Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-18, 09:51   #2911
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek29 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...w-w-sprayu.htm a może tą ktoś testował, ten alkohol tez niestety niejest dla moich włosów
Ale nie alkohol den., wiec duzo lepsza skladowo (alkohol dopiero na 5. miejscu w sladzie, wiec nie jest zle)
__________________
''Fashions fade, style is eternal'' Yves Saint Laurent
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 10:17   #2912
Kasiaczek29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Chojna
Wiadomości: 15
Smile Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Chyba z tą zaryzykuje, w składzie jest keratyna więc może mi posłuży
Kasiaczek29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 10:39   #2913
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek29 Pokaż wiadomość
Chyba z tą zaryzykuje, w składzie jest keratyna więc może mi posłuży
Napisz pozniej koniecznie, czy jestes zadowolona
__________________
''Fashions fade, style is eternal'' Yves Saint Laurent
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 13:23   #2914
patrysienka
Zadomowienie
 
Avatar patrysienka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 743
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Wcześniej w wątku pojawiała się nazwa matrix biolage. Którą polecacie oczywiście jeśli używałyście? Bo jest maska, krem, tonik...Dużo tych produktów.
patrysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 13:41   #2915
aniuta26
Zadomowienie
 
Avatar aniuta26
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 524
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez patrysienka Pokaż wiadomość
Wcześniej w wątku pojawiała się nazwa matrix biolage. Którą polecacie oczywiście jeśli używałyście? Bo jest maska, krem, tonik...Dużo tych produktów.

Jak dla mnie to najlepsza jest seria hydratherapie (ta nawilżająca) w szczególności balsam,jest boski cudownie nawilża i wygładza mi włoski
__________________
marzenia się spełniają:[/I]
laserowa korekcja wzroku- OP:25.03.2015 OL:26.03.2015 ....i życie staje się piękniejsze


Wymiana: guerlain aqua allegoria coconut fizz
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273321
aniuta26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 13:46   #2916
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek29 Pokaż wiadomość
Chyba z tą zaryzykuje, w składzie jest keratyna więc może mi posłuży
Nie widziałam jeszcze preparatu z keratyną, który by był naprawdę dobry (ale może ja jestem wymagająca ). Nie lepiej kupić za grosze keratynę hydrolizowaną na Mazidłach albo w Zrób Sobie Krem i dodać do wody destylowanej? Wychodzi dużo taniej

Aczkolwiek i tak sama keratyna nie wystarczy przy znisczonych włosach, ale, zważywszy na fakt, iż w tym wątku jest już tyle cennych porad, na pewno znajdziesz coś dla siebie, poza keratyną
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 14:14   #2917
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Dołączam
Naturalnie jestem ciemną blondynką, około 3 lata temu pofarbowałam włosy na ciemny brąz i od tego czasu farbowałam je co 1-2 miesiące,czasem też na czarno. Ponad dwa miesiące temu wybrałam się do fryzjera na baleyage (blond z czekoladą) bez rozjaśniania i od tego czasu mam strasznie suche włosy. Wcześniej gdy farbowałam się na ciemno też były strasznie przesuszone, ale 10 razy mniej niż teraz. Używałam już kilku odżywek, bez spłukiwania i z, olejku rycynowego z jajkiem i kilka maseczek, ale nic nie pomogło. Dziewczyny, co możecie polecić w takiej sytuacji? Dodam, że wcześniej prostowałam włosy regularnie, teraz zaczęłam tego unikać, a nawet nie używam suszarki.

Edytowane przez agusia5144
Czas edycji: 2010-08-18 o 14:15
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 14:22   #2918
Kasiaczek29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Chojna
Wiadomości: 15
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Dołączam
Naturalnie jestem ciemną blondynką, około 3 lata temu pofarbowałam włosy na ciemny brąz i od tego czasu farbowałam je co 1-2 miesiące,czasem też na czarno. Ponad dwa miesiące temu wybrałam się do fryzjera na baleyage (blond z czekoladą) bez rozjaśniania i od tego czasu mam strasznie suche włosy. Wcześniej gdy farbowałam się na ciemno też były strasznie przesuszone, ale 10 razy mniej niż teraz. Używałam już kilku odżywek, bez spłukiwania i z, olejku rycynowego z jajkiem i kilka maseczek, ale nic nie pomogło. Dziewczyny, co możecie polecić w takiej sytuacji? Dodam, że wcześniej prostowałam włosy regularnie, teraz zaczęłam tego unikać, a nawet nie używam suszarki.

No właśnie mam ten sam problem wiele porad wypróbowalam maski typu wax odpadają-przetestowane i niedaja rady moim włosom. Po każdym myciu włosów używam odżywki, 3 razy w tygodniu kładę maske na to czepek foliowy i podgrzewam suszarką, wtedy włoski są super miękkie, zamierzam wypróbować olej kokosowy vatiki, zainspirowały mnie super opinie wizażanek- ale to oodrębny wątek

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Miałam zacytować ale coś mi nie wyszło oczywiście ta pierwsza część wypowiedzi nie należy do mnie
Kasiaczek29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 14:38   #2919
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 648
GG do ineska1986
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

ja polecam olejowanie. Na suche zniszczone wlosy najlepsze jest olejowanie: olej rycynywy lub kokosowy- na noc ale bez laczenia z zaltkiem itp. sam czysty olej. I super nawilzajacy jest rowniej olej sezamowy ktory naklada sie np na godz przed myciem wlsow. Oczywiscie zeby to mialo sens
kazdy olej wczesniej trzeba podgrzac by byly cieple- ale nie wrzace- i stanowily kompres dla wlosow.
__________________
ineska1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 14:45   #2920
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek29 Pokaż wiadomość
Dołączam
Naturalnie jestem ciemną blondynką, około 3 lata temu pofarbowałam włosy na ciemny brąz i od tego czasu farbowałam je co 1-2 miesiące,czasem też na czarno. Ponad dwa miesiące temu wybrałam się do fryzjera na baleyage (blond z czekoladą) bez rozjaśniania i od tego czasu mam strasznie suche włosy. Wcześniej gdy farbowałam się na ciemno też były strasznie przesuszone, ale 10 razy mniej niż teraz. Używałam już kilku odżywek, bez spłukiwania i z, olejku rycynowego z jajkiem i kilka maseczek, ale nic nie pomogło. Dziewczyny, co możecie polecić w takiej sytuacji? Dodam, że wcześniej prostowałam włosy regularnie, teraz zaczęłam tego unikać, a nawet nie używam suszarki.

No właśnie mam ten sam problem wiele porad wypróbowalam maski typu wax odpadają-przetestowane i niedaja rady moim włosom. Po każdym myciu włosów używam odżywki, 3 razy w tygodniu kładę maske na to czepek foliowy i podgrzewam suszarką, wtedy włoski są super miękkie, zamierzam wypróbować olej kokosowy vatiki, zainspirowały mnie super opinie wizażanek- ale to oodrębny wątek

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Miałam zacytować ale coś mi nie wyszło oczywiście ta pierwsza część wypowiedzi nie należy do mnie
Kurcze, ja tak nie mam czasu stosować regularnie te maski.
Kupiłam kolejną odżywkę Nivea Diamond Gloss, włosy ładnie mi się rozczesały po niej, zobaczymy co będzie jak wyschną. Chyba zapoluję na szampon Dove do suchych włosów taki niebieski, bo właśnie przeczytałam, że ma dobre opinie na KWC.

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez ineska1986 Pokaż wiadomość
ja polecam olejowanie. Na suche zniszczone wlosy najlepsze jest olejowanie: olej rycynywy lub kokosowy- na noc ale bez laczenia z zaltkiem itp. sam czysty olej. I super nawilzajacy jest rowniej olej sezamowy ktory naklada sie np na godz przed myciem wlsow. Oczywiscie zeby to mialo sens
kazdy olej wczesniej trzeba podgrzac by byly cieple- ale nie wrzace- i stanowily kompres dla wlosow.
Mogłabyś mi dokładniej wytłumaczyć jak to należy zrobić? Jak podgrzać? Bo brzmi ciekawie. I na noc w jakimś czepku tak? Bo bez to raczej szkoda poduszki.
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 15:44   #2921
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez aniuta26 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to najlepsza jest seria hydratherapie (ta nawilżająca) w szczególności balsam,jest boski cudownie nawilża i wygładza mi włoski
Tez polecam Hydratherapie, wlasnie zakupilam odzywke z tej serii (ogolnie bardzo udanej)

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez ineska1986 Pokaż wiadomość
ja polecam olejowanie. Na suche zniszczone wlosy najlepsze jest olejowanie: olej rycynywy lub kokosowy- na noc ale bez laczenia z zaltkiem itp. sam czysty olej. I super nawilzajacy jest rowniej olej sezamowy ktory naklada sie np na godz przed myciem wlsow. Oczywiscie zeby to mialo sens
kazdy olej wczesniej trzeba podgrzac by byly cieple- ale nie wrzace- i stanowily kompres dla wlosow.
Olejowanie bylo i jest zbawienne dla moich wymeconych prostowaniem i przedluzaniem wlosow

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez agusia5144 Pokaż wiadomość
Kurcze, ja tak nie mam czasu stosować regularnie te maski.
Kupiłam kolejną odżywkę Nivea Diamond Gloss, włosy ładnie mi się rozczesały po niej, zobaczymy co będzie jak wyschną. Chyba zapoluję na szampon Dove do suchych włosów taki niebieski, bo właśnie przeczytałam, że ma dobre opinie na KWC.

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------


Mogłabyś mi dokładniej wytłumaczyć jak to należy zrobić? Jak podgrzać? Bo brzmi ciekawie. I na noc w jakimś czepku tak? Bo bez to raczej szkoda poduszki.
Przed myciem wlosow (czyli srednio co drugi dzien) nakladasz na noc olej kokosowy (najlepsze opinie, latwo zmywalny, ogolnie swietny na poczatk) lub inny olej (nieograniczone mozliwosci: ja stoduje i polecam arganowy, ze slodkich migdalow, z jojoby, z awokado, oliwe z oliwek, olej lniany, kokosowa Vatike itp.), zakladasz czepek (lub folie spozywcza) i spisz z calym ustrojstwem na glowie (poszewka na poduszke na stryty moze okazac sie wskzana). Rano zmywasz olej (najpierw letnia woda, potem lagodny szampon, najlepiej bez SLS), ostatnie plukanie lodowata woda, nakladasz odzywke badz maske i cieszysz sie pieknymi wlosami
__________________
''Fashions fade, style is eternal'' Yves Saint Laurent
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 15:49   #2922
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 648
GG do ineska1986
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

ja wam opowiem;] mialam wlsy blond, suche spalone siano. scialm do ramion zafarbowalam na braz i zaczelam odzywki maski itp. Tak serio to hcyba nie bylo maski czy odzywki ktorej nie mialam. ;] i teraz wiem ze szkoda bylo na to wszystko pieniedzy Ja wam proponuje- co mi pomoglo;] teraz wlsoy mam do polowy plecow, dosc zdrowe choc konce podpalone prostownica- ograniczyc prostowanie, suszenie uzywanie lokowek itp, ograniczyc nie zrezygnowac. Ja np. ograniczylam do uzywania prostownicy do 2 razy na tydz;] nastepnie zaopatrzyc sie w jakas zwyczajna odzywke do splukiwania- chodzi o to by wlosy szlo ladnie rozczesac , ale te odzywki poza tym ulatwieniem nic wiecej nie zdzialaja. polecam kupic waxa maske i spray - odzywka dwufazowa. stosowac to 2 razy w tyg lacznie;] najpierw maska i po splukaniu maski spray. a co do olejow to np.
1. kokosowy- pogrzewamy woda w czajniku, gdy sie zagotuje nalewamy do garnuszka i tam wkladamy butelke z olejem kokosowym - ona jest z takiego plastiku ze nic sie nie dzieje. I ja nie nakladam czepka tylko na poduszke rozkladam suchy recznik. Choc i tak nie zauwazylam by ten recznik byl brudny z oleju- pachnie tylko kokosem. 2. olej sezamowy- nalewamy troszeczke do garnuszka podgrzewamy doslownie minutke a moze nawet krocej na np. gazie i juz. Wystarczy zeby byl cieply, bo jak bedzie goroacy to nie bedziemy umialy go nalozyc bo sie poparzymy. Wiec nim sie zabierze do nakladania nalezy zaryzykowac pluszkiem i sprawdzic jaki jest cieply
__________________
ineska1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 15:57   #2923
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez ineska1986 Pokaż wiadomość
ja wam opowiem;] mialam wlsy blond, suche spalone siano. scialm do ramion zafarbowalam na braz i zaczelam odzywki maski itp. Tak serio to hcyba nie bylo maski czy odzywki ktorej nie mialam. ;] i teraz wiem ze szkoda bylo na to wszystko pieniedzy Ja wam proponuje- co mi pomoglo;] teraz wlsoy mam do polowy plecow, dosc zdrowe choc konce podpalone prostownica- ograniczyc prostowanie, suszenie uzywanie lokowek itp, ograniczyc nie zrezygnowac. Ja np. ograniczylam do uzywania prostownicy do 2 razy na tydz;] nastepnie zaopatrzyc sie w jakas zwyczajna odzywke do splukiwania- chodzi o to by wlosy szlo ladnie rozczesac , ale te odzywki poza tym ulatwieniem nic wiecej nie zdzialaja. polecam kupic waxa maske i spray - odzywka dwufazowa. stosowac to 2 razy w tyg lacznie;] najpierw maska i po splukaniu maski spray. a co do olejow to np.
1. kokosowy- pogrzewamy woda w czajniku, gdy sie zagotuje nalewamy do garnuszka i tam wkladamy butelke z olejem kokosowym - ona jest z takiego plastiku ze nic sie nie dzieje. I ja nie nakladam czepka tylko na poduszke rozkladam suchy recznik. Choc i tak nie zauwazylam by ten recznik byl brudny z oleju- pachnie tylko kokosem. 2. olej sezamowy- nalewamy troszeczke do garnuszka podgrzewamy doslownie minutke a moze nawet krocej na np. gazie i juz. Wystarczy zeby byl cieply, bo jak bedzie goroacy to nie bedziemy umialy go nalozyc bo sie poparzymy. Wiec nim sie zabierze do nakladania nalezy zaryzykowac pluszkiem i sprawdzic jaki jest cieply
Wiemy, wiemy prostowanie to zlo. Moja ghd lezy od dawna przykurzona w szafce. Maski Biowax L'Biotica tez polecam (mialam do wlosow blond i latte, obie bardzo dobre), podobnie jak Quickwax L'Biotica. Sa bardzo dobre skladowo, a za ta cene to rzadkosc
__________________
''Fashions fade, style is eternal'' Yves Saint Laurent
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 16:38   #2924
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez cannelle Pokaż wiadomość
Przed myciem wlosow (czyli srednio co drugi dzien) nakladasz na noc olej kokosowy (najlepsze opinie, latwo zmywalny, ogolnie swietny na poczatk) lub inny olej (nieograniczone mozliwosci: ja stoduje i polecam arganowy, ze slodkich migdalow, z jojoby, z awokado, oliwe z oliwek, olej lniany, kokosowa Vatike itp.), zakladasz czepek (lub folie spozywcza) i spisz z calym ustrojstwem na glowie (poszewka na poduszke na stryty moze okazac sie wskzana). Rano zmywasz olej (najpierw letnia woda, potem lagodny szampon, najlepiej bez SLS), ostatnie plukanie lodowata woda, nakladasz odzywke badz maske i cieszysz sie pieknymi wlosami
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam... Ty po płukaniu lodowatą (powinna być chłodna ew. zimna a nie lodowata) nakładasz jeszcze maskę?
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:11   #2925
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez ineska1986 Pokaż wiadomość
ja wam opowiem;] mialam wlsy blond, suche spalone siano. scialm do ramion zafarbowalam na braz i zaczelam odzywki maski itp. Tak serio to hcyba nie bylo maski czy odzywki ktorej nie mialam. ;] i teraz wiem ze szkoda bylo na to wszystko pieniedzy Ja wam proponuje- co mi pomoglo;] teraz wlsoy mam do polowy plecow, dosc zdrowe choc konce podpalone prostownica- ograniczyc prostowanie, suszenie uzywanie lokowek itp, ograniczyc nie zrezygnowac. Ja np. ograniczylam do uzywania prostownicy do 2 razy na tydz;] nastepnie zaopatrzyc sie w jakas zwyczajna odzywke do splukiwania- chodzi o to by wlosy szlo ladnie rozczesac , ale te odzywki poza tym ulatwieniem nic wiecej nie zdzialaja. polecam kupic waxa maske i spray - odzywka dwufazowa. stosowac to 2 razy w tyg lacznie;] najpierw maska i po splukaniu maski spray. a co do olejow to np.
1. kokosowy- pogrzewamy woda w czajniku, gdy sie zagotuje nalewamy do garnuszka i tam wkladamy butelke z olejem kokosowym - ona jest z takiego plastiku ze nic sie nie dzieje. I ja nie nakladam czepka tylko na poduszke rozkladam suchy recznik. Choc i tak nie zauwazylam by ten recznik byl brudny z oleju- pachnie tylko kokosem. 2. olej sezamowy- nalewamy troszeczke do garnuszka podgrzewamy doslownie minutke a moze nawet krocej na np. gazie i juz. Wystarczy zeby byl cieply, bo jak bedzie goroacy to nie bedziemy umialy go nalozyc bo sie poparzymy. Wiec nim sie zabierze do nakladania nalezy zaryzykowac pluszkiem i sprawdzic jaki jest cieply
Napewno tak zrobię. tylko powiedzcie mi gdzie mogę zakupić taki olej kokosowy?
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:22   #2926
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam... Ty po płukaniu lodowatą (powinna być chłodna ew. zimna a nie lodowata) nakładasz jeszcze maskę?
Sorry, cos pokopalam. Lodowata jest na sam koniec tzn. po zmyciu maski po szamponie, aby domknac luski (obecnie stosuje mineralna z lyzeczka octu do ostatniego plukania i efekt jest bardzo zadowalajacy)

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez agusia5144 Pokaż wiadomość
Napewno tak zrobię. tylko powiedzcie mi gdzie mogę zakupić taki olej kokosowy?
Sklepy ze zdrowa zywnoscia, Alma, Bomi, ewentualnie Allegro. Ja osobiscie polecam olej kokosowy ze swiezego miazszu (Fair Trade) z EcoSpa (przepiekny zapach naturalnego kokosa i rownie dobre dzialanie)
__________________
''Fashions fade, style is eternal'' Yves Saint Laurent
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:25   #2927
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

też tak robię jak tylko nie zapomnę czasami zamiast octu zioła (mięta, skrzyp, itp)
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:36   #2928
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

jaki to ma być ocet? taki zwykły, kuchenny?
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:54   #2929
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
jaki to ma być ocet? taki zwykły, kuchenny?
Najzwyklejszy, kuchenny ocet (zaden balsamiczny, winny itp.)
__________________
''Fashions fade, style is eternal'' Yves Saint Laurent
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 13:25   #2930
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cześć, słuchajcie mam pytanie...
Czy używał ktoś takiej maseczki. ???

Olej słonecznikowy (1 łyżeczkę) wymieszaj z łyżką cytryny oraz 2 łyżkami śmietany. Tak przygotowaną maskę, nałóż na włosy na 20 minut, zmyj. Kuracja świetnie odżywia zniszczone, przesuszone włosy.


Jak myślicie to cokolwiek zrobi na włosy... odżywi je? Proszę o opinie
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 13:30   #2931
agusia5144
Raczkowanie
 
Avatar agusia5144
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 291
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez cannelle Pokaż wiadomość
Najzwyklejszy, kuchenny ocet (zaden balsamiczny, winny itp.)
Ja się chyba zdecyduję na ten kokosowy, będzie ładniej pachniał.

Dzięki za rady, przy najbliższej okazji kupie ten olej kokosowy i wypróbuję.

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
Cześć, słuchajcie mam pytanie...
Czy używał ktoś takiej maseczki. ???

Olej słonecznikowy (1 łyżeczkę) wymieszaj z łyżką cytryny oraz 2 łyżkami śmietany. Tak przygotowaną maskę, nałóż na włosy na 20 minut, zmyj. Kuracja świetnie odżywia zniszczone, przesuszone włosy.


Jak myślicie to cokolwiek zrobi na włosy... odżywi je? Proszę o opinie
Robiłam ostatnio podobną, tylko zamiast oleju słonecznikowego, dodałam olejek rycynowy i trzymałam to na głowie ok. godzinę. Po jednym razie żadnych popraw nie zauważyłam.
agusia5144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 14:03   #2932
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
Cześć, słuchajcie mam pytanie...
Czy używał ktoś takiej maseczki. ???

Olej słonecznikowy (1 łyżeczkę) wymieszaj z łyżką cytryny oraz 2 łyżkami śmietany. Tak przygotowaną maskę, nałóż na włosy na 20 minut, zmyj. Kuracja świetnie odżywia zniszczone, przesuszone włosy.


Jak myślicie to cokolwiek zrobi na włosy... odżywi je? Proszę o opinie
Brzmi malo ciekawie: malo wartosciowy olej, lekko wysuszajaca cytryna, no i smietana, ktora raczej cudow z wlosami nie uczyni (juz lepszy bylby majonez)
__________________
''Fashions fade, style is eternal'' Yves Saint Laurent
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 15:01   #2933
Adenium
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

To ja się przyłączam. Włosomaniactwo wciąga coraz bardziej. Tyle tu ciekawych wątków ech...

Ja podgrzewam olej kokosowy w mikrofalówce - może być?

O co chodzi z tym octem, bo nie załapałam - co on daje i jak się go aplikuje?
Adenium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 15:26   #2934
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Adenium Pokaż wiadomość
To ja się przyłączam. Włosomaniactwo wciąga coraz bardziej. Tyle tu ciekawych wątków ech...

Ja podgrzewam olej kokosowy w mikrofalówce - może być?

O co chodzi z tym octem, bo nie załapałam - co on daje i jak się go aplikuje?
Nadaje polysk wlosom, ja do ostatniego plukania uzywam wody mineralnej niegazowanej (mam twarda wode w mieszkaniu) + lyzeczke zwyklego octu na 1/2 litrowy dzbanuszek wody, woda z lodowki (zimna domyka luski wlosa)

A co do podgrzewania to jak najbardziej mozesz (ja swojego czasu podgrzewalam w mikrowali wilgotne reczniki do kompresow, ale TZ sie ze mnie smial, wiec przestalam)
__________________
''Fashions fade, style is eternal'' Yves Saint Laurent
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 15:26   #2935
malenstwo666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Adenium Pokaż wiadomość
To ja się przyłączam. Włosomaniactwo wciąga coraz bardziej. Tyle tu ciekawych wątków ech...

Ja podgrzewam olej kokosowy w mikrofalówce - może być?

O co chodzi z tym octem, bo nie załapałam - co on daje i jak się go aplikuje?
Rozcienczasz łyżkę octu na litr wody i na koniec plukasz tym wlosy juz po tych wszystkich zabiegach. Zamyka łuski włosa
malenstwo666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 16:07   #2936
Sheffi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15
Dot.: Re: zniszczone włosy(pomocy)

Cytat:
Napisane przez mexa Pokaż wiadomość
Gwoli scislosci - kazdy wlos jest martwy. [img]icons/icon7.gif[/img]

Ale faktem jest, ze naturalnie ciemny wlos pozbawiony barwnika traci budulec. I forme, niestety.

Sprobuj moze wybrac sie do dobrego fryzjera na serie zabiegow kondycjonujacych, np. preparatami Kerastase. Przy tak zniszczonych wlosach przydaloby sie, zeby wkroczyl specjalista.
Dokładnie. Każdy włos jest martwy.
Z tego co piszesz to Twoje wlosy są bardzo słabe, bo ja też jestem brunetką i też rozjaśniam firmą Wella wlosy a miałam wcześniej je wielokrtonie farbowane. Co prawda najbardziej przeżyły rozjaśnianie, bo wczesniej były jasne, rude, czarne i brązowe. Trochę mi wypadło a tez nigdy nie miałam gąszczu na głowie, ale teraz bardziej przyłożyłam się do pielęgnacji.
Przede wszystkim szampon- mam Elseve Cement-Ceramidy odbudowywujący włosy. I dużo odzywek. Bardzo różnych, za każdym razem używam innej.
I teraz, mycie włosów to nie tylko zwykły zabieg nalania szamponu i wyszorowania głowy i włosów.
Dokładnie moczę całą głowę letnią wodą, tak żeby szamponu nie dawać na suche włosy, bo tego nie lubią.
Nakładam trochę szamponu, masuję tak by się spieniło. Musisz masować skórę głowy podczas mycia, bo to poprawia krążenie skóry głowy. Nie śpiesz się z tym, powoli. Potem spłukuj glowę CIEPŁĄ wodą. Nie gorącą, ale ciepłą, bo to otwiera łuski włosów. I nakładam odzywkę do spłukiwania. Nie wiem jakie masz włosy ale ja mam długie do łopatek i mam całą dłoń odzywki. Trzymam ją na głowie 10-15 minut. Często też w tym czasie masując skórę głowy. Potem spłukuję ZIMNĄ wodą. Bo to zamyka łuski włosa dzięki czemu ożywka, która wcześniej wsmarowałam we włosy wsiąka w nie i tam zostaje. Włosy są miękkie i błyszczące. Potem owijam je w ręcznik i czekam az wsiąknie wilgoć, ściągam ręcznik i czekam az wyschną. To dlugi zabieg, ale uwierz- daje efekty. Jak pierwszy raz po rozjaśnianiu wróciłam od fryzjera miałam na głowie cieńkie, nieukładne siano a teraz odzyły i ładnie mi się układają w delikatne fale.
Sheffi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 16:27   #2937
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 648
GG do ineska1986
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez cannelle Pokaż wiadomość
A co do podgrzewania to jak najbardziej mozesz (ja swojego czasu podgrzewalam w mikrowali wilgotne reczniki do kompresow, ale TZ sie ze mnie smial, wiec przestalam)
TŻ- oni sie nie znaja
__________________
ineska1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 18:12   #2938
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez ineska1986 Pokaż wiadomość
TŻ- oni sie nie znaja
Moj TZ normalnie pekal z kazdym razem ze smiechu, jak wyciagalam podgrzane reczniki z mikrowali, ze tez mu sie nie znudzilo

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Sheffi Pokaż wiadomość
Dokładnie. Każdy włos jest martwy.
Z tego co piszesz to Twoje wlosy są bardzo słabe, bo ja też jestem brunetką i też rozjaśniam firmą Wella wlosy a miałam wcześniej je wielokrtonie farbowane. Co prawda najbardziej przeżyły rozjaśnianie, bo wczesniej były jasne, rude, czarne i brązowe. Trochę mi wypadło a tez nigdy nie miałam gąszczu na głowie, ale teraz bardziej przyłożyłam się do pielęgnacji.
Przede wszystkim szampon- mam Elseve Cement-Ceramidy odbudowywujący włosy. I dużo odzywek. Bardzo różnych, za każdym razem używam innej.
I teraz, mycie włosów to nie tylko zwykły zabieg nalania szamponu i wyszorowania głowy i włosów.
Dokładnie moczę całą głowę letnią wodą, tak żeby szamponu nie dawać na suche włosy, bo tego nie lubią.
Nakładam trochę szamponu, masuję tak by się spieniło. Musisz masować skórę głowy podczas mycia, bo to poprawia krążenie skóry głowy. Nie śpiesz się z tym, powoli. Potem spłukuj glowę CIEPŁĄ wodą. Nie gorącą, ale ciepłą, bo to otwiera łuski włosów. I nakładam odzywkę do spłukiwania. Nie wiem jakie masz włosy ale ja mam długie do łopatek i mam całą dłoń odzywki. Trzymam ją na głowie 10-15 minut. Często też w tym czasie masując skórę głowy. Potem spłukuję ZIMNĄ wodą. Bo to zamyka łuski włosa dzięki czemu ożywka, która wcześniej wsmarowałam we włosy wsiąka w nie i tam zostaje. Włosy są miękkie i błyszczące. Potem owijam je w ręcznik i czekam az wsiąknie wilgoć, ściągam ręcznik i czekam az wyschną. To dlugi zabieg, ale uwierz- daje efekty. Jak pierwszy raz po rozjaśnianiu wróciłam od fryzjera miałam na głowie cieńkie, nieukładne siano a teraz odzyły i ładnie mi się układają w delikatne fale.
Swietnie wszystko opisalas
__________________
''Fashions fade, style is eternal'' Yves Saint Laurent
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 07:52   #2939
Miviki666
Zadomowienie
 
Avatar Miviki666
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Heaven...
Wiadomości: 1 359
Dot.: Re: zniszczone włosy(pomocy)

Cytat:
Napisane przez Sheffi Pokaż wiadomość
Dokładnie. Każdy włos jest martwy.
Z tego co piszesz to Twoje wlosy są bardzo słabe, bo ja też jestem brunetką i też rozjaśniam firmą Wella wlosy a miałam wcześniej je wielokrtonie farbowane. Co prawda najbardziej przeżyły rozjaśnianie, bo wczesniej były jasne, rude, czarne i brązowe. Trochę mi wypadło a tez nigdy nie miałam gąszczu na głowie, ale teraz bardziej przyłożyłam się do pielęgnacji.
Przede wszystkim szampon- mam Elseve Cement-Ceramidy odbudowywujący włosy. I dużo odzywek. Bardzo różnych, za każdym razem używam innej.
I teraz, mycie włosów to nie tylko zwykły zabieg nalania szamponu i wyszorowania głowy i włosów.
Dokładnie moczę całą głowę letnią wodą, tak żeby szamponu nie dawać na suche włosy, bo tego nie lubią.
Nakładam trochę szamponu, masuję tak by się spieniło. Musisz masować skórę głowy podczas mycia, bo to poprawia krążenie skóry głowy. Nie śpiesz się z tym, powoli. Potem spłukuj glowę CIEPŁĄ wodą. Nie gorącą, ale ciepłą, bo to otwiera łuski włosów. I nakładam odzywkę do spłukiwania. Nie wiem jakie masz włosy ale ja mam długie do łopatek i mam całą dłoń odzywki. Trzymam ją na głowie 10-15 minut. Często też w tym czasie masując skórę głowy. Potem spłukuję ZIMNĄ wodą. Bo to zamyka łuski włosa dzięki czemu ożywka, która wcześniej wsmarowałam we włosy wsiąka w nie i tam zostaje. Włosy są miękkie i błyszczące. Potem owijam je w ręcznik i czekam az wsiąknie wilgoć, ściągam ręcznik i czekam az wyschną. To dlugi zabieg, ale uwierz- daje efekty. Jak pierwszy raz po rozjaśnianiu wróciłam od fryzjera miałam na głowie cieńkie, nieukładne siano a teraz odzyły i ładnie mi się układają w delikatne fale.
Dostosuje się do tego co tu napisałaś

Na początku sierpnia robiłam pasemka. Jakiś taki popielaty ciemniejszy i jasny blond rozjaśniaczem. Wszystko u fryzjera. Fryzura mi się nie podobała bo jednak zle czuje się w jasnych odcieniach więc po tygodniu przefarbowałam na ciemny brąz (ciemna czekolada casting loreal). Włosy stały się strasznie osłabione, suche, zniszczone. Strasznie mi wypadają Teraz na końcówki i na grzywce mam nałożony olej rycynowy. Zagotowałam wode w misce i dodałam 3 palstry cytryny.Moja Pani od biologi mowila ,ze to dobrze działa na wlosy. Mam zamiar kupić coś wzmacniającego dla włosów, myślałam o skrzypie polnym. Daje jakieś efekty? Potrzebuje coś by wzmocnić moje włosy bo strasznie wypadają i są bardzo rzadkie co mnie martwi.
__________________
Postawiłam przed soba ciężką poprzeczkę....Nowy ,ważny i wymarzony cel...
Miviki666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 07:58   #2940
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Re: zniszczone włosy(pomocy)

miviki666, ja myśle ze takie nasilone wypadanie to mozesz miec po castingu. Mnie po nim leciały włosy garściami w takich ilosciach, że płakałam podczas mycia. Leciały tak przez 3 miesiace. Troche pomógł wax i belissa, ale ustało w koncu samo.Ale to był dla mnie dramat, który pozostawił łyse placki na głowie. Na szczescie wszystko odsroło- moze dzieki waxowi, ktory stosowałam wtedy maniakalnie. No chyba, ze mozesz miec inne kłopoty ze zdrowiem. warto zbadac tarczycę.

cytryna moze bardzo wysuszac włosy, mozna dodawac kilka kropel do ostatniego płukania i tyle. moze spróbuj olejowania, np olejkiem rycynowym? pobudza porost i regeneruje.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.