dieta 1000kalori - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-08, 22:56   #1
dora23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: zabrze
Wiadomości: 55

dieta 1000kalori


dora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 22:59   #2
dora23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: zabrze
Wiadomości: 55
Re: dieta 1000kalori

czy ktos może napisac tu jakie stosujecie diety może ktos ma diete 1000 kal
dora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 13:26   #3
aliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 63
Re: dieta 1000kalori

Ja stosuje obecnie dietę kopenhaską. Jestem na 10 dniu i schudłam 6kg, potem też zamierzam wejść na dietę 1000 kcal więc również jestem ciekawa jakichś opinii
aliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 13:39   #4
agaik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 71
Wyślij wiadomość przez Yahoo do agaik
Re: dieta 1000kalori

przepraszam, że się wtrące, ale rok temu moj współloktor był na diecie kopenhaskiej, udało mu się schudnąć, ale,że mił doświaadczenia z efektem jo-jo, w następnych tygodniach po diecie dokładał dodatkowo tylko 100kcal. I tak np. w pierwszym tygodniu po diecie (ktor byla bardzo nisko kaloryczna)jadł 900kcal, w nstepnym 1000kcaal, w nastepnym 1100kcal itd. Tak udało mu się utrzymać wagę. Może to wam pomożePowodzenia!!
agaik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 15:24   #5
aliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 63
Re: dieta 1000kalori

A no właśnie, tak chyba trzeba będzie zrobić. Dzięki za poradę, bo faktycznie efekt jo-jo jest chyba jak ktoś nagle drastycznie zwiększy ilość kalorii, a jak się tak stopniowo będzie organizm przyzwyczajać do coraz większej to będzie OK. Ja to wypróbuję i dziękuję
aliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 13:43   #6
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: dieta 1000kalori

Nio niestety będzie musiała baaaaaaardzo uważać, bo po dietach tego typu jojo to prawie pewność
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 14:01   #7
Ulencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 5
Re: dieta 1000kalori

Jessu, a co to za dieta kopenhaska? Proszę o info.
Ulencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-24, 14:21   #8
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: dieta 1000kalori

Tutaj
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ern=kopenhaska
i tu:
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ern=kopenhaska

__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 12:20   #9
Aia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 29
GG do Aia
Re: dieta 1000kalori

Dziewczyny, dietę 1000 kcal możecie same sobie komponować licząc kalorie. Moim zdaniem nie ma sensu podawania konkretnych jadłospisów, bo każdy z nas ma swoje ulubione smaki i może w ramach nich komponować swoje posiłki. Sugestie posiłków w ramach tej diety zamieszczane są bardzo często w Super Linii. Ale powtórzę jeszcze raz, że moim zdaniem trzeba uważnie czytać informacje na opakowaniach i po prostu liczyć kalorie. Najlepiej jest jeść około 5 lekkich posiłków dziennie, np.:
śniadanie: kromka razowca z wędliną i ogórkiem - 150 kcal
II śniadanie: jogurt - 150 kcal
obiad: ryba pieczona w folii z jednym ziemniakiem + surówka z marchewki z groszkiem - 350 kcal;
przegryzka: 2 jabłka - 100 kcal
kolacja: 2 kromki razowca z serem i pomidorem - 250 kcal
To są oczywiście jedynie propozycje, generalnie dobrze jest zrezygnować zupełnie ze smażenia - piec w piekarniku, gotować czy dusić (łyżka oleju ma ok. 100kcal! i smażąc nie wyrobimy się w limicie), ograniczyć węglowodany (ziemniaki, ryż, kaszę)i tłuszcze. Olej z oliwek dobrze jest stosować na zimno do sałatek (np. 1 łyżeczkę). Co jeszcze? Oczywisce jeść dużo owoców i warzyw, pić około 2 litrów płynów dziennie (najlepiej woda i herbatki owocowe, czerwoną i zieloną). I dużo się ruszać!
Ja stosuję dietę 1500 kcal, bo jestem wysoka i grubokoścista , traktują ją nie jako dietę, tylko sposób żywienia, bo aby schudnąć i zachować linię trzeba zmienić trwale nawyki żywieniowe, a nie stosować diety. Poza tym uważam, że na dłuższą metę dieta 1000 kcal jest zbyt ograniczona kalorycznie. Chociaż zależy to oczywiście od wieku i stylu życia. Ja jem 1500 kcal ale we wszystkim na co mam ochotę, nawet stosując pączka do kawy (zamiast np. II śniadania czy podwieczorku).
Pozdrawiam gorąco....
Aia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 14:38   #10
mmartaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 394
Re: dieta 1000kalori

Troche się wtrące tzn.ostatnio mam 10 kl do zrzucenia ,oczywiście jak już wcześniej pisałam lubie tańczyć więc tym razem w taki sposób będe zrzucała tłuszczyk ,który najwięcej gromadzi się na brzuchu iudach.Chciałam tylko podzielić się moimi doświadczeniami ,rok temu stosowałam dietę 1200 kl a w łasciwie nie dietę tylko starałam się jeść do 1200-stu kl jadłam wszystko tzn. ograniczyłam smażenie ,słodycze tylko pod postacią lodów,jadłam 4 razy dziennie ,cwiczyłam 45 min co drugi dzień w ciągu miesiąca schudłam 4kl jak dla mnie to sukces potem jeszcze 3 i już mi wystarczyło żeby czuć się dobrze waga utrzymywała się przez pół roku pomimo że po odchudzaniu a własciwie zmniejszeniu tylko porci zaczełam katować swój organizm na nowo smażone pitzza czipsy itp.chodzi mi tylko o to że zgadzam się w 100 procentach z aią .Myślę że można pozwolić sobie prawie na wszystko tylko że z umiarem oczywiscie mówię tutaj o osobach które tak jak ja nie są bardzo otyli ,poprost nie trzeba się katować żeby zdrowo schudnąć a co do diety np. kopenhackiej to jest to na krótką metę i wogóle katowanie organizmu i umysłu oczywiscie,przez takie diety człowiek staje się bardziej drażliwy ,więc najlepszy jest umiar mówię tu do dziewczyn którym jest ciężko zrezygnować z swoich ulubionych potraw.Na mnie zmniejszanie porci działa stuprocentowo.Serdecznie pozdrawiam pa.
__________________
Bądz uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości ))
mmartaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.