Znalazłam sposób na tłustą cerę!! - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-22, 16:26   #601
Ashyhley
Przyczajenie
 
Avatar Ashyhley
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 7
Krem matujący do cery tłustej.

Znacie jakiś dobry krem matujący do cery tłustej ?? ;>
__________________
Avec toi, j'irai au bout du monde. ;*
Полтавский <- n' est-ce pas ?
Ashyhley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 16:34   #602
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Dobre opinie ma Perfecta no Problem , ale racziej nie polecalabym do cery tlustej kremow matujacych. Przez nie twarzy blyszczy sie jeszcze bardziej.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 16:46   #603
aga3304
Zadomowienie
 
Avatar aga3304
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 121
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Wiele osób krytykuje ten krem, ale mi pomógł vichy normaderm. Skóra od razu jest bardziej matowa, pory zmniejszone a na dłuższą metę zapobiega nowym niedoskonałościom, ale musisz sama spróbować
aga3304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 17:28   #604
chocolatemousse
Raczkowanie
 
Avatar chocolatemousse
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 352
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

A ja Ci polecam La Roche-Posay EFFACLAR MAT Nawilżający krem matujący.jest naprawdę świetny...jak posmarujesz twarz rano to czujesz swieżość przez caly dzień
__________________
Nożyczkom mówie NIE! Zapuszczam włoski

'numer jeden mistrz świata tylko dla mnie teraz zatańcz'
chocolatemousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 17:36   #605
enlevé
Rozeznanie
 
Avatar enlevé
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ww
Wiadomości: 613
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

może Emulsja matująca Iwostin Purritin, słyszałam wiele dobrego na temat tego kremiku, z resztą uważam że specyfiki apteczne są lepszy od zwykłych dostępnych w drogeriach
__________________
life is brutal and full of zasadzkas



enlevé jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 23:16   #606
AjEmHotJuArNot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 26
Dot.: Pytania odnośnie bardzo tłustej skóry.

Do Ejaj:

dzięki za info czytałam co nieco o tym podkładzie w musie Essence. Jedne piszą, że zły do cery trądzikowej, zaś drugie oceniają go bardzo good A znasz może jakieś inne podkłady, które dobrze matują ;>?

do AsiaW**:

dzięki wielkie za odp. ) co do wody termalnej to już mam w planach do kupienia sugerujesz aby tonik zastąpić wodą termalną ;>? hmm. dużo tu mowy o nawilżaniu, co chyba nie jest dobre do cery z lekkim problemem z trądzikiem. wydaje mi sie, że te ciągłe nawilżanie by zatkało pory??
AjEmHotJuArNot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 07:17   #607
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Pytania odnośnie bardzo tłustej skóry.

nawilżanie takiej cery to podstawa, nie wolno jej przesuszyć, bo wtedy wydziela jeszcze więcej sebum i jest coraz gorzej, ja właśnie tak się załatwiłam, bo myślałam, że jeśli cera jest tłusta to trzeba ją wysuszyć!

Dobry krem nawilżający może zdziałać cuda, ale nie zapomnij o dokładnym oczyszczaniu ale tak żeby cery nie przesuszyć
aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-23, 10:50   #608
AjEmHotJuArNot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 26
Dot.: Pytania odnośnie bardzo tłustej skóry.

dzięki a jaki byś dobry krem nawilżający polecała?
AjEmHotJuArNot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:58   #609
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Pytania odnośnie bardzo tłustej skóry.

Cytat:
Napisane przez AjEmHotJuArNot Pokaż wiadomość
Do Ejaj:

dzięki za info czytałam co nieco o tym podkładzie w musie Essence. Jedne piszą, że zły do cery trądzikowej, zaś drugie oceniają go bardzo good A znasz może jakieś inne podkłady, które dobrze matują ;>?

do AsiaW**:

dzięki wielkie za odp. ) co do wody termalnej to już mam w planach do kupienia sugerujesz aby tonik zastąpić wodą termalną ;>? hmm. dużo tu mowy o nawilżaniu, co chyba nie jest dobre do cery z lekkim problemem z trądzikiem. wydaje mi sie, że te ciągłe nawilżanie by zatkało pory??
Znam
Moim pierwszym i rowniez ulubionym byl Rossmann Synergen, krem tonujący. W Kwc sa rozne opinie jednak moj nos od bardzo ladnie i na dlugo matowi. Dlatego odzielnie zawsze go stosuje na nos a na reszte Essence.
Z drozszych rowniez moge polecic Maybelline Affinitone, ten nawilzajacy, rowniez ladnie matuje i dobrze kryje
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 09:14   #610
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Krem dax cosmetcis Perfecta No problem z gruszką i potasem zanim użyłam spytałam o próbkę w 3drogerii dali mi z łaski, całkiem niegłupi jednak lepszy dla mnie był do cery miesznej Perfecta bo głownie strefa T mi się świeciła proś o próbki to co dla jednych jest dobre nie zawsze sprawdza się u drugich
malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 09:16   #611
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Cerę tłustą należy najpierw wyleczyć z tłustości, a nie katować ją kremami matującymi.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-24, 10:11   #612
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Cerę tłustą należy najpierw wyleczyć z tłustości, a nie katować ją kremami matującymi.
Ciekawe jak Tylko nie pisz o nawilżaniu Ja nawilżam i nic
Dermatolog powiedziała mi, że to taki typ cery i nic się nie poradzi, fajnie, nie?
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 10:18   #613
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Ciekawe jak Tylko nie pisz o nawilżaniu Ja nawilżam i nic
Dermatolog powiedziała mi, że to taki typ cery i nic się nie poradzi, fajnie, nie?
Nadmierne przetłuszczanie skóry to choroba - łojotok. Są na to normalne lekarstwa - albo zewnętrzne, albo wewnętrzne (antybiotyki, tabletki hormonalne jeśli łojotok jest z tym powiązany). Durnowaty ten Twój lekarz i już

Nawilżanie raczej nic nie da, więc Ci nie napiszę, żebyś nawilżała Musisz mieć leki
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 10:46   #614
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nadmierne przetłuszczanie skóry to choroba - łojotok. Są na to normalne lekarstwa - albo zewnętrzne, albo wewnętrzne (antybiotyki, tabletki hormonalne jeśli łojotok jest z tym powiązany). Durnowaty ten Twój lekarz i już

Nawilżanie raczej nic nie da, więc Ci nie napiszę, żebyś nawilżała Musisz mieć leki
No widzisz - brałam i antybiotyki, i tabletki hormonalne - i nic (Więcej truć się nie dam... ) A o tym, czym się smarowałam, mogłabym całą epopeję napisać - i nic
Więc już się z tym pogodziłam - skrobia na buzię, chusteczki matujące i jakoś da się wytrzymać
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 11:15   #615
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
No widzisz - brałam i antybiotyki, i tabletki hormonalne - i nic (Więcej truć się nie dam... ) A o tym, czym się smarowałam, mogłabym całą epopeję napisać - i nic
Więc już się z tym pogodziłam - skrobia na buzię, chusteczki matujące i jakoś da się wytrzymać

Ale nic, absolutnie nic Ci nie pomagało ? Absolutnie żadna substancja namordkowa i doustna nie pomogła choć troszkę ?? Tetracyklina doustna, Zineryt zewnętrznie ?? Nic ??
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 11:19   #616
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ale nic, absolutnie nic Ci nie pomagało ? Absolutnie żadna substancja namordkowa i doustna nie pomogła choć troszkę ?? Tetracyklina doustna, Zineryt zewnętrznie ?? Nic ??
Tetracyklina doustnie nie pomogła Zineryt zewnętrznie też nie Na pryszcze jakoś tam działało, miałam okresy gładkiej buzi, a na przetłuszczanie niet Więc widzisz - jestem chyba skazana na tłustą cerę
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 11:35   #617
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Tetracyklina doustnie nie pomogła Zineryt zewnętrznie też nie Na pryszcze jakoś tam działało, miałam okresy gładkiej buzi, a na przetłuszczanie niet Więc widzisz - jestem chyba skazana na tłustą cerę
Co Ty mówisz ?? To faktycznie jesteś przypadek dziwny, ja po miesiącu stosowania Tetra (3 razy dziennie po 2 tabletki) miałam skórę suchą jak wiór Oczywiście teraz używam tylko standardowej pielęgnacji (delikatny że, nawilżacz na dzień, na noc kwas lub nawilżacz, od czasu do czasu coś na niespodzianki i na jesień kwasiory) i dalej mam skórę tłustą, no ale nie łojotok.

Jesteś przypadek dziwny, jesteś Ale o włoski dbasz, to się chwali
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 11:55   #618
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Znalazłam sposób na tłustą cerę!!

skoro tak zachwalacie ta oliwke to musze ja kupic, bo normalnie juz nie moge wytrzymac z moja swiecaca sie twarza
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 12:11   #619
AjEmHotJuArNot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 26
Dot.: Pytania odnośnie bardzo tłustej skóry.

a słyszałaś może coś na temat kremu nawilżającego Iwostin ?
AjEmHotJuArNot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-24, 12:18   #620
AjEmHotJuArNot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 26
Dot.: Pytania odnośnie bardzo tłustej skóry.

no a ja stawiam od dziś na nawilżanie i co drugi dzień będę używała lysanelu
AjEmHotJuArNot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 14:04   #621
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Co Ty mówisz ?? To faktycznie jesteś przypadek dziwny, ja po miesiącu stosowania Tetra (3 razy dziennie po 2 tabletki) miałam skórę suchą jak wiór Oczywiście teraz używam tylko standardowej pielęgnacji (delikatny że, nawilżacz na dzień, na noc kwas lub nawilżacz, od czasu do czasu coś na niespodzianki i na jesień kwasiory) i dalej mam skórę tłustą, no ale nie łojotok.

Jesteś przypadek dziwny, jesteś Ale o włoski dbasz, to się chwali
Ano dziwny przypadek, dziwny Np. Diane 35, która na cerę pomaga praktycznie wszystkim, u mnie wywołała kosmiczny wysyp pryszczy - chyba nigdy nie miałam tak ohydnej cery, jak podczas 3 miesięcy brania Diane

Ja nie tylko o włoski dbam O cerę też - delikatna pianka do mycia twarzy, hydrolat, Acne Derm na noc na zmianę z żelem aloesowym Palomy (cud kosmetyk, uwielbiam ), a teraz przymierzam się do peelingu migdałowego w zaciszu domowym Tylko najpierw przygotuję twarz tonikiem 5% i przeczytam do końca odpowiedni wątek

PS. A czym się różni tłusta cera od łojotoku?
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 15:18   #622
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Ano dziwny przypadek, dziwny Np. Diane 35, która na cerę pomaga praktycznie wszystkim, u mnie wywołała kosmiczny wysyp pryszczy - chyba nigdy nie miałam tak ohydnej cery, jak podczas 3 miesięcy brania Diane
Hmmm ... U jakiego ginekologa byłaś (pyknij PW) ? Miałaś robione testy hormonalne ? 3 miesiące to u Diane za mało, u mnie twarz poprawiła się po roku, a na początku tez miałam okrutny wysyp.

Cytat:
Ja nie tylko o włoski dbam O cerę też - delikatna pianka do mycia twarzy, hydrolat, Acne Derm na noc na zmianę z żelem aloesowym Palomy (cud kosmetyk, uwielbiam ), a teraz przymierzam się do peelingu migdałowego w zaciszu domowym Tylko najpierw przygotuję twarz tonikiem 5% i przeczytam do końca odpowiedni wątek
Jak coś to pytaj.

Cytat:
PS. A czym się różni tłusta cera od łojotoku?
Łojotok to bardzo bardzo tłusta ... cera tłusta Z tego co mówiła mi dr Nowicka jak mnie leczyła to cera tłusta ma wydzielanie sebum na poziomie zwiększonym, ale jeszcze w normie - czyli da się coś z nią zrobić kosmetykami i bez leków. Każda mocniejsza forma to już łojotok i nadaje się do leczenia.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 15:40   #623
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Krem matujący do cery tłustej.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Łojotok to bardzo bardzo tłusta ... cera tłusta Z tego co mówiła mi dr Nowicka jak mnie leczyła to cera tłusta ma wydzielanie sebum na poziomie zwiększonym, ale jeszcze w normie - czyli da się coś z nią zrobić kosmetykami i bez leków. Każda mocniejsza forma to już łojotok i nadaje się do leczenia.
Tak też myślałam Fachowe tłumaczenie
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 15:46   #624
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Pytania odnośnie bardzo tłustej skóry.

Hm, slyszec cos slyszalam, ale nic konkretnego Ci nie powiem, poniewaz uzywalam tylko dwoch probek i efektow nie bylo widac.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 13:46   #625
Pikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Znalazłam sposób na tłustą cerę!!

Chcialbym serdecznie podziekowac osobie ktora zalozyla ten watek.
Od miesiecy walczylem z makabrycznie przetluszczajacym sie czolem, a co za tym idzie rowniez masa roznych krostek, co bylo efektem strasznego przesuszenia z racji srodowiska mojej pracy. Uzywalem chyba wszystkiego. Od najdrozszych kremow do najtanszych, wydalem mase pieniedzy na wizy i zabiegi u kosmetyczki - wszystko z zerowym efektem. Niedawno natknalem sie na ten watek, zdesperowany oczywiscie polecialem do sklepu po w/w oliwke. Stal sie CUD! Po tygodniu stosowania czolo pratycznie wogole sie juz nie przetluszcza, a wszelkie niedoskonalosci zniknely! Od lat nie mialem tak fantastycznie wygladajacej twarzy!

Jeszcze raz serdecznie dziekuje
Pikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 17:46   #626
Madzikson
Raczkowanie
 
Avatar Madzikson
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 58
Dot.: Znalazłam sposób na tłustą cerę!!

Kochane!
A czy ktoras z Was stosowala moze tabletki z wierzbownicy drobnokwiatowej???
Podobno one wplywaja na przetluszczanie sie buzi...A stsowalyscie cynk? W jakich ilosciach i czy to wogole kogos wyleczylo?
Moim problemem jest naprawde duze prztluszczanie sie twarzy...nie wiem jak nad tym zapanowac a teraz do tego zbliza sie lato... Uh juz nie moge patrzec na to swiecenie sie buzki
Z problemem tradziku udalo mi sie uporac dzieki kwasom BHA i AHA oraz serum z wit C ale pozostal problem lojotoku.
Blagam pomozcie! Jakie tabletki zazywac na to schorzenie? Salfazin? Moze ta wierzbownice? A moze jeszcze jakies inne?
Madzikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 13:19   #627
martika26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
Dot.: Znalazłam sposób na tłustą cerę!!

Wierzbownica drobnokwiatowa
Cytuję:
Działanie lecznicze:
"Wyciągi z ziela wierzbówki i wierzbownicy działają przeciwbakteryjnie (oenothein niszczy Propionibacterium acnes), antyandrogennie, przeciwzapalnie, odtruwająco (wzmaga procesy detoksykacji), pobudzajaco na regenerację tkanki nabłonkowej, rozkurczowo, przeciwalergicznie, wprzeciwwysiękowo, uspokajająco, przeciwbólowo. Hamuje przerost gruczołu krokowego. Zapobiega nowotworom wymiatając wolne rodniki i usuwając nadtlenki oraz zapobiegając ich powstawaniu. Aktywuje limfocyty NK i ADCC (Natural Killer cell cytotoxicity). Hamuje enzym 5-alfa reduktazę i aromatazę (5-AR), przekształcający testosteron w dehydrotestosteron DHT (epilobium to inhibitor 5-AR). Prawdopodbnie też blokuje receptory dla DHT w gruczole krokowym i w skórze, zapobiegając nipożądanemu oddziaływaniu tego hormonu na chory gruczoł krokowy (epilobium zapobiega kumulacji DHT w gruczole krokowym).
Zmniejszają wydzielanie łoju, zmniejszają keratynizację naskórka i mieszków włosowych oraz przerost nabłonków, w tym naskórka. Powodują również upłynnienie łoju zapobiegając powstawaniu zaskórników.

Wskazania:
"Choroby skórne (łuszczyca, trądzik, wypryski, dermatozy, pokrzywka, łojotok, łojotokowe zapalenie skóry, figówka, ropne zapalenie mieszków włosowych, łupież tłusty, dermatoza okołoustna) i autoimmunologiczne układowe, przerost i stan zapalny gruczołu krokowego, kamica moczowa, stany zapalne układu moczowego i płciowego u kobiet i mężczyzn, hirsutyzm (wirylizm) i inne choroby spowodowane nadmiarem androgenów, zaburzenia miesiączkowania, upławy; bóle głowy i zawroty głowy, nerwobóle, bezsenność, moczenie nocne, wyczerpanie nerwowe, trudno gojące się rany, choroby alergiczne, łysienie androgenne.

Osobiście stosuję wierzbownicę w tabletkach 3 razy dziennie.
Od lat zmagam się z mega tłustą cerą i niedawno wpadłam na wątek tego ziółka. Na opakowaniu jest napisane, że pomaga w leczeniu prostaty ale również oczyszcza organizm i powoduje upłynnienie łoju. Po paru dniach od razu widać efekty, cera o wiele mniej się przetłuszcza, makijaż utrzymuje się znacznie dłużej, pryszcze poznikały.
Do tego dwa razy w tygodniu robię sobie peeling i na to maseczkę Garnier głęboko oczyszczającą pory lub jakąś z zielonej glinki i jest o niebo lepiej. Polecam osobom, które jak ja wypróbowały mnóstwo kosmetyków do cery tłustej, wydały mnóstwo kasy bez większych rezultatów.
martika26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 08:47   #628
Dizzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Dot.: Znalazłam sposób na tłustą cerę!!

Cześć dziewczyny
Ja też miałam okropne problemy z tłustą cerą. Dermatolog polecił mi krem AcneMat i po pół roku stosowania i zażywania tabletek z cynku i wit. A na prawdę widzę dużą poprawę. Uwierzcie mi , że na rezultaty przy jakiejkolwiek kuracji trzeba niestety poczekać, ja czekałam i się doczekałam, moja cera jest w o wiele lepszym stanie.
Moja rada bądźcie wytrwałe. I nie przesadzajcie z częstymi zmianami kosmetyków, trzymajcie się jednego ale przez dłuższy czas.
Powodzenia
Dizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 09:44   #629
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: Znalazłam sposób na tłustą cerę!!

Ja ze swojej strony ,mogę polecić seboderm tyle, że do powiek Niestety razem ze strefą T przetłuszczają mi się także powieki i makijaż oczu nawet z bazą był max 7-8 godzinny. Sebodermu używałam na całą twarz przez długi czas i o ile w strefie T się nie sprawdził, to powieki przetłuszczają się mniej tzn makijaż oczu wytrzymuje 10-11 godzin a dla mnie bardzo długo. Seboderm to 30 ml emulsji jednak bardzo wydajnej. A teraz wybróbuję sposób Martinki z werzbownicą.
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 08:56   #630
martika26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
Dot.: Znalazłam sposób na tłustą cerę!!

Ten salfazin też może być niezły do cery problematycznej. Wyczytałam, że zawiera cynk, witaminę B6, witaminę A czyli wszystko co pomaga przy tłustej cerze. Ostatnio reklamują też visaxinum, ma w składzie wyciąg z fiołka trójbarwnego, laktoferyna, wyciąg z korzenia mniszka trójbarwnego, witamina PP, cynk, wyciąg z zielonej herbaty, witamina B6.
Do wszystkiego trzeba jednak cierpliwości i regularnego stosowania.
Ja teraz staram się systematycznie robić peeling 2 razy w tygodniu i potem maseczkę głęboko oczyszczającą pory lub z glinką zieloną jak już zresztą pisałam. Tą z garniera co niby oczyszcza pory na 7 dni jestem zachwycona. Na 7 na pewno nie oczyszcza, ale buzia po niej jest super - miękka, delikatna i bez nieprzyjemnego ściągania .
Wytrwałości dziewczyny, czy to wierzbownica, salfazin czy inny specyfik trzeba regularnie stosować by oczyścić się od wewnątrz i pomagać sobie od zewnątrz właśnie peelingiem i maseczką.
martika26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 14:24:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.