skreślona z listy studentów- pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-26, 14:15   #1
Petronnelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 51

skreślona z listy studentów- pomocy


Dziewczyny zostalam skreślona z listy studentów, przez sytuacje której nie byłam winna, profesor wpisał mi sie na karte egzaminacyjna, a zapomniał w indeksie, a upłynął termin składania indeksów i dziekan skreslił mnie z listy studentów, jestem przerażona, wiecie moze jak pisze sie podanie o ponowne przyjęcie na studia? I czy to zostanie mi jakos w aktach? I bedzie to miało wpływ na moją obronę pracy licencjackiej?


Prosze bardzo o pomoc
Petronnelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 14:19   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Cytat:
Napisane przez Petronnelia Pokaż wiadomość
Dziewczyny zostalam skreślona z listy studentów, przez sytuacje której nie byłam winna, profesor wpisał mi sie na karte egzaminacyjna, a zapomniał w indeksie, a upłynął termin składania indeksów i dziekan skreslił mnie z listy studentów, jestem przerażona, wiecie moze jak pisze sie podanie o ponowne przyjęcie na studia? I czy to zostanie mi jakos w aktach? I bedzie to miało wpływ na moją obronę pracy licencjackiej?


Prosze bardzo o pomoc
biegiem do dziekanatu.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 14:20   #3
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Nie podanie o ponowne przyjęcie tylko coś w rodzaju wyjaśnienia i prośby o cofnięcie tego skreślenia.
Czy to zostanie w aktach - nie wiem. Ale na obronę pracy nie powinno mieć wpływu.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

I właśnie - najlepiej uśmiechąć się do pań w dziekanacie i ich się poradzić.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 14:20   #4
Niti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

O tej godzinie pewnie i tak już zamknięty ;p
Niti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 14:27   #5
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

jeżeli nie z Twojej winy to powinno sie to dac wyjaśnić - z moich studiow nie jest latwo wyleciec - wszystkim wciskaja warunki czy inne sposoby na utrzymanie statusu S.
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 14:40   #6
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

A na jakiej uczelni? U nas na UJna politologii była właśnie ostra jazda z tego powodu, że studenci indeksów nie oddali i zaczęli ludzi skreślać, ale jakoś się to wyjaśniło... Idź zapytać w dziekanacie tudzież sekretariacie, zależy od uczelni) co zrobić.
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 14:47   #7
Petronnelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 51
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

wlasnie dzwonila do mnie pani z dziekanatu, to jej powiedzialam ze sprobuje zdobyc ten wpis dopiero w czwartek bo wtedy bedzie ten profesor na uczelni, no i dziekanat jest juz zamkniety i jutro tez, dopiero w czwartek bede musiala napisac jakies podanie i chyba zapłacic 300zł... Boze zeby mnie przyjeli z powrotem
Petronnelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 15:02   #8
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

A skoro masz wpis na karcie, a nie w indeksie, to czy kirownik ds studenckich nie może Ci przepisać tej oceny? Miałąm kiedyś podobną sytuację - na ostatnie zajęcia przyniosłam indeks, ale zapomniałam wziąć kartę z sekretariatu. Okazałosię, że profesorka wyjechała za granicę zaraz po sesji, a ja zostałam z niczym. Poszlam do sekretariatu, spytalam, co mam robić. Odeslano mnie do kierownika do spraw studenckich, ten zobaczył, że wpis w indeksie jest, więc przepisał mi zaliczenie na kartę i nie było żadnego problemu.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 15:10   #9
Petronnelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 51
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

ale ja mam caly wpis na karcie ale w indeksie nie ma tylko podpisu ocena i data jest, pani w dziekanacie mnie odesłała, ech...
Petronnelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 15:42   #10
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Cytat:
Napisane przez Petronnelia Pokaż wiadomość
ale ja mam caly wpis na karcie ale w indeksie nie ma tylko podpisu ocena i data jest, pani w dziekanacie mnie odesłała, ech...
no to może ten kierownik ds. studenckich czy ktoś w tym stylu bedzie mógł ci sam podpis dać?
(ocene i date to my sobie czesto sami wpisywalismy wiec co to za roznica kto to tam wpisa, podpis jest wazny)

poza tym
umów się na spotkanie np. z dziekanem ds studenckich
nie powinnas nic placic moim zdaniem za cos takiego bo i na jakiej podstawie...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 16:26   #11
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

U mnie jedna babka wyjechała za granicę zaraz po sesji, nie robiąc mi wpisu do indeksu, ale ocenę wystawiła.
Bez problemu przepisał mi ją dziekan.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 16:51   #12
AlicjaH
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Gdzieś w NECIE
Wiadomości: 992
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Od skreślnienia masz 2tyg na odwołanie w ciągu tych 2tyg masz zdać indeks i bedzie dobrze bez nerwów ;-)
__________________
I zesłał ją Pan na ziemię...By siała zamęt i zniszczenie...
18TYDZIEŃ-CHŁOPAK
AlicjaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 17:51   #13
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

nie pisz o ponowne przyjecie, tylko o anulowanie skreslenia, placi sie za ponowne przyjecie, a nie za anulowanie skreslenia. masz pelne prawo do anulowania, wiec nie bedziesz nic placic. spoko nie wyrzuca Cie
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:01   #14
sevilay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 55
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Bez stresu, mnie skreślili swego czasu na UŁ za roczne spóźnienie z obroną

Na pewno sprawę da się wyjaśnić, poproś tak jak ktoś wyżej pisał o anulowanie skreślenia, wtedy może uda się uniknąć opłaty
__________________
planowanie dzidzi

wizaż na nowo, leci 4 rok....
sevilay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:02   #15
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

nie panikuj, wszystko da się wyjaśnić i załatwić
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:05   #16
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Nie pisz podania o ponowne przyjęcie tylko biegiem do kogoś, kto zajmuje się sprawami studnckimi, to przecież bez problemu można cofnąć.
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:07   #17
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Cytat:
Napisane przez xhankax Pokaż wiadomość
Nie pisz podania o ponowne przyjęcie tylko biegiem do kogoś, kto zajmuje się sprawami studnckimi, to przecież bez problemu można cofnąć.


koniecznie napisz podanie
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:33   #18
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Ale dostałas decyzję o skreśleniu z listy studentów, czy tez zakomunikowano ci ją ustnie?Jeśli dostałaś na piśmie, napisz odwołanie od decyzji dziekana od skreślenia. Wg regulaminu studiów masz na to 14 dni (przynajmniej na uczelni, na której pracuję tak jest). W takim odwołaniu powołaj się na pismo, które dostałaś, opisz dokładnie swoją sytuację i poproś o cofnięcie decyzji. Jeśli po prostu ci to zakomunikowano ustnie, jak najszybciej umów się na rozmowę z dziekanem i wyjaśnij sytuację.

Na naszej uczelni studenci, którzy piszą odwołania, zwykle są bez problemu przywracani na listę studentów. Najgorsze co możesz zrobić, to nic nie robić.

A jeśli chodzi o to, czy decyzja powędruje do twoich akt - tak, kopia zostanie w twoich aktach, ale nie będzie to miało żadnego wpływu na twoją obroną czy dyplom. Po prostu jeden papierek więcej w twojej teczce, która kiedyś, po zakończeniu przez ciebie studiów, powędruje do archiwum uczelnianego
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.

Edytowane przez linaya
Czas edycji: 2010-10-26 o 18:53
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:46   #19
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

jezeli dostalas pierwsze pismo to jest to prawdopodobnie powiadomienie o rozpoczeciu procedury skreslania z listy. u mnie na uczelni kazdy mial 2 tygodnie, zeby doniesc indeks od dnia kiedy odebral takie pismo.

dopiero pozniej bylo skreslenie, ktore i tak nie oznacza, ze juz nie ma powrotu, bo wtedy jest pismo z prosba o reaktywacje na dany rok
( kazdy ma prawo do jednej reaktywacji w trakcie studiow).

poza tym jezeli to pierwsze niezaliczenie czegos to powinien byc warunek, a nie skreslenie...( tutaj mowie czysto teoretycznie, bo zaliczylas)

ja bym sie tym w ogole nie przejmowala.
jezeli nawet by zostalo w papierach to kto to zobaczy? nie boj sie na dyplomie Ci nie napisza
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 08:50   #20
Petronnelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 51
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Dzięki dziewczyny za duzo odpowiedzi,

a wiecie moze jak wygląda takie podanie?
Ja dostalam wiadomośc ustną o skresleniu, pani z dziekanatu do mnie zadzwoniła, dzisiaj sekretariat jest zamknięty, więc jutro mam zamiar tam iść, nie wiem co napisac w tym podaniu...
Petronnelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 09:03   #21
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

podejrzewam, że w sekretariacie pokierują Cię co i jak i co masz dokładnie napisać.
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie na stronie internetowej uczelni są wzory podań i tym podobne rzeczy. Poza tym radzę się zapoznać z regulaminem studiów, bo po pytaniach jakie zadajesz widzę, że go na pewno nie czytałaś a tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytania...

Poza tym tutaj już dostałaś cenną uwagę jak napisać podanie:
Cytat:
Ale dostałas decyzję o skreśleniu z listy studentów, czy tez zakomunikowano ci ją ustnie?Jeśli dostałaś na piśmie, napisz odwołanie od decyzji dziekana od skreślenia. Wg regulaminu studiów masz na to 14 dni (przynajmniej na uczelni, na której pracuję tak jest). W takim odwołaniu powołaj się na pismo, które dostałaś, opisz dokładnie swoją sytuację i poproś o cofnięcie decyzji. Jeśli po prostu ci to zakomunikowano ustnie, jak najszybciej umów się na rozmowę z dziekanem i wyjaśnij sytuację.

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-10-27 o 09:05
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 10:03   #22
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Od decyzji dziekana przysługuje odwołanie do rektora. Spróbuj jednak najpierw wyjaśnić sytuację w dziekanacie, albo spróbuj złapać tego profesora.
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 10:11   #23
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

kurcze, to moja uczelnia jest jakas dziwna... bo jak sa jakies braki w indeksie do uzupelnienia to wisi duze ogloszenie, kto ma sie zglosic do dziekanatu.

napisz w podaniu, ze chcesz sie odwolac od decyzji o skresleniu z listy studentow, poniewaz zaliczylas poprzedni rok akademicki, a przez nieuwage nie masz podpisu w indeksie, chociaz na karcie egzaminacyjnej masz dany podpis. albo tak jak radzily dziewczyny - idz do prodziekana ds. studenckich i moze on na cito cos doradzi
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 10:49   #24
kjojik80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 570
GG do kjojik80 Send a message via Skype™ to kjojik80
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Cytat:
Napisane przez Petronnelia Pokaż wiadomość
Dziewczyny zostalam skreślona z listy studentów, przez sytuacje której nie byłam winna, profesor wpisał mi sie na karte egzaminacyjna, a zapomniał w indeksie, a upłynął termin składania indeksów i dziekan skreslił mnie z listy studentów, jestem przerażona, wiecie moze jak pisze sie podanie o ponowne przyjęcie na studia? I czy to zostanie mi jakos w aktach? I bedzie to miało wpływ na moją obronę pracy licencjackiej?


Prosze bardzo o pomoc

a dlaczego nie poszłaś do dziekanatu wcześniej?? Jeśli miałaś w pis w karcie a nie w indeksie, to wystarczyło pogadać w dziekanacie i pewnie sprawa byłaby już dawno załatwiona, dlaczego nie poszłaś do profesora aby uzupełnił wpis, nie wiem, ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji, chociaż zdarzały mi się takie braki, nigdy nie miałam problemu z uzupełnieniem braku. Czasem trzeba było iść do wykładowcy, a czasami panie w dziekanacie załatwiły wpis.
Szczerze?? dałaś D....
Jak Ci się udało dostać na studia i dojść do 3-go roku, jeśli nie umiesz zadbać o własne sprawy, studia do szkoła przetrwania nie tylko zaliczanie, sama musisz dbać o własne sprawy i pilnować wszystkiego, a jeśli to konieczne łazić i gnębić (zdarzało się łażenie co przerwa, wystawanie pod drzwiami, do skutku, pamiętaj że za chwilę zaczyna się normalne życie, brutalne życie, poza tym osoba na 3-cim roku powinna umieć pisać podanie.
__________________
Pozdrawiam was ciepło
Kjojik
-----------------
Nie noś dziecka przodem do świata:
http://www.clippasafe.pl/tresci/spac...ka_ce003/1.jpg
http://www.ekorodzice.pl/imgart/uz/u...283024460.jpg-
tak NIE nosimy

Edytowane przez kjojik80
Czas edycji: 2010-10-27 o 10:51
kjojik80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 10:59   #25
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

A tam, luzik, też byłam skreślona, piszesz podanie i przywracają, nie mają powodu żeby nie przywrócić. A na przyszłość jak są w miare okej babki w dziekanacie, to łaź tam co jakis czas i mów jak sytuacja wygląda i że ty nie olewasz tylko czegoś Ci tam brakuje. Ja takim sposobem wczoraj dopiero oddałam indeks po sesji letniej, z takim no miesięcznym poślizgiem
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 11:10   #26
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Może napisz pismo o przedłużenie terminu składania indeksu? Sama tak robiłam parę dni temu, gdy nie udało mi się wpisów na czas załatwić.
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 11:17   #27
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: skreślona z listy studentów- pomocy

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Może napisz pismo o przedłużenie terminu składania indeksu? Sama tak robiłam parę dni temu, gdy nie udało mi się wpisów na czas załatwić.
ale na to jest zdecydowanie za późno, indeksy już dawno zostały rozliczone i ona przez brak wpisu została skreślona z listy studentów
takie podanie to można składać jeśli się wie, że do dnia składania indeksów nie uzyska się wszystkich wymaganych wpisów...a nie w sytuacji opisanej przez autorkę.

Swoją droga autorka sama sobie jest winna
I zamiast zakładać wątki na forum powinna przeczytać regulamin studiów i już dawno iść do sekretariatu. Jak widać - jej się nie śpieszy
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.