Imię dla dziecka - wątek zbiorczy - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-21, 08:07   #931
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez sigalla Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, czekamy z męzem na naszego synka, który ma przyjsc na świat juz niebawem. Wybraliśmy dla niego imię Jeremi- imie to wydaje mi się takie dumne i ma w sobie coś wyjątkowego. Generalnie obydwoje od dawna jestesmy w nim zakochani, jednak część rodziny ciężko je przyjęła . Znajomi też są podzieleni, niektórzy nawet stwierdzili, że dziecku krzywdę wyrzadzimy. Jakie jest wasze odczucie? co sądzicie o tym imieniu?
Mnie się się nawet podoba
Każdemu nie dogodzisz i zawsze znajdzie się ktoś na 'nie'. Ważne, że wam się podoba Dzieci w dzisiejszych czasach są tak rozpieszczone i niewychowane, że chyba gorzej by miał w szkole jakbyś nazwała go Kazik niż Jeremi.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 08:09   #932
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Mnie się się nawet podoba
Każdemu nie dogodzisz i zawsze znajdzie się ktoś na 'nie'. Ważne, że wam się podoba Dzieci w dzisiejszych czasach są tak rozpieszczone i niewychowane, że chyba gorzej by miał w szkole jakbyś nazwała go Kazik niż Jeremi.
dzieci sa takie,jacy sa rodzice
a Jeremi to fajne imię
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 09:15   #933
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez stokrotka
dzieci sa takie,jacy sa rodzice
prawda!
Cytat:
Napisane przez stokrotka
a Jeremi to fajne imię
Kazik jeszcze fajniejsze :P
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see

Edytowane przez pearpearl
Czas edycji: 2011-09-21 o 09:17
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 09:25   #934
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez sigalla Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, czekamy z męzem na naszego synka, który ma przyjsc na świat juz niebawem. Wybraliśmy dla niego imię Jeremi- imie to wydaje mi się takie dumne i ma w sobie coś wyjątkowego. Generalnie obydwoje od dawna jestesmy w nim zakochani, jednak część rodziny ciężko je przyjęła . Znajomi też są podzieleni, niektórzy nawet stwierdzili, że dziecku krzywdę wyrzadzimy. Jakie jest wasze odczucie? co sądzicie o tym imieniu?
Nietypowe (w sensie rzadko spotykane a nie oryginalne), ale brzmiące normalnie. Jakbym spotkała małego Jeremiego na pewno nie spojrzałabym jak na kogoś dziwnego.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 10:42   #935
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez sigalla Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, czekamy z męzem na naszego synka, który ma przyjsc na świat juz niebawem. Wybraliśmy dla niego imię Jeremi- imie to wydaje mi się takie dumne i ma w sobie coś wyjątkowego. Generalnie obydwoje od dawna jestesmy w nim zakochani, jednak część rodziny ciężko je przyjęła . Znajomi też są podzieleni, niektórzy nawet stwierdzili, że dziecku krzywdę wyrzadzimy. Jakie jest wasze odczucie? co sądzicie o tym imieniu?
Ale jesteście w Polsce czy gdzieś za granicą? Bo polska wersja tego imienia to Jeremiasz, wątpię, żeby Jeremi przeszło w USC Jeśli już pytasz, to dla mnie to kalectwo na całe życie Znam jednego Jeremiasza i nigdy nikt go nie lubił (nie ze względu na imię ale charakter, jednak ja twierdzę, że jedno z drugim ma wiele wspólnego). A tak w ogóle to to imię nie powinno się pisać Jarema?
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2011-09-21 o 10:47
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 10:48   #936
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Ale jesteście w Polsce czy gdzieś za granicą? Bo polska wersja tego imienia to Jeremiasz, wątpię, żeby Jeremi przeszło w USC Jeśli już pytasz, to dla mnie to kalectwo na całe życie Znam jednego Jeremiasza i nigdy nikt go nie lubił (nie ze względu na imię ale charakter, jednak ja twierdzę, że jedno z drugim ma wiele wspólnego).
Jest takie imię jak Jeremi np. Jeremi Przybora mnie sie bardzo pozytywnie kojarzy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jeremi
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2011-09-21 o 10:49
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 10:52   #937
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez ada_123 Pokaż wiadomość
a ja mam problem z imieniem dla córeczki... tzn ja chciałabym Adrianna lub Amanda, ale mojemu mezowi sie nie podobają :|
Też mi się podoba Adrianna poczytajcie z mężem imiona, może wam sie coś spodoba

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Jest takie imię jak Jeremi np. Jeremi Przybora mnie sie bardzo pozytywnie kojarzy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jeremi
Faktycznie jest ale raczej będą do niego mówić Dżeremi
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 10:53   #938
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Też mi się podoba Adrianna poczytajcie z mężem imiona, może wam sie coś spodoba

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Faktycznie jest ale raczej będą do niego mówić Dżeremi
mnie by to nie przeszkadzało, lubie Pearl Jam
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 10:58   #939
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Też mi się podoba Adrianna poczytajcie z mężem imiona, może wam sie coś spodoba

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Faktycznie jest ale raczej będą do niego mówić Dżeremi
Jeremi Przybora -nie Dżeremi
Korybut-Wiśniowiecki też był Jeremi (czasem Jarema) nie Dżeremi
Z resztą to według mnie duzo ladniejsze imię niż Kevin czy Brajan np. Oryginalne,ale nie dziwaczne czy tandete. I z tradycją
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 11:09   #940
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
dość popularne imię w latach 85-88
na moim podwórku było z 5 czy 8 Karolin nad czym całe dzieciństwo ubolewałam (ale na każdą inaczej wołano)
Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Tez pamiętam, ze za moich czasów w każdej klasie musiała być choć jedna Karolina Wtedy to było trzecie imię pod względem popularności po Annie i Katarzynie.
Ja z 84 więc może dla tego nie miałam okazji ich poznać W życiu poznałam chyba z 2-3 Karoliny

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Jeremi Przybora -nie Dżeremi
Korybut-Wiśniowiecki też był Jeremi (czasem Jarema) nie Dżeremi
Z resztą to według mnie duzo ladniejsze imię niż Kevin czy Brajan np. Oryginalne,ale nie dziwaczne czy tandete. I z tradycją
Ja wiem, że Jeremi, ale ludzie mogą sobie tak przekładać, bo to baaardzo rzadkie imię i często w ogóle nie znane Szczerze powiem, ze ja tych osób które wymieniłaś nie znam I w ogóle pierwsze słyszę takie imię, od razu mi się podsunęło Dżeremi, dlatego było moje pytanie czy to w Polsce czy nie
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 11:38   #941
dagirll
Wtajemniczenie
 
Avatar dagirll
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 716
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Mi i mojemu Tżtowi juz dawno podobała sie Julia. Niestety, nie wiedzialam, ze jest, to tak popularne imię... Niechcę, żeby w szkole w klasie miała 5 Julii, dlatego wybiore coś oryginalnego bardziej. Kubuś też śliczne, zawsze mi sie bardzo podobalo, dlatego nawet moj psiaczek nazywa sie Kubuś Teraz myślę o takich: Julita, Marysia a jeśli będzie chlopczyk to Adaś, Konrad albo Tomek
__________________







dagirll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 11:42   #942
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Ja z 84 więc może dla tego nie miałam okazji ich poznać W życiu poznałam chyba z 2-3 Karoliny

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Ja wiem, że Jeremi, ale ludzie mogą sobie tak przekładać, bo to baaardzo rzadkie imię i często w ogóle nie znane Szczerze powiem, ze ja tych osób które wymieniłaś nie znam I w ogóle pierwsze słyszę takie imię, od razu mi się podsunęło Dżeremi, dlatego było moje pytanie czy to w Polsce czy nie
Ja tez '84 i Karolin znałam i znam sporo.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 12:25   #943
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
mnie się podoba ze względu na znaczenie tego imienia ,podbnie jak Zoja
A z racji tego,ze zyjemy w mało tolerenacyjnym kraju ,moja mała ma na imię Ola
to prawda. tolerancji nie ma za duzo i kazdy kto sie wyroznia dostaje po glowie. Trzeba sie wpisywac w jeden z panujacych trendow np: trend zwolennikow Kevinow i Jessic, trend zwolennikow: Kazimierzow i Zofii albo w trend "zwyczajnych" : Piotrow i Katarzyn

a jak juz ktos wystaje i trudno go zaklasyfikowac do jednej z powyzszych kategorii to dopiero jest dramat.

Mnie sie Zoja bardzo bardzo podoba. Jest sliczne i oryginalne. Ale rozumiem dlaczego zdecydowalas sie na Ole (tez ladnie )

Cytat:
Napisane przez sigalla Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, czekamy z męzem na naszego synka, który ma przyjsc na świat juz niebawem. Wybraliśmy dla niego imię Jeremi- imie to wydaje mi się takie dumne i ma w sobie coś wyjątkowego. Generalnie obydwoje od dawna jestesmy w nim zakochani, jednak część rodziny ciężko je przyjęła . Znajomi też są podzieleni, niektórzy nawet stwierdzili, że dziecku krzywdę wyrzadzimy. Jakie jest wasze odczucie? co sądzicie o tym imieniu?
Jak dla mnie super. Brzmi bardzo mesko.

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Ale jesteście w Polsce czy gdzieś za granicą? Bo polska wersja tego imienia to Jeremiasz, wątpię, żeby Jeremi przeszło w USC Jeśli już pytasz, to dla mnie to kalectwo na całe życie Znam jednego Jeremiasza i nigdy nikt go nie lubił (nie ze względu na imię ale charakter, jednak ja twierdzę, że jedno z drugim ma wiele wspólnego). A tak w ogóle to to imię nie powinno się pisać Jarema?
oj oj oj. kalectwo... alez oczywiscie.
jednym slowem przekichane. Jak bedzie Jeremi to go dzieci w piaskownicy pobija lopatka, psy og pogryza na drodze, chlopcy w szkole go beda popychac a w doroslym zyciu zadnej pracy nie dostanie. Taki Jeremi to dopiero skalndal.

co za bzdura. gdyby dziewczyna chciala nadac imie : Kaloryfer albo Motocykl to faktycznie by syna krzywdzila ale co zlego jest w prostym imieniu Jeremi? Moze sie podobac albo nie jak kazde imie.

Moim zdaniem JEREMI to PIEKNE imie.

sigalla powiem Ci ze odbior imienia zalezy w duzej mierze od osobowosci osoby ktora je nosi. Fajny chlopak bedzie tak samo lubiany jako Jeremi, Blazej, Jason, Kevin, Olivier czy Stas.

Zalezy tez od srodowiska w ktorym bedzie sie obracal Twoj synek. Wsrod ludzi o szerokich horyzontach (i ich dzieci) nie bedzie mial problemow, ba takie imie moze mu otworzyc wiele drzwi.
Wstrod ludzi o nieco wezszym polu widzenia moze napotkac na zdziwienie.

Jak mnie mamusia nazwala Dagmara to byl lament i placz w rodzinie. Wszystkie ciocie i kuzynki lamentowaly ze mnie krzywdzi i ze kto to widzial. Wszedzie Kasie i Anie a ja Dagmara - skandal.
A mnie to imie w zyciu pomoglo - serio. I bardzo je lubie.
Moi znajomi tez je polubili natychmiast i NIGDY nikt go nie wysmial. Zawsze same pozytywne komentarze.
( Za wyjatkiem pana z rynku pod domem i dwoch czy trzech sasiadek dewotek )
__________________






Edytowane przez Zariah
Czas edycji: 2011-09-21 o 13:32
Zariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 13:17   #944
__Fallen Angel__
Zadomowienie
 
Avatar __Fallen Angel__
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: najwyższy dach świata
Wiadomości: 1 230
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

macie racje z tym brakiem tolerancji. Ja chciałabym żeby moje dziecko miało imie oryginalne, nie pospolite, takie wyjątkowe jak wyjątkowe dla mnie jest moje dziecko. Wiadomo jednak jak to polskie społeczeństwo...Jeremi bardzo ładnie, miałam w przedszkolnej grupie jednego i nikt się z niego nie śmiał, dzieci się z nim bawiły, ale był on jedynym chłopcem o tym imieniu w całym przedszkolu. Miałam jeszcze kiedyś na grupie chłopca o imieniu Jędrzej, wszyscy mówili do niego Jędrek i też miał kolegów. Ja chyba się zdecyduje na Nadie,ale już sie boje reakcji mojej rodziny a w szczególności mojej mamy
__________________


I need your love

http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvsmirnrv7.png

Moje Serduszko bije już

http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqkrhm8md636fk.png
__Fallen Angel__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 13:19   #945
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez sigalla Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, czekamy z męzem na naszego synka, który ma przyjsc na świat juz niebawem. Wybraliśmy dla niego imię Jeremi- imie to wydaje mi się takie dumne i ma w sobie coś wyjątkowego. Generalnie obydwoje od dawna jestesmy w nim zakochani, jednak część rodziny ciężko je przyjęła . Znajomi też są podzieleni, niektórzy nawet stwierdzili, że dziecku krzywdę wyrzadzimy. Jakie jest wasze odczucie? co sądzicie o tym imieniu?
Jak dla mnie cudne
__________________

Edytowane przez Wiktorynka
Czas edycji: 2011-09-21 o 17:34
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 13:50   #946
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez Zariah Pokaż wiadomość
to prawda. tolerancji nie ma za duzo i kazdy kto sie wyroznia dostaje po glowie. Trzeba sie wpisywac w jeden z panujacych trendow np: trend zwolennikow Kevinow i Jessic, trend zwolennikow: Kazimierzow i Zofii albo w trend "zwyczajnych" : Piotrow i Katarzyn

a jak juz ktos wystaje i trudno go zaklasyfikowac do jednej z powyzszych kategorii to dopiero jest dramat.

Mnie sie Zoja bardzo bardzo podoba. Jest sliczne i oryginalne. Ale rozumiem dlaczego zdecydowalas sie na Ole (tez ladnie )



Jak dla mnie super. Brzmi bardzo mesko.



oj oj oj. kalectwo... alez oczywiscie.
jednym slowem przekichane. Jak bedzie Jeremi to go dzieci w piaskownicy pobija lopatka, psy og pogryza na drodze, chlopcy w szkole go beda popychac a w doroslym zyciu zadnej pracy nie dostanie. Taki Jeremi to dopiero skalndal.

co za bzdura. gdyby dziewczyna chciala nadac imie : Kaloryfer albo Motocykl to faktycznie by syna krzywdzila ale co zlego jest w prostym imieniu Jeremi? Moze sie podobac albo nie jak kazde imie.

Moim zdaniem JEREMI to PIEKNE imie.

sigalla powiem Ci ze odbior imienia zalezy w duzej mierze od osobowosci osoby ktora je nosi. Fajny chlopak bedzie tak samo lubiany jako Jeremi, Blazej, Jason, Kevin, Olivier czy Stas.

Zalezy tez od srodowiska w ktorym bedzie sie obracal Twoj synek. Wsrod ludzi o szerokich horyzontach (i ich dzieci) nie bedzie mial problemow, ba takie imie moze mu otworzyc wiele drzwi.
Wstrod ludzi o nieco wezszym polu widzenia moze napotkac na zdziwienie.

Jak mnie mamusia nazwala Dagmara to byl lament i placz w rodzinie. Wszystkie ciocie i kuzynki lamentowaly ze mnie krzywdzi i ze kto to widzial. Wszedzie Kasie i Anie a ja Dagmara - skandal.
A mnie to imie w zyciu pomoglo - serio. I bardzo je lubie.
Moi znajomi tez je polubili natychmiast i NIGDY nikt go nie wysmial. Zawsze same pozytywne komentarze.
( Za wyjatkiem pana z rynku pod domem i dwoch czy trzech sasiadek dewotek )
Chyba trochę przesadzasz. Dziewczyna pyta, co inni sądzą to odpowiadam. A skoro pyta, to pewnie się liczy z tym, że opinie będą różne. A to, że mnie się nie podoba, to powinno ją najmniej obchodzić, jej się ma podobać. Dla mnie kalectwem jest też imię Genowefa, Balbina, Adolf, Ariel i chyba nie muszę się z tym kryć. A nazywanie dziecka np Dąb, Kaloryfer czy Mirinda to nie jest kalectwo. To jest ludka głupota - to powinno być karalne Mnie się podoba imię Roma dla niektórych to też kalectwo, ale co mnie to obchodzi Nie ma co dramatyzować.

Dziewczyny, trzeba też rozdzielić imiona oryginalne pod względem że jest ich mało i oryginalne ale śmieszne.

Osobiście nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją, żeby dzieci się nie chciały z kimś bawić bo ma jakieś imię inne, to śmieszne. Mogą się podśmiewać z imienia czy nazwiska, ale to raczej nie wpływa na to, czy czy się daną osobę lubi czy nie.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2011-09-21 o 13:54
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 13:57   #947
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez __Fallen Angel__ Pokaż wiadomość
macie racje z tym brakiem tolerancji. Ja chciałabym żeby moje dziecko miało imie oryginalne, nie pospolite, takie wyjątkowe jak wyjątkowe dla mnie jest moje dziecko. Wiadomo jednak jak to polskie społeczeństwo...Jeremi bardzo ładnie, miałam w przedszkolnej grupie jednego i nikt się z niego nie śmiał, dzieci się z nim bawiły, ale był on jedynym chłopcem o tym imieniu w całym przedszkolu. Miałam jeszcze kiedyś na grupie chłopca o imieniu Jędrzej, wszyscy mówili do niego Jędrek i też miał kolegów. Ja chyba się zdecyduje na Nadie,ale już sie boje reakcji mojej rodziny a w szczególności mojej mamy
Nie przejmuj się rodzina, zawsze ktoś coś będzie gadał, moja mama chyba do dziś sie do końca nie pogodziła z imieniem naszej córeczki,a to już pół roku od jej narodzenia, ale mnie to nie rusza, szczegolnie, że mnie w ogóle nie podobały się jej propozycje imion. Najważniejsze, ze podoba się mnie i mężowi i bardzo pasuje do malutkiej
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 14:23   #948
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się rodzina, zawsze ktoś coś będzie gadał, moja mama chyba do dziś sie do końca nie pogodziła z imieniem naszej córeczki,a to już pół roku od jej narodzenia, ale mnie to nie rusza, szczegolnie, że mnie w ogóle nie podobały się jej propozycje imion. Najważniejsze, ze podoba się mnie i mężowi i bardzo pasuje do malutkiej
zgadzam sie moja matka do dzis mowi mi ze nie podoba jej sie imie mojej corki bywalo nawet ze nie mowila do niej po imieniu tylko zdrobnieniem nazwiska moj ojciec z kolei powiedzial ze jak nazwe syna Krystian to mnie wydziedziczy imie to wybor rodzicow, a nie rodziny swoja droga nie rawie jak moja tesciowa mowi do małej Blancia albo Blańka nie ukrywam ze procz zawzietosci mojego meza na to imie, zalezalo mi tez by nie bylo zdrobnien no ale jak widac sie nie udalo
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 14:26   #949
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

widze, ze doradzacie tez w sprawie imion
my bralismy od uwage Aleksandra ale zdrobnienie Olek mi sie nie podoba.
Teraz na prowadzeniu jest Marcel, potem Karol.

Moze podzielicie sie odczuciami co do Marcela i Karola?
przyjme na klate i negatywne opinie wiec spoko
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 14:40   #950
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
widze, ze doradzacie tez w sprawie imion
my bralismy od uwage Aleksandra ale zdrobnienie Olek mi sie nie podoba.
Teraz na prowadzeniu jest Marcel, potem Karol.

Moze podzielicie sie odczuciami co do Marcela i Karola?
przyjme na klate i negatywne opinie wiec spoko
Marcel według mnie bardzo fajne ,Karol takie sobie,ani ładne ani brzydkie W ogole mało jest wełdug mnie brzydkich imion No...jedno damskie wybitnie mi nie lezy,ale tylko w spolszczonej wersji
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 14:48   #951
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
zgadzam sie moja matka do dzis mowi mi ze nie podoba jej sie imie mojej corki bywalo nawet ze nie mowila do niej po imieniu tylko zdrobnieniem nazwiska moj ojciec z kolei powiedzial ze jak nazwe syna Krystian to mnie wydziedziczy imie to wybor rodzicow, a nie rodziny swoja droga nie rawie jak moja tesciowa mowi do małej Blancia albo Blańka nie ukrywam ze procz zawzietosci mojego meza na to imie, zalezalo mi tez by nie bylo zdrobnien no ale jak widac sie nie udalo
Moja mama się uginała przy każdym wyborze imion dla swoich dzieci i potem była niezadowolona. Zawsze komuś tam się nie dogodzi i nie można ulegać presji.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 15:00   #952
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Chyba trochę przesadzasz. Dziewczyna pyta, co inni sądzą to odpowiadam. A skoro pyta, to pewnie się liczy z tym, że opinie będą różne. A to, że mnie się nie podoba, to powinno ją najmniej obchodzić, jej się ma podobać. Dla mnie kalectwem jest też imię Genowefa, Balbina, Adolf, Ariel i chyba nie muszę się z tym kryć. A nazywanie dziecka np Dąb, Kaloryfer czy Mirinda to nie jest kalectwo. To jest ludka głupota - to powinno być karalne Mnie się podoba imię Roma dla niektórych to też kalectwo, ale co mnie to obchodzi Nie ma co dramatyzować.

Dziewczyny, trzeba też rozdzielić imiona oryginalne pod względem że jest ich mało i oryginalne ale śmieszne.

Osobiście nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją, żeby dzieci się nie chciały z kimś bawić bo ma jakieś imię inne, to śmieszne. Mogą się podśmiewać z imienia czy nazwiska, ale to raczej nie wpływa na to, czy czy się daną osobę lubi czy nie.
O widzisz tu sie z Toba zupelnie zgadzam.
Byc moze zle zrozumialam Twoje intencje.
Niestety uzylas slowa „kalectwo”. Uwazam ze to po prostu nie na miejscu...

Czy nie wystarczylo powiedziec Tobie sie nie podoba i juz? Jednym sie podoba a drugim nie to oczywiste. Beda opinie negatywne i pozytwyne. Ale czy trzeba od razu wytaczac ciezkie dziala i twierdzic ze to "kalectwo" ?
__________________





Zariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 15:00   #953
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Z imion dla chłopca podoba mi się jeszcze Eliasz. Mały Eliaszek i dorosły Eliasz. Nawet przez chwilę imię nie wydało mi się dziwne i śmieszne, ale mąż powiedział, że kategorycznie nie. Tylko jemu żadne imię się nie podoba
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 15:33   #954
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
widze, ze doradzacie tez w sprawie imion
my bralismy od uwage Aleksandra ale zdrobnienie Olek mi sie nie podoba.
Teraz na prowadzeniu jest Marcel, potem Karol.

Moze podzielicie sie odczuciami co do Marcela i Karola?
przyjme na klate i negatywne opinie wiec spoko
Marcel to i moje męskie imię nr 1 Jest śliczne ale coraz bardziej popularne Dobrze, że na razie będzie córeczka, może bum na to imię minie Karol jest dla mnie absolutnie neutralne, nie mam żadnych odczuć w stosunku do niego

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Zariah Pokaż wiadomość
O widzisz tu sie z Toba zupelnie zgadzam.
Byc moze zle zrozumialam Twoje intencje.
Niestety uzylas slowa „kalectwo”. Uwazam ze to po prostu nie na miejscu...

Czy nie wystarczylo powiedziec Tobie sie nie podoba i juz? Jednym sie podoba a drugim nie to oczywiste. Beda opinie negatywne i pozytwyne. Ale czy trzeba od razu wytaczac ciezkie dziala i twierdzic ze to "kalectwo" ?
dla mnie kalectwo i nie podoba mi sie to 2 różne kategorie

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Z imion dla chłopca podoba mi się jeszcze Eliasz. Mały Eliaszek i dorosły Eliasz. Nawet przez chwilę imię nie wydało mi się dziwne i śmieszne, ale mąż powiedział, że kategorycznie nie. Tylko jemu żadne imię się nie podoba
U mnie było podobnie. Najpierw mu sie nic nie podobało, ale wybraliśmy Róża. Później stwierdził, że mu się nie podoba jestem pewna, że jego rodzina ma w tym swój udział. Teraz mu się coś ubyliło Martyna, ale z kolei mnie się ono tak strasznie nie podoba, że powiedziałam kategoryczne NIE! No ma być Malwina
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 15:35   #955
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość

U mnie było podobnie. Najpierw mu sie nic nie podobało, ale wybraliśmy Róża. Później stwierdził, że mu się nie podoba jestem pewna, że jego rodzina ma w tym swój udział. Teraz mu się coś ubyliło Martyna, ale z kolei mnie się ono tak strasznie nie podoba, że powiedziałam kategoryczne NIE! No ma być Malwina
U mnie Martyna przeszła PRAWIE jednogłośnie Wolałam Judytkę lub Agatkę... ale Martyna też mi się podoba
Malwinę mam koleżankę, więc nawet pod uwagę nie brałam imienia.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 16:22   #956
__Fallen Angel__
Zadomowienie
 
Avatar __Fallen Angel__
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: najwyższy dach świata
Wiadomości: 1 230
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się rodzina, zawsze ktoś coś będzie gadał, moja mama chyba do dziś sie do końca nie pogodziła z imieniem naszej córeczki,a to już pół roku od jej narodzenia, ale mnie to nie rusza, szczegolnie, że mnie w ogóle nie podobały się jej propozycje imion. Najważniejsze, ze podoba się mnie i mężowi i bardzo pasuje do malutkiej
a jak ma na imie Twoja córeczka?
__________________


I need your love

http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvsmirnrv7.png

Moje Serduszko bije już

http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqkrhm8md636fk.png
__Fallen Angel__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 16:26   #957
Zariah
Rozeznanie
 
Avatar Zariah
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 764
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
widze, ze doradzacie tez w sprawie imion
my bralismy od uwage Aleksandra ale zdrobnienie Olek mi sie nie podoba.
Teraz na prowadzeniu jest Marcel, potem Karol.

Moze podzielicie sie odczuciami co do Marcela i Karola?
przyjme na klate i negatywne opinie wiec spoko
Marcel mi sie nie podoba. Nie wiem dlaczego w sumie...
Znam jednego malego Marcela i fajny dzieciak jest.

A Karol jest zupelnie neutralne fajne.

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość

dla mnie kalectwo i nie podoba mi sie to 2 różne kategorie
hm...

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość

U mnie było podobnie. Najpierw mu sie nic nie podobało, ale wybraliśmy Róża. Później stwierdził, że mu się nie podoba jestem pewna, że jego rodzina ma w tym swój udział. Teraz mu się coś ubyliło Martyna, ale z kolei mnie się ono tak strasznie nie podoba, że powiedziałam kategoryczne NIE! No ma być Malwina
Malwina ladnie i Roza tez
__________________





Zariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 16:43   #958
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
widze, ze doradzacie tez w sprawie imion
my bralismy od uwage Aleksandra ale zdrobnienie Olek mi sie nie podoba.
Teraz na prowadzeniu jest Marcel, potem Karol.

Moze podzielicie sie odczuciami co do Marcela i Karola?
przyjme na klate i negatywne opinie wiec spoko
Ja już wcześniej pisałam, że gdyby urodził mi się chłopak to nazwałabym go MARCEL Jestem teraz zakochana w tym imieniu Znam jednego Marcela, jest już dorosły, ale to mega inteligentny i przystojny facet
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 17:22   #959
gwiazdeczka89
Rozeznanie
 
Avatar gwiazdeczka89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 544
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Marcel to bardzo fajne imię i dobrze mi się kojarzy. Mój lekarz rodzinny ma tak na imię. Fajny, mądry i przystojny facet.

Karol mi sie nie podoba za to podoba mi się imię Kornel, chyba nikt tu o takim nie wspominał

Mężowi jak byłam w ciąży podobało się Emilian i Przemek ale wyszła córa
__________________
"Zawsze, dla Was zawsze będe śpiewał, do końca..."
R.R.

gwiazdeczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 17:55   #960
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Moda na imiona - jakie imię?

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka89 Pokaż wiadomość
Marcel to bardzo fajne imię i dobrze mi się kojarzy. Mój lekarz rodzinny ma tak na imię. Fajny, mądry i przystojny facet.

Karol mi sie nie podoba za to podoba mi się imię Kornel, chyba nikt tu o takim nie wspominał

Mężowi jak byłam w ciąży podobało się Emilian i Przemek ale wyszła córa
Kornel tez mi sie podoba ale nie wychodzi mi wymowienie plynnie

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
U mnie Martyna przeszła PRAWIE jednogłośnie Wolałam Judytkę lub Agatkę... ale Martyna też mi się podoba
Malwinę mam koleżankę, więc nawet pod uwagę nie brałam imienia.
Martyna to piekne imie
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-25 18:59:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.