WALKA Z CELLULITEM (przylaczcie sie!) - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Pokaż wyniki sondy: Czy masz jakieś doświadczenia z cellulitem?
Tak, wciąż borykam się z tym problemem... 820 91,72%
Tak, kiedyś miałam cellulit, teraz już nie! 31 3,47%
Nie, na szczęście nigdy pomarańczowej skórki nie posiadałam 35 3,91%
A co to jest cellulit? 8 0,89%
Głosujący: 894. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-15, 20:31   #301
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Przyczyny cellulitu - podsumujmy!

ja mam go chyba uwarunkowanego genetycznie, moja mama ma, wszystkie moje ciocie, kuzynki, babcia.. probowalam już wszystkiego-ziemne i ciepłe natryski, kremy droższe i tańsze, intensywne ćwiczenia, masaże i NIC NIC NIC. Do tego dochodzą u mnie pigułki antykoncepcyjne. Tak więc, mimo że cellulit widać u mnie bez ściskania ud, ale na razie tylko w tylnej części ud i na pupie, bylam zmuszona go zaakceptować bo w moim przypadku naprawdę nic nie zadziałało..
mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 22:39   #302
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: Przyczyny cellulitu - podsumujmy!

mam prawie 30 lat, cellulit pojawił się jak zaczęłam sie odchudzać, bo przy wzroście 170 cm i wadze prawie 60 kilo jako niespełna 18 latka stwierdziłam, że wyglądam jak monstrum. Chudłam i przybierałam na wadze tak ok roku aż miałam wycięty wyrostek no i po zabiegu schudłam na dobre. Potem zaczęłam brak tabletki antykoncepcyjne, poszłam do siedzącej pracy....... bez komentarza.
Potem tak się odchudziłam, że wyglądałam jak szkieletor (47 kilo) i cellulitu nie było widac aż do momentu jak po wielkich cudach zaszłam w ciążę no i przytyłam. To było 5 lat temu. Nie wróciłam do wagi szkieletora i cellulit niestety jest, jak stoję to tego nie widać, kiedy ścisnę skórę na udach i pupie moim oczom ukazuje sie wiadomo co . Od września zamierzam wybrać się na aerobic, bo trudno mi samej po pracy się zmobilizować do ćwiczenia w domu. Słodyczy w sasadzie nie jem, pieczywa unikam, ziemniaków też nie jm......... a cellulit zostaje, heh
_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 09:46   #303
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Przyczyny cellulitu - podsumujmy!

Do najczęstszych przyczyn powstawania cellulitu zalicza się: słabą tkankę łączną, zaburzenia procesów przemiany materii, złe trawienie, za małą ilość dostarczanych płynów, słabe ukrwienie, zakłócenia / zaburzenia hormonalne, zakwaszanie organizmu, czyli zła dieta, brak ruchu oraz skłonności dziedziczne.
U mnie cellulit pojawił sie w okresie ciąży, wtedy nastapil duzy przyrost wagi , przepływ krwi i limfy był nieco utrudniony. Po urodzeniu dziecka cellulit nico sie zmniejszyl,ale po okresie karmienia zaczelam przyjmowac tabletki antykoncepcyjne i problem znowuz sie nasilił.
Mam nadzieję, ze po odstwaieniu hormonów i wiekszej dawce ruchu cellulit ulegnie zminiejszeniu, bo nie licze na jego całkowite zniknięcie.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 14:00   #304
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Przyczyny cellulitu - podsumujmy!

cellulit pojawil sie u mnie w chwili, kiedy proces dojrzewania juz sie konczyl. dalej pojawila sie niemoznosc cwiczenia - z powodow choroby, nieodpowiednia dieta,zamilowanie do goracych kompieli. na dzien dzisiejszy z reka na sercu moge stwierdzic, ze juz go nie mam. cwicze od poltora roku. nie wiem czy w jakimkolwiek stopniu pomogl mi peeling kawowy, ktory stosuje od zeszlych wakacji. bardziej stawialabym na sport.
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 14:24   #305
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Przyczyny cellulitu - podsumujmy!

Ale masz fajnie Suz,że go nie masz.U mnie nastąpiła poprawa i nie jest on taki straszny,ale czuję,że gdy zaniecham uprawiania fitnessu,to się stan pogorszy.dlatego muszę się zmuszać do ćwiczonek i do codziennego smarowania preparatami antycellulitowymi.A tak mi się nie chce...Ale ważniejsza jest dla mnie dobrze wyglądająca skóra niż leniuszek.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 14:43   #306
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Przyczyny cellulitu - podsumujmy!

nie zmuszaj sie, po prostu to pokochaj
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 14:50   #307
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Przyczyny cellulitu - podsumujmy!

Dzięki Suzana,ale na razie trudno mi to wykonywać regularnie,jeszcze masowanie sie preparatami antycellulitowymi to jeszcze sie udaje,ale regularny ruch mi sie znudził.Ach ten mój słomiany zapał.A jak ty pokochałaś systematyczne treningi Suzana?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-16, 15:01   #308
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Hej Nulczyk-podaj maila,to umówimy sie co do tego zamówienia.Albo zostaw mi wiadomość na gg,jeśli oczywiście masz gg.Pozdrawiam.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 15:05   #309
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Mnie koleżanka masujemasażerem elektrycznym Zeptera i robi mi drenaż-w sumie to cały profesjonalny masaż.Sama się rzadko masuję,a jeśli już to tą gąbką,tak jak pisałam.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 21:06   #310
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

dziewczyny a takie rekawiczki do masazu ktore takze mozna kupic w marketach sa one skuteczne? czy mozna je tak samo stosowac jak ten przyrzad?? w sumie to chodzi ino o ruchy okrezne i stosowanie czegos co pobudzi uda do pracy nad cellulitem ?czy nie ? bo ja juz nic nie wiem :|
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 22:02   #311
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Przyczyny cellulitu - podsumujmy!

chcialam poczuc, jak to jest nie omijac lustra pol zartem pol serio po kilkunastokrotnych probach "odchudzania" przyszedl dzien - 1 luty 2003 -pamietna data i postanowilam, ze musze cos zrobic, bo "ide" w zlym kierunku. i tak po trochu zaczynalam "uczyc sie" jak cwiczyc - bo nie robilam tego od 2 klasy LO -5,5 roku!- zwolnienie lekarskie z powodu choroby. a zapal do sportu zaszczepil mi moj chlopak - w pewnym stopniu to on zmotywowal mnie do "przemiany" siebie, ale wtedy byl jeszcze moim "tylko" przyjacielem A teraz Sandra nie wyobrazam sobie, zeby przestac cwiczyc. znalazlam w tym sens. sprawia mi radosc nie tylko cwiczenie, ale zdobywanie teoretycznej wiedzy dot. sportu
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 09:00   #312
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Przyczyny cellulitu - podsumujmy!

Dokładnie dziewczyny, pokochajcie ruch! Szkodzi Wam kofeina, hormony, geny ale tak naprawdę BRAK RUCHU! Nie mówię od razu o forsownych ćwiczeniach, na początek dobry będzie nawet dłuzszy spacer. Pływając można się wspaniale zrealaksować, truchtając, TAŃCZĄC, nie wspominając już o rowerze, łażeniu po górach [dla wytrwałych ] czy zajęciach na siłowni, joga, pilates. Macie naprawdę w czym wybierać Zobaczycie, że po jakimś czasie zacznie Wam to sprawiać ogromną przyjemność. I pomoże nie tylko na cellulit

Pozdrawiam i powodzenia!
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 12:16   #313
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Przyczyny cellulitu - podsumujmy!

Ja dziś jeżeli bedę w stanie coś w ogóle zrobić(bo na razie to mi się chce tylko leżeć w łóżku cały dzionek),to pójdę na spacer i potem powchodze trochę po schodach.Ale na razie to mi się nic nie chce...I zupełnie nie wiem jak tu pokochać sport skoro ma się problemy ze wstawaniem z łóżka i najchęteniej od razu po wstaniu by się kładło z powrotem.Cóż zrobić,że tak jest.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 22:54   #314
nulczyk
Rozeznanie
 
Avatar nulczyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 597
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Do Sandry: dzięki za odzew
Jutro zostawię Ci wiadomość na gg.
Pozdrawiam.
nulczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 19:50   #315
nulczyk
Rozeznanie
 
Avatar nulczyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 597
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Do Sandry: zostawiłam wiadomość na gg.
Na wszelki wypadek podaję maila: sloneczko111@gazeta.pl
Pozdrawiam.
nulczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 20:45   #316
AnielicaS
Rozeznanie
 
Avatar AnielicaS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 772
GG do AnielicaS
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

wczoraj zakupiłam sobie drewniany masażer i dzisiaj byl decydujący dzień tzn. pierwszy raz się nim masowałam, oczywiście wcierając balsam ujędrniający (bo tylko mnie na taki stać ) Zobaczę efekty po pewnym czasie
AnielicaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 15:48   #317
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Nulczyk-zostawiłam ci info na gg.Odezwij się,czy dostałaś ją.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 17:13   #318
nulczyk
Rozeznanie
 
Avatar nulczyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 597
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Doszła, dzięki. Wczoraj późno wróciłam do domu, więc nie odpalałam kompa.
Trudno, poszukam tego masagera w Rossmanie. Mimo wszystko dziękuję za dobre chęci. Pozdrawiam
nulczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 21:51   #319
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Sandra: dzisiaj otrzymałam od Ciebie massager Stokrotne dzięki! Od jutra przystępuję do walki o piękniejszą pupę
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 09:56   #320
Kaśka:):)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 68
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

ja sluszałam o takim sposobie pozbycia sie celulitu:

wymieszać ze soba 10 kropel olejków:
-romarynowego
-lawendowego
-geranium
bawełniana chusteczke zwilizyć olejkami i położyć ja na miejsce w którym chcesz sie pozbyć taknki tłuszczowej owinac ja na 30 minut olia spozywcza
Kaśka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 10:19   #321
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Wczoraj wieczorem nie wytrzymałam i rozpoczęłam masaże Dziś przed wyjściem do pracy zafundowałam sobie powtórkę i mam w związku z tym kilka pytań:
- czy ostre zaczerwienie masowanych okolic jest normą? po 2 minutach masażu moja pupa świeciła własnym światłem
- jak wytrzymujecie masowanie jednego miejsca przez 15 minut?? ja już po 5 miałam omdlałe ręce, wsmarowany krem i massager przesuwał się po suchym już ciele, a to przyjemne nie było...
- czy zauwazyłyście poprawę mięśni ramion po dłuższym masowaniu ciała? mnie osobiście ręce bolą niesamowicie
Chwilowo tyle wątpliwości
Pozdrawiam!
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 10:23   #322
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Czasami mam zaczerwienienia, ale male i miejscowe, zaraz przechodzą same. Co do siły rąk to ja tez po kilku minutach mam dosyc, dlatego często masuje mnie moj chłopak . Ramionka raczej bez zmian
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 13:01   #323
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

To ja do moich wątpliwości dorzucę jeszcze jedno pytanko: masujecie sobie też łydki, czy tylko te miejsca, w których faktycznie macie celulit? Aha, no i jeszcze jedno - czy to masowanie pupy pomaga też na rozstępy? Bo na mojej mam i jedno diablestwo i drugie
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 15:15   #324
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Słyszałam, że na rozstępy, które już powstały, masaż nie będzie ratunkiem. Za to regularne odżywianie, nawilżanie i masowanie skóry uelastyczni ją. Tym samym może zapobiec pojawieniu się kolejnych rozstępów.

A co do masażu, to sama kiedyś masowałam sobie kolanka (tak, bo mnie się robi poduszeczka od wewnętrznej strony kolan) i zauważyłam, że tam się tłuszczyk nie odkładał. Może znowu wrócę do masowania? Na razie biegam! Pa i powodzenia!
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 15:58   #325
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

******ły i tyle .... masujcie się dalej zagryzając batonikami .....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 20:51   #326
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Cytat:
Napisane przez miiee
******ły i tyle .... masujcie się dalej zagryzając batonikami .....
Batoników nie jemy, bo sie odchudzamy droga miiee , a masaz polecam - uelastycznia skórę a w połączeniu z oliwką z kompleksem antycell. zmniejsza go widocznie, co potwierdzam i biore na wlasna odpowiedzialnosc owe słowa
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 21:46   #327
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

miiee: nie musisz być entuzjastką masaży / odchudzania / czegokolwiek, ale zechciej okazać więcej tolerancji dla innych, a swoje zgryźliwe uwagi i wulgaryzmy zachowaj dla siebie
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 21:15   #328
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Cytat:
Napisane przez Akane
miiee: nie musisz być entuzjastką masaży / odchudzania / czegokolwiek, ale zechciej okazać więcej tolerancji dla innych, a swoje zgryźliwe uwagi i wulgaryzmy zachowaj dla siebie

Tam nie był wulgaryzm nie wiem czemu wygwiazdkowało... Jestem entuzjastką odchudzania, masaże też uważam za bardzo pomocne, ale dziewczyna napisała, że znalazła cudowny środek na celulit i poduszki, który pomaga bez odchudzania...( przeczytaj dokładnie)... co jest wielka bzdurą, natomiast wiele dziewczyn jej w tym przytakuje... Rozumiem mogła być konsultantką oriflame, ale po co pisze takie bzdety... A wiele dziewczyn to przeczyta, i co gorsrzy, że do upragnionej sylwetki brakuje im jedynie masażera oriflame za jedyne 19, 90 zł... Hej to jest forum fitness czy forum marzeń i nadzieji na cudowne wynalazki ??????
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 22:08   #329
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Chyba nikt nie jest na tyle naiwny by wierzyć, że wystarczy cud-massager i celulit zniknie... A jeśli jest, no to cóż - ostro się przejedzie. Ja kupiłam sobie ów "magiczny" przyrząd, ale jako uzupełnienie ćwiczeń i nowego sposobu odżywiania. Wychodzę z założenia, że kilka metod stosowanych razem, da lepsze rezultaty, niż jedna. Ale jeśli są tu osoby, które uważają, że sam jeden masaż załatwi sprawę, to są w błędzie. Z drugiej strony, najlepiej jest się uczyć na własnych błędach, prawda?
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 16:56   #330
Besu
Raczkowanie
 
Avatar Besu
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 36
Question Dot.: Do wszystkich chcących pozbyć się celulitu i poduszeczek

Czy któraś z Wizażanek próbowała może takiego plastikowego masażera z marketu?Czy będzie on słabszy od drewnianego, bo wydaje mi się że ma delikatniejsze wypustki?Mam jeszcze pytanko dotyczące całego masażu- czy należy bezwzględnie masować każdą część oddzielnie tzn. np.10 min 1 udo, potem 10 drugie itp, czy w 10 min oba udka, 10 min pośladki co w sumie daje 20 minut masażu wszystkich części ciałka? Czy można zrobić masaż w taki sposób:masować ruchem okrężnym za pomocą masażera łydkę z jednej strony i posuwać się cały czas do góry w stronę uda i potem w stronę pośladka, a później zacząć wszystko od początku z kolejnej strony tej samej łydki, postępując tak przez 10 min i przejść potem do drugiej łydki- podobnie jak opisany wcześniej masaż ręczny (drenaż?)polegający na przesuwaniu rąk po obu stronach uda do góry?
Besu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-15 21:01:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.