nocne skurcze łydek - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-12, 12:27   #31
natalas5
Zadomowienie
 
Avatar natalas5
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 361
Dot.: nocne skurcze łydek

ja tez mialam skurcze rok temu caly czas wlasciwie mnie lapalo a najczesciej jak wracalam z dyskoteki gdzie wypilam kilka piw, zaopatrzylam sie w mg b6 i wraz ze skonczeniem opakowania skurcze znikly teraz miewam je bardzo zadko czesciej mam jakies dziwne skurcze stop
natalas5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 13:40   #32
zarunia
Raczkowanie
 
Avatar zarunia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Luboń
Wiadomości: 52
Dot.: nocne skurcze łydek

Proponuje od czasu do czasu kilka kosteczek gorzkiej czekoladki
zarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 06:28   #33
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: nocne skurcze łydek

podbijam wątek
mój problem to tez skurcze łydek, ale zaczynające się od sródstopia, jesli nie uda mi się uch zatrzymać przechodzą do góry aż do uda, moim sposobem jest ucisk sródstopia w momencie kiedy czuję że zaczyna sie skurcz.
W moim przypadku nie są to tylko skurcze nocne, ale wynikają one z mojej choroby, zwężenia naczyń krwionośnych z zanikiem, ch. Reynauda, brałam przeróżne środki z Magnezem, jednak to nic nie daje, łapią mnie dosyc często, za każdym razem jesli po jednym skurczu nie odczekam z 10 minut w pozycji gdzie stopa jest płasko na podłozu i staram sie iść dalej łapią mnie znów kolejne skurcze. Łydka jest potem zazwyczaj twarda, ból jest okropny.
Kiedyś próbowałam ćwiczyć, ale prawie zawsze już gdy zaczynam się rociągać, wystarczy że stanę na palcach znów skurcz każde złe postawienie stopy i nacisk na nia kończy sie skurczem, a musze znów zacząć ćwiczyć, bo niestety nie moge patrzeć na swój brzuch i boczki ciągle jak przeglądam forum, chciałabym ćwiczyć wszystko, ale niestety nie jest to dla mnie, bo po kilku takich skurczach mam juz dosyć tego bólu, ale zastanawiam się czy robienie tylko brzuszków wszelakich ma sens, zalezy mi najbardziej na brzuchu i sadle na bokach
byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady, propozycje ćwiczeń
z góry dziękuję
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 11:00   #34
asiol
Rozeznanie
 
Avatar asiol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 755
Dot.: nocne skurcze łydek

Cytat:
Napisane przez silva
Odświeżam wątek.

Od tygodnia mam lekki skurcz lewej łydki. Może to stres, nie wiem. Z jednej strony nie ma się co dziwić, bo zaczęłam jeść nieregularnie, jednak nadal spozywałam np.banany.

Ostatnio miałam silniejszy stres, prawie w ogóle nic nie jadłam i dziś w nocy miałam bardzo silny skurcz drugiej łydki. Myślałam ,że nie wytrzymam z bólu

Dziś rano obudziłam się, wstaje i...mało co się nie przewróciłam. Ból nadal się utrzymuje, w mniejszym stopniu jenak jest odczuwalny w obu łydkach. Nie wiem co robić. Czy narazie odpuścić sobie lekarza i zacząć brać jakieś tabletki czy iść?

Za tydzień mam obronę
słonko to na pewno stres i moze za duzo kawy która potężnie wypłukuje magnez
spróbuj zażywać magnez w tabletkach, ale koniecznie ten z witaminą b6, bo bez niej magnez nie jest przyswajany przez nasz organizm
poza tym stosuj sie do wczesniejszych rad dziewczyn, banany, morele suszone, pomidorki -sok , lub sok pomarańczowy , to świetne źródło potadu

a jak Cie już chwyci skurcz w nogę to jak najszybciej naciągnij ten mięsień by skurcz puscił,to trochę boli, i po skurczu mięsień jest obolały, ale i tak daje dużą ulgę
mnie tego nauczył tata ratownik

ja pije ogromne ilosci kawy, i czasami jak zapominam i przez dłuzszy czas nie przyjmuje magnezu, to potwornie drgaja mi powieki,i poliki, a wnocy nekaja skurcze.
ja sie od razu budze i odruchowo naciągam noge (lub sope- bo w stope tez mnie lapia skurcze) i ide spac
ale po porządnej kuracji magnezem skurcze ustępują

to taka moja opinia moze wam pomoże
pzodrawiam
i buziole śle
asiol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 11:58   #35
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: nocne skurcze łydek

Otóż to, skurcze moga być spowodowane niedoborem zarówno magnezu jak i potasu.

Ale jak już Cię złapie skurcz to polecam rozciągać szybko łydke To powinno zmiejszyć ból.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 14:34   #36
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: nocne skurcze łydek

dzięki dziewczyny Ja już dawno po obronie,nie mam juz tych dolegliwości, w sumie zaczęłam pić magnez,ale on jest bez wit,B6 tzn ze nie dziala w ogole?
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 14:42   #37
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: nocne skurcze łydek

Najlepiej dziala magnez z vit b6. Vit pomaga lepiej magnez przyswoic. Ewentualnie dolaczyc potas. No i mniej kawy...
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 14:43   #38
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: nocne skurcze łydek

A najlepiej to zrobic badanie krwi na poziom elektrolitow, potasu i magnezu. No i sie zobaczy czego brakuje w organizmie
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 14:45   #39
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 566
GG do carla1010
Dot.: nocne skurcze łydek

A ja oprócz skórczów łydek i podobnie jak u Bluegirl stóp nie ma mowy o jakichkolwiek podskokach czy stawaniu na palcach bez obuwia sportowego, ostatnio dodawkowo takie jakby skurcze szyi i ud po zewnętrznej stronie. Często mnie łapia jak się kocham z moim TZ (te po zewnetrznej stronie ud). Czy mam z tym iść do lekarza czy to coś poważnego? Ostatnio kawy prawie wcale nie pijam może raz na 2 tygodnie. Myślicie że w moim przypadku magnez z wit. B6 wystarczy?

Buziaki
carla1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 14:52   #40
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: nocne skurcze łydek

Jesli to tylko brak mg lub potasu, wykaze to badanie krwi. Jesli elektrolity beda w normie, to ja bym poszla do lekarza.
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 14:53   #41
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: nocne skurcze łydek

Cytat:
Napisane przez Klara02
Najlepiej dziala magnez z vit b6. Vit pomaga lepiej magnez przyswoic. Ewentualnie dolaczyc potas. No i mniej kawy...
Ja w ogóle nie piję kawy, nie lubię kawy ,a poza tym nie działa na mnie, i źle się po niej czuję,także o na pewno nie wina kawy. Papierosów tez nie palę rzuciłam jakieś pół roku temu
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 14:54   #42
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: nocne skurcze łydek

No to problem kawy masz z glowy
I gratuluje rzucenia palenia! Papierosy sa paskudne!
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 15:10   #43
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: nocne skurcze łydek

Dzięki Ano sa paskudne
Przeczytałam Twój podpis,jak udało Ci się tyle zrzucić w tydzien?Ja przez te okropne mrozy przytylam i musze schudnąć własnie. Jem teraz duuzo warzyw, owoców,razowego pieczywa jednak waga jakoś stoi w miejscu, choć brzuszek mam jakby trochę mniejszy.
Jeśli chodzi o pomidory to wczoraj zjadłam sałatkę z pomidorów ,kefiru, cebuli i przypraw...mniammmm
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 17:53   #44
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: nocne skurcze łydek

Silva, schudlam dzieki diecie Cambridge. Ma wielu przeciwnikow, ale i wiele osob uratowala od wieeelkiej nadwagi. Wszystko znajdziesz w watku "co sadzicie o diecie Cambridge?" na tym forum fitness.Adres oficjalnej strony diety tez.
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 18:10   #45
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: nocne skurcze łydek

a któraś z Was doradziłaby mi ćwiczenia na sadło na brzuchu i boczkach nie angażujące nóg w taki sposób gdzie możliwe jest obciążenie nogi, nierówne postawienie na podłożu?
czy same brzuszki mają sens? bez rozciągania, ćwiczenie "brzuszków" tylko i wyłacznie?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 05:58   #46
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: nocne skurcze łydek

Cytat:
Napisane przez bluegirl
a któraś z Was doradziłaby mi ćwiczenia na sadło na brzuchu i boczkach nie angażujące nóg w taki sposób gdzie możliwe jest obciążenie nogi, nierówne postawienie na podłożu?
czy same brzuszki mają sens? bez rozciągania, ćwiczenie "brzuszków" tylko i wyłacznie?
może któras z was cos doradzi? żeby uniknąc skurczy w nogach, a ćwiczyć brzuch?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 13:32   #47
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: nocne skurcze łydek

Cytat:
Napisane przez KasiaB5 Pokaż wiadomość
Ja też miałam nocne kurcze łydek w ciąży,ale to było trzy lata temu.A całkiem niedawno kurcze te wróciły w nocy,czasem w dzień,poszłam na badanie przepływu krwi w łydkach i okazało się ze nie pracuje mi jedna zastawka,dlatego pojawiają się kurcze,a jest to początek żylaków(mam 23 lata).Teraz muszę dużo się ruszać zwłaszcza jazda na rowerze.Powiem wam,że pomogło.Pozdrowienia
Bardzo proszę o info co to za badanie i jak zdobyłaś skierowanie na nie? Mnie martwią skurcze łydek, stóp no i żyły dwie się pojawiły. Lekarka pierwszego kontaktu kazała łykać aspargin i magnez, dermatolog kazał trzymać nodi wysoko, a nikt badań nigdy żadnych nie zaproponował
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 13:53   #48
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Dot.: nocne skurcze łydek

Ja mogę napisać co pomaga ale jak z tym walczyć to nie mam pojęcia. Mnie jak złapie skurcz w nocy bądź w dzień stawiam gołą stopę na zimną podłogę, skurcz przechodzi lepiej niż po masowaniu. Trzeba łykać też potas.
__________________




sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 22:08   #49
gabasta
Raczkowanie
 
Avatar gabasta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 43
Dot.: nocne skurcze łydek

Jestem zmuszona podbić niestety.
Ostatnio często łapią mnie nocne skurcze łydki. Kiedyś też je miewałam, ale po długiej przerwie znowu są. Ból okropny, ale na szczęście chwilowy, więc da się przeżyć. Czy mają one związek z wegetarianizmem? Dodam, że przyjmuję witaminy i potas.
__________________
Czas robi swoje. A ty człowieku?
Stanisław Jerzy Lec
gabasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-12, 19:15   #50
enlevé
Rozeznanie
 
Avatar enlevé
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ww
Wiadomości: 613
Dot.: nocne skurcze łydek

ja również miewam skurcze łydek ale głównie w nocy, ze snu wyrywa mnie straszny ból, mięsień łydki twardnieje mi jak kamień, dodam że skurcze pojawiły się odkąd zaczęłam ćwiczyć gimnastykę korekcyjną na moją skoliozę, czasem przy ćwiczeniach odczuwam też kucie jakby igłą w śródstopiu, więc chyba wybiorę się do lekarza
__________________
life is brutal and full of zasadzkas



enlevé jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 12:31   #51
gabasta
Raczkowanie
 
Avatar gabasta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 43
Dot.: nocne skurcze łydek

Ja biorę potas w kapsułkach regularnie od ponad 2 miesięcy, 3x dziennie. Bardzo mi pomógł, bo skurczów już nie miewam
__________________
Czas robi swoje. A ty człowieku?
Stanisław Jerzy Lec
gabasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 12:42   #52
sylwia2287
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 74
Dot.: nocne skurcze łydek

Mnie również nękają skurcze i to od jakichs 2 tygodni.
Często miewam kłopoty z pęcherzem,dlatego biore furagin miesiącami,może to jest przyczyna?
Zauważylam też,że gdy w ciągu dnia chodze w niewygodnych butach na obcasie to w nocy od razu skurcz,szczególnie gdy "przeciągam sie"czyli napinam miesnie.
Lubię kawę,wiec nastepny powód,chociaż wlaśnie od 2 twóch tygodni ograniczam.

Przypomniało mi sie że mój ojciec tez czesto miewał skurcze.To kolejna pamiatka po nim...

Edytowane przez sylwia2287
Czas edycji: 2009-09-16 o 12:44
sylwia2287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 08:50   #53
jolcia19952
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: nocne skurcze łydek

Ja też coś takiego mam ale już od jakiegoś czasu tego nie miałam ...tylko że jakieś 4 dni temu złapał mnie skurcz w obie łydki ... myślałam że z łóżka spadne...Biorę magnez potas itp. ale to nie w tym probem bo do tego czasu nie przestały mnie boleć te łydki co z tym zrobić bo już nie moge wytrzymać gdy zchodze ze schodów czy powinnam iść do lekarza??
Bardzo mi to przeszkadza bo jeżdze konno ...
jolcia19952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 22:09   #54
Malinawawa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 50
Dot.: nocne skurcze łydek

mnie również ten problem dotyka, ponieważ pije dużo kawy i cyklicznie mam niedobór magnezu. Czekolada pomaga, no ale co za dużo to nie zdrowo.
Gdy mam większe niedobory to sięgam po Neomag skurcz. tabletki te mają zwiększoną ilośc witaminy B6, która jest niezbędna do prawidłowego wchłaniania magnezu. jestem zadowolona z tych tabletek bo co po nie sięgam to mój problem szybko znika.
Malinawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 09:12   #55
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: nocne skurcze łydek

Cytat:
Napisane przez kraciasta81 Pokaż wiadomość
Skurcze łydek są starszne.. Ja też je czasem miewam, ale sa takie nie do zniesienia, że paralizują moje całe ciało, budze się i nie moge później zasnąć, a nastepnego dnia cały czas czuję tę skurczona w nocy łydkę.
Paranoja.
Brałam magnez, ale działało tylko na jakiś czas. Można inaczej tym skurczom jakoś zapobiegać?
ja probowalam juz wszystkiego, podwony, potrójny magnez, magnez z potasem, dieta odpowiednia caly czas. ale przez moje treningi silowe okazalo sie ze potrzebuje wiecej niz ,,normalny " czlowiek uciekajacy od cwiczen na codzien. znajomi ze sklepu kulturystycznego poradzili mi
http://www.kulturystyka.sklep.pl/pro...oducts_id/2202

biore od 1 sierpnia 1tabl dziennie i naprawde od 1 sierpnia zero skurczu lydek nad ranem. polecam przetestowac bo cena jest warta tego.
no i ma w cholere wiecej mineralow niz ,,zwykly" mg w sklepie.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 11:36   #56
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: nocne skurcze łydek

Podbijam. Dzisiaj w nocy mnie złapał, ale taki okropny, że myślałam, że zemdleję Teraz jest już lepiej, ale łydka wciąż pobolewa. Zaopatrzyłam się w magnez+B6 i wracam do codziennej gimnastyki, rozciągania mięśni. Wyczytałam też, że powodem skurczy łydek może być niedobór płynów. U mnie to się zgadza. Nie potrafię pić. Zdarzają się takie dni i to latem, że wypiję rano kawę (no właśnie) i cały dzień nic więcej... Wiem, że to nieprawidłowe, zawsze postanawiam poprawę, ale czasem ciężko w tym postanowieniu wytrwać
Pijecie dużo płynów?
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 11:29   #57
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: nocne skurcze łydek

Cytat:
Napisane przez eesia Pokaż wiadomość
(...)
Od pewnego czasu, mniej więcej w momencie odtawienia przeze mnie Diane35, i przejściu na dietę, którą zalecił mi lekarz (nie jeść mąki pszennej, drożdży, słodyczy , przetworów mlecznych), zaczeły się u mnie pojawiać nocne skurcze łydek.
Jako nieco zorientowana w problemie i kierując się nieustającym apetytem na czekoladę, zaczełam się kurować magnezem pod rozmaitymi postaciami.
I już myślałam, że problem się skończył, ale niestety. Lepiej było tylko może 2 miesiące. I nagle wszystko wróciło. Nie zmieniłam diety, nie przestałam brać preparatów magnezowych.
Pomóżcie, bo już nie wiem czego te skurcze są przyczyną...
Pozdrawiam
Najprawdopodobniej poprzez ciągłe zakwaszanie organizmu (spożycie cukru w czekoladzie) oczekiwane efekty nie pojawiały się.

Wczoraj byłem na jednym spotkaniu, gdzie sprzedawano materace masujące. Prowadzący mówił, że kurcze nóg nie zależą w ogóle od zawartości magnezu w organizmie, a jedynie od ukrwienia mięśni i narządów wewnętrznych (dlatego zachęcał do kupna masującego materaca).

Z pewnością jest tu dużo racji, że należycie funkcjonujący mięsień (czytaj: dobrze ukrwiony i dotleniony) nie będzie łapał skurczu. Jednakże przekreślanie w sposób arbitralny diety oraz pierwiastków zaliczanych do elektrolitów (np. magnez, potas czy wapń) uważam za niepoważne.

W przypadku skurczów mięśni kończyn dolnych można posiłkować się preparatami magnezowymi zmieniając swoją dotychczasową dietę oraz styl życia. Jest to konieczne, chcąc całkowicie pozbyć się problemów ze skurczami.

życzę zdrowia
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.