...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana... - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-02, 08:44   #751
natalaplo
Rozeznanie
 
Avatar natalaplo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zamczysko:)
Wiadomości: 524
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

czesc proteinki i nowe i stare

mloda nie usuwaj mnie!!!
nie pisze Ci nowej wagi bo mam straszny przestój i bede sie ważyć teraz dfopiero w piątek bo boje sie ze jak dalej waga stoi strace motywacje.....

wiec czekaj na mnie!!!

kupowane, gotowe produkty są z góry gorsze niz samorobione fajne przepisy dajecie chyba pokombunuje troche jak wróce z pracy caly weekend mnie na wątku nie było a Wy jak piszecie gaduły ciesze sie ze nas jest coraz wiecej

a! zapomniałam dodać ze grzeszyłam w weekend mrożonymi truskawkami :P sorbetem takim ale nie mogłam sie powstrzymac...

a dzis juz zjadłam activie naturalna i miske pomidorków koktajlowych (trzeci dzien warzywno-proteinowy) jestem na cyklu 5/5

miłego dnia
__________________


wracam do Dukana
64 - 62 - 60 - 58

cel ostateczny - 55 kg
58 - 57 - 56 - 55

Edytowane przez natalaplo
Czas edycji: 2009-03-02 o 08:46
natalaplo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 12:19   #752
mfifi
Raczkowanie
 
Avatar mfifi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

cholera a ja w sobote pilam piwo i wodke. i zjadlam w nocy fasolke po bretonsku w barze w centrumie...przybylo mi tylko 0,8kg ale i ta jest mi strasznie glupio...wczoraj bylo jeszcze glupiej, bo pierwszy raz od miesiaca mialam kaca i nie podobalo mi sie to dzieki tej diecie dochodze do wniosku, ze alko wcale nie jest fajne!!
stan na dzis 55,7 :| a juz bylo ponizej 55 to byl ostatni wybryk. czuje niestety, ze mimo diety moj organizm juz zawsze bedzie tak gwaltownie reagowal na odstepstwa...chyba, ze takie odstepstwo na takiej diecie to zupelnie co innego niz paczka chipsow przy odzywianiu skrbiowo-weglowodanowym
__________________
Dukan stats

start - 58,2 kg
jest - 54,5 kg
cel - 52-53 kg
mfifi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 14:06   #753
Snaefridur
Raczkowanie
 
Avatar Snaefridur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 339
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Próbowałam zrobić sobie sama jogurt.Do litra ciepłego (40 stopni) mleka daje się kubek jogurtu i odstawia na 8 godzin.Wyszedł glutowaty,ale smakuje tak samo jak kupny .Ogólnie mam zastój,nic mi w wymiarach się nie zmienia.Trochę mnie to dołuje,ale to pewnie dlatego,że przez czekające mnie jeszcze egzaminy mało się ruszam :/.
__________________
"Miałem niepowtarzalny sen, w którym odrzuciłem wszystko, co nie było mi potrzebne..."
Snaefridur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 14:16   #754
Rajskie mniam
Raczkowanie
 
Avatar Rajskie mniam
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z WYBRZEżA
Wiadomości: 144
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

CZEŚĆ WAM !
Ja już po pracy , ale przed obiadkiem , a w pracy tragedia nie dostałam w sklepiku serka piątnicy 3 % i musiałam zjeść taką owsiankę gotową z jabłkami i cynamonem - lepiej to niż skręcać się z głodu . Ciężko w pracy wytrzymać :[ Myślałam że koleżanka dołączy do mnie ale ona że nie da rady tak bez chleba itp...a ja myślę że jak się już tak ,, zatrybi " to jakoś leci , ja dziś 3 dzień z 5 z samymi proteinkami , może wiecie jak to jest z kawą anatol zbożową - czy można , bo ja wolę ją niż zwykłą?
Rajskie mniam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 15:18   #755
mimee
Raczkowanie
 
Avatar mimee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 443
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez Rajskie mniam Pokaż wiadomość
CZEŚĆ WAM !
Ja już po pracy , ale przed obiadkiem , a w pracy tragedia nie dostałam w sklepiku serka piątnicy 3 % i musiałam zjeść taką owsiankę gotową z jabłkami i cynamonem - lepiej to niż skręcać się z głodu . Ciężko w pracy wytrzymać :[ Myślałam że koleżanka dołączy do mnie ale ona że nie da rady tak bez chleba itp...a ja myślę że jak się już tak ,, zatrybi " to jakoś leci , ja dziś 3 dzień z 5 z samymi proteinkami , może wiecie jak to jest z kawą anatol zbożową - czy można , bo ja wolę ją niż zwykłą?
No jakbyś w moich myślach czytała!!!miałam o to samo pytać,bo piję ricore (bo jestem matka karmiąca) i tak własnie dziś rano spojrzałam na etykietę z wartościami odżywczymi, a tam przewaga węglowodanówFakt, że to 1,6g węgli a zawsze to węgle...no i tak się zastanawiam czy pić czy nie pić. A dodam, że uwielbiam ją i piję około 3 dziennie.
Trzebaby zerknąć na wartości odżywcze tej twojej kawy zbożowej - sama nazwa zbożowa trochę mnie niepokoiale jak zawiera tych węgli tak jak moja około 1,6g to myślę, że możemy sobie pozwolić...Hmmmm??????co ty na to???
__________________
start - 98
cel 1 - 83
cel 2 - 72
meta - 63
givenchy ange ou demon tendre
wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=513746

cel realizuje się poprzez działanie
machina ruszyła
mimee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 15:52   #756
Rajskie mniam
Raczkowanie
 
Avatar Rajskie mniam
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z WYBRZEżA
Wiadomości: 144
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

No właśnie tylko że ja po kupieniu Anatolka jakis czas temu przełożyłam ją do puszki i nie mam składu Muszę się wybrać do sklepu i poczytać
mimee - a ty tak możesz stosować tą dietę jak karmisz?
Rajskie mniam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 17:28   #757
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Ja nie jestem taka skrupulatna, staram sie jezeli chodzi o jedzenie przestrzegac zasad ale co do picia to czasami wypije sobie capuczino, lub inke lub jakas kawke zbozowa.

Moze za kazdt kubek kawki poruszajcie sie za kare i wyjdzie na zero.
Ja dzisiaj zaczynam aqaaerobik (bede chodzic 3 x w tygodniu) jak dla mnie jest to najlepsza forma ruchu. woda ma 8 razy wiekszy opor niz powietrze i dlatego cwiczenia w wodzie sa o wiele bardziej wydajne, nie ma sie zakwasow i jest to bezpieczna forma dla osob z duza nadwaga bo nie obciaza stawow. Znika celulitis a nogi robia sie sprezyste i szczuplejsze. Jak macie szanse to zapiszcie sie na ten rodzaj ruchu bo naprawde warto.
__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 18:18   #758
hulahop
Przyczajenie
 
Avatar hulahop
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Najpierw może napiszę witajcie chciałabym się dołączyć do Was bardzo mi odpowiada ta dietka, węgle w ogóle mi nie służą :P w każdym razie mam zamiar do świąt ją ciągnąć bez grzeszenia przyjmiecie mnie?


Cytat:
Napisane przez meliameli Pokaż wiadomość
Moze za kazdt kubek kawki poruszajcie sie za kare i wyjdzie na zero.
Ja dzisiaj zaczynam aqaaerobik (bede chodzic 3 x w tygodniu) jak dla mnie jest to najlepsza forma ruchu. woda ma 8 razy wiekszy opor niz powietrze i dlatego cwiczenia w wodzie sa o wiele bardziej wydajne, nie ma sie zakwasow i jest to bezpieczna forma dla osob z duza nadwaga bo nie obciaza stawow. Znika celulitis a nogi robia sie sprezyste i szczuplejsze. Jak macie szanse to zapiszcie sie na ten rodzaj ruchu bo naprawde warto.
ja uwielbiam wodę! pływać, ćwiczyć, wszystko i rzeczywiście, skóra niesamowicie sprężysta później...szczególnie dzień po
__________________
dzień diety: 1
bez słodyczy: 1
ruch: 1

60 > 59 > 58 > 57 > 56 > 55 > 54 > 53 > 52
hulahop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 18:40   #759
kaktulek
Raczkowanie
 
Avatar kaktulek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: DK
Wiadomości: 226
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez hulahop Pokaż wiadomość
Najpierw może napiszę witajcie chciałabym się dołączyć do Was bardzo mi odpowiada ta dietka, węgle w ogóle mi nie służą :P w każdym razie mam zamiar do świąt ją ciągnąć bez grzeszenia przyjmiecie mnie?
Witamy, witamy Im wiecej tym lepiej

U mnie waga na razie stoi, ale dzis chyba jakis przelom. Nie czulam sie glodna caly dzien, zjadlam co zaplanowalam. Na razie warzylam sie codziennie, bo wydawalo mi sie ze ogolnie za duzo jem (okolo 1500 kcal) i chyba tak jest, musze troche zmniejszyc racje . Jestem 6 dzien I fazy jutro przechodze na II. nie moge sie doczekac warzywek
kaktulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 18:49   #760
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

ale ja Cie kochana nie usuwam tylko sie odezwij ze jest przesluj juz cie zrobie czarna

jak tam dziewoje? bo ja jem jem i umieram z przejedzenia
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 18:56   #761
kaktulek
Raczkowanie
 
Avatar kaktulek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: DK
Wiadomości: 226
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez mloda_to_glupia Pokaż wiadomość
ale ja Cie kochana nie usuwam tylko sie odezwij ze jest przesluj juz cie zrobie czarna

jak tam dziewoje? bo ja jem jem i umieram z przejedzenia
A lepiej sie juz czujesz??? Nie martw sie, my zjemy serek za twoje zdrowie a jak wrocisz do nas to cie przypilnujemy
kaktulek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 19:03   #762
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

oby
czuje sie super;]
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 19:41   #763
Kasieńka_666
Zakorzenienie
 
Avatar Kasieńka_666
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Akutalnie dyndam sobie uczepiona Olgierda.
Wiadomości: 20 958
GG do Kasieńka_666
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cześć dziewczyny

Ja dzisiaj zgrzeszyłam omletem z łyżką mąki i pół łyżki cukru pudru No i na wierzch odrobina dżemu


3 dzień- było 59 jest 58
__________________
dirrtyKatrina





Moonwalker




Kasieńka_666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 19:58   #764
Rajskie mniam
Raczkowanie
 
Avatar Rajskie mniam
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z WYBRZEżA
Wiadomości: 144
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

JA TEZ ZJADLAM OMLETA ALE DALAM LYZKE MAKI KUKURYDZIANEJ I NA WIERZCH SEREK NATURALNY ZE SLODzIKIEM
Dziewczyny nie dajmy sie zwariowac , jeżeli dotąd jadłyśmy wszystko tj. chleb ziemiaki makarony itp. to ta odrobina przyjemności raczej nie doda wiele na wadze- a przyjemnosc wielka ;D

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez mloda_to_glupia Pokaż wiadomość
ale ja Cie kochana nie usuwam tylko sie odezwij ze jest przesluj juz cie zrobie czarna

jak tam dziewoje? bo ja jem jem i umieram z przejedzenia

mloda a ty nie przesadzaj z tym jedzonkiem bo to co ubyło wróci z dokładką ale fajnie że już lepiej się czujesz
Rajskie mniam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 20:26   #765
mercier
Raczkowanie
 
Avatar mercier
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 482
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Witam serdecznie czy również mogę się przyłączyć do Was?

Byłam parę dni wcześniej na 1 fazie SB i postanowiłam jednak zacząć dietę proteinową, więcej i tak jadłam produktów białkowych niż warzyw. Muszę się 'wyleczyć' z nadmiernej sympatii do węgli prostych Chcę powrócić do dawnej sylwetki Przed maturą stresy spowodowały, że przytyłam 10 kg... i jakoś nie mogę się ich pozbyć :|
Dziś poszło świetnie, czuję się 'napchana', nie jestem głodna i do tego polubiłam maślankę

Mam malutką prośbę... czy mogłabym prosić o link do ebooka Dukana?
__________________

mercier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 20:32   #766
Rajskie mniam
Raczkowanie
 
Avatar Rajskie mniam
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z WYBRZEżA
Wiadomości: 144
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Witamy!!!
Link do książki jest trochę w tyle ;D
Poczytaj forum można się sporo dowiedzieć z tego co dziewczyny tu piszą i fajne przepisy podają
Miłej nocki Proteinki !
Rajskie mniam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 20:53   #767
mercier
Raczkowanie
 
Avatar mercier
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 482
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez Rajskie mniam Pokaż wiadomość
Witamy!!!
Link do książki jest trochę w tyle ;D
Poczytaj forum można się sporo dowiedzieć z tego co dziewczyny tu piszą i fajne przepisy podają
Miłej nocki Proteinki !
Dziękuję a czytałam calutkie forum, był link do książki ale wygasł, potem dziewczyny przesyłały sobie na PW
__________________

mercier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 21:04   #768
hulahop
Przyczajenie
 
Avatar hulahop
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez kaktulek Pokaż wiadomość
Witamy, witamy Im wiecej tym lepiej
Jestem 6 dzien I fazy jutro przechodze na II. nie moge sie doczekac warzywek
dziękuję
ja właśnie myślałam, że nie wytrzymam bez warzyw, ale w gruncie rzeczy to sporadycznie je spożywam jakoś wolę inne dozwolone rzeczy. I teraz jak np mam 1 z 5 dzień warzywek to zjadłam tylko marchewkę

Cytat:
Napisane przez Rajskie mniam Pokaż wiadomość
Miłej nocki Proteinki !
haha miłej nocki, śnijcie o mięsku, jajkach i serku wiejkim
__________________
dzień diety: 1
bez słodyczy: 1
ruch: 1

60 > 59 > 58 > 57 > 56 > 55 > 54 > 53 > 52
hulahop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 21:08   #769
mimee
Raczkowanie
 
Avatar mimee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 443
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez Rajskie mniam Pokaż wiadomość
No właśnie tylko że ja po kupieniu Anatolka jakis czas temu przełożyłam ją do puszki i nie mam składu Muszę się wybrać do sklepu i poczytać
mimee - a ty tak możesz stosować tą dietę jak karmisz?
mogęprzy mojej wadze i takimi zasobami nic mi nie grozi i mojemu mleku tez niezresztą moja pani doktor powiedziala, że to zdrowa dieta i taka w sam raz - węglowodany są mi najmniej potrzebnemiałam obserwować jak tam pokarm,a jest go nawet więcej,chyba przez to , że tyle piję (w ogóle usłuszałam od pani doktor, że mogłabym o samej wodzie i witaminach zyć jakiś czas i też by tragedii nie było!)

witam nowe proteinki

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez mercier Pokaż wiadomość
Witam serdecznie czy również mogę się przyłączyć do Was?

Byłam parę dni wcześniej na 1 fazie SB i postanowiłam jednak zacząć dietę proteinową, więcej i tak jadłam produktów białkowych niż warzyw. Muszę się 'wyleczyć' z nadmiernej sympatii do węgli prostych Chcę powrócić do dawnej sylwetki Przed maturą stresy spowodowały, że przytyłam 10 kg... i jakoś nie mogę się ich pozbyć :|
Dziś poszło świetnie, czuję się 'napchana', nie jestem głodna i do tego polubiłam maślankę

no mi jakies stresy by się przydały, bo wtedy nic zjeść nie mogę
__________________
start - 98
cel 1 - 83
cel 2 - 72
meta - 63
givenchy ange ou demon tendre
wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=513746

cel realizuje się poprzez działanie
machina ruszyła
mimee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 22:25   #770
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez Rajskie mniam Pokaż wiadomość



mloda a ty nie przesadzaj z tym jedzonkiem bo to co ubyło wróci z dokładką ale fajnie że już lepiej się czujesz
Kiedy ja musze teraz duzo jesc... tak zebym ok 2-3 razy dziennie do kibelka poleciala... takie mam zadanie od lekarza./... no i dzis prawie nic nie zjadlam ale wczoraj duzo... a od 10 marca ide na dietke ta co mi da;]
za to herbatki dalej nie slodze;] to mi zostalo, bardziej mi taka smakuje;] no i jem mniej slodyczy ;] jak czekolada to gorzka, ale napoju slodkiego nie wypije bo mi niedobrze ;]
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-02, 23:20   #771
meliameli
Rozeznanie
 
Avatar meliameli
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wokingham
Wiadomości: 944
GG do meliameli
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Dzisiaj bylam pierwszy raz od przeszlo roku na aqafitt, bylo super, czuje, ze kazdy moj miesien zostal odpowiednio rozciagniety. A w tym wszystkim najlepsze jest to, ze nie ma zakwasow na drugi dzien.

AquaAerobik - bezpieczny sposób na odchudzanie


Aerobik w wodzie to zabawa dla osób chcących mieć niezłą figurę i wzmocnić mięśnie. Ważne jest przede wszystkim to, że są to ćwiczenia dla każdego – nie tylko tych, którzy umieją pływać. Co więcej, są to ćwiczenia bezpieczne nawet dla osób mających problemy z kręgosłupem!

Zima sprzyja nabieraniu ciałka. Co prawda pogoda odstrasza od wychodzenia z domu, ale jeśli już wyjść trzeba, to długi płaszcz idealnie przysłoni wszystko to, na co narzekać będziemy latem. Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal… A karnawałowe szaleństwa kulinarne potajemnie odkładają się w biodrach, udach i pośladkach!

Tak wcale jednak nie musi być. Zimowa aura nie sprzyja ruchowi na świeżym powietrzu, ale to nie oznacza, że jesteśmy skazani na siedzenie przed telewizorem. W tym czasie także warto zadbać o dobrą kondycję. Znaleźć rodzaj aktywności, który odpręży i poprawi samopoczucie, a jednocześnie wysmukli sylwetkę, pomagając zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Taki właśnie jest Aqua Aerobik – alternatywa dla monotonnego pływania w tę i z powrotem. Aerobik w wodzie to zabawa dla osób chcących mieć niezłą figurę i wzmocnić mięśnie. Ważne jest przede wszystkim to, że są to ćwiczenia dla każdego – nie tylko tych, którzy umieją pływać. Zajęcia mogą odbywać się nie tylko w głębokiej wodzie (bez kontaktu z dnem basenu), ale także w wodzie płytkiej do pasa.

Magia wody
Na pomysł prowadzenia ćwiczeń wodnych wpadli już w latach 80. XX w. amerykańscy lekarze-rehabilitanci. Wykorzystali fakt, że zanurzone w wodzie ciało staje się lżejsze (70 kilogramów to w wodzie jedynie 6!). Taka „utrata” wagi po prostu ułatwia wykonywanie ruchów. Na podstawie tej obserwacji opracowali zestawy ćwiczeń dla osób nieuprawiających czynnie sportu, kontuzjowanych i z nadwagą.

Z czasem wodny aerobik zyskał sobie wielbicieli również wśród ludzi sprawnych, którzy chcieli przy dźwiękach pobudzającej muzyki poprawiać swą sprawność. Okazuje się, bowiem, że siła wody odciąża kręgosłup i stawy, zmniejszając ryzyko kontuzji. Ćwiczenie w wodzie jest więc bezpieczniejsze. I jednocześnie daje lepsze efekty.

Badania dowodzą, że w trakcie takiego treningu przeciętna osoba jest w stanie spalić od 500 do 700 kalorii. To dwa razy więcej niż w przypadku „zwykłego” aerobiku. Dr Jeremy Sims – dyrektor medyczny Weight Loss Resources – obliczył, że w trakcie półgodzinnego marszu spalamy około 135 kalorii, podczas gdy ten sam marsz w głębokiej wodzie to aż 264 spalone kalorie. Bieg i marsz w wodzie to, jego zdaniem, najbardziej efektywny trening krążeniowo-oddechowy.

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć?
Typowe zajęcia Aqua Aerobiku odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 40-50 minut. Składają się z trzech części: 10-12 minut rozgrzewki ogólnej (kroki typu step-touch, odgarnianie wody rękoma, uginanie nóg), 30-35 minut pracy wytrzymałościowo-siłowej i 3-5 minut ćwiczeń rozciągająco-wyciszających (zwolnione tempo, ćwiczenia oddechowe). Każde ćwiczenie powinno być powtarzane nie krócej niż 20 i nie dłużej niż 60 sekund. To aż 40-50 różnych ćwiczeń – trening nie ma prawa być nudny!


Ponadto dla urozmaicenia i zoptymalizowania pracy wprowadza się dodatkowy sprzęt: pasy wypornościowe, tzw. noodle workout (piankowe węże), ciężarki, wypornościowe buty, rękawiczki z błonami między palcami, platformy typu step i wiele innych. Z takimi atrakcjami aktywność to przede wszystkim zabawa, a przecież o to właśnie w tym wszystkim chodzi.


__________________
www.garnek.pl/meliamel

http://tickers.TickerFactory.com/ezt...QVP/weight.png


Bylo 19.10.09 - 85.3 * jest 83.7*Marzenie
- 65
meliameli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 07:32   #772
bulinkaa
Przyczajenie
 
Avatar bulinkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
GG do bulinkaa
Smile Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Witam

Hej dziewczyny. Chciałabym do Was dołączyć, czy można ?? Od 7 dni stosuję tę dietę i coraz bardziej jestem do niej przekonana
W moim przypadku jest konieczne pozbycie sie tuszy i nadwagiii, jesli zalezy mi na zajściu w ciążę.Wykryto u mnie PCOS i insulinoodporoność. Od roku stosuję kurację lekową i masakrycznie przytyłam.Mam doła powiem szczerze
Także moje kochane fajnie by było mieć kontakt z osobami też planującymi troszke zrzucić.
Moja waga 98 kg - w ciągu 7 dni zruciłam juz 2 kg jestem szczesliwa ze tyle, choć zarzywam wciąż te leki.

dzis śniadanko:

sałatka z tuńczyka (jajko, tuńczyk,ogórek kiszony)

Pozdr
bulinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 07:49   #773
mimee
Raczkowanie
 
Avatar mimee
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 443
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez bulinkaa Pokaż wiadomość
Witam

Hej dziewczyny. Chciałabym do Was dołączyć, czy można ?? Od 7 dni stosuję tę dietę i coraz bardziej jestem do niej przekonana
W moim przypadku jest konieczne pozbycie sie tuszy i nadwagiii, jesli zalezy mi na zajściu w ciążę.Wykryto u mnie PCOS i insulinoodporoność. Od roku stosuję kurację lekową i masakrycznie przytyłam.Mam doła powiem szczerze
Także moje kochane fajnie by było mieć kontakt z osobami też planującymi troszke zrzucić.
Moja waga 98 kg - w ciągu 7 dni zrzuciłam juz 2 kg jestem szczesliwa ze tyle, choć zarzywam wciąż te leki.
Witajstartujesz z podobnej wagi jak jaile chcesz zrzucić???ja przede wszystkim też dla zdrowia się odchudzam, bo drugiej ciąży z taką wagą to po prostu nie zniosę...a jak masz doła to wyślę ci coś na priv - może się skusisz
__________________
start - 98
cel 1 - 83
cel 2 - 72
meta - 63
givenchy ange ou demon tendre
wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=513746

cel realizuje się poprzez działanie
machina ruszyła
mimee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 08:16   #774
bulinkaa
Przyczajenie
 
Avatar bulinkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
GG do bulinkaa
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Ahh na początek bym chciała zrzucic 20 kg i mam nadzieje ze wytrwam w tym celu, bo zalezy mi na bobasku
bulinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 08:56   #775
mfifi
Raczkowanie
 
Avatar mfifi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

hej presylam nowego linka do ksiazki przepraszam te panie, ktorym nie odpisalam na priva ale nie mialam kiedy.

http://rapi dsha re.com/files/204719033/nie_moge_schudnac.zip usuncie spacje z linka)
__________________
Dukan stats

start - 58,2 kg
jest - 54,5 kg
cel - 52-53 kg
mfifi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 09:14   #776
natalaplo
Rozeznanie
 
Avatar natalaplo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zamczysko:)
Wiadomości: 524
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

czesc proteinki...
ja dzis jakies ciążowe sniadanie jadłam - jogurt naturalny z ogórkami konserwowymi miałam chrapke jakos tak... zapiłam wszystko kawą

dzis plan:
II sniadanie - sałatka z tyuńczykiem
obiad - mielone drobiowo-wołowe z sosem jakims i surówką z czegos
podwieczorek - jajka w sosie musztrdowym
kolacja - wiesniak ze swiezym ogórkiem i szczypiorkiem

miłego dnia!

wczoraj nie grzeszyłam - dzis mam nadzieje tez nie bo mam zamiar zobaczyc w piątek spadek jakis po tym zastoju cholernym

chyba na jakies ciuchy dzis po pracy sie wybiore...
mam taka potrzebe, spodnie mi z tyłka spadają, zostałam z dwoma parami... no trzema ale sprzed dwóch lat
__________________


wracam do Dukana
64 - 62 - 60 - 58

cel ostateczny - 55 kg
58 - 57 - 56 - 55
natalaplo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 10:19   #777
Beatrycze
Raczkowanie
 
Avatar Beatrycze
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: DolnyŚląsk
Wiadomości: 67
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

witajcie ...ja dziś po serku wiejskim i drugiej kawce (czarna i gorzka - taka lubię )... powiem Wam że na tej dietce (aktualnie znów 5 dni bez warzywek) odrzuciło mnie trochę od słodyczy, tylko nie tak całkiem, ale mam mniejszy apetyt na nie ... no i moje popołudniowe drzemki (krótkie to świetna sprawa, a długie to udręka - rozespanie na całego ) - wcale mnie do nich nie ciągnie, no i mam więcej energii, a jeszcze jak dorzucę jakieś ćwiczonka to mam nadzieje że będzie lepiej,... tylko Wiecie - tak samej wybrać się na gimnastykę to mi strasznie ciężko, najlepiej byłoby kogoś zaciągnąć ze sobą, ale co? - wokół mnie same chudzielce) trzymajcie się wiosennie ....tymczasem...borem.... lasem...
pozdrówka i miłego wytrwałego dzionka
Beatrycze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 12:18   #778
bulinkaa
Przyczajenie
 
Avatar bulinkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
GG do bulinkaa
Thumbs up Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Ja również polecam Aqua aerobik własnie dzis sie wybieram wieczorkiem

Supersprawa polecam
bulinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 13:35   #779
Rajskie mniam
Raczkowanie
 
Avatar Rajskie mniam
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z WYBRZEżA
Wiadomości: 144
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

[quote=natalaplo;11253665]czesc proteinki...
ja dzis jakies ciążowe sniadanie jadłam - jogurt naturalny z ogórkami konserwowymi miałam chrapke jakos tak... zapiłam wszystko kawą

dzis plan:
II sniadanie - sałatka z tyuńczykiem
obiad - mielone drobiowo-wołowe z sosem jakims i surówką z czegos
podwieczorek - jajka w sosie musztrdowym
kolacja - wiesniak - aaaa co to jest?
Cześć ! Ja trochę ze wsi ale nie wiem
Rajskie mniam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 13:38   #780
natalaplo
Rozeznanie
 
Avatar natalaplo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zamczysko:)
Wiadomości: 524
Dot.: ...Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr Pierre Dukana...

Cytat:
Napisane przez Rajskie mniam Pokaż wiadomość
kolacja - wiesniak - aaaa co to jest?
Cześć ! Ja trochę ze wsi ale nie wiem
serek wiejski
poprostu...
zostało mi to okreslenie po SB...

pozdrawiam
__________________


wracam do Dukana
64 - 62 - 60 - 58

cel ostateczny - 55 kg
58 - 57 - 56 - 55
natalaplo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.