Człowiek bez zasad jest wolny ?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-15, 18:25   #31
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Rambo mnie wyprzedziła, jak ją czytałam, to zaczęłam sie zastanawiac kiedy ja juz zdążyłam tego posta napisać?!

Wolność daje nam poczucie, że zawsze zasady moga się zmienic czy też ze zawsze może być jakis od zasady wyjątek...

Ja mam ciągle jakies takie wewnetrzne przeświadczenie, że potrafiłabym złamać jakies swoje zasady. I te głupie w rodzaju: z zasady nie gadam z kims kogo nie lubię, az po te najpoważniejsze. Oczywiście cały czas mam tez tę świadomość, ze abym złamała te najpoważniejsze musiałoby się takze coś poważnego stać.

To jest taka najmojsza wolnośc: Mam zasady ale i wiem, ze mogę ich nie mieć.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 18:27   #32
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A jaka cecha charkateru-według Ciebie-mogłaby to być?

Dla mnie to jest zasada .
Wiedziałam, że zadasz to pytanie.
Niektórych cech charakteru nie da się określić jednym zdaniem.
Napisałam wyżej - kwestia subtelnych różnic - nieważne, co myślę na ten temat ja, dlatego, że nie znamy się Freso, no przynajmniej nie na tyle żebym mogła klasyfikować Twoje cechy charakteru, bądź zasady.
Chodzi o to w jaki sposób wedle tego konkretnego przykładu postrzegamy kwestię wolności.
Czy proszenie kogoś o coś byłoby jej naruszeniem?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 18:33   #33
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Zależy, co rozumiemy przez wolność. Dla mnie wolność pojawia się wtedy, gdy przestają istnieć pragnienia, szczególnie te z rodzaju (wszelkiego) posiadania, a górę zaczyna brać autentyczny minimalizm. Znam życie bez zasad, i to z zasadami, a właściwie, znam życie bez dyscypliny i to z dyscypliną, i osobiście uważam, że to pierwsze do niczego dobrego nie prowadzi. Zasady w dalszym ciągu ustalam sobie sama, a tak naprawdę to nie ustalam sobie żadnych zasad, bo po prostu żyjąc oceniam, jak powinnam postępować, i tego się trzymam. (Albo nie). I czasem muszę się starać, a czasem nie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 18:38   #34
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Wiedziałam, że zadasz to pytanie.
Niektórych cech charakteru nie da się określić jednym zdaniem.
Napisałam wyżej - kwestia subtelnych różnic - nieważne, co myślę na ten temat ja, dlatego, że nie znamy się Freso, no przynajmniej nie na tyle żebym mogła klasyfikować Twoje cechy charakteru, bądź zasady.
Chodzi o to w jaki sposób wedle tego konkretnego przykładu postrzegamy kwestię wolności.
Czy proszenie kogoś o coś byłoby jej naruszeniem?
A może upór?

Nie wiem jak u Fresy, ale ja często pod tym względem jestem uparta : nie poproszę jej o to i koniec, choćby mnie wołami ciągnęli.
Czy też może jeśli nie o samo proszenie chodzi, np : nie porozmawiam z nią, bo ja zawsze pierwsza wyciągam rękę po zgodę.
Można dyskutować czy jest to zasada czy cecha charakteru, no bo zasadą też może być to, że " nigdy nie podaję ręki pierwsza ", czego nie preferuje chyba większość (na szczęście) ludzi.
Dla mnie jedno i drugie 'po troszku' - trochę zasady i trochę cech charakteru.
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 18:39   #35
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

życie bez zasad nie istnieje,nawet pozorne nieprzestrzeganie pewnych zasad nie daje całkowitej wolności- wolności całkowita to życie aspołeczne a konsekwencji destrukcyjne bo człowiek jest jednostką społeczną. zasady są po to by zachować ład społeczny. Wolność całkowita w naszym społeczeństwie doprowadza a raczej rozumiana jest jako szaleńtwo lub łamanie prawa,takie jednostki skazane są wiec na niepowodzenie.
Natomiast jeśli spojrzeć bardziej przyziemnie..oczywiście,m amy jakieśtam poczucie czy archetyp wolności..złudny wprawdze bo jak już pisałam wolność (w rozumieniu łamania zasad społecznych)prowadzi do destrukcji i wykluczenia, ale patrząc oczyma szarego człowieczka- mam on wrażenie,że sam ustala sobie granice,sam decyduje o sobie i jest wolny...to złudne poczucie wolności jest potrzebe bo daje nam jakby spokój emocjonalny i dowartościowuje. Wolność rozumiana w przziemny sposób to brak dyscypliny,przymusu itp. taka wolność istnieje wg. nas... ale jest to w sumie puste słowo...bo wolność moim zdaniem jest możliwa tylko do pewnego stopnia,całkowita wolność możliwa nie jest..to znaczy jest ale prowadzi do wykluczenia społecznego... i to uż od jednostki zależy czy bedzie sie czuła w takiej wolności szcześliwa
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 18:43   #36
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
A może upór?

Nie wiem jak u Fresy, ale ja często pod tym względem jestem uparta : nie poproszę jej o to i koniec, choćby mnie wołami ciągnęli.
Czy też może jeśli nie o samo proszenie chodzi, np : nie porozmawiam z nią, bo ja zawsze pierwsza wyciągam rękę po zgodę.
Można dyskutować czy jest to zasada czy cecha charakteru, no bo zasadą też może być to, że " nigdy nie podaję ręki pierwsza ", czego nie preferuje chyba większość (na szczęście) ludzi. Dla mnie jedno i drugie 'po troszku' - trochę zasady i trochę cech charakteru.
a na nasz charakter nie składają się też różne zasady (czyli są one naszymi cechami charakteru - zmiennymi lub nie?) ?
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 18:44   #37
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

postepowanie wedlug pewnych zasad powinno byc odruchem bezwarunkowym. Narzucanie sobie czekokolwiek jest sprzeczne z istota jestestwa danego czlowieka. Jednym slowem - postepuje tak jak rozum mi nakazuje. Ma to oczywiscie swoje podloze < wychowanie, srodowisko zycia, wyksztalcenie>.

A swoja droga - fascynujace problemy egzystencjonalne Freso czyzbys sie zastanawiala czy porzucic w cholere wszystkie swoje dotychczasowe zasady ?
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-15, 18:47   #38
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Moim zdaniem nie istnieje 'coś' takiego jak człowiek bez zasad. Brak zasad też jest pewnego rodzaju zasadą

A wolność jest względna... czasami zniewoleni, zaplątani w łańcuchy czujemy się wolni jak ptaki

Idę sobie polatać....



i pomyśleć nad listem do Gatesa
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 18:58   #39
Mysia_Pysia
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_Pysia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 523
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mysia_Pysia GG do Mysia_Pysia Send a message via Skype™ to Mysia_Pysia
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Wg mnie życie zgodnie z zasadami nie stanowi zniewolenia i nie sądzę aby osoba, która je odrzuca i łamie była wolna.

Przykładem mogą być zasady religijne, prawne. Zarówno jedne jak i drugie narzucają nam pewne postępowanie, chociażby zabraniają zabijania, okradania innych osób więc nie sądzę aby złamanie tych zasad uczyniło kogoś wolnym.

Temat nawiązuje trochę do ideologi Friedrich'a Nitzche, według którego wszelkie zasady, prawa ograniczają rozwój człowieka i tylko poprzez ich odrzucenie możemy być 'naprawdę wolni'.
__________________
"Najwspanialsza rzecz na świecie, to siedzieć na końskim grzbiecie..."


Mysia_Pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:06   #40
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Znam życie bez zasad, i to z zasadami, a właściwie, znam życie bez dyscypliny i to z dyscypliną, i osobiście uważam, że to pierwsze do niczego dobrego nie prowadzi.
A życie z zasadami prowadzi do czegoś dobrego?
Obawiam się,że nie do końca i niekoniecznie.


Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
A swoja droga - fascynujace problemy egzystencjonalne Freso czyzbys sie zastanawiala czy porzucic w cholere wszystkie swoje dotychczasowe zasady ?
Póki co ,poważniejszych problemów nie mam .

No właśnie,tak sobie myślę... może nie wszystkie (od razu).Ale może przydałoby się niektóre odesłać do lamusa .Nie wiem-i to jest najgorsze.


Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie istnieje 'coś' takiego jak człowiek bez zasad. Brak zasad też jest pewnego rodzaju zasadą
Brak zasad,jako zasada-to chyba najmniejsza linia oporu .


Mam już pomysł na nagłówek
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:10   #41
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

To jest taka najmojsza wolnośc: Mam zasady ale i wiem, ze mogę ich nie mieć.
Mundre Podoba mi się

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Dla mnie wolność pojawia się wtedy, gdy przestają istnieć pragnienia, szczególnie te z rodzaju (wszelkiego) posiadania, a górę zaczyna brać autentyczny minimalizm.
To też
Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
a na nasz charakter nie składają się też różne zasady (czyli są one naszymi cechami charakteru - zmiennymi lub nie?) ?
Jak dla mnie nie
Na nasz charakter składają się cechy charakteru.
Cechy i zasady wynikają z siebie nawzajem co nie oznacza, że są synonimami/zmiennymi
Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość

A wolność jest względna... czasami zniewoleni, zaplątani w łańcuchy czujemy się wolni jak ptaki
I. Krasicki "Ptaszki w klatce" /tak mi się przypomniało/ (moja najulubieńsza bajka )

"-Czegoż płaczesz? - staremu mówił czyżyk młody
-Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody
- Tyś w niej zrodzon - rzekł stary - przeto ci wybaczę
-Jam był wolny, dziś w klatce - i dlatego płaczę"



(w sumie to smutna jest ta bajka)

__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-15, 19:12   #42
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Przyznaję się-nie przeczytałam calego wątku, bunt.

Nie ma takiego czegoś jak życie bez zasad i nawet jeśli ktoś tak mówi: "żyję po swojemu, nie mam zasad/nieprzestrzegam zasad", to zmyśla.
Wedle tego:
"Człowiek urodził się wolny, a wszędzie jest w kajdanach." - Jean Jacques Rousseau.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:12   #43
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
a na nasz charakter nie składają się też różne zasady (czyli są one naszymi cechami charakteru - zmiennymi lub nie?) ?
No tak, masz rację, składają. Ale czy wszystkie?
Np. ten przykład, który podałam : upór - tak.
A czy jest zasada, na którą nie składa się cecha charakteru..?
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:19   #44
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
No tak, masz rację, składają. Ale czy wszystkie?
Np. ten przykład, który podałam : upór - tak.
A czy jest zasada, na którą nie składa się cecha charakteru..?
może jest jak z prostokątem i kwadratem każdy kwadrat to prostokąt ale nie każdy prostokąt to kwadrat (chciałam się troche wiedzą matematyczną pochwalić ) ...


Cytat:
Cytat:
Napisane przez Fraoch :
"a na nasz charakter nie składają się też różne zasady (czyli są one naszymi cechami charakteru - zmiennymi lub nie?) ?"

Rambo :
"Na nasz charakter składają się cechy charakteru.
Cechy i zasady wynikają z siebie nawzajem co nie oznacza, że są synonimami/zmiennymi "
może masz rację ale mi nie do końca chodziło o to że oba słowa można traktować jako synonimy .
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...


Edytowane przez Fraoch
Czas edycji: 2007-10-15 o 19:25 Powód: dopisek
Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:26   #45
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
nie wiem mam wrażenie, że tak ...
ale może się mylę i jest jak z prostokątem i kwadratem każdy kwadrat to prostokąt ale nie każdy prostokąt to kwadrat (chciałam się troche wiedzą matematyczną pochwalić ) ...
Np. jaka?
No tak, brawo .
I właśnie dlatego, że to większość cech charakteru składa się na zasady, każdy ma je inne. Gdyby wszyscy byli tacy sami, mieliby takie same zasady.. mówiąc oczywiście o tych 'swoich'.
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:31   #46
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Istnieją zasady, które nie zależą od cech charakteru...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:33   #47
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Pewnie, że tak. Ale istnieją i takie cechy, które się na te zasady składają.
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:34   #48
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
Np. jaka?
No tak, brawo .
I właśnie dlatego, że to większość cech charakteru składa się na zasady, każdy ma je inne. Gdyby wszyscy byli tacy sami, mieliby takie same zasady.. mówiąc oczywiście o tych 'swoich'.
dzięki dzięki
chodziło mi o to że wg mnie wszystkie zasady przez nas przyjęte wiążą się z cechami charakteru ^^
jakoś ciężko to oderwać i potraktować osobno ? z drugiej strony nie można uogólniać i przyjmować ze np zasada jakaś tam wiąze się u wszystkich z tą samą cechą charakteru ?
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:38   #49
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość
dzięki dzięki
chodziło mi o to że wg mnie wszystkie zasady przez nas przyjęte wiążą się z cechami charakteru ^^
jakoś ciężko to oderwać i potraktować osobno ? z drugiej strony nie można uogólniać i przyjmować ze np zasada jakaś tam wiąze się u wszystkich z tą samą cechą charakteru ?
No właśnie, np. to że jedna osoba jest uparta i stosuje zasadę, że pierwsza ręki nie poda nie znaczy, że druga również uparta (mniej) tej ręki nie poda. U drugiej może się to wiązać np. z tym, że jest mściwa, dajmy na to. Tak mi się wydaje .
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-15, 21:16   #50
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s
Moim zdaniem nie istnieje 'coś' takiego jak człowiek bez zasad. Brak zasad też jest pewnego rodzaju zasadą
Tak zgadzam się z Tobą. To po pierwsze..
Po drugie nie uzależniałabym wolności od braku zasadności. Sama kieruje się w życiu pewnymi kryteriami, zasadami, znam swoją hierarchię wartości do których nikt mnie nie zmusza. To mój dobrowolny wybór i skoro się na niego zdecydowałam, jest mi tak dobrze. Co innego, gdyby ktoś zmuszał mnie do postępowania w taki a nie inny sposób, wtedy czułabym sie uwięziona.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 21:32   #51
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Brak zasad również może stać sie zasadą, wytyczona przez człowieka , który nie chce przestrzegać odgórnie ustalonych zasad i nowr w społeczeństwie, więc i to przeciwstawianie się moeż ograniczać wolność.

Ustalanie sobie zasad , których i tak nie przestrzegamy lub naginamy je w zależności od zaistaniałej sytuacji mija się absolutnie z celem i ideą samej definicji "zasady".
Nie wydaje mi się też , by człowiek nie mający żadnych ograniczników, własnych zasad był tak zupełnie wolny, bo szybko inni mogą go pozbawić owej wolności
Natomiast życie wg. własnych zasad i umiejętność ich przestrzegania czyni nas wolnymi ludzmi, bo dzięki temu jesteśmy przede wszystkich zgodni z własnym sumieniem, bo możemy żyć tak jak chcemy ; aczkolwiek nie mogą one aż nad to kolidować z powszechnie przyjętymi w społeczeństwie normami i zasadami.

Ciekawy temat do dyskusji, ale ja już dzisiaj nie jestm w stanie sklecić sensownych zdań, więc dalszą wypowiedz sobie podaruję
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 21:39   #52
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

A ja offtopowo (we własnym wątku) .

Manolitę chciałam przywitać-fajnie,że się pokazałaś i odezwałaś .




○ ○ ○ ○ ○
Ale mam bajerancką liczbę postów (13 333) .Zostaje na wieki,nie zmieniam jej .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 21:48   #53
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??


Nie czuję się zniewolona, ponieważ tak naprawdę sama sobie wyznaczam zasady (mam ciastko), którymi się później kieruję (i jem ciastko). Więc w gruncie rzeczy jestem całkowicie wolna.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 21:55   #54
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Myślę, że na wolność składa się wiele czynników.

Można nie mieć zasad i czuć, że coś uwiera i dusi.

Można stosować prawie wszystkie zasady świata i czuć się fenomenalnie.

Jeżeli stosując zasady czujemy ucisk- to znak, że należy sobie trochę odpuścić i zakosztować odpoczynku od zasad.

A jeżeli nasze zasady uwierają tylko innych - robić swoje i tyle.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 22:06   #55
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

"Zasady zobowiązują"

(a tak mi się jakoś skojarzyło )

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ale mam bajerancką liczbę postów (13 333) .Zostaje na wieki,nie zmieniam jej .
Eeee tam 33 333 - to by było coś (Co to dla Ciebie Freska 20 000 )


__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 13:00   #56
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

znalzłam dziś na necie coś takiego :

Cytat:
Róża Thun:
Każda decyzja nas ogranicza, ale też definiuje, więc lepiej samemu nacisnąć klamkę, niż zostać gdzieś wepchniętym.
może to koniecznośc podejmowania decyzji, brania oodpowiedzialności za coś na ogranicza a nie zasady, które przyjmujemy?



Fresa chyba na serio potraktowałaś swoje słowa, ze już nic więcej nie napiszesz Ale wiesz może Rambo ma rację - 33 333 to też całkiem fajna cyferka ^^
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...


Edytowane przez Fraoch
Czas edycji: 2007-10-16 o 13:02 Powód: dopisek
Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 13:03   #57
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Jeśli ktoś nie przestrzega zasad, bo nie chce być ich niewolnikiem, sam staje się niewolnikiem - bo zamiast żyć według własnych zasad, działa w myśl "na złość mamie odmrożę sobie uszy".
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 13:09   #58
dureksis
Zadomowienie
 
Avatar dureksis
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z pracy ;)
Wiadomości: 1 366
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

warto mieć zasady ale trzeba być też elastycznym w ich naginaniu - nie łamaniu!
__________________
Empty skies but a butterflies wings
beat silent like air...
dureksis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 15:00   #59
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

Cytat:
Napisane przez Fraoch Pokaż wiadomość

Fresa chyba na serio potraktowałaś swoje słowa, ze już nic więcej nie napiszesz
Bez obaw.Wbrew pozorom mam jeszcze jakieś tam pozawizażowe życie ;nie mogę siedzieć tu non-stop .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 10:35   #60
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Człowiek bez zasad jest wolny ??

a ja z innej strony- czy jest możliwe nie mieć żadnych zasad?

wspomniany słoty środek to tez zasada przecież
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.