KATYŃ - warto iść do kina? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-26, 12:36   #1
seti85
Zadomowienie
 
Avatar seti85
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 065
GG do seti85

KATYŃ - warto iść do kina?


Po rozmowie z siostrą, która była na tym filmie w niedzielne popołudnie/wieczór w Multikinie w Poznaniu zaczynam się poważnie zastanawiać. Film podobno nie zachwyca, chociaż nie negowała tego że jest ciekawy. Słyszała za to opinie innych osób po tym samym seansie - nie były zbyt pochlebne.
Zastanawiam się więc czy warto wybrać sie do kina, bo raczej nie mam zwyczaju chodzić na byle jaki film i jeśli już idę to chciałabym zobaczyć coś naprawdę ciekawego.
Byłabym wdzięczna gdybyście podzieliły sie swoimi wrażeniami.
seti85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 12:45   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

po recenzji, ktora przeczytalam we Wprost stwierdzilam, ze nie warto i poczekam az puszcza w tv. z reszta tez jakichs zachwytow nie slysze...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 12:51   #3
anCcik
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 729
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Ja idę na ten film z klasa.. Własnie u mnie dużo osób twierdzi, że warto pójsc na Katyń, nawet ze względu na to, żeby zobaczyć naszą historię. W sumie to bardzo się cieszę.
anCcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 13:02   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez anCcik Pokaż wiadomość
Własnie u mnie dużo osób twierdzi, że warto pójsc na Katyń, nawet ze względu na to, żeby zobaczyć naszą historię.
to ja nasza historie poogladam w tv, bez wydawania pieniazkow na bilet chodze na filmy dobre (staram sie, czasem nie wychodzi ), a nie slabiutkie, choc patriotyczne i wzniosle... a przebojem kasowym pewno bedzie bez wzgledu na to jaki jest, bo wszystkie szkoly pewno juz ruszyly do kin
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 13:29   #5
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 522
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Wojewodzki w ostatnim programie powiedzial "nie idzcie na Katyn!!!!" Wcale nie mialam zamiaru... szkoda kasy. Kina sa za drogie, za 5 zl bym poszla. Wszyscy by poszli. Ale lain ma racje dzieciakami za szkol zapchaja kina i zysk z filmu bedzie.
__________________
"Kiedy widzę,co życie robi z ludźmi, to Śmierć wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 13:48   #6
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

a w mojej szkole dostajemy dofinansowanie i idziemy do kina za darmo... czemu nikt nie nakręci filmu pt. Oświęcim?? nie podniecam się zbytnio tym Katyniem szczerze mówiąc. jak obejrzę - zdam relacje
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 14:14   #7
seti85
Zadomowienie
 
Avatar seti85
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 065
GG do seti85
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

no tak tak właśnie myślałam
seti85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 14:50   #8
anCcik
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 729
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
to ja nasza historie poogladam w tv, bez wydawania pieniazkow na bilet chodze na filmy dobre (staram sie, czasem nie wychodzi ), a nie slabiutkie, choc patriotyczne i wzniosle... a przebojem kasowym pewno bedzie bez wzgledu na to jaki jest, bo wszystkie szkoly pewno juz ruszyly do kin
przecież nikt niikogo nie zmusza )). każdy zrobi jak uważa. (:
anCcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 16:31   #9
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Ja idę jutro, zatem zdam relację. Słyszałam kilka opinii - i pozytywne i negatywne.
Z tego, co wiem, film w sumie nie pokazuje stricte historycznego "zjawiska" Katynia, ale historię kilku rodzin, żon, których mężowie zginęli, wyjechali... Jeśli ktoś lubi "strzelanki" to pewnie się wynudzi, fakt.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 17:14   #10
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
a... czemu nikt nie nakręci filmu pt. Oświęcim?? nie podniecam się zbytnio tym Katyniem szczerze mówiąc.


...normalnie bym tego nie napisała, ale...: brak słów i ręce opadają...
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 17:17   #11
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość


...normalnie bym tego nie napisała, ale...: brak słów i ręce opadają...
to wytłumacz mi dlaczego teraz jest taki mega bum na Katyń?? wcześniej nikt nie wiedział o ogromie tragedii i potrzeba było filmu aby ludzie zaczęli się tym przejmować i dumać nad cała rzezią?? czemu nikt nie roztrząsa oświęcimia??
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 17:20   #12
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
to wytłumacz mi dlaczego teraz jest taki mega bum na Katyń?? wcześniej nikt nie wiedział o ogromie tragedii i potrzeba było filmu aby ludzie zaczęli się tym przejmować i dumać nad cała rzezią?? czemu nikt nie roztrząsa oświęcimia??
Spróbuj poczytać na temat zbrodni katyńskiej
(przy okazji: Jeśli to zrobisz, nie porównasz już później Katynia i Oświęcimia).
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 17:23   #13
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Spróbuj poczytać na temat zbrodni katyńskiej
(przy okazji: Jeśli to zrobisz, nie porównasz już później Katynia i Oświęcimia).
może w końcu nauczę się czytać, bo tej dobrej radzie...
znam różnice pomiędzy dwoma wydarzeniami i nie czuję, aby któreś z nich było bardziej okrutne. bo oba są... a kina zarabiają... EOT
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 17:23   #14
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Ja też się zastanawiam ale chyba pójdę w końcu bo moja mnie zmusza (żebym z nią poszła).
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 17:47   #15
aniusiaaa
Rozeznanie
 
Avatar aniusiaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 725
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Ja byłam na Katyniu w kinie i mi się osobiście bardzo podobał. Myślałam , że będzie nudny ale miło się zaskoczyłam .

Bardzo smutny film ale napewno warty zobaczenia .
aniusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 17:52   #16
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
znam różnice pomiędzy dwoma wydarzeniami i nie czuję, aby któreś z nich było bardziej okrutne.
Chyba jednak nie.
Przynajmniej tak wynika z tej wypowiedzi.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 17:55   #17
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

ja chcę iść na Katyń i sama ocenić..jednak myślę że jakiby nie był i tak warto, to historia i warto poświęcić jej trochę czasu, myśli....ja lubię takie filmy
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 18:03   #18
seti85
Zadomowienie
 
Avatar seti85
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 065
GG do seti85
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

tworząc ten wątek nie zamierzałam spytać czy warto obejrzeć Katyń bo wiem że warto i z pewnością obejrze (ale pewnie dopiero w tv) tylko czy warto iść na ten film do kina, wychodząc z założenia , ze chodzi się do kina wyłącznie na naprawde DOBRE filmy.
seti85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 18:18   #19
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość


...normalnie bym tego nie napisała, ale...: brak słów i ręce opadają...
mnie ręce opadły podobnie nisko jak tobie, tam też spała moja szczęka.
Warto, bo:
- Wajda zrobił film na wysokim poziomie, pokazał że jest reżyserem Oscarowym
- Katyń to jedna z najtragiczniejszych i naboleśniejszych kart w historii Polski i nas Polaków! Tyle mówi się o zbrodniach hitlerowskich a o zbrodniach popełnionych przez naszych wschodnich przyjaciół już nie. Gdybyś alufo dobrze znała historię, dobrze nie znaczy powierzchownie, wiedziałabyś że ten film jeszcze 10 lat temu nie mógłby mieć racji bytu w kinie polskim dlatego jest tak ważny. Twoje słowa kłują aż do bólu bezdusznością. Oświęcim, Katyń- jedne pieniądze. Jeśli krew ludzi to dla ciebie jedynie film, to boję się pokolenia które mnie otacza. Właśnie tacy ludzie jak ty powinni zobaczyć ten film, bo warto znać własną historię i zmierzyć się z cząstką tego bólu.
- gra aktorska jest na wysokim poziomie
- argument "po tym co powiedział Kuba Wojewódźki..."..wybaczcie ale Kuba Wojewódźki jest autorytetem ludzi z którymi nie chciałabym się utożsamiać. Ta osoba ma poglądy bardzo lewostronne a ten film w lewą stronę poniekąd uderza. Zresztą jeśli Kuba Wojewódźki nazywa Jezusa "Panem od religii" to obraża moje uczucia Katolika, tak samo jak obrażał uczucia wyznających Islam ten który zaprezentował karykaturę Mahometa.
- larva : jeśli takie filmy jak Pianista, jak Katyń są dla ciebie strzelanką to ja nie mam z czym polemizować. Gdy w liceum poszliśmy z klasą do kina na Pianistę, cała sala po projekcji wstała i bez słowa (nikt nam teg nie powiedział, nikt się nie umówił) po prostu wszyscy wstali i zaczęli w milczeniu klaskać przez kilka dobrych minut. Nie dla Polańskiego, ale dla ogromu cierpień, które zostały pokazane nam Polakom. Dlaczego więc od osób niewiele młodszych słyszę słowa, które wprawiają w osłupienie...?
Film nota bene świetnie oddaje prawdę historyczną (zarówno Katyń jak i Oświęcim)

warto, bo czasem trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć i poznać "na własnej skórze" jak to wyglądało. Nie ważne czy w kinie, czy w domu...
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 18:46   #20
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Miałam zamiar wybrać się w tym miesiącu do kina, ale się okazało, że 2 listopada /zamiast odrabiać/ idziemy na ten film ze szkołą.
Dopiero w listopadzie.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 18:48   #21
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość


...normalnie bym tego nie napisała, ale...: brak słów i ręce opadają...
No wreszcie ktos to powiedział...
Nie chciałam byc znowu tą zmorą, która się czepia.

A powiem szczerze, że czytam ten wątek i czytam i oczom nie wierzę. Naprawdę nie wierzę.
Ale o czym tu mówic, kiedy na własne uszy słyszałam tego lata uczennicę trzeciej klasy gimnazjum, która w zyciu nie słyszała słowa (i nie wiedziała co znaczy) getto...
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 18:54   #22
Madzia007
Zadomowienie
 
Avatar Madzia007
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 931
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Myślę, że warto choćby ze względu na temat filmu i jego reżysera.
Jednak sam film nie rzucił mnie na kolana niestety... Pierwsza jego część była nieciekawa, mocno się nudziłam, aktorzy - ciągle te same gęby znane z telewizyjnych tasiemców później zaczęło się coś dziać, ostatnie 15 minut wręcz wstrząsające. Jednak jeżeli ktoś spodziewa się dzieła w stylu "pianisty" to mocno się zawiedzie.
__________________
A najbardziej mnie wkurza jak są trzy mleka na raz otwarte
Madzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 18:58   #23
jaszczurka_2007
Zadomowienie
 
Avatar jaszczurka_2007
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 544
GG do jaszczurka_2007
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Byłam przedwczoraj razem z TŻ-tem i osobiście mi się podobał. Uważam że warto obejrzeć nawet ze względu na smutna historię...
jaszczurka_2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 19:03   #24
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No wreszcie ktos to powiedział...
Nie chciałam byc znowu tą zmorą, która się czepia.

A powiem szczerze, że czytam ten wątek i czytam i oczom nie wierzę. Naprawdę nie wierzę.
Ale o czym tu mówic, kiedy na własne uszy słyszałam tego lata uczennicę trzeciej klasy gimnazjum, która w zyciu nie słyszała słowa (i nie wiedziała co znaczy) getto...

moj nauczyciel (jeszcze w gimnazjum) mowil nam o uczennicy, ktora nie wiedziala, czym jest OPOZYCJA.
dziwia mnie wypowiedzi alufy, tak poza tym.

a na film ide z klasa. w sobote. szkoda tylko, ze do multikina..
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 19:11   #25
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

No, ja Wam szczerze zazdroszę, że możecie ten film już obejrzeć...

Pomijam już wszystko inne, ale to jest pierwszy film o Katyniu. Kiedy chodziłam do szkoły to o Katyniu nauczycielka mówiła tylko na zajęciach dodatkowych(i to tylko dlatego, ze była odwazna)... A i tak zwykle ktos z klasy pilnował drzwi i patrzył czy nikt nie podsłuchuje...
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 19:13   #26
Oleczka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 8 320
GG do Oleczka
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

My jedziemy z klasa na ten film 4ego pazdziernika.Wiec po powrocie zdam relacje
__________________
Za mądra dla głupich, a dla mądrych zbyt głupia.
Zbyt ładna dla brzydkich, a dla ładnych za brzydka.
Za gruba dla chudych, a dla grubych za chuda.
Za łatwa dla trudnych, a dla łatwych za trudna.
Zbyt czysta dla brudnych, a dla czystych za brudna.
Spróbuj się domyślić gdzie to mam.
Oleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 20:39   #27
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
mnie ręce opadły podobnie nisko jak tobie, tam też spała moja szczęka.
Warto, bo:
- Wajda zrobił film na wysokim poziomie, pokazał że jest reżyserem Oscarowym
- Katyń to jedna z najtragiczniejszych i naboleśniejszych kart w historii Polski i nas Polaków! Tyle mówi się o zbrodniach hitlerowskich a o zbrodniach popełnionych przez naszych wschodnich przyjaciół już nie. Gdybyś alufo dobrze znała historię, dobrze nie znaczy powierzchownie, wiedziałabyś że ten film jeszcze 10 lat temu nie mógłby mieć racji bytu w kinie polskim dlatego jest tak ważny. Twoje słowa kłują aż do bólu bezdusznością. Oświęcim, Katyń- jedne pieniądze. Jeśli krew ludzi to dla ciebie jedynie film, to boję się pokolenia które mnie otacza. Właśnie tacy ludzie jak ty powinni zobaczyć ten film, bo warto znać własną historię i zmierzyć się z cząstką tego bólu.
- gra aktorska jest na wysokim poziomie
- argument "po tym co powiedział Kuba Wojewódźki..."..wybaczcie ale Kuba Wojewódźki jest autorytetem ludzi z którymi nie chciałabym się utożsamiać. Ta osoba ma poglądy bardzo lewostronne a ten film w lewą stronę poniekąd uderza. Zresztą jeśli Kuba Wojewódźki nazywa Jezusa "Panem od religii" to obraża moje uczucia Katolika, tak samo jak obrażał uczucia wyznających Islam ten który zaprezentował karykaturę Mahometa.
- larva : jeśli takie filmy jak Pianista, jak Katyń są dla ciebie strzelanką to ja nie mam z czym polemizować. Gdy w liceum poszliśmy z klasą do kina na Pianistę, cała sala po projekcji wstała i bez słowa (nikt nam teg nie powiedział, nikt się nie umówił) po prostu wszyscy wstali i zaczęli w milczeniu klaskać przez kilka dobrych minut. Nie dla Polańskiego, ale dla ogromu cierpień, które zostały pokazane nam Polakom. Dlaczego więc od osób niewiele młodszych słyszę słowa, które wprawiają w osłupienie...?
Film nota bene świetnie oddaje prawdę historyczną (zarówno Katyń jak i Oświęcim)

warto, bo czasem trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć i poznać "na własnej skórze" jak to wyglądało. Nie ważne czy w kinie, czy w domu...
Side, podpisuje sie pod Twoja wypowiedzia.

Mimo, ze na Katyn idziemy szkola, wolalam zaplacic kilka zlotych wiecej i pojsc sama, bez szeleszczacych chipsow i dzwoniacych telefonow. Nie zaluje.
Juz w pierszych minutach filmu mialam lzy w oczach. Zawsze tak mam, kiedy w filmie o II wojnie widze Polakow idacych z naprzeciwka, z odcieta droga odwrotu z obu stron. Przerazajace widoki odkopanych zwlok, zabijanie ludzi przypominajace produkcje tasmowa, czekajace matki, zony i corki. To wszystko sprawilo ze poczulam sie, jaby znienacka kopnieto mnie w brzuch - ogromny bol, niemoznosc poruszenia sie lezaca raczej w psychice. Po filmie nikt sie nie ruszyl przez nastepnych kilka minut.
Jedyne co mnie rozzalilo to to, ze trzy dni po premierze na ponad 200-osobowej sali film ogladalo nie wiecej niz 30 osob - wiekszosc ludzie dorosli. Podczas ostatnich dni wyswietlania 'Tylko mnie kochaj' kolejki byly monstrualne...
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 20:55   #28
Hotsy-Totsy
Raczkowanie
 
Avatar Hotsy-Totsy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z Księżyca...
Wiadomości: 90
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Ja byłam wczoraj! Kto co lubi... Jeżeli ktoś interesuje się historią, to przypuszczam, że inaczej odbierze ten film niż osoba, która historii nie znosi... Aczkolwiek...
Uważam, że każdy dorosły Polak powinien obejrzeć ten film, gdyż jego przekaz jest niezwykle wartościowy i skłania Nas do głębszej refleksji... POLECAM!
Hotsy-Totsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 21:09   #29
agatkaz88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 308
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

moim zdaniem NIE nie warto isc do kina.

ale napewno WARTO OBEJRZEĆ!
jednak takie filmy wole oglądać w spokoju, w domu. obejrze dopiero jak bedzie na dvd lub w telewizji i nie dlatego, poprostu nie lubie oglądac takich filmów, w atmosferze szeleszczacych pudełek popcornu i siorbiana coli. wole sie skupic i przezyc to sama
__________________
S.E.S.J.A
agatkaz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 21:10   #30
agata244
Raczkowanie
 
Avatar agata244
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277
Dot.: KATYŃ - warto iść do kina?

Cytat:
Napisane przez Tusio Pokaż wiadomość
moj nauczyciel (jeszcze w gimnazjum) mowil nam o uczennicy, ktora nie wiedziala, czym jest OPOZYCJA.
dziwia mnie wypowiedzi alufy, tak poza tym.
Miałam w klasie panienke (notabene jest teraz na rozszerzonej historii i wosie), ktora krytykowała polską polityke, a po chwili z rozbrajającą szczerością oznajmiła że nie wie kto jest premierem w Polsce.

Ja na Katyniu byłam i nie żałuje. Jest to jeden z filmów, który moim zdaniem Polacy powinni chociaż raz w życiu zobaczyć. I nie żałuje tych paru złotych (czy tez parenastu) wydanych na bilet, bo nie zbiednieje od tego, a jest to film który zdecydowanie najlepiej oglada w kinie. W domu, przed TV, nie jest to nawet połowa tego efektu.

Ja - POLECAM
__________________

agata244 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.