Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-08, 16:16   #1
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Post

Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?


Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 17:09   #2
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Czytam składy produktów spożywczych i kosmetyków. Przez jakiś czas musiałam wystrzegać się cukru, a to dodają teraz prawie do wszystkiego. Nie kupię też nic z syropem glukozowo-fruktozowym. Jeśli chodzi o kosmetyki to nauczyłam się co mi zapycha cerę i tego unikam, dzięki temu od kilku lat nie trafiłam na kosmetyk, który mnie zapchał.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 17:16   #3
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

sprawdzam składy jedzenia, kosmetyków i ubrań, chociaż najmniej dokładnie kosmetyków
nie kupuję niczego z mlekiem w proszku, syropem g-f, utwardzonym tłuszczem palmowym, żelatyną, słodzikami. jeśli chodzi o ubrania, to nie skuszę się nigdy na poliestrowe bluzki.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 17:36   #4
apple1602
Zadomowienie
 
Avatar apple1602
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 060
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Jedzenia szczególnie. Na składach kosmetyków się nie znam, ale generalnie czy Biedronka czy ecocerty to nic mojej skórze nie zaszkodziło. Wybieram naturalne materiały, szczególnie w bluzkach, koszulkach bo mam tendencję do pocenia, za to nigdy nie patrzę skąd pochodzi dana rzecz.
apple1602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 17:54   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Czytam składy, oraz zwracam uwagę skąd towar pochodzi.
Im skład krótszy tym wieksza szansa ze kupię jedzenie/kosmetyk, odrzucam te z substancjami które mam na swojej czarnej liście. Np. nie kupuję kosmetyków z parafiną.
Nie kupuję produktów żywnościowych które bez problemu można wyhodować w Polsce a są zagraniczne, np. brazylijskiego cukru, hiszpańskich truskawek, egipskiej cebuli, chińskiego czosnku itp.

Jeśli chodzi o ubrania, przede wszystkim dotykam. Akurat sam skład to kwesta względna, sport mnie nauczył, ze współczesne sztuczne tkaniny mają tak wysokie walory użytkowe, ze często są o wiele lepszym wyborem niż nasiąkająca potem bawełna, czy gniotący się dramatycznie czysty len.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-05-09 o 08:44
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 18:21   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Zawsze czytam składy. Najbardziej tyczy się to ubrań, bo kosmetyków używam tylko kilku i skład już znam, a jedzenie kupuję właściwie tylko w formie nieprzetworzonej i nie ma tam etykietek ze składem . Skład ubrań przeglądam, żeby nie kupić poliestru, bo nienawidzę go nosić.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 18:37   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

ubrań kupuję mało, ale unikam sztuczności, które robią szklarnię z ciała.
składy produktów spożywczych zawsze, gdy chcę kupić coś nowego. mam już pewne wypróbowane/przeanalizowane produkty, które kupuję i się ich trzymam.
sporą część kosmetyków kupiłam, bo na blogach pojawiły się dobre analizy składu. ostatnio mało kiedy kupuję w ciemno takie rzeczy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 19:30   #8
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

w sumie to czytam tylko składy herbat, od pewnego czasu zwracam uwagę czy jest tam hibiskus i w przypadku dodatków ile ich tam procentowo jest. na pozostałą żywność niestety nie zwracam uwagi może kiedyś mi się odmieni. na kosmetykach się nie znam więc skład nic mi nie mówi. kupuję raczej sprawdzone rzeczy, w przypadku kosmetyków sprawdzam czasem recenzje. a ubrania to bardziej na dotyk sprawdzam
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 19:50   #9
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

tez sprawdzam głównie te spozywcze ( ciekawa lektura np sok malinowy pewnej firmy miał zawartosc malin jakies 0,01%)no i kosmetyków bo parafina w składzie koszmarnie mnie zapycha.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 20:58   #10
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Ja sprawdzam składy moderek na Wizażu, tolerujących osoby głoszące rasizm, homofobię czy antysemityzm.
Składy produktów spożywczych, kosmetyków czy ubrań też oczywiście sprawdzam, to podstawa.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 21:02   #11
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Zawsze sprawdzam składy. W kosmetykach wystrzegam sie tego, co mi nie służy, w ciuchach poliestru a z jedzeniem bywa różnie, ale też unikam pewnych składników.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 21:19   #12
Panthalones
Raczkowanie
 
Avatar Panthalones
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 224
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Ja sprawdzam skład każdego produktu spożywczego bo mam nietolerancję laktozy. Nawet minimalna jej ilość powoduje wysypke na twarzy więc zawsze sprawdzam skład towaru, ktorego nie miałam wcześniej. Natomiast jeśli chodzi o kosmetyki do twarzy to całkowicie zrezygnowałam z kremów, olejków, parabenów itp., więc siła rzeczy jestem zmuszona kupować w necie.
__________________
Panthalones jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 21:21   #13
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

jedzenie - zawsze, zakupy ze mną to horror, czytam każdą etykietę, mąż coś wkłada do koszyka, ja wyciągam, bo ma coś be
kosmetyki - tez czytam, z tym, że tu się aż tak nie znam.
ciuchy - tu już mniej, staram się wybierać naturalne włókna, ale tak restrykcyjna jak przy jedzeniu nie jestem.
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 00:25   #14
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Na produktach spożywczych czytam składy gdy biorę do koszyka coś nowego, stałe kupowane produkty raczej znam. Nie powiedziałabym jednak, że nigdy w życiu czegoś do ust nie wezmę, co ma w składzie coś tam, ponieważ gdy mi coś smakuje to czasami sobie na coś mało zdrowego pozwolę. Wiedząc, że nie stanie się to stałym składnikiem codziennego menu oczywiście bo śmietnika ze swojego ciała to nie mam ochoty raczej robić.
Patrzę czy jajka są ściółkowe, to od pewnego czasu zawsze.
Jeśli chodzi o kosmetyki to nie znam się aż tak na składach aby je profesjonalnie analizować, ale coś tam wiem, co może mi służyć, a co nie. Jednak w tym temacie zwracam uwagę najczęściej, czy kosmetyk testowano na zwierzętach.
Co do ubrań to również dotykowo raczej oceniam, czy materiał mi podpasuje, jednak na skład patrzę, ale raczej z ciekawości, nie warunkuje on zakupu

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2016-05-09 o 00:27
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 01:15   #15
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Czytam składy zarówno przy kupnie kosmetyków jak i żywności. Czasami już mnie trochę to denerwuje, bo widzę że jakiś kosmetyk ma naprawdę dobre opinie, ale zerkam w skład i odechciewa mi się go kupować
Kupuję bardziej świadomie, ale nie mogę powiedzieć, że skoro analizuję składy produktów to odrzucam wszystko co jest niezdrowe. Lubię zjeść chipsy czy jakieś ciastka. Natomiast jeśli już kupuję coś co jest niezdrowe to staram się by były jak najmniej nafaszerowane niepotrzebnymi składnikami. (btw. polecam wszystkim stronę "czytaj skład" ). Co do ubrań, to jedynie sprawdzam czy są miłe w dotyku, nie gniotą się itp., skład ubrań nie jest najważniejszy w tym przypadku.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 07:56   #16
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Czytam, ale głównie żywności. Na kosmetykach się nie znam, ale nie kupuję wiele nowości, trzymam się raczej tego, co mi służy.

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Ubrań tak
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 08:05   #17
ladylukier
Wtajemniczenie
 
Avatar ladylukier
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 004
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Skład żywności czytam w 80% - jak widzę, że coś ma w sobie tonę cukru, albo skład jak tablicę Mendelejewa, to nie biorę.
Zwracam uwagę na skład tych kosmetyków, które pozostają długo na skórze tj. kremy, balsamy, olejki.
A ubrania najczęściej kupuję w SH na dotyk
__________________
http://www.prawieogarniam.pl/

05.05. Golden Oreo
26.03. Moja przygoda z bieganiem
22.02. Neoguri - zupka chińska na wypasie
ladylukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 08:15   #18
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Skład produktów spożywczych sprawdzam prawie zawsze, a na pewno nowych produktów, których wcześniej nie próbowałam. To już nawyk. Staram się także sprawdzać kraj pochodzenia.
Kosmetyki sprawdzam często, ale nie zawsze. Niestety wciąż większość składów jest dla mnie tajemnicą, ale też mało co mi szkodzi, podrażnia itp.
Składy ubrań sprawdzam czasami.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 09:28   #19
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Spożywczych zawsze, mam uczulenie na większość chemii którą się teraz dodaje, dodatkowo staram się unikać tego, czego raczej powinno się unikać. Z tym, że jak widzę, że skład ma kilka linijek, to nawet się nie wczytuję, tylko od razu odkładam. Rzucam okiem też na skład stałych produktów, czy czasem producent czegoś nie pozmieniał. Ale oczywiście co jakiś czas (nawet pewnie za często) skuszę się na coś, co najzdrowsze nie jest
Kosmetyków nie kupuję "ot tak", zawsze, gdy czegoś potrzebuję, a mam ochotę na coś nowego, to najpierw sprawdzam skład, opinie w internecie i dopiero potem kupuję. Dzięki temu już od lat nie trafiłam na coś co by mi się nie spodobało. Nawet jak dojrzę na półkach coś nowego, to wstrzymuję się z zakupem, do momentu, aż sprawdzę. A, że czasem sobie zapomnę o danej rzeczy lub zdążę się rozmyślić, to i impulsywnych zakupów mniej Staram się też unikać produktów testowanych na zwierzętach.
Domowe środki czystości mam sprawdzone od lat te same, które mnie nie uczulają.
Co do ubrań czy tekstyliów domowych, to staram się sprawdzać, skąd co pochodzi i jaki ma skład. Pościel kupuję tylko bawełnianą. Zwracam uwagę czy tekstylia mają certyfikat "tekstylia godne zaufania", szczególnie, te które mają bezpośredni i długotrwały kontakt ze skórą.
Powoli odstępuję od kupowania w firmach, co do których są podejrzenia, że produkują np. za pomocą dzieci, czy w fatalnych warunkach.
I zawsze jak mam wybór czy kupić w polskiej firmie czy jakiejś zagranicznej, to wybieram polską.
Myślę, że jestem dość świadomym konsumentem, reklamy w ogóle na mnie nie działają
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2016-05-09 o 09:30
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-09, 09:30   #20
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Składy produktów żywnościowych sprawdzam, jak chce żeby dana rzecz weszła mi na stałe do repertuaru zakupowego. Jak na próbę to nie.

Składy kosmetyków to sprawdzam w poszukiwaniu rzeczy, które mnie uczulają/szkodzą. Całą resztę zostawiam w spokoju, bo się na tym nie znam. Jak coś jest drogie, to sprawdzam jeszcze recenzje.

Co do ciuchów, zawsze sprawdzam skład jeansów i płaszczy/kurtek. Mam swoje ulubione "mieszanki" jeansów - wiem, że mi jest wygodnie w spodniach, które mają 3% zawartość włókien elastycznych. W 2% jest mi niewygodnie, bo spodnie mało rozciągliwe, do tego sztywne. A powyżej 3%, no cóż... Wychodzi worek pokutny po 10 minutach od założenia.

Podobnie mam z kurtkami. Wiem mniej-więcej wiem, ile potrzebuje pierza i puchu w kurtce, żeby mi było ciepło.

Edytowane przez szprotka_
Czas edycji: 2016-05-09 o 09:31
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 09:46   #21
Miiinkaax3
Przyczajenie
 
Avatar Miiinkaax3
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Głównie skład produktów spożywczych. Odkąd wykryto u mojego młodszego brata uczulenie na gluten(celiakia) nie ma produktu, którego skład by nie był sprawdzony przeze mnie I od tamtego czasu też wywaliłam sporo rzeczy ze swojej diety, bo był brzydki skład.

Na kosmetykach zbytnio się nie znam, ale moja przyjaciółka się nimi bardzo interesuje i zawsze mówi mi co poleca dla mojego typu cery, czy nie zatyka pory itp.

W odzieży jakoś rzadko co sprawdzam... jedynie jak dotknę materiału i mi się nie spodoba jego struktura sprawdzam skład i sobie go zostawiam na wieszaku
Miiinkaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 09:55   #22
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Sprawdzam - głównie skład jedzenia: im krótszy tym lepiej, odrzucam te z dużą zawartością cukru, syropu glukozowo-fruktozowego itd.
Warzywa, owoce - staram się wybierać te polskiego pochodzenia.
Jajka z wolnego wybiegu.
Jeśli chodzi o kosmetyki to sprawdzam pobieżnie, unikam silikonów i składników, o których wiem, że mi nie służą.
Ubrania oceniam na podstawie dotyku.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 10:02   #23
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Sprawdzam zawsze skład jedzenia i kosmetyków. Jest tragedia, coraz mniej produktów godnych zainteresowania. Trzeba szukać, kombinować jak koń pod górę. Żeby kupić głupi jogurt, to medytacja półgodzinna przy półkach w sklapie. Masakrajca. Chyba przestanę w ogóle jeść.
Kosmetyki to już w ogóle cyrk. Moja mama uwielbiała zawsze pielęgnację Shiseido, oh, cóż to był za luksus, rujnowała się na to równo. Kiedyś mnie tknęło żeby poczytać składy tych cudów, a tam...alkoholu tona, silikony, konserwantów pół tony. Szok i niedowierzanie co to za szajs.
Podobnie trzeba być czujnym jak chodzi o te wszystkie niby 'eko' kosmetyki - też można się uśmiać czytając etykiety tych podobno naturalnych produktów

A kiedyś znowu wczytałam się w składy mieszanek zastępczych dla dzieci - cukier na górze składu, tłuszcz palmowy zaraz za nim - nieźle.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-05-09 o 10:03
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 10:22   #24
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6009088 6]Sprawdzam zawsze skład jedzenia i kosmetyków. Jest tragedia, coraz mniej produktów godnych zainteresowania. Trzeba szukać, kombinować jak koń pod górę. Żeby kupić głupi jogurt, to medytacja półgodzinna przy półkach w sklapie. Masakrajca. Chyba przestanę w ogóle jeść.
Kosmetyki to już w ogóle cyrk. Moja mama uwielbiała zawsze pielęgnację Shiseido, oh, cóż to był za luksus, rujnowała się na to równo. Kiedyś mnie tknęło żeby poczytać składy tych cudów, a tam...alkoholu tona, silikony, konserwantów pół tony. Szok i niedowierzanie co to za szajs.

Tak, kiedyś też się rujnowałam bo mi się wydawało, ze jak drogie, markowe, nie wszędzie dostępne to będzie ŁAŁ!!!.
No ... nie było. Serio, ja nie kojarzę żeby jakiś krem z YSL, EL, Shiseido itp, zrobił mi cokolwiek lepiej, ze już nie wspomnę ze większość mnie wypryszczała w sposób tragiczny.
Po super słąwnym sreum EL wygladałam jak drożdżówka z lokalnej piekarni- dają mega dużo kruszonki na rabarbar z jabłkami. Tak właśnie wygladałam:/
Potem ogarnęłam dodatkowo skłądy, nie że tam wszytko kumam na 100%, ale ogólnie pojecie jakieś nabyłam (głowna zaleta Wizażu i niegdysiejszego bytowania Wizażanki chyba Magdy (? ta od maseczki aspirynowej) na biochemii) i w ogóle zwątpiłam. Serio, lepiej sobie kupić tani krem z Rossmana z ich autorskiej serii. Przynajmniej mniej truje, a zadziała tak samo przy kosztach niższych o czasami dobrze ponad 200%. :/


Podobnie trzeba być czujnym jak chodzi o te wszystkie niby 'eko' kosmetyki - też można się uśmiać czytając etykiety tych podobno naturalnych produktów


Tak, w większości eko-sreko kosmetyków jest parafina. :/
No niby fakt, ropa naftowa to w sumie naturalny składnik, się wierci dziurę w ziemi i sama tryska.


A kiedyś znowu wczytałam się w składy mieszanek zastępczych dla dzieci - cukier na górze składu, tłuszcz palmowy zaraz za nim - nieźle.[/QUOTE]

To jest biznes. Po prostu.
Jak za oseska uzależni się człowieka od cukru to potem kupi i zeżre wszytko. Taka prawda. Pozdrawiam serdecznie koncern Nestle.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 11:01   #25
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Ja mam zasadę, że im dłuższy skład produktu żywnościowego, tym bardziej tego unikam, a jeśli nie rozpoznaję jakiegoś chemicznie brzmiącego terminu, to w ogóle nie biorę Moja dieta opiera się w 95% o to, co składu na opakowaniu nie ma, jeśli coś już kupuję bardziej przetworzonego, to patrzę na skład pod kątem produktów odzwierzęcych (mleko, serwatka, jajka i inne), cukru, MSG, syropu glukozowo-fruktozowego i oleju palmowego. Unikam oleju palmowego ze względów etycznych.

Co do cukru, jak dzisiaj się patrzy na listę składników, to przemysł się tak wycwanił, że nie wystarczy szukać go pod nazwą 'cukier' albo właśnie syrop g-f. To wszystko, co na obrazku, to zawoalowany cukier:
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 11:14   #26
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Sprawdzam składy Mój Tż już też. Nauczyło mnie to, że jak np na opakowaniu jest wielki napis "bez cukru", to prawie zawsze jest w składzie coś duuużo gorszego od cukru co go zastępuje... ;P
Nie zawsze też cena idzie w parze z jakością Czasem tańsze pesto no name ma lepszy skład od 2x droższego znanej firmy itd.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Nie kupuję też napojów ani nektarów. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 11:25   #27
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Nie kupuję też napojów ani nektarów. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi.
O, to tez sprawdzam. I jeszcze sprawdzam, czy producent się na opakowaniu zgadza. Bo chamiszcza z małketingu podrabiają opakowania, żeby wyglądały jak te oryginalne. Z tą delikatną różnicą, że nie ma loga producenta, tylko produkt marki własnej (czyli żadnej).

Janusze biznesu
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 11:44   #28
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Dużo osób kupuje napoje alpro. Kosztują powyżej 10zł, a jak zobaczyłam skład to nie wiedziałam, czy się zaśmiać czy zapłakać. Na pierwszym miejscu woda, a mleka kokosowego jakiś minimalny procent
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 11:44   #29
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

Mój mąż niedawno kupił jakąś colę w puszcze, Dr Pepper czy nie wiem jak to się pisze. Bez cukru.
OK, bez cukru czyli ze słodzikiem.
Czytam skład, a tam trzy rodzaje tych sztucznych substancji słodzących. Trzy ! Pytam, po cholerę ???!!
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 11:48   #30
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy sprawdzacie składy kosmetyków, produktów spożywczych i ubrań?

http://www.alpro.com/pl/produkty/nap...owy/oryginalny

Woda, mleko kokosowe (5,3%) (krem kokosowy, woda), ryż (3,3%), fosforan triwapniowy* (*=substancje wzbogacające), stabilizatory (karagen, guma guar, guma ksantanowa), sól morska, witaminy*(*=substancje wzbogacające) (B12, D2), aromaty.

Chwalą się, że mało kcal, ale dziwne żeby woda miała dużo :P

Edytowane przez GrumpyCat
Czas edycji: 2016-05-09 o 11:50
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-13 10:01:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.