Gastroskopia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-27, 12:05   #1
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Unhappy

Gastroskopia


termin mam na czwartek. i jak tylko o tym pomyślę, żołądek zaczyna fikać koziołki. boję się strasznie. mam wrażenie, że nie dam rady. badanie gardła czasem wywołuje u mnie odruch wymiotny, więc taka rurka może mnie zabić. staram się nie nastawiać źle, ale to jest silniejsze ode mnie. jak tylko zaczynam wyobrażać sobie siebie połykającą rurkę, od razu chce mi się beczeć.
ale z 2 strony bóle żoładka są chyba gorsze i jeśli to badanie ma mi pomóc to chyba powinnam się cieszyć .
był ktoś z Was na takim badaniu? da się przeżyć?
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 12:20   #2
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: boję się gastroskopii :(

Cytat:
Napisane przez gonka23
termin mam na czwartek. i jak tylko o tym pomyślę, żołądek zaczyna fikać koziołki. boję się strasznie. mam wrażenie, że nie dam rady. badanie gardła czasem wywołuje u mnie odruch wymiotny, więc taka rurka może mnie zabić. staram się nie nastawiać źle, ale to jest silniejsze ode mnie. jak tylko zaczynam wyobrażać sobie siebie połykającą rurkę, od razu chce mi się beczeć.
ale z 2 strony bóle żoładka są chyba gorsze i jeśli to badanie ma mi pomóc to chyba powinnam się cieszyć .
był ktoś z Was na takim badaniu? da się przeżyć?
Gońka, Główka do góry. Nie wiem czy Twoje badanie będzie przeprowadzane w szpitalu? gabinecie prywatnym? Z tego co jest mi wiadomo, w gabinetach stosuje się bardzo cienkie rurki, badanie nie jest dzięki temu bardzo męczące, z kolei w szpitalach lekarze mają ogromną praktykę wynikającą z częstotliwości przeprowadzania gastroskopii-jest to naprawdę bardzo popularne badanie. Ponieważ wielu pacjentów obawia się go, lekarze naprawdę przywiązują dużą wagę do delikatności podczas jego wykonywania .
Można także przeprowadzić je w miejscowym znieczuleniu, jeśli pacjent sobie tego życzy.
Nie Martw się.
Będę trzymać kciuki by przebiegło szybciutko, pozdrawiam Cię serdecznie
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 12:29   #3
Amelk@
Raczkowanie
 
Avatar Amelk@
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 139
Dot.: boję się gastroskopii :(

Cytat:
Napisane przez gonka23
termin mam na czwartek. i jak tylko o tym pomyślę, żołądek zaczyna fikać koziołki. boję się strasznie. mam wrażenie, że nie dam rady. badanie gardła czasem wywołuje u mnie odruch wymiotny, więc taka rurka może mnie zabić. staram się nie nastawiać źle, ale to jest silniejsze ode mnie. jak tylko zaczynam wyobrażać sobie siebie połykającą rurkę, od razu chce mi się beczeć.
ale z 2 strony bóle żoładka są chyba gorsze i jeśli to badanie ma mi pomóc to chyba powinnam się cieszyć .
był ktoś z Was na takim badaniu? da się przeżyć?
Ja byłam i powiem Ci szczerze,ze sama sie tak bałam.Ale nie jest tak zle uwierz mi
Ja leżałam jak dziś pamiętam na boku prawym i wsuwano mi bardzo delikatnie rułkę,bałam się,że nie nadąże nad połykaniem śliny,ale jakoś nie wiem poradziłam sobie,bedziesz tylko ani taki mały wężyk czuła i dasz na prawdę radę.A po całym zabiegu musiałam loda zjeść,jakaś przyjemność jednak jest
Będzie dobrze Kochana zobaczysz
Amelk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 12:32   #4
trynosz
Zakorzenienie
 
Avatar trynosz
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 7 196
Dot.: boję się gastroskopii :(

Ja mialam kiedys gastroskopie. Mialam tez sonde i powiem ci, ze to drugie jest o wiele gorsze, bo tam wprowadzaja ci rurke przez nos. Napewno nic cie nie bedzie bolalo, tylko jest to takie nieswoje uczucie, bo nie jestes przyzwyczajona miec cos w przelyku. Lekarz u mnie byl bardzo mily i szybko poszlo. W krotkim czasie zapomnialam o strachu. Nie mysl o tym. po prostu pojdz i juz. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok. Bede trzymac za Ciebie kciuki. Trzymaj sie cieplutko. Pa
trynosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 12:34   #5
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: boję się gastroskopii :(

Moja mama miala robiona ze znieczuleniem miejscowym.Pomysl, ze to badanie pomoze zlikwidowac przyczyny, a co za tym idzie bole.Nic sie nie martw, bedzie dobrze trzymamy kciuki
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 12:55   #6
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: boję się gastroskopii :(

pomysl sobie, ze sa gorsze badania. moj TŻ mial miec gastroskopie i kolonoskopie. strach przed tym drugim sprawil ze gastroskopia to byl pikus. na szczescie (a moze nieszczescie) na kolonoskopie braklo w szpitalu pieniazkow
a gastroskopia to na prawde rutynowe badanie. jesli tyle ludzi przezylo to i ty dasz rade
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 12:56   #7
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: boję się gastroskopii :(

nie masz sie czym martwic ja miałam robiona gastroskopie i to nic złego jame ustna pryskaja ci znieczuleniem masz włożony tak i ustni k by nie zamykać buzi i wsadzaja ci taka cienka rurke wymiotować raczej nie bedziesz bo musisz byc naczczo jedyne co bedzie ci sie dziać to będziesz troszke ze tak powiem "bekać" a to przez to powietrze które zostaje wpompowywane by cał przełyk ci sie rozsunał by dokładniej badać .....aha troche sie tez poślinisz no bo nie masz to jak kontrolowac....mam nadzieje ze cie nie przestraszyłam Ale uwierz mi na słowo ze to nic strasznego nic przecież nie boli i trwa krótko
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-27, 13:12   #8
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: boję się gastroskopii :(

Miałam gastroskopię-okropność!Miałam znieczulenie miejscowe.Przy wkładaniu rurki miała straszne odruchy wymiotne i po badaniu również.Przez jakąś godzinkę mnie to męczyło,ale później było ok i wyniki też były dobre Nie bój się i pomyśl ,że przynajmiej będziesz wiedziała czy wszystko jest w porządku
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 13:22   #9
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: boję się gastroskopii :(

J też nie wspominam tego doświadczenia zbyt dobrze, ale każdy reaguje inaczej, np. moja mama nie narzekała. Na szczęście sam zabieg jest krótki, więcej tego martwienia niż nieprzyjemnych doznań.
Mam nadzieję, że tak jak u mnie, okaże się, że badanie było zbędne, bo żołądek zdrowy
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 13:23   #10
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: boję się gastroskopii :(

Ja mialam miec robiona gastroskopie dwunasstnicy bleee , ale potem lekarz powiedzial ze nie trzeba , jak przyszlam do kontroli
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:26   #11
ewa.nea
Zakorzenienie
 
Avatar ewa.nea
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 502
Dot.: boję się gastroskopii :(

Miałam gastroskopię i przeżyłam.
ewa.nea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-27, 14:43   #12
savour_thought
Raczkowanie
 
Avatar savour_thought
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 282
GG do savour_thought
Dot.: boję się gastroskopii :(

Mialam..sama zle to wspominam i nie chcialabym tego ponownie miec..
ale dzieki temu mozna sie dowiedziec co tak naprawde jest takze trzeba jakos to przejsc.. Gonka dasz rade..roznie osoby reaguja wiec moze wcale nie bedziesz marudzic po? Trzymaj sie
__________________
"(...)kiedy czegos gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."


http://www.suwaczek.pl/cache/f3b05c59a9.png
savour_thought jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 15:04   #13
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: boję się gastroskopii :(

ja tez sie zaliczma do grona gastroskopowiczow sama bylam przerazona bo mam odruch juz jak mi lekarz wklada patyk zeby obejrzec gardloale trafilam na sympatyczna pania asystentke,ktora robila wszystko bardzo delikatnie,mowila jak wdychac powietrze itp,i obylo sie bez sensacji nie boj sie Goniu,gastroskopie, szczegolnie ze znieczuleniem (chocby takim w aerozolu), naprawde da sie przezyc Trzymam za ciebie kciuki i zycze powrotu do zdrowka!
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 16:21   #14
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Red face Dot.: boję się gastroskopii :(

dzięki bardzo za wsparcie i słowa otuchy . chyba właśnie tego potrzebowałam. moi znajomi, którym mówiłam, że muszę iść na takie badanie, robili wielkie oczy i bardzo mi ws?ółczuli, oczywiście opowiadając przy tym niestworzone historie jak to ludzie różnie na to badanie reagują. dodając na końcu, że mają nadzieję, że mnie nie nastraszyli .
mam za sobą rektoskopię, ze strachu wylałam morze łez, również na samym badaniu. ale jak się okazało, że nie było tak źle.
mam więc nadzieję, że z gastroskopią będzie podobnie . też słyszałam o znieczuleniu, ale tak naprawdę czy ono coś pomaga? aa no i zabieg mam w szpitalu publicznym.
dzięki jeszcze raz . na pewno zdam relację, gdy już będę po .
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 16:31   #15
bini6
Wtajemniczenie
 
Avatar bini6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 513
Dot.: boję się gastroskopii :(

Głowa do gory mialam gastroskopie jest to nie przyjemnie ale do przezycia naprawde trzymaj sie bedzie dobrze
bini6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 16:39   #16
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: boję się gastroskopii :(

dzięki bini .

właśnie przed chwilą ktoś mi porównał gastroskopię do połykania kluski .
kurka szkoda, że ta rurka nie ma smaku, może byłoby mniej nieprzyjemnie .
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 17:04   #17
bini6
Wtajemniczenie
 
Avatar bini6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 513
Dot.: boję się gastroskopii :(

Cytat:
Napisane przez gonka23
dzięki bini .

właśnie przed chwilą ktoś mi porównał gastroskopię do połykania kluski .
kurka szkoda, że ta rurka nie ma smaku, może byłoby mniej nieprzyjemnie .
Nie ma za co mysle ze po to jest wizaz zeby sie wzajemnie wspierac i mysle ze to bylo bardzo dobre porownanie a co do smaku to zeczywiscie szkoda
bini6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 17:13   #18
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: boję się gastroskopii :(

ciekawe czy kiedyś nadejdzie taki dzień, że żołądek będzie można zbadać w mniej drastyczny/nieprzyjemny sposób . w końcu medycyna idzie przecież do przodu, prawda?
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 18:13   #19
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: boję się gastroskopii :(

Nie jest to takie straszne badanie jak opowiadają. Rutynowo znieczula sie pacjenta miejscowo -spryskuje się gardło substancją znieczulającą, która powoduje usztywnienie ścian gardła, co niweluję nieprzyjemne odczucia podczas wprowadzania endoskopu. Badanie na pewno nie jest bolesne, chociaż nie należy do przyjemnych, trwa około 5 minut. Najważniejsze to zachować spokój, nie panikować, oddychać równomiernie i starać się nie mysleć o samym badaniu, ale słuchać wskazówek lekarza.
Oczywiście juz od dawna istnieją dużo przyjemniejsze metody badania żołądka i innych części przewodu pokarmowego. Mam na myśli endoskopię kapsułkową, w metodzie tej połyka się kapsułkę (kamerę) monitorującą wewnętrzny obraz przewodu pokarmowego. Ta metoda jest jednak rzadko stosowana, głównie ze względu na koszty (około 6 tysięcy). Gastroskopia jest najpopularniejszą metodą służącą badaniu górnego odcinka przewodu pokarmowego. Sporadycznie zdarzają się osoby, u których odruch wymiotny uniemożliwia wykonania badania, a jeśli istnieje konieczność wykonanania gastroskopii, wówczas można ją przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym.
Życze powodzenia, wierzę, że będzie dobrze.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-27, 18:55   #20
emilak
Raczkowanie
 
Avatar emilak
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 58
Dot.: boję się gastroskopii :(

Ja tez miałam mieć robiona gastroskopie i pytałam o opinię wiele osób,którę ja miały.Nikt jakos specjalnie nie narzekał,więc i ja myślałam,że to nic strasznego.Kiedy zobaczyłam juz w gabinecie tą "malą rurkę" to tak sie wystraszyłam,że nie dość że nie mogłam jej połknąć,to jeszcze zaczęła mi lecieć krew z nosa,chyba z tego stresu....Oczywiście gastroskopii mi nie zrobili,ale żaluję,bo czasem mnie żołądek boli...Dlatego najważniejsze jest pozytywne myślenie i "psychiczne" przygotowanie do zabiegu
emilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 22:57   #21
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: boję się gastroskopii :(

Cytat:
Napisane przez skapula
Nie jest to takie straszne badanie jak opowiadają. Rutynowo znieczula sie pacjenta miejscowo -spryskuje się gardło substancją znieczulającą, która powoduje usztywnienie ścian gardła, co niweluję nieprzyjemne odczucia podczas wprowadzania endoskopu. Badanie na pewno nie jest bolesne, chociaż nie należy do przyjemnych, trwa około 5 minut. Najważniejsze to zachować spokój, nie panikować, oddychać równomiernie i starać się nie mysleć o samym badaniu, ale słuchać wskazówek lekarza.
Oczywiście juz od dawna istnieją dużo przyjemniejsze metody badania żołądka i innych części przewodu pokarmowego. Mam na myśli endoskopię kapsułkową, w metodzie tej połyka się kapsułkę (kamerę) monitorującą wewnętrzny obraz przewodu pokarmowego. Ta metoda jest jednak rzadko stosowana, głównie ze względu na koszty (około 6 tysięcy). Gastroskopia jest najpopularniejszą metodą służącą badaniu górnego odcinka przewodu pokarmowego. Sporadycznie zdarzają się osoby, u których odruch wymiotny uniemożliwia wykonania badania, a jeśli istnieje konieczność wykonanania gastroskopii, wówczas można ją przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym.
Życze powodzenia, wierzę, że będzie dobrze.
dzięki za tak dokładny i konkretny opis badania. coraz bardziej myślę, że nie będzie tak źle i że się uda. chociaż ze mnie to straszna panikara jest i mam wrażenie, że to mi bardzo będzie przeszkadzać podczas tego badania.
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 23:02   #22
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: boję się gastroskopii :(

Gonka, dasz radę Zabieg do przyjemnych nie należy, ale nie jest aż tak źle, ja raz nawet zmusiłam lekarza do pokazania mi mojego żołądka podczas gastroskopii
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 23:14   #23
Neni1984
Zakorzenienie
 
Avatar Neni1984
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 698
Dot.: boję się gastroskopii :(

Gonka podczas badania oddychaj nosem, wtedy nie będziesz się dusiła. Staraj się też nie łykać śliny i nie przejmuj się tym, że będzie Ci się odbijało. Miałam gastroskopię 2 miesiące temu, trwała 5 min, też mam czasami straszne bóle żołądka, ale badanie wykazało, że wszystko ok Aha, mnie przed badaniem poinformowano, że jest możliwośc przebicia żołądka lub przełyku, ale zaraz potem lekarz powiedział, że o takich sytuacjach tylko w książkach piszą. Powodzenia i trzymam kciuki
Neni1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 23:15   #24
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: boję się gastroskopii :(

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec
Gonka, dasz radę Zabieg do przyjemnych nie należy, ale nie jest aż tak źle, ja raz nawet zmusiłam lekarza do pokazania mi mojego żołądka podczas gastroskopii
Rany Strachulcu i co widziałaś swój żołądek? hmm... chyba też bym chciała zobaczyć .
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 23:19   #25
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: boję się gastroskopii :(

Cytat:
Napisane przez gonka23
Rany Strachulcu i co widziałaś swój żołądek? hmm... chyba też bym chciała zobaczyć .
Nooo... dziwny taki, ale mam nienaturalnie płytko naczynia krwionośne w nim położone i to wszystko było widać...
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 23:22   #26
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: boję się gastroskopii :(

Cytat:
Napisane przez Neni1984
Gonka podczas badania oddychaj nosem, wtedy nie będziesz się dusiła. Staraj się też nie łykać śliny i nie przejmuj się tym, że będzie Ci się odbijało. Miałam gastroskopię 2 miesiące temu, trwała 5 min, też mam czasami straszne bóle żołądka, ale badanie wykazało, że wszystko ok Aha, mnie przed badaniem poinformowano, że jest możliwośc przebicia żołądka lub przełyku, ale zaraz potem lekarz powiedział, że o takich sytuacjach tylko w książkach piszą. Powodzenia i trzymam kciuki

mam nadzieję, że lekarz milion razy mi powie czym oddychać i co robić, a czego nie, bo w stresie jakim będę mogę się zagubić i zamieszać .

dzięki WAM wszystkim za dobre rady
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 23:25   #27
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: boję się gastroskopii :(

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec
Nooo... dziwny taki, ale mam nienaturalnie płytko naczynia krwionośne w nim położone i to wszystko było widać...
teraz to się nawet zajarałam tym badaniem . zobaczyć żołądek nie każdy może . ciekawe jak ja mam rozłożone naczynia .
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 23:28   #28
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: boję się gastroskopii :(

Ej, Gonuś, ja co prawda nie mialam robionej gastroskopii, wiec nic Ci nie doradzę, tylko . Na pewno wszystko będzie w porzadku, poradzisz sobie śpiewająco, w końcu silna kobietka jesteś i byle rurka Cię nie przestraszy Będę trzymac kciuki i czarować
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 23:30   #29
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: boję się gastroskopii :(

Cytat:
Napisane przez gonka23
teraz to się nawet zajarałam tym badaniem . zobaczyć żołądek nie każdy może . ciekawe jak ja mam rozłożone naczynia .
hłe hłe, lekarz to sobie może mój żoładek oglądać a ja nie? ja miałam bardzo w porządku lekarza i on moje różne wybryki znosił (np własnoręczne wyjmowanie szwów jak już sama uznawałam ze można)
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 23:35   #30
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: boję się gastroskopii :(

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec
hłe hłe, lekarz to sobie może mój żoładek oglądać a ja nie? ja miałam bardzo w porządku lekarza i on moje różne wybryki znosił (np własnoręczne wyjmowanie szwów jak już sama uznawałam ze można)
TY to jesteś pacjent . ciekawe jaki będzie mój lekarz .
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.