Kobieta - mniej ważny wyborca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-29, 08:06   #1
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504

Kobieta - mniej ważny wyborca?


Organizacje kobiece w końcówce gorącej kampanii zapraszają kandydatów prezydenckich na debatę. W normalnym europejskim kraju byłaby to dla polityków wielka okazja, by przedstawić swój program równouprawnienia płci, swoją wizję rodziny. Ponadto kandydaci, starannie przygotowani przez sztaby, zadbaliby o to, by pokazać jakiś nowy aspekt, nieco inną twarz.

Wielka okazja dla takiego np. Tuska, na którego - w ostatnim sondażu prezydenckim "Gazety" - chce głosować 55 proc. mężczyzn, ale ledwie 51 proc. kobiet. Panie sympatyzują z Kaczyńskim, co oznacza, że wygląd najwyraźniej liczy się mniej niż inne rzeczy. Jakie rzeczy? Pewien konserwatyzm? Swojskość? Obietnica bezpieczeństwa socjalnego?

W normalnym kraju oba sztaby obu najważniejszych kandydatów godzinami debatowałyby, jak skusić do siebie kobiety. Bo ich głosami Kaczyński może wygrać, a Tusk przegrać.

Także Marek Borowski, deklarujący się jako nieomal feminista, powinien przygotować mocne show na debatę, bo jego poparcie, przyzwoite wśród mężczyzn (11 proc.), jest żałośnie małe wśród kobiet (6 proc.). Panie Marku, coś jest nie tak: może zbyt kostyczny wizerunek?

W normalnym kraju to byłby ważny spektakl skierowany do najliczniejszej grupy wyborców. I ciekawa debata o kobietach i mężczyznach.

A w Polsce? Jak nasi kandydaci pokazali się kobietom? Kto wypadł najlepiej?

Wszyscy wypadli tak samo, bo - jak jeden mąż - męscy kandydaci nie przyszli na spotkanie. Mało tego, zastosowali tę samą zasadę (porozumienie ponad podziałami?): z kobietami może dogadać się tylko kobieta. Komunikat mocno dwuznaczny, zwłaszcza że przedstawicielki partii nie okazały się specjalistkami, przyszły nieprzygotowane, ot wzięte z łapanki, na zasadzie: pani pójdzie, pani Jadziu, bo trzeba tam z kobietami pogadać.

Tak wygląda równouprawnienie po polsku.

Jestem pewien, że gdyby kandydatów zaprosili np. górnicy, przyszliby w komplecie, niektórzy nawet przypięliby pióropusze. A już na pewno nie wysłaliby górników. (...)


http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34474,2941998.html

_________________________ _________________

Taaa, a ja chętnie dowiedziałabym się jaką męscy kandydaci mają wizję polityki rodzinnej i równouprawnienia kobiet na ten przykład

_________________________ _________________

A tu relacja z tego spotkania: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,2941516.html
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 12:29   #2
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Kobieta - mniej ważny wyborca?

myślę że ta wizja może mniej więcej wyglądać w ten sposób, że kobiety do garów i dzieci a mężczyzni do poważnych spraw takich jak np rządzenie krajem ..... jeszcze jedno co mnie wkurzyło w tym artykule: "kobiety przyszły nieprzygotowane na spotkanie" (no bo jakie to oczywiste - głupiutkie takie - nic nie potrafią, nawet się wcześniej przygotować do spotkania) za to mężczyzni zawsze są do wszystkiego świetnie przygotowani i nigdy im taka sytuacja się by nie przytrafiła, zawsze znają opdowiedzi na wszystkie pytania ....(moja interpretacja tego stwierdzenia) nie jestem żadną feministką, ale takie twierdzenia i artykuliki doprowadzają mnie do białej gorączki ..!!
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 12:34   #3
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Kobieta - mniej ważny wyborca?

i jeszcze jedno dodam: takie jawne "olewanie" potencjalnych wyborców nie świadczy dobrze o kandydacie - skoro teraz podczas kampanii sobie pozwala na ignorowanie, to można sobie wyobrazić, że pózniej będzie tak samo.... dlatego ja będę głosowała na jedyną kobietę jaka startuje w wyborach - wiem, że ma nikłe szanse na wygraną, ale i tak oddam na nią swój głos....
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 13:30   #4
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Kobieta - mniej ważny wyborca?

A ja jestem feministką (czasami damską szowinistyczną świnką) i mnie też denerwuje takie ignorowanie kobiet, grrrr. Zamiast się starać, stawac na głowie - panowie dali popis
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 13:48   #5
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kobieta - mniej ważny wyborca?

Feminizm feminizmem, kochane kobietki, ale najdziwniejsze jest to, że tak naprawdę szczerze wątpię, żeby kobietom w Polsce (mówię tu przynajmniej o większości), w ogóle brakowało takich punktów w programach partii czy kandydatów na prezydenta, które dotyczyłyby kobiet. Chyba brakuje nam po prostu ogólnokobiecej świadomości tego, że jesteśmy notorycznie pomijane i lekceważone, a jeżeli już w ogóle mówi się w świecie polityki o kobietach, to jednym tchem wymienia się rodzinę, tak jakbyśmy były do niej przypisane niejako z góry. Kobiety i dzieci.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 14:55   #6
imbirr
Raczkowanie
 
Avatar imbirr
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: spod samiutkiego Wawelu
Wiadomości: 163
Dot.: Kobieta - mniej ważny wyborca?

no i nan trudno sie z toba nie zgodzic

problem z wiekszoscia kobiet w polsce polega wlasnie na tym, ze calkowicie nie potrafia wykorzystac swoich praw obywatelskich, a z drugiej strony kiedy feministki zaczynaja walczyc o polepszenie naszej wspolnej sytuacji, to zaczyna sie gadanie pt. jak to one facetow nie lubia...

a moze tak akcja spolecznego oburzenia?
moze jakas banda kobitek winna napisac list zbiorowy do pp. kandydatow i wytknac im to olewanie...?

pozdrawiam,
imbirr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 15:43   #7
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Kobieta - mniej ważny wyborca?

Cytat:
Napisane przez nan
Feminizm feminizmem, kochane kobietki, ale najdziwniejsze jest to, że tak naprawdę szczerze wątpię, żeby kobietom w Polsce (mówię tu przynajmniej o większości), w ogóle brakowało takich punktów w programach partii czy kandydatów na prezydenta, które dotyczyłyby kobiet. Chyba brakuje nam po prostu ogólnokobiecej świadomości tego, że jesteśmy notorycznie pomijane i lekceważone, a jeżeli już w ogóle mówi się w świecie polityki o kobietach, to jednym tchem wymienia się rodzinę, tak jakbyśmy były do niej przypisane niejako z góry. Kobiety i dzieci.
Zgadzam się z Tobą, Nan, jak zwykle zresztą...
Oprócz Szyszkowskiej nie widzę żadnego kandydata, który w jakikolwiek sposób chciałby zmienić sytuację polskich kobiet
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-29, 18:25   #8
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kobieta - mniej ważny wyborca?

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Zgadzam się z Tobą, Nan, jak zwykle zresztą...
Oprócz Szyszkowskiej nie widzę żadnego kandydata, który w jakikolwiek sposób chciałby zmienić sytuację polskich kobiet
Na dodatek zabrakło jej raptem głupich 3.000 podpisów, by móc zgłosić swoją kandydaturę . Im dłużej obserwuję działalność społeczno-polityczną pani profesor, tym więcej mam do niej szacunku. Bardzo żałuję, że nie będzie kandydować, bo z pewnością bym na nią zagłosowała.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 18:32   #9
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Kobieta - mniej ważny wyborca?

Cytat:
Napisane przez nan
Bardzo żałuję, że nie będzie kandydować, bo z pewnością bym na nią zagłosowała.
Ja też
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.