Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-25, 18:42   #31
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Niestety wiadomo, że chodzi o oszczędności. Oczywiście też o uniknięcie płacenia za wyłudzone L4 (co akurat jest według mnie zrozumiałe).
Ja uważam, że jak pracownik i pracodawca są normalni i lojalni wobec siebie to wszystko da się ustalić, także kwestię ewentualnej ciąży. Gorzej jak pracodawca ma do czynienia z osobą, która nie dość, że nie panuje nad swoim popędem to jeszcze nie zna słowa "antykoncepcja", co zwykle skutkuje ciążą raz do roku- takiej pracownicy chyba nikt by nie chciał utrzymywać...
Niestety ciężko tych normalnych znaleźć. Aczkolwiek mojej koleżance się cudem udało. Już na rozmowie powiedziała, że jest w ciąży! Przyjęli ją do sekretariatu w szkole prywatnej, gdzie rotacja była ogromna - nauczyciele wytrzymywali gora pół roku, pozostały personel nieco dłużej, w efekcie do pracy przyjmowali pierwszego chętnego
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 18:46   #32
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość


Bo rury są okrągłe?
Też bym tak pomyślała

Z głupich sytuacji: rekruter chyba nie był za bardzo przygotowany do rozmowy i średnio co 3 pytanie brzmiało podobnie (w stylu: jakie jest Pani hobby? co Pani robi w wolnym czasie? jakie są Pani zainteresowania?) Nie wiem, nie słuchał mnie czy jak

O, raz trafiłam na rozmowę, gdzie szef powiedział wprost "Nie spytam się dlaczego chce Pani u nas pracować, bo nie ma sensu wymyślanie powodów, skoro i tak jasne, że pracuje się dla pieniędzy, prawda?" - przytaknęłam, pracę dostałam
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 18:50   #33
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Ja w sumie nie miałam śmiesznych, albo dziwnych sytuacji na rozmowach. Choć dzisiaj byłam na jednej i pani z hr mnie przemaglowała na wszystkie strony. Po wyjściu wręcz czułam, że mi mózg paruje

Takie wartałe wymienienia pytanie było treści: "Jakich 3 cech brakuje pani do wykonywania stanowiska, o które się pani ubiega" - szczerze to mnie zatkało i wymieniłam w sumie jakoś dwie cechy. Nic mi do głowy nie chciało przyjść.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 18:51   #34
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Na rozmowie kwalifikacyjnej w KFC pani spytała mnie częścią jakiej firmy jest KFC, jak nazywa to się w Polsce a jak w stanach zjednoczonych, od którego roku są na rynku i czy wiem jaka kolejna restauracja z ich ramienia ma w planach otwierać się w polsce?


zabiłam ją śmiechem pracy nie dostałam, ale to nic bo w McDonald's nie bawili się w rozmowy kwalifikacyjne
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 18:52   #35
Niebieska88
Zakorzenienie
 
Avatar Niebieska88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: KK
Wiadomości: 4 153
GG do Niebieska88
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez alexandrika Pokaż wiadomość
"dlaczego studzienki kanalizacyjne są okrągłe?" szczerze nie miałam pojęcia
Nam kiedyś pani dr prowadząca zajęcia z kreatywnego myślenia zadała to pytanie I za jedną z najlepszych uznała: żeby można było wciągnąć na dół tort na pięćdziesiątkę szefa wodociągów
Ja bym powiedziała: żeby można było toczyć te ciężkie pokrywy
__________________

Insta


PM 2018
Niebieska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 18:52   #36
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Ah tak i jakie 4 lokale z ich sieciówki mogę wymienić


a ja myślałam że do smażenia mięcha mi to niepotrzebne
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 19:05   #37
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

[1=c81a2b06a90b0b22eaedbaa c3ab80ae1b1771235_6583817 1ebe9a;38855962]Też bym tak pomyślała

Z głupich sytuacji: rekruter chyba nie był za bardzo przygotowany do rozmowy i średnio co 3 pytanie brzmiało podobnie (w stylu: jakie jest Pani hobby? co Pani robi w wolnym czasie? jakie są Pani zainteresowania?) Nie wiem, nie słuchał mnie czy jak

O, raz trafiłam na rozmowę, gdzie szef powiedział wprost "Nie spytam się dlaczego chce Pani u nas pracować, bo nie ma sensu wymyślanie powodów, skoro i tak jasne, że pracuje się dla pieniędzy, prawda?" - przytaknęłam, pracę dostałam[/QUOTE]
Ja raz miałam pytanie na stacji bezynowej [moja pierwsza rozmowa w życiu i się jakoś inaczej nastawiłam]:
-A dlaczego akurat stacja?
- E, y, em,...
-To pani pierwsza praca? No dobra, odpuścimy, może pani zacząć od jutra.

Musiałam zrezygnować, ale to inna bajka...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 19:20   #38
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Łeee, szkoda że tak mało wpisów, chętnie bym jeszcze poczytała Ja niestety nie mam się czym pochwalić bo pracuję w firmie, w której wcześniej miałam praktyki
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 19:27   #39
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Raz zostałam zapytana wprost o stan cywilny, osłupiała powiedziałam, że jestem panną, to wtedy pani przeprowadzająca rozmowę zapytała z kim mieszkam.

u mnie poszli dalej. Rekruter pytał się, czy mam chłopaka, czy mieszkam sama, czy z rodzicami i czym zajmują się moi rodzice

paranoja

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

[1=c81a2b06a90b0b22eaedbaa c3ab80ae1b1771235_6583817 1ebe9a;38855962]
O, raz trafiłam na rozmowę, gdzie szef powiedział wprost "Nie spytam się dlaczego chce Pani u nas pracować, bo nie ma sensu wymyślanie powodów, skoro i tak jasne, że pracuje się dla pieniędzy, prawda?" - przytaknęłam, pracę dostałam[/QUOTE]


chociaż jedne normalny!!!!!!!
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 19:56   #40
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

[1=c81a2b06a90b0b22eaedbaa c3ab80ae1b1771235_6583817 1ebe9a;38855962]O, raz trafiłam na rozmowę, gdzie szef powiedział wprost "Nie spytam się dlaczego chce Pani u nas pracować, bo nie ma sensu wymyślanie powodów, skoro i tak jasne, że pracuje się dla pieniędzy, prawda?" - przytaknęłam, pracę dostałam[/QUOTE]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg just-give-me-money-and-ill-do-shit-for-you.jpg (82,5 KB, 486 załadowań)
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:05   #41
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Niestety wiadomo, że chodzi o oszczędności. Oczywiście też o uniknięcie płacenia za wyłudzone L4 (co akurat jest według mnie zrozumiałe).
Ja uważam, że jak pracownik i pracodawca są normalni i lojalni wobec siebie to wszystko da się ustalić, także kwestię ewentualnej ciąży. Gorzej jak pracodawca ma do czynienia z osobą, która nie dość, że nie panuje nad swoim popędem to jeszcze nie zna słowa "antykoncepcja", co zwykle skutkuje ciążą raz do roku- takiej pracownicy chyba nikt by nie chciał utrzymywać...
Ale ja nie pytam dlaczego pracodawca nie chce pracownicy, która zaraz pójdzie na L4, bo to akurat jasne.

Mnie zastanawia po cholerę pytać, skoro chociaż nawet jak kobieta planuje mieć trojaczki za chwilę, to i tak się nie przyzna... Zawsze to jest ryzyk fizyk ze strony pracodawcy. "Czy chce mieć pani dzieci" to naiwne pytanie. Jasne, ze (niby) nie chce, jak odpowiem inaczej to mnie człowieku nie zatrudnisz. Dla mnie akurat wylatywanie z takim pytaniem na rozmowie po prostu warunkuje, że pracodawca nie ma ochoty zatrudniać przyszłej mamy, jeśli jest typem do dogadania to wtedy ta rozmowa wygląda z punktu inaczej.

Już bardziej rozumiem (nie pochwalam, rozumiem) wypytywanie o stan rodzinny. Jeśli jest jakaś stabilizacja życiowa - wspólne mieszkanie, mąż itd, to teoretycznie wzrasta o ileś procent prawdopodobieństwo posiadania potomka zaraz. Ale mnie np. pytano tylko o to, czy chcę mieć dzieci, bez sensu
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2013-01-25 o 20:13
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 20:10   #42
witaminko
Raczkowanie
 
Avatar witaminko
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 308
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Na rozmowie kwalifikacyjnej w KFC pani spytała mnie częścią jakiej firmy jest KFC, jak nazywa to się w Polsce a jak w stanach zjednoczonych, od którego roku są na rynku i czy wiem jaka kolejna restauracja z ich ramienia ma w planach otwierać się w polsce?
Ale dlaczego? Pytania calkiem normalne. Nawet jak się ma w nosie prace, bo chyba nikt długo na smażeniu fryt nie pociągnie, to jednak warto poswiecic trochę czasu na przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej. Zreszta pytania nie były jakies z czapy, pierwsze to już w ogole banalne.

A te studzienki ponoc sa okragle, bo wtedy pokrywa nie wpada do srodka (przy kwadratowej moglaby wpaść). Jakos tak. Ale wytłumaczenie z tortem bardzo mi się podoba
__________________
witaminko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:13   #43
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
bo chyba nikt długo na smażeniu fryt nie pociągnie
No prosze cie, jak masz na umowie pracownik kuchni na 3 miechy to poza nią wychodzisz tylko sprzątać, nie wiem gdzie problem.
I nie, wybacz nie studiowałam sieci Amrest ani jej planów a takie pytania są dla mnie chore, przychodzi student odwalać czarną robotę za psie grosze a zachowują się jakby menedżerem miał być
I jak jest dla ciebie banalne to gratulacje, chyba często żresz fastfoody bo nie chodziły o rozwinięcie skrótu Kentucky Fried Chicken
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:19   #44
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Świetny wątek Ciekawe czy mnie kiedyś ktoś by opisał Chociaż staram się nie zadawać głupich pytań Chyba że chcę kogoś sprowokować, ale to na konkretne stanowiska
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:21   #45
witaminko
Raczkowanie
 
Avatar witaminko
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 308
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
I jak jest dla ciebie banalne to gratulacje, chyba często żresz fastfoody bo nie chodziły o rozwinięcie skrótu Kentucky Fried Chicken
Napisałam, że pierwsze jest banalne, ale skoro chciałaś sobie wyciągnąć jakieś wnioski na temat moich nawyków żywieniowych, to proszę bardzo. To łatwiejsze od zerknięcia na stronę pracodawcy, do którego się aplikue
__________________

Edytowane przez witaminko
Czas edycji: 2013-01-25 o 20:22
witaminko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:30   #46
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Do łba by nie przyszło że będą o takie bzdury pytać wybacz jestem ignorantką (i nie zgłębiam tajników i planu marketingowego fast fooda do jakiego aplikuje, olaboga ) i jak kilka lat temu chciałam smażyć frytki to u konkurencji to im to nie przeszkadzało nie, nie zaglądałam na stronę pracodawcy, ale dla mnie to nawet absurdalnie brzmi przy takiej żałosnej pracy
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:36   #47
alexandrika
Zadomowienie
 
Avatar alexandrika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 1 428
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Jakie to stanowisko?
konsultantka sprzedaży w znanej sieciówce
alexandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:40   #48
witaminko
Raczkowanie
 
Avatar witaminko
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 308
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Do łba by nie przyszło że będą o takie bzdury pytać wybacz jestem ignorantką (i nie zgłębiam tajników i planu marketingowego fast fooda do jakiego aplikuje, olaboga ) i jak kilka lat temu chciałam smażyć frytki to u konkurencji to im to nie przeszkadzało nie, nie zaglądałam na stronę pracodawcy, ale dla mnie to nawet absurdalnie brzmi przy takiej żałosnej pracy
To po co w ogóle aplikowałaś? Wiesz, to nie jest kebab wujka staszka w jakiejś przyczepie, ale jednak duża firma i można było się spodziewać, że o coś zapytają. Zwłaszcza, że wcale tu nie musi chodzić o to, że wyśpiewasz im historie ich firmy, ale że pokażesz, że chciało Ci się d.upę ruszyć i coś dowiedzieć o firmie. Tu chyba sygnał dla HR jest prosty - jak kandydatowi już teraz się nie chce robić (ale łacha, że na rozmowę w ogóle przyszedł), to co oczekiwać od takiego pracownika?
__________________
witaminko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:43   #49
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
A to ciekawe. ( na wątku o depresji z powodu braku pracy wizażanka opisała jak znajoma dostała pracę - na pyt. o zarobki odp. "100 zł mniej niż obecnie zatrudniona osoba". )

Mnie też wszyscy pytają o męża i dziecko... Raz nagrywałam taką rozmowę - po stażu nie chcieli mnie zatrudnić, bo podejrzewali mnie o ciążę i wymyślali rzeczy z kosmosu w efekcie PUP skierował sprawę do sądu i dostali za swoje

Co do dziwnych rekruacji, to moja najciekawsza rozmowa miała miejsce w biurze detektywistycznym Już chyba to gdzieś opisywałam. Przekonałam się, że oglądanie CSI, detektywów i innych takich nie wystarczy do przejścia 1 etapu

Wchodzę do pokoju. Pani kaze mi usiąść, zamknąc oczy i wymienić jak najwięcej rzeczy znajdujących się na parapecie. (luzik)
Następnie pytanie: co stoi na szafce obok drzwi (tu strzeliłam, że jakaś xerokopiarka, ale chyba się pomyliłam).

Już mogłam otworzyć oczy. Pani zapytała jeszcze o taką sytuację:
- Musisz pobrać materiał DNA od Bartusia, który chodzi do klasy 2 a. Wiem jak wygląda i wiem gdzie mieszka. Co robisz?

Moja odpowiedź nie była zadowalająca, bo nie przeszłam dalej
Jaka była Twoja odpowiedź?


Studzienki to żeby nie wpadły do środka i ciężar inaczej się rozkłada.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 20:45   #50
Krakoska87
Raczkowanie
 
Avatar Krakoska87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 492
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Mnie szefowa na rozmowie zapytała tylko o doświadczenie i czy jestem panną. Ja zdziwiona, pytam czy to wszystko co chce wiedziec, mówi, że tak. (Od razu pomyślałam: matko, aż tak źle muszę wyglądać, że nawet rozmawiać ze mną nie chce?") Po chwili powiedziała, że człowieka można poznać po oczach i podziękowała mi za rozmowę. Niczego się nie spodziewałam a tu za kilka dni okazało się, że dostałam tę pracę
__________________
"Wszyscy najmądrzejsi...
Myślą chyba, że są wybrańcami..."


Krakoska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:50   #51
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez witaminko Pokaż wiadomość
To po co w ogóle aplikowałaś? Wiesz, to nie jest kebab wujka staszka w jakiejś przyczepie, ale jednak duża firma i można było się spodziewać, że o coś zapytają. Zwłaszcza, że wcale tu nie musi chodzić o to, że wyśpiewasz im historie ich firmy, ale że pokażesz, że chciało Ci się d.upę ruszyć i coś dowiedzieć o firmie. Tu chyba sygnał dla HR jest prosty - jak kandydatowi już teraz się nie chce robić (ale łacha, że na rozmowę w ogóle przyszedł), to co oczekiwać od takiego pracownika?
Oszalałaś i chyba jesteś na śmiesznym stanowisku menedżera w fast foodzie bo tylko oni potrafią zadzierać nosa w tak bzdurnej sprawie.
Strasznie mi przykro że nie wiedziałam że do sieci amrest dołączy burger king i od 2011 roku rozpoczyna kampanie w polsce, mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa, bardzo by mi się to przydało smażąc kurczaka.
Generalnie nie wiem czy pracowałaś w takiej restauracji bo chyba nie wiesz co mówisz :d 12 godzin na nogach praktycznie zamknięta między jednym grillem a drugim a kontakt z drugim człowiekiem ograniczony do komend głosowych a ty mi wyskakujesz że znakiem chęci do pracy będzie znajomość ich planu marketingowego

ODPADAM, oficjalnie
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:57   #52
witaminko
Raczkowanie
 
Avatar witaminko
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 308
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Oszalałaś i chyba jesteś na śmiesznym stanowisku menedżera w fast foodzie bo tylko oni potrafią zadzierać nosa w tak bzdurnej sprawie.
Strasznie mi przykro że nie wiedziałam że do sieci amrest dołączy burger king i od 2011 roku rozpoczyna kampanie w polsce, mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa, bardzo by mi się to przydało smażąc kurczaka.
Generalnie nie wiem czy pracowałaś w takiej restauracji bo chyba nie wiesz co mówisz :d 12 godzin na nogach praktycznie zamknięta między jednym grillem a drugim a kontakt z drugim człowiekiem ograniczony do komend głosowych a ty mi wyskakujesz że znakiem chęci do pracy będzie znajomość ich planu marketingowego

ODPADAM, oficjalnie
Przeciez Ci mówię, że nie chodzi dokładnie o szczegółowe informacje, a pokazenie człowiekowi od HR, że coś Ci się chciało zrobić w kierunku dostania pracy. Jak ma do wyboru kogoś, kto wykazuje zainteresowanie i kogoś, kto ma wszystko gdzieś, to weźmie pierwszą osobę.
Jak mówię, jeśli uważasz, że robota jest żałośna, to w ogóle nie aplikuj, skoro później "zabijasz śmiechem", że kobieta o coś spytała, a nie rzuciła się na kolana i błagała, żebyś do nich przyszła pracować.
__________________
witaminko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:58   #53
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:03   #54
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
i beznadziejni aktorzy

A wracając do tematu... mam kolegę, który rekrutuje i mówił mi kiedyś, że różne sztuczki stosuje, macha kandydatom przed oczami plikiem CV z pytaniem dlaczego ma wybrać akurat jego I ogólnie ma niezły ubaw, bo w zasadzie on mówił, że wybiera kandydata po uścisku dłoni, jak jest ciapa to odrzuca nawet jakby najbardziej elokwentnie mówił
Musi być wybitnie skuteczny
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:08   #55
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Jaka była Twoja odpowiedź?
Szybko odpowiedziałam, że przechodząc obok zaczepiłabym malca mówiąc, że ma coś we włosach (gumę chyba, albo coś, nie pamiętam) i że mu pomogę ( a przy okazji wyrwę włos! ). Pani się skrzywiła, odparła, że ktoś mógłby mnie zauważyć, oskarżyć o napaść i nie wiadomo co jeszcze i proszę wymyślać dalej.. Już nie pamiętam co jeszcze dodałam. Do tej pory nie wiem jakiej odpowiedzi oczekiwali
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:15   #56
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

moge odpowiedziec co do rury? kazda inna figura geometryczna o okreslonej liczbie "przekatnych" przy nieuwadze moglaby wpasc do kanału. Z kołem nie ma takiej mozliwosci, bo conajwyzej stanie "na sztorc"
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:18   #57
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Z uściskiem ręki - bardzo wielu rekruterów zwraca na to uwagę - zalicza to do tzw pierwszego wrażenia. W wielu tzw prokotokołach rekrutacyjnych ten aspekt jest brany pod uwagę

Jako, że trochę siedzę w rekrutacjach nie zdziwiło mnie gdy na 2 etapie rekrutacji miałam przekonać grupę do tego, iż fiat 126 p jest najbezpieczniejszym samochodem na świecie, a kto inny miał przekonać grupę do założenia fermy strusi.

Pytania o historię firmy, plany jeśli są jawne sa jak najbardziej normalne na każdym stanowisku.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:21   #58
.:aniah:.
Zadomowienie
 
Avatar .:aniah:.
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 244
GG do .:aniah:.
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Fajne są zagadki, które dostają informatycy na rozmowach kwalifikacyjnych. Wspomniane pytanie o studzienki było zdaje się u Google'a lub Microsofta.

Mój kolega, właśnie informatyk miał taką zagadkę:
Masz 9 kulek o jednakowym wyglądzie. Jedna z nich jest cięższa, ale nie sposób określić która, ważąc je w rękach, czy też kombinując w jakikolwiek sposób. Mając do dyspozycji wagę szalkową oraz tylko 2 ważenia, określ która kulka jest cięższa od pozostałych.

Jeszcze inna, którą gdzieś przeczytałam: Jedziesz swoją super wypasioną, dwuosobową bryką, na jakimś kompletnym odludziu, na zewnątrz leje jak z cebra. Mijasz przystanek autobusowy, zatrzymujesz się, bo widzisz, że siedzi na nim twój najlepszy przyjaciel. Ale zauważasz również staruszkę, która bardzo, bardzo źle się czuje i musi natychmiast być zawieziona do szpitala. Ponadto dostrzegasz kobietę (lub mężczyznę) "swojego życia". Przypominam, że masz tylko jedno wolne miejsce w samochodzie, zatem kogo zabierzesz ze sobą ?
__________________
"Szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
.:aniah:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:26   #59
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Przyjaciel i tak czeka na autobus a z facetem życia zadzwoniłabym po karetkę ;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:38   #60
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-07 12:22:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.