kwasy, kwaski i kwaseczki - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-27, 14:38   #631
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Justa, a jak Ty używasz Pauli? Bo mam to samo
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 15:14   #632
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Sandija
Justa, a jak Ty używasz Pauli? Bo mam to samo
na noc. jakoś mam obawy przed stosowaniem kwasów na dzień. nie reaplikuję filtrów w centrum handlowym
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 15:17   #633
szakna
Raczkowanie
 
Avatar szakna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: woj.podlaskie
Wiadomości: 35
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

ja używam kwasów od okolo tygodnia i zauważyłam, że skóra schodzi mi nierównomiernie pozostawiajac ciemniejsze plamy co jest szczególnie widoczne na policzkach w okolicy ust, czy tak powinno być? te plamy utworzyły się po 2 dniach stosowania lysanel'u na noc i do tej pory nic ich nie rusza.


BTW jestem tu nowa i przy okazji witam wszystkie Wizażanki
szakna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 15:53   #634
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Justa, a moze jakis tanszy odpowiednik?
Pewnie sie kiedys skusze na Paule, jak bedzie zbiorowe zamowienie i jak bede mial troszke kaski, bo ostatnim okresie jestem pusta jak nie wiem co ;-)
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 16:01   #635
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Dziewczyny, mam nadzieję, że mi pomożecie. Pytanie jest chyba banalne, ale proszę nie załamujcie rąk ani nie odsyłajcie mnie do wyszukiwarki. Przez ostatnie dwa dni przeczytałam w archiwum mnóstwo na temat kwasów, a do wyszukiwarki wpisywałam wszystkie możliwe słowa-klucze, żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie, ale nie znalazłam. (Może to pytanie jest zbyt banalne.)

Pomyślałam, że spróbuję z kwasami, ale ponieważ lepiej jest to robić w okresie jesienno-zimowym, postanowiłam, że zacznę właśnie wtedy, np. w październiku. A narazie chciałabym wypróbować z maseczką aspirynową. I ponieważ przeczytałam, że maseczka aspirynowa też zawiera kwasy, zastanawiam się, czy ma ona na tyle silne działanie, żebym stosując filtry musiała "chuchać i dmuchać", reaplikować, uważać, żeby ich nie ścierać, itp? A może nie ma powodu, żeby aż tak się przejmować i wystarczy normalnie używać filtrów?

A skoro już pytam, to mam jeszcze jedną wątpliwość: czy tą maseczkę nakłada się też pod oczy? W wyszukiwarce nie znalazłam.

Pozdrawiam Kwasomaniaczki
Joey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 17:33   #636
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez justa79
na noc. jakoś mam obawy przed stosowaniem kwasów na dzień. nie reaplikuję filtrów w centrum handlowym
Ha, to pewnie jakbym nie reaplikowała, to też miałabym obawy
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 17:37   #637
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Joey
Dziewczyny, mam nadzieję, że mi pomożecie. Pytanie jest chyba banalne, ale proszę nie załamujcie rąk ani nie odsyłajcie mnie do wyszukiwarki. Przez ostatnie dwa dni przeczytałam w archiwum mnóstwo na temat kwasów, a do wyszukiwarki wpisywałam wszystkie możliwe słowa-klucze, żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie, ale nie znalazłam. (Może to pytanie jest zbyt banalne.)

Pomyślałam, że spróbuję z kwasami, ale ponieważ lepiej jest to robić w okresie jesienno-zimowym, postanowiłam, że zacznę właśnie wtedy, np. w październiku. A narazie chciałabym wypróbować z maseczką aspirynową. I ponieważ przeczytałam, że maseczka aspirynowa też zawiera kwasy, zastanawiam się, czy ma ona na tyle silne działanie, żebym stosując filtry musiała "chuchać i dmuchać", reaplikować, uważać, żeby ich nie ścierać, itp? A może nie ma powodu, żeby aż tak się przejmować i wystarczy normalnie używać filtrów?

A skoro już pytam, to mam jeszcze jedną wątpliwość: czy tą maseczkę nakłada się też pod oczy? W wyszukiwarce nie znalazłam.

Pozdrawiam Kwasomaniaczki
Joey, zastrzeliłaś mnie tym pytaniem
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, jako filtromaniaczka od urodzenia
Ale co to znaczy "normalnie używać filtrów?"
Bo jakby nie patrzeć, maseczka aspirynowa, to też BHA, więc ochrona przed UV by się przydała.

Ja nakładam i pod oczy.
Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-27, 18:11   #638
Yomanda
Raczkowanie
 
Avatar Yomanda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 122
GG do Yomanda
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Powie mi ktoś, czy Lysanel działa dobrze na przebarwienia??.....
Yomanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 18:20   #639
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Sandija
Joey, zastrzeliłaś mnie tym pytaniem
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, jako filtromaniaczka od urodzenia
Ale co to znaczy "normalnie używać filtrów?"
Bo jakby nie patrzeć, maseczka aspirynowa, to też BHA, więc ochrona przed UV by się przydała.
No, ale dla mnie to naprawdę jest różnica. Bo od tego zależy, czy będę się przejmować czy podejdę do tego bardziej na luzie.

A "normalnie używać filtrów" to znaczy dla mnie bez przesadnego "chuchania i dmuchania", to określenie mi najlepiej pasuje
Joey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 18:30   #640
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

od pewnego czasu stosuje kwasiki ilus tam procentowe nie pamietam
z Jannsena bądź Clareny niewiem ktora firma robi te cuda
ale efekty sa po pierwszym razie cudowne
polecam
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 19:14   #641
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Joey z maseczką asp pod oczy to raczej kiepski pomysł. Używam jej już dość długo (raz w tygodniu) i kiedyś niechcący podjechałam zbyt blisko skóry pod okiem (na szczyt policzka), nie zauważyłam tego i po 20 min i zmyciu aspirynek miałam śliczny czerwony placek w miejscu zetknięcia skóry na policzku z cieńką skórą pod okiem. Zeszło dopiero następnego dnia, a skóra wyglądała w tym miejscu jak oparzona. (użyłam 5 aspiryn jak zawsze).

Co do filtrów to pogoda i dłuższe dni i tak wymuszą reaplikację .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-27, 19:51   #642
innuendo
Rozeznanie
 
Avatar innuendo
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 924
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

a ja mam pytanie, które pewnie było zadawane milion razy, ale przy tylu postach nie sposób się nie zaplątać i nie stracić orientację.
Czy Lysanel Acitve pomógł Wam pozbyć się takich grudek koloru skóry [nie wiem, jak to sie fachowo nazywa ), z którymi nic nie można zrobić- ani się nie rozwijają, ani nie znikają?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=639070 kosmetyki wymiana
innuendo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 21:42   #643
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Sandija
Hexxanko, a na jakich kwasach Ty jesteś, że robsz skórze odwyk na lato?
Dżizas, jak to brzmi

Ze mnie to desperatka poniewaz po kuracji peelingiem Anew siegnelam po Glyco A poniewaz pozadalam szybkich efektow ale,ze mam skore wrazliwa i sklonna do podraznien oraz alergii to i tak uzywalam go gora 2 razy w tygodniu na noc.Jednak ta kuracja bardzooo pomogla teraz wszelkie podklady poszly kat
Kombinowalam tez z Acne Dermem nawet z powodzeniem ale znajac swoja cere boje sie kwasowac dalej poza tym po 3 miesiecznej kuracji nie mam nawet ku temu powodow.Uzyskalam efekt na jakim mi zalezalo i teraz tylko pozostaje go podtrzymac.


Zreszta za kwasy zabieralam sie jak pies za jeza balam sie ze znowu to bedzie niewypal po roznych eksperymentach ale udalo sie

Teraz stawiam na dobre filtrowanie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 22:16   #644
silencieusement
Raczkowanie
 
Avatar silencieusement
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 145
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

tez mam pytanie,od 2 dni stosuje glyco-a ,dermatolog polecil mi nakladanie BARDZO cienkiej warstwy,czy mozliwe jest ze moja skora w ogole na niego nie reaguje(tzn nie czuje opisywanego przez wszystkich szczypania mrowienia zaczerwienienia)czy po prostu przesadzam z ta cienka warstwa i powinnam nalozyc wiecej? prosze o odpowiedz
silencieusement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 23:26   #645
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Nie wiem jaka masz cere wiec trudno jest opisywac dokladnie co moze sie dziac lub jak wlasciwie powinno byc
Osobiscie balam sie Glyco A ale...jak sie powiedzialo A to dalej tez trzeba isc pomimo wrazliwej cery nie mialam i nie mam zadnych tego typu reakcji jak pieczenie,mrowienie,szczy panie.Nakladalam bardzo cieniutka warstwe na skore 2 razy w tygodniu;jedynie kiedy zrobilam test przez 3 kolejne wieczory nakladajac Glyco A to czulam ze twarz zaczyna mnie piec i pojawilo sie zaczerwienienie,jednak nie dziwilam sie temu poniewaz majac taka a nie inna tendencje w rodzaju cery.
Z drugiej strony u Ciebie sa to narazie 2 dni wiec bardzo krotko;choc gdyby miala pojawic sie reakcja alergiczna to wystapilaby od razu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-27, 23:30   #646
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez innuendo
a ja mam pytanie, które pewnie było zadawane milion razy, ale przy tylu postach nie sposób się nie zaplątać i nie stracić orientację.
Czy Lysanel Acitve pomógł Wam pozbyć się takich grudek koloru skóry [nie wiem, jak to sie fachowo nazywa ), z którymi nic nie można zrobić- ani się nie rozwijają, ani nie znikają?
Ja wlaśnie pozbyłam się tych grudek dzięki kwaskowi Diacneal.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 07:32   #647
silencieusement
Raczkowanie
 
Avatar silencieusement
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 145
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Hexxana,dziekuje za odpowiedz,twarz tez mam raczej wrazliwa wiec myslalam ze nie dostapie zaszczytu znieczulenia w przypadku glyco-a myslalam ze szczypanie i mrowienie sa nieodlacznym elementem .Ja uzywam codziennie,tak mi przepisal dermatolog.Jeszcze jedno pytanie jesli mozna,CZY MIEJSCA W KTORYCH POWSTAJA ZAPALNE WYPRYSKI PO GLYCO-A NALEZY OMIJAC PODCZAS KOLEJNYCH SMAROWAN ZEBY BATKREIE SIE NIE ROZNOSILY W JAKIS SPOSOB CZY DALEJ TRAKTOWAC JAK RESZTE TWARZY?i jak dlugo trwa luszczenie?juz jestem przerazona...
silencieusement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 08:46   #648
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Ash
Justa, a moze jakis tanszy odpowiednik?
Ale te, które wymieniłaś, wcale nie są dużo tańsze (nie licząc przesyłki). Za lotion Pauli już z podzielonymi kosztami przesyłki zapłaciłam 68 zł za 118 ml. A ten specyfik Viviean kosztuje 33 zł, ale za 50 ml, natomiast Neostrata - o ile dobrze sprawdziłam - 140 zł za 50 ml
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 09:52   #649
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez silencieusement
Hexxana,dziekuje za odpowiedz,twarz tez mam raczej wrazliwa wiec myslalam ze nie dostapie zaszczytu znieczulenia w przypadku glyco-a myslalam ze szczypanie i mrowienie sa nieodlacznym elementem .Ja uzywam codziennie,tak mi przepisal dermatolog.Jeszcze jedno pytanie jesli mozna,CZY MIEJSCA W KTORYCH POWSTAJA ZAPALNE WYPRYSKI PO GLYCO-A NALEZY OMIJAC PODCZAS KOLEJNYCH SMAROWAN ZEBY BATKREIE SIE NIE ROZNOSILY W JAKIS SPOSOB CZY DALEJ TRAKTOWAC JAK RESZTE TWARZY?i jak dlugo trwa luszczenie?juz jestem przerazona...
Miejsca z niespodziankami omijalam i Ty tez lepiej do tego sie stosuj,poniewaz lepiej nie rozsiewac ogniska zapalnych po calej twarzy.Mozesz go nakladac punktowo na wybrane obszary.Mnie luszczenie ominelo bo gdybym potraktowala sie Glyco A codziennie to spalilabym sobie twarz,wiec przeszlam w miare bezinwazyjnie przez kuracje chociaz dobry nawilzacz to podstawa

Tak poza tematem to nie pisz z Capsem poniewaz to jakbys krzyczala a My tutaj slyszymy

I jeszcze jedno,jezeli uwazasz ze masz cere wrazliwa to skonsultuj z lekarzem aplikacje Glyco A poniewaz codziennym stosowaniem mozesz "zmaltretowac"buzie.T en krem to szatan.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-28, 10:00   #650
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Długo i wytrwale czytam wasze wątki na temat kwasów, filtrów...
Niestety nie potrafię sobie sama poradzić i bardzo chciałabym prosić was o radę ...

Mam naprawdę problemową cerę: wągry, zaskórniki, wypryski. Skóra jest tłusta przy nosie, ale w niektórych miejscach się łuszczy, jest naprawdę mocno zanieczyszczona .

I teraz nie wiem jaką kurację sobie zafundować.
Jakiś czas temu używałam Acne-dermu, ale niestety po jednym opakowaniu nie było żadnych efektów, nic.
Jaki kwas w takim wypadku mogłybyście mi zaproponować?
Myślałam o Effaclarze K, ale czy nie będzie za słaby?

Bardzo, bardzo proszę o pomoc. Chciałabym zamówić zestaw kwas+filtr z apteki internetowej, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego mleczka Avene dla dzieci, a muszę używać czegoś lekkiego raczej i czegoś na co można nałożyć podkład, bez którego przy obecnym stanie cery nie ruszę się z domu.

Macie jakieś pomysły na kurację dla mnie?
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 11:14   #651
innuendo
Rozeznanie
 
Avatar innuendo
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 924
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

hmm, dla mnie effaclar był za słaby, mimo że moja cera była dosyć w porządku- tzn. nie jakoś drastycznie zanieczyszczona. Teraz używam Lysanelu i zobaczymy, jakie będą efekty.

Co fo filtru- polecam ten z Vichy- pierwsze miejsce na KWC, spokojnie można użyć podkładu- nie wałkuje się, a sam bloker nie poraża blaskiem .
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=639070 kosmetyki wymiana
innuendo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 11:55   #652
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez justa79
ręce opadają... przy kwasach TRZEBA stosować filtry, jeśli nie chcecie się nabawić przebarwień. niektóre z Was używają kwasów właśnie po to, żeby przebarwień się pozbyć. a później co, nabawić od nowa? głupiego robota przebarwienia mogą się pojawić nawet po kilku latach. a pozbyć się ich wcale nie jest łatwo.

promieniowanie UV JEST - nawet zimą, nawet w pochmurne dni, nawet w biurze oświetlonym jarzeniówkami, nawet w domu. promienie UVA (które są głównie odpowiedzialne za przebarwienia) przenikają przez CHMURY i SZYBY. ja tylko informuję, bo słabo mi się robi, jak czytam niektóre posty. ktoś nowy wejdzie na ten wątek, przeczyta i pomyśli, że tak można a co Wy z tym zrobicie, to już Wasza sprawa.
oczywiście że zawsze jest promieniowanie UV

myslę nad kupnem czegoś z filtrem, tylko zastawnawiam się jak w takim razie pogodzić je z innymi kremami??

jaki najnizszy filtr mozna uzywać przy kwasach? (napewno filtr 100 nie wchodzi u mnie w rachube hehe)... czy można stosować "zwykły" krem do opalania z filtrem 20 (akurat taki mam w domu...)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 12:05   #653
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
oczywiście że zawsze jest promieniowanie UV

myslę nad kupnem czegoś z filtrem, tylko zastawnawiam się jak w takim razie pogodzić je z innymi kremami??

jaki najnizszy filtr mozna uzywać przy kwasach? (napewno filtr 100 nie wchodzi u mnie w rachube hehe)... czy można stosować "zwykły" krem do opalania z filtrem 20 (akurat taki mam w domu...)
ok już mam odpowiedzi na te pytamka przeszperałam ten artykul z wizażu nt AHA I BHA
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 12:26   #654
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
jaki najnizszy filtr mozna uzywać przy kwasach? (napewno filtr 100 nie wchodzi u mnie w rachube hehe)... czy można stosować "zwykły" krem do opalania z filtrem 20 (akurat taki mam w domu...)
min. SPF 50. niech Cię setka nie przeraża, bo między SPF 50 i 100 nie ma prawie żadnej różnicy. to nie jest tak, że np. SPF 60 jest bardziej tłuste od SPF 50, a SPF 100 najtłustsze ich tłustość jest porównywalna, stopień ochrony przed UVB również. SPF 20 to mało, ochrona przed UVA będzie pewnie żadna. a jakiej firmy ten filtry? nie wiadomo, czy jest fotostabilny.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 12:35   #655
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez justa79
min. SPF 50. niech Cię setka nie przeraża, bo między SPF 50 i 100 nie ma prawie żadnej różnicy. to nie jest tak, że np. SPF 60 jest bardziej tłuste od SPF 50, a SPF 100 najtłustsze ich tłustość jest porównywalna, stopień ochrony przed UVB również. SPF 20 to mało, ochrona przed UVA będzie pewnie żadna. a jakiej firmy ten filtry? nie wiadomo, czy jest fotostabilny.
o kurcze... to wszystko aż takie skomplikowane???

myślałam, że kwasy to kwasy (a tu pH jest jeszcze ważne itp), filtr to filtr


no nic... jestem raczej pojętą uczenicą (jeśli chodzi o kosmetyczne nowinki i praktyki) więc lepiej się już orientuje w tych kwasach...


co do tego kremu, to jest to zwykly kremik do opalania kupiony w drogerii...

w tym artykule Basi jest napisane, że min 15 ... ??
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 13:20   #656
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
w tym artykule Basi jest napisane, że min 15 ... ??
po pierwsze, artykuły Basi na Wizażu są stare, od tego czasu autorka zrewidowała swoje poglądy, czemu dała wyraz na Biochemii Urody po drugie, pisałam przed chwilą na wątku filtrowym, że krem o SPF 15 prawdopodobnie wcale nie chroni przed UVA.

polecam lekturę tego wątku, wyczytasz tu bardzo dużo o filtrach:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=89045
nowsze artykuły Basi o UV, skutecznych filtrach itp.:
http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/articles-sun.htm
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 13:21   #657
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
co do tego kremu, to jest to zwykly kremik do opalania kupiony w drogerii...
w drogerii też można kupić fotostabilne filtry, marki L'oreal i Garnier. w aptekach wybór jest oczywiście większy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 13:28   #658
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez innuendo
Co fo filtru- polecam ten z Vichy- pierwsze miejsce na KWC, spokojnie można użyć podkładu- nie wałkuje się, a sam bloker nie poraża blaskiem .
Myszi, jeśli zdecydujesz sią na Vichy, to pamiętaj proszę, że można na niego nakładać tylko podkład nie zawierający talku ani miki, no i nie zawierający filtrów
Mleczko Avene rzeczywiście trudno teraz zdobyć, bo nie ma jeszcze dostaw na nowy sezon. Prawdopodobnie będą z początkiem kwietnia
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 13:43   #659
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Joey
No, ale dla mnie to naprawdę jest różnica. Bo od tego zależy, czy będę się przejmować czy podejdę do tego bardziej na luzie.

A "normalnie używać filtrów" to znaczy dla mnie bez przesadnego "chuchania i dmuchania", to określenie mi najlepiej pasuje
Joey, co do maseczki to ja bym byla ostrozna z aplikacja w okolicach oczu - to moze podraznic delikatna i wrazliwa skore wokol oczu.

Ja uzywam rowniez filtrow na codzien i powiem Ci, stosujac maseczke aspirynowa uzywam filtrow tak jak zawsze - czyli porzadna i dokladna aplikacja rano, nie zacieranie ochrony makijazem i potem staram sie nie dotykac twarzy lapkami ale to generalnie ze wzlgedow higienicznych a nie tylko by nie zetrzec filtrow i powiem Ci, ze wszystko jest ok Nie moge sobie pozwolic na reaplikacje foltrow w ciagu dnia, ale za to jak sie rano porzadnie przyloze....
knotie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 15:46   #660
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez justa79
po pierwsze, artykuły Basi na Wizażu są stare, od tego czasu autorka zrewidowała swoje poglądy, czemu dała wyraz na Biochemii Urody po drugie, pisałam przed chwilą na wątku filtrowym, że krem o SPF 15 prawdopodobnie wcale nie chroni przed UVA.

polecam lekturę tego wątku, wyczytasz tu bardzo dużo o filtrach:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=89045
nowsze artykuły Basi o UV, skutecznych filtrach itp.:
http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/articles-sun.htm
Cytat:
Napisane przez Justa79
po pierwsze, artykuły Basi na Wizażu są stare, od tego czasu autorka zrewidowała swoje poglądy, czemu dała wyraz na Biochemii Urody po drugie, pisałam przed chwilą na wątku filtrowym, że krem o SPF 15 prawdopodobnie wcale nie chroni przed UVA.

polecam lekturę tego wątku, wyczytasz tu bardzo dużo o filtrach:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=89045
nowsze artykuły Basi o UV, skutecznych filtrach itp.:
http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/articles-sun.htm

zauważyłam, że są stare (chociażby po opakowaniach kosmetyków)


Cytat:
Napisane przez justa79
w drogerii też można kupić fotostabilne filtry, marki L'oreal i Garnier. w aptekach wybór jest oczywiście większy.
w takim razie po czym poznac które sa fotostabilne, a które nie? czy jest to wprost napisane?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.