkę (ręcznie, woda zimna- wszystko zgodnie z zaleceniami na metce). Z przodu było czarne, koronkowe serduszko, które odbarwiło na zielono i z przodu i z tyłu Paragon mam. Myślicie że nie będą kombinować i mi wmawiać, iż to mona wina że się odbarwiło?
__________________
"Gdy wszystko wydaje się być drogą pod górę... po prostu pomyśl jaki będziesz mieć widok ze szczytu"
niuniulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 09:18   #1961
mavia
Raczkowanie
 
Avatar mavia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Zachód :P
Wiadomości: 41
GG do mavia Send a message via Skype™ to mavia
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez niuniulka1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie jak z reklamacją w Mohito.

Pierwszy raz wyprałam bluzkę (ręcznie, woda zimna- wszystko zgodnie z zaleceniami na metce). Z przodu było czarne, koronkowe serduszko, które odbarwiło na zielono i z przodu i z tyłu Paragon mam. Myślicie że nie będą kombinować i mi wmawiać, iż to mona wina że się odbarwiło?
Pracuję w Re i sama na coś podobnego przyjmowałam reklamację, na pewno przyjmą. Ta sama sieć więc jest opcja że rozpatrzą ją pozytywnie
mavia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 10:34   #1962
mirela76
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: pszczyna/katowice
Wiadomości: 560
GG do mirela76
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Na święta BOżego Narodzenia mąż kupił mi wymarzoną sukienkę w Solarze. Jest z dzianiny, z takich cieniutkich niteczek z podszewką.
.
Pierwszy raz miałam ją na sobie na urodzinach teściowej, w restauracji. Po przyjściu do domu zauważyłam że na rękawie mam dziurę - zerwana nitka. Ponieważ do sukienki dołączona została nitka - zaszyłam ją. Bardzo się zdziwiłam, że podczas kolacji mogłam taką dziurę zrobić. Schowałąm do szafy i w kwietniu drugi raz ją założyłam - tym razem na urodziny do restauracji do męża kuzynki. Tym razem bardzo uważałam na nią. Po przyjściu do domu okazło się ... że znowu mam dziurę, tym razem na plecach. Wtedy dopiero skojarzyłam, że to nie moze być moja wina, że to coś z materiałem musi być nie w porządku. Złożyłam więc reklamację. Niestey nieświadoma tych wszystkich kruczków prawnych w reklamacji podpisałam oświadczenie, że zuważyłam dziurę ... w grudniu (zgodnie z prawdą, ale wtedy byłąm pewna, że po prostu gdzieś zaciągnęłam nitkę). Odpowiedź oczywiście byłą negatywna - wg przepisów mam 2 miesiące na zgłoszenie wady. Odwołałam się od tej decyzji, tłumacząc, ze dopiero w kwietniu skojarzyłam, że to nei moja wina, lecz wada materiału. Dzisiaj oddzwonili ze sklepu, że ponownie ją odrzucili. Sukienka kosztowałą niemało (469pln) i szkoda mi jej (teraz nawet nie mam jej czym zaszyć). Myślicie, że mam jeszcze jakieś wyjście ?
aha nadmienię, że ta dzianina to takie cienkie nitki, które w wielu miejscach są jakby skulkowane (jakby taki supełek) i wygląda mi na to, że w tych miejscach nitki się odwiązją. Ewidentnie widać, że to wina materiału.
__________________
"Modlić się - to prosić o to, by prawa natury zostały na pewien czas zawieszone w interesie osobnika wnoszącego o modły , który jak sam przyznaje, nie jest tego godzien" Ambrose Bierce
mirela76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 10:44   #1963
pudelkonakredki
Zadomowienie
 
Avatar pudelkonakredki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wiadomości: 1 368
GG do pudelkonakredki
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez mirela76 Pokaż wiadomość
Na święta BOżego Narodzenia mąż kupił mi wymarzoną sukienkę w Solarze. Jest z dzianiny, z takich cieniutkich niteczek z podszewką.
.
Pierwszy raz miałam ją na sobie na urodzinach teściowej, w restauracji. Po przyjściu do domu zauważyłam że na rękawie mam dziurę - zerwana nitka. Ponieważ do sukienki dołączona została nitka - zaszyłam ją. Bardzo się zdziwiłam, że podczas kolacji mogłam taką dziurę zrobić. Schowałąm do szafy i w kwietniu drugi raz ją założyłam - tym razem na urodziny do restauracji do męża kuzynki. Tym razem bardzo uważałam na nią. Po przyjściu do domu okazło się ... że znowu mam dziurę, tym razem na plecach. Wtedy dopiero skojarzyłam, że to nie moze być moja wina, że to coś z materiałem musi być nie w porządku. Złożyłam więc reklamację. Niestey nieświadoma tych wszystkich kruczków prawnych w reklamacji podpisałam oświadczenie, że zuważyłam dziurę ... w grudniu (zgodnie z prawdą, ale wtedy byłąm pewna, że po prostu gdzieś zaciągnęłam nitkę). Odpowiedź oczywiście byłą negatywna - wg przepisów mam 2 miesiące na zgłoszenie wady. Odwołałam się od tej decyzji, tłumacząc, ze dopiero w kwietniu skojarzyłam, że to nei moja wina, lecz wada materiału. Dzisiaj oddzwonili ze sklepu, że ponownie ją odrzucili. Sukienka kosztowałą niemało (469pln) i szkoda mi jej (teraz nawet nie mam jej czym zaszyć). Myślicie, że mam jeszcze jakieś wyjście ?
aha nadmienię, że ta dzianina to takie cienkie nitki, które w wielu miejscach są jakby skulkowane (jakby taki supełek) i wygląda mi na to, że w tych miejscach nitki się odwiązją. Ewidentnie widać, że to wina materiału.

może pojedź do innego solara, złóż reklamację raz jeszcze pisząc, że zauważyłaś dziurkę w kwietniu (albo nawet maj napisz ) i może przyjmą?
pudelkonakredki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 11:36   #1964
bbss
Zadomowienie
 
Avatar bbss
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: hyhy
Wiadomości: 1 153
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Może rzeczywiście spróbuj jeszcze raz. W przeciwnym razie tylko rzecznik konsumentów pozostaje... Jeśli sukienka była droga i nie masz z niej pożytku z uwagi na wadę - to warto walczyć o swoje. Z doświadczenia wiem, że czasami samo postraszenie sądem pomaga...
bbss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 11:46   #1965
mirela76
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: pszczyna/katowice
Wiadomości: 560
GG do mirela76
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Odwołąnie się od decyzji było napisane przez rzecznika praw konsumenta.
Zastanawiam się jeszcze nad ponowną reklamacją w innym mieście przez inną osobę, ale to wszystko idzie do centrali i obawiam się, że to nie przejdzie, mogą skojarzyć.
__________________
"Modlić się - to prosić o to, by prawa natury zostały na pewien czas zawieszone w interesie osobnika wnoszącego o modły , który jak sam przyznaje, nie jest tego godzien" Ambrose Bierce
mirela76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 14:22   #1966
niuniulka1989
Zakorzenienie
 
Avatar niuniulka1989
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 040
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez mavia Pokaż wiadomość
Pracuję w Re i sama na coś podobnego przyjmowałam reklamację, na pewno przyjmą. Ta sama sieć więc jest opcja że rozpatrzą ją pozytywnie


Reklamacja od razu rozpatrzona, pieniążki zwrócone
__________________
"Gdy wszystko wydaje się być drogą pod górę... po prostu pomyśl jaki będziesz mieć widok ze szczytu"
niuniulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 14:43   #1967
korovka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 39
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez dystopia Pokaż wiadomość
rzeczy przecenione nie podlegają zwrotowi ani wymianie w NY
Dzisiaj byłam w New Yorkerze i kwestia zwrotów/wymiany wyglada trochę inaczej.

Na rzeczy nieprzecenione jest 7 dni na zwrot/wymianę.

Rzeczy przecenione - nie ma możliwości zwrotu, ale jest 7 dni na wymianę

(ja dzisiaj wymieniłam rozmiar przecenionej rzeczy, ale nie wiem czy można wymieniać na inny towar, podejrzewam że tak, bo w regulaminie nie nie jest napisane że nie można )
korovka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 15:05   #1968
bananowa6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Mam problem. Dzisiaj kupiłam 2 biustonosze w Triumphie. Chciałam kupić 2 kolory z jednego modelu, ale w drugim kolorze nie było mojego rozmiaru, więc kupiłam inny model. Jednakże teraz tego żałuję, bo tamten o wiele bardziej mi się podobał. Teraz stwierdziłam, że może jednak znalazłabym ten, który mnie interesuje w innym salonie, więc chciałabym zwrócić nieudany zakup. Czy jest taka możliwość? Biustonosz jest ze wszystkimi metkami, nieużywany.
bananowa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 21:16   #1969
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Dziewczyny na ile można zarezerwować rzeczy w River Island? Chciałam odłożyć torebkę.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 17:34   #1970
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

A na jaki czas można i czy w ogóle można w Housie? (chodzi o odłożenie)
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:12   #1971
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Czy konieczne jest potwierdzenie transakcji przy zwrocie? Czy wystarczy sam paragon?
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 19:41   #1972
POTF89
Raczkowanie
 
Avatar POTF89
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 184
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Hej Dziewczyny
Kupiłam dziś spodnie w Tally Weijl, wzięłam ostatnie XXS jakie było w sklepie. Niestety wydaje mi się, że są w kroku za słabo zszyte (chyba ktoś na siłę się w nie wciskał, boję się że mogą długo nie wytrzymać a nie były tanie) i w związku z tym moje pytanie - czy mogę wymienić (oczywiście nieużywane, z metkami) spodnie na ten sam rozmiar ale w INNYM sklepie TW?
Z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez POTF89
Czas edycji: 2011-06-15 o 19:43 Powód: Dopisek
POTF89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 12:13   #1973
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Dziewczyny, mam problem

Kupiłam bardzo fajne koturny w Deichmannie kilka dni temu i zdążyłam w nich być zaledwie raz i dzisiaj zakładając je patrzę a ten haczyk z zapięcia (zdjęcie o co mi chodzi w załączniku) wypadł I nie byłoby problemu w tym żeby go zamocować, gdybym go tylko miała... Czy takie coś uwzględnia reklamacja? I czy w Deichmannie zwracają pieniądze czy naprawiają buty? Nie chcę ich oddawać, bo są mega wygodne i obdzwoniłam za nimi kilka sklepów, żeby je dostać w moim rozmiarze Można takie coś oddać do szewca czy gdziekolwiek?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zapięcie.jpg (7,0 KB, 20 załadowań)
__________________
Finezja życia.
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 18:12   #1974
misstriumph
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Hej,

ja z kolei kupilam w triumhpie biustonosz-w domu okazalo sie ze jednak jest za maly-chcialam go oddac, ale nie przyjmuja zwrotow moge wymienic na inny-ale nie ma wlasciwego rozmiaru jesli chodzi o ten model. pomocy.
misstriumph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 18:25   #1975
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez misstriumph Pokaż wiadomość
Hej,

ja z kolei kupilam w triumhpie biustonosz-w domu okazalo sie ze jednak jest za maly-chcialam go oddac, ale nie przyjmuja zwrotow moge wymienic na inny-ale nie ma wlasciwego rozmiaru jesli chodzi o ten model. pomocy.
Może wymień na inny model albo podzwoń po innych Triumphach i zapytaj się czy nie ma Twojego rozmiaru. Ewentualnie jeżeli jest z metkami to możesz sprzedać na np. allegro .
__________________
Finezja życia.
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 19:36   #1976
misstriumph
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Tak tez zrobilam, a propos dzwonienia do innych salonow...okazalo sie jednak, ze Triumph nie jest siecia-wiec nie sa mozliwe wymiany miedzy sklepami. Nawet jesli maja model, ktorego szukam nie wymiania mi tego, ktory kupilam w innym salonie.

Takie uroki marki...

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

i naturalnie sa wszystkie metki, ceny etc.

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Madam Coco polecam ten link:

http://www.federacja-konsumentow.org....php?story=390

w moim przypadku sprawa zalatwienia wymiany z Triumphem okazala sie nie do wygrania-a moze ktoras z uzytkowniczek jest w stanie mi pomoc?
misstriumph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 18:28   #1977
ki_sia
Zakorzenienie
 
Avatar ki_sia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7 669
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Czy w H&M można wymienic towar z wyprzedazy na mniejszy rozmiar?
Mam tylko paragon, metki z tego plastiku wyrzucone
__________________
ki_sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 20:43   #1978
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez ki_sia Pokaż wiadomość
Czy w H&M można wymienic towar z wyprzedazy na mniejszy rozmiar?
Mam tylko paragon, metki z tego plastiku wyrzucone
muszą być nieoderwane metki
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 21:26   #1979
ki_sia
Zakorzenienie
 
Avatar ki_sia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7 669
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

ale sprawdzałam na stronie internetowej sklepu i jest napisane , że do 28dni po ukazaniu paragonu.. a chyba oczywiste jest to że metki sie odrywa. ;/.. a ja chciałabym tylko wymienić.. czyli nie mam szans?
__________________
ki_sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 08:25   #1980
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez ki_sia Pokaż wiadomość
a chyba oczywiste jest to że metki sie odrywa. ;/..
oczywiste jest to, że NAJPIERW się mierzy, POTEM odrywa. Jak nie wiesz, czy coś jest dobre i odrywasz metki to nie jest to już problem sklepu.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-21 16:52:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.